pCloud vs MEGA: فضای امن رایگان برای همه در سال 2020

وقتی صحبت از سرویس های ذخیره سازی ابری با محوریت حفظ حریم خصوصی می شود ، دو نام وجود دارد: pCloud و MEGA. اگر نام کیم دات کام به معنی هر چیزی برای شما باشد ، احتمالاً شما با MEGA آشنا هستید ، راه حل ذخیره سازی ابری که توسط این شرکت رنگارنگ و با محوریت حفظ حریم خصوصی ایجاد شده است (اگرچه این مرد بزرگ مدتهاست که شرکت را ترک نکرده است).


سایر مقایسه های ذخیره سازی ابر ما به شما نشان می دهد که ما طرفداران بزرگ pCloud نیز هستیم. هر دو pCloud و MEGA برای حفظ امنیت داده های خود رمزگذاری دانش صفر ارائه می دهند ، اگرچه این هزینه کمی با اشتراک pCloud هزینه اضافی دارد. هر دو استفاده از آنها نسبتاً آسان است ، اما pCloud دارای برخی از ویژگیهای برتر همگام سازی است.

در ادامه بخوانید که نگاهی دقیق تر به pCloud vs MEGA می اندازیم تا ببینیم گزینه بهتر در این بررسی مقایسه ای است.

تنظیم یک نبرد: pCloud vs MEGA

مقایسه سرویس های مختلف ذخیره سازی ابری می تواند یک چالش باشد زیرا هیچ دو محصول دقیقاً یکسان نیستند. برای حل این مشکل ، ما در چندین دور به pCloud و MEGA نگاهی خواهیم انداخت. در هر دور ، ما دو شرکت ارائه دهنده خود را در جنبه ای مهم از ذخیره سازی ابر قرار می دهیم. 

ارائه دهنده ای که در این دور پیروز می شود امتیاز کسب می کند و اگر قرعه کشی شود ، امتیازات به اشتراک گذاشته می شوند. در پایان مقاله ، ما برای پیدا کردن برنده کلی ، امتیازات را جمع می کنیم.

1

قیمت

هر دو ارائه دهنده خدمات رایگان و کلاس بالا را ارائه می دهند که آنها را در لیست بهترین خدمات ذخیره سازی ابری رایگان قرار می دهد. شما 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی را به صورت رایگان با pCloud دریافت می کنید ، در حالی که MEGA دارای 50 گیگابایت فضای ذخیره رایگان برای کاربران خود است. با این حال ، هیچ یک از پیشنهادات آن چیزی نیست که به نظر می رسد.

برای دسترسی به کامل 10 گیگابایت با pCloud ، باید آنلاک کنید. اگرچه 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی فوری در دسترس است ، اما می توانید 5 گیگابایت بعدی را با تأیید ایمیل خود ، بارگذاری یک فایل در ابر ، نصب دسک تاپ و برنامه تلفن همراه و روشن کردن ویژگی بارگذاری خودکار عکس ، آنلاک کنید.. 

3 گیگابایت نهایی پس از شروع دعوت از سایر کاربران به pCloud در دسترس است ، اما شما در صورت ورود به سیستم فضای ذخیره اضافی را دریافت می کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، بررسی pCloud ما را بررسی کنید.

MEGA همچنین امکان ذخیره سازی رایگان را برای مشتریان فراهم می کند: 50 گیگابایت بصورت رایگان در هنگام ثبت نام یک حساب کاربری. با این حال ، بدون توجه به آنچه انجام می دهید ، 35 گیگابایت پس از 30 روز دیگر منقضی می شود. برای نصب برنامه دسک تاپ می توانید 20 گیگابایت بدست آورید و 15 GB اضافی نیز برای نصب برنامه تلفن همراه بدست آورید ، اما هردوی این پاداش ها پس از 180 روز منقضی می شوند. 

حتی 10 گیگابایتی که برای دعوت افراد دیگر برای پیوستن به دست می آورید پس از یک سال منقضی می شود. در واقعیت ، مقدار فضای ذخیره سازی رایگان که مدت زمان محدودی ندارند برابر با 15 گیگابایت است. این هنوز هم مقدار مناسبی است و مطمئناً در محدوده رایگان pCloud بهبود می یابد ، اما هنوز تعداد زیادی حلقه برای پرش وجود دارد تا بیشتر بدست آورید.

برای ذخیره سازی پولی ، pCloud دو برنامه شخصی با گزینه پرداخت ماهانه یا سالانه و یا پرداخت یک باره یک عمر را ارائه می دهد. طرح پرمیوم با 500 گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می شود. گزینه ماهانه 4.99 دلار در هر ماه هزینه ، پرداخت سالانه معادل 3.99 $ در هر ماه و اشتراک طول عمر به 175 دلار در کل می رسد.

برنامه برتر ، Premium Plus ، دارای 2 ترابایت ذخیره سازی است. گزینه ماهانه در هر ماه 9.99 دلار هزینه دارد ، پرداخت سالانه معادل 7.99 دلار در هر ماه و اشتراک عمر آن 350 دلار است.. 

برنامه های مشابه با MEGA در دسترس است ، که چهار برنامه پرداخت شخصی را ارائه می دهد. اینها به یورو قیمت دارند ، بنابراین ممکن است قیمتها براساس نرخ ارز نوسان کنند.

در زمان انتشار ، MEGA Pro Lite دارای 400 گیگابایت فضا در حدود 5.55 دلار در هر ماه ، Pro 1 در حدود 11.11 دلار برای 2TB است ، Pro 2 در حدود 8/22 دلار 22.23 دلار و Pro 3 حدود 16/33 33/36 دلار است. در صورت پرداخت یک سال کامل پیش از این ، به طور رایگان دو ماه دیگر به دست می آورید. در بررسی MEGA ما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آنچه با هر لایه کسب می کنید کسب کنید.

pCloud vs MEGA قیمت گذاری تجاری

هر دو ارائه دهنده همچنین فضای ذخیره سازی ابری را برای مشاغل ارائه می دهند. برنامه کاری pCloud برای هر بار 1 ترابایت برای هر کاربر 9/99 دلار در ماه است ، اگرچه برای مشترک شدن شما به حداقل سه کاربر نیاز دارید. پرداخت سالانه این هزینه را به 7.99 دلار برای هر کاربر در هر ماه کاهش می دهد. یک مزیت واقعی برنامه کسب و کار این است که pCloud Crypto را برای هر کاربر شامل می شود – بعدا در مورد این ویژگی صحبت خواهیم کرد.

MEGA همچنین تنها یک برنامه تجاری واحد دارد. MEGA for Business برای هر کاربر حدود 11 دلار در ماه هزینه دارد و مانند pCloud دارای حداقل خط مشی سه کاربر است. فضای ذخیره نامحدودی را ارائه می دهد ، اما فقط برای “مقاصد تجاری واقعی” با یک سیاست استفاده منصفانه که در صورت استفاده از فضای ذخیره بیشتر در مقایسه با متوسط ​​کاربر مشاغل MEGA ، وارد سیستم می شوید.. 

هیچ گزینه ذخیره نامحدود برای pCloud در دسترس نیست ، بنابراین اگر به دنبال فضای نامحدود هستید و MEGA به شما جلب نمی شود ، پس از رقیبانی مانند Dropbox Business و Box در بهترین مقاله ذخیره نامحدود ابر خود را بررسی کنید..

مقایسه موارد مشابه با سرویس های ذخیره سازی ابری همیشه یک چالش است ، اما هر دو ارائه دهنده یک بسته 2TB ارائه می دهند که کمی ارزان تر با pCloud ارائه می دهد. اگرچه MEGA فضای ذخیره رایگان بیشتری را ارائه می دهد ، اما پاداش های محدود زمان بسیار گیج کننده هستند. این یک تماس نزدیک است ، اما pCloud فقط این دور را می گیرد.

دور: امتیاز قیمت برای pCloud

لوگوی pCloud
آرم MEGA

2

امنیت & حریم خصوصی

امن ترین حافظه ابری بیش از هر چیز به یک چیز احتیاج دارد: رمزگذاری دانش صفر. با استفاده از آن ، پرونده هایی که ذخیره می کنید رمزگذاری شده اند ، و ارائه دهنده حافظه ابری شما هیچ سابقه ای برای رمزگشایی آنها ندارد. فقط در دستان شما باقی می ماند. بدون کلید ، هیچ راهی برای دسترسی به پرونده های شما امکان پذیر نیست. 

حتی اگر ارائه دهنده مجبور شود داده های شما را به مقامات تحویل دهد ، این داده ها بدون کلید رمزگشایی شما بی فایده است. به همین دلیل است که ، وقتی امنیت صحبت می شود ، هم MEGA و هم pCloud نوع مناسب راه حل ها را ارائه می دهند.

pcloud-crypto

MEGA از رمزگذاری دانش صفر برای کلیه محصولات خود ، از جمله در رده رایگان آن استفاده می کند ، به این معنی که اطلاعات شما ایمن است. با این حال ، یک ارائه دهنده دانش صفر یک مشکل وجود دارد: نمی تواند رمز عبور خود را برای شما بازنشانی کند ، زیرا این کار به رمزگشایی داده های شما نیاز دارد.

به عنوان یک راه حل در این زمینه ، MEGA یک کلید بازیابی برای شما فراهم می کند که می توانید در صورت فراموش کردن رمز عبور خود از آن استفاده کنید. اگر این کار را گم کنید ، هیچ راهی برای بازگشت وجود ندارد و داده های شما از بین می رود. توصیه می کنیم برای ذخیره این کلید از یک مدیر رمزعبور خوب مانند Dashlane استفاده کنید. شما لیست ما از بهترین برنامه های افزودنی مدیر رمز عبور را برای گزینه های دیگر بررسی می کنید.

اگرچه pCloud رمزگذاری دانش صفر را ارائه می دهد ، اما باید هزینه آن را بپردازید (مگر اینکه شما یک کاربر تجاری باشید). با نام pCloud Crypto ، این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از رمزگذاری دانش صفر ، برخی یا تمام فایلهای خود را رمزگذاری کنید. هزینه برنامه 4.99 دلار اضافی در هر ماه یا حدود 3.99 دلار در ماه در برنامه سالانه است و برای دسترسی به طول عمر 125 دلار هزینه دارد.

حریم خصوصی pCloud و MEGA

pCloud در سوئیس مستقر است ، کشوری که دارای برخی از بهترین قوانین حفظ حریم خصوصی ابر در جهان است. اگرچه این سرویس دهنده ها در ایالات متحده وجود دارد ، بنابراین اطلاعات شما ممکن است تحت قوانین بسیار کمتر دوستانه حفظ حریم خصوصی ایالات متحده قرار بگیرد. یک راه خوب در این مورد استفاده از pCloud Crypto یا رمزگذاری پرونده ها توسط خود با استفاده از Boxcryptor است (به بررسی Boxcryptor ما مراجعه کنید).

اگر از pCloud Crypto استفاده می کنید ، از اطلاعات کنجکاوی اطلاعات شما محافظت نمی شود. اما اگر از pCloud Crypto استفاده نمی کنید ، پس pCloud می تواند به پرونده های شما دسترسی پیدا کند و ممکن است این کار را انجام دهد تا مطمئن شوید که هیچ یک از شرایط آن را نقض نمی کنید. اگر نگران حریم خصوصی هستید این را به خاطر بسپارید.

به عنوان به اصطلاح “شرکت حفظ حریم خصوصی” ، بدون شک MEGA بر حفظ حریم شخصی کاربران متمرکز است. سرورهای آن همه در مکانهای نسبتاً مناسب برای حفظ حریم خصوصی – از جمله نیوزلند ، کانادا و لوکزامبورگ – قرار دارند و هیچ سرور در خاک ایالات متحده وجود ندارد.

کاربران اروپایی با قوانین قوی محافظت از داده های GDPR طرف هستند ، اما MEGA این قدم را یک قدم بیشتر برداشته و همان قوانین را برای همه کاربران اعمال می کند ، حتی برای کسانی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند.

هر دو ارائه دهنده امنیت خوبی را ارائه می دهند ، هرکدام آنها را در لیست بهترین خدمات ابری با دانش صفر قرار می دهند. pCloud Crypto یک راه حل مناسب است ، اما MEGA رمزگذاری دانش صفر را بصورت استاندارد و بدون هزینه اضافی ارائه می دهد. MEGA همچنین از حریم شخصی بهتری برخوردار است ، به این معنی که اطلاعات شما از درخواست آژانس های دولتی ایمن تر است.

pCloud هم از نظر امنیتی و هم برای حفظ حریم خصوصی عالی است ، اما MEGA بهتر است ، و آن را در اینجا برنده کنید.

دور: امنیت & نقطه حفظ حریم خصوصی برای MEGA

لوگوی pCloud
آرم MEGA

3

راحتی در استفاده

بیشتر ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، مشتریانی را برای macOS و Windows ارائه می دهند ، اما هر دو طرفدار در اینجا همچنین پشتیبانی از لینوکس را برای پوشش دادن به احتمال زیاد کاربران رومیزی ارائه می دهند. هر دو سرویس آن را در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای لینوکس قرار می دهند. برای کاربران تلفن همراه ، برنامه های Android و iOS با کیفیت خوب برای هر دو سرویس در دسترس است.

برنامه pcloud-web

MEGA و pCloud هر دو از سیستم پوشه همگام سازی آشنا استفاده می کنند که Dropbox یک دهه قبل یا پیش از آن رایج شده است. اگر قبلاً از سرویس های ذخیره سازی ابری استفاده کرده اید ، هم pCloud و هم MEGA را با استفاده از ویژگی های آشنا ساده پیدا خواهید کرد. هر دو از آیکون های سینی سیستم یا منوی نوار در رایانه های شخصی استفاده می کنند که به شما امکان می دهد به تنظیمات خود دسترسی پیدا کنید.

ما یک مارپیچ جزئی با pCloud داریم: مارک تجاری. نماد cloud آن بسیار شبیه به مواردی است که سایر ارائه دهندگان از جمله OneDrive ، Google و Amazon استفاده می کنند. اگر چندین اکانت ابری دارید ، این می تواند کمی گیج کننده باشد (اگرچه اعتراف می کنیم ، این احتمالاً با طراحی است). MEGA یک لوگوی ساده و ساده “M” دارد ، بنابراین شما هیچ خطری ندارید که آن را برای یک حساب دیگر اشتباه بگیرید.

رابط های وب هر دو ارائه دهنده نیز در مقایسه با رقبایی مانند Sync.com و Dropbox می توانند کمی بدتر باشند. کشیدن و رها کردن یک پرونده در برنامه وب pCloud فقط با پوشه در حال حاضر باز ، به جای زیر پوشه ها قابل انجام است. 

با MEGA ، همین مسئله پیش می آید. شما فقط نمی توانید یک پرونده را درون یک پوشه روی صفحه رها کنید. شما باید در یک پنجره بازشو مشخص کنید که می خواهید در آن قرار دهید.

یک مشکل مشابه در مورد برنامه های تلفن همراه وجود دارد. اگر می خواهید یک پرونده را جابجا کنید ، نمی توانید آن را نگه دارید و مانند آنچه که می توانید با سایر ارائه دهندگان بکشید. درعوض ، باید فایل را طولانی فشار داده و انتخاب کنید تا پس از انجام این کار ، آن را در منو ظاهر کنید.

در مقایسه ، رقبایی مانند OneDrive و Dropbox به شما امکان می دهند تا فایلها را درون برنامه موبایل خود بکشید و رها کنید ، که برای کاربران بسیار ساده تر ، سریعتر و شهودی تر است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه آن ، بررسی OneDrive ما را بررسی کنید.

با وجود این موارد (بسیار جزئی) ، برنامه ها در غیر این صورت مفید هستند. به عنوان مثال ، هر دو pCloud و MEGA آن را در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اندروید قرار می دهند. در هنگام سهولت استفاده واقعاً بین ارائه دهندگان تفاوت زیادی وجود ندارد ، بنابراین ما این دور را قرعه کشی می خوانیم.

دور: سهولت استفاده هیچ برنده مشخصی نیست ، برای هر دو امتیاز می دهد

لوگوی pCloud
آرم MEGA

4

همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری

اساس کلیه ذخیره سازی ابری ذخیره و اشتراک فایل ها است. به عنوان ارائه دهندگان برتر سطح ، MEGA و pCloud این کار را به خوبی انجام می دهند.

MEGA به شما امکان می دهد کنترل کنید که چه پرونده هایی را با کامپیوتر خود همگام سازی کنید. اگر فضای ذخیره تنگ است ، می توانید فایلی را که می خواهید فوراً در دسترس باشد انتخاب کنید ، یا می توانید برای دسترسی آسان همه آنها را بارگیری کنید. می توانید پوشه رایانه های شخصی دیگر را به عنوان مکان های همگام سازی جدید از فهرست تنظیمات اضافه کنید.

رابط مگا-وب

pCloud از روشی متفاوت استفاده می کند که (ما استدلال می کنیم) برتر است و پیچیدگی را از آن خود می کند. هنگام نصب pCloud ، پوشه همگام سازی شما به عنوان یک درایو مجازی تنظیم می شود. محتویات این درایو در ابر ذخیره شده و در رایانه شما قابل مشاهده است که گویی در هارد دیسک شما ذخیره شده است ، اما هیچ فضایی را روی رایانه شما نمی گیرد..

اگر می خواهید در پرونده ها بصورت آفلاین کار کنید ، می توانید از ویژگی همگام سازی استفاده کنید. این به شما امکان می دهد تا پوشه های محلی را در رایانه خود انتخاب کنید تا با pCloud همگام شوند ، این امکان را به شما می دهد که روی آنها بصورت آفلاین کار کنید. هنگامی که بعد به اینترنت وصل شدید ، هر تغییری که ایجاد کرده اید بطور خودکار در سرورهای pCloud همگام سازی می شود.

اشتراک گذاری پرونده

هر دو ارائه دهنده به شما امکان ایجاد پیوندهایی را برای به اشتراک گذاری فایل ها می دهند. با pCloud می توانید یک گذرواژه یا تاریخ انقضا را وارد کنید ، یا از یک لینک کوتاه استفاده کنید. با این حال ، شما نمی توانید پرونده های رمزگذاری شده را از pCloud Crypto به اشتراک بگذارید ، مگر اینکه حساب کاربری داشته باشید.

mega-vs-tresorit-mega-share

MEGA همچنین به شما امکان می دهد تا تاریخ انقضا و رمز عبور برای پرونده های مشترک را تعیین کنید ، اما تنها در صورت داشتن حساب کاربری پرداخت شده. همچنین می توانید فایل های رمزگذاری شده را با این گزینه به اشتراک بگذارید که پیوندهای خود را با یا بدون کلید رمزگشایی به اشتراک بگذارید. 

اگر پیوند MEGA را با کلید ارسال کنید ، هرکسی که پیوند دارد می تواند آن را باز کند. اگر این کلید گنجانده نشده است ، باید کلید رمزگشایی را جداگانه برای هر کس که می خواهید فایل یا پوشه را باز کنید ارسال کنید.

pCloud پهنای باند بارگیری را در هر ماه برای پیوندهای مشترک محدود می کند. حساب های رایگان 50 گیگابایت دریافت می کنند ، حساب های پریمیوم 500 گیگابایت و حساب های پریمیوم پلاس 2TB دریافت می کنند. 

MEGA دارای سیستم مشابهی است که رده های پرداخت شده به ترتیب 1TB ، 2TB ، 4TB و 8TB پهنای باند را در هر ماه ارائه می دهند. حساب های رایگان محدودیت مشخصی ندارند MEGA می گوید این بستگی به زمان روز و سایر عوامل دارد ، اما انتظار ندارید بیش از 4 گیگابایت در روز داشته باشید.

سرعت

در تست های سرعت ، هر دو pCloud و MEGA با سرعت بارگذاری و بارگیری تقریباً مشابه بودند. هرکدام حدود 24 دقیقه طول کشید تا یک فایل 1 گیگابایتی و حدود 3 دقیقه بارگیری شود تا یکی از آنها در تست سریع ما بارگیری شود.

یکی از مهمترین مزایای pCloud از نظر سرعت این است که از همگام سازی سطح بلوک استفاده می کند تا پرونده های شما را به بلوک های کوچک تقسیم کند. وقتی فایل را ویرایش می کنید ، به جای اینکه باید کل فایل را همگام سازی کنید ، فقط بخش ها یا بلوک های پرونده شما که تغییر می دهید همگام سازی می شوند.. 

اگر در حال همگام سازی پرونده های بزرگ هستید ، این می تواند باعث افزایش چشمگیر در سرعت بارگذاری شود. این یکی از دلایلی است که pCloud می تواند آن را به لیست بهترین فایل های بزرگ ، به همراه Sync.com و OneDrive تبدیل کند..

ما رویکرد درایو مجازی pCloud را دوست داریم. درک آن ساده و آسان است ، و به شما امکان می دهد فضای 2 ترابایت اضافی برای ذخیره پرونده های خود در رایانه داشته باشید. همچنین از همگام سازی سطح بلوک استفاده می کند ، و همگام سازی پرونده های بزرگ با حداقل ویرایش ها خیلی سریعتر انجام می شود و pCloud را برنده آسان در اینجا می کند..

Round: همگام سازی پرونده و نقطه اشتراک برای pCloud

لوگوی pCloud
آرم MEGA

5

امکانات

همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید ، از نظر MEGA و pCloud ویژگی ها بسیار فراوان است ، اگرچه برخی از ویژگی ها به احتمال زیاد از سایر موارد مفید هستند.

به عنوان مثال ، pCloud برای مجموعه موسیقی شما یک پخش کننده موسیقی اختصاصی دارد و به شما امکان می دهد لیست های پخش را بسازید و بر اساس عنوان آهنگ ، عنوان آلبوم یا هنرمند جستجو کنید. اگر موسیقی خود را در ابر ذخیره کنید ، این به تنهایی آن را به یکی از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای عکس های موسیقی تبدیل می کند. با این حال ، اگر از یک سرویس جریان استفاده می کنید ، احتمالاً زائد است.

pcloud-پخش کننده صوتی

pCloud همچنین به شما امکان می دهد تا مستقیماً از سایر سرویسهای ابری ، مانند Dropbox ، Google Drive و OneDrive و همچنین از حساب اینستاگرام یا فیس بوک خود ، از فایلهای پشتیبان تهیه کنید. این به شما امکان می دهد تا به سرعت عکس های رسانه اجتماعی خود را جمع آوری و ذخیره کنید. 

همچنین یک ویژگی نسخه نویسی پرونده وجود دارد که به شما امکان می دهد به نسخه قدیمی پرونده های خود برگردید. شما می توانید تا 30 روز برای حساب های پرداخت شده یا حداکثر یک سال با 39 دلار اضافی برگردید. MEGA یک ویژگی مشابه را نیز شامل می شود ، هرچند استفاده از آن بسیار آسان است.

ویژگی چت و اشتراک گذاری فایل رمزگذاری شده برای کاربران حساب MEGA وجود دارد. این رمزگذاری نهایی ممکن است برای شما جذاب باشد به خصوص اگر نگران حریم خصوصی برنامه هایی مانند WhatsApp باشید.

اگر مایل به اشتراک گذاری پرونده های بزرگ با سایر کاربران هستید ، می توانید آنها را مستقیماً با استفاده از MEGAbird ، افزونه ای برای سرویس نامه ایمیل Mozilla Thunderbird ارسال کنید. این امر به شما امکان می دهد بدون توجه به خدمات میزبانی ایمیل خود ، پرونده های بزرگی را از طریق MEGA مستقیماً از Thunderbird ارسال کنید. همچنین یک ابزار خط فرمان وجود دارد که به شما امکان می دهد حساب خود را کنترل و خودکار کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، این ویژگی ها – خارج از ویژگی های معمول ذخیره سازی ابری که انتظار دارید – از طاقچه های مفید تا طاقچه ها متفاوت است. در حالی که پخش کننده موسیقی pCloud و گپ رمزگذاری شده MEGA ممکن است برای برخی جذاب باشد ، بزرگترین قرعه کشی سرویس پشتیبان گیری pCloud خواهد بود ، به شما امکان می دهد تا فایلها را در چندین سیستم عامل ذخیره کنید. با این حساب ، pCloud در اینجا پیروز می شود.

دور: ویژگی های نقطه برای pCloud

لوگوی pCloud
آرم MEGA

6

حکم

این مسابقه در سه دور اول نسبتاً تنگ بود ، و هر دو ارائه دهنده این رقابت ها یک برد و یک تساوی داشتند. pCloud با اینکه دو دور آخر را پشت سر گذاشت ، قوی تر شد. pCloud با کسب امتیاز سه بر یک ، با یک دور به عنوان قرعه کشی ، در اینجا برنده کلی است.

MEGA وقتی امنیت و حریم خصوصی به دست آمد ، به لطف ارائه رمزگذاری دانش صفر به عنوان استاندارد ، حتی در لایه رایگان آن ، در صدر قرار گرفت. هنگامی که سهولت استفاده را در نظر گرفتیم ، این موارد به اشتراک گذاشته شد ، با برخی از موارد قابلیت استفاده کوچک که روی یک تجربه تقریبا بی عیب و نقص برای هر دو ارائه دهنده تأثیر می گذارد.

pCloud هنگام همگام سازی و به اشتراک گذاری فایل ، برنده واضح بود ، اگرچه ، با همگام سازی سطح بلوک ، سرعت همگام سازی پرونده ها را افزایش می دهد (مخصوصاً برای پرونده های بزرگ) و سیستم درایو مجازی که برای آزادسازی فضای دیسک استفاده می شود.. 

ویژگی های pCloud همچنین یک پیروزی کسب کرد ، زیرا ادغام با سایر سرویس های ابری سودمند است. قیمت کمی نزدیک تر بود ، اما pCloud با بیرون آمدن کمی ارزان تر در مقایسه مشابه مانند ، حتی برد ارزانتری را کسب کرد ، حتی اگر MEGA فضای ذخیره رایگان بیشتری را ارائه دهد.

برنده: pCloud

اگر به دنبال سرویس ذخیره سازی ابری با کیفیت هستید ، pCloud و MEGA هم نقاط قوت خود را دارند و هم ارائه دهندگان خوبی برای استفاده شما هستند. اگر حفظ حریم خصوصی بزرگترین نگرانی شماست ، MEGA کاندیدای قدرتمندی است. اگر به دنبال همگام سازی سریع هستید یا می خواهید بدون پر کردن درایو خود در این فرآیند به تمام فایلهای ابری خود دسترسی پیدا کنید ، پس pCloud یک انتخاب عالی است. 

اگر قبلاً از MEGA یا pCloud استفاده کرده اید و می خواهید با هر یک از این نکات موافقت یا مخالف باشید ، لطفاً این کار را انجام دهید. آنها را در نظرات زیر رها کنید و مثل همیشه از خواندن متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map