بهترین نرم افزار بازیابی عکس: نحوه بازیابی عکس های از دست رفته در رایانه

چه یک آلبوم برای بزرگداشت یک تعطیلات خانوادگی ، یک عکس سلفی کاملاً برجسته یا یک شلیک سازنده یک سیاستمدار ثروتمند ، عکس ها دارای ارزش هستند. در حالی که ذخیره کردن آنها به صورت دیجیتالی باعث شده است که توانایی ما در محافظت از عکسهایمان از خراب شدن زمان تحقق یابد ، اما هنوز هم ممکن است تصادفات رخ دهد.

وقتی صدها یا هزاران عکس در هارد دیسک خود ذخیره کرده اید ، حذف یک فکر بدون فکر کردن ، مسئله ای نسبتاً ساده است. همچنین غیر ممکن نیست که یک پارتیشن را بطور تصادفی قالب بندی کنید ، و همه چیز را روی آن از دست دهید.

علاوه بر این ، هارد دیسک ها ، به خصوص HDD ها ، بخش های متحرک زیادی دارند که مستعد نقص هستند. این منجر به فساد می شود که می تواند پرونده های تصویر را غیرقابل مشاهده کند. موارد مشابه می تواند در مورد دوربین های دیجیتالی ، کارتهای SD ، درایوهای USB و سایر مکانهایی که ممکن است در آنها عکس ذخیره شود وجود داشته باشد.

بازیابی عکس های گمشده

خبر خوب این است که اغلب اوقات پاک کردن پرونده ها از هارد دیسک شما واقعاً آنها را حذف نمی کند و خراب های پرونده همیشه دلیل گمشده نیستند. خبر بد این است که فروشگاه های تعمیر رایانه اغلب برای بازیابی پرونده های حذف شده ، از جمله عکس ها ، بسیاری از دینروها را شارژ می کنند. خبر خوب دیگر این است که با نرم افزار مناسب می توانید کارهای بسیار کمتری را نیز انجام دهید.

در طول این راهنما ، ما برخی از گزینه های بازیابی نرم افزار عکس را در دسترس شما قرار می دهیم و به شما نشان می دهیم که با استفاده از Stellar Photo Recovery و PhotoRec و به عنوان نمونه می توانید روند کار را تا چه حد آسان انجام دهید.

قبل از اینکه ما به بازیابی نرم افزار بپردازیم ، ابتدا نگاهی خواهیم انداخت که چگونه می توانید پرونده ها را با استفاده از فضای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری آنلاین بازیابی کنید ، زیرا اگر از یکی از این ابزارها استفاده می کنید ، یک فرصت خوب است که عکس های از دست رفته شما فقط با یک کلیک یا دو فاصله هستند. همچنین ، اگر به دنبال بازیابی پرونده های معمولی هستید ، حتماً بهترین بررسی های نرم افزار بازیابی اطلاعات ما را بررسی کنید.

بازیابی عکس های حذف شده از ابر

اگر از تلفن Android خود استفاده کردید تا عکسی را که گم کرده اید و به نظر می رسد بارگذاری خودکار در Google Drive روشن باشد ، بفرستید ، خوشبخت هستید. کاربران Android به طور خودکار 15 گیگابایت فضای ذخیره سازی رایگان دریافت می کنند ، که همچنین Google Photos را نیز در بر می گیرد. برای دسترسی به عکسهای آپلود شده از تلفن هوشمند یا رایانه لوحی خود ، به Drive.google.com بروید و روی برگه Google Photos در سمت چپ کلیک کنید.

اگر Google Photos را تنظیم نکرده اید یا از یک دوربین دیجیتال عکس گرفته اید ، این روش بازیابی قطعاً به شما کمک نمی کند. با باز کردن برنامه Google Photos در تلفن هوشمند ، رفتن به تنظیمات و روشن کردن “پشتیبان گیری می توانید از حذف شدن در آینده محافظت کنید & همگام سازی

برای کاربران آیفون ، در صورت پیش بینی برای تنظیم بارگذاری خودکار ، می توانید از Apple iCloud نیز برای بازیابی عکسهای حذف شده استفاده کنید. با وجود iCloud ، شما به 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی محدود محدود می شوید. در هر صورت – Google Drive یا iCloud – احتمالاً فضای ذخیره سازی شما تمام شده است.

در حالی که به شما کمک نمی کند تا اکنون عکس ها را بازیابی کنید ، اگر لیستی از فضای ذخیره سازی رایگان که با Google Drive یا iCloud پیدا کرده اید ، کافی نیست ، لیستی از بهترین فضای ذخیره سازی ابری را برای عکس ها قرار داده ایم. برخی گزینه های عالی جایگزین در دسترس هستند ، از جمله Sync.com فوق العاده امن ، اگر از جاسوسی NSA ترسیده اید که سلفی های شما را مسخره می کنند (بررسی کامل Sync.com ما را بخوانید تا دریابید که چرا ما آن را خیلی دوست داریم).

شرط بهتر از فضای ذخیره سازی ابری برای بازیابی عکس های حذف شده از دیسک سخت کامپیوتر شما ، بازیابی آنها از راه حل پشتیبان گیری آنلاین است. اگر در مورد تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین مشخص نیستید ، راهنمای ما برای بهترین پشتیبان گیری آنلاین باید کمک کند.

پرونده برای تهیه نسخه پشتیبان

مزیت تهیه نسخه پشتیبان آنلاین از فضای ذخیره سازی ابری این است که می توان از پشتیبان گیری آنلاین برای تهیه خودکار بک آپ گرفتن از عکسهای ذخیره شده در رایانه استفاده کرد ، صرف نظر از اینکه در آن فایلهای سیستم شما هستند. ذخیره سازی ابر معمولاً نیاز به جابجایی آنها در یک پوشه همگام سازی دارد ، و باعث می شود نادیده گرفتن عکس ها آسان شود.

ارائه دهنده پشتیبان آنلاین IDrive برای محافظت در برابر حذف پرونده های تصادفی مناسب است زیرا حتی هنگامی که یک فایل روی رایانه شما حذف شد ، روی سرور IDrive باقی می ماند تا زمانی که آن را به صورت دستی در آنجا حذف کرده یا فرایند پاکسازی بایگانی را اجرا کنید. همانطور که می توانید در بررسی IDrive ما بخوانید ، این سرویس این روش بازیابی حذف شده را “بایگانی واقعی” می نامد و این چیزی است که شما با بسیاری از نسخه های پشتیبان محبوب آنلاین دیگر از جمله Backblaze و Carbonite دریافت نخواهید کرد..

سایر سرویس ها همچنین پرونده های حذف شده را حفظ می کنند ، اما فقط برای مدت زمان محدود.

سرویس حفظ سرویس TypeDelected Keep File
درایو گوگلفضای ذخیره ابریبه طور نامحدود
iCloudفضای ذخیره ابری30 روز
Sync.comفضای ذخیره ابریبه طور نامحدود
Dropboxفضای ذخیره ابری30 روز
یک درایوفضای ذخیره ابری30 روز
من رانندگی می کنمپشتیبان گیری آنلاینبه طور نامحدود
خاموش کردنپشتیبان گیری آنلاین30 روز
کربنیتپشتیبان گیری آنلاین60 روز
پشتیبان گیری CloudBerryپشتیبان گیری آنلاینبه طور نامحدود
SpiderOak ONEپشتیبان گیری آنلاینبه طور نامحدود

هر دو سرویس ذخیره سازی ابری و خدمات پشتیبان گیری آنلاین معمولاً از ویژگی هایی به نام نسخه سازی نیز برخوردار هستند. با نسخه سازی ، می توانید با سهولت نسبی به حالتهای پرونده قبلی برگردید. در حالی که ما اغلب نسخه سازی را با پیاده سازی تغییرات نامطلوب پرونده مرتبط می کنیم ، می توان از آن برای رفع فسادهای پرونده استفاده کرد – از جمله فساد فایل تصویری.

در حقیقت ، نسخه سازی یک راه عالی برای رهایی از مشکل با باج افزار ، نوعی از جرایم سایبری است که از فساد پرونده به عنوان ابزاری برای اجبار استفاده می کند. به سادگی نرم افزارهای مخرب ایجاد شده را حذف کرده و نسخه قبلی را بازیابی کنید.

روند بازیابی فایل تصویری قبلی معمولاً نسبتاً ساده است. برای مثال با Sync.com ، فقط ورود به سیستم در مرورگر ، کلیک راست بر روی تصویر و انتخاب “سابقه مشاهده” است. پرونده مورد نظر برای بازگشت به آن را پیدا کرده و علامت گذاری کنید و روی دکمه ای که می خواند ، “بازگرداندن انتخاب شده” کلیک کنید.

در حالی که بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین نسخه ارائه فایل را ارائه می دهند ، نسخه های چند و چند ساله نگه داشته می شوند.

خط مشی تغییر سرویس
من رانندگی می کنم10 نسخه قبلی از هر پرونده را حفظ می کند
خاموش کردن30 نسخه آخر همه نسخه ها را حفظ می کند
کربنیتحداقل سه نسخه بدون در نظر گرفتن سن و سایر نسخه ها را تا سه ماه حفظ می کند
Sync.comنسخه نامحدود (حساب کاربری)
Dropbox30 نسخه آخر همه نسخه ها را حفظ می کند

برای هنگامی که نسخه پشتیبان تهیه نکردید: نرم افزار بازیابی عکس

ذخیره سازی ابر و پشتیبان گیری آنلاین ، بازیابی عکس حذف شده را نسبتاً ساده ، تا یک نقطه انجام می دهد. دوباره ، اگر این مقاله را می خوانید ، شانس خوبی وجود دارد ، شما یکی از این راه حل ها را عملی نکرده اید.

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم ، طیف گسترده ای از نرم افزار وجود دارد که برای بازیابی پرونده های حذف شده تصویر و حتی ترمیم آنهایی که خراب شده اند طراحی شده است. برخی از گزینه های رایگان منبع آزاد و برخی از گزینه های صدور مجوز در دسترس را پیدا خواهید کرد که هر کدام دارای درجه های مختلف عملکرد ، ویژگی ها و تجربه کاربر هستند.

ابزاری که ما اینجا را در Cloudward.net دوست داریم شامل بازیابی عکس ستارگان ، بازیابی عکس Remo ، PhotoRec ، بازیابی Pandora و PhotoRescue 3.

برای باقی مانده از این راهنما ، ما قصد داریم شما را با استفاده از دو سرویس از این سرویس ها پیاده کنیم. اولین مورد PhotoRec است ، که ما انتخاب کردیم زیرا این یکی از بهترین گزینه های رایگان و منبع باز موجود است. دوم Stellar Photo Recovery است که ما برای ویژگی های آن و واقعیت مورد علاقه برند Stellar در بین متخصصین فروشگاه IT انتخاب کردیم.

بازیابی عکس ها با PhotoRec

PhotoRec یکی از بهترین ابزارهای بازیابی رایگان است که می توانید به لطف توانایی آن در بازیابی صدها نوع فایل مختلف (نه فقط عکس) به لطف آن استفاده کنید. این می تواند عکس ها را از دیسک سخت ، دیسک های USB و حتی دوربین دیجیتال شما بازیابی کند. یکی از مزایای PhotoRec این است که سریع ، صرفنظر از سیستم فایل و هدف قرار دادن داده های اساسی.

این رویکرد همچنین اجازه می دهد PhotoRec به عکسها دسترسی پیدا کند حتی اگر سیستم فایل رایانه شما آسیب دیده باشد و به آن امکان می دهد بدون در نظر گرفتن نوع سیستم فایل آن ، عکس ها را از تقریباً هر دستگاهی بازیابی کند..

مشکل بزرگ PhotoRec این است که از GUI استفاده نمی کند: این یک ابزار خط فرمان است. این بدان معناست که شما نیاز دارید که با دستی کمتری نسبت به آنچه که در اکثر راه حلهای نرم افزاری مدرن به دست آمده ، راحت باشید.

می توانید با مراجعه به cgsecurance.org (با نام نویسنده هر دو بخش نرم افزار ، Christophe Grenier نامگذاری کنید) PhotoRec را به همراه TestDisk ، یک ابزار کامل تر بازیابی اطلاعات ، نصب کنید..

پس از بارگیری و استخراج ، برای اجرای آن باید روی فایل برنامه PhotoRec کلیک کنید.

با این کار رابط خط فرمان باز می شود. ممکن است کمی ترسناک به نظر برسد ، اما استفاده از آن واقعاً دشوار نیست. برای برجسته کردن پارتیشن مورد نظر برای اسکن یا کل درایو فیزیکی ، با استفاده از کلیدهای جهت دار صفحه کلید خود شروع کنید. سپس “ادامه” را برجسته کرده و کلید enter را بزنید.

در مرحله بعد ، باید اسکن را در برابر سیستم فایل یا دیسک زیرین خود اجرا کنید. هنگامی که انتخاب خود را انجام دادید ، مطمئن شوید که “جستجو” در زیر برجسته شده است و دوباره وارد شوید.

قدم بعدی انتخاب اسکن فقط فضای خالی یا کل پارتیشن است. اگر فقط به دنبال فایل های حذف شده هستید ، فقط فضای خالی را اسکن کنید. در غیر این صورت ، شما پرونده های حذف نشده را برمی گردانید و روند طولانی بیشتر طول می کشد.

در آخر ، شما نیاز به انتخاب مکانی برای ذخیره فایلهای بازیابی شده خود دارید.

هنگامی که در یک فهرست قرار گرفتید تا پرونده های خود را رها کنید ، “c” را بزنید و اسکن شروع به کار می کند. رابط خط فرمان شما را در مورد روند پیشرفت به روز می کند.

پس از اتمام ، به دایرکتوری مورد نظر خود برای بازیابی بروید و امیدوارم عکسهای شما در آنجا باشند.

PhotoRec کار را انجام می دهد و این برنامه رایگان است ، اما اگر به دنبال یک تجربه کاملاً برجسته تر هستید ، ممکن است بخواهید در جای دیگری جستجو کنید. علاوه بر تکیه بر رابط خط فرمان ، PhotoRec به شما اجازه نمی دهد تا قبل از بازیابی آنها ، فایلها را پیش نمایش کنید و این فایل های عکس خراب را تعمیر نمی کند. گزینه های بسیار زیادی در خارج از کشور وجود دارد اگر فکر نکنید که هزینه کمی بپردازید ، یکی از بهترین گزینه های بازیابی عکس ستاره ای.

بازیابی عکس ها با بازیابی عکس ستاره ای

Stellar Photo Recovery رایگان نیست ، اما شما حداقل می توانید نرم افزار را به صورت رایگان بارگیری کنید و اسکن را اجرا کنید تا اطمینان حاصل کنید که ابتدا پرونده های شما قابل بازیابی هستند. به این ترتیب ، شما نمی خواهید برای چیزی بپردازید که نمی تواند برای شما کار کند ، و این ناامیدی را از دست داده است که در وهله اول عکس های خود را از دست داده باشید.

علاوه بر تصاویر ، Photo Recovery نیز می تواند برای بازیابی فایل های ویدیویی و صوتی نیز استفاده شود. اگر یک راه حل قابل انعطاف تر بازیابی فایل را می خواهید ، Stellar یکی از بهترین ابزارهای بازیابی داده را نیز در دسترس قرار می دهد ، که می توانید در بررسی بازیابی داده های ستاره ای ما در مورد آن بخوانید.

برای شروع کار با Stellar Photo Recovery ، ابتدا باید نرم افزار بازیابی صحیح را برای رایانه خود بارگیری کنید. مشتری ها هم برای ویندوز و هم برای Mac در دسترس هستند و برای هر سیستم عامل دو نسخه متفاوت وجود دارد: استاندارد و حرفه ای.

اگر فقط نیاز به بازیابی فایلهای رسانه ای حذف شده به طور تصادفی دارید با نسخه استاندارد بروید. اگر پرونده های فاسدی دارید که می خواهید تعمیر کنید ، به حرفه ای احتیاج دارید.

همه نسخه ها می توانند برای بازیابی فایل ها از سیستم فایل ، هارد دیسک های فرمت شده ، دوربین های دیجیتال ، دستگاه های ذخیره سازی خارجی ، کارت های حافظه و فلش مموری ها استفاده شوند. بیش از 100 قالب مختلف چندرسانه ای پشتیبانی می شود.

نصب فقط چند دقیقه طول می کشد. پس از راه اندازی نرم افزار ، روی “بازیابی عکس ، صوتی” آبی کلیک کنید & دکمه فیلم “برای شروع.

در صفحه بعدی ، باید یک پارتیشن را برای اسکن انتخاب کنید. اگر پارتیشن شما به طور تصادفی حذف شده یا فرمت شده است ، می توانید برای بازیابی پرونده های رسانه ای ، اسکن را در برابر کل دیسک نیز اجرا کنید.

انتخاب خود را انجام داده و بر روی دکمه “اسکن” کلیک کنید. اسکن ها حتی در برابر هارد درایوهای بزرگ نسبتاً سریع اجرا می شوند زیرا این برنامه فقط به دنبال فایل های رسانه ای است. پس از اتمام ، می توانید همه پرونده های بازیابی شده را مرور و پیش نمایش کنید.

توجه داشته باشید که برنامه فایلهای حذف نشده را نیز در این لیست نشان می دهد. اگر می خواهید نتایج را فقط به موارد حذف شده کاهش دهید ، روی برگه “فهرست حذف شده” کلیک کنید. از آنجا می توانید بازیابی پرونده های خاص یا تمام پرونده ها را انتخاب کنید. پس از انتخاب گزینه های خود ، با کلیک بر روی دکمه “بازیابی” به شما امکان می دهید تا آنها را در مکانی درایو دیسک خود ذخیره کنید.

این واقعاً همه چیز در آنجاست. برنامه TheStellar Photo Recovery به عنوان ابزار کاملتر بازیابی داده های ستارگان کامل به نظر نمی رسد ، اما استفاده از PhotoRec قطعاً ساده تر است.

افکار نهایی

بهترین وسیله برای جلوگیری از از بین رفتن عکس ها از طریق حذف تصادفی ، فساد پرونده و پارتیشن بندی دیسک این است که مطمئن شوید که مجموعه خود را با خیال راحت در ابر ذخیره کرده اید ، یا از یک ابزار ذخیره ابری مانند Sync.com یا Google Drive یا ترجیحا ابزار پشتیبان گیری آنلاین مانند Backblaze ، IDrive یا Carbonite.

با این حال ، در حالی که ما طرفداران ابر قوی در اینجا در Cloudward.net هستیم ، ما همچنین می دانیم که آماده سازی برای بازیابی در برابر بحران به نفع Netflix و تماشای رسانه های اجتماعی چقدر آسان است..

در مواردی که از آنها نسخه پشتیبان تهیه نشده اید ، تعدادی از ابزارهای بازیابی عالی قادر به بازسازی عکس های از دست رفته شما هستند. در حالی که Stellar Photo Recovery و PhotoRec دو گزینه مورد علاقه هستند ، مطمئنا تنها آنها نیستند.

ما دوست داریم نظرات خود را در مورد بهترین گزینه های بازیابی عکس در نظرات زیر بشنویم. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map