پنج بدترین ابر اشکال از سال 2011

اشکال خطایی ، نقص یا خرابی است که باعث می شود یک برنامه کامپیوتری نتیجه ناصحیحی ایجاد کند. هکرها اغلب از این نقاط ضعف برای سازش سیستمها استفاده می کنند.

اشکالات باعث متوقف شدن سرویس یا به خطر انداختن حریم خصوصی می شود. هیچ شرکتی از مشکلات کد نویسی مصون نیست. حتی ارائه دهندگان ابر به دلیل مشکلات برنامه نویسی با مشکل مواجه می شوند. برای اثبات این نکته ، در اینجا پنج بدترین ایراد ابر وجود دارد که از سال 2011 به بعد رسیده است.

دلچسب (2012-2014)

این اشکال Heartbleed به هیچ ارائه دهنده ابری آسیب نرساند ، اما یکی از شناخته شده ترین آسیب پذیری های نرم افزاری است که تاکنون مستند شده است. در سال 2012 معرفی شد اما تا آوریل 2014 فاش نشده است.


© قلبی

Heartbleed یک اشکال امنیتی در کتابخانه رمزنگاری OpenSSL است و معمولاً به عنوان بخشی از پروتکل امنیت لایه حمل و نقل مورد استفاده قرار می گرفت. هنگامی که کد در ابتدا طراحی شد ، برای TLS به عنوان روشی برای آزمایش و فعال نگه داشتن پیوندهای ارتباطی ایمن ساخته شد. با این حال ، اشکال کد بدون توجه و به کار افتاد.

Heartbleed به هر کسی امکان دسترسی و سرقت اطلاعاتی را می دهد که به طور معمول توسط پروتکل های SSL / TLS محافظت می شوند. در زمان کشف ، حدود 600000 سرور این آسیب پذیری را در کد OpenSSL خود داشتند. خطر واقعی این است که تخلفات ثبت نشده است.

اشکال لینک Dropbox (2014)

در حالی که نام رسمی برای این اشکال وجود ندارد ، بسیار خطرناک بود زیرا اطلاعات بالقوه حساس به صورت آنلاین فاش می شد. در ماه مه 2014 ، Dropbox به منظور محافظت از مشتریان خود مسدود کردن پیوندهای مشترک را آغاز کرد. کشف شد که به دلیل آسیب پذیری وب ، چندین سند توسط گیرندگان ناخواسته مشاهده شده است.

پنج بدترین ایراد ابر
© claustchi

پرونده هایی که افشا شد خطایی در عنوان ارجاع کننده ایجاد شده هنگام اشتراک کاربر داشت. همه این اسناد پیوندهای شخص ثالث داشتند که به محض فعال شدن توسط گیرنده ، اطلاعات را با همه به اشتراک می گذاشت.

اسنادی از قبیل اظهارنامه مالیاتی و برنامه های رهنی توسط غریبه ها به صورت آنلاین قابل مشاهده بودند. این پرونده ها حاوی اطلاعات شخصی بودند که می توانست سرقت و بهره برداری شود.

قطع سرویس وب آمازون (2012)

در سال 2012 ، سرویس وب آمازون دچار خاموشی شد که در ابتدا با خرابی سخت افزاری روبرو شد. در حالی که اعتصاب رعد و برق عامل اصلی بود ، یک اشکال نرم افزاری کشف نشده ترمیم خدمات را دشوار کرد.

پنج بدترین ایراد ابر
© diTii Com

به دلیل اشکال ، یک مرکز داده نتوانست به ژنراتورهای پشتیبان تبدیل شود. این خرابی باعث از بین رفتن سلول های برق در منبع برق اضطراری و خراب کردن سخت افزار در آن منطقه شد.

مشکلات نرم افزار در اینجا متوقف نشد. این اشکال همچنین باعث ایجاد تنگنا در روند بوت شدن شده و باعث تاخیرهای قابل توجهی در بازگرداندن سیستم به صورت آنلاین می شود. به جای ترمیم ساده ، تبدیل به یک مصیبت شدیدی که چند ساعت طول کشید.

اشکال همگام سازی انتخابی Dropbox (2014)

Dropbox برای اشکالات غریبه نیست ، زیرا مشکل دیگری در سال 2014 برای شرکت ابر رایانه ایجاد شده است..

پنج بدترین ایراد ابر
© Eugenio Tiengo

این اشکال روی نرم افزار Selective Sync Dropbox تأثیر می گذارد و باعث می شود تا پوشه ها طبق برنامه ریزی ها همگام نشوند. در عوض ، پرونده هایی که قرار بود فقط در Dropbox سکونت داشته باشند در واقع از هارد دیسک کاربر و همچنین حساب آنلاین آنها حذف می شوند.

مشکل واقعی فقط از بین رفتن پرونده ها نیست. یک جلوه اضافی باعث می شود داده به صورت درخواستی منتقل شود ، پوشه ها ایجاد می شوند و همه چیز خوب به نظر می رسد. وقتی کاربر متوجه شد که اسناد آنها دارای 0 بایت است ، اغلب برای کمک به Dropbox خیلی دیر شده است.

Microsoft BPOS Bug (2011)

مایکروسافت از درخشش گاه و بیگاه مصون نیست. با این حال ، در ماه مه سال 2011 ، یک خرابکاری در سیستم آنها باعث شد که کلیه مشتریان خدمات مشترک BPOS از ایمیل خود استفاده کنند. مشتریان قادر به خواندن ، نوشتن و حتی دسترسی به حسابهای خود نبودند و هیچ کس حتی مدیر عاملان نیز دست نخورده باقی ماندند.

پنج وبلاگ بدترین ابر
© رابرت اسكوبل

هنگامی که این اتفاق افتاد ، BPOS به تازگی در حال پیشرفت بود و مایکروسافت هنوز در تلاش برای متقاعد کردن مردم برای انتقال به سرور تبادل آنلاین بود. قطع ارتباطات تجاری نه تنها برای مدتی پیشرفت نکرد ، بلکه هیچگاه شناسایی واقعی مسئولیت اشکال نیز صورت نگرفت.

تنها توضیحی که داده شد مشکلی در تبادل ایمیل بود.

نتیجه

هیچ نرم افزاری کامل نیست. این فقط به اندازه شخصی که کد را می نویسد خوب است. از آنجا که یک جزء انسانی وجود دارد ، شناخته شده است که اشکالات در سیستم ها تأثیر می گذارد.

باعث می شود سرویس های ابری آسیب پذیرتر از آنچه ممکن است کاربران فکر کنند فکر کنند. بهترین راه برای اطمینان از محافظت از اطلاعات ، پشتیبان گیری در چندین نقطه است و هرگز تمام پرونده های گرانبهای خود را در یک مکان قرار ندهید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me