Dropbox vs Google Drive vs Onedrive: مقایسه سه بزرگ در سال 2020

اگر از کسی بخواهید که پنج سرویس فضای ذخیره سازی ابری را نام ببرد ، این امر بد است که Dropbox ، Google Drive و OneDrive ذکر کنند.


جای تعجب نیست که چرا Dropbox سرویس ذخیره سازی ابری است که مفهوم را بسیار محبوب کرده است و مایکروسافت و گوگل دو بزرگترین بازیکن در اطراف هستند. اگر به فکر ثبت نام در فضای ذخیره سازی ابری هستید ، ممکن است تعجب کنید که چه کسی در نبرد بین Dropbox در مقابل Google Drive در مقابل OneDrive در خصوص ویژگی ها ، قیمت گذاری و موارد دیگر پیروز می شود.

امیدواریم به شما کمک کنیم در این مقایسه از سه معروف ترین راه حل ذخیره سازی ابری موجود ، تصمیم بگیرید.

کدام بهتر: Google Drive vs OneDrive vs Dropbox?

این سه نام بزرگ در فضای ذخیره سازی ابری است ، بنابراین کدام یک به عنوان بهترین ارائه دهنده ذخیره ابری در بالای صفحه ظاهر می شود؟ پاسخ سریع OneDrive است. خوب ، از این سه مورد: Google Drive vs Dropbox vs OneDrive. با این حال ، Sync.com مورد علاقه مطلق ما است.

مایکروسافت OneDrive برای استفاده آسان است و همگام سازی سریع را ارائه می دهد. اگرچه امن ترین سرویس ذخیره سازی ابری در بازار نیست ، اما همچنان ویژگی های امنیتی بهتری نسبت به دو ارائه دهنده دیگر ارائه می دهد. همچنین این اولین خدمتی است که ما در مقایسه با فضای ذخیره سازی ابری ما توصیه می کنیم.

Dropbox از نظر ویژگی هایی بسیار برجسته است ، به خصوص اگر به دنبال محصولی هستید که برای همکاری در اسناد Office و Google ایده آل باشد. با این حال ، به ویژه برای کاربران Mac و iOS دارای نقص هایی است ، که ما در ادامه توضیح خواهیم داد. Google Drive رایگان ترین فضای ذخیره سازی را ارائه می دهد و از خدمات بهتری نیز برخوردار است ، اما در مورد حریم خصوصی شناخته شده ای وجود دارد. 

قبل از اینکه به جزئیات بیشتری برویم ، توضیح سریع در مورد چگونگی عملکرد این مقایسه توضیح خواهیم داد.

تنظیم یک نبرد: Dropbox در مقابل OneDrive در مقابل Google Drive

برای اینکه سعی کنیم این مقایسه را تا حد ممکن عادلانه تر کنیم ، ما آن را به نه حوزه اصلی تقسیم کرده ایم که فکر می کنیم مهمترین آنها هنگام انتخاب ارائه دهنده ذخیره ابری مهمترین هستند. ما ارائه دهندگان را در هر یک از این مناطق مقایسه خواهیم کرد.

در پایان هر دور ، در صورت وجود یک برنده اعلام خواهیم کرد. اگر دور خیلی نزدیک به تماس باشد ، ممکن است با کراوات دو یا سه طرفه به پایان برسد. در پایان نه دور ، همه امتیازات را اضافه می کنیم. 

ارائه دهنده ای که بیشترین دور را کسب می کند برنده کلی خواهد شد. بدون آزار بیشتر ، اجازه دهید نبرد شروع شود!

1

امکانات

OneDrive محصولی از مایکروسافت است ، بنابراین با سایر برنامه های مایکروسافت بسیار زیبا بازی می کند. به عنوان مثال ، اگر در Outlook پیوست دریافت می کنید ، می توانید کلیک راست کرده و آن را مستقیماً در هر پوشه OneDrive مورد نظر خود ذخیره کنید..

به عنوان بخشی از اشتراک Office 365 ، شما همچنین 60 دقیقه از اسکایپ برای تماس با تلفن های همراه و تلفن ثابت استفاده می کنید. می توانید پرونده ها ، عکس ها یا پوشه های OneDrive را مستقیماً از طریق خود اسکایپ به اشتراک بگذارید. می توانید در مورد ویژگی های دیگر در بررسی OneDrive ما بیاموزید.

به همین ترتیب ، Google Drive با سایر برنامه های Google مانند Google Docs و Google Sheets یکپارچه عمل می کند. مایکروسافت OneDrive در جاهایی قرار دارد که با خدمات شخص ثالث در حال ادغام است. شما می توانید از رابط های Google Media ، ویرایشگر عکس و فیلم ، نرم افزار حسابداری و موارد دیگر استفاده کنید.

ادغام با Gmail نیز بسیار عالی است. می توانید یک پرونده از Google Drive خود را مستقیماً از داخل پنجره “نوشتن” متصل کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، بررسی Google Drive ما را بررسی کنید.

Dropbox_paper_empty

Dropbox مجموعه اداری یا سرویس دهنده ایمیل خود را ندارد ، اما دو برنامه خاص از خود را ارائه می دهد: کاغذ و ویترین. کاغذ یک برنامه یادداشتی اساسی است و به شما امکان می دهد متن ، تصاویر ، فیلم و حتی قطعه های کد را وارد کنید. همانطور که در بررسی مقاله Dropbox Paper ما بحث کردیم ، سودمندی آن بسیار محدود است ، به خصوص وقتی در برابر Google Docs یا Microsoft Word (یا OneNote ، با این موضوع مقایسه شود).

یکی از ویژگی های جالب Dropbox Showcase است که به شما امکان می دهد پرونده ها را با یک نمونه کار حرفه ای به اشتراک بگذارید. اگر قبلاً هزینه Dropbox Professional را پرداخت کرده اید و نیاز به ارسال کار به مشتری دارید ، این روش خوبی برای انجام آن است ، اما این یک ویژگی “برجسته” نیست..

ویژگی های همکاری

هر سه ارائه دهنده این ابزارها همکاری عالی دارند ، به همین دلیل توصیه می کنیم هر سه مورد را در بهترین فضای ذخیره سازی ابری خود برای لیست کوتاه همکاری ارائه دهیم. این واقعاً تعجب آور نیست ، زیرا دو نفر از ارائه دهندگان مسئولیت برخی از محبوب ترین برنامه های دفتر در آنجا را بر عهده دارند.

همانطور که اشاره کردیم OneDrive یکپارچه سازی یکپارچه با برنامه های Microsoft Office را فراهم می کند. اگر پرونده با دیگران به اشتراک گذاشته شود ، همه می توانید همزمان روی سند کار کنید. خواهید دید چه کسی در حال کار بر روی پرونده است ، و همچنین هرگونه تغییر در زمان واقعی را انجام می دهد. همه تغییرات به طور خودکار در حساب OneDrive شما ذخیره می شوند. 

ادغام Google Drive با روشی مشابه و با استفاده از برنامه های دفتر شخصی Google مانند Google Docs و Google Sheets کار می کند. می توانید ببینید که سایر همکاران در حال مشاهده پرونده هستند ، با افزودن متن جدید ، نام آنها به عنوان مکان نما با رنگ های مختلف ظاهر می شود.

رابط وب Google Drive

Dropbox برنامه های اداری مخصوص به خود را ندارد ، بنابراین شما ممکن است انتظار داشته باشید که این یک کمکی مفید باشد. در حقیقت ، برعکس درست است ، زیرا Dropbox با پرونده هایی از Microsoft و Google Docs کار می کند. اگر می خواهید بین سرویس ها جابجا شوید ، Dropbox این کار را آسان می کند.

روی هر سند Google در حافظه Dropbox خود کلیک کنید و آن را در برنامه Google مربوطه باز می کند. شما می توانید دقیقاً به همان شکلی که می توانید با اسناد Google در Google Drive همکاری کنید ، اما تغییرات شما به طور خودکار در Dropbox ذخیره می شوند.

می توانید دقیقاً به همان روشی که در OneDrive در پرونده های Microsoft Office همکاری کنید. حتی می توانید قالب های پرونده مایکروسافت را در Google Docs ، Sheets یا Slide باز کرده و ویرایش کنید. پرونده ها همچنان در حافظه Dropbox شما با فرمت های اصلی مایکروسافت ذخیره می شوند. 

به جای اینکه تصمیم بگیرید از کدام سرویس ترجیح می دهید از آن استفاده کنید ، Dropbox به شما امکان می دهد از هر دو استفاده کنید. این می تواند یک ویژگی برنده به خودی خود باشد ، اما ممکن است برای استفاده از آن نیاز به هزینه دسترسی Office بپردازید (Google Docs رایگان است).

در اینجا بین OneDrive و Google Drive چیز زیادی وجود ندارد ، اما با پشتیبانی از خدمات اضافی شخص ثالث ، Google Drive OneDrive را بیرون می آورد تا برنده کلی در اینجا باشد.

دور: ویژگی های نقطه برای Google Drive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

2

قیمت گذاری

هر سه ارائه دهنده ارائه برخی از فضای ذخیره سازی رایگان. Dropbox فقط 2 گیگابایت ارائه می دهد. OneDrive دارای 5 گیگابایت است ، اگرچه شما می توانید حداکثر سه پرونده را در طاق شخصی خود ذخیره کنید ، ویژگی ای که بعداً در عمق بیشتری به آن خواهیم پرداخت.. 

گوگل درایو بهترین سه ارائه دهنده فضای ذخیره رایگان ابر را از بالاترین سه داوطلب در اختیار ما قرار می دهد و 15 گیگابایت فضای ذخیره رایگان ارائه می دهد. اگر فقط به دنبال ذخیره سازی کمی برای پرونده های شخصی خود هستید ، راهنمای ما را به بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای مصارف شخصی بررسی کنید. 

رده های پرداخت شده در جایی پیچیده تر می شوند. برنامه Dropbox با قیمت 11.99 دلار در هر ماه برای برنامه Dropbox Plus یا 9.99 دلار در هر ماه هنگام پرداخت سالانه شروع می شود. همراه با 2 ترابایت ذخیره سازی ، و همچنین برخی از ویژگی های اضافی ، از جمله پوشه های آفلاین موبایل و پشتیبانی از اولویت ایمیل.

برنامه Dropbox Professional با 3 ترابایت ذخیره سازی در هر ماه 19/99 دلار (در هر ماه 16.58 دلار در برنامه سالانه) این کار را بیشتر می کند. این ویژگی های دیگری مانند جستجوی متن کامل و ویترین Dropbox ، محصول نمونه کارها را که قبلاً به آن اشاره کردیم اضافه می کند.

در Dropbox نیز سه ردیف تجاری وجود دارد که برنامه Business Standard با 5 دلار برای هر کاربر در هر ماه 5 ترابایت ارائه می دهد. اگر این کافی نباشد ، می توانید با استفاده از برنامه پیشرفته Dropbox Business ، فضای ذخیره نامحدود 25 دلار برای هر کاربر در هر ماه را بگیرید. می توانید اطلاعات بیشتری در مورد نحوه کار لایه های تجاری در بررسی Dropbox Business ما کسب کنید. 

یک برنامه شرکت Dropbox Enterprise نیز وجود دارد ، اما این یک راه حل قابل تنظیم برای مشاغل بزرگ است ، بنابراین برای نقل قول باید با Dropbox تماس بگیرید. اگر این مورد استفاده شما باشد ، ممکن است ارزش انجام این کار را داشته باشد ، زیرا Dropbox در بالای لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای شرکت قرار گرفت.

با نگاهی به OneDrive ، برنامه های ذخیره سازی پرداخت شده خود را با 100 گیگابایت فقط با 1.99 دلار در ماه شروع می کند ، اگرچه این دسترسی به برنامه های Office نمی آید. 

برنامه شخصی Office 365 برای ماهانه 1 ترابایت فضای ذخیره سازی و همچنین نسخه های دسک تاپ از Outlook، Word، Excel و Powerpoint برای هر ماه 199 دلار معادل 6.99 دلار در ماه است. نقشه خانه Office 365 در هر ماه 9/99 دلار (ماهانه 8.33 دلار در سال پرداخت می شود) با 1 ترابایت ذخیره سازی هر یک تا شش نفر.

برنامه های OneDrive

مانند Dropbox ، OneDrive با سه برنامه تجاری همراه است. تخیل به نام OneDrive for Business Plan 1 برای هر کاربر 5 دلار در ماه است و هرکدام 1 ترابایت ذخیره سازی را در اختیار شما قرار می دهد. OneDrive for Business Plan 2 با ذخیره نامحدود 10 دلار در هر ماه برای هر کاربر ارائه می شود. هر دو برنامه به تعهد سالانه نیاز دارند و به هیچ برنامه Office دسترسی ندارند. 

برنامه Office 365 Business Premium طرحی است که در صورت دسترسی به Office به شما نیاز دارد با هزینه 15 دلار در ماه برای هر کاربر برای ذخیره سازی نامحدود. اگر سالانه عضو شوید ، می توانید این مبلغ را به 12.50 دلار در ماه برسانید.

قیمت های Google Drive نیز با OneDrive تفاوت چندانی ندارند. اولین برنامه پرداخت شده درایو گوگل 1.99 دلار در ماه برای 100 گیگابایت است. می توانید 200 گیگابایت را با قیمت 2.99 دلار در هر ماه یا 2 ترابایت با 9.99 دلار در ماه دریافت کنید. تخفیف برای اشتراک های سالانه نیز موجود است.

برنامه های بزرگتر را می توان فقط با ماهانه 10 ترابایت با 99.99 دلار در هر ماه ، 20 ترابایت با 199.99 دلار در ماه و 30TB با 299.99 دلار عظیم در هر ماه خریداری کرد. کل فضای ذخیره سازی بین چندین سرویس Google از جمله Drive ، Gmail و Google Photos به اشتراک گذاشته می شود. 

گزینه ای وجود دارد که می توانید فضای ذخیره خود را با حداکثر پنج عضو خانواده به اشتراک بگذارید ، بجز 15 گیگابایت اولیه ذخیره رایگان. مانند سایر ارائه دهندگان ، سه گزینه تجاری نیز وجود دارد. 

برنامه G Suite Basic برای هر کاربر 6 دلار در هر ماه است و 30 گیگابایت فضای ذخیره سازی نیز ارائه شده است. برنامه G Suite Business برای هر کاربر 12 دلار در هر ماه ، بسته بندی شده با ذخیره نامحدود است و برنامه G Suite Enterprise برای هر کاربر 25 دلار در هر ماه ، با ذخیره نامحدود و همچنین ویژگی های اضافی مانند کنترل های پیشرفته سازمانی و جلوگیری از از دست دادن داده ها برای Gmail و Google Drive.

اگر به دنبال ذخیره حجم عظیمی از داده ها نیستید ، از هر سه ارائه دهنده گزینه های مناسب برای ذخیره سازی ابر وجود دارد. در واقع ، هر سه آن را بر روی راهنمای ما به بهترین روش برای ذخیره 1TB در ابر تبدیل می کنند.

فضای ذخیره سازی نامحدود همه آنچه به نظر می رسد نیست 

اگر به دنبال فضای ذخیره سازی نامحدود در ابر هستید ، توصیه می کنیم به بهترین ارائه دهندگان فضای ذخیره نامحدود آنلاین نگاهی بیندازید. هر سه ارائه دهنده این مقایسه آنچه را “ذخیره نامحدود” می نامند ارائه می دهند ، اما این لزوماً تصویر کامل نیست.

برای مثال با برنامه Advanced Dropbox Business، شما با 3TB شروع می کنید. دسترسی به مقدار نامحدود کامل ، ابتدا باید با پشتیبانی Dropbox تماس بگیرید.

OneDrive به روشی مشابه کار می کند. برای اشتراک با بیش از پنج کاربر ، در ابتدا به هر کاربر 1 ترابایت ذخیره سازی داده می شود که سرپرست ها می توانند تا 5 ترابایت برای هر کاربر افزایش یابند. هر چیزی بالاتر از این باید از طریق پشتیبانی OneDrive درخواست شود ، چه کسی فضای موجود را تا 25 ترابایت برای هر کاربر افزایش می دهد. 

گذشته از این ، شما باید به برنامه های تیم SharePoint و سایر برنامه های شرکت یا غیرانتفاعی که نیاز به تأیید مایکروسافت دارند ، نگاه کنید.

به همین ترتیب ، کاربران G Suite Business برای کمتر از پنج کاربر در هر کاربر به 1 ترابایت محدود می شوند. برای اینکه بتوانید دسترسی نامحدود داشته باشید ، باید بیش از پنج کاربر با استفاده از فضای ذخیره خود داشته باشید.

برای اکثر کاربران شخصی ، 2TB معمولاً فضای زیادی ذخیره می شود. اگر می خواهید Google Drive vs Dropbox را انتخاب کنید ، می توانید این موضوع را ارزانتر دریافت کنید. برنامه های شخصی OneDrive فقط حداکثر 1 ترابایت فضای ذخیره سازی ارائه می دهد ، اگرچه این شامل برنامه های دسک تاپ مایکروسافت آفیس نیز می شود. 

از آنجا که Google Drive بیشترین میزان ذخیره رایگان ، ارزانترین گزینه شخصی 2TB و بهترین گزینه نامحدود را ارائه می دهد ، Google Drive برنده قیمت گذاری است.

گرد: نقطه قیمت گذاری برای Google Drive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

3

همگام سازی پرونده

Dropbox شرکتی است که برای اولین بار مدل پوشه همگام سازی را که توسط هر سه ارائه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد ، رایج کرد. Dropbox یک پوشه همگام سازی را در رایانه شما ایجاد می کند تا بتوانید از آنها استفاده کنید ، از هر پرونده یا پوشه ای که در آن پوشه قرار گرفته است همگام با ابر. 

هر سه ارائه دهنده آنچه Dropbox را “همگام انتخابی” می نامند ارائه می دهند. این امکان را به شما می دهد تا انتخاب کنید که پوشه ها با هارد دیسک شما همگام سازی می شوند و صرفاً در ابر باقی می مانند تا در فضای درایو خود صرفه جویی کنید. پوشه های همگام نشده در رایانه شما قابل مشاهده نیستند.

Dropbox با Smart Sync ، که برای برنامه های Plus ، Professional و Business در دسترس است ، این کار را حل می کند. این یک ویژگی عالی است که به Dropbox کمک کرده است تا در صدر فهرست بهترین فضای ذخیره سازی ابری با همگام سازی قرار بگیرد. این امکان را به شما می دهد که پرونده ها را به عنوان “فقط آنلاین” تنظیم کنید ، به این معنی که پرونده ها در پوشه همگام سازی در رایانه شما نشان داده می شوند اما فضای درایو شما را به خود اختصاص نمی دهند.

فایل های dropbox-sync-online

OneDrive یک سیستم مشابه با نام Files On-Demand دارد. اگر یک پرونده آنلاین را بارگیری کنید ، پس از بستن آن روی دیسک سخت شما باقی می ماند. برای بازگشت به اینترنت فقط باید کلیک راست کرده و “فضای خالی” را انتخاب کنید. 

ناامیدکننده ، Google Drive گزینه همگام سازی هوشمندی را ارائه نمی دهد. اگر نمی خواهید فایلهایی که روی هارد دیسک شما جای خود را می گیرد ، نتوانید آنها را در پوشه Google Drive خود ببینید. این در حالی است که شما می توانید به Google Drive اجازه دهید ابتدا آنها را فشرده کند ، امکان ذخیره سازی نامحدود را برای عکس های شما فراهم می کند.

همگام سازی بلوک سطح و تاریخچه نسخه

یکی از مهمترین فاکتورها هنگام انتخاب ارائه دهنده ذخیره سازی ابری ، سرعت همگام سازی است و اینکه آیا ارائه دهنده انتخابی شما از همگام سازی سطح بلوک استفاده می کند یا خیر. این هر پرونده را به قطعات کوچکتر تقسیم می کند. وقتی تغییری در پرونده ایجاد شود ، فقط بخشی که تغییر می کند همگام سازی می شود ، که نیاز به همگام سازی مجدد کل پرونده را حذف می کند.

این می تواند به طور قابل توجهی زمان همگام سازی را سرعت بخشد ، به خصوص برای پرونده های بزرگ. اگر از حافظه خود بیشتر برای پرونده های کوچکتر استفاده می کنید ، لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اسناد را بررسی کنید. 

هر دو Dropbox و OneDrive از همگام سازی سطح بلوک استفاده می کنند و سایر ارائه دهندگان نام بزرگ مانند pCloud را مطابقت می دهند. OneDrive فقط از این روش برای قالب های پرونده مایکروسافت آفیس استفاده می کرد ، اما اکنون همگام سازی سطح بلوک را در اکثر انواع مهم پرونده اعمال می کند. با این وجود Google Drive هنوز از کپی کردن فایل سطح بلوک استفاده نمی کند. 

همگام سازی onedrive-selective

سابقه نسخه یکی دیگر از ویژگی های مفید ذخیره سازی ابر است. اگر از تغییراتی که ایجاد کرده اید راضی نیستید ، به شما امکان می دهد پرونده ها را به نسخه های قبلی برگردانید. Dropbox سابقه نسخه تا 180 روز را ارائه می دهد. در واقع ، Dropbox در کنار Sync.com و Google Drive لیست ما را به بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای نسخه تبدیل می کند.

OneDrive تاریخچه نسخه را برای حسابهای شخصی به 30 روز محدود می کند. برای حساب های تجاری ، پیش فرض ذخیره حداکثر 500 نسخه است. به نظر می رسد تاریخ نسخه Google Drive محدودیتی ندارد ، اما اسناد می گویند ممکن است تغییرات را برای صرفه جویی در فضای ادغام کند. 

Dropbox همچنین ویژگی ای به نام “عقب” را ارائه می دهد. این امر به شما امکان می دهد در صورت بروز مشکلاتی ، مانند ویروس ، به نسخه قبلی کل حساب Dropbox خود مراجعه کنید. OneDrive یک ویژگی مشابه با نام “بازیابی پرونده ها” دارد که در هر دو برنامه شخصی و تجاری با حداکثر 30 روز درج شده است. 

Google Drive قابلیت مشابهی را ارائه نمی دهد. می توانید لیستی از فعالیت های اخیر را در تمام پرونده های خود مشاهده کرده و به نسخه های قبلی پرونده های فردی برگردید ، اما راهی برای بازگرداندن کل درایو به حالت قبلی وجود ندارد.

هر دو Dropbox و OneDrive از ویژگی های همگام سازی هوشمند و به عقب برگرداندن ارائه می دهند ، که البته درایو نمی تواند مطابقت داشته باشد ، اگرچه نسخه را با پرونده ارائه می دهد. Google Drive برخلاف دو ارائه دهنده دیگر ، از همگام سازی سطح بلاک نیز استفاده نمی کند.

بین آن تفاوت چندانی وجود ندارد ، اما با ارائه سابقه طولانی تر پرونده ، Dropbox گزینه بهتری است.

دور: نقطه همگام سازی پرونده برای Dropbox

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

4

اشتراک گذاری پرونده

هر سه ارائه دهنده با ایجاد پیوندهای اشتراکی ، اشتراک گذاری فایل را ساده می کنند. Dropbox حتی روی لیست ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای اشتراک گذاری فشرده شد ، اگرچه سایر ارائه دهندگان پرداخت شده ، مانند pCloud و Tresorit ، آن را ضرب و شتم کردند.

هر سرویس گزینه ای برای تعیین اینکه آیا گیرنده می تواند یک فایل را ویرایش یا مشاهده کند ، به شما می دهد. Google Drive همچنین به شما امکان می دهد افرادی را انتخاب کنید که می توانند درباره سند اظهار نظر کنند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری کسب کنید ، از راهنمای ما در مورد نحوه به اشتراک گذاری پرونده ها در Google Drive مطلع شوید.

Dropbox و OneDrive همچنین به شما امکان می دهند از پیوندهای خود از رمز عبور محافظت کرده و تاریخ های انقضا را برای دسترسی موقت تنظیم کنید. این چیزی نیست که Google Drive به شما امکان می دهد انجام دهید ، مگر اینکه حساب Google Drive for Business داشته باشید.

اشتراک فایل از طریق پیوندها روشی ساده اما مؤثر است که کار را برای فرستنده و گیرنده آسان می کند. این یکی از دلایلی است که ظاهر می شود هر سه ارائه دهنده در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای چند کاربر ، در کنار Egynyte و Sync.com.

اشتراک گذاری پرونده های بزرگ

وقتی صحبت از اشتراک پرونده های بزرگ می شود ، در حداکثر اندازه پرونده که می توانید آپلود کنید ، تفاوت هایی وجود دارد. اگر فایلهای بزرگی را که می خواهید ذخیره کنید ، در اختیار شما قرار داده است ، پس از نگاهی به مجموعه ما از بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای پرونده های بزرگ ، نگاهی بیندازید.. 

OneDrive به شما امکان می دهد تا پرونده ها را تا 100 گیگابایت اندازه بارگذاری و به اشتراک بگذارید. گیرنده شما برای دیدن پرونده به حساب Microsoft نیازی ندارد یا به سیستم وارد شوید.

پرونده های رابط وب OneDrive

Google Drive به شما امکان می دهد تا پرونده ها را تا اندازه 5 ترابایت بارگذاری کنید ، مگر اینکه این اسناد ، صفحات گسترده یا ارائه باشند ، در صورتی که سایر محدودیت های پرونده اعمال می شوند.

Dropbox برای به اشتراک گذاری پرونده های بزرگتر گزینه ویژه ای دارد. اندازه پرونده به حساب های رایگان به 100 مگابایت محدود شده است ، 2 گیگابایت برای برنامه Dropbox Plus و 100 گیگابایت برای برنامه Dropbox Professional ، با همین محدودیت ها برای حساب های تجاری. Dropbox به جای اینکه فایل اصلی خود را به اشتراک بگذارد ، یک نسخه را فراهم می کند. هرگونه تغییر در این مورد در پرونده اصلی اعمال نخواهد شد.

Google Drive به شما امکان نمی دهد تاریخ انقضا برای پیوندهای مشترک در حساب های شخصی تعیین کنید ، اما می توانید پرونده های بزرگتر از سایر ارائه دهندگان به اشتراک بگذارید. با این حال ، اکثریت قریب به اتفاق کاربران به اشتراک گذاری پرونده ها با بیش از 100 گیگابایت نیاز ندارند. 

تاریخ انقضا برای پیوندها یک ویژگی بسیار مفیدتر است و با پشتیبانی از پرونده ها تا 100 گیگابایت و همچنین به اشتراک گذاری فایل ها با دارندگان حساب غیر مایکروسافت ، OneDrive در این دور برنده می شود.

دور: نقطه اشتراک فایل برای OneDrive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

5

راحتی در استفاده

OneDrive و Google Drive برای Windows و MacOS سرویس های دسک تاپ ارائه می دهند ، اما اگر در لینوکس هستید ، شانس ندارید. OneDrive با ویندوز 10 نصب شده است ، اما برای استفاده از آن باید وارد سیستم شوید. Dropbox برای ویندوز ، macOS و لینوکس به مشتریان ارائه می دهد ، و آن را در لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای کاربران لینوکس در کنار pCloud و MEGA قرار داده است (قطعه Dropbox در مقابل MEGA ما را بخوانید).

هر سه ارائه دهنده از یک روش آزمایش شده و آزمایش شده برای همگام سازی پوشه ها استفاده می کنند ، با یک سینی سیستم در دسترس یا نماد نوار منو که به شما امکان می دهد سریع تنظیمات را تغییر دهید. تجربه تقریباً مشابه در هر سه سیستم عامل است.

مسئله کوچکی که ما با آن داریم ، این است که شمایل نگاری. در یک نشانه خیره کننده از اصالت ، Google Drive و OneDrive هر دو از آیکون هایی به شکل ابر استفاده می کنند و این نگاه ها (به نظر ما) تقریباً مشابه هستند. 

Amazon Prime Photos همچنین از یک آیکون ابری استفاده می کند ، بنابراین اگر دارای چندین حساب ذخیره سازی ابری هستید ، ممکن است قبل از پیدا کردن نماد موردنظر خود ، مجبور شوید روی دو آیکون شناور شوید. Dropbox حداقل از یک نماد جعبه نسبتاً مشخص استفاده می کند.

برای کاربران Mac ، مشکلی با برنامه وب Dropbox این است که ابتدا پوشه ها را لیست نمی کند. پیش فرض این است که بدون در نظر گرفتن نوع ، هر پرونده و پوشه را با حروف الفبا لیست کنید. اگر یک پوشه بزرگ پر از عکس و زیر پوشه دارید ، ممکن است مجبور شوید هزاران پرونده تصویر را قبل از پیدا کردن پوشه مورد نظر خود جستجو کنید..

برنامه dropbox-web

هیچ راهی برای اصلاح این وجود ندارد؛ می توانید براساس نوع مرتب سازی کنید ، اما این پوشه ها را در بالا قرار نمی دهد. به نظر نمی رسد که مشکلی وجود داشته باشد. این کمی ناامید کننده است ، اما ما هنوز هم ارائه دهندگان دیگر را به عنوان گزینه های بهتر مانند OneDrive یا Sync.com که بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما را برای لیست کوتاه مکینتاش ایجاد کرده اند ، توصیه می کنیم..

لازم به ذکر است که این مشکل با برنامه وب Dropbox در ویندوز رخ نمی دهد. همانطور که انتظار دارید پوشه ها قبل از پرونده ها ظاهر می شوند. در حقیقت ، Dropbox لیست ما را از بهترین خدمات ذخیره سازی ابری برای ویندوز قرار می دهد.

با این وجود ، این یک مسئله جزئی است ، اما اگر کاربر Mac هستید ممکن است بخواهید در جای دیگری جستجو کنید. با رابط های تقریبا بی عیب و نقص ، OneDrive و Google Drive بهتر هستند ، اگرچه OneDrive برای ادغام ویندوز در اینجا پیروز می شود.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای OneDrive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

6

برنامه تلفن همراه

هر سه ارائه دهنده برنامه های تلفن همراه را برای Android و iOS ارائه می دهند. درمجموع ، همه اینها تقریباً شبیه به هم هستند ، اگرچه برنامه Dropbox دارای نقص جدی در نسخه iOS است ، همانطور که به زودی خواهیم دید. ما عملکرد خوبی از هر سه برنامه در Android مشاهده کرده ایم که هر سه بهترین فضای ذخیره سازی ابری خود را برای لیست کوتاه اندرویدی ایجاد می کنند. 

در برنامه تلفن همراه Google Drive ، چهار برگه اصلی برای انتخاب وجود دارد. برگه “home” جدیدترین پرونده های شما را نشان می دهد ، یک برگه “X” پرونده ها یا پوشه های مورد علاقه خود را نشان می دهد ، یک برگه “اشتراکی” پرونده هایی را که به اشتراک گذاشته اید نشان می دهد ، و یک برگه “پرونده های عمومی” به شما امکان دسترسی به همه Google Drive شما را می دهد. فایل ها.

OneDrive مشابه است اما شامل صفحه “عکس” می شود که به شما امکان می دهد عکس های خود را بر اساس مکان ها ، برچسب ها و موارد دیگر جستجو کنید. برنامه Dropbox همچنین شامل یک بخش حساب است که می توانید اطلاعات مربوط به آن را مشاهده کنید ، مثلاً از چه میزان ذخیره ای در حال حاضر استفاده می کنید.

برنامه dropbox-mobile

ناامیدکننده ، در برنامه iOS Dropbox ، همان مشکلی که در مورد برنامه وب در Mac وجود دارد ، رخ می دهد: پرونده ها و پوشه ها به ترتیب حروف الفبا ذکر شده اند ، و هیچ راهی برای مجبور کردن برنامه در لیست پوشه ها وجود ندارد. اگر به اکوسیستم Apple وارد شده اید ، تجربه کاربر به مراتب بدتری را در وب و موبایل تجربه می کنید.

برای یک گزینه دیگر ، بهترین ویژگی های ذخیره سازی ابری برای آیفون را درج کنید ، جایی که iCloud ، Google Drive و pCloud از آنها استفاده می کنند..

افزودن پرونده ها به فضای ذخیره سازی ابری از برنامه

هر سه برنامه به شما امکان می دهند بدون در نظر گرفتن سیستم عامل ، پرونده ها را از تلفن خود بارگذاری کنید. همچنین می توانید از دوربین خود در داخل برنامه استفاده کنید تا عکس هایی را بگیرید که مستقیماً در فضای ذخیره سازی خود بارگذاری می شود بدون اینکه در تلفن خود ذخیره کنید.

اسکن اسناد یک ویژگی مفید است که از یک سند عکس می گیرد ، به طور خودکار آن را برداشت می کند تا هر چیز اضافی را از بین ببرد ، سپس تصویر را برای صاف کردن آن پردازش می کند ، اگر عکس به طور مستقیم از بالا گرفته نشده است. Dropbox و OneDrive هم این ویژگی را از طریق موبایل ارائه می دهند.

dropbox-features- اسکن موبایل

OneDrive به شما امکان اسکن کردن اسناد ، تخته های سفید ، کارت ویزیت و عکس های استاندارد را می دهد که برای هر کدام یک تنظیم متفاوت است. تصاویر به دست آمده در رنگ کامل نشان داده می شوند. Dropbox تنها دارای یک تنظیم پیش فرض است که تصویر شما به صورت سیاه و سفید ذخیره می شود. 

برای استفاده عمومی ، هر سه برنامه تقریباً مشابه هستند. با این حال ، Dropbox و OneDrive ویژگیهای اسکن مفیدی را ارائه می دهند که Google آن را ندارد. با عملکرد بیشتر و ویژگی های کمی بهتر ، OneDrive از Google Drive پیروز می شود تا در اینجا برنده شود ، اگرچه هر سه برنامه یک تجربه بسیار خوب را در تلفن همراه ارائه می دهند.

دور: نقطه برنامه تلفن همراه برای OneDrive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

7

امنیت

ما این دور را با یک نکته واضح شروع خواهیم کرد: مهم نیست که در کدام یک از مباحث OneDrive vs Dropbox vs Google Drive بنشینید ، زیرا هیچکدام از این سرویس ها برای امنیت درخشان نیستند ، و ما توضیح خواهیم داد که چرا.

استاندارد طلا برای امنیت در ذخیره سازی ابر رمزگذاری دانش صفر است. این نوع رمزگذاری بدان معنی است که ارائه دهنده شما کپی از کلید رمزنگاری شما را ذخیره نمی کند تا حتی اگر می خواست پرونده های شما را رمزگشایی نکند. این مورد در مورد ارائه دهنده ذخیره سازی ابر مورد علاقه ما ، Sync.com است.

متأسفانه ، هیچ یک از این سه ارائه دهنده رمزگذاری دانش صفر را ارائه نمی دهند. اگر به دنبال امنیت اضافی هستید ، راهنمای ما را به بهترین خدمات ابر صفر دانش بررسی کنید. گزینه دیگر استفاده از نرم افزار رمزگذاری شخص ثالث مانند Boxcryptor است که می تواند پرونده های شما را قبل از بارگذاری آنها در ابر رمزگذاری کند. برای اطلاعات بیشتر می توانید بررسی Boxcryptor ما را بررسی کنید. 

امنیتی درایو گوگل

اگرچه هیچ یک از ارائه دهندگان ما رمزگذاری دانش صفر را ارائه نمی دهند ، اما همه آنها سطح امنیتی استاندارد در صنعت را در مناطق دیگر ارائه می دهند. OneDrive for Business از رمزگذاری AES 256 بیتی برای داده های در حالت استراحت و اتصالات SSL / TLS برای داده های در حال ترانزیت استفاده می کند. برای حساب های شخصی ، داده ها به صورت رمزگذاری و در حالت استراحت رمزگذاری می شوند ، اما مایکروسافت دقیقا مشخص نمی کند که از چه رمزگذاری استفاده می شود. 

Google Drive از رمزگذاری AES 128 بیتی و AES 256 بیتی برای داده های در حالت استراحت استفاده می کند ، هرچند مشخص نیست چه زمان استفاده از هر پروتکل است. داده های موجود در ترانزیت با پروتکل TLS رمزگذاری می شوند. Dropbox از رمزگذاری AES 256 بیتی برای داده های در حالت استراحت و SSL / TLS برای داده های در حال انتقال استفاده می کند.

ویژگی های امنیتی اضافی

حتی با سرویس هایی که رمزگذاری دانش صفر را ارائه می دهند ، حساب شما فقط به همان اندازه رمز عبور ایمن است. ما همیشه استفاده از رمزهای عبور قوی را توصیه می کنیم ، که به خاطر سپردن آن ممکن است دشوارتر باشد ، اما شما می توانید با استفاده از یک مدیر رمز عبور برای ذخیره آنها ، آنها را ایمن نگه دارید. برای اطلاعات در مورد گزینه هایی مانند Dashlane به لیست ما از بهترین مدیران رمز عبور نگاهی بیندازید.

لایه دیگری از محافظت شما می توانید احراز هویت دو عاملی است. وقتی وارد سیستم می شوید ، باید یک لایه دوم اثبات کنید که دسترسی شما به داده های شما واقعاً واقعی است. این می تواند به صورت یک پیام کوتاه یا با استفاده از یک برنامه تأیید کننده باشد ، که یک کد با محدودیت زمانی را برای استفاده شما ایجاد می کند..

Dropbox با استفاده از پیام کوتاه یا برنامه تأیید اعتبار ، تأیید هویت دو عاملی را ارائه می دهد. اگر این برای شما کافی نیست ، به بررسی بهترین گزینه های Dropbox برای امنیت ، نگاهی بیندازید. با استفاده از Google Drive ، می توانید تأیید هویت دو عاملی را با استفاده از پیام کوتاه ، برنامه تأیید اعتبار سنج یا با استفاده از یک اعلان فوری در صورت نصب برنامه Google بر روی تلفن خود تنظیم کنید..

باطل

با OneDrive ، می توانید برای ورود به سیستم از یک پیام متنی یا یک برنامه تأیید اعتبار استفاده کنید ، یا به عنوان کاربر ویندوز ، بسته به سخت افزار خود می توانید از Windows Hello استفاده کنید تا از طریق تشخیص چهره یا اثر انگشت به حساب خود دسترسی پیدا کنید..

OneDrive همچنین اخیراً ویژگی جدیدی با عنوان “طاق شخصی” را معرفی کرده است که شما را مجبور می کند برای دسترسی به هر چیزی که در آن قرار دارد ، از احراز هویت دو عاملی استفاده کنید. همچنین بعد از 20 دقیقه عدم تحرک به طور خودکار قفل می شود. با این حال ، گزینه ای برای ارتقاء حساب خود به رمزگذاری دانش صفر وجود ندارد ، مانند آنچه می توانید با خدماتی مانند pCloud ، همانطور که بررسی pCloud ما توضیح می دهد.

علاوه بر اینکه احتیاج به تأیید هویت دو عاملی دارد ، پرونده های شخصی خرک در ویندوز 10 با یک منطقه رمزگذاری شده BitLocker در هارد دیسک شما همگام سازی می شوند. محافظ مشابهی برای Mac وجود ندارد ، بنابراین ، اگر شما یک طرفدار اپل هستید ، ممکن است بخواهید به راهنمای ما برای بهترین نرم افزار رمزگذاری نگاهی بیندازید.

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم ، می توانید از برنامه OneDrive استفاده کنید تا اسناد اسکن شده را مستقیماً در طاق بارگذاری کنید بدون اینکه ابتدا در تلفن خود ذخیره کنید. وقتی برنامه را آزمایش کردیم ، حتی متوجه شدیم که صفحه کلیدهای شخص ثالث را بر روی گوشی نصب کرده ایم و ما را ترغیب کرده است که هنگام وارد کردن گذرواژه از صفحه کلید پیش فرض استفاده کنیم..

از نظر امنیتی ، هیچ یک از ارائه دهندگان رمزگذاری دانش صفر را ارائه نمی دهند ، بنابراین آنها هرگز به عنوان بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای رمزگذاری در نظر ما نخواهند بود. OneDrive با داشتن یک طاق شخصی که شما را مجبور به استفاده از احراز هویت دو عاملی می کند و در حین عدم فعالیت به طور خودکار قفل می شود ، محافظت کمی بیشتر ارائه می دهد.. 

به همین دلیل ، OneDrive فقط به عنوان برنده این دوره از رقابتها گله می کند.

دور: نقطه امنیتی برای OneDrive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

8

حریم خصوصی

مانند امنیت ، هیچکدام از ارائه دهندگان در اینجا هنگام حفظ حریم خصوصی ، از اعتبار بالایی برخوردار نیستند. اگر به دنبال ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری هستید که به حریم خصوصی شما احترام بگذارد ، گزینه های بهتری در آنجا وجود دارد. ما چند مورد را قبلاً بررسی نکرده ایم ، اما Tresorit (به بررسی Tresorit ما مراجعه کنید) یا Sync.com را برای گزینه های دیگر امتحان کنید ، اگر دوست ندارید آنچه را در اینجا می خوانید.

خط مشی رازداری Google اعلام کرده است که “هنگام استفاده از خدمات ما ، محتوایی را که ایجاد می کنید ، بارگذاری می کنید یا از دیگران دریافت خواهید کرد” جمع آوری می کند و شامل ایمیل ، اسنادی است که شما ایجاد می کنید و نظراتی را که در سیستم عامل های Google مانند YouTube می دهید. Google اظهار داشت که این داده ها را برای ارائه خدمات بهتر و همچنین برای ارائه تبلیغات شخصی سازی شده ، جمع آوری می کند.

OneDrive کمی آزار دهنده است. خط مشی رازداری مایکروسافت اعلام کرده است که “از آنچه در ایمیل ، چت ، تماس های ویدئویی یا پست صوتی یا اسناد ، عکس ها یا پرونده های شخصی خود می گویید برای تبلیغات به شما استفاده نمی کند.” با وجود این ، بدون رمزگذاری صفر دانش و پرونده هایی که در ایالات متحده مستقر هستند ، مهندسان مایکروسافت می توانند در صورت لزوم به این پرونده ها دسترسی پیدا کنند. 

این بدان معناست که شما ممکن است یک غریبه کامل را از طریق پرونده های خود مرور کنید ، که این یک فکر جذاب نیست.

پنل onedrive-privacy-control

خط مشی رازداری Dropbox اعلام کرده است که داده های شما را به دلایل مختلف جمع آوری می کند ، از جمله “بررسی و جلوگیری از مسائل امنیتی و سوء استفاده از خدمات Dropbox یا کاربران Dropbox.” همچنین تأیید می کند که داده های تجزیه و تحلیل شامل “چیزهای شما” است ، “همان چیزی است که شما تصمیم می گیرید در حساب Dropbox خود ذخیره کنید” – به معنای پرونده های شما.

نه تنها این ، بلکه اطلاعات شما به اشخاص ثالث “قابل اعتماد” که شامل خدمات وب آمازون ، Google و Zendesk نیز هستند ، افشا می شود. Dropbox همچنین مشهور هک شده در سال 2012 ، با نشت نزدیک به 70 میلیون کلمه عبور کاربر ، اگرچه از آن زمان به بعد بازی خود را ارتقا داده است. در بررسی Dropbox ما می توانید در مورد وضعیت حریم شخصی Dropbox اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مکاشفه PRISM

در سال 2013 ، ادوارد اسنودن اسناد طبقه بندی شده NSA را به واشنگتن پست و گاردین افشا کرد. بخشی از افشاگری ها شامل اطلاعات مربوط به PRISM ، برنامه نظارت NSA و شرکت هایی بود که بخشی از این برنامه بودند. این شرکت ها شامل فیس بوک ، یاهو ، اپل ، یوتیوب و از همه مهمتر برای این مقایسه ، گوگل و مایکروسافت بودند.

اسناد فاش شده ادعا می کنند که PRISM به NSA اجازه می دهد تا محتوای ایمیل ، تماس و پرونده های ذخیره شده در ابر را جمع آوری کند. شرکتهایی که نامگذاری شده بودند سریع وضعیت را روشن کردند. مایکروسافت اظهار داشت كه اجازه دسترسی به داده های مشتری را فقط در صورت دریافت “دستورالعمل قانونی و یا اعدام” از این طریق دریافت می كند. 

پاسخ گوگل این بود که “ما داده های کاربر را مطابق قانون به دولت افشا می کنیم و همه این درخواست ها را با دقت بررسی می کنیم.” اگر این شما را می ترساند ، به جای دیگری بنگرید.

Dropbox به عنوان یکی از شرکت هایی که در این برنامه شرکت می کرد ، در لیست قرار نگرفت ، اما اسناد به بیرون درز اعلام کرد که برنامه هایی برای اضافه کردن Dropbox به عنوان شریک زندگی وجود دارد. پاسخ شرکت این بود که بگوییم “بخشی از هیچ برنامه ای نبوده و متعهد به محافظت از حریم شخصی کاربران ما هستیم.”

حتی بدون PRISM ، قوانین آمریکا مانند قانون میهن پرست به آژانس ها اجازه می دهد تا داده ها را از سرویس های ذخیره سازی ابری درخواست کنند. از آنجا که هیچ یک از این ارائه دهندگان رمزگذاری دانش صفر را ارائه نمی دهند ، هرگونه اطلاعاتی که افشا می شود توسط آن آژانس ها کاملاً قابل دسترسی خواهد بود. 

پیدا کردن یک برنده کار دشواری است ، زیرا هیچ یک از ارائه دهندگان وقتی صحبت از حریم خصوصی می شود ، خود را با شکوه جلوه نمی دهند. Google از برداشت و استفاده از داده های شما بدنام است ، اما Dropbox تنها یکی از این سه نفری است که یک واقعه بزرگ هک شدن داشته است. 

به نظر می رسد OneDrive کمترین خط مشی رازداری برای حفظ حریم خصوصی دارد ، بنابراین فقط نکته را در اینجا می خواند ، حتی اگر پرونده های شما در ایالات متحده اخلاقی داستان باشد: اگر نگران حفظ حریم خصوصی هستید ، پرونده های خود را با هر یک از بهترین نرم افزارهای رمزنگاری رمزگذاری کنید.

دور: نقطه حفظ حریم خصوصی برای OneDrive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

9

پشتیبانی مشتری

Dropbox و Google Drive پشتیبانی ایمیل چت ، تلفن و 24/7 زنده را ارائه می دهند ، اگرچه حساب پولی ندارید ، اما هیچ پشتیبانی چت برای Google Drive وجود ندارد. در طول آزمایشات ، چت زنده Dropbox تقریبا بلافاصله پاسخ داد. 

کیفیت پشتیبانی معقول بود ، اگرچه آنها قادر به ارائه قطعنامه ای در مورد برنامه های Mac و iOS نیستند علاوه بر اینکه پیشنهاد می کنیم ما آن را به عنوان درخواست ویژگی مطرح کنیم.

گوگل نیز در کمتر از یک دقیقه پاسخ داد. به طور کلی ، این پاسخ ها مفید بودند ، اگرچه آنها نتوانستند به ما بگویند سرویس مورد استفاده از چه نوع رمزگذاری است. آنها همچنین ایمیل های پیگیری ارسال کردند که اطلاعات مفیدی را در رابطه با پرس و جو ارائه می دادند ، که خوب بود.

مرکز راهنمایی google-drive

OneDrive به مراتب كمك تر است. اولین درگاه تماس شما یک دستیار مجازی کم ارزش است. هنگام درخواست صحبت با نماینده ، تنها گزینه از طریق ایمیل است. 

ما در 20 دقیقه پاسخی به سهام دریافت کردیم که ایمیل ما را تأیید کرد و ایمیل دیگری برای رسیدگی به درخواست ما طی یک ساعت رسید. مجدداً كمتر از این كار مفید بود ، و به ما توصیه كرد تا برای پرس و جو درباره حساب كاربری با بخش IT خود تماس بگیریم.

طی ساعات کاری ، ما در مدت 5 دقیقه با پیوند چت با یک متخصص مایکروسافت OneDrive یک پاسخ ایمیل داشتیم. طبق گفته این شرکت ، این افراد “متخصص ماهر” هستند که به جای کارمندان مایکروسافت برای پاسخ به سوالات انتخاب می شوند. 

اولین باری که این کار را امتحان کردیم ، پاسخ مفیدی به ما داده شد. بار دوم که اطلاعات خارج از تاریخ به ما داده شد. بهتر می توانید در Google جستجو کنید.

هر دو Dropbox و Google Drive پشتیبانی چت زنده شبانه روزی را ارائه می دادند ، اما تلاش برای گپ زدن با یک انسان در OneDrive کاملاً یک چالش بود. با پشتیبانی فوری و ایمیل های پیگیری مفید ، Google Drive این دور را می گیرد.

دور: نقطه پشتیبانی مشتری برای Google Drive

لوگوی Dropbox
Google Drive Logo
آرم OneDrive

10

حکم

همیشه تصمیم گیری بر اساس کمترین حاشیه بود. اگر این مطلب را به طور کامل خوانده باشید ، الگویی را مشاهده خواهید کرد: تقریباً همه گروههای ما دارای روابط نزدیک بودند ، اما فقط یک برنده وجود دارد.

با پنج امتیاز ، برنده این Dropbox در مقابل Google Drive vs OneDrive نبرد OneDrive است. مسیرهای Google Drive با سه امتیاز ، در حالیکه Dropbox در پایین با یک امتیاز (ناعادلانه در نگاه اول) قرار دارد. در پایان ، هرچند ، واقعاً بستگی به آنچه که در ارائه دهنده فضای ذخیره سازی ابری به دنبال آن هستید ، بستگی دارد.

برنده: OneDrive

اگر نگران قیمت گذاری نیستید ، درایو و خدمات بیشتر برای قیمت پرداخت شده و همچنین یک برنامه رایگان خوب در پایین گزینه خوبی است. در مناطق دیگر ، مانند همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده ها ، Dropbox و OneDrive جلال را به اشتراک می گذارند ، با ارائه نسخه کامل حساب و اشتراک گذاری آسان پیوند.

OneDrive همگام سازی با سطح بلوک را برای پرونده ها ، با یک طاق شخصی برای حساس ترین اسناد شما ارائه می دهد ، به همین دلیل در دور امنیتی ما پیشگام است. همچنین در بسیاری از زمینه های دیگر از جمله ارائه بهترین رابط برای کاربران تلفن همراه و دسک تاپ نیز عملکرد خوبی داشته است ، در حالی که Google Drive تقریباً با آن مطابقت دارد.

با این حال برای پشتیبانی مشتری خوب نبود. گوگل در آنجا برنده شد و Dropbox جایگزین بسیار مفیدی را ارائه داد. 

OneDrive ممکن است در این OneDrive در مقابل Google Drive و مقایسه Dropbox برنده کلی باشد ، اما این بدان معنا نیست که این بهترین گزینه در خارج از کشور است. اگر امنیت و حفظ حریم خصوصی بیشترین نگرانی را دارند ، محصولات برتر در دسترس هستند. فقط به Sync.com نگاه کنید یا از خدماتی مانند Boxcryptor استفاده کنید تا ابتدا پرونده های خود را رمزگذاری کنید.

ما همیشه مشتاق هستیم که نظرات شما را درباره هر یک از ارائه دهندگان در این مقایسه بشنویم. نظرات خود را در زیر بگذارید و مثل همیشه از خواندن متشکرم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map