Green Cloud Storage چیست و کدام یک از ارائه دهندگان آن را در سال 2020 ارائه می دهند؟

ذخیره سازی ابر نوعی سرویس است که می تواند ظرفیت هارد دیسک شما را تکمیل کرده و بهره وری را افزایش دهد. این کار با ارائه یک روش ساده برای ذخیره اطلاعات در ابر و در عین حال دسترسی سریع به شما امکان پذیر است. این بسیار مناسب است ، اما ممکن است خدمات سازگار با محیط زیست نباشد ، بنابراین در این مقاله خواهیم دید که کدام یک از آنها فضای ذخیره سبز ابر را به شما منتقل می کنند.


با این حال ، ابتدا باید اضافه کنیم که سرویس های ذخیره سازی ابری می توانند کارهای دیگری را صرفاً ذخیره اطلاعات شما انجام دهند. ویژگی های اصلی آنها – مانند به اشتراک گذاری پرونده و همگام سازی دستگاه یا “همگام سازی” برای کوتاه مدت ، به بهبود همکاری کمک می کند و این ابزارها را برای مشاغل ، به ویژه مواردی که به کار از راه دور متکی هستند ، ایده آل می کند..

بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری همچنین به شما امکان می دهند یادداشت برداری کنید ، پرونده های حذف شده ، چت ، تقویم های مشترک را به اشتراک بگذارید ، وظایف را اختصاص داده و اسناد را در زمان واقعی با همکاران ویرایش کنید.. 

اگر به دنبال ایجاد یک فضای آنلاین موثر برای همکاری هستید ، باید با مشورت لیست ما در مورد بهترین خدمات EFSS (همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری پرونده های سازمانی) شروع کنید..

در غیر این صورت ، اگر فقط به یک مرور کلی در مورد سرویس های ذخیره سازی ابری نیاز دارید ، بررسی های ذخیره سازی ابر ما را بخوانید. اکنون که ما تعریف کردیم که فضای ذخیره سازی ابری چیست ، می خواهیم ببینیم چه چیزی این سرویس ها سازگار با محیط زیست است.

آنچه باعث ایجاد فضای ذخیره سازی ابری می شود?

مراکز داده ذخیره سازی ابر برای ذخیره سازی کارآمد داده ها طراحی شده اند. تفاوت اصلی بین آنها و سرورهای فرض در میزان استفاده از منابع آنهاست. 

براساس گزارش کارآیی انرژی در سال 2014 ، سرورهای فرضیه به طور متوسط ​​از 12 تا 18 درصد ظرفیت کار می کنند ، در حالی که سرورهای مرکز داده ابری می توانند حداکثر 40 تا 70 درصد استفاده را داشته باشند و میانگین آن بین 10 تا 50 باشد. شورای دفاع از منابع طبیعی ، یک سازمان غیرانتفاعی ایالات متحده است. 

افزایش استفاده از سرور در مراکز ذخیره سازی ابری ناشی از این واقعیت است که این مراکز داده از فناوری مجازی سازی استفاده می کنند. 

مجازی سازی چندین برنامه کاربردی – هرکدام را در محیط مجازی خاص خود – قادر به اجرای یک سرور فیزیکی واحد می کند. این کار تعداد سرورها و میزان انرژی لازم برای اجرای تعداد مشخصی از برنامه ها را به میزان زیادی کاهش می دهد.

میزان توان مصرفی یک عامل اصلی در ارزیابی کارایی است و متداول ترین معیار برای آن “کارآیی مصرف انرژی” یا PUE است. میانگین PUE در سال 2019 برای صنعت مرکز داده جهانی ، طبق آمار مؤسسه Uptime ، 1.67 (پایین تر بهتر است) ، که نشان دهنده افزایش از 1.58 سال 2018 است. 

با این وجود داشتن بسیاری از سرورها به انرژی زیادی نیاز دارد که به نوبه خود باعث افزایش هزینه آنها می شود. این باعث می شود برخی از ارائه دهندگان ابر در مقیاس بزرگ نسبت به میانگین جهانی انرژی بیشتری داشته باشند. 

با تشکر از این ، برخی از خدمات ، مانند گوگل ، PUE را فقط 1.11 گزارش می دهند. بعلاوه ، مراکز داده بزرگ دارای خنک کننده های مؤثرتری هستند که به کاهش مصرف انرژی کمک می کند.

برای یادآوری ، مراکز داده ذخیره ابری ذاتاً سبزتر از مراکز داده پیش فرض هستند. شرکت ها می توانند با انتقال اطلاعات خود به مرکز داده ارائه دهنده ابر ، در جایی که از منابع کمتری استفاده کرده و کارایی خود را بهینه می کنند ، ردپای کربن خود را کاهش دهند..

خدمات ذخیره سازی ابر سبز

در این بخش ، ما می خواهیم تمام خدمات متناسب با عواملی را که در بخش قبلی به آنها اشاره کردیم ، لیست کنیم. اولین مورد ، بدون سفارش خاص ، Google Drive است.

درایو گوگل

همانطور که اشاره کردیم ، مراکز داده Google یکی از کارآمدترین انرژی در خارج از کشور است و شامل سرویس ذخیره سازی ابری آن ، Google Drive است. به طور خاص ، گوگل به لطف سرورهای سفارشی و بسیار کارآمد که مصرف انرژی کمتری دارند ، به نتایج بسیار خوبی در استفاده می رسد. 

علاوه بر این ، Google از راه های ارزان قیمت برای مدیریت سرمایش استفاده می کند ، از سخت افزار قدیمی استفاده مجدد می کند و آنچه را که نمی تواند از آن استفاده مجدد کند ، دوباره بازیافت می کند.

رابط وب Google Drive

پوشه همگام سازی Google Drive

Google Docs Google Docs

ایجاد Google Link

تنظیمات شبکه Google Drive

قبلی

بعد

اگر نیاز دارید که به صورت آنلاین روی پرونده های اداری کار کرده و آنها را با همکاران به اشتراک بگذارید ، Google Drive انتخاب خوبی است. همچنین یکی از بهترین خدمات پشتیبانی مشتری در بازار است. 

Google برنامه های بسیاری دارد و اکثر آنها ارزش بسیار خوبی را ارائه می دهند. سرویس دهنده وب و برنامه های تلفن همراه آن ساده و قابل استفاده است. بعلاوه ، گوگل درایو دارای شبکه سرورهایی است که در سراسر جهان قرار دارد و این به دستیابی سریعتر سرعت کمک می کند. می توانید درباره آنچه Google Drive در بررسی Google Drive ما ارائه می دهد اطلاعات بیشتری کسب کنید.

درایو آمازون

نام بزرگ دیگر در صنعت فناوری ، آمازون ، از یک غریبه تا فناوری سبز فاصله دارد. PUE کمتر از 1.2 است و آمازون ادعا می کند بیش از 50 درصد از انرژی آن از منابع تجدید پذیر گرفته می شود. به راحتی می توان درک کرد که چگونه می تواند این کار را انجام دهد زیرا از شش مزرعه خورشیدی و سه مزرعه بادی استفاده می کند. به علاوه ، آمازون چهار پروژه جدید مزرعه بادی و یک مزرعه خورشیدی را اعلام کرده است.

تصویر صفحه اصلی نقد و بررسی Amazon Cloud Drive

آمازون درایو از ویژگی های مناسبی برخوردار است که شامل پیش نمایش پرونده و عکس به همراه پخش ویدیو می باشد. همچنین دارای برخی از بهترین برنامه های قیمت گذاری در بازار است. شما می توانید 100 گیگابایت فقط با 1 دلار در هر ماه یا 1 ترابایت سنگین با تنها 5 دلار در هر ماه دریافت کنید.

با تشکر از شبکه جهانی سرورهای آمازون ، Amazon Drive به سرعت داده های شما را در ابر بارگذاری خواهد کرد. ما همچنین دوست داریم که مشتریان وب و موبایل آن چگونه جذاب و آسان برای استفاده جذاب است. آمازون درایو همچنین دارای قابلیت های اشتراک گذاری مناسبی است. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در بررسی Amazon Drive ما مطالعه کنید.

مایکروسافت OneDrive

مایکروسافت در سال 2012 به بی طرفی کربن رسید و به طور متوسط ​​PUE 1.125 برای هر مرکز داده جدید دارد. مایکروسافت نیز به پایداری اختصاص داده شده است ، بنابراین مجدداً از محصولات استفاده مجدد و بازیافت می کند و محصولات خود را پایدار می کند. همچنین از زباله استفاده مجدد می کند و با مسئولیت آنچه را که نمی تواند از آن استفاده کند دفع می کند.

مایکروسافت همچنین در حال کار بر روی “پروژه Natick” است که در نهایت می تواند مراکز داده خرد را با انرژی تجدیدپذیر در بستر دریا مشاهده کند..

پرونده های رابط وب OneDrive

کشویی پوشه OneDrive Sync

پرتاب برنامه OneDrive

اشتراک گذاری فایل پیوند ایجاد OneDrive

Word OneDrive آنلاین

قبلی

بعد

شیوه های سازگار با محیط زیست مایکروسافت شامل مراکز داده Microsoft Azure آن است که مایکروسافت OneDrive را پشتیبانی می کند ، این سرویس ذخیره سازی ابری است.

OneDrive به شما امکان دسترسی به Office Online ، Skype ، Outlook ، OneNote را می دهد (برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه یادداشت برداری به بررسی OneNote ما مراجعه کنید) و بسیاری از ویژگی های دیگر از غول مستقر در ردموند. شما لازم نیست که کیف پول خود را خالی کنید تا از آن استفاده کنید ، زیرا برنامه های OneDrive دارای قیمت های مناسب است. برنامه 1TB شما را تنها 6 دلار در ماه بازپرداخت می کند.

به علاوه ، ما دوست داریم که مشتریان ، میزبان وب و موبایل آن چقدر جذاب هستند. آنها سر راست هستند و به شما مشکلی نمی دهند. شما می توانید ضمن داشتن امنیت مشترک در اشتراک فایل ، در پرونده ها به اشتراک بگذارید و با آنها همکاری کنید. برای اطلاعات بیشتر در مورد اشتراک OneDrive ، بررسی OneDrive ما را بخوانید.

ترسوریت

Tresorit مانند ورودی قبلی ، از سرورهای Microsoft Azure استفاده می کند ، بنابراین از نظر محیط زیست سازگار است. Tresorit می تواند پرونده های شما را پیش نمایش دهد ، اما برنامه های تولیدی بومی یا امکان ادغام در برنامه های شخص ثالث را ندارد.

Tresorit-homepage-2019

به دلیل حفظ امنیت بالا با برنامه های دیگر ادغام نمی شود. این در حالی است که قیمت صعودی دارد زیرا Tresorit نسبت به سایر خدمات موجود در این لیست گران تر است. ارزان ترین برنامه آن هر ماه 12.50 دلار است. با این وجود ، Tresorit یک سرویس است که به سمت مشاغل کوچک در نظر گرفته شده است ، بنابراین قیمت گذاری آن قابل درک است.

Tresorit همچنین دارای قابلیت های اشتراک فایل قوی است که فاقد هرگونه گزینه امنیتی است. از این گذشته ، سرعت بارگذاری و بارگیری فایل سریع است. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد Tresorit و ویژگی های امنیتی جامع آن را در بررسی Tresorit ما بخوانید.

افکار نهایی

قرار دادن داده های شما در فضای ابری مزایایی دارد که نه تنها به شما کمک می کند تا بیشتر کار باشید و فضای کمتری را در رایانه های خود بدست آورید بلکه باعث کاهش رد شدن کربن نیز می شوید. لازم نیست یک سرویس سبز را به سختی جستجو کنید زیرا بیشتر نام های بزرگ صنعت (و ابر) در حال حاضر ردپای کربن خود را کاهش داده اند.

ما در این مقاله چندین سرویس را بیان کردیم ، و اکثر آنها در بهترین لیست مقایسه ذخیره سازی ابری ما نشان داده شده اند. اگر هنوز مطمئن نیستید که بهترین خدمات برای شما چیست ، با بهترین راهنمای ذخیره فضای ابری ما مشورت کنید. ما همچنین مقاله ای داریم که جزئیات بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای افراد غیرانتفاعی را نشان می دهد.

مراکز داده در مقیاس بزرگ دارای انرژی بیشتری هستند ، اما طبق گفته The Independent ، صنعت در حال گسترش مرکز داده در دهه آینده سه برابر بیشتر انرژی مصرف خواهد کرد ، بنابراین تلاش بیشتر برای برآورده کردن نیازهای جدید ضروری خواهد بود.. 

نظر شما در مورد فضای ذخیره سازی ابر سبز و آینده آن چیست؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map