تعمیر MP4: چگونه می توان پرونده های ویدئویی فاسد را در سال 2020 تعمیر کرد

یکی از ناامیدکننده ترین لحظه ها هنگام وارد کردن یک فایل ویدئویی به یک ویرایشگر ، درک این موضوع است که به نوعی خراب شده است. بعضی اوقات بخشی از قاب از بین نمی رود ، خطوط فیلم را مبهم می کنند یا ممکن است اصلاً باز نشوند (اگرچه برخی از بهترین نرم افزارهای ویرایش ویدیو ما آسیب را کاهش می دهند).


در هر صورت ، به نظر می رسد تمام کار سختی که برای گرفتن فیلم انجام داده است ، از بین برود. اگر این فیلم برای کار بود ، احتمالاً در آب گرم هستید. اگر این فیلم از تعطیلات خانوادگی یا اولین قدم های کودک نوپا بود ، احتمالاً دل بسته اید.

در حالی که شما نمی توانید هر پرونده خراب را تعمیر کنید ، خبر خوب این است که قبل از ترک کردن موارد ، مواردی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. ما می خواهیم تعدادی از بهترین گزینه های نرم افزار بازیابی ویدیو را که بصورت رایگان و پولی ارائه شده است ، به کار بیاندازیم تا نحوه بازیابی فایلهای ویدیویی خراب را به شما نشان دهیم برای مرور کامل نرم افزار بازیابی برتر (برای انواع فایل) ، بهترین راهنمای نرم افزار بازیابی اطلاعات ما را بخوانید.

برای جلوگیری از مشکلات فساد در آینده ، ما یک لحظه نیز توصیه خواهیم کرد که از فایلهای ویدئویی خود ، بصورت محلی و ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. خدمات پشتیبان گیری آنلاین قابلیت های نسخه سازی را ارائه می دهند که به شما امکان می دهد به نسخه های فاسد پرونده های خود برگردید.

Backblaze پشتیبان نامحدود با تنها چند دلار در ماه به شما می دهد ، و این باعث می شود آن را برای مجموعه های بزرگ ویدیویی کامل کنید (بررسی Backblaze ما را بخوانید). همچنین فراموش نکنید که در بهترین گردآوری خدمات پشتیبان آنلاین ما ، برخی از موارد مورد علاقه دیگر ما را نیز بررسی کنید.

تعمیر فیلم ستاره ای (پرداخت شده)

بازیابی ستاره ای

اولین گزینه Stellar Repair for Video است. این برای رایانه های شخصی و Mac در دسترس است و می تواند انواع مختلفی از قالب های تصویری از جمله .mov ، .mp4 ، .wmv و .asf را تصحیح کند. تنها نکته منفی این است که این برنامه رایگان نیست. مجوز ماندگاری این نرم افزار برای نسخه استاندارد 69.99 دلار یا برای نسخه پریمیوم 99.99 دلار هزینه دارد که می تواند عکس ها را نیز تعمیر کند.

این هزینه بدون شایستگی نیست ستارگان می تواند ویدئو و صدا را از یک فایل تعمیر کند ، داده ها را برای هر جریان جدا می کند و سپس مجدداً آن را مجدداً ترکیب می کند.

برای استفاده از آن ، نرم افزار را به بالا باز کرده و سپس پرونده خود را در صفحه پنجره بکشید یا رها کنید یا روی “افزودن پرونده” کلیک کنید تا آن را در سیستم پرونده خود قرار دهید..

در مرحله بعد ، باید فایل ها را اضافه کنید. کافی است بر روی دکمه “افزودن” در گوشه پایین سمت چپ کلیک کرده و آنچه را لازم دارید پیدا کنید.

می توانید با کلیک کردن بر روی دکمه پیش نمایش در گوشه پایین سمت راست ، فیلم را مرور کنید تا مطمئن شوید که فایل صحیحی پیدا کرده اید. بعد از انجام این کار ، کادرهای پرونده های مورد نظر خود را بررسی کرده و روی “تعمیر” کلیک کنید.

پس از اتمام ، با همه پرونده های تعمیر شده خود روی صفحه نمایش می شوید. برای اطمینان از روند کار ، یک پرونده را انتخاب کرده و روی “پیش نمایش” کلیک کنید.

پس از رضایت ، روی “ذخیره” در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید و پرونده ها به مقصد منتخب شما صادر می شوند.

روند تعمیر و صادرات ممکن است کمی طول بکشد ، بنابراین مطمئن شوید که با آن صبور هستید. در حالی که این نرم افزار مقداری هزینه خواهد داشت ، با سهولت استفاده و عملکرد آن قابل توجیه است. اگر با بسیاری از پرونده های ویدیویی کار می کنید ، آنگاه تعمیر ویدیو ستاره ای ابزاری است که احتمالاً در مجموعه ابزار خود می خواهید.

Stellar همچنین مجموعه ای از بازیابی کامل داده ها را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید در بررسی بازیابی داده های ستاره ای ما در مورد آن بخوانید.

تعمیر فیلم دیجیتال (رایگان)

تعمیر فیلم دیجیتال یک جایگزین رایگان برای ستاره است. این می تواند پرونده های خراب .avi ، .mov و .mp4 را که با کدگذاری های Xvid ، DivX ، MPEG4 ، 3ivx یا Angel Potion رمزگذاری شده اند ، برطرف کنید. محتویات این است که این نرم افزار فقط برای ویندوز است و فقط یک فایل می تواند در یک زمان تعمیر شود.

DVR برای استفاده ساده است. پرونده مورد نظر خود را انتخاب کنید ، پوشه خروجی را انتخاب کنید و بر روی تعمیر کلیک کنید. امکانات محدود است ، اما روند ساده است. اگر اشتباه کردید و فقط نیاز به تعمیر یک فایل ویدئویی واحد دارید ، این نرم افزار در ازای یک ابزار حرفه ای گران تر و گران قیمت تر ، پس انداز شما را ذخیره می کند..

به گفته این ، در حالی که DVR در خرج کردن کار می کند ، فاقد تطبیق پذیری است. معمولاً ایده خوبی است که نوعی ابزار بازیابی برای انواع فایلها در رایانه خود داشته باشید ، نه فقط فیلم ها ، بنابراین ممکن است بخواهید در بعضی از موارد ارتقا را در نظر بگیرید.

دریل دیسک CleverFiles (رایگان & پرداخت شده)

دریل Cleverfiles Disk Driver بین DVR و Stellar قرار دارد ، با هر دو تغییرات رایگان و پولی. در حالی که این نرم افزار به طور خاص برای بازیابی ویدیو ساخته نشده است ، اما هنوز هم می تواند .mp4s ، .movs و موارد دیگر را تعمیر کند.

نسخه رایگان هر آنچه را که نسخه Pro انجام می دهد ارائه می دهد ، اما فقط داده هایی با ارزش 100 مگابایت بازیابی می کند. بیشتر شبیه به یک نسخه آزمایشی است و کمتر شبیه نسخه رایگان است ، اما با این وجود شما را با این نرم افزار آشنا می کند و می تواند برای بازیابی چند پرونده استفاده شود ، در صورتی که این تنها نیاز شماست.

نسخه Pro محدودیت اندازه را برای 89 دلار بالا می برد. شما برای یک کاربر تنها با پشتیبانی از سه رایانه ، یک حساب کاربری دریافت خواهید کرد. اگر به کاربران یا نصب بیشتری احتیاج دارید ، دیسک دریل نسخه ای با قیمت 399 دلار نیز دارد.

علاوه بر عملیات ریکاوری ، دیسک دریل چند ویژگی منحصر به فرد دیگر نیز دارد. یکی Disk Health است که به طور مرتب درایوهای شما را اسکن می کند و هرگونه مشکل احتمالی را گزارش می کند. مورد دیگر ، پاکسازی مک است که درایو شما را اسکن می کند و راه هایی برای آزادسازی فضا پیدا می کند. این ممکن است به حذف پرونده های بلااستفاده ، فضاهای فضایی یا فایلهای نرم افزاری قدیمی که باید بعد از بروزرسانی نرم افزار حذف شده اند ، اشاره کند.

هر دو Disk Health و Mac Cleanup ، همراه با برخی دیگر از ویژگی های Disk Drill ، فقط برای MacOS در دسترس هستند. در حالی که این نرم افزار همچنین برای ویندوز در دسترس است ، اما برای آن سیستم عامل کاملاً مفید نیست.

برای هر دو برنامه و پلتفرم ، روند یکسان است. پس از بارگیری مشتری ، Disk Drill را به پنجره اصلی باز کنید.

روی پیکان رو به پایین که مربوط به درایو مورد نظر برای بازیابی فایلها است ، کلیک کنید.

می توانید اسکن عمیق یا سریع را انتخاب کنید. اولین مورد با استفاده از قطعات شکسته از داده های موجود در هارد دیسک شما ، مجدداً پرونده های قدیمی را بازسازی می کند. اسکن سریع تلاش خواهد کرد تا پرونده های حذف شده اخیراً حذف شود ، یا مواردی که نیازی به حفر ندارند.

دیسک دریل سلسله مراتب پوشه را با کلیه پرونده های آسیب دیده نمایش می دهد. در موارد زیادی که وجود دارد گزینه های فیلتر برای موارد فیلتر وجود دارد. کادر کنار فایلها یا پوشه های مورد نیاز برای بازیابی را علامت بزنید.

پس از آن ، پوشه مقصد را انتخاب کرده و روی «بازیابی» کلیک کنید.

اسکن عمیق می تواند بسیار اندک طول بکشد ، بنابراین صبور باشید. یکی از درایوهای من با حدود 300 گیگابایت داده 12 ساعت طول کشید تا به طور کامل اسکن شود. خوشبختانه ، اگر فایلهای مورد نیاز خود را قبل از اتمام پیدا کنید ، می توانید مکث یا لغو کنید.

برای بررسی دقیق تر این نرم افزار بازیابی اطلاعات در عین حال جامع و در دسترس ، بررسی Cleverfiles Disk Drill را بخوانید.

نتیجه

فایلهای ویدئویی که فقط بخشی از آن را بارگیری کرده اند ، به طور نادرست وارد شده اند و یا فاسد شده اند ، در غیر این صورت می توانند آزاردهنده و دلهره آور باشند. خوشبختانه ، اغلب اوقات فایلهای ویدیویی فاسد قابل بازیابی هستند و هر یک از گزینه های نرم افزاری که در بالا ذکر شد ، باید این ترفند را انجام دهند.

اگر می خواهید گزینه های بیشتری داشته باشید ، بهترین بررسی های نرم افزار بازیابی اطلاعات ما را بررسی کنید. اگر می خواهید اقدامات پیشگیرانه را انجام دهید ، می توانید از نمای کلی ما در مورد بهترین بررسیهای تهیه نسخه پشتیبان استفاده کنید ، بنابراین نیازی نیست که به یک عملیات بازیابی داده موفقیت آمیز امیدوار باشید.

آیا تاکنون با یک فایل ویدئویی خراب برخورد کرده اید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map