بهترین فضای ذخیره سازی ابر برای دانشجویان 2020

دانش آموزان علاوه بر رفتن به مهمانی ها ، پیوستن به برادران و بازی کردن در بازی های سرخپوشان ، باید به خوبی تحصیل کنند. اکنون بسیاری از مطالعه به صورت آنلاین اتفاق می افتد ، حتی اگر از راه دور ارتباط برقرار نکنید ، و با استفاده از خدماتی که به شما کمک می کنند ارائه ها ، مقالات تحقیقاتی و تکالیف دیگر را در ابر ذخیره کنید ، می تواند بهبود یابد..


Google Drive در صدر بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای لیست دانش آموزان قرار دارد.

هارد دیسک ها می توانند نقص عملکرد داشته باشند و شما را بدون آنکه یادداشت های خود را برای آن آزمون زحمت کش بگذارید بگذارید. با کپی کردن پرونده های خود در cloud می توانید از این کار جلوگیری کنید. فضای هارد دیسک خود را نیز پاک خواهید کرد که باعث افزایش عملکرد آن می شود.

اگر تنها عامل شما برای انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری این است که رایگان است ، بهترین لیست ذخیره رایگان ابر ما را بخوانید. ما انتخاب های خود را برای دانش آموزان ، از جمله رهبر ما گوگل درایو ، از بهترین خدمات ذخیره سازی ابری انتخاب کردیم ، اما قبل از رسیدن به آنها ، بیایید معیارهایی را که برای رتبه بندی آنها استفاده کردیم ، تعریف کنیم..

بهترین فضای ذخیره سازی ابر برای دانشجویان 2020

چه چیزی فضای ذخیره سازی ابری را برای دانشجویان بهتر می کند

ارزش ، نگرانی اصلی ما است زیرا بیشتر دانشجویان برای پول نقد بند می شوند. این بدان معناست که بیشترین میزان ذخیره را با کمترین وجه دریافت کنید. هرچه برنامه های ارزان تری ارائه دهند ، خدمات بهتر ارائه می دهند ، زیرا شانس اینکه ممکن است نیازهای شما با هر یک افزایش یابد ، افزایش می یابد. برای برخی از افراد ، ثبت نام در یک برنامه رایگان این کار را فریب می دهد ، بنابراین ما می خواهیم میزان فضای ارائه شده به آنها را نیز در نظر بگیریم.

ویژگی های همکاری باید در دسترس باشد تا بتوانید بدون تغییر به یک ویرایشگر آفلاین روی پرونده ها کار کنید و ادغام با ابزارهای تولیدی شخص ثالث مفید است..

یک راه آسان برای به اشتراک گذاشتن پرونده های خود مهم است ، زیرا احتمالاً شما نیاز به انجام کار گروهی با سایر دانش آموزان دارید. داشتن کنترل محتوا – امکاناتی مانند تاریخ انقضا ، محافظت از رمز عبور و مجوزها – برای محافظت از سهام خود چیزی برای رد کردن نیست. صفحهای که به شما می گوید آنچه را به اشتراک گذاشته اید و با آنها خوشآمدگویی دیگری است.

استفاده از این خدمات چقدر آسان است بر مدت زمان صرف کار برای کار تأثیر می گذارد. بهتر است اگر این سرویس بر روی دسک تاپ ، وب و تلفن همراه کار کند و یک تجربه کاربر مستقیم را فراهم کند. رابط های تمیز و جذاب به این امر کمک می کند.

سرانجام ، امنیت قوی به شما کمک می کند تا پس از انتقال آنها به ابر ، پرونده های خود را ایمن نگه دارید. قدرت آن بستگی به رمزگذاری هایی دارد که در هنگام استراحت و هنگام انتقال از آن استفاده می کند و اینکه آیا رمزگذاری خصوصی را ارائه می دهد که افرادی را که می توانند پرونده های شما را برای شما بخوانند محدود می کند. تأیید هویت دو عاملی باعث جلوگیری از دسترسی هکرهایی که رمز عبور شما را به سرقت برده اند به حساب شما هستند.

1. Google Drive

Google Drive در بین کاربران خانگی محبوب است و دارای شبکه جهانی مراکز داده است. این 800 میلیون کاربر ، در هیچ بخش اندکی ، متشکرم که با حساب های Gmail و تلفن های اندرویدی همراه هستند.

این سرویس اخیراً در برخی از برنامه های خود قیمت ها را پایین آورده و ارزش آنها را افزایش می دهد. ارزانترین برنامه پرداخت شده 100 گیگابایت به ازای 1.99 دلار در ماه به شما می دهد ، برنامه بعدی با 200 گیگابایت با 2.99 دلار در ماه و سوم ارائه 2 گیگابایت با 9.99 دلار در ماه است. در صورت پرداخت سال ، هر سه تخفیف می گیرند. آنها معاملات بدی نیستند ، اما هیچ پیشنهادی برای Sync.com ندارند.

در جایی که Google بهتر عمل کند ، برنامه رایگان است که 15 گیگابایت فضای ذخیره و دسترسی به مجموعه Google Docs را فراهم می کند ، مجموعه ای از ابزارهایی که کار و همکاری بر روی اسناد را بصورت آنلاین آسان می کند. Google Keep ، یک برنامه یادداشت برداری رایگان ، از جمله برنامه های بومی است. به علاوه ، این سرویس دارای یک کتابخانه گسترده از ادغام های شخص ثالث است.

رابط وب Google Drive

پوشه همگام سازی Google Drive

Google Docs Google Docs

ایجاد Google Link

تنظیمات شبکه Google Drive

قبلی

بعد

اشتراک فایلها و پوشه ها با Google Drive آسان است ، اما این سرویس فاقد ویژگی های کنترل محتوا ، مانند تاریخ انقضا یا پیوندهای محافظت شده با رمز عبور است. برای کپی کردن و چسباندن یا ارسال از طریق ایمیل می توانید پیوندی مشترک ایجاد کنید. افرادی که از آن استفاده می کنند بسته به نحوه تنظیم مجوزهای خود ، می توانند محتوای شما را مشاهده کنند ، نظر دهند یا ویرایش کنند.

شما می توانید مجوزها را در تنظیمات “پیشرفته” در پنجره “اشتراک …” تغییر دهید. از آنجا ، می توانید ببینید که چه کسی به محتوای شما دسترسی پیدا کرده و در شبکه های اجتماعی مانند Google+ ، Facebook یا Twitter به اشتراک گذاشته است.

مشابه هر برنامه Google دیگر ، رابط وب بصری و دلپذیر است. پیمایش آسان است و احتمالاً آن را بیشتر از مشتری رومیزی استفاده خواهید کرد. ویژگی های بسیاری وجود دارد ، اما آنها با دقت قرار داده شده اند تا شما را تحت الشعاع قرار ندهند.

با کمال تعجب ، مشتری رومیزی از مدل همگام سازی پیروی می کند. برنامه تلفن همراه در تلفن های Android نصب شده است و به شما امکان می دهد به پرونده های خود در حال حرکت دسترسی پیدا کنید. شما می توانید آنها را بدون بارگیری در ابتدا ویرایش کنید ، این چیزی است که بسیاری دیگر برنامه های ذخیره سازی ابری به آن احتیاج دارند.

دلایل دیگر Google Drive ما را دوست دارد

Google از نظر حریم خصوصی پاک نیست زیرا به پروژه PRISM متصل شده و داده های خود را با آژانس امنیت ملی به اشتراک گذاشته است. این شرکت پرونده ها و ایمیل های شخصی شما را اسکن می کند تا نتایج جستجوی سفارشی ، تبلیغات شخصی سازی شده و موارد دیگر را به شما ارائه دهد. برای جلوگیری از این امر و افزایش حریم خصوصی می توانید از Boxcryptor ، یک افزونه رمزگذاری خصوصی استفاده کنید.

امنیت چندان تاریک نیست ، زیرا Google از رمزگذاری 128 بیتی AES برای تقلا کردن پرونده های شما در حالی که در سرورهای آن ذخیره می شوند استفاده می کند. AES 256 بیتی نیست ، اما این کار را انجام می دهد. احراز هویت دو عامل برای محافظت از شما در صورت سرقت رمز عبور شما نیز موجود است.

استفاده از Google Drive آسان است ، دارای یک برنامه رایگان سخاوتمندانه ، دو برنامه حق بیمه مقرون به صرفه ، ویژگی های بهره وری عالی و گزینه های اشتراک گذاری توانمند است. اگرچه فاقد رمزگذاری خصوصی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس ، بررسی Google Drive ما را بخوانید.

2. pCloud

pCloud یک شرکت مستقر در سوئیس است که در صدر بالای لیست بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر قرار دارد.

این برنامه با 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی برنامه ای رایگان ارائه می دهد. با دنبال کردن یک فرآیند چند مرحله ای پس از ثبت نام ، می توانید 4 گیگابایت را به آن اضافه کنید. به علاوه ، برای هر دوستی که مراجعه کرده اید ، 1 گیگابایت فضای اضافی تا 20 گیگابایت دریافت می کنید.

فقط دو برنامه شخصی پرداخت شده وجود دارد ، اما این کافی است زیرا آنها ارزش زیادی دارند. پریمیوم در صورت پیش پرداخت سال برای شما ، 500 گیگابایت را برای 4.99 دلار در ماه یا معادل 3.99 دلار در ماه فراهم می کند. Premium Plus شما را در هر ماه 9.99 دلار بازپرداخت می کند ، اما 2 ترابایت ذخیره سازی را ارائه می دهد. اگر سال را پرداخت کنید ، می توانید نرخ ماهیانه را به 7.99 دلار کاهش دهید.

pCloud-Web-Interface-Files

توجه داشته باشید که هر دو برنامه فقط پیش نمایش پرونده دارند ، به شما امکان نمی دهد پرونده ها را ویرایش کنید و با Office Online یا Google Docs ادغام نشوید. این گفته می شود ، ویژگی های پخش رسانه pCloud شامل پخش کننده های داخلی برای فیلم ، موسیقی و عکس ها است. می توانید این سرویس را با برنامه های یادداشت برداری ، مانند Evernote یا OneNote ، که محبوب ترین برای دانش آموزان است ، تقویت کنید.

برای به اشتراک گذاشتن پرونده یا پوشه با شخصی ، باید نام یا ایمیل آنها را اضافه کنید. اگر دیگران می خواهند مطالب را با شما به اشتراک بگذارند ، می توانند این کار را با لینک بارگذاری انجام دهند. می توانید رمزهای عبور و تاریخ انقضا را برای محافظت از پیوندها تعیین کنید ، اما هر دو نیاز به عضویت در یک برنامه حق بیمه دارند. pCloud یک جدول مفید را ارائه می دهد که آماری را نیز برای سهام شما نشان می دهد.

فقط می توانید پرونده هایی را رمزگذاری کنید که افزونه رمزگذاری صفر دانش pCloud نیستند.

استفاده از مشتری دسک تاپ لذت بخش و آسان است. می توانید با استفاده از نماد سینی سیستم یا درایو pCloud در مدیر فایل سیستم خود به آن دسترسی داشته باشید. رابط کاربری تا حدودی تاریک است اما واضح و شهودی است.

شما از رابط وب ناامید نخواهید شد ، زیرا ویژگی های بیشتری دارد ، تجربه ای ساده را ارائه می دهد و به شما امکان می دهد به همه ابزارهای pCloud در یک مکان دسترسی داشته باشید. خیلی سریع است تنها نکته منفی این است که نمی تواند پرونده های بزرگ را به خوبی منتقل کند. برای این کار به مشتری دسک تاپ بچسبید.

برنامه تلفن همراه نیز خوب است ، زیرا می توانید از آن برای بارگذاری پرونده های جدید ، اشتراک گذاری و دسترسی به آنها استفاده کنید. به علاوه ، دارای بارگذاری خودکار برای عکس ها و فیلم ها است.

دلایل دیگری که ما pCloud را دوست داریم

pCloud برای محافظت از داده های در حال حمل و نقل در برابر حملات انسان در وسط و AES 256 بیتی به پروتکل TLS تکیه می کند تا پرونده های خود را رمزگذاری کنید. هنگامی که داده های شما به یک مرکز داده pCloud رسید ، حداقل در پنج سرور مختلف تکرار می شود.

رمزگذاری خصوصی در دسترس است ، اما تنها در صورت خرید افزودنی Crypto با قیمت 3.99 دلار در هر ماه. این افزونه یک پوشه رمزنگاری را ایجاد می کند و هر چیزی که در آن قرار دهید با یک رمز عبور ویژه که فقط شما می دانید محافظت می شود. متأسفانه ، تأیید هویت دو عاملی وجود ندارد ، بنابراین مطمئن شوید که یک رمزعبور قوی دارید.

قبل از عضویت در pCloud ، می توانید با یک آزمایش رایگان 14 روزه ، آن را امتحان کنید.

pCloud یک برنامه رایگان سخاوتمندانه ، برنامه های حق بیمه ارزان قیمت ، امنیت قوی و گزینه های به اشتراک گذاری قادر را ارائه می دهد. نکته منفی این است که با ابزارهای بهره وری ادغام نمی شود و فاقد احراز هویت دو عاملی است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی pCloud ما را بخوانید.

3. Sync.com

Sync.com سرویسی است که در صدر بهترین لیست ذخیره ابری ما قرار دارد. این کشور در کانادا مستقر است و از قوانین حفظ حریم خصوصی این کشور ، که از بهترین کشورهای جهان هستند ، بهره می برد.

قبل از اشتراک ، می توانید از 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان برنامه Sync Starter برای آزمایش سرویس استفاده کنید. چیز چندانی نیست ، اما می توانید یک فرایند چند مرحله ای برای به دست آوردن 1 گیگابایت ذخیره جایزه را انجام دهید. به علاوه ، برای هر دوستی که حداکثر 20 گیگابایت ارجاع دهید 1 گیگابایت دریافت می کنید.  

این شرکت می گوید ذخیره بیشتری برای مراجعه به این سایت به شما امکان پذیر می کند ، اما شما باید آن را به ایمیل بزنید تا هنگامی که به آن ضربه بزنید ، درپوش را بردارید.

Sync.com-Web-Control-Panel-Slider-1
© Cloudward.net

Sync.com-Share-File-Link-Slider-2
© Cloudward.net

Sync.com-Sync-Folder-Slider-3
© Cloudward.net

Sync.com-Speed-Throttle-Slider-4
© Cloudward.net

Sync.com-Two-Factor-Authentication-Slider-5
© Cloudward.net

قبلی

بعد

کاربران شخصی می توانند از بین دو برنامه پرداخت شده انتخاب کنند: Personal Pro 500GB و Personal Pro 2TB. قیمت اولی در سال 49 دلار است که ماهانه حدود 4 دلار می رسد و دومی در سال 96 دلار هزینه دارد و این امر به یکی از بهترین معاملات در ذخیره سازی ابری تبدیل می شود.

گزینه ای برای پرداخت ماهانه وجود ندارد.

رابط وب ویژگی های تولیدی بومی را ارائه نمی دهد ، و همچنین با برنامه های شخص ثالث ادغام نمی شود. برنامه تلفن هوشمند به شما امکان می دهد پرونده ها را در برنامه های شخص ثالث باز کنید ، از جمله Microsoft Office.

برای به اشتراک گذاشتن یک پوشه می توانید کاربران را به دسترسی به آن یا ایجاد پیوند دعوت کنید. با استفاده از لینک می توانند به جای بارگیری هر پرونده ، یک پوشه زیپ شده را بارگیری کنند. اگر فایلی را به اشتراک می گذارید ، فقط می توانید پیوند ایجاد کنید ، که می توانید بصورت دستی یا از طریق ایمیل ارسال کنید. Sync.com به شما امکان می دهد پیوندهای بارگذاری را نیز به اشتراک بگذارید ، که دیگران را قادر می سازد محتوای خود را در فضای ذخیره سازی خود بارگذاری کنید.

با تنظیم مجوزها می توانید سهام خود را کنترل کنید. همچنین اگر می توانید یک اشتراک شخصی Pro Pro داشته باشید می توانید پسورد و تاریخ انقضا را به پیوندها وصل کنید. علاوه بر این ، می توانید محدودیتهای بارگیری را روی اشتراک بگذارید و آمار بارگیری آنها را مشاهده کنید. یک صفحه “اشتراک گذاری” به شما می گوید که چه پوشه هایی را به اشتراک گذاشته اید و با آنها نیز کیست.

مشتری دسک تاپ ساده و آسان برای استفاده است. می توانید به آن با پوشه همگام سازی یا نماد نوار وظیفه آن دسترسی پیدا کنید. این در دسترس برای ویندوز و macOS است ، اما نه لینوکس. شما به همان ویژگی هایی که مشتری وب به همراه سایر مواردی که تجربه کاربر را افزایش می دهد دسترسی پیدا می کنید.

برنامه تلفن هوشمند برای Android و iOS به شما امکان می دهد تا در حالت آفلاین بودن به پرونده های خود دسترسی داشته باشید و به طور خودکار عکس ها و فیلم ها را بر روی ابر بارگذاری کنید.

دلایل دیگری که Sync.com را دوست داریم

این سرویس از رمزگذاری AES 256 بیتی در حالت استراحت و پروتکل TLS استفاده می کند ، که از پرونده ها در هنگام انتقال به مراکز داده خود محافظت می کند. این لیست در لیست بهترین خدمات دانش صفر نیز قرار دارد. اگر شما آن را گم کنید ، نمی توانید رمزعبور خود را بازیابی کنید ، زیرا دانش صفر مانع این کار می شود.

Sync.com دارای برنامه های رقابتی است ، اما آنها باید سالانه پرداخت می شوند و برنامه رایگان آن به اندازه برنامه pCloud نیست. این فقط پیش نمایش پرونده در تلفن همراه دارد و پخش رسانه ای را ارائه نمی دهد. با این وجود از امنیت خوبی برخوردار است و استفاده از آن بسیار آسان است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ، بررسی Sync.com ما را بخوانید.

4. جعبه

یکی از بهترین ارائه دهندگان پرونده همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری ، Box دارای بسیاری از مشاغل کوچک و شرکت های Fortune 500 به عنوان مشتری ، اما بیش از برنامه های تجاری است. همچنین دارای یک زوج است که می تواند نیاز دانش آموزان را متناسب کند.

اولین مورد با نام شخصی و 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان ارائه می شود که بیشتر از بسیاری از خدمات دیگر است. Pro Pro Personal صرفاً 100 دلار ذخیره سازی در هر ماه 10 دلار هزینه دارد. این یک اتفاق خوب نیست ، بنابراین توصیه می کنیم اگر فضای کافی را در اختیار شما قرار داد ، به برنامه رایگان بپیوندید.

جعبه به شما کمک می کند تا با ادغام Office Online و Google Docs ، و همچنین DocuSign و سایر پیشنهادات موجود در کتابخانه برنامه شخص ثالث ، بهره وری خود را افزایش دهید. برنامه یادداشت های بومی آن ، Box Notes نیز بهترین برنامه یادداشت برداری است.

شما می توانید بدون محدودیت پیوندها را با کاربران دارای مجوز به اشتراک بگذارید ، اما برای اشتراک گذاری در خارج از سازمان خود باید مجوز داشته باشید. می توانید یک دعوت نامه را از طریق ایمیل بفرستید یا پیوندی ایجاد کرده و برای آن ارسال کنید. جعبه دارای کنترل محتوای خوب است زیرا به شما امکان می دهد تاریخ انقضا و کلمه عبور را برای لینک ها تعیین کنید.

مشتری وب سر راست است ، با یک طرح بصری و طراحی رنگی جذاب. به شما امکان می دهد URL فضای کاری خود را سفارشی کنید و لوگوی شخصی خود را اضافه کنید. اگر مشتری دسک تاپ را ترجیح می دهید ، Box از مدل همگام سازی آشنا نیز استفاده می کند. استفاده از برنامه تلفن همراه نیز آسان است و به شما امکان می دهد به پرونده های خود در حال حرکت دسترسی داشته باشید.

دلایلی که ما جعبه را دوست داریم

Box از AES 256-bit برای رمزگذاری پرونده های شما روی سرورها و پروتکل TLS برای محافظت از آنها در هنگام انتقال استفاده می کند. این سرویس همچنین کلید رمزگذاری شما را با همان سطح رمزگذاری پیچیده می کند. رمزگذاری خصوصی محلی ندارد ، اما می توانید آن را با استفاده از Boxcryptor اضافه کنید.

احراز هویت دو عاملی به شما کمک می کند اگر شخصی رمز عبور شما را بدزدد و الزامات رمزعبور سفارشی این کار را برای هکرها دشوارتر خواهد کرد. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد امنیت و سایر ویژگی ها را در بررسی Box ما مطالعه کنید.

5. MEGA

MEGA یکی از بحث برانگیزترین شرکتهای ذخیره سازی ابر است که در سال 2013 تاسیس شد ، اما دارای برنامه های مختلفی است که می تواند به نفع دانشجویان باشد.

برنامه رایگان با 50 گیگابایت شروع می شود ، اما 35 نفر از آنها پس از یک ماه ناپدید می شوند. با دستاوردهای خاصی ، می توانید فضای خود را تا 45 گیگابایت ارتقا دهید ، اما این نیز منقضی می شود. با این حال ، این شما را با 15 گیگابایت ترک می کند ، که هیچ چیز برای رد کردن نیست.

اشتراک های حرفه ای خوب نیست. اولین مورد آن Pro Lite برای 200 گیگابایت ذخیره سازی ماهانه 5.79 دلار هزینه دارد. برای 11.59 دلار در ماه 1TB فضا دریافت می کنید ، و دو برنامه باقی مانده نیز معاملات خوبی نیستند.

بهره وری محدود است زیرا MEGA فقط پیش نمایش پرونده ها و پخش رسانه ها را دارد. هیچ ادغامی با Office Online ، Google Docs یا سایر برنامه های شخص ثالث وجود ندارد.

می توانید پرونده های خود را با مخاطبین MEGA خود به اشتراک بگذارید یا پیوندی را ایجاد کنید. با اشتراک گذاری از طریق آدرس ایمیل ، می توانید مجوز دسترسی ، خواندن و نوشتن یا دسترسی کامل به آنها اعطا کنید.

با کمال تعجب ، اشتراکی که ایجاد می کنید دانش صفر هستند ، بنابراین MEGA نمی تواند آنچه را به اشتراک می گذارد را ببینید. سایر افرادی که می خواهند به محتوای شما دسترسی داشته باشند ، ابتدا باید آن را با یک کلید رمزگشایی رمزگشایی کنند. اشتراک های پرداخت شده به شما امکان می دهد تاریخ انقضا و رمزهای عبور را نیز به لینک های خود اضافه کنید.

برنامه مرورگر ساده است و در واقع هیچ منحنی یادگیری برای کاربران جدید وجود ندارد. پیمایش و یافتن ویژگی های اولیه و فرعی آن بسیار آسان است. در منوی بالا تمام کنترل های مورد نیاز شما وجود دارد. سریع ، بصری است و رابط کاربری آن جذاب است.

دلایل دیگر ما از MEGA دوست داریم

MEGA هنگام رمزگذاری از رمزگذاری 128 بیتی AES و پروتکل TLS استفاده می کند. این کار تأیید هویت دو عاملی را ارائه نمی دهد ، که رمز عبور شما را آسیب پذیرتر می کند ، بنابراین مطمئن شوید که قوی است.

این سرویس از رمزگذاری خصوصی استفاده می کند ، به این معنی که لازم نیست نگران باشید که چشم شما را نادیده بگیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه ارائه می دهد ، بررسی MEGA ما را بخوانید.

افکار نهایی

اکثر دانش آموزان نمی توانند از هتل های فانتزی ، خرچنگ یا فضای ذخیره سازی ابر گران قیمت برخوردار باشند. خوشبختانه ، آنها می توانند فضای ذخیره سازی ابری ارزان داشته باشند. سه سرویس اول در لیست ما برنامه هایی دارند که فضای بسیار زیادی را برای پول و همچنین برنامه های رایگان فراهم می کنند.

Google Drive انتخاب برتر ما به دلیل استفاده آسان ، جذاب و بسیاری از ابزارهای تولیدی شخص ثالث به همراه اسناد Google محلی آن است. pCloud و Sync.com معاملات بهتر و امنیت قوی تری دارند اما فاقد ابزار بهره وری هستند.

آیا شما از سرویس دیگری استفاده می کنید که برای دانشجویان مناسب تر است؟ نظر شما در مورد لیست ما چیست؟ پاسخ خود را در نظرات زیر بگذارید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map