pCloud vs Dropbox: Security vs Convenience در سال 2020

pCloud یکی از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر مورد علاقه ما است ، که به طور مرتب در بالای بسیاری از مقایسه های ذخیره سازی ابر ظاهر می شود. Dropbox محصولی بود که فضای ذخیره سازی ابری را بسیار محبوب کرد ، با شروع پنج ساله سر pCloud در ایجاد ویژگی ها و مشتریان. با نگاهی به pCloud vs Dropbox ، هر دو جوانب مثبت و منفی دارند که آنها را به گزینه های قوی برای ذخیره سازی ابر تبدیل می کند.


اگر می خواهید دسترسی آسان به پرونده های خود را در ابر داشته باشید ، از هر یک از این راه حل های ذخیره سازی ابر خوشحال خواهید شد. pCloud یک جایگزین مطمئن برای Dropbox است زیرا رمزگذاری دانش صفر را به عنوان افزونه ارائه می دهد ، در حالی که Dropbox به لطف ادغام عالی با Microsoft Office و اسناد Google ، برای همکاری بهتر است..

تصمیم گیری در مورد آنها آسان نیست ، بنابراین اجازه دهید شما را در میان جوانب مثبت و منفی هر دو در این بررسی مقایسه کنیم. اگر می خواهید اطلاعات بیشتر به صورت مقدماتی داشته باشید ، برای بررسی بیشتر ، بررسی pCloud و بررسی Dropbox ما را بررسی کنید.

تنظیم یک نبرد: Dropbox vs pCloud

مقایسه ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری آسان نیست ، زیرا ارائه دهندگان ویژگی های منحصر به فردی را ارائه می دهند که بعضی اوقات می توانند مقایسه مشابه مانند را به چالش کشیده کنند. برای اینکه یک مقایسه عادلانه امکان پذیر باشد ، ما از سیستمی استفاده می کنیم که در هفت دور پخش شده است. در هر دور ، جنبه اصلی pCloud و Dropbox را از قیمت گذاری تا ویژگی ها با هم مقایسه خواهیم کرد.

در پایان هر دور ، یک امتیاز را به برنده می دهیم. اگر نتوانیم بین آنها تصمیم بگیریم ، آنرا کراوات می نامیم و هر دو ارائه دهنده هرکدام یک امتیاز کسب می کنند. در پایان نبرد ، ما امتیازها را جمع می کنیم و یک برنده کلی اعلام می کنیم.

1

قیمت گذاری

هر دو ارائه دهنده فضای ذخیره رایگان را ارائه می دهند ، اگرچه راهی که در این زمینه انجام می شود بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، Dropbox به شما 2 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان می دهد و هیچ رشته ای به آن متصل نشده است. اگر اطلاعات بیشتری می خواهید ، باید حساب کاربری پرداخت شده خود را ثبت کنید. اگر فقط علاقه مند به ذخیره سازی رایگان هستید ، راهنمای ما را به بهترین فضای ذخیره رایگان ابر بررسی کنید.

pCloud فضای ذخیره سازی بیشتری را ارائه می دهد ، با حداکثر 10 گیگابایت بصورت رایگان گنجانده شده است ، اما اگر می خواهید به 10 گیگابایت کامل دسترسی داشته باشید ، باید آنلاک کنید. شما همان 2 گیگابایتی را که Dropbox به صورت مقدماتی ارائه می دهد ، در صورت تأیید ایمیل خود ، بارگذاری یک فایل ، بارگیری در رایانه های شخصی و برنامه های تلفن هوشمند و بارگیری خودکار عکس ، 5 گیگابایت اضافی دریافت می کنید.. 

3 گیگابایت نهایی فضای ذخیره سازی رایگان را فقط وقتی شروع می کنید که از افراد دعوت می کنید تا به آنها بپیوندند و با موفقیت آنها را برای ثبت نام با pCloud دریافت کنید. این یک دردسر بزرگ است (و یک مسئله جالب برای این موضوع) ، اما بد نیست برخی از ارائه دهندگان مانند MEGA که ذخیره رایگان سخاوتمندانه ای را ارائه می دهند ، پس از 30 روز از بین ببرند. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی MEGA ما و قطعه pCloud vs MEGA را بررسی کنید.

pCloud دو برنامه پولی را برای استفاده شخصی ، با برنامه های ماهانه و سالانه و همچنین گزینه پرداخت غیرمترقبه و یکبار مصرف مادام العمر ارائه می دهد. pCloud Premium دارای 500 گیگابایت فضای ذخیره سازی است و هزینه 4.99 دلار در ماه یا 3.99 دلار در هر ماه در صورت پرداخت سالانه. برای اشتراک یک عمر ، هزینه 175 دلاری یکبار پرداخت می کنید. 

اگر به فضای ذخیره بیشتری احتیاج دارید ، Premium Plus به شما 2 ترابایت ذخیره سازی می دهد و 9.99 دلار در ماه هزینه دارد ، معادل 7.99 دلار در هر ماه برای اشتراک سالانه یا 350 دلار برای زندگی.

Dropbox همچنین دو برنامه شخصی پرداخت شده را ارائه می دهد. Dropbox Plus با 2 ترابایت ذخیره سازی با قیمت 11.99 دلار در هر ماه یا 9.99 دلار در هر ماه در صورت پرداخت سالانه همراه است. Dropbox Professional با هزینه 3 ترابایت ذخیره سازی با قیمت 19/99 دلار در ماه یا 16.38 دلار در ماه در صورت پرداخت سالانه. 

Dropbox vs pCloud قیمت گذاری تجاری 

Dropbox و pCloud هر دو برنامه ذخیره سازی تجاری را ارائه می دهند. pCloud هزینه 9/99 دلار در هر ماه برای 1 ترابایت ذخیره سازی برای هر کاربر ، با حداقل سه کاربر. در صورت پرداخت سالانه ، هزینه برای هر کاربر به حدود 7.99 دلار در هر ماه کاهش می یابد. این اشتراک ها با رمزگذاری pCloud Crypto به صورت رایگان ارائه می شوند ، که بعداً جزئیات بیشتری راجع به آنها توضیح خواهیم داد. 

هیچ گزینه ذخیره نامحدودی برای کاربران تجاری pCloud در دسترس نیست. اگر می خواهید فضای نامحدودی داشته باشید ، باید Dropbox را جستجو کنید. همچنین می توانید از گزینه های مختلف مانند جعبه ، بهترین نوع فضای ذخیره سازی نامحدود در ابر را بررسی کنید.

Dropbox Business Standard 5TB فضای مشترک را با قیمت 15 دلار در هر ماه برای هر کاربر فراهم می کند ، و مانند pCloud ، حداقل سه کاربر وجود دارد. در نگاه اول ، ممکن است به نظر برسد که فضای بیشتری را با Dropbox به دست می آورید. با این حال ، 5TB به اشتراک گذاشته می شود ، بنابراین اگر بیش از پنج کاربر دارید ، در حقیقت فضای کمتری را برای کاربر برای pCloud به دست خواهید آورد. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی کسب و کار Dropbox را بخوانید.

Dropbox Business Advanced هزینه 25 دلار در هر ماه برای هر کاربر ، با ذخیره نامحدود نیز در آن گنجانده شده است. در عمل ، شما از 3TB شروع می کنید ، و اگر به اطلاعات بیشتری نیاز دارید ، باید آن را به صورت دستی از Dropbox درخواست کنید. 

همچنین Dropbox Enterprise برای مشاغل بزرگ وجود دارد. Dropbox این طرح را به صورت جداگانه بها می دهد ، بنابراین لازم است از Dropbox برای نقل قول بخواهید. مطمئناً ارزش این را دارد که به آن توجه کنیم – Dropbox Business در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای لیست کوتاه سازمانی برای هیچ چیز نیست.

pCloud فضای ذخیره رایگان بسیار بیشتری نسبت به Dropbox ارائه می دهد ، حتی اگر برای باز کردن قفل آن مجبور شوید از طریق حلقه ها پرش کنید. فضای ذخیره 2TB با pCloud نیز ارزان تر است ، هرچند گزینه نامحدودی در دسترس نیست. همه چیز در نظر گرفته شده ، این دور پیروزی برای pCloud vs Dropbox است – فقط.

دور: نقطه قیمت گذاری برای pCloud

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

2

امنیت

یکی از مهمترین ویژگی هایی که اگر می خواهید امن ترین فضای ذخیره سازی ابری را جستجو کنید ، رمزنگاری شده با دانش صفر است. این نوع رمزگذاری بدان معنی است که ارائه دهنده شما کپی از کلید رمزنگاری شما را ذخیره نمی کند ، بنابراین نمی تواند پرونده های شما را رمزگشایی کند. اگر این سرویس نقض شود ، یا اگر اجرای قانون خواستار دسترسی به پرونده های شما است ، پرونده های شما ایمن هستند.

pcloud-crypto

هیچکدام از ارائه دهندگان ما رمزگذاری دانش صفر را از جعبه ارائه نمی دهند. اگر می خواهید رمزگذاری دانش صفر به عنوان کاربر Dropbox داشته باشید ، تنها گزینه استفاده از یک سرویس شخص ثالث مانند Boxcryptor قبل از آپلود فایل های خود است. برای اطلاعات بیشتر ، بررسی Boxcryptor ما را بررسی کنید.

pCloud رمزگذاری دانش صفر ارائه می دهد ، اما برای برنامه های شخصی باید هزینه بیشتری را برای آن پرداخت کنید. pCloud Crypto بالای 4.99 $ در هر ماه در بالای اشتراک فضای ذخیره سازی ابری شما ، یا 3.99 دلار در ماه برای مشترکین سالانه هزینه دارد. همچنین می توانید برای دسترسی مادام العمر 125 دلار پرداخت کنید.

شما ممکن است با ارائه هزینه اضافی برای رمزگذاری دانش صفر وقتی که سایر ارائه دهندگان مانند Sync.com آنرا بدون هیچ هزینه اضافی ارائه می دهند ، همانطور که بررسی Sync.com ما نشان می دهد ، ممکن است از ایده پرداخت هزینه اضافی جلوگیری کنید. اگر مایل به پرداخت هزینه هستید ، pCloud Crypto پرونده های شما را ایمن نگه می دارد.

با وجود هزینه ، pCloud هنوز در لیست ما از بهترین خدمات ابری با دانش صفر قرار دارد. pCloud حتی به هر کسی که قادر به رمزگذاری آن بود ، 100،000 دلار پاداش داد. هیچ کس نمی تواند ، بنابراین رمزگذاری بسیار محکم است.

تنها “نزولی” (اگر بتوانید آن را رمزنگاری صحیح بدانید) به رمزگذاری دانش صوتی بستگی دارد: اگر کلید رمزگشایی خود را گم کنید و رمزعبور خود را فراموش کنید ، هیچ راهی برای تنظیم مجدد آن وجود ندارد ، به این معنی که پرونده های شما برای همیشه گم شده اند. 

ما به شدت توصیه می کنیم از یک مدیر رمزعبور مانند Dashlane استفاده کنید تا خطر از دست رفتن دسترسی به حساب کاربری شما به حداقل برسد. اگر به پیشنهادات اضافی نیاز دارید ، راهنمای ما را به بهترین مدیر رمز عبور بررسی کنید.

اقدامات امنیتی ذخیره سازی ابر

هر دو Dropbox و pCloud از رمزگذاری AES 256 بیتی برای داده های در حالت استراحت استفاده می کنند ، که استاندارد صنعت است. برای داده های در حال حمل و نقل ، هر دو ارائه دهنده از پروتکل TLS استفاده می کنند تا از حملات میان فرد جلوگیری کنند.

باطل

هر دو ارائه دهنده نیز گزینه ای را برای فعال کردن احراز هویت دو عاملی ارائه می دهند. با ورود به سیستم ، هر دو سرویس از شما می خواهند تا با درخواست کد احراز هویت محدود با زمان ، تأیید کنید که یک کاربر اصلی هستید. این معمولاً از طریق پیامک یا با استفاده از یک برنامه تأیید اعتبار مانند Google Authenticator به شما تحویل داده می شود. 

حتی اگر حساب شما نقض شود ، احراز هویت دو عاملی هرکسی که دسترسی فیزیکی به دستگاه شما نداشته باشد را مسدود می کند ، و بنابراین به کدهای محدود زمان خود دسترسی پیدا می کند.

هر دو Dropbox و pCloud این کار را به یک فرآیند آسان تبدیل می کنند ، اگرچه کمی سخت تر برای pCloud است. اگر از حساب Facebook یا Google استفاده می کنید ، باید قبل از اینکه رمز عبور جدیدی را با pCloud ایجاد کند ، گذرواژه جدید ایجاد کند.

هیچکدام از ارائه دهندگان رمزگذاری دانش صفر را از جعبه ارائه نمی دهند ، اما pCloud به شما این امکان را می دهد که اگر تمایل به پرداخت هزینه اضافی برای pCloud Crypto دارید ، از آن استفاده کنید. به عنوان تنها ارائه دهنده دانش صفر این دو ، pCloud این دور را می گیرد.

دور: نقطه امنیتی برای pCloud

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

3

حریم خصوصی

pCloud در سوئیس مستقر است که دارای برخی از بهترین قوانین حفظ حریم خصوصی ابر در جهان است. با این حال ، سرورها در ایالات متحده مستقر هستند ، بنابراین ممکن است شما مشمول قوانین ایالات متحده باشید که حریم خصوصی به مراتب کمتری ارائه می دهند. اگر از pCloud Crypto استفاده می کنید ، هیچ pCloud و هیچ دولتی قادر به دسترسی به پرونده های شما نخواهند بود زیرا داده های شما رمزگذاری شده اند و این باعث کاهش این خطر می شود.

Dropbox در ایالات متحده مستقر است ، به این معنی که می توان از قوانینی مانند قانون PATRIOT برای دستیابی به اطلاعات شما استفاده کرد. با استفاده از Dropbox به عدم رمزگذاری دانش صفر ، ماموران دولتی و اجرای قانون قدرت دسترسی و ضبط پرونده های شما را دارند. این البته ، اگر شما ابتدا آنها را با Boxcryptor رمزگذاری نمی کنید.

Dropbox همچنین اظهار داشت که می تواند به داده های شما دسترسی داشته باشد تا اطمینان حاصل کند که شما شرایط و ضوابط آن را نقض نمی کنید و ممکن است داده های شما را با اشخاص ثالث مانند Google ، Amazon و Zendesk به اشتراک بگذارد.. 

اگرچه به سال 2012 برمی‌گردد ، اما Dropbox نیز موضوع هک اصلی بود که رمزهای عبور حدود 68 میلیون کاربر را در معرض دید خود قرار داد. از آن زمان تاکنون گزارشی از نقض داده های Dropbox گزارش نشده است ، اما هنوز هم یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابری سابقه ایده آل نیست.. 

از آنجا که pCloud امکان استفاده از رمزگذاری دانش صفر را در اختیار شما قرار می دهد و در یکی از کشورهای دوستدار حفظ حریم خصوصی در کره زمین مستقر است ، pCloud برنده است.

دور: نقطه حفظ حریم خصوصی برای pCloud

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

4

سرعت

اگر داده زیادی برای ذخیره دارید ، سرعت بارگیری و بارگیری برای شما مهم خواهد بود. انتخاب سرعت زیادی بین دو ارائه دهنده وجود ندارد. هر دو پرونده حدود 1 دقیقه در حدود 20 دقیقه بارگذاری کردند ، یا چند دقیقه طول کشید ، اگرچه pCloud کمی سریعتر بود.

هرچند که در بارگیریها تفاوت آشکار است. برای بارگیری با استفاده از pCloud ، همان پرونده 1 گیگابایتی 1 دقیقه 48 ثانیه طول کشید. Dropbox بیش از دو برابر بیشتر طول کشید و برای بارگیری همان پرونده به حدود 3 دقیقه 44 ثانیه زمان نیاز دارید. 

داده های زیر کاملاً واضح است: سرعت بارگذاری و بارگیری در کل برای pCloud و Dropbox بهتر بود.

pCloudDropbox
بارگذاری19:1122:45
دانلود1:483:44

اگر در پرونده های بزرگ تغییر ایجاد می کنید ، ممکن است متوجه پیشرفت بزرگی در نمرات نشان داده شده در اینجا شوید. Dropbox از همگام سازی سطح بلوک برای سرعت بخشیدن به بارگذاری پرونده های بزرگ استفاده می کند. پرونده ها به بخش های کوچک تقسیم می شوند و در صورت تغییر در یک پرونده ، فقط قسمت های تغییر یافته پرونده بارگذاری می شود و باعث صرفه جویی در زمان و پهنای باند زیاد می شود..

pCloud همچنین از همگام سازی سطح بلاک استفاده می کند ، بنابراین به همان اندازه ماهر است که همه چیز را در سرعت رعد و برق همگام نگه دارد. به همین دلیل است که هر دو ارائه دهنده آن را در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای پرونده های بزرگ قرار می دهند. 

از آنجا که pCloud در هنگام بارگیری و بارگیری سریعتر بود ، و هر دو ارائه دهنده همگام سازی سطح بلوک را ارائه می دهند ، این دور یک برد دیگر برای pCloud است.

دور: نقطه سرعت برای pCloud

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

5

راحتی در استفاده

مانند بسیاری از ارائه دهندگان بزرگ ، pCloud و Dropbox از ترکیب بسیار آشنای همگام سازی پوشه دسک تاپ استفاده می کنند. Dropbox نوآوران قبلی در اینجا بود ، و منوی گزینه های سینی سیستم مشابه را با بیشتر ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر در رایانه های رومیزی خواهید یافت.

بر خلاف بسیاری از ارائه دهندگان فضای ذخیره سازی ابری ، برنامه های دسک تاپ برای Windows ، macOS و Linux را از طریق Dropbox و pCloud در دسترس خواهید داشت. در واقع ، هر دو سرویس ، آن را به لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای لینوکس ، همراه با Tresorit و MEGA تبدیل می کنند.

برنامه pcloud-web

ما این را در بررسی های قبلی ذکر کردیم ، اما رابط Dropbox در Mac استفاده از آن کمی سخت تر است. به جای اینکه پوشه های خود را ابتدا نشان دهید ، رابط وب برای Dropbox زیر پوشه ها و پرونده ها را مخلوط می کند ، و تلاش برای سفارش با “نوع” کار نمی کند ،.

این می تواند پیدا کردن پرونده یا پوشه مورد نظرتان را در مجموعه بزرگی از پرونده ها و پوشه های دیگر در Dropbox بسیار دشوار کند. اگر پوشه Dropbox در Finder کمی بهتر باشد ، اگر پوشه ها را از حالت “kind” تغییر دهید ، اما این معمولاً حالت پیش فرض مشاهده یاب در macOS نیست.

با این حساب ، ما معمولاً Dropbox را برای کاربران macOS توصیه نمی کنیم. از طرف دیگر ، pCloud بهترین برنامه ذخیره سازی ابری را برای لیست کوتاه Mac ، در کنار Sync.com ایجاد می کند. 

با این حال ، ما باید اشاره کنیم که این یک مسئله فقط مک است و شما آن را با ویندوز و لینوکس پیدا نخواهید کرد. Dropbox حتی آن را به بهترین حافظه ابری ما برای فهرست کوتاه ویندوز تبدیل می کند.

رابط وب pCloud بدون مشکلات خاص خودش نیست. اگر می خواهید یک فایل را به برنامه وب Dropbox بکشید و رها کنید ، می توانید یک پرونده را روی یک پوشه بکشید و رها کنید و آن را در آنجا قرار دهید. در مقابل ، pCloud فقط به شما امکان می دهد تا در پوشه هایی که باز هستند بکشید و رها کنید.

Dropbox در مقابل pCloud برنامه های تلفن همراه

همانطور که انتظار دارید ، هر دو ارائه دهنده برنامه های تلفن همراه را برای iOS و Android ارائه می دهند. این موارد به شما امکان می دهد از طریق تلفن خود به فضای ذخیره خود دسترسی داشته باشید ، و تنظیماتی برای تهیه بطور خودکار از عکس ها و فیلم های خود تهیه کنید. هر دو Dropbox و pCloud برخی از بهترین فضای ذخیره سازی ابری را برای دستگاه های Android ارائه می دهند.

برنامه dropbox-mobile

با این حال ، برنامه pCloud چند مشکل دارد: جابجایی پرونده ها در برنامه pCloud دشوارتر از حد ممکن است. در برنامه Dropbox ، می توانید بر روی یک فایل کلیک کنید تا آن را در پوشه دیگری بکشید و رها کنید. همان سیستم ساده در برنامه pCloud کار نمی کند ، زیرا با کلیک بر روی یک فایل ، به سادگی یک منو باز می شود ، که گزینه های انتقال فایل را فراهم می کند. 

کمی زمان بیشتر است ، اما پایان جهان نیست. یک مشکل بزرگتر مربوط به Dropbox است زیرا مانند برنامه macOS و رابط وب ، برنامه Dropbox iOS به شما امکان نمی دهد تا پرونده ها و پوشه های خود را به راحتی جدا کنید ، بلکه در عوض آنها را با الفبای مختلف مخلوط می کنید. این هنوز هم یکی از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای گزینه های iPhone است.

به طور کلی ، این دور سختی است که می توانید تماس بگیرید. Dropbox احتمالاً استفاده از هر دو ارائه دهنده از طریق چندین سیستم عامل ساده تر است ، حتی اگر ساماندهی پرونده ها بر اساس نوع ، برای کاربران اپل کمی سخت تر باشد. با این حال ، این مسئله هنوز هم یک موضوع جزئی است ، بنابراین Dropbox این دور را می گیرد.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای Dropbox

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

6

همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری

همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده یکی از مهمترین دورهایی است که ما در بررسی های ذخیره سازی ابری ما پوشش خواهیم داد. اگر ارائه دهنده در اینجا شکست بخورد ، ارزش ندارد که فکر کنید. خبر خوب این است که هم pCloud و هم Dropbox آن را به لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری با همگام سازی تبدیل می کنند ، و به دلایل خوبی ، همانطور که توضیح خواهیم داد.

فایل های dropbox-sync-online

Dropbox به سه روش مختلف برای همگام سازی پرونده های شما ارائه می دهد. روش استاندارد همه چیز را در پوشه Dropbox خود همگام سازی می کند ، پرونده ها را به صورت محلی در رایانه شخصی خود ذخیره می کند ، همچنین آنها را از سرورهای Dropbox پشتیبان می کند. 

اگر این فضای بیش از حد را به خود اختصاص می دهد ، می توانید به همگام سازی انتخابی بروید ، که به شما این امکان را می دهد تا انتخاب کنید که پوشه ها در دسک تاپ خود همگام سازی شوند و کدام یک فقط ابری است.

گزینه نهایی ، همگام سازی هوشمند ، به شما امکان می دهد تا همه پرونده ها و پوشه ها را در دسک تاپ خود مشاهده کنید ، اما سپس فایل ها و پوشه های خاصی را فقط به صورت آنلاین تنظیم کنید. شما هنوز هم می توانید آنها را در ساختار پرونده خود مشاهده کنید ، اما آنها هیچ جای هارد دیسک شما را نمی گیرند. 

اگر می خواهید یک پرونده را باز کنید ، فقط دو بار کلیک کنید و Dropbox آن را بارگیری می کند ، بنابراین برای دسترسی شما آماده است. این ویژگی به تجارت Dropbox به یکی از بهترین ارائه دهنده های همگام سازی پرونده های سازمانی و اشتراک گذاری کمک می کند.

تنها مشکل همگام سازی هوشمند این است که بازگشت فایل ها به وضعیت “فقط آنلاین” پس از بارگیری آنها دشوار است. pCloud این مسئله را ندارد زیرا به جای آن ، پوشه همگام سازی شما را به عنوان یک درایو مجازی رفتار می کند. پرونده های قابل دسترسی با استفاده از pCloud Drive در ابر ذخیره می شوند ، بنابراین درایو مجازی فضای دیسک سخت شما را نمی گیرد.

وقتی فایلی را باز می کنید ، در هارد دیسک شما بارگیری نمی شود بلکه در ابر باقی می ماند. اگر ترجیح می دهید ، می توانید پوشه های محلی را با pCloud Drive همگام کنید ، به خود یک نسخه محلی بدهید که بطور مداوم از سرورهای pCloud پشتیبان تهیه کند.

pCloud این پیشنهاد را به صورت رایگان ارائه می دهد ، اما برای استفاده از همگام سازی هوشمند Dropbox باید هزینه بپردازید. همچنین برای کاربران لینوکس در دسترس نیست.

به اشتراک گذاری پرونده pCloud vs Dropbox

مانند Google Drive و سایر ارائه دهندگان ، Dropbox و pCloud به شما امکان ایجاد پیوند برای به اشتراک گذاری فایل ها را می دهند و به شما این امکان را می دهند تا افراد را با استفاده از ایمیل مستقیماً به پرونده ها و پوشه ها دعوت کنید. pCloud همچنین به شما امکان می دهد یک رمز عبور و تاریخ انقضا را تنظیم کنید ، یا پیوند را به یک نسخه کوتاهتر تغییر دهید.

شما نمی توانید پرونده های رمزگذاری شده pCloud Crypto را با یک برنامه شخصی pCloud به اشتراک بگذارید ، اگرچه به کاربران تجاری ارائه می شود.

pcloud-web-share-link

pCloud برای استفاده از پرونده های اشتراك ، اطلاعات دقیقی در مورد استفاده از ترافیك بارگیری در اختیار شما قرار می دهد. pCloud میزان پهنای باند بارگیری در هر ماه را برای پیوندهای اشتراکی محدود می کند ، با حساب های رایگان 50 گیگابایت ، حساب های پریمیوم دارای 500 گیگابایت و حق بیمه پلاس علاوه بر این ، دارای 2TB.

در مقابل ، Dropbox به 200 گیگابایت بارگیری در روز برای همه حسابهای پرداخت شده یا 20 گیگابایت در روز برای حسابهای رایگان امکان پذیر است. این بدان معناست که یک کاربر رایگان Dropbox نسبت به شخصی که در لایه pCloud Premium و سه برابر پهنای باند در ماه برای یک حساب 2TB وجود دارد ، در هر ماه پهنای باند بیشتری را بارگیری می کند..

با این وجود ، هر دو ارائه دهنده آن را به لطف سهولتی که در آن می توانید در لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اشتراک گذاری قرار دهند. مانند pCloud ، Dropbox همچنین به شما امکان می دهد رمز یا تاریخ انقضا را برای لینک های خود تنظیم کنید ، اما این فقط به عنوان گزینه ای برای Dropbox های حرفه ای و حساب های تجاری موجود است..

همگام سازی هوشمند Dropbox را از بسیاری از رقبای خود جدا می کند ، اما سیستم درایو مجازی pCloud برای استفاده ساده تر است و باعث ذخیره فضای ذخیره سازی محلی شما می شود. اگرچه pCloud محدودیت های پایین تری برای به اشتراک گذاری پرونده ها دارد ، اما هنوز هم این دور را می گیرد زیرا احتمالاً این تنها مشکلی برای کمترین تعداد کاربران ایجاد می کند.

Round: همگام سازی پرونده و نقطه اشتراک برای pCloud

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

7

امکانات

هر دو Dropbox و pCloud از نظر ویژگی های زیادی به نظر می رسند ، اما Dropbox همانطور که در حال حاضر توضیح خواهیم داد ، موارد بیشتری ارائه می دهد.

pCloud شامل پخش کننده موسیقی اختصاصی است که به شما امکان می دهد فایل های موسیقی را در برنامه وب یا برنامه تلفن همراه پخش کنید و آن را به پخش کننده موسیقی خصوصی ابر خود تبدیل کنید. می توانید لیست های پخش را ایجاد کرده و با آهنگ ، آلبوم یا هنرمند جستجو کنید ، همه این موارد به pCloud کمک می کند تا آن را در لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای موسیقی قرار دهد. 

اگر می خواهید مجموعه موسیقی خود را در ابر ذخیره کنید ، این ویژگی بسیار مفید است ، اما اگر از Spotify یا Apple Music استفاده می کنید ، کمتر استفاده کنید.

pcloud-پخش کننده صوتی

یکی از مفیدترین ویژگی های اضافی که pCloud ارائه می دهد ، امکان تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های سایر سرویس های ابری از جمله Dropbox ، Google Drive و OneDrive و همچنین Facebook و Instagram است. تنها کاری که باید انجام دهید پیوند دادن حساب کاربری شماست و pCloud همه چیز را برای شما منتقل می کند. با این حال ، این حساب برای حسابهای تجاری Dropbox یا OneDrive امکان پذیر نیست.

Dropbox دارای چند ویژگی قاتل خاص خود است. به عنوان مثال ، Dropbox Paper یک ابزار همکاری یادداشت برداری است که به شما امکان می دهد متن ، تصاویر ، فیلم ها و موارد دیگر را در یک سند واحد رها کنید. همانطور که بررسی مقاله Dropbox ما نشان می دهد ، اگر کمی در دامنه محدود باشد ، ایده خوبی است.

جالب تر – به خصوص از دیدگاه تجاری – ویترین Dropbox است. این امکان را به شما می دهد تا بهترین کار خود را با استفاده از یک صفحه نمونه کارها قابل تنظیم به اشتراک بگذارید. اگر می خواهید پرونده های تجاری را به اشتراک بگذارید ، ویترین بسیار مناسب است ، اما می پذیریم که این یک ویژگی طاقچه است که نمی خواهد برای همه جذاب باشد..

pCloud همچنین نسخه کمتری از همان ایده را ارائه می دهد ، به شما امکان می دهد هدر صفحه پرونده های اشتراکی خود را شخصی سازی کنید ، اما تمرکز اصلی آن نیست.

بزرگترین ویژگی Dropbox از همه همکاری آن است. شما می توانید در هر دو زمان واقعی از طریق رابط Dropbox با اسناد Microsoft Office و Google همکاری کنید. یک پرونده را باز کنید و برنامه مناسب را راه اندازی کند و هرگونه تغییر ایجاد شده مستقیماً در Dropbox ذخیره می شود. 

حتی می توانید پرونده های Office را در برنامه های Google ویرایش کنید و همه آنها را بدون اینکه از برنامه وب Dropbox خارج شوید ، در قالب های اصلی آنها ذخیره کنید. به همین دلیل است که Dropbox Business در صدر لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای همکاری قرار می گیرد. متأسفانه ، pCloud با اسناد آفیس یا گوگل ادغام نمی شود ، بنابراین نمی تواند در اینجا رقابت کند.

نسخه سازی پرونده

نسخه سازی پرونده ها چیزی است که هم pCloud و هم Dropbox با Rewind ارائه می دهند – بله ، هر دو ارائه دهنده این ویژگی را با همان نام مشخص کرده اند. هر دو نسخه Rewind به شما امکان می دهند به موقع سفر کنید و نسخه قبلی پرونده خود را بازیابی کنید. 

pCloud به شما امکان می دهد این کار را به مدت 15 روز برای حساب های رایگان یا 30 روز برای حساب های پرداخت شده انجام دهید. می توانید این هزینه را در سال با هزینه 39 دلار دیگر تمدید کنید.

برنامه dropbox-web

متأسفانه برگرداندن مجدد با حساب های Dropbox در دسترس نیست. حساب Dropbox Plus می تواند 30 روز به عقب برگردد ، در حالی که حساب های حرفه ای و تجاری می توانند تا 180 روز به عقب برگردند. Dropbox برای ارائه تاریخچه نسخه گسترده استفاده می شد ، اما این دیگر گزینه ای نیست.

ویژگی های Rewind فوق العاده مفید هستند ، به همین دلیل هر دو در کنار Sync.com و Tresorit جزء بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای نسخه سازی هستند. خوب است که آن را از هر دو ارائه دهنده ببینید ، اگرچه Dropbox یک نسخه کمی طولانی تر از نسخه سازی pCloud را ارائه می دهد. 

از pCloud گوشت کافی به اندازه استخوان وجود ندارد ، حتی با وجود رمزگذاری Crystal Crystal. Dropbox با نسخه های طولانی تر پرونده ها و ویژگی های همکاری عالی ، این دور نهایی را می گیرد.

دور: ویژگی های نقطه برای Dropbox

لوگوی pCloud
لوگوی Dropbox

8

حکم

اگر با دقت تماشا کرده اید ، متوجه خواهید شد که pCloud چهار دور اول را پشت سر هم پشت سر گذاشته است. Dropbox به مصاف هم رفت تا دو سه مرحله پایانی را پشت سر بگذارد ، اما هنوز هم پیروزی آشکاری برای pCloud در مقابل Dropbox ، با پنج دور به دو.

برنده: pCloud

امنیت و حفظ حریم خصوصی به دلیل داشتن رمزگذاری دانش صفر با pCloud Crypto ، رمزگذاری آسان برای pCloud بود. حتی اگر این یک افزونه پرداخت شده باشد ، هیچ راهی برای دستیابی به این سطح رمزگذاری با Dropbox بدون استفاده از برنامه شخص ثالث وجود ندارد. pCloud همچنین سریعتر از Dropbox بود ، همگام سازی و اشتراک گذاری بهتری را ارائه می داد ، و ارزانتر نیز کار می کند.

با این حال ، Dropbox به خاطر سهولت استفاده ، حتی با مشکلات جزئی اپل ، این برد را به دست آورد. بزرگترین پیروزی برای Dropbox به ادغام های همکاری عالی بسیار با اسناد مایکروسافت آفیس و گوگل منجر شد و به پیروزی در ویژگی های دور دست یافت.. 

اگر نیاز به همکاری با اسناد دارید ، Dropbox هنوز گزینه ای قدرتمند است ، اما مطمئن باشید بررسی های ذخیره سازی ابری ما را برای گزینه های دیگر بررسی کنید..

ما همیشه مشتاق شنیدن تجربیات شما هستیم ، بنابراین حتماً نظر خود را با افکار ، نظرات و اختلاف نظرهای خود بگذارید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map