چگونه به سرعت و به راحتی اسناد ورد را بازیابی کنید: یک راهنمای کوتاه

تقریباً همه از مایکروسافت ورد در بعضی مقاطع استفاده کرده اند. از دانشجویانی که مشاغل خانگی را انجام می دهند تا کارمندان دفتری که مشغول نوشتن گزارش پروژه هستند ، همه ما باید انگشت خود را روی صفحه کلید قرار دهیم و Word هنوز در صدر شمع پردازنده کلمه است. همه چیز همیشه هموار نیست.


زنگ درب زنگ می خورد و میز خود را برای پاسخ به آن می گذارید. پنج دقیقه بعد ، شما دوباره به این نتیجه رسیدید که ویندوز تصمیم به راه اندازی مجدد برای بروزرسانی را گرفت ، سپس خراب شد و داده های شما را به حالت ناخوشایند گذاشت. ممکن است برای همیشه از بین نرود ، به همین دلیل است که ما این مقاله را در مورد چگونگی بازیابی یک سند Word جمع کرده ایم.

اگر اخیراً کار خود را ذخیره کرده اید ، احتمالاً می توانید پس از چنین خرابی بازیابی کنید. این گفته ، صرفه جویی در دستی غیرقابل اطمینان است و دیر یا زود ، مجبور خواهید بود فراموش کنید. اگر این اتفاق بیفتد ، خطر از دست دادن کار خود را دارید.

مثل همیشه ، پیشگیری بهتر از درمان است ، بنابراین تهیه نسخه پشتیبان از انجام کارها ایده خوبی است که خود را از تجربه یک ضرر کامل بازدارید. نرم افزارهای زیادی وجود دارند که می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. اگر داده های خود را با استفاده از یک راه حل خودکار پشتیبان تهیه کنید ، تقریباً همیشه قادر به بازیابی آن خواهید بود اگر اشتباهی رخ دهد.

OneDrive و Office 365

تهیه نسخه پشتیبان از اسناد Word

اگر از Word استفاده می کنید به عنوان بخشی از مجموعه Office 365 ، فضای ذخیره سازی در OneDrive با اشتراک شما درج شده است. ما آن را از طریق قدم های آن در بررسی OneDrive for Business قرار داده ایم ، بنابراین برای جزئیات بیشتر به آن توجه کنید.

همچنین می توانید از ویژگی ذخیره خودکار Office 365 استفاده کنید تا Word مرتباً فایلهای خود را ذخیره کند. فرکانس صرفه جویی را می توان در تنظیمات تغییر داد. به این ترتیب ، لازم نیست خودتان این کار را انجام دهید.

استفاده از یک سرویس پشتیبان آنلاین ، مزایای معمول صرفه جویی در کار و همچنین راهی برای بازیابی آن را دارد ، مهم نیست که چه اتفاقی برای دستگاه محلی شما بیفتد. برای اطلاعات بیشتر به بهترین مقاله پشتیبان آنلاین ما بپردازید ، یا در مورد سرویس مورد علاقه ما در بررسی Backblaze ما بخوانید.

با استفاده از سیستم عامل های آنلاین ، می توانید مشکلات از بین رفتن داده ها را کنار بگذارید زیرا همیشه می توانید به داده های خود از هر دستگاه دسترسی پیدا کنید ، حتی اگر یکی از آنها خراب شود. به عنوان مثال Google Docs ، تقریباً به محض اتمام تایپ کردن ، به طور خودکار ذخیره می کند ، بنابراین حتی لازم نیست که کلیک کنید روی ذخیره کردن.

ذخیره سازی ابر روش خوب دیگری برای اطمینان از امنیت داده های شما است ، حتی اگر دستگاه شما مشکلی ندارد. Sync.com ارائه دهنده برتر ما است. بهترین مقاله ذخیره ابری ما گزینه های زیادی دارد ، اما به آن نگاهی بیندازید.

گفته می شود ، بیایید فرض کنیم که شما هیچ یک از این کارها را انجام نداده اید و با این امید روبرو هستید که بدون شاهکار 5000 کلمه ای به کار خود ادامه دهید. شما هنوز گزینه های کاملی دارید. اجازه دهید بیش از آنها برویم.

نحوه بازیابی یک سند ورد

اول ، Word شامل یک ویژگی بازیابی خودکار است که هر بار که شروع می شود ، فایل ها را اسکن می کند. اگر فکر می کنید داده ها را گم کرده اید ، می توانید دوباره Word را راه اندازی کنید تا ببینید که آیا این فایل را برای شما بازیابی می کند یا خیر.

اگر به طور خودکار شروع نشود ، می توانید آن را به صورت دستی راه اندازی کنید. در Word 2010 ، انجام این کار به آسانی با کلیک کردن روی “اخیر” روی “پرونده” ، کلیک بر روی “بازیابی اسناد ذخیره نشده”.

بازیابی خودکار در تجربه ما مؤثر است و اغلب پس از تصادف یا راه اندازی مجدد غیر منتظره به نجات شما می رسد. حتی با این وجود ، ممکن است چند دقیقه آخر کارتان به خوبی از بین برود.

Word به شما امکان می دهد داده های بازیابی خودکار را بیشتر از قبل ذخیره کنید. به عنوان مثال ، در Word 2007 می توانید گزینه ها را باز کنید ، به صفحه “ذخیره” بروید و مقدار “ذخیره اطلاعات AutoRecover را در هر مورد” تغییر دهید. همچنین می خواهید جعبه انتخاب کنار آن را انتخاب کنید.

همچنین می توانید شکار فایلهایی با پسوند “asd” را امتحان کنید. آنها پرونده های موقت هستند که Word برای ذخیره کار شما در حال انجام است ، اما قبل از ذخیره کردن. اگر بتوانید آنها را بیابید ، Word باید بتواند حداقل برخی از داده های از دست رفته شما را باز و بازیابی کند.

با استفاده از بازیابی اطلاعات برای بازیابی فایل های Word

کلمه تنها ابزاری نیست که می تواند اسناد آن را بازیابی کند. اگر هارد دیسک شما مشکلی ندارد ، می توانید از chkdsk که همراه با Windows است استفاده کنید یا یک ابزار بازیابی اختصاصی را امتحان کنید. لیست ما از بهترین نرم افزارهای بازیابی اطلاعات مکان مناسبی برای جستجوی ارائه دهندگان است.

ابزارهای بازیابی دیسک همچنین می توانند به شما کمک کنند اگر به طور اتفاقی چیزی را حذف کرده باشید و در سطل بازیافت نشان داده نشده است.

استفاده از chkdsk شامل ایجاد یک فرمان سریع با فشار دادن Windows + R ، و تایپ کردن “cmd” است. پس از آن ، “chkdsk / f E:” را تایپ می کنید و E را با حرف درایو خود جایگزین می کنید. انجام اسکن می تواند کمی طول بکشد ، بنابراین ممکن است زمان مناسبی برای قطع صفحه باشد در حالی که منتظر هستید.

چوبک

نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند به شما در حل مشکلات از بین رفتن داده ها کمک کند. اگر دیسک خراب شده است و chkdisk خراب است ، آنها شانس مناسبی برای بازیابی اطلاعات شما دارند. آنها همچنین راحت تر از chkdsk هستند.

ابزارهای بازیابی اطلاعات زیادی برای کمک به شما وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر به بررسی های بازیابی داده های مختلف ما و گردآوری بهترین ابزارها ، نگاهی بیندازید.

همانطور که می توانید در بررسی بازیابی داده های ستارگان و بررسی CleverFiles Disk Drill بخوانید ، اگر بازیابی خودکار Word شما را نتوانسته باشد ، این دو ابزار گزینه های مفیدی هستند. Stellar مرحله به مرحله مراحل بازیابی شما را طی می کند و در پایان لیستی از پرونده های بازیابی شده را برای شما در اختیار شما قرار می دهد. هزینه آن 50 دلار در سال برای نسخه استاندارد است که برای بازیابی کار سخت شما یک قیمت مناسب برای پرداخت است.

ستاره-ققنوس-اسکن-پیشرفت

افکار نهایی

اگر فکر می کنید یک سند Word را گم کرده اید ، کارهای بسیاری وجود دارد که می توانید برای برگرداندن داده ها انجام دهید. هیچکدام از نکات ما هر بار کار نخواهد کرد ، اما این امکان را به شما می دهد تا داده های خود را بازیابی کنید و از خشم رئیس یا معلم خود دوری کنید..

بهترین نکاتی که باید دنبال کنید قبل از از بین رفتن داده ها انجام می شود. پشتیبان گیری و راه حل های ذخیره سازی خودکار ارزان هستند و به راحتی می توانند پس از یک خراب شدن هارد دیسک ، خود را پرداخت کنند. شما بعد از این رویداد گزینه هایی دارید. آنها هیچوقت کاملاً قابل اعتماد نیستند ، اما ارزش آن را دارند که اعتصاب فاجعه کنند.

اگر از دست دادن داده رنج برده اید ، دوست داریم در نظرات زیر تجربیات شما را بشنویم. اگر از راهنمای ما برای برگرداندن اطلاعات خود استفاده کرده اید یا نکات دیگری دارید ، به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map