SpiderOak vs Dropbox: بهترین گزینه برای شما در سال 2020 چیست؟

انتخاب سرویس ذخیره سازی ابری دشوار است زیرا تعداد زیادی در بازار وجود دارد. مخصوصاً خسته کننده است وقتی که نمی توانید بین دو سرویس تصمیم بگیرید. به گفته این ، ما در Cloudward.net تلاش می کنیم انجام این کار را برای شما آسان کند. در این مقاله ، ما قصد داریم SpiderOak ONE و Dropbox را از سر تا سر انجام دهیم تا به شما در انتخاب یکی کمک کند.

Dropbox یکی از قدیمی ترین سرویس های ذخیره سازی ابری است و در 10 مورد برتر در بهترین مقایسه ذخیره سازی ابری ما قرار دارد. SpiderOak ONE یک سرویس ذخیره سازی مناسب cloud نیست ، بلکه یک سرویس پشتیبان گیری ابری با فضای ذخیره سازی همگام و گزینه های اشتراک گذاری است. این در واقع یکی از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین است. با این حال ، این در میان امن ترین فضای ذخیره سازی ابری است و به درستی نیز چنین است. در مورد ارائه دهنده امن دیگر در بررسی Sync.com ما بخوانید.

اگر می خواهید نگاهی عمیق به خدمات داشته باشید ، با بررسی جداگانه SpiderOak ONE و بررسی Dropbox با ما مشورت کنید.

در طی پنج دور بعدی ، ما می خواهیم خدمات را با هم مقایسه کنیم و به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که مناسب تر برای شما کدام است. در پایان هر دور ، ما یک نامزد را اعلام می کنیم و با نامگذاری انتخاب خود برای خدمات کلی بهتر ، نتیجه می گیریم.

1

هزینه ذخیره سازی

هزینه ذخیره خوب با توجه به میزان برنامه های اشتراک برای پول تعیین می شود. اگر یک سرویس برنامه های بیشتری را ارائه می دهد ، احتمالاً می توانید برنامه ای را پیدا کنید که متناسب با نیازهای شما باشد. عالی است اگر یک سرویس یک طرح یا آزمایشی رایگان نیز ارائه دهد ، بنابراین می توانید قبل از اشتراک آن را امتحان کنید. اگر به دنبال معامله هستید ، بهترین پیشنهادات ما را در راهنمای ذخیره سازی ابر بخوانید.

SpiderOak ONE چهار برنامه حق بیمه دارد. طرح 150 گیگابایتی 5 دلار در هر ماه یا 59 دلار برای سال هزینه دارد. برنامه 400 گیگابایتی 9 دلار در هر ماه یا 99 دلار در سال است. برنامه سوم بهترین ارزش را دارد زیرا 2 ترابایت را با 12 دلار در هر ماه یا 129 دلار در سال ارائه می دهد. برنامه چهارم در صورت پیش پرداخت سال برای شما 5 ترابایت برای 25 دلار در ماه یا 279 دلار می دهد. همه آنها به شما امکان می دهند از دستگاه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

SpiderOak ONE یک آزمایش رایگان 21 روزه دارد که زمان کافی برای تست سرویس است ، اما فضای ذخیره سازی را با آن ارائه نمی دهد.

Dropbox با Basic شروع می شود ، یک برنامه رایگان که به شما 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی می دهد. اگرچه می توانید با مراجعه به منابع 500MB به آن اضافه کنید. گفته می شود ، برنامه های رایگان با ذخیره بیشتر وجود دارد ، همانطور که می توانید در بهترین قطعه رایگان ذخیره سازی ابر ما مشاهده کنید.


Dropbox برای کاربران انفرادی دو برنامه دارد: Plus و Professional. علاوه بر این هزینه 10 دلار در ماه برای 1 TB است که یک معامله مناسب است ، اما یکی از بهترین ارزش ها در بازار نیست. اگر سال را پرداخت کنید ، قیمت آن به 99 دلار می رسد. این امکان دسترسی آفلاین ، پاک کردن دستگاه از راه دور و پشتیبانی از اولویت ایمیل را به شما می دهد.

هزینه حرفه ای 20 دلار در ماه است و 2 ترابایت ذخیره سازی نیز در اختیار شما قرار می دهد. این نرم افزار دارای همه موارد به علاوه و همچنین جستجوی متن کامل ، تاریخ نسخه 120 روزه ، پشتیبانی چت در اولویت ، همگام سازی هوشمند و موارد دیگر است. قیمت های بهتری برای این میزان ذخیره وجود دارد.

SpiderOak ONE دارای انعطاف پذیری برنامه جامد است و برنامه های آن مقادیر بهتری نسبت به Dropbox هستند. در این دور برنده می شود.

دور: نقطه ذخیره سازی هزینه برای SpiderOak ONE

2

امنیت و حریم خصوصی

کمبود خطرات در اینترنت وجود ندارد ، بنابراین داشتن امنیت خوب یک ضرورت است. هکرها دریغ نمی کنند که داده های شما را با باج افزار یا حملات شخصی در وسط هدف قرار دهند. آنها ممکن است سعی کنند از اعتبار ورود به سایت شما نیز سرقت کنند.

سرویس های ابر از روشهای زیادی برای ایمن سازی داده های شما در برابر چنین تهدیدهایی استفاده می کنند. این پروتکل ها شامل پروتکل هایی هستند که از داده های شما در هنگام انتقال و رمزگذاری هایی که در هنگام ترانزیت و هنگام استراحت کار می کنند محافظت می کند. الگوریتم های رمزگذاری می توانند AES 128 بیتی یا 256 بیتی باشند.

رمزگذاری خصوصی تضمین می کند که فقط شما می توانید داده های خود را بخوانید و پروتکل TLS از داده های شما در هنگام انتقال محافظت می کند. در صورت سرقت رمز عبور شما ، احراز هویت دو عاملی مفید است.

SpiderOak ONE دارای رمزگذاری خصوصی و انتهایی است. این کمک می کند تا از حریم شخصی شما محافظت شود ، اما همچنین در صورت از دست دادن امکان جلوگیری از تنظیم مجدد گذرواژه خدمات را می دهد. SpiderOak ONE از AES 256 بیتی برای رمزگذاری پرونده ها قبل از ترک رایانه و TLS / SSL برای محافظت از آنها در هنگام انتقال استفاده می کند.

برای حفاظت بیشتر از حریم خصوصی شما ، این سرویس یک پایگاه داده اصلی از ابرداده پرونده شما را نگه نمی دارد. در عوض ، یک پایگاه داده محلی را در رایانه شما ایجاد می کند. ابرداده هنگام تقسیم بین دستگاه ها رمزگذاری می شود ، این یک رویکرد همتا به همتا است که محافظت از حریم خصوصی حتی بیشتر را ارائه می دهد.

اگرچه هرگونه نفوذی که می تواند سرقت کند با استفاده از رمزهای قوی رمزگذاری شده است ، اقدامات امنیتی SpiderOak ONE به همین جا ختم نمی شوند. این مرکز دارای داده هایی است که می تواند در مقابل حملات فیزیکی و مجازی ، زمین لرزه ، سیل و آتش سوزی مقاومت کند. آنها سازگار با SAS 70 Type II هستند و توسط موسسه Uptime به عنوان ردیف 3 طبقه بندی می شوند.

متأسفانه ، علی رغم وجود برخی از کاربران میراث ، تأیید هویت دو عاملی را برای کاربران جدید ارائه نمی دهد.

عنکبوت-مقابل-dropbox-dropbox-امنیتی

Dropbox از لحاظ امنیتی سابقه بدی دارد زیرا در سال 2012 نقض شد و در سال 2013 به پروژه PRISM متصل شد. البته این شرکت بعد از نقض اقداماتی را انجام داد و از امنیت بسیار بهتری برخوردار است..

از AES 256 بیتی در زمان استراحت و پروتکل TLS با AES 128 بیتی برای محافظت از پرونده های شما در هنگام انتقال استفاده می کند. سطح رمزگذاری خوب است ، اما Dropbox هنگام ورود به مرکز داده خود پرونده های شما را رمزگشایی می کند تا ابرداده را برای فهرست بندی استخراج کند و سپس دوباره آنها را رمزگذاری کند. فوق داده شما به صورت ساده در سرور جداگانه باقی خواهد ماند. بهترین سناریو برای حفظ حریم خصوصی شما نیست ، بنابراین با استفاده از Boxcryptor ، یک افزودنی رمزگذاری خصوصی ، را در نظر بگیرید. گفته می شود ، Dropbox تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهد.

واضح است که SpiderOak ONE با رمزنگاری خصوصی بومی خود ، از خصوصیات شما بسیار بهتر مراقبت می کند ، از سیاست هایی که نمی تواند ابرداده شما را روی سرورهای خود ذخیره کند و از روش همگام سازی با یکدیگر استفاده کند. در این دور برنده می شود.

دور: نقطه امنیت و حفظ حریم خصوصی برای SpiderOak ONE

3

تجربه ی کاربر

بهتر است اگر یک سرویس تجربه کاربری لذت بخش و ساده را داشته باشد که به شما امکان می دهد به جای مدیریت برنامه ، روی کار خود تمرکز کنید. نیازی به کمک IT ندارید زیرا ارائه دهنده رابط پیچیده یا منسوخ شده است. علاوه بر این ، سرویس های ذخیره سازی ابری باید روی اکثر سیستم عامل ها کار کنند ، همچنین دارای رابط های جذاب و بصری باشند.

spider-vs-dropbox-spider-web

رابط وب SpiderOak ONE بیشتر ویژگی هایی را دارد که مشتری دسک تاپ دارد. به طور عجیب ، هیچ برگه خانگی برای نمایش فعالیت حساب شما وجود ندارد و نمی توانید برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را تغییر دهید. می توانید به فضای همگام سازی Hive خود دسترسی داشته باشید ، و همچنین زبانه ها را مدیریت کرده و به اشتراک بگذارید. یک برگه حساب نیز وجود دارد که می توانید اطلاعات شخصی و صورتحساب خود را ویرایش کنید.

عنکبوت-مقابل-dropbox-spider-desktop

برنامه دسک تاپ SpiderOak ONE برای لینوکس ، macOS و ویندوز در دسترس است. رابط کاربری آن تاریخ و clunky است ، اما به لطف فایده کاربردی ، استفاده از آن کاملاً واضح و واضح است. شما باید مواردی را به تنهایی پیدا کنید ، مانند این واقعیت که فقط می توانید پوشه هایی را که به برنامه پشتیبان خود اضافه شده همگام سازی کنید..

پنج زبانه در بالای برنامه به شما کمک می کند تا در آن حرکت کنید. آنها “داشبورد” ، “پشتیبان گیری” ، “مدیریت” ، “همگام سازی” و “اشتراک” هستند.

“داشبورد” مرکز کنترل است ، “پشتیبان گیری” به شما امکان می دهد پرونده ها را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کنید و “مدیریت” به شما امکان می دهد تا فایل ها را از نسخه پشتیبان تهیه کنید یا حذف کنید..

“همگام سازی” به شما امکان می دهد تا به فضای همگام سازی Hive خود که در پوشه Hive شما می چرخد ​​دسترسی پیدا کنید. پوشه Hive همگام سازی هایی را در دستگاه های شما انجام می دهد. شما نمی توانید آن را جابجا کنید ، اما می توانید پوشه دیگری را انتخاب کنید تا به عنوان همگام سازی عمل کند. ما ترجیح می دهیم که بتوانیم هر پوشه را همگام سازی کنیم ، نه فقط آنهایی که از نسخه پشتیبان تهیه می شوند.

“اشتراک” به شما امکان می دهد داده های خود را به اشتراک بگذارید ، اما ما بعدا در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

استفاده از برنامه تلفن های هوشمند بسیار آسان است ، اما از نظر کاربردی محدود است. فقط می توانید فایلهای خود را از دستگاههای پشتیبان تهیه کرده و بارگیری کنید. همچنین می توانید از آن استفاده کنید تا به فضای همگام سازی Hive و ShareRooms خود دسترسی پیدا کنید. این در دسترس برای Android و iOS است.

عنکبوت-مقابل-dropbox-dropbox-وب

تجربه کاربر Dropbox بسیار زیبا است و بیانگر این است که این سرویس از ابتدای راه اندازی در این رده قرار گرفته است.

سرویس دهنده وب دارای رابط کاربری جذاب است ، یک حرکت نسیم برای حرکت است و اطلاعات را با روشی روشن به شما نشان می دهد. کشیدن و رها کردن و سایر ویژگی ها باعث روان شدن و لذت بخش شدن آن می شوند.

عنکبوت در مقابل-dropbox-dropbox-desktop

مشتری دسک تاپ نیز به راحتی قابل استفاده است و از یک نماد سینی سیستم و پوشه همگام سازی تشکیل شده است. این برنامه در ویندوز ، macOS و Linux اجرا می شود. نماد سینی سیستم اعلانهای شما را نشان می دهد ، شما را قادر می سازد به سرعت به پوشه همگام سازی خود بروید ، سرویس دهنده وب را راه اندازی کنید و تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنید.

عنکبوت-مقابل-dropbox-dropbox-تلفن همراه

استفاده از برنامه موبایل نیز ساده است و در Android و iOS کار می کند. این امکان را به شما می دهد که عکس ها و فیلم ها را از تلفن خود به طور خودکار بارگذاری کنید و برای دسترسی سریع تر به عکس های مورد علاقه خود می توانید “عکس” را ضربه بزنید. همچنین می توانید پرونده ها را برای دسترسی آفلاین ذخیره کرده و از اعلان دریافت کنید.

برنامه دسک تاپ SpiderOak ONE به آسانی قابل استفاده نیست و به همان اندازه Dropbox ساده است. هر دو برنامه تلفن همراه بصری هستند ، اما Dropbox دارای ویژگی های بیشتری از قبیل ذخیره سازی فایل ها به صورت آفلاین ، انتخاب انواع عکس و بارگذاری خودکار برای عکس ها و فیلم ها است. مقایسه برنامه های وب مشابه است – Dropbox کاربر پسند تر است ، دارای ویژگی های بیشتری است و احساس ناخوشایند نمی کند.

دور: نقطه تجربه کاربر برای Dropbox

4

اشتراک گذاری

هنگامی که پرونده های شما آنلاین هستند ، بیشتر از آنکه احتمالاً می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید وجود دارد. انجام این کار باید آسان و سریع باشد و باید بتوانید مستقیماً به شبکه های بزرگ اجتماعی ، افراد و گروه ها بروید. شما همچنین باید کنترل محتوای مناسب را بدست آورید ، بنابراین می توانید دسترسی غیرمجاز را با حفاظت از رمز عبور ، تاریخ انقضا و مجوزها محدود کنید.

spider-vs-dropbox-spider-share

SpiderOak ONE می تواند نشانی اینترنتی را برای اشاره به هر پرونده ایجاد کند ، اما ردیابی و منقضی شدن خودکار پس از سه روز دشوار خواهد بود. یک راه بهتر برای به اشتراک گذاشتن استفاده از ویژگی “ShareRoom” آن است.

این امکان را به شما می دهد تا پوشه ها را با هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید. هر ShareRoom یک URL منحصر به فرد دارد که می توانید با یک رمز عبور از آن محافظت کنید. افرادی که به ShareRoom شما دسترسی دارند می توانند پرونده هایی را در پوشه های مرتبط با آن بارگیری کنند. اگرچه این یک راه مطمئن برای به اشتراک گذاری پرونده ها و پوشه های شماست ، ما به راه حل های کاربرپسندتری که سایر سرویس های ذخیره سازی ابری ، مانند Dropbox ارائه می دهند ، عادت کرده ایم..

وقتی می خواهید یک فایل یا پوشه را با Dropbox به اشتراک بگذارید ، پیوندی برای آن ایجاد می کنید. می توانید آن را ایمیل کنید یا آن را کپی کرده و به صورت دستی ارسال کنید. برای محافظت از لینک ، می توانید یک رمز عبور ، تاریخ انقضا یا غیرفعال کردن بارگیری ها اضافه کنید. برای پوشه ها ، می توانید مجوزهای “ویرایش” یا “مشاهده” را تنظیم کنید. صفحه ای وجود دارد که آنچه را که به اشتراک گذاشته اید به شما نشان می دهد.

همچنین می توانید از مشتری دسک تاپ به اشتراک بگذارید. ویژگی درخواست فایل به شما امکان می دهد از دیگران ، حتی کسانی که از Dropbox استفاده نمی کنند ، دعوت کنید تا پرونده ها را در پوشه خود بارگذاری کنند. “ویترین” شما را قادر می سازد تا پرونده های خود را در یک صفحه حرفه ای به اشتراک بگذارید ، که علاوه بر این خوب است. اما هیچ راهی برای اشتراک گذاری مستقیم در شبکه های اجتماعی وجود ندارد.

Dropbox به اشتراک گذاری مطالب را ساده و آسان می کند و گزینه های کنترل محتوای قوی دارد. این کافی است که در این دور SpiderOak ONE را شکست دهیم.

دور: نقطه اشتراک برای Dropbox

5

ویژگی های اضافی

ما همچنین می خواهیم به ویژگیهایی بپردازیم که فراتر از مجموعه استاندارد برای این مقایسه است. برخی از نمونه ها پیش نمایش رسانه ها و پخش ، ادغام با برنامه های شخص ثالث و ابزارهای بهره وری هستند.

SpiderOak ONE بیشتر یک سرویس پشتیبان است تا ذخیره سازی ، که یک ویژگی اضافی برای اهداف این مسابقه است. می توانید از آن برای تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه های خارجی نامحدود استفاده کنید ، اگر تعداد بیشتری از آنها را داشته باشید ، مفید است. این گفته ، شگفت آور است که به شما امکان نمی دهد تلفن هوشمند خود را پشتیبان تهیه کنید.

یکی دیگر از ویژگی های مفید نسخه سازی است که نسخه های قبلی پرونده های شما را هنگام ایجاد تغییر نگه می دارد. نسخه های جدید پرونده فقط داده هایی را که از نسخه های قبلی تغییر کرده اند برای صرفه جویی در فضای ذخیره می کند. شما می توانید نسخه هایی را که نیازی به حذف فضای مورد نظر خود ندارید ، حذف کنید.

با حذف پرونده ها ، آنها به سطل حذف شده SpiderOak ONE ارسال می شوند. می توانید با استفاده از سرویس گیرنده دسک تاپ به آنجا بروید ، که برای پاک کردن واقعی پرونده ها باید انجام دهید. در غیر این صورت ، آنها در آنجا خواهند ماند. در فن آوری ، این به حفظ پرونده نامحدود گفته می شود.

عناصر عنکبوتی در مقابل-dropbox-dropbox-ویژگی ها

Dropbox با Office Online ادغام می شود و به شما امکان می دهد تا در اسناد همکاری کنید. همچنین یک برنامه یادداشت برداری مناسب به نام Dropbox Paper را به شما می دهد ، که می توانید در بررسی مقاله Dropbox ما بخوانید. اگر به ضربات کمی بیشتر نیاز دارید ، پیشنهاد می کنیم مقاله مقاله برنامه های یادداشت برداری ما را بخوانید.

همچنین می توانید با Dropbox نیز موسیقی و ویدیو پخش کنید. بازیکن بومی عالی نیست ، اما چندین مورد خوب وجود دارد که با این سرویس ادغام می شوند. به همین دلیل ، Dropbox در لیست ما بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای فیلمبرداری قرار دارد.

همگام سازی انتخابی در دسترس است ، اما ما بیشتر به نسخه بهبود یافته ای بنام “همگام سازی هوشمند” علاقه داریم. به شما امکان می دهد همگام سازی را برای یک پوشه خاموش کنید ، اما هنوز هم آن را در پوشه همگام سازی خود مشاهده می کنید. به نظر می رسد جزئی است ، اما با آن ، نیازی به استفاده از برنامه وب ندارید تا بدانید که پرونده های شما کجا هستند.

SpiderOak ONE و Dropbox دارای ویژگی هایی هستند که تجربه ابر شما را غنی می کنند. SpiderOak ONE به شما امکان می دهد از پرونده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، از نسخه سازی استفاده کنید و پرونده های حذف شده خود را به طور نامحدود نگه دارید. Dropbox با Office Online ادغام می شود ، پخش رسانه ای دارد و به شما امکان می دهد یادداشت هایی را همراه با پرونده های رسانه ای همراه با برنامه یادداشت های خود داشته باشید.

این گروه به آنچه به شما نیاز دارید بیشتر بستگی دارد ، اما Dropbox کار بهتری را در بهره وری و پخش رسانه ای انجام می دهد ، بنابراین ما این دوره را به آن اهدا می کنیم.

دور: ویژگی های اضافی نقطه برای Dropbox

6

حکم

ریاضیات واضح است: Dropbox سه برد دارد ، در حالی که SpiderOak ONE فقط دو برد دارد. در حالی که SpiderOak ONE از امنیت قوی تری برخوردار است ، از حفظ حریم خصوصی شما مراقبت بهتری می کند و برنامه های آن ارزش بسیار بهتری را ارائه می دهند ، Dropbox با سهولت بیشتری به اشتراک می گذارد ، دارای ویژگی های بهره وری بیشتر و تجربه کاربری بصری است.

این همه علاوه بر این ساده نیست. کاربرانی که به ارزش و امنیت خوبی نیاز دارند ، باید با SpiderOak ONE همراه شوند ، به خصوص با توجه به نقض Dropbox در گذشته متحمل شده اند. کسانی که می خواهند راه حل ترکیبی داشته باشند و به آنها امکان مدیریت همزمان ابر و پشتیبان گیری را بدهد ، باید SpiderOak را نیز در نظر بگیرند. 

نظر شما در مورد این مقایسه چیست؟ آیا به شما کمک می کند تا ذهن خود را تشکیل دهید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me