Sync.com vs SpiderOak ONE: کدام یک می کند؟

آنها دو تا از بهترین سرویس های ابری امروز هستند که هر یک پشتیبانی بسیار خوبی از حریم شخصی کاربران دارند. با این حال ، Sync.com و SpiderOak ONE دقیقاً برای همان تیم بازی نمی کنند. Sync.com به عنوان بهترین سرویس ذخیره سازی ابری امروز شناخته می شود ، در حالی که SpiderOak ONE عضو محترم بهترین باشگاه پشتیبان آنلاین است.

با وجود این تفاوت ، مطمئناً می توانیم شاهد انتخاب بین این دو باشیم. SpiderOak ONE ، علاوه بر این ، ترفندهای ذخیره سازی ابری مانند همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده ها دارد. Sync.com ، در عین حال ، بسیار عالی عمل می کند تا با ارزش ترین پرونده های شما را تضمین کند ، حتی اگر نمی تواند از پشتیبان گیری برنامه ریزی شده استفاده کند.

با توجه به اینکه طرفدار ابر دوستانه ما هستیم ، تصمیم گرفتیم به شما کمک کنیم تا بین این دو انتخاب کنید. در حال آمدن ، ما تفاوت های اساسی بین Sync.com و SpiderOak ONE را تجزیه خواهیم کرد ، بنابراین شما می توانید ایده بهتری از چه چیزی کسب کنید. فراموش نکنید که برای کمک بیشتر در آنجا می توانید از ابزار مقایسه ابری ما استفاده کنید.

ما همچنین یک بررسی کامل Sync.com داریم ، به علاوه یک بررسی SpiderOak ONE ، و همچنین خلاصه ویدیویی این مقاله.

Sync.com در مقابل SpiderOak: Cloud Storage در مقابل نسخه پشتیبان تهیه آنلاین

ما تفاوت های بین ذخیره سازی و تهیه نسخه پشتیبان را در بعضی از قسمت ها به تفصیل شرح داده ایم ، بنابراین کل شیبانگ را در اینجا تکرار نمی کنیم. نسخه کوتاه این است که فضای ذخیره سازی ابری برای آزاد کردن فضای هارد دیسک ، همگام سازی دستگاه ها و به اشتراک گذاری محتوا طراحی شده است. در ضمن ، از نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ، به معنای تکرار دیسک سخت خود در صورت تصادف ، سرقت یا برخی فاجعه دیگر است.

همانطور که گفته شد ، Sync.com کاملاً در گروه فضای ذخیره سازی ابری قرار می گیرد. SpiderOak ONE یک سرویس پشتیبان آنلاین است ، اما یکی از معدود مواردی است که خطوط سنتی را بین ذخیره سازی و تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده است. این کار را با ارائه هر دو ویژگی همگام سازی و اشتراک گذاری فایل انجام می دهد.

این مسئله که آیا SpiderOak ONE را یک راه حل همه کاره تر از Sync.com می کند یا خیر ، واقعاً برای بحث آماده نیست. این کار را می کند با این حال ، گفته شد ، قبل از انتخاب آن از طریق Sync.com یا هر گزینه دیگری برای ذخیره سازی ابری ، باید در مورد SpiderOak ONE بدانید..

بزرگترین ، مهمترین چیزی که کاملاً باید بدست آورید این است که در حالیکه SpiderOak به شما امکان می دهد فایل ها را همگام سازی و به اشتراک بگذارید ، به شما کمک نمی کند تا فضای هارد دیسک را ذخیره کنید. Sync.com خواهد شد.

در حالی که بسیار مهم است ، این تفاوت بین Sync.com (یا هر فضای ذخیره سازی ابری) و SpiderOak درک بسیار ساده ای است. تفاوت های دیگر نیستند. SpiderOak ONE ، در حالی که از بسیاری جهات بسیار شگفت انگیز است ، یکی از خدمات سخت تر برای پیچیدن سر شماست ، به همین دلیل ما یک راهنمای کامل SpiderOak ONE نوشتیم.

در حال آمدن ، ما برخی از تفاوتهای ظریف تر بین دو سرویس ویژه ما را بررسی خواهیم کرد. ما آن را بصورت گام به گام و به صورت جانبی خواهیم گرفت ، بنابراین می توانید بین بهترین سرویس ذخیره صوتی دانش صفر و یکی از متنوع ترین ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین ، تصمیم صحیحی بگیرید.

فضا و هزینه

Sync.com یکی از بهترین معاملات در زمینه ذخیره سازی ابر است. می توانید 500 گیگابایت فضای ذخیره سازی را با اندکی کمتر از 50 دلار در سال ثبت نام کنید ، یا اینکه با 2 ترابایت فقط دو برابر قیمت آن چهار برابر شود.

در همین حال ، SpiderOak ONE ، گرچه قیمت مناسب برای یک سرویس پشتیبان آنلاین ، قیمت حسابداری شما را بالا نمی برد. 1TB تهیه نسخه پشتیبان در سال حدود 120 دلار هزینه دارد. ارزان ترین برنامه ، که سالانه 60 دلار است ، فقط 100 گیگابایت پشتیبان از شما می گیرد.

اگر به دنبال حجم زیاد گیگابایت هستید ، Sync.com SpiderOak ONE را با سهولت نسبی فاش می کند. در مورد تنها مزیتی که با SpiderOak ONE کسب می کنید این است که می توانید ماه به ماه پرداخت کنید ، در حالی که Sync.com به تعهد سالانه نیاز دارد.

با توجه به تعهد سالیانه ، شما ممکن است ابتدا سرویس را امتحان کنید. Sync.com به شما 5 گیگابایت به صورت رایگان برای زندگی اهدا می کند. این شرکت همچنین یک برنامه ارجاع واقعا خوب را انتخاب کرده است که 1 گیگابایت فضای ذخیره اضافی را برای هر دوست که می توانید به شما بدست آورید ، در اختیار شما قرار نمی دهد..

رویکرد میزبانی پرونده

پس از ثبت نام ، روش دریافت پرونده ها به ابر برای Sync.com در مقابل SpiderOak ONE بسیار متفاوت است.

سرویس گیرنده Sync.com را روی رایانه ویندوز یا مک خود نصب کنید و یک پوشه همگام سازی ویژه در سیستم فایل شما ایجاد می شود. تنها کاری که باید برای ارسال پرونده ها به cloud انجام دهید ، رها کردن آنها در آن پوشه است.

از طرف دیگر ، می توانید پرونده ها را به Sync.com Vault ، که یک بایگانی امن پرونده است ، منتقل کنید. می توانید فایلها را از طریق GUI وب Sync.com در Vault بارگذاری کنید ، یا می توانید بر روی فایلهای موجود در سیستم فایل خود راست کلیک کرده و “کپی کردن را به Vault” انتخاب کنید. همچنین پرونده ها می توانند از طریق GUI وب در پوشه همگام سازی شما بارگذاری شوند.

برای ورود فایل ها به ابر SpiderOak ، باید یک مشتری نصب کنید. با این وجود ، به جای اضافه کردن آنها به یک پوشه همگام سازی ، باید حداقل در ابتدا یک برنامه تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید.

همانطور که در بیشتر نسخه های پشتیبان تهیه شده است ، قسمت اولیه فرایند با SpiderOak می تواند کمی خسته کننده باشد. ایده اصلی این است که شما باید تمام پوشه ها و پرونده های مورد نظر خود را به برنامه پشتیبان خود اضافه کنید.

SpiderOak ONE به برخی از افراد کمک می کند تا به شما اجازه دهند دسته ای را در سمت راست برای تهیه نسخه پشتیبان خودکار انتخاب کنید ، اما شما به مکان های خاصی مانند دسک تاپ ، اسناد یا پوشه های تصاویر محدود می شوید.

به جلو بروید ، هر فایلی که در پوشه مشخص شده برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شود ، به طور خودکار به فضای ابری SpiderOak ONE شما ارسال می شود. یعنی ، مگر اینکه وارد مشتری شوید و آن پرونده را به طور خاص پاک نکنید.

همگام سازی پرونده

Sync.com برای ارسال پرونده به ابر از یک پوشه همگام سازی استفاده می کند. این چند مورد استثنائی مانند SpiderOak نیست که بیشتر سرویس های پشتیبان آنلاین انجام می دهند.

این بدان معنی است که روش دیگری برای ارسال پرونده به ابر با SpiderOak وجود دارد به غیر از قرار دادن آنها در پوشه ای که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده است: شما می توانید آنها را در پوشه همگام سازی که SpiderOak ایجاد می کند روی دیسک سخت خود قرار دهید..

با نام Hive ، این پوشه مانند سایر پوشه های همگام سازی کار می کند.

تفاوت این است که پرونده های موجود در آن در واقع در فضای پشتیبان شما ذخیره می شوند و از لحاظ فنی بخشی از برنامه تهیه نسخه پشتیبان شما هستند. اگر نمی خواهید همگام سازی آنها را انجام دهید ، می توانید همگام سازی را برای انواع پرونده های خاص در پوشه همگام سازی خود خاموش کنید ، اما نمی توانید پشتیبان گیری را برای پرونده هایی که همگام سازی شده اند خاموش کنید.

SpiderOak ONE همچنین ویژگی همگام سازی انتخابی ندارد. بیشتر انبارهای ابری ، از جمله Sync.com ، این کار را انجام می دهند. همگام سازی انتخابی به شما امکان می دهد همگام سازی را برای پرونده ها غیرفعال کنید به طوری که آنها فقط در ابر ذخیره می شوند ، و نه در دیسک سخت شما. این ، مانند Sync.com Vault ، ابزاری برای آزادسازی فضای هارد دیسک است.

به دلیل محدودیت های SpiderOak ONE ، منصفانه است که بگوییم همگام سازی پرونده با Sync.com انعطاف پذیرتر و قدرتمندتر از همگام سازی پرونده با SpiderOak ONE. اگر می خواهید سریع همگام شوید و به نسخه پشتیبان تهیه فایل اهمیتی ندهید ، دلیل خوبی برای انتخاب Sync.com از طریق SpiderOak ONE است.

تنها مزیتی که SpiderOak ONE هنگام همگام سازی دارد این است که دارای یک سرویس دهنده لینوکس است ، در حالی که Sync.com این کار را نمی کند. بیشتر خدمات ذخیره سازی ابری را انجام ندهید ، همانطور که می توانید در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای راهنمای لینوکس مطالعه کنید.

اشتراک گذاری پرونده

در حالی که اشتراک فایل با فضای ذخیره سازی رایج رایج است ، بسیاری از نسخه های پشتیبان آنلاین به شما امکان می دهد پرونده ها را نیز به اشتراک بگذارید. SpiderOak ONE این کار را انجام می دهد ، هرچند که این روش تقریباً منحصر به فرد است.

تفاوت این است که SpiderOak آن را “ShareRoom” می نامد. یک ShareRoom چیزی شبیه به یک پوشه اشتراکی دارد ، زیرا محتوای موجود در آن برای افرادی که به آنها دسترسی داده شده است قابل دسترسی است.

شما می توانید به هر ShareRoom یک رمز عبور منحصر به فرد و یک URL منحصر به فرد اختصاص دهید ، که به دیگران امکان دسترسی به محتوا از طریق وب را می دهد ، بنابراین مجبور نیستند یک مشتری SpiderOak ONE نصب کنند.

اگر به نظر می رسد راه اندازی یک ShareRoom کار خیلی زیادی است ، می توانید پیوندی را نیز ایجاد کنید که می تواند با همه به اشتراک گذاشته شود. با این حال اشتراک گذاری پیوند با SpiderOak بسیار محدود است.

پیوندهای ایجاد شده بعداً قابل یادآوری نیستند: یک چیز یک بار است ، بنابراین اگر لازم است مجدداً فایل را به اشتراک بگذارید ، لازم است آن را بنویسید یا پیوند جدیدی ایجاد کنید. پیوندها بعد از سه روز به طور خودکار منقضی می شوند ، اما این واقعیت که نمی توانید بعداً به جستجوی آنها بپردازید ، نظارت بر اشتراک فایلها را با SpiderOak ONE کمی دشوار می کند..

برعکس در مورد Sync.com صادق است ، که به لطف دو نمایش ویژه در رابط کاربری گرافیکی وب ، حسابرسی پرونده های اشتراکی را آسان می کند. اولین ، با نام “پیوندها” ، کلیه پیوندهای پرونده شما ایجاد شده را نشان می دهد. دوم ، با نام “اشتراک” ، همه پوشه هایی را که به اشتراک گذاشته اید نشان می دهد.

سایر ویژگی های به اشتراک گذاری Sync.com که دوست داریم شامل امکان تنظیم گذرواژه های لینک ، تاریخ انقضا و محدودیت های بارگیری است. همچنین می توانید پیوندهای بارگذاری را ایجاد کنید تا دیگران بتوانند فایلها را با شما به اشتراک بگذارند. هیچکدام از این ویژگی ها با SpiderOak ONE در دسترس نیست.

به طور خلاصه ، اگر به ابزاری برای به اشتراک گذاری فایل خوب نیاز دارید ، SpiderOak ONE کمی دست و پا چلفتی است. Sync.com ، در عین حال ، احتمالاً بهترین ابزار ذخیره سازی ابری برای به اشتراک گذاری فایل است ، که فقط با Tresorit بسیار گرانتر هماهنگ است (برای یک شکست کامل از سر به سر ، به Sync.com در مقابل Tresorit مراجعه کنید)..

امنیت

آخرین چیزی که می خواهیم درباره آن صحبت کنیم ، امنیت است. ما این قسمت را کوتاه نگه خواهیم داشت ، زیرا این یک داستان بسیار ساده است: Sync.com و SpiderOak ONE دو امن ترین سرویس ابری هستند که می یابید.

اگرچه ما عموماً از اینكه مصرف كنندگان برای محافظت از حریم شخصی خود قدم بر می دارند ، حمایت می كنند ، آنها می توانند با استفاده از خدمات ابر دانش صفر ، این امر را آسان تر كنند. با رمزگذاری صفر دانش ، منظور ما رمزگذاری خصوصی و نهایی است. هیچ کس جز شما و کسانی که به آنها امکان دسترسی دارید نمی توانید پرونده های شما را رمزگشایی کنید و “هیچ کس” شامل سرویس ابری نیست.

Sync.com و SpiderOak OnE هر دو به طور مرتب در بین انتخاب های ما برای بهترین خدمات ابری با دانش صفر قرار گرفته اند. از بین این دو ، ما به Sync.com ناپسند می دهیم زیرا این دانش صفر را در هر پرونده مشترک به اشتراک می گذارد ، در حالی که SpiderOak اینگونه نیست.

Sync.com همچنین چندین مزیت امنیتی دیگر نسبت به SpiderOak ONE دارد ، از جمله احراز هویت دو عاملی. از دسامبر سال 2017 ، SpiderOak ادعا کرد که روی این ویژگی برای همه کاربران کار می کند ، اما در حال حاضر این فقط برای مشتریان میراث ارائه شده است.

افکار نهایی

هدف در اینجا پاک کردن برخی از سردرگمی ها در مورد Sync.com و SpiderOak ONE بود. امیدوارم که ما این کار را کردیم ، اما اگر هنوز تلاش می کنید ، یا برای پایان دادن به آن ، دیگر نسخه کوتاه را ارائه خواهیم کرد..

اگر به دنبال افزایش ظرفیت هارد دیسک خود هستید ، انتخاب واضح است: Sync.com را انتخاب کنید. SpiderOak ONE نمی تواند برای این منظور استفاده شود. علاوه بر این ، با Sync.com ، می توانید 2 ترابایت ذخیره سازی را به صورت ارزان دریافت کنید.

اگر به راه حل بازیابی فاجعه نیاز دارید ، احتمالاً می خواهید SpiderOak ONE. در حالی که یک روش عالی برای ذخیره عکس ، Sync.com دارای ویژگی های پشتیبان گیری نیست تا روند ساده و فراگیر را انجام دهد. به طور خلاصه ، اگر از Sync.com به عنوان یک ابزار پشتیبان استفاده کنید ، خیلی خوب کار نخواهد کرد.

برای به اشتراک گذاری پرونده ، Sync.com ابزار بهتری است. ما در مورد همگام سازی نیز در اکثر موارد (به جز لینوکس) همین حرف را می زنیم.

جایی که SpiderOak ONE واقعاً مزیت دارد ، بیش از سایر برنامه های پشتیبان گیری آنلاین ، بیش از Sync.com نیست. در غیر این صورت از گزینه های بزرگی مانند Backblaze (مطالعه Backblaze ما را بخوانید) و CloudBerry Backup نمی توانند برای همگام سازی پرونده ها استفاده شوند. CloudBerry حتی نمی تواند برای به اشتراک گذاشتن آنها استفاده شود (بررسی CloudBerry پشتیبان گیری ما را بخوانید).

برنده نهایی: SpiderOak ONE

برای گزینه های SpiderOak برای تهیه نسخه پشتیبان از همگام سازی ، تنها گزینه های بسیار قدرتمند Acronis True Image و IDrive هستند. برای اطلاعات بیشتر در مورد هر دو ، بررسی تصویر واقعی و بررسی IDrive را بخوانید.

این بحث Sync.com یا SpiderOak ONE بحث ما است. با گذاشتن نظری در زیر ، به گفتگو خوش آمدید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me