pCloud vs SpiderOak ONE: امنیت برای اولین بار در سال 2020

خدمات ذخیره سازی ابری وجود دارد و خدمات پشتیبان گیری آنلاین نیز وجود دارد. سپس ، هستند که هر دو انجام وجود دارد. SpiderOak ONE هر دو را انجام می دهد ، در حالی که pCloud یک سرویس ذخیره سازی خالص ابر است. pCloud vs SpiderOak ممکن است یک نبرد غیر عادی باشد ، اما می توانیم آنها را در دسته های مشترک برای هر دو مقایسه کنیم. در ادامه بخوانید تا بدانید که در پایان چگونه آنها انجام می دهند و کدام برنده ها هستند.

خدمات ابر تمرکزهای مختلفی دارند و این در اینجا آشکار است ، اما می توانیم از آنها برای مقایسه ، از امنیت ، سرعت ، هزینه های ذخیره سازی ، ویژگی های قابل توجه و تجربه کاربر استفاده کنیم. این تصمیم برای شماست که تصمیم بگیرید کدام جنبه مهمترین باشد.

در این حالت ، SpiderOak ONE نیز از نسخه پشتیبان تهیه می کند ، بنابراین باید هنگام تصمیم گیری بین این دو ، آن را در خاطر داشته باشید. به گفته این ، ما می خواهیم به ویژگی های ذخیره ابر آن توجه کنیم.

اگر تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری را نمی دانید توضیحات ما را بخوانید. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات می توانید به بررسی pCloud جداگانه و بررسی SpiderOak ONE ما مراجعه کنید. اگر هنوز نمی توانید پس از آن تصمیم بگیرید ، بهترین فضای ذخیره سازی ابری و بهترین مقایسه های پشتیبان گیری ابری ما کمک می کنند. اگر به استفاده از SpiderOak که گاهی اوقات مشکل است ، نیاز به کمک دارید ، ما یک راهنمای SpiderOak ONE برای کمک به شما داریم.

در طی پنج دور بعدی ، ما می خواهیم هر دو سرویس را با هم مقایسه کرده و به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که متناسب با نیازهای شما باشد. در پایان هر دور ، ما یک برنده اعلام خواهیم کرد ، سپس قهرمان را در جمع بندی اعلام می کنیم.

1

هزینه ذخیره سازی

هزینه ذخیره سازی مناسب با قیمت اشتراک ها تعیین می شود. از آنجا که آنها با هزینه کمتری پیشنهاد می کنند ، ارزش آنها افزایش می یابد. خوب است اگر یک سرویس چندین برنامه داشته باشد زیرا گزینه های بیشتری به شما می دهد. حتی اگر یک طرح یا آزمایشی رایگان نیز برای تست آن قبل از اشتراک ارائه دهد ، حتی بهتر است. اگر فقط به دنبال معامله هستید ، بهترین پیشنهادات ما را در راهنمای ذخیره سازی ابر بخوانید.

pCloud یک برنامه رایگان تا حداکثر 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد ، اگرچه برای به دست آوردن آخرین بایت از آن باید چند کار دنیوی را انجام دهید. pCloud فقط دو برنامه پرداخت شده دارد: Premium 500GB و Premium Plus 2TB. قیمت اولیه 4.99 دلار در هر ماه و دومی شما را برای هر ماه 9.99 دلار بازپرداخت می کند. اگر سال را پرداخت کنید ، قیمتها به ترتیب به 47.88 دلار و 95.88 دلار می رسند.

اگر فکر می کنید pCloud یک انتخاب خوب است و می خواهید از آن طولانی مدت استفاده کنید ، خرید مجوز طول عمر باعث صرفه جویی در هزینه شما خواهد شد. Premium 500GB One 175 دلار و Premium Plus 2TB 350 دلار قیمت دارد.

SpiderOak ONE برنامه های بیشتری دارد ، اما آنها به نقطه شیرینی که انجام می دهد pCloud نیستند. طرح 150 گیگابایتی 5 دلار در هر ماه یا 59 دلار برای سال هزینه دارد. برنامه 400 گیگابایتی 9 دلار در ماه است ، که تقریباً مشابه برنامه 2TB pCloud است. اگر سال را بپردازید 99 دلار است. برنامه سوم بهترین ارزش را دارد زیرا 2 ترابایت را با 12 دلار در هر ماه یا 129 دلار در سال ارائه می دهد.

آخرین برنامه برای شما 5 ترابایت برای 25 دلار در ماه یا 279 دلار برای سال است. SpiderOak یک آزمایش رایگان 21 روزه دارد که زمان کافی برای تست سرویس است ، اما فضای ذخیره سازی را ارائه نمی دهد. تمام برنامه ها تعداد نامحدودی از دستگاه ها را امکان پذیر می سازند.

SpiderOak ONE در برنامه 2TB خود از انعطاف پذیری برنامه جامد و برخورد خوبی برخوردار است. با این گفته ، این نمی تواند با قیمت های رقابتی حریف خود مطابقت داشته باشد. pCloud برنده این دوره است.

دور: نقطه ذخیره سازی برای pCloud

لوگوی pCloud
SpiderOak ONE Logo

2

امنیت & حریم خصوصی

استفاده از فضای ذخیره‌سازی ابری بدون امنیت قوی بهترین ایده نیست زیرا خطرات زیادی در اینترنت وجود دارد ، مانند هکرهایی که دریغ نخواهند کرد که داده‌های شما را با استفاده از باج افزار یا حملات در وسط هدف قرار دهند. آنها ممکن است سعی کنند از اعتبار ورود به سایت شما نیز سرقت کنند.

برای مقابله با آن ، امنیت ابری از پروتکل هایی محافظت می کند که از داده های شما در هنگام انتقال و رمزگذاری محافظت می کند. الگوریتم های رمزگذاری می توانند AES 128 بیتی یا 256 بیتی باشند ، در حالی که TLS / SSL از داده های شما هنگام انتقال محافظت می کند. رمزگذاری خصوصی تضمین می کند که فقط شما می توانید داده های خود را بخوانید و در صورت سرقت رمز عبور شخصی ، تأیید هویت دو عاملی مفید است.

pCloud یک افزونه رمزگذاری خصوصی به نام pCloud Crypto دارد که می توانید با هزینه 3.99 دلار در ماه دریافت کنید. این بدان معناست که شرکت با برنامه های خود رمزگذاری خصوصی را شامل نمی شود. گفته می شود ، اگر از pCloud استفاده می کنید ، داده های شما تحت قوانین و مقررات ابر ایالات متحده قرار می گیرند ، بنابراین Crypto ممکن است یک سرمایه گذاری خوب باشد.

pcloud-vs-spider-pcloud-Security

این سرویس از پروتکل TLS برای محافظت از داده های انتقال یافته به سرورها استفاده می کند. هنگامی که داده های شما به یک مرکز داده رسید ، حداقل در پنج سرور تکرار می شود. پرونده های شما با AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند و احراز هویت دو عاملی در دسترس است.

SpiderOak ONE نیازی نیست که شما هزینه اضافی را برای رمزگذاری خصوصی تا پایان بپردازید زیرا به طور پیش فرض از آن استفاده می کند. این به محافظت از حریم شخصی شما کمک می کند ، اما همچنین بدان معنی است که سرویس در صورت گم شدن نمی تواند رمز ورود خود را مجددا تنظیم کند. SpiderOak ONE از AES 256 بیتی برای رمزگذاری پرونده ها قبل از ترک رایانه و TLS / SSL برای محافظت بیشتر از آنها در هنگام انتقال استفاده می کند..

این سرویس یک پایگاه داده اصلی از ابرداده پرونده شما را حفظ نمی کند ، بلکه یک پایگاه داده محلی را در رایانه شما ایجاد می کند. هنگام اشتراک بین دستگاهها ، ابرداده رمزگذاری می شود. این رویکرد همتا به همکار روشی مناسب برای محافظت بیشتر از حریم خصوصی شما است.

اگرچه داده های رمزگذاری نشده ای برای سرقت وجود ندارد ، SpiderOak دارای مراکز داده ای است که می تواند در مقابل حملات فیزیکی ، زمین لرزه ، سیل و آتش سوزی مقاومت کند. آنها سازگار با SAS 70 Type II هستند و توسط موسسه Uptime به عنوان ردیف 3 طبقه بندی می شوند.

SpiderOak ONE تأیید هویت دو عاملی را برای کاربران جدید ارائه نمی دهد ، اگرچه برخی از کاربران میراث آن را دارند. اگر برای اطلاعات خود به حفاظت بیشتری احتیاج دارید و مهم نیست که برای آن هزینه بالایی پرداخت کنید ، بررسی Tresorit ما را بخوانید.

pCloud و SpiderOak ONE از امنیت قوی برخوردار هستند ، اما pCloud شما را ملزم به خرید یک افزودنی برای استفاده از رمزگذاری خصوصی می کند در حالی که SpiderOak ONE اینگونه نیست. بعلاوه ، لازم است که دستگاههای ابرداده و همگام سازی شما با استفاده از یک روش همتا به همدیگر ذخیره نشوند. به همین دلیل در این دور پیروز می شود.

دور: امنیت & نقطه حفظ حریم خصوصی برای SpiderOak ONE

لوگوی pCloud
SpiderOak ONE Logo

3

تجربه ی کاربر

تجربه کاربر نشان می دهد که استفاده از خدمات چقدر لذت بخش است. بهتر است اگر صریح و ساده و كاملاً پیچیده نباشد یا مجبور به درخواست كمك IT شوید. این سرویس باید روی دسک تاپ ، وب و موبایل کار کند و برنامه ها باید دارای رابط های جذاب و بصری باشند.

pcloud-vs-spider-pcloud-desktop

برنامه دسک تاپ pCloud برای Windows ، macOS و Linux در دسترس است. در حقیقت ، بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای لینوکس است. می توانید با استفاده از نماد سینی سیستم یا درایو pCloud در مدیر فایل سیستم خود به آن دسترسی داشته باشید. رابط کاربری جذاب نیست ، اما واضح و بصری است.

pcloud-vs-spider-pcloud-رابط

مشتری وب از ویژگی های بیشتری نسبت به برنامه دسک تاپ برخوردار است ، به شما امکان دسترسی به همه ابزارهای pCloud را در یک مکان می دهد و یک تجربه کاربری سریع و لذت بخش را ارائه می دهد.

pcloud-vs-spider-pcloud-mobile

برنامه تلفن همراه نیز خوب کار می کند. این امکان را برای شما فراهم می کند که در حال حرکت به پرونده های خود بروید و می توانید به طور خودکار عکس ها و فیلم های خود را بارگذاری کنید. استفاده آسان و در دسترس برای Android و iOS آسان است.

اگر رویکرد pCloud برای شما مؤثر نیست و می خواهید نمونه دیگری از خدماتی را ارائه دهید که تجربه کاربری روان را ارائه می دهد ، بررسی Dropbox ما را بخوانید (همچنین بررسی pCloud ما با مقایسه Dropbox را مطالعه کنید).

مشتری دسک تاپ SpiderOak ONE برای لینوکس ، macOS و ویندوز در دسترس است. رابط کاربری جذابی ندارد ، بلکه یک رابطه تاریخ دار و بدقواره است. با این وجود ، به لطف فایده مفید آن ، استفاده واضح و واضح است. شما باید مواردی را به تنهایی بفهمید ، مانند اینكه فقط می توانید پوشه هایی را اضافه كنید كه به برنامه پشتیبان شما اضافه شده اند.

pcloud-vs-spider-spider-desktop

پنج زبانه در بالای مشتری به شما امکان می دهد از طریق آن حرکت کنید. آنها عبارتند از: “داشبورد” ، “نسخه پشتیبان” ، “مدیریت” ، “همگام سازی” و “اشتراک”. داشبورد مرکز کنترل شما برای SpiderOak ONE است ، تهیه نسخه پشتیبان به شما امکان می دهد تا فایل ها را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید و مدیریت به شما امکان بارگیری یا حذف پرونده ها از پشتیبان گیری را می دهد..

همگام سازی به شما امکان می دهد تا به فضای همگام سازی Hive خود که به پوشه Hive شما می چرخد ​​دسترسی پیدا کنید. این پوشه ای است که همگام سازی را در دستگاه های شما انجام می دهد. شما نمی توانید آن را جابجا کنید ، اما می توانید پوشه دیگری را انتخاب کنید تا به عنوان همگام سازی عمل کند. با این کار ، ما ترجیح می دهیم که بتوانیم هر پوشه را همگام کنیم ، نه فقط آنهایی که از نسخه پشتیبان تهیه شده اند.

به اشتراک بگذارید به شما امکان می دهد داده های خود را به اشتراک بگذارید ، اما ما در مورد آن در طبقه بندی زیر به اشتراک خواهیم گذاشت.

pcloud-vs-spider-spider-web

بخشی از ویژگی های سرویس گیرنده دسک تاپ SpiderOak ONE رابط کاربری وب است. به طور عجیب ، هیچ برگه خانگی وجود ندارد ، که فعالیت حساب شما را نشان می دهد ، و شما نمی توانید برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را تغییر دهید. می توانید به فضای همگام سازی Hive خود دسترسی داشته باشید ، و همچنین زبانه ها را مدیریت کرده و به اشتراک بگذارید. همچنین یک برگه حساب برای دسترسی و تغییر اطلاعات شخصی و صورتحساب شما وجود دارد.

استفاده از برنامه تلفن های هوشمند بسیار آسان است ، اگرچه از لحاظ کاربردی محدود است. منوی سمت چپ به شما امکان می دهد فایل های پشتیبان گرفته شده از دستگاه های خود را دسترسی و بارگیری کنید. همچنین می توانید به فضای همگام سازی Hive و “ShareRooms” خود بروید. برای Android یا iOS در دسترس است.

برنامه دسک تاپ SpiderOak ONE به راحتی به عنوان برنامه pCloud قابل استفاده نیست. استفاده از هر دو برنامه تلفن همراه آسان است ، اما ویژگی های pCloud دارای ویژگی های بیشتری از جمله ذخیره کردن فایل ها به صورت آفلاین ، فیلتر کردن فایل ها براساس نوع و آپلودهای خودکار برای عکس ها و فیلم ها است. همین مورد در مورد برنامه های وب نیز صادق است ، زیرا pCloud قدرتمندتر است و احساس تبهکاری نمی کند. pCloud در این دور برنده می شود.

دور: نقطه تجربه کاربر برای pCloud

لوگوی pCloud
SpiderOak ONE Logo

4

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری یکی از اصلی ترین مزیت بارگذاری پرونده های شما در cloud است. انجام این کار باید آسان و سریع باشد و باید بتوانید مستقیماً با شبکه های بزرگ اجتماعی ، افراد و گروه ها به اشتراک بگذارید. شما همچنین باید کنترل محتوای مناسب را بدست آورید ، بنابراین می توانید دسترسی غیرمجاز را با حفاظت از رمز عبور ، تاریخ انقضا و مجوزها محدود کنید.

pcloud-vs-spider-pcloud-share

pCloud در اشتراک گذاری خوب است. در واقع ، این در لیست ما بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اشتراک گذاری است.

با استفاده از برنامه وب آن می توانید فایل ها و پوشه ها را به اشتراک بگذارید. از دیگران می توان برای دسترسی به پوشه ها یا ایجاد لینک بارگیری یا بارگیری از طریق ایمیل یا نام حساب خود دعوت کرد. پیوند بارگذاری به آنها امکان می دهد تا محتوای خود را در پوشه خود بارگذاری کنند ، در حالی که یک لینک بارگیری به آنها امکان مشاهده و بارگیری فایل ها و پوشه های شما را می دهد. شما همچنین می توانید در فیس بوک و توییتر به اشتراک بگذارید.

pCloud با دعوت از دیگران و اعطای مجوزهای “می تواند ویرایش” یا “مشاهده” مجوزها را به شما امکان می دهد پوشه ها را به اشتراک بگذارید. از طرف دیگر ، می توانید پیوند بارگذاری را برای دیگران ایجاد کنید تا از آنها برای بارگذاری مستقیم در پوشه خود یا پیوند بارگیری استفاده کنید که آنها را قادر می سازد تا پرونده های خود را بارگیری کنید..

می توانید همین کار را از برنامه دسک تاپ انجام دهید اما به روشی محدود. شما فقط می توانید پیوند پرونده خود را کپی کنید و نمی توانید مستقیماً آن را ارسال کنید. به اشتراک گذاشتن پوشه همان چیزی است که در برنامه وب وجود دارد.

صفحه “اشتراک” در برنامه وب pCloud آنچه را که با دیگران به اشتراک گذاشته اید به شما نشان می دهد و نمای “با من به اشتراک گذاشته شده” آنچه را که دیگران با شما به اشتراک گذاشته اند به شما می گوید. این سرویس همچنین جدول مفیدی را ارائه می دهد که آماری را برای سهام شما نشان می دهد.

pcloud-vs-spider-spider-share

برای به اشتراک گذاشتن با استفاده از SpiderOak ONE ، می توانید پیوندی به هر پرونده ایجاد کنید ، اما پیگیری و انقضا پس از سه روز دشوار خواهد بود.

راه بهتر برای انجام این کار استفاده از ویژگی ShareRoom سرویس است. این امکان را به شما می دهد تا پوشه ها را با هر کسی که می خواهید به اشتراک بگذارید. هر ShareRoom یک URL منحصر به فرد دارد که می توانید با استفاده از رمز عبور از آن محافظت کنید. کسانی که دسترسی دارند می توانند پرونده ها را در پوشه های مرتبط با آن بارگیری کنند.

اگرچه ویژگی های اشتراک گذاری SpiderOak ONE ایمن است و باعث می شود آن را از دیگر راه حل های پشتیبان ابری متمایز کند ، اما با سرویس های اختصاصی ذخیره سازی ابری رقیبی ندارد. pCloud کنترل محتوای بیشتری دارد و به اشتراک گذاری فایلها و پوشه ها را آسان می کند. pCloud در این دور برنده می شود.

دور: نقطه اشتراک برای pCloud

لوگوی pCloud
SpiderOak ONE Logo

5

ویژگی های اضافی

در این دسته ، ما می خواهیم به ویژگی هایی بپردازیم که متفاوت از آنچه که سرویس های ذخیره سازی ابری ارائه می دهند متفاوت است. نمونه هایی از این موارد عبارتند از: نسخه پیشرفته ، پیش نمایش پرونده ، برنامه های بهره وری ، پخش رسانه و ادغام با برنامه های شخص ثالث.

pCloud به شما امکان می دهد عکس های خود را پیش نمایش کنید و فایل های رسانه ای را پخش کنید ، اما ویژگی های دیگری نیز دارد. هنگام بارگذاری آنها ، عکسهای شما تغییر اندازه نمی دهند ، اما در صورت تمایل می توانید آنها را با وضوح متفاوت بارگیری کنید.

pcloud-vs-spider-pcloud-صوتی

شما می توانید لیست های پخش از فایل های صوتی خود ایجاد کنید که برای دوستداران موسیقی عالی است. پخش کننده های ویدیویی و صوتی جذاب هستند و به خوبی کار می کنند. در واقع ، pCloud یکی از بهترین سرویس های ذخیره سازی ابری برای عکس ها و فیلم ها است. Sync.com همچنین برای پخش موسیقی مناسب است و در صدر بهترین لیست ذخیره فضای ابری ما قرار دارد ، بنابراین بررسی Sync.com ما را بخوانید تا درباره ویژگی های آن اطلاعات کسب کنید.

اگر چندین حساب ذخیره سازی ابری دارید ، pCloud شما را قادر می سازد از ابر به ابر انتقال دهید. به عنوان مثال ، می توانید از پشتیبان ابری به ابر برای Google Drive ، Dropbox یا OneDrive استفاده کنید. همچنین می تواند از فیس بوک و اینستاگرام پشتیبان تهیه کند.

pcloud-vs-spider-pcloud-ctc

SpiderOak ONE اولین و مهمترین خدمات پشتیبان است ، اما این یک امتیاز اضافی به همگام سازی و اشتراک گذاری آن در این مقایسه است. این امکان را به شما می دهد تا از دستگاه های خارجی نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، در صورتی که یک دسته از درایوها را در اطراف خود داشته باشید مفید است. با این وجود به شما اجازه نمی دهد تلفن هوشمند خود را پشتیبان تهیه کنید.

این سرویس همچنین نسخه های قبلی فایل های خود را هر زمان که تغییر ایجاد کنید ، نگه می دارد. نسخه های جدید پرونده فقط داده هایی را که از نسخه های قبلی تغییر کرده اند برای صرفه جویی در فضای ذخیره می کند. شما می توانید نسخه هایی را که نیازی به حذف فضای مورد نظر خود ندارید ، حذف کنید.

هنگامی که پرونده ها را حذف می کنید ، آنها به سطل حذف شده SpiderOak ONE ارسال می شوند ، که از طریق سرویس دهنده دسک تاپ قابل دسترسی است. پرونده های موجود در آن پوشه هرگز حذف نمی شوند مگر اینکه خودتان این کار را انجام دهید. حفظ نامحدود فایل یکی از ویژگی های خوب است.

هر دو سرویس دارای ویژگی هایی هستند که تجربه ابر شما را غنی تر می کنند. pCloud با پخش رسانه ها و انتقال ابر به ابر بهتر است ، در حالی که SpiderOak ONE به شما امکان می دهد از پرونده های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، از نسخه سازی استفاده کنید و پرونده های پاک شده خود را به طور نامحدود نگه دارید. این دسته به آنچه شما نیاز دارید بستگی دارد ، اما ما احساس می کنیم پشتیبان گیری اضافی قدرتمند است ، بنابراین SpiderOak ONE در این دور پیروز می شود.

دور: ویژگی های اضافی نقطه برای SpiderOak ONE

لوگوی pCloud
SpiderOak ONE Logo

6

حکم

مقایسه خدمات متفاوت کار آسانی نیست. این تصمیم نهایی را تحت تأثیر قرار می دهد زیرا آنها موارد مشابه استفاده را هدف قرار نمی دهند. ما آنها را در دسته هایی که با هم همپوشانی دارند ، مقایسه کرده ایم و pCloud برنده کلی ما است.

این یک ارزش عالی ، یک تجربه کاربری بصری و لذت بخش و گزینه های اشتراک گذاری قدرتمند دارد. امنیت آن تقریباً به اندازه SpiderOak ONE خوب است ، اما دریافت رمزگذاری خصوصی با استفاده از pCloud گران تر است ، بنابراین SpiderOak ONE در آن دسته پیروز می شود. آنها از نظر ویژگی های اضافی نیز نزدیک هستند ، زیرا pCloud برای پخش رسانه ها و کسانی که دارای چندین حساب cloud هستند بهتر است.

نظر شما در مورد این مقایسه چیست؟ به کدام سرویس تکیه می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me