اشتراک فایل Google: راهنمای کامل برای سال 2020

Google Drive فقط خدماتی برای ذخیره سازی و همگام سازی ابر نیست ، بلکه یک جایگزین خوب برای Microsoft Office است. این برنامه پردازشگر کلمه ، یک برنامه ارائه ، یک برنامه طراحی ، یک سازنده فرم و صفحات گسترده را ارائه می دهد. همچنین از انواع فایلهای معروف مایکروسافت از جمله PDF ، HTML ، TXT و موارد دیگر به طور کامل پشتیبانی می کند. 


با این کار اشتراک گذاری پرونده ها با همکاران آسانتر می شود ، چه آنها آفیس داشته باشند و چه برنامه های مشابه دیگری داشته باشند. این بدان معناست که همكاران می توانند فایلها را با شما مشاهده و ویرایش كنند ، مشروط بر اینكه مرورگر و اتصال اینترنتی داشته باشند. 

در این راهنما ، اصول اشتراک فایل را با Google Drive یاد خواهید گرفت ، بعلاوه اینکه چگونه می توانید افرادی را مشاهده کنید ، ویرایش ، نوشتن نظر و موارد دیگر را کنترل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس ذخیره سازی فایل و همگام سازی ، می توانید بررسی Google Drive ما را نیز بخوانید.

Contents

نحوه اشتراک گذاری پرونده ها در Google Drive

تا زمانی که آدرس ایمیل آنها را داشته باشید ، می توانید پرونده های Google Drive را با همه به اشتراک بگذارید. وقتی آن پرونده ها را به اشتراک می گذارید ، می توانید کنترل کنید که چه کسی می تواند در مورد آنها مشاهده ، ویرایش یا اظهار نظر کند. ما می خواهیم نحوه به اشتراک گذاشتن پرونده های ذخیره شده در Google Drive از رایانه شخصی ، Android یا iOS را به شما نشان دهیم.

اشتراک گذاری پرونده ها در Google Drive با مرورگر شما

Google Drive را باز کنید و پرونده خاصی را که می خواهید به اشتراک بگذارید پیدا کنید. بر روی پرونده کلیک کرده و سپس در سمت راست بالای صفحه خود روی نماد “اشتراک” – که به نظر می رسد فردی با علامت اضافه است – ضربه بزنید. همچنین می توانید بر روی فایل راست کلیک کرده و “اشتراک” را انتخاب کنید.

google-sharing-sharing-google-drive-share

برای به اشتراک گذاشتن چندین فایل ، “shift” را روی صفحه کلید خود نگه دارید و دو یا چند پرونده را انتخاب کنید. سپس بر روی “اشتراک” در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. 

برای Google Forms ، گزینه های اشتراک گذاری در مقایسه با انواع دیگر پرونده ها متفاوت است. می توانید یک فرم را با همکاران خود به اشتراک بگذارید تا روی آن کار کنند. برای انجام این کار ، فرم را باز کنید ، روی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و “اضافه کردن همکاران” را انتخاب کنید. 

google-sharing-sharing-google-form-more- افزودن همکاران

نام یا آدرس ایمیل مشترک خود را وارد کنید ، و سپس روی ارسال کلیک کنید. سپس همکاری می تواند هر بخشی از فرم را از جمله پاسخهای ذخیره شده ویرایش کند. 

google-sharing-sharing-google-form-more-add-همکاران-نام-ایمیل

توجه داشته باشید: اگر نمی خواهید پیوند مشترک به عنوان ایمیل برای هر همکار ارسال شود ، روی “پیشرفته” کلیک کنید.

google-sharing-sharing-people-مجوزهای پیشرفته

سپس می توانید کادر “اطلاع رسانی به افراد” را انتخاب کنید.

google-sharing-sharing-people-مجوزهای اطلاع رسانی به افراد

اشتراک گذاری پرونده های Google Docs با افراد خاص و مجوزها

برای به اشتراک گذاشتن یک پرونده Google Docs ، روی نماد “اشتراک” کلیک کنید ، یا روی پرونده راست کلیک کرده و “اشتراک” را انتخاب کنید. این پنجره ها جعبه ای را باز می کند که می خواند: “با دیگران به اشتراک بگذارید”. در زیر “افراد” ، می توانید آدرس ایمیل افراد خاصی را که می خواهید پرونده های Google Docs را با آنها به اشتراک بگذارید ، وارد کنید. اگر گیرنده حساب Google نداشته باشد ، آنها فقط می توانند پرونده را مشاهده کنند.

افراد-اشتراک گذاری Google

برای تعریف مجوزهای دسترسی ، روی نماد “مداد” در سمت راست کادر پنجره “اشتراک با دیگران” کلیک کنید. شما سه گزینه اشتراک گذاری دریافت خواهید کرد: “می توانید ویرایش کنید” ، “می توانید اظهار نظر کنید” یا “می توانید مشاهده کنید”. گزینه مورد نظر خود را انتخاب کرده و سپس بر روی “ارسال” کلیک کنید.

Google-sharing-sharing-people-مجوزها

نحوه اشتراک گذاری پرونده ها در Google Drive

 1. Google Drive را باز کنید
 2. پرونده مورد نظر برای به اشتراک گذاشتن را پیدا کنید
 3. بر روی نماد “اشتراک” کلیک کنید یا روی پرونده راست کلیک کنید و “اشتراک” را انتخاب کنید
 4. برای چندین پرونده ، “تغییر” را روی صفحه کلید خود نگه دارید ، دو یا چند پرونده را انتخاب کنید و سپس روی “اشتراک” کلیک کنید
 5. برای فرم های Google ، فرم را باز کنید ، روی “بیشتر” کلیک کنید و “اضافه کردن همکاران” را انتخاب کنید. نام یا آدرس ایمیل همکاران خود را تایپ کرده و روی “ارسال” کلیک کنید
 6. در کادر “اشتراک با دیگران” ، آدرس های ایمیل شخص یا افرادی را که می خواهید پرونده ها را با آنها به اشتراک بگذارید ، در زیر “افراد” وارد کنید. 
 7. روی نماد “مداد” در سمت راست کلیک کنید ، “می توانید ویرایش کنید” را انتخاب کنید “” می توانید مشاهده کنید “یا” می توانید اظهار نظر کنید “را کلیک کنید و” ارسال “را کلیک کنید

اشتراک گذاری پرونده ها با گروه ها

اشتراک فایل Google فقط به 200 نفر یا گروه محدود است. حداکثر 100 نفر می توانند به طور همزمان اظهارنظر و ویرایش کنند ، اما بیش از 100 نفر می توانند پرونده را مشاهده کنند ، اگرچه انتشار آن و ایجاد پیوند مشترکی آسانتر است.

همچنین می توانید پرونده ها را با حداکثر 200 نفر یا گروه به اشتراک بگذارید ، اما فراتر از آن ، شما نیاز به ایجاد یک گروه Google دارید و فایل را از طریق یک آدرس پست الکترونیکی با گروه به اشتراک بگذارید.

google-sharing-sharing-google-group-ایجاد کنید

به عنوان مثال ، می توانید یک گروه با آدرس ایمیل خاص – مانند [ایمیل محافظت شده] ایجاد کنید و اعضای خود را به گروه اضافه کنید. سپس می توانید از آدرس ایمیل گروهی برای به اشتراک گذاشتن پرونده ها با اعضای گروه استفاده کنید.

اگر محتوا را با زیر گروه یک گروه اصلی به اشتراک بگذارید ، اعضای زیر گروه می توانند به همان محتوای مشترک با گروه والدین دسترسی پیدا کنند. شما همچنین می توانید اعضای گروه را حذف کنید ، و آنها به پوشه یا پرونده مشترک این گروه از دست می دهند. 

اعضای جدیدی که بعداً به گروه اضافه می کنید می توانند پرونده ها را از طریق URL باز کنند ، اما پوشه یا پرونده اشتراکی بلافاصله در نمای “مشترک با من” در Google Drive ظاهر نمی شوند. درعوض ، مجبورید مطالب را دوباره با گروه یا به صورت جداگانه با هر عضو جدید به اشتراک بگذارید.

همچنین می توانید توانایی های اشتراک گذاری محتوای گروه خود را با دیگران محدود کرده و فقط به افراد خاص از سازمان خود اجازه دهید تا به پرونده ها دسترسی پیدا کنند.

برای به اشتراک گذاشتن پرونده با یک گروه ، یک سند در Google Drive ایجاد کنید یا یک پرونده موجود را باز کنید ، سپس روی “اشتراک” کلیک کنید.

google-sharing-sharing-google-drive-share

روی “پیشرفته” کلیک کنید ، سپس آدرس ایمیل گروه را در زیر “دعوت افراد” وارد کنید و سطوح اجازه دسترسی را انتخاب کنید: “می توانید ویرایش کنید” ، “می توانید اظهارنظر کنید” یا “می توانید مشاهده کنید” را وارد کنید سپس بر روی “انجام شده” کلیک کنید

google-sharing-sharing-people-دعوت-افراد-مجوزها

نحوه اشتراک گذاری پرونده ها با یک گروه در Google Drive

 1. یک سند در Google Drive ایجاد کنید یا یک موجود را باز کنید
 2. روی “اشتراک” کلیک کنید
 3. در زیر “دعوت از افراد” ، آدرس ایمیل گروه را وارد کنید
 4. سطح اجازه دسترسی را انتخاب کنید: “می توانید ویرایش کنید” ، “می توانید اظهار نظر کنید” یا “می توانید مشاهده کنید”
 5. روی “انجام” کلیک کنید

نحوه به اشتراک گذاشتن پیوند با یک فایل

همچنین می توانید پیوند اشتراک گذاری پرونده خود را با افراد دیگر ارسال کنید تا هرکسی که پیوند دارد به آن دسترسی پیدا کند. 

پرونده را انتخاب کنید ، سپس بر روی نماد “دریافت اشتراک اشتراکی” – که به نظر می رسد پیوند زنجیره ای باشد – در سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. در غیر این صورت ، بر روی فایل راست کلیک کرده و “دریافت لینک اشتراک پذیر” را انتخاب کنید.

google-sharing-sharing-get-sharing-link

روی “تنظیمات اشتراک گذاری” کلیک کنید 

تنظیمات Google-sharing-sharing-get-shareable-link-sharing

برای انتخاب گزینه های اجازه ، روی پیکان “پایین” کنار “هرکسی که پیوند دارد” کلیک کنید.

google-sharing-sharing-share-get-sharing-link-هرکسی با لینک-مجوزها

پیوند را کپی کنید و آن را در یک ایمیل یا هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید جایگذاری کنید. 

برای به اشتراک گذاشتن پرونده خود به طور عمومی ، به طوری که هر کس با پیوند در وب قادر به جستجو ، یافتن و باز کردن آن باشد ، روی “دریافت لینک اشتراک پذیر” کلیک کنید ، روی پیکان “پایین” در کنار “هر کس با پیوند” کلیک کرده و روی “بیشتر” کلیک کنید.

google-sharing-sharing-link-sharing-link-everybody-with-link-more

روی “عمومی در وب” کلیک کرده و سپس “ذخیره” را بزنید.

google-sharing-sharing-link-sharing-link-everybody-with-link-عمومی

توجه داشته باشید: اگر پرونده خود را باز کنید و یک حیوان ناشناس به جای نام شخص خود مشاهده کنید ، این بدان معنی است که شخصی که به پرونده دسترسی دارد به یک حساب Google وارد نشده است.

نحوه به اشتراک گذاشتن پیوند در Google Drive

 1. روی “دریافت لینک اشتراک پذیر” کلیک کنید ، یا روی پرونده راست کلیک کرده و “دریافت لینک اشتراک پذیر” را انتخاب کنید
 2. بر روی “اشتراک گذاری تنظیمات” کلیک کرده و سپس برای انتخاب گزینه های اجازه ، روی پیکان “پایین” کنار “هرکسی که پیوند دارد” کلیک کنید
 3. پیوند را کپی کنید و در هر کجا که می خواهید آن را به اشتراک بگذارید ، جایگذاری کنید
 4. برای به اشتراک گذاشتن پرونده خود به صورت عمومی ، روی “دریافت لینک اشتراک پذیر” کلیک کرده و سپس روی پیکان “پایین” کنار “هر کس با پیوند” کلیک کنید
 5. بر روی “بیشتر” کلیک کنید و “عمومی در وب” را انتخاب کنید. روی “ذخیره” کلیک کنید ، سپس “انجام”

نحوه متوقف کردن اشتراک گذاری یک پرونده در Google Drive

اگر دیگر نمی خواهید یک فایل را با افراد خاص به اشتراک بگذارید ، ساده ترین راه برای تغییر این کار راست کلیک کردن روی پرونده یا پوشه است ، به “اشتراک گذاری” بروید ، سپس روی “Advanced” کلیک کنید. از آنجا ، می توانید افرادی را که دیگر نمی خواهید با آنها به اشتراک بگذارید ، با کلیک کردن بر روی “x” در سمت راست ، حذف کنید.

اشتراک گذاری پرونده ها در Google Drive با برنامه تلفن همراه

اگر از Google Drive از دستگاه Android یا iOS خود استفاده می کنید ، روند مشابه اما با چند تغییر جزئی از نسخه دسک تاپ است. برای به اشتراک گذاشتن یک فایل واحد ، برنامه Google Drive را باز کنید و روی نماد “بیشتر” (سه نقطه) در کنار نام پرونده ضربه بزنید.

google-sharing-sharing-more

روی “اشتراک” ضربه بزنید

google-sharing-sharing-more-sharing

برای به اشتراک گذاشتن چندین فایل ، یک پوشه ایجاد کنید و پرونده ها را به آن اضافه کنید ، و سپس روی نماد “بیشتر” در کنار نام پوشه ضربه بزنید تا کل پوشه به اشتراک گذاشته شود.

google-sharing-sharing-folder-share

مجوزهای اشتراک فایل در دستگاه های Android یا iOS

اگر از یک دستگاه Android یا iOS استفاده می کنید ، می توانید پرونده ها را با افراد مشخصی که یک حساب Google دارند ، به اشتراک بگذارید. در زیر “افراد” ، آدرس ایمیل شخص یا گروه Google را که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید وارد کنید.

افراد-اشتراک گذاری Google

روی نماد “ارسال” ضربه بزنید.

google-sharing-sharing-people-send

توجه داشته باشید: اگر نمی خواهید افراد از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شوند ، روی نماد “بیشتر” (سه نقطه) در بالا ضربه بزنید و “جستجوی اعلان ارسال را انتخاب کنید” را انتخاب کنید.

اعلان Google-sharing-sharing-skip-send-send اعلان

نحوه به اشتراک گذاشتن یک پرونده در Google Drive در موبایل

 1. برنامه Google Drive را باز کنید و روی نماد “بیشتر” (سه نقطه) در کنار نام پرونده ضربه بزنید
 2. روی “اشتراک” ضربه بزنید
 3. برای چندین پرونده ، یک پوشه ایجاد کنید و پرونده ها را به آن اضافه کنید ، و سپس روی نماد “بیشتر” در کنار نام پوشه ضربه بزنید تا کل پوشه به اشتراک گذاشته شود
 4. در زیر “افراد” ، آدرس ایمیل شخص یا گروه Google را که می خواهید با آنها به اشتراک بگذارید وارد کنید
 5. شیر “ارسال”

اشتراک گذاری پرونده ها با استفاده از پیوند در تلفن همراه

می توانید پیوندی به اشتراک بگذارید و آن را برای افراد دیگر ارسال کنید تا هرکسی که پیوند پرونده را دارد می تواند به آن دسترسی پیدا کند. 

بر روی نماد “بیشتر” (سه نقطه) در کنار نام پرونده ضربه بزنید و روی “اشتراک گذاری پیوند خاموش” ضربه بزنید تا آن را روشن کنید.

google-sharing-sharing-link-sharing-off

روی “پیوند کپی” ضربه بزنید و سپس پیوند را در هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید ، چسباند.

google-sharing-sharing-link-sharing-sharing-copy-link

توجه داشته باشید: اگر پرونده را ندارید ، گزینه “پیوند اشتراک” را نمی بینید. در این حالت ، از مالک پرونده درخواست اجازه اشتراک فایل را کنید.

نحوه به اشتراک گذاشتن پیوند Google Drive در موبایل

 1. روی نماد “بیشتر” (سه نقطه) در کنار نام پرونده ضربه بزنید و روی “اشتراک گذاری پیوند” ضربه بزنید
 2. روی “پیوند کپی” ضربه بزنید و سپس پیوند را در هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید ، چسباند

به اشتراک گذاشتن یک پرونده به طور عمومی از دستگاه تلفن همراه خود

همچنین می توانید پرونده خود را از طریق دستگاه همراه خود به طور عمومی به اشتراک بگذارید تا هرکسی بتواند آن را در اینترنت جستجو ، یافت و باز کند.

روی نماد “بیشتر” و سپس “اشتراک” ضربه بزنید. به پایین بروید و روی “چه کسی دسترسی دارد” ضربه بزنید.

google-sharing-sharing-who- دسترسی دارد

برای روشن کردن آن ، روی “اشتراک گذاری پیوند” ضربه بزنید.

google-sharing-sharing-access-link-sharing-off

برای انتخاب گزینه های اجازه بر روی فلش “پایین” ضربه بزنید: “ویرایش” ، “نظر” یا “مشاهده”.

google-sharing-file-sharing- هر کسی با لینک-مجوزها

پیوند را در هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید جایگذاری کنید.

نحوه اشتراک گذاری عمومی پرونده Google Drive از دستگاه تلفن همراه خود

 1. روی نماد “بیشتر” ، سپس “اطلاعات” ضربه بزنید و “پیوند اشتراک گذاری خاموش” را انتخاب کنید
 2. برای انتخاب گزینه های اجازه روی پیکان “پایین” ضربه بزنید: “ویرایش” ، “نظر” یا “مشاهده”
 3. پیوند را در هر کجا که می خواهید به اشتراک بگذارید جایگذاری کنید

اشتراک فایل Google: حریم خصوصی و امنیت

اشتراک و توزیع فایلها در Google Drive آسان است ، اما دارای کاستی های کمی است. یکی از بزرگترین آنها این است که نمی توانید تاریخ انقضا یا کلمه عبور را برای پیوندها تعیین کنید تا فقط کسانی که دارای گذرواژه هستند می توانند فایل مشترک را مشاهده یا بارگیری کنند. اشتراک ایمن پرونده با Google Drive دشوار است ، و ما توصیه نمی کنیم از آن برای پرونده های حساس استفاده کنید.

بسیاری دیگر از سرویس های ذخیره سازی ابری نیز فاقد این هستند ، اگرچه در میان بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما برای ارائه دهندگان اشتراک گذاری استثنائات اندکی وجود دارد. پیشنهاد برتر ما از لیست ذخیره سازی ابری Sync.com است که به اشتراک گذاری فایل رمزگذاری می کند و به شما امکان می دهد تاریخ انقضا ، گذرواژه‌ها و محدودیتهای بارگیری را روی پیوندها تنظیم کنید (بررسی Sync.com ما را بخوانید).

علاوه بر این ، باید بدانید که موافقتنامه شرایط و شرایط Google Drive به این شرکت اجازه می دهد تا محتویات ذخیره شده و مشترک را اسکن کند. یکی از دلایل این امر محافظت از مطالب دارای حق چاپ است ، مانند فیلم ها ، از به اشتراک گذاشتن ، به ویژه اگر torrent شده باشند. 

اگر به دنبال حفظ حریم خصوصی کمی بیشتر هستید ، بهتر است از یکی از بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر دانش صفر مانند Sync.com ، Tresorit یا pCloud استفاده کنید.

افکار نهایی

اشتراک گذاری فایل یکی از مهمترین عناصر Google Drive است ، بدون آن نمی تواند جز بهترین گزینه های ذخیره سازی ابری برای اشتراک گذاری در فهرست های برتر ما باشد. برای بیشتر قسمتها ، این روند ساده است و امیدواریم که این راهنما شما را در مسیر درست قرار دهد.

اگر تنها کاری که می خواهید همکاری ، اشتراک گذاری و کار با اسناد باشد ، Google Drive گزینه عالی است. اگر اولویت شما امنیت و حفظ حریم خصوصی است ، برای گزینه های بیشتر بهترین ابزارهای ذخیره سازی ابری ما را برای همکاری بخوانید. در بخش نظرات زیر نظر خود را به ما اطلاع دهید. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map