یک الگوریتم ساده برای تهیه نسخه پشتیبان از درایوهای خود

اگر در IT کار می کنید ، از لزوم تهیه نسخه پشتیبان از درایوهای خود بطور منظم آفلاین (در ایستگاه های کاری محلی یا سرورهای محلی) و همچنین آنلاین قدردانی خواهید کرد. برای کنترل بیشتر ، امنیت و قابلیت استفاده ، بهتر است از یک ابزار تهیه نسخه پشتیبان پرونده در خانه استفاده کنید. این مقاله الگوریتمی را ارائه می دهد که می توانید برای شروع برنامه پشتیبان گیری از پرونده داخلی خود استفاده کنید.


خدمات پشتیبان گیری آنلاین به ناچار قوی تر ، مقیاس پذیر و توزیع پذیر هستند ، اما موارد شناخته شده ای وجود دارد به خصوص در مورد حفظ حریم خصوصی ، امنیت و در دسترس بودن که باعث می شود برای مشاغل حفظ سیستم های تهیه نسخه پشتیبان از فایل های آفلاین برای افزونگی اطلاعات بیشتر باشد..

دسترسی

خدمات مبتنی بر اینترنت همیشه در دسترس نیست. در حالی که خود سرویس همیشه ممکن است بصورت آنلاین باشد ، دسترسی به سرویس همیشه و در صورت لزوم ممکن نیست.

دلایل معمولی که ممکن است دسترسی همیشه ممکن نباشد شامل قطع برق (مکرر در برخی کشورها) ، خرابی تجهیزات ، تعمیر و نگهداری روزمره ، قطع شبکه (همچنین در بعضی از کشورها بخصوص در کشورهای در حال توسعه مکرر است) یا حتی هوای بسیار بدی که ممکن است وجود داشته باشد. در عملکرد عادی تجهیزات شبکه دخالت کنید.

خرابی
© Cloudward.net 

برای مواقعی که اینترنت یا خدمات آنلاین در دسترس یا در دسترس نباشد ، بهتر است یک ابزار تهیه نسخه پشتیبان از فایل محلی (آفلاین) داشته باشید تا در صورت دسترسی مجدد به سرویس آنلاین ، می توانید افزونگی های موجود را حفظ کنید..

در واقع ، بهتر است که افزونگی محلی و آنلاین را به طور همزمان حفظ کنید ، به طوری که حتی در صورت عدم دسترسی به سرویس مبتنی بر اینترنت ، به پرونده های دقیق یا داده های مورد نیاز می توان به صورت محلی دسترسی پیدا کرد..

حریم خصوصی

موارد مربوط به حریم خصوصی با ذخیره داده های آنلاین شناخته شده است. یکی از ترس هایی که مشاغل در مورد سیستم های پشتیبان ابری دارند ، کنترل محدود داده های آنها است. با وجود بسیاری از سیستم های پشتیبان آنلاین ، پرونده های تجاری و داده ها روی سرورهای خارجی (عمومی) ذخیره می شوند که ممکن است در یک شکل یا شکل دیگر مورد دسترسی شخص ثالث قرار گیرند..

حریم خصوصی

حتی اگر امنیت داده ها تهدیدی فوری نباشد ، این واقعیت که داده ها ممکن است توسط ارائه دهنده برای ذخیره سازی دستکاری شده و یا اصلاح شوند ، برای بسیاری از مشاغل بسیار نگران کننده است. با داشتن سیستم تهیه نسخه پشتیبان از داده های محلی یا آفلاین ، مشاغل هرگز نگران حفظ حریم خصوصی نیستند.

امنیت

خدمات آنلاین همیشه در معرض تهدیدهای امنیتی قرار دارند. این که آیا ما در مورد حملات DDoS (انکار توزیع خدمات) یا سرقت اطلاعات صحبت می کنیم ، خطرات برای مشاغل واقعی است.

در حافظه اخیر ، بانک اطلاعاتی سونی در آوریل 2011 مورد حمله قرار گرفت و اطلاعات حیاتی مشتری را در اختیار هکرها قرار داد که تقریباً 77 میلیون اکانت به سرقت رفته در خاموشی که 24 روز به طول انجامید بود..

امنیت ابر
امنیت ابر

اخیراً ، یک حساب Skype در یک روز شش بار هک شده است. اتفاقاتی از این دست باعث می شود نگرانی ها در مورد امنیت خدمات آنلاین به طور کلی القا شود ، حتی اگر حملات موفقیت آمیز امری عادی نیست. این نوع تهدیدات امنیتی برای دستگاههای ذخیره سازی محلی کاربردی نیست ، به خصوص هنگامی که کامپیوتر یا شبکه میزبان به اینترنت وصل نشده باشد.

5 دلیل استفاده از ابزار پشتیبان تهیه فایل در خانه

کنترل بزرگتر: هنگام استفاده از ابزار پشتیبان تهیه فایل در خانه ، کنترل کاملی بر داده های خود دارید. در اینجا هیچ مسئله ای برای حفظ حریم خصوصی وجود ندارد.

صرفه جویی در هزینه: این واقعیت است که در خانه به معنای این است که شما مجبور نیستید برای آن مبلغی پرداخت کنید – بنا به نیاز کارمندان IT در خانه شما توسعه ، نگهداری و ارتقا یافته است..

امنیت بیشتر: اطلاعات شما در مورد دیسک های سخت محلی یا شبکه خصوصی نسبت به شبکه عمومی بسیار ایمن تر است ، مادامی که شما نیز از اقدامات امنیتی مناسب استفاده کنید.

قابلیت استفاده بیشتر: یکی دیگر از مشکلات مهم تهیه فایل پشتیبان پرونده در خانه شما این است که می توانید آنرا برای انجام کارهای پشتیبان گیری دقیقاً به آنچه به آنها نیاز دارید ، سفارشی کنید – بنابراین ما در مورد یک راه حل ذاتی کارآمد تر صحبت می کنیم.

استقرارهای چندگانه: از آنجا که این راه حل خود شماست ، می توانید بر خلاف راه حل های شخص ثالث ، آن را در هر مکانی و به هر طریقی که مایلید بدون محدودیت مستقر کنید..

یک الگوریتم ساده برای طراحی ابزار پشتیبان تهیه فایل خود

حال که مزایای استفاده از ابزار پشتیبان تهیه فایل داخلی خود را می دانید ، قصد داریم به الگوریتمی ساده که می توانید برای طراحی برنامه شخصی خود استفاده کنید ، بپردازیم..

تهیه نسخه پشتیبان از پرونده
© Cloudward.net

نمودار نمودار بالا الگوریتمی برای یک برنامه ساده تهیه نسخه پشتیبان از فایل است. همانطور که در شکل نشان داده شده است ، یک برنامه اصلی تهیه نسخه پشتیبان از پرونده ها شامل: رجیستری پشتیبان ، ارسال کننده پشتیبان (کنترلر) ، ورودی کاربر ، نماینده کپی و مدیر گزارش.

چگونه کار می کند

همانطور که قبلاً ذکر شد ، سیستم ساده تنها از پنج مؤلفه تشکیل شده است: رجیستری ، ارسال پیام ، ورودی ، نماینده کپی و مدیر گزارش.

ساده است! در حقیقت ، با استفاده از این الگوریتم ، باید در طراحی برنامه پشتیبان گیری داخلی خود به خوبی پیش بروید. اگر مهارت در دسترس نیست ، ناامید نشوید. در مقاله بعدی ما در واقع به پیشرفتی در مورد چگونگی توسعه ابزار تهیه نسخه پشتیبان از فایل خود با نمونه های کاملاً کدگذاری شده ارائه خواهیم داد ، بنابراین مراقب باشید.

نتیجه

امیدوارم این یک مطالعه جالب بوده باشد ، و ما مطمئناً برخی از زمینه ها را پوشش داده ایم: ما بررسی کرده ایم که چرا پشتیبان گیری از داده های محلی (آفلاین) مهم است و دلایلی مانند دسترسی ، حریم خصوصی و امنیت را ذکر کردیم. ما همچنین پنج دلیل مهم را برای ایجاد سرمایه گذاری در یک ابزار پشتیبان داخلی ارائه داده ایم ، از جمله کنترل بیشتر ، پس انداز هزینه ، افزایش قابلیت استفاده ، امنیت بیشتر و استقرار چندگانه.

سرانجام ، ما اخیراً الگوریتمی برای توسعه ابزار پشتیبان گیری از داده های داخلی خود مشاهده کرده ایم. هیچ چیز فانتزی نیست ، اما کار را تمام می کند. و ما قول داده ایم كه مقاله ای را با استفاده از برنامه كامل كد شده در مورد چگونگی ساخت نسخه پشتیبان خود به شما ارائه دهیم ، بنابراین مطمئناً به دنبال آن باشید. نظرات را ادامه دهید و بگذارید صحبت کنیم! سوالات خود را در مورد مقاله بپرسید و از تیم فیدبک دریافت کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map