pCloud vs Google Drive: Protection در مقابل همکاری

بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری را انتخاب کنید و ما در Cloudward.net تلاش می کنیم انجام این کار را برای شما آسان کند. مخصوصاً وقتی نتوانید بین دو سرویس تصمیم بگیرید ، آزار دهنده است. در این مقاله ، ما می خواهیم یک pCloud در مقابل Google Drive از سر به شما انجام دهیم تا به شما در انتخاب یک مورد کمک کند. pCloud در صدر بهترین مقایسه ذخیره سازی ابری ما قرار دارد ، در حالی که Google Drive 800 میلیون کاربر دارد.


خدمات ذخیره سازی ابر روی عوامل مختلفی از جمله بهره وری ، امنیت و ادغام شخص ثالث تمرکز دارد. pCloud و Google Drive همان بازار را هدف قرار نمی دهند ، اما می توانیم آنها را در همان دسته ها مقایسه کنیم. این مهم است که شما تعیین کنید که مهمترین آنها چیست.

ما در پایان می خواهیم یک برنده کلی را ارائه دهیم تا این کار را آسان تر کنیم.

پرونده های رابط وب pCloud

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات ، می توانید به بررسی pCloud جداگانه و بررسی Google Drive نیز مراجعه کنید. اگر هنوز نمی توانید تصمیم بگیرید کدام یک برای شما مناسب است ، بهترین راهنمای ذخیره سازی ابری ما کمک خواهد کرد. هر دو pCloud و Google Drive در آن قرار دارند.

رابط وب Google Drive

در طی پنج دور بعدی ، ما می خواهیم هر دو سرویس را با هم مقایسه کرده و به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید که متناسب با نیازهای شما باشد. در پایان هر دور ، ما می خواهیم برنده را معرفی کنیم و با نامگذاری انتخاب برتر خود به طور کلی نتیجه خواهیم گرفت.

1

هزینه ذخیره سازی

هزینه ذخیره سازی با توجه به قیمت اشتراک ها تعیین می شود. هرچه برنامه ارائه دهنده بیشتر ارائه دهد گزینه های شما بهتر خواهد بود. چقدر فضای برای پول فراهم می کند ارزش آن را تعیین می کند. اگر به دنبال یک معامله هستید ، بهترین پیشنهادات ما در زمینه ذخیره سازی ابر را بخوانید. بسیار عالی است اگر یک سرویس یک طرح یا آزمایشی رایگان نیز ارائه دهد ، زیرا می توانید قبل از خرید آن را تست کنید.

هر دو pCloud و Google Drive یک برنامه رایگان ارائه می دهند. برنامه رایگان pCloud 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید با انجام یک مراحل چند مرحله ای پس از ثبت نام ، 4 گیگابایت اضافه کنید. به علاوه ، برای هر دوستی که مراجعه کرده اید ، 1 گیگابایت فضای اضافی تا 20 گیگابایت دریافت می کنید.

برنامه رایگان Google Drive 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد و همان ویژگی های کاربران حق بیمه را دریافت می کند. این موارد شامل مجموعه برنامه های اداری ، Google Photos و سایر سرویس هایی است که با Google ادغام می شوند.

قیمت گذاری pcloud-vs-google-pcloud

pCloud فقط دو برنامه پولی برای انتخاب دارد: حق بیمه 500GB و Premium Plus 2TB. برنامه اول در هر ماه 4.99 دلار هزینه دارد ، در حالی که برنامه دوم شما را در هر ماه 9.99 دلار پس می دهد. اگر سال را پرداخت کنید ، قیمتها به ترتیب به 47.88 دلار و 95.88 دلار می رسند.

اگر خدمات را دوست دارید و قصد دارید برای طولانی مدت از آن استفاده کنید ، می توانید یک برنامه زندگی را با بهترین ارزش خریداری کنید. اشتراکی طولانی مدت برای Premium 500GB 175 دلار و Premium Plus 2TB 350 دلار است.

قیمت گذاری pcloud-vs-google-google

Google Drive با شش برنامه پرداخت شده انعطاف پذیری زیادی را ارائه می دهد. می توانید 100 گیگابایت را با قیمت 2 دلار در ماه یا 19.99 دلار در سال دریافت کنید. در صورت نیاز به هزینه بیشتر ، برنامه 1TB در ماه 9/99 دلار یا 99.99 دلار در سال هزینه دارد. برنامه های سطح بالاتر تخفیف سالانه را ارائه نمی دهند. آنها با 2TB با 19.99 دلار در ماه شروع می شوند و با 30 ترابایت با 299.99 دلار در ماه به پایان می رسند و هیچکدام از بهترین ارزش ها در ذخیره سازی ابر نیستند.

در حالی که Google Drive با تعداد برنامه های خود انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد ، pCloud یک زوج دارد که حساب می شود. 500 گیگابایت پریمیوم بیش از دو برابر قیمت برنامه 100 گیگ گوگل است ، اما پنج برابر فضای ذخیره سازی را نیز ارائه می دهد. Premium Plus 2TB 50 درصد ارزانتر از همتای Google هنگام پرداخت ماهانه است ، اما اگر سال را پرداخت کنید ، حتی گسترده تر نیز می شود.

pCloud برنامه هایی را ندارد که فضای بیشتری را ذخیره کند ، اما یک نماینده از طریق ایمیل به ما گفت که می تواند در صورت نیاز فضای بیشتری را فراهم کند. اگرچه Google Drive برنامه های بیشتری برای ذخیره سازی بیشتر ارائه می دهد ، اما آنها گران تر هستند ، بنابراین ما این دور را به pCloud می دهیم.

دور: نقطه ذخیره سازی برای pCloud

لوگوی pCloud
Google Drive Logo

2

امنیت و حریم خصوصی

اینکه فضای ذخیره سازی ابری بدون امنیت خوب مفید است قابل بحث است. در حین انتقال ، داده های شما ممکن است مورد حمله وسط قرار بگیرند و وقتی داده های شما در ابر قرار گرفتند ، هکرها از این هدف دریغ نمی کنند.

برای مقابله با آن ، امنیت ابری از پروتکل هایی محافظت می کند که از داده های شما هنگام انتقال و رمزگذاری محافظت می کند و در هنگام ترانزیت و هنگام استراحت کار می کنند. الگوریتم های رمزگذاری می توانند AES 128 بیتی یا 256 بیتی باشند ، در حالی که TLS از داده های شما در هنگام انتقال محافظت می کند. رمزگذاری خصوصی تضمین می کند که فقط شما می توانید داده های خود را بخوانید.

در صورت سرقت رمز عبور شما ، احراز هویت دو عاملی مفید است.

Google Drive از رمزگذاری 128 بیتی AES استفاده می کند تا پرونده های شما را در حالی که در سرورهای آن ذخیره شده اند ، بپیوندید. AES 256 بیتی نیست ، اما این کار را انجام می دهد. در هنگام انتقال ، پروتکل TLS از آنها محافظت می کند. تأیید هویت دو عاملی برای محافظت از شما نیز موجود است.

pcloud-vs-google-drive-google-Security

حفظ حریم خصوصی از زمان اتصال به پروژه PRISM و به اشتراک گذاری داده ها با آژانس امنیت ملی ایالات متحده ، برای Google مسئله ای بوده است. این شرکت همچنین ایمیل ها و پرونده های شخصی شما را اسکن می کند تا به شما تبلیغات متناسب ، نتایج جستجوی سفارشی و موارد دیگر را ارائه دهد. اگر می خواهید از این امر جلوگیری کنید و حریم شخصی خود را تقویت کنید ، می توانید از Boxcryptor ، یک افزودنی رمزگذاری خصوصی استفاده کنید.

pCloud به Boxcryptor نیازی ندارد زیرا این افزونه خاص خود را دارد به نام pCloud Crypto ، که می توانید برای هر ماه 3.99 دلار دریافت کنید. این بدان معناست که شرکت با برنامه های خود رمزگذاری خصوصی را شامل نمی شود. اگر از pCloud استفاده می کنید ، داده های شما تحت قوانین و مقررات ابر ایالات متحده قرار می گیرند ، بنابراین Crypto ممکن است یک سرمایه گذاری خوب باشد.

pcloud-vs-google-drive-pcloud-Security

pCloud از پروتکل TLS برای محافظت از داده های انتقال به سرورها استفاده می کند. هنگامی که داده های شما به یکی از مراکز داده خود رسید ، حداقل در پنج سرور تکرار می شود. پرونده های شما با استفاده از رمزگذاری AES 256 بیتی رمزگذاری می شوند. همچنین دارای احراز هویت دو عاملی است.

Google Drive از نظر حریم خصوصی ستاره نیست و با سطح رمزگذاری pCloud مطابقت ندارد ، بنابراین pCloud در این دور برنده می شود.

دور: نقطه امنیت و حفظ حریم خصوصی برای pCloud

لوگوی pCloud
Google Drive Logo

3

تجربه ی کاربر

تجربه کاربر نشان می دهد که استفاده از خدمات چقدر لذت بخش است. بهتر است اگر صریح و واضح و ساده و پیچیده نباشد. این سرویس باید روی دسک تاپ ، وب و موبایل کار کند و برنامه ها باید دارای رابط های جذاب و بصری باشند.

رابط وب Google Drive مشابه سایر برنامه های Google است. این حرکت بصری ، دلپذیر و آسان است ، بنابراین احتمالاً آن را بیشتر از مشتری رومیزی استفاده خواهید کرد. در حالی که از ویژگی های بسیاری برخوردار است ، آنها با دقت قرار می گیرند تا شما را تحت الشعاع قرار ندهد.

Google-Drive-Selective-Sync

برنامه دسک تاپ از یک پوشه همگام سازی و یک نماد سینی سیستم تشکیل شده است. شما هیچ مشکلی با استفاده از آن به عنوان واضح و ساده برای پیمایش خود ندارید. برای Windows و macOS در دسترس است.

برنامه تلفن همراه در اکثر تلفن های Android از قبل نصب شده است و شما را قادر می سازد به پرونده های خود در حال حرکت دسترسی پیدا کنید. شما حتی می توانید آنها را بدون بارگیری بارگیری کنید ، که بسیاری از سرویس های دیگر به آن نیاز دارند. این برنامه برای iOS نیز موجود است. Google Photos که فضای مشترکی با Google Drive دارد ، بارگذاری خودکار برای عکس ها و فیلم های شما است.

pCloud-Desktop-Client

مشتری رومیزی pCloud برای Windows ، macOS و Linux موجود است. در حقیقت ، بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای لینوکس است. می توانید با استفاده از نماد سینی سیستم یا درایو pCloud در مدیر فایل سیستم خود به آن دسترسی داشته باشید. رابط کاربری تیره اما روشن و بصری است.

برنامه وب از ویژگی های بیشتری نسبت به مشتری دسک تاپ برخوردار است ، به همه ابزارهای pCloud در یک مکان دسترسی می دهد و یک تجربه سریع و سریع ارائه می دهد.

برنامه تلفن همراه نیز ناامید نشود ، زیرا این امکان را به شما می دهد تا به پرونده های خود در حال حرکت بروید و می توانید به طور خودکار عکس ها و فیلم های خود را بارگذاری کنید. استفاده آسان و در دسترس برای Android و iOS آسان است.

تجربه کاربری نسبت به سایر مقوله ها بیشتر ذهنی است و هر دو سرویس ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند ، اما شکی نیست که Google Drive براق تر است. برنامه دسک تاپ آن برای Linux مانند pCloud در دسترس نیست ، اما به شما امکان می دهد پرونده ها را بدون بارگیری در گوشی خود ویرایش کنید و از Google Photos برای مدیریت آسان عکس برخوردار است. Google Drive برنده این دسته است.

دور: نقطه تجربه کاربر برای Google Drive

لوگوی pCloud
Google Drive Logo

4

اشتراک گذاری

پس از بارگذاری پرونده های خود ، احتمالاً می خواهید آنها را به اشتراک بگذارید. انجام این کار باید آسان ، سریع و قادر به رفتن مستقیم به شبکه های بزرگ اجتماعی ، افراد و گروه های مختلف باشد. شما همچنین باید کنترل محتوای مناسب را بدست آورید ، بنابراین می توانید دسترسی غیرمجاز را با حفاظت از رمز عبور ، تاریخ انقضا و مجوزها محدود کنید.

pCloud از به اشتراک گذاری فایل ها مراقبت های خوبی می کند و ویژگی های جالب آن باعث می شود مکانی در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای لیست اشتراکی به دست بیاورد.

با استفاده از برنامه وب آن می توانید فایل ها و پوشه ها را به اشتراک بگذارید. از دیگران می توان برای دسترسی به پوشه ها یا ایجاد لینک بارگیری یا بارگیری از طریق ایمیل یا نام حساب خود دعوت کرد. پیوند بارگذاری به آنها اجازه می دهد تا محتوای خود را مستقیماً در پوشه خود بارگذاری کنند ، در حالی که یک لینک بارگیری به آنها امکان مشاهده و بارگیری فایل ها و پوشه های شما را می دهد. شما همچنین می توانید در فیس بوک و توییتر به اشتراک بگذارید.

نمای “اشتراک من” در pCloud آنچه را که با دیگران به اشتراک گذاشته اید و صفحه نمایش “با من به اشتراک گذاشته شده” به شما می گوید آنچه دیگران با شما به اشتراک گذاشته اند به شما می گوید. این سرویس همچنین جدول مفیدی را ارائه می دهد که آماری را برای سهام شما نشان می دهد.

برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز ، می توانید کلمه عبور و تاریخ انقضا را برای محافظت از پیوندها تنظیم کنید. شما همچنین می توانید آنها را کوتاه کنید ، اما به خاطر داشته باشید که اگر این کار را انجام دهید از امنیت کمتری برخوردار خواهند بود زیرا حدس زدن آدرس آنها آسانتر خواهد بود. اگر از pCloud Crypto استفاده می کنید ، نمی توانید پرونده های رمزگذاری شده خود را به اشتراک بگذارید.

اشتراک فایلها و پوشه ها با Google Drive آسان است. می توانید پیوندی ایجاد کرده و آنرا کپی کرده و چسبیده یا از طریق ایمیل ارسال کنید. افرادی که از آن استفاده می کنند بسته به مجوزهایی که تعیین کرده اید می توانند مشاهده ، اظهار نظر یا ویرایش کنند. یک جدول وجود دارد که به شما نشان می دهد چه کسی به آن دسترسی دارد. همچنین می توانید محتوای خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

اگرچه مجوزها در دسترس هستند ، سایر ویژگی های کنترل محتوا ، مانند تاریخ انقضا و محافظت از رمز عبور ، نیستند. با مراجعه به پوشه “به اشتراک گذاشته شده با من” می توانید بگویید دیگران با شما به اشتراک گذاشته اند ، اما پوشه ای برای محتوای شما به اشتراک گذاشته نشده است.

واضح است که pCloud ویژگی های بیشتری را برای اشتراک گذاری ارائه می دهد و از کنترل محتوای بسیار قوی تری برای محافظت از سهام شما برخوردار است ، بنابراین این دور به pCloud می رود.

دور: نقطه اشتراک برای pCloud

لوگوی pCloud
Google Drive Logo

5

ویژگی های اضافی

در مرحله بعد ، ما می خواهیم به ویژگی هایی که استاندارد سرویس های ذخیره سازی ابری نیستند ، مانند پیش نمایش رسانه ها ، ادغام با برنامه های شخص ثالث و ابزارهای بهره وری ، نگاهی بیندازیم..

گوگل به دلیل داشتن زرادخانه وسیعی از ویژگی ها ، در این گروه می درخشد. این موارد ، مهمترین آنها ، مجموعه اداری Google و کتابخانه بزرگ ابزارهای شخص ثالث است. در حقیقت ، Google Drive در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای همکاری ما قرار دارد.

مجموعه دفتر Google شامل Google Docs ، صفحات و اسلایدها است. اسناد به شما امکان می دهد با اسناد متنی ایجاد کنید و با آنها همکاری کنید ، Sheets به شما امکان می دهد با صفحات گسترده و اسلایدها کار کنید و به شما امکان می دهد ارائه دهید..

Google-Drive-New-Document

از آنجا که آن برنامه ها با Microsoft Word ، Excel و PowerPoint مطابقت دارند ، Google دارای پسوند Chrome است که به شما امکان می دهد بین پرونده های دفتر خود و Microsoft را مشاهده ، ویرایش و تبدیل کنید. اگر شما به طور عمده با اسناد کار می کنید و Google Drive مناسب شما نیست ، برای گزینه های دیگر با بهترین فضای ذخیره ابر برای لیست اسناد مشورت کنید.

Google-Drive-App-Library

علاوه بر مجموعه اداری ، Google Drive دارای یک کتابخانه شخص ثالث است که صدها ابزار می تواند با آنها ادغام شود و بسیاری از آنها رایگان هستند. این می تواند تصاویر را پیش نمایش کند و پرونده های ویدیویی و موسیقی پخش کند. اگرچه ، سعی کردیم پرونده های رسانه ای را پخش کنیم ، و این کاملاً ناپسند بود. ممکن است فیلم ها نیاز به تبدیل داشته باشند ، اما ما از چنین برنامه ای توسط برنامه مطلع نشده ایم.

Google Photos ، یک برنامه مدیریت عکس نیز موجود است. این امکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید عکس های خود را مدیریت کنید و به شما امکان می دهد تعداد نامحدودی را بارگذاری کنید اگر تصمیم دارید به جای “اصلی” این کار را با “کیفیت عالی” انجام دهید.

pcloud-vs-google-pcloud-صوتی

pCloud همچنین به شما امکان می دهد پیش نمایش عکس های خود و پخش فایل های رسانه ای ، اما دارای چندین ویژگی دیگر نیز هست. هنگام بارگذاری آنها ، عکسهای شما تغییر اندازه نمی دهند ، اما در صورت تمایل می توانید آنها را با وضوح متفاوت بارگیری کنید. شما می توانید لیست های پخش از فایل های صوتی خود ایجاد کنید که برای دوستداران موسیقی عالی است. پخش کننده های صوتی و تصویری جذاب هستند و خوب کار می کنند.

پشتیبان گیری از pCloud-Cloud

ویژگی جالب دیگر امکان جابجایی پرونده ها از ابر به ابر است. می توانید از پشتیبان ابری به ابر برای Google Drive ، Dropbox و OneDrive استفاده کنید. pCloud همچنین می تواند از فیس بوک و اینستاگرام پشتیبان تهیه کند.

هر دو سرویس چیزی برای ارائه دارند ، اما Google Drive از ادغام و قابلیت های بیشتری برخوردار است ، بنابراین برنده این دور می شود.

گرد: ویژگی های اضافی برای Google Drive

لوگوی pCloud
Google Drive Logo

6

حکم

هر دو pCloud و Google Drive از بهترین خدمات ذخیره سازی ابری ما هستند. با این وجود فقط یک برنده وجود دارد و این یک pCloud است. برنامه های آن از ارزش بهتری برخوردار بوده و این سرویس امنیت و حریم خصوصی بسیار قوی تری را ارائه می دهد. همچنین دارای کنترل محتوای بهتر برای سهام شما است.

حتی اگر pCloud برنده کلی باشد ، گوگل درایو نیز امتیازاتی کسب می کند. بسته به نیاز شما ، ممکن است انتخاب بهتری برای شما باشد ، به خصوص اگر نیاز به کار با اسناد و همکاری با دیگران داشته باشید. کتابخانه بزرگ ادغام آن نیز فریبنده است.

نظر شما در مورد این دو سرویس چیست؟ کدام را ترجیح می دهید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و نحوه مقایسه برنده ما با Dropbox را نیز بخوانید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map