10 نفر برتر مبتکر در صنعت ابر

فناوری رایانش ابری یک شبه بهار نبود. مجبور شد کسی آنجا را نوآوری کند و آن را تحت فشار قرار دهد. به منظور شناختن آن تکنسین هایی که این فناوری شگفت انگیز را در اختیار ما قرار داده اند ، لیستی از 10 فرد برتر مبتکر در محاسبات ابری را گردآوری کرده ایم..

درو هیوستون


© Cloudward.net حتی به عنوان یک کودک کوچک ، درو هیوستون بیشتر علاقه مند بود که برنامه ها به جای استفاده از آنها کار کنند. در سن پنج سالگی ، پدرش وقتی خانواده اولین کامپیوتر خود را دریافت کرد ، او را به یادگیری برنامه نویسی با BASIC ترغیب کرد.

در حالی که هیوستون از بازی لذت می برد ، او همیشه به نحوه چیدمان برنامه نویسی بیشتر علاقه مند بود. 

این علاقه او را از طریق دبیرستان و به MIT دنبال کرد. در MIT هیوستون قادر به غواصی به مناطقی بود که او را بیشتر علاقه مند کرد. در حالی که در محوطه دانشگاه بود ، وی توانست از محیط آتنا برای کمک به پشتیبان گیری از ایستگاه کاری خود استفاده کند ، حتی وقتی فراموش کرد که یک انگشت شست را با خود بیاورد.

با این حال ، پس از بارگذاری تمام محیط توسعه خود بر روی درایو فلش USB ، وی هنگامی که سوار اتوبوس به نیویورک شد کمی پس از فارغ التحصیلی ، آن را فراموش کرد. این خطا باعث شد تا وی یکی از محبوب ترین برنامه های موجود امروز را ایجاد کند.

خطوط اولیه کد که او هنگام سفر به نیویورک نوشت ، پایه و اساس Dropbox شد ، سایت ذخیره سازی آنلاین و اشتراک گذاری آنلاین که توسط بیش از 300 میلیون نفر در سراسر جهان استفاده می شود. در این زمان هوستون هنوز مدیرعامل شرکتی است که وی در لحظه ناامیدی ایجاد کرد.

در حالی که ممکن است راه حل ذخیره سازی ابری اولی نبوده باشد ، یکی از محبوب ترین خدمات است ، این همان چیزی است که او را در لیست ما جای می دهد.

آرون لوی


© Cloudward.net هارون لوی به اندازه دیگران که در لیست ما هستند از رمزگذاری جذاب نبود ، هرچند که او یک دوز سالم از هیجان در مورد فناوری داشت. درعوض ، علاقه وی در پی یافتن راهی برای کمک به مصرف کنندگان و مشاغل یک روش واحد برای ذخیره داده ها است.

این ایده در سال 2004 در طی یک پروژه تجاری در کالج ایجاد شد که لوی روی آن کار می کرد.

او برای این پروژه در حال بررسی چگونگی استفاده شرکت ها از فضای ذخیره سازی ابری برای ذخیره ی محتوا بود. پس از بحث و گفتگوهای متعدد با CIO از شرکتهای مختلف ، او متوجه شد که اجماع در مورد چگونگی استفاده از این ابزار قدرتمند تکه تکه است.

مصمم برای حل این مشکل ، لوی و چند تن از دوستان کودکی خود ، جعبه بستر ذخیره سازی ابر را راه اندازی کردند. در ابتدا ، این گروه کاربران و مصرف کنندگان خاص را بر روی برنامه ای با کاربرد آسان قرار می داد و به آنها امکان می داد هنگام مدیریت از طریق رابط بصری ، محتوا را ذخیره کنند..

Focus اخیراً به بیشتر پلتفرم مشتری شغلی منتقل شده است ، در حالی که هنوز هم جلوی کاربر پسند را حفظ می کند. آرون لوی در حال حاضر هنوز هم هدایت اتهام را در باکس دارد. مهارت او در خواندن بازار و درک آنچه شرکت ها در سیستم عامل ابری خود نیاز دارند ، به همین دلیل است که وی آن را در لیست ما قرار داده است.

مارک بنیوف


© Cloudward.net همه برنامه های ابری کاملاً در مورد ذخیره سازی نیستند. سازندگان و بنیانگذاران برنامه های رایانش ابری وجود دارند که قطعاً در لیست ما جای می گیرند. مارک بنیوف ، بنیانگذار Salesforce ، یکی از این گونه خالقان است.

در سال 1999 ، بنیو ایده داشت كه خدمتی را ایجاد كند كه جایگزین نرم افزار شركت سنتی شود و به عنوان یك بستر مدیریت اطلاعات ، در صورت تقاضا ، خدمت كند. برنامه او ، که او آن را “پایان نرم افزار” نامید ، از اینترنت برای تغییر شیوه طراحی و توزیع برنامه ها استفاده می کند.

در حالی که بنیوف معتقد بود که نرم افزار به عنوان یک سرویس جایگزین برنامه های سنتی خواهد شد ، وی با راه اندازی Salesforce.com ، به ایجاد اصطلاح سرویس platform-as-a-service پرداخت. با گذشت زمان ، او شرکت را توسعه داده است تا چیزی بیش از یک تجارت مدیریت ارتباط با مشتری باشد. اکنون مشتریان می توانند از فناوری های تلفن همراه ، اجتماعی و ابری برای راه اندازی برنامه های کاربردی خود استفاده کنند.

علاوه بر ساخت Salesforce.com ، بنیو “یک مدل 1-1-1” را برای تجارت ایجاد کرده است. تحت این ساختار بشریت شرکتی ، شرکت او به جامعه ای که در آن خدمت می کند ، کمک می کند. با دادن یک درصد محصول یک درصد از ساعت کارمندان و یک درصد سهام عدالت.

در حال حاضر بنیوف به عنوان رئیس و مدیر عامل Salesforce.com فعالیت می کند ، در هیئت مدیره سیسکو خدمت می کند ، و نویسنده سه کتاب است. مارک بنیوف موتور محرکی است که نرم افزار به عنوان سرویس را به ابر منتقل می کند و این همان چیزی است که او را در لیست 10 صنعت برتر ما در لیست صنعت ابر قرار می دهد..

پل ماریتز


© Cloudward.net علوم رایانه همیشه مورد علاقه پل ماریتز بوده است ، به حدی که او هم از دانشگاه ناتال و هم از دانشگاه کیپ تاون مدرک تحصیلی دریافت کرده است. پس از دریافت مدرک خود ، برای 5 سال در اینتل کار کرد و از سال 1981 شروع به کار کرد و به توسعه ابزارهایی برای کمک به نوشتن نرم افزار برای پلتفرم x86 کمک کرد..

ماریتز اینتل را برای پیوستن به مایکروسافت ترک کرد و تا سال 2000 با این شرکت همکاری کرد. در زمان حضور با این غول نرم افزاری ، وی در ساخت بسیاری از عناوین اصلی نرم افزار مانند Windows NT و Internet Explorer کلید خورد. بینش او نه تنها مایکروسافت بلکه صنعت کامپیوتر نیز مورد استفاده قرار می گرفت.

پس از ترک مایکروسافت به دنبال آزمایشات ضد انحصاری سال 1999 ، ماریتز شرکت Pi را تأسیس کرد که بعداً توسط EMC به دست آمد و در آنجا به مقام رئیس جمهور و مدیر کل بخش رایانش ابری EMC رسید. در حال حاضر ، Maritz مدیرعامل GoPivital، Inc شرکتی است که برنامه های دلخواه خود را بر اساس فناوری رایانش ابری ارائه می دهد.

با تشکر از سالها حضور در صنعت فناوری اطلاعات و نوآوری های وی که به پیشرفت فناوری ساخت رایانش ابری و ادامه کار وی در این زمینه کمک کرده است ، ما پل ماریتس را در لیست خود قرار داده ایم.

تام گونسر


© Cloudward.net تام گونسر کار خود را با همکاری با ارتباطات داده های بی سیم و معاملات مبتنی بر وب آغاز کرد. گونسر با احساس اینکه باید روش بهتری برای رسیدگی به اسناد الکترونیکی و امضاها وجود داشته باشد ، برای توسعه این سیستم.

او DocuSign را به منظور تحقق این ایده بنیان نهاد. با استفاده از فناوری cloud ، شرکت DocuSign Gonser به استاندارد جهانی برای معاملات دیجیتال تبدیل شده است. او از یک فرآیند خودکار برای جایگزینی روش قلم و کاغذ برای معامله تجاری استفاده کرده است که ممکن است باعث کندی شرکت ها شود. نرم افزار او به گونه ای طراحی شده است که به طور ایمن تمام معاملات اسناد را بصورت دیجیتال مدیریت کند.

گونسر با خدمت به عنوان مدیر ارشد استراتژی شرکت ، به شدت درگیر عملیات روزمره در DocuSign است. تام گونسر به لطف نوآوری خود در زمینه مدیریت تراکنش های دیجیتال ، در لیست ما جایگاهی کسب کرده است.

مارک بلک

 


© Cloudward.net با شروع کار خود در اطلاعات نیروی دریایی ، مارک بلک با سیستم های داده مورد نیاز توسط دارندگان دولت بسیار آشنا شد. بلک پس از خدمت در جنگ خلیج فارس ، برای کار در BTG به عنوان مهندس Solutions و بعداً در پروژه های خدماتی نرم افزاری به عنوان یک سرویس کار کرد..

پس از ترک BTG ، بلک به عنوان معمار اصلی آنها از مایکروسافت با Homeland Security همکاری کرد. در اینجا وی با تدوین ، اعتبارسنجی و اجرای استراتژیهای فناوری اطلاعات که با بخش عمومی امنیت میهن در ارتباط بودند ، خود را متمایز کرد.  

این شبکه جهانی به تغییر چهره رایانش ابری و امنیت سایبری کمک کرده است. در حال حاضر ، Belk با Juniper Networks به عنوان معمار اصلی همکاری می کند. فعالیت وی در زمینه صنعت جهانی ، امنیت سایبری فدرال و راه حل های معماری فنی باعث شده است تا او یک لیست در لیست ما به دست آورد.

یونگ چو


Yung Chou به عنوان یك مبدل فناوری برای مایکروسافت ، فرصتهای بسیاری را برای ارائه خدمات به مشتریان در زمینه های مدیریت حساب پشتیبانی ، پشتیبانی فنی و فروش فنی ارائه می دهد..

قبل از پیوستن به مایکروسافت ، چو خود را به عنوان یک متخصص در برنامه نویسی سیستم ، توسعه برنامه ها و مدیریت IT تاسیس کرد. وی همچنین خدمات مشاوره ای را به شرکت های این مناطق ارائه داده است. Chou همچنین میزبان وبلاگ است که کاربران جدید می توانند برای یادگیری ابر و آنچه را که ارائه می دهد بیایند.

بینش وی در مورد ابر ترکیبی و معماری محاسبات سازمانی برای کمک به مایکروسافت در ساخت سیستم عاملهای ابری شخصی و شخصی خود استفاده شده است. با تشکر از همکاری با مایکروسافت ، تحصیلات وی در بخش IT و تقاضای فعلی به عنوان سخنران در رویدادهای TechNet و Microsoft – ما او را به لیست خود اضافه کرده ایم.

میچ کوپت


© Cloudward.net قادر به اشتراک گذاری فایل ها و پوشه ها فقط نیمی از معادله است وقتی که محاسبات ابری انجام می شود. حداقل این راهی است که میچ کوپت همیشه آن را دیده است

به عنوان رئیس تولید و بنیانگذار Code42 ، شرکت پشتیبان CrashPlan و SharePlan ، تهیه نسخه پشتیبان و اشتراک گذاری تنها بخشی از معادله است.

او همیشه امنیت را بزرگترین عامل دانست. در حقیقت ، او از دانش و نوآوری خود استفاده کرده است تا یک تجربه ایمن تر و مطمئن تر را به سکوی ابری بکشاند. کوپت هنوز با شرکتی که به او کمک کرده است همکاری می کند.

کار او برای ارائه یک تجربه امن تر در فضای ذخیره سازی ابری و همچنین آموزش به مردم در مورد چگونگی داشتن یک فضای امن تر و به اشتراک گذاری تجربه ای است که او را در لیست ما قرار داده است.

کریس پینکام


© Cloudward.net یکی از اولین راه حل های شناخته شده ابری به خودی خود به وجود نیامد ، کریس پینکام در این ایجاد دست.

پینکام با تأسیس اولین ISP آفریقای جنوبی با نام TICSA / Internet Africa ، کار خود را در دنیای رایانه آغاز کرد. چند سال بعد این شرکت به UUNET فروخته شد و پینکام برای کار با آمازون رفت. هنگامی که در آمازون بود ، پینکام مسئولیت مهندسی زیرساخت جهانی و عملکرد وب سایت این شرکت را بر عهده داشت.

در این مدت او شروع به کار بر روی یک پروژه جانبی کرد که به ابر کاملاً کاملاً موفق الاستیک تبدیل شود.

اگرچه وی در سال 2006 برای شروع به کار Nimbula ، شرکتی که روی نرم افزار رایانش ابری متمرکز شده بود ، شرکت را ترک کرد ، نمی توان از سهم وی در دنیای فضای ذخیره سازی ابری غافل شد. بعداً ، اوراکل نیمبولا را خریداری کرد.

ویلم ون بیلجون


© Cloudward.net ویلم ون بیلجون هنگامی که از دانشگاه کیپ تاون با مدرک دانشگاه علوم کامپیوتر فارغ التحصیل شد ، ماجراجویی خود را با رایانه آغاز کرد.

وی ادامه داد تا با مؤسس research ملی تحقیقات علوم ریاضی و LinkData مواضع خود را حفظ کند. ون بیلجون به همكاری نرم افزار موزائیك كمك كرد و نخستین سوئیچ مبادله بالا پرداخت را برای سخت افزار و سیستم عامل ها ایجاد كرد. این شرکت زمانی که در سال 2004 فروخته شد یکی از سه عنوان برتر نرم افزار پردازش پرداخت بود.

پس از همکاری با موزائیک ، ون بیلجون برای کار در Amazon.com رفت. در اینجا ، او با کمک همکار کریس پینکام به توسعه ابر رایانه الاستیک آمازون کمک کرد. وی در زمینه مدیریت محصول و بازاریابی خدمات جدید عمومی ابر کمک کرده است.

پس از ترک آمازون در سال 2006 ، وی با کریس پینکام همکاری کرد تا به Nimbula یک عنوان نرم افزار رایانش ابری بپردازد. پس از خرید در سال 2013 توسط اوراكل ، او به عنوان مدیرعامل و CTO به takealot.com پیوست. نقش او در توسعه Nimbula و Elastic Compute Cloud باعث شده است تا او یک لیست در لیست ما کسب کند.

نتیجه

بسیاری از مبتکران و متخصصان بیشتری وجود دارند که باید نام ببرند. نامهایی وجود دارد که بدون چهره مانده و در پشت صحنه کار می کنند تا ابر را به خط مقدم فناوری رایانه بکشاند.

با این حال ، ما معتقدیم که این ده گرافیک برجسته رایانه منجر به اتهام در نوآوری و فناوری محاسبات ابری شده اند.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me