نحوه تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی سابقه چت واتس اپ در سال 2020

شاید اخیراً شنیده باشید که دیگر امکان تهیه نسخه پشتیبان از چت های WhatsApp وجود نخواهد داشت. اگرچه کاملاً صحیح نیست ، واتس اپ تغییراتی در نحوه کار تهیه نسخه پشتیبان ایجاد می کند ، بنابراین اگر می خواهید سابقه چت خود را ایمن نگه دارید ، باید چند قدم پیشگیرانه بردارید.


WhatsApp اعلام کرد که با شروع 12 نوامبر 2018 ، پشتیبان گیری از گپ های ذخیره شده در Google Drive که بیش از یک سال از آنها استفاده نشده است ، حذف می کند. اگرچه این ممکن است مانند یک رفتار بد به نظر برسد ، پیام های WhatsApp شما جلوی درپوش ذخیره سازی Google Drive شما نمی روند.

اما ، WhatsApp اگر قبلاً آن را با Google Drive تنظیم کرده اید ، بطور خودکار از پیام های خود نسخه پشتیبان تهیه خواهد کرد ، بنابراین پیام های آینده شما ایمن خواهد بود.

این بدان معناست که شما ممکن است برای ذخیره سابقه چت واتس اپ قدیمی اقدام کنید. با این وجود ، ممکن است ایده WhatsApp – متعلق به فیس بوک – دوست ندارید پیامهای خصوصی خود را با Google به اشتراک بگذارید ، که همچنین به شیوه های داده های مزاحم شهرت دارد.

ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از پیام های WhatsApp به تلفن و Google Drive خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، چت ها را بازیابی کنید و از سابقه چت خود در برابر حذف محافظت کنید ، بعلاوه گزینه های دیگری برای Google Drive برای یک تجربه پشتیبان گیری ایمن تر به شما ارائه می دهیم..

WhatsApp چیست?

WhatsApp یک برنامه پیام رسانی محبوب است که در سراسر جهان استفاده می شود. این پیام ها را از طریق اینترنت ارسال می کند ، بنابراین گپ ها در مقابل کلاهنگاری شما حساب نمی کنند ، اگر در یک برنامه پیام کوتاه نامحدود باشید مفید است.

WhatsApp همچنین شما را قادر به برقراری تماس تلفنی و ویدئویی می کند ، به این معنی که اگر تمام مخاطبین شما از WhatsApp استفاده کنند می توانید از داشتن یک برنامه تلفنی صرفاً کنار بگذارید. همچنین می توانید پرونده های حداکثر 100 مگابایت را با سایر مخاطبین در WhatsApp به اشتراک بگذارید ، و آن را به یک برنامه ارتباطی همه کاره تبدیل کنید.

این اپلیکیشن دارای رمزگذاری انتهایی است ، که به نظر خوب می رسد ، اما واتس اپ متعلق به فیس بوک است و همه ما می دانیم که چقدر آن شرکت دوست دارد با داده های شخصی شما دخالت کند. اگر به دنبال گزینه های مطمئن تر هستید ، مقاله ما را در مورد رمزگذاری پیام های متنی بررسی کنید.

پشتیبان گیری از WhatsApp

اگر می خواهید واتس اپ را برای اولین بار از نسخه پشتیبان تهیه کنید ، برنامه را باز کنید و به منو بروید ، روی “تنظیمات” ، “” چت “و سپس” پشتیبان گپ “کلیک کنید.

Whatsapp_chats

دکمه ای را مشاهده خواهید کرد که می گوید: “نسخه پشتیبان تهیه کنید”. با کلیک بر روی آن ، از پیامهای خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید. در صورت داشتن واتس اپ ابتدا سعی خواهد کرد که نسخه پشتیبان خود را در کارت SD خود ذخیره کنید. اگر اینکار را نکنید ، WhatsApp سابقه چت شما را در دیسک سخت شما ذخیره می کند. واتس اپ به طور خودکار در هر ساعت 2 از ساعت پشتیبان تهیه می کند.

Whatsapp_backup

اگر از برنامه در تلفن Android استفاده می کنید ، می توانید از طریق آن داده های WhatsApp خود را در Google Drive ذخیره کنید. توجه داشته باشید که WhatsApp از رمزگذاری نهایی تا انتها برای انتقال پرونده های شما از تلفن خود به Google Drive استفاده نمی کند. اگر می خواهید در مورد سرویس فضای ذخیره ابری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی Google Drive و راهنمای Google Drive ما را بررسی کنید.

برای تنظیم پشتیبان گیری خودکار Google Drive برای داده های WhatsApp ، باید وارد حساب Google خود در تلفن خود شوید ، Google Play را نصب کرده و فضای خالی کافی برای ایجاد نسخه پشتیبان تهیه کنید.

پس از اتمام کار ، به همان فهرست “پشتیبان گپ” در برنامه بروید و مانند دکمه “پشتیبان گیری از Google Drive” را انتخاب کنید. وقتی دکمه “پشتیبان گیری” را بزنید یا به طور خودکار از روزانه ، هفتگی یا ماهانه نسخه پشتیبان تهیه کنید ، می توانید WhatsApp را از نسخه پشتیبان تهیه کنید..

Whatsapp_frequency

همچنین می توانید پیام های خود را از طریق وای فای و سلولی پشتیبان تهیه کنید تا واتس اپ را پشتیبان گیری کنید و یا مجبور شوید فقط از WiFi برای پشتیبان گیری از چت های خود استفاده کند.

توجه داشته باشید که هر نسخه پشتیبان گیری خودکار WhatsApp در Google Drive آخرین نسخه پشتیبان تهیه می کند ، بنابراین اگر به اشتباه چیزی را حذف کردید ، باید پیام های WhatsApp خود را قبل از تهیه نسخه پشتیبان بعدی ، جایگزین تاریخچه چت مورد نیاز خود کنید..

بازیابی پیام های WhatsApp

برای بازیابی پیام های WhatsApp از یک نسخه پشتیبان ، باید برنامه را حذف و نصب مجدد کنید. پس از نصب مجدد WhatsApp ، برنامه را باز کنید و شماره تلفن خود را تأیید کنید. سپس WhatsApp از شما می خواهد که تاریخچه چت خود را از Google Drive بازیابی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دکمه “بازیابی” را که ظاهر می شود ، بزنید.

WhatsApp همچنین به طور خودکار هفت روز آخر تهیه پشتیبان را در تلفن شما ذخیره می کند. اگر از کارت SD استفاده می کنید ، می توانید این داده های پشتیبان را در پوشه ای با عنوان “WhatsApp / databases” پیدا کنید. اگر این کار را نکردید ، داده های پشتیبان را در پوشه ای با همین نام در حافظه داخلی خود پیدا خواهید کرد.

پشتیبان گیری WhatsApp از نام پرونده های زیر استفاده می کند: msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt12. نسخه پشتیبان تهیه واتساپ مورد نظر خود را تا تاریخ آن مشخص کنید ، سپس با حذف اطلاعات تاریخ از وسط ، نام پرونده را به “msgstore.db.crypt12” تغییر دهید. این به شما امکان می دهد WhatsApp بدانند که می خواهید از آن پرونده بازیابی کنید.

پسوند .crypt12 جدیدترین در یک سری طولانی از انواع پرونده ها است که از واتس اپ استفاده کرده است. اگر مدتی از برنامه استفاده نکرده اید ، فرصتی وجود دارد که هنوز هم می توانید از نسخه قدیمی WhatsApp استفاده کنید. در این صورت ، ممکن است فایل یک .crypt11 یا .crypt10 را پیدا کنید. آن را به .crypt12 تغییر ندهید. بگذارید آن را پیدا کنید یا WhatsApp قادر به خواندن آن نیست.

پس از یافتن فایل و تغییر نام پرونده ، WhatsApp را نصب و نصب مجدد کنید و وقتی ظاهر شد ، روی دکمه “بازیابی” ضربه بزنید.

در حال ذخیره پیام های قدیمی WhatsApp

اگر به طور خودکار از سابقه چت خود با Google Drive پشتیبان تهیه کرده اید ، اما از 12 نوامبر 2018 بیش از یک سال از این برنامه استفاده نکردید ، حساب Google شما پرونده پشتیبان واتساپ شما را حذف خواهد کرد. اگر می خواهید فایل پشتیبان را ذخیره کنید ، باید آن را به صورت دستی تهیه کنید.

ابتدا وارد حساب Google خود و سپس Google Drive شوید. به پرونده پشتیبان خود واتساپ بروید ، سپس بر روی آن راست کلیک کنید. روی “ایجاد یک نسخه” کلیک کنید. نسخه دوم فایل پشتیبان ظاهر می شود. می توانید پرونده را به یک مکان جدید در Google Drive منتقل کنید تا اطمینان حاصل شود که نسخه پشتیبان چت حذف نمی شود یا فایل پشتیبان را با کلیک راست و انتخاب “بارگیری” در دسک تاپ خود بارگیری کنید.

می توانید همین کار را با استفاده از برنامه Google Drive در تلفن خود انجام دهید.

چرا باید از یک سرویس پشتیبان متفاوت استفاده کنید

مشکل ذخیره پیام های WhatsApp در دسک تاپ شما این است که پرونده های پشتیبان گپ مستعد همان مشکلاتی هستند که همه پرونده های رایانه شما تجربه می کنند. هنگامی که هارد دیسک شما خراب شد ، پرونده های پشتیبان گیری WhatsApp شما برای همیشه از بین می روند.

می توانید از Google Drive برای کار در این زمینه استفاده کنید ، اما سپس می توانید سابقه WhatsApp خود را برای بررسی از Google باز کنید. همچنین اگر سیستم عامل را تغییر دهید ، می توانید دسترسی سریع به پیام های خود را از دست دهید ، زیرا نمی توانید به راحتی در تلفن های غیر Android به پرونده های Google Drive خود دسترسی پیدا کنید.

اگر می خواهید امنیت و راحتی ذخیره سازی ابری با آرامش خاطر حاصل از استفاده از یک شرکت پشتیبان آنلاین باشد که داده های شما را نمی خواند ، ما چند پیشنهاد داریم. ما سه مورد از بهترین ارائه دهنده های پشتیبان آنلاین خود را انتخاب کرده ایم که کار با واتس اپ را ساده تر می کند.

من رانندگی می کنم

IDrive یک گزینه پشتیبان عالی آنلاین برای افرادی است که می خواهند پیام های WhatsApp خود را در فضای ذخیره سازی ابری قرار دهند. می توانید از دستگاه های نامحدود با یک اشتراک واحد پشتیبان تهیه کنید ، به این معنی که می توانید همه چیز را در تلفن خود و همچنین دسک تاپ خود ایمن نگه دارید. می توانید قبل از انجام برنامه ماهانه ، یک حساب 5 گیگابایتی رایگان با این شرکت دریافت کنید تا خدمات را امتحان کنید.

IDrive-Client-Backup-Slider1
© Cloudward.net

IDrive-Client-Restore-Slider2
© Cloudward.net

IDrive-Client-Scheduler-Slider3
© Cloudward.net

IDrive-Client-Sync-Slider4
© Cloudward.net

IDrive-Client-Disk-Image-Slider5
© Cloudward.net

قبلی

بعد

اگرچه IDrive ساده ترین سیستم پشتیبان ابری نیست که از آن استفاده شود ، اما آن را با قیمت مناسب و ویژگی های عالی ، مانند نسخه پشتیبان تهیه مداوم و نسخه سازی ، فراهم می کند که به شما امکان می دهد پرونده ها را به حالت قبلی برگردانید. همچنین حداکثر 10 نسخه گذشته از پرونده های ذخیره شده را حفظ می کند ، و این باعث می شود که از نسخه پشتیبان تهیه محلی WhatsApp قوی تر شود.

IDrive همچنین پرونده هایی را با AES 256 بیتی رمزگذاری می کند ، که اطلاعات شما را از چشمان کنجکاو در امان نگه می دارد. اگر می خواهید درباره دریافت یک حساب IDrive اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی IDrive ما را بخوانید.

خاموش کردن

Backblaze گزینه خوبی دیگر برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های WhatsApp شما است. خدمات پرداخت شده با ذخیره نامحدود همراه است ، بنابراین هیچ فرقی نمی کند ، بدون توجه به تعداد فایل هایی که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید. می توانید آن را با استفاده از آزمایش رایگان 15 روزه امتحان کنید. Backblaze تنها یک ردیف پرداختی دارد که در هر ماه 5 دلار هزینه دارد ، اما می توانید با خرید برنامه های یک یا دو ساله پول را پس انداز کنید..

Backblaze-Slider1
© Cloudward.net

Backblaze-Slider2
© Cloudward.net

Backblaze-Slider3
© Cloudward.net

Backblaze-Slider4
© Cloudward.net

Backblaze-Slider5
© Cloudward.net

قبلی

بعد

با این حساب ، حساب شما فقط برای یک دستگاه پشتیبان تهیه می شود ، بنابراین اگر می خواهید از تلفن و رایانه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، شانس ندارید. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سرویس تهیه پشتیبان در بررسی Backblaze ما کسب کنید.

تصویر واقعی Acronis

انتخاب سوم ما برای تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های WhatsApp ، Acronis True Image است. این برنامه دارای برنامه های عالی و اندرویدی و iOS است که باعث می شود تهیه فایل های پشتیبان از گوشی شما آسان شود. همچنین شامل یک ابزار کلونینگ است که برای انتقال پرونده ها به تلفن هوشمند جدید مفید است.

Acronis-True-Image-Backup-Setup-Slider1
© Cloudward.net

Acronis-True-Image-Destination-Slider2
© Cloudward.net

Acronis-True-Image-Active-Protect-Slider3
© Cloudward.net

Acronis-True-Image-Settings-Slider4
© Cloudward.net

Acronis-True-Image-Tools-Slider5
© Cloudward.net

قبلی

بعد

دو ویژگی قابل توجه Acronis Notary است که از فناوری blockchain برای اطمینان از خواندن نسخه پشتیبان تهیه می کند و Active Protection که پرونده های شما را برای نشانه های باج افزار اسکن می کند ، استفاده می کند..

می توانید Acronis را با یک آزمایش 30 روزه رایگان تست کنید. برنامه ها با قیمت 49.99 دلار برای یک دستگاه شروع می شود. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری درباره دریافت حساب کاربری با سرویس پشتیبان کسب کنید ، بررسی Acronis True Image ما این سرویس را از بالا به پایین پوشش می دهد.

افکار نهایی

روش های سریع و آسان بسیاری برای تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی داده های WhatsApp وجود دارد ، اما این بدان معنا نیست که این روش ها به همان اندازه ایمن هستند. اگر نمی خواهید Facebook یا Google دسترسی غیرقانونی به پیامهای خصوصی و سابقه چت خود داشته باشند ، ارزش آن را دارد که روی یک سیستم پشتیبان ابری سرمایه گذاری کنید که داده های WhatsApp شما را محافظت کند.

گرفتن یک حساب پشتیبان ابری ممکن است کمی بیشتر از آنچه دوست دارید هزینه داشته باشد ، اما آرامش خاطر شما از دانستن اطلاعات خود ایمن است ، مزیتی است که قیمت آن دشوار است. بدون شک اگر معاملات تجاری یا پیام رسانی را از طریق واتس اپ انجام دهید ، چنین است.

اگر در مورد پشتیبان گیری یا بازیابی پیام های WhatsApp خود سؤالی دارید ، در بخش نظرات زیر از آنها سؤال کنید. ما نیز به شما پاسخ خواهیم داد و مقاله را نیز به روز می کنیم. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map