بهترین ابزارهای ذخیره سازی ابر ابر DIY: ذخیره سازی ابر شخصی شخصی برای سال 2020

اگر فکر ساختن فضای ذخیره سازی ابری خود شما را نمی ترساند ، در جای مناسب هستید. ساختن راه حل خود به شما امکان کنترل بیشتری بر ابر خود می دهد و از حریم شخصی خود بهتر محافظت خواهید کرد. در این بررسی ، ما درمورد انتخاب بهترین ابزارهای ذخیره سازی DIY DIY در مورد انتخاب ما صحبت خواهیم کرد.

این وسایل نرم افزاری برای کمک به تنظیم فضای ذخیره سازی ابری شخصی خود به شما امکان نمی دهند با دستگاههای ذخیره سازی ابری شخصی اشتباه گرفته شوند.

باید با خرید تجهیزات یا سرمایه گذاری در هاست مجازی ، این سخت افزار را کنترل کنید. اگر بعد از خواندن این مورد علاقه خود را به ابزارهای ذخیره ابر DIY علاقه مند نیستید ، بهترین راه حل ذخیره سازی ابر ما را برای یک راه حل ساده تر بررسی کنید.

ذخیره سازی ابر شخصی چیست؟?

ذخیره سازی ابر DIY معمولاً نرم افزاری سرویس دهنده سرویس دهنده ، منبع باز یا پولی است که به شما در تنظیم و نگهداری ابر شخصی خود کمک می کند. می توانید آن را در یک سرور فیزیکی که استفاده می کنید از یک سرویس میزبانی ابری ، مانند DigitalOcean ، استفاده کنید. این سومین شرکت بزرگ میزبان ابر در جهان است ، در پشت رتبه دوم علی بابا و رهبر آمازون (بررسی آمازون S3 ما را بخوانید).

می توانید برخی از راه حل های ذخیره سازی ابر DIY را روی دستگاه های ذخیره سازی متصل به شبکه تنظیم کنید یا از گزینه های ارائه شده توسط بهترین ارائه دهندگان میزبانی وب استفاده کنید.

راه اندازی می تواند مشکل باشد ، اما ما برنامه هایی را انتخاب کرده ایم که این روند را آسان می کند ، حتی اگر شما یک کاربر اصلی باشید. این شامل نصب نرم افزار سرور و بارگیری نرم افزار مشتری برای رایانه ها و برنامه های تلفن همراه برای تلفن های هوشمند شما است.

نرم افزار Client به طور مشابه با Google Drive یا pCloud کار می کند. این بدان معناست که یک پوشه همگام سازی در هارد دیسک شما ایجاد خواهد کرد. پوشه ها یا پرونده هایی که در آن پوشه قرار می گیرید با فضای ذخیره سازی cloud شما و سپس با سایر دستگاه های دارای مشتری نصب شده همگام سازی می شوند.

بسیاری از ابزارهای ذخیره سازی DIY DIY دارای رابط های وب هستند ، بنابراین می توانید با استفاده از یک مرورگر به محتوای خود دسترسی پیدا کنید. این مشکل شما را در نصب نرم افزار مشتری در رایانه هایی که متعلق به شما نیستند به شما می بخشد. به اشتراک گذاشتن فایلها با استفاده از نرم افزارهای مبتنی بر مرورگر و برنامه های تلفن همراه نیز ساده تر است.

اکنون که به ابزارهای ذخیره سازی ابری DIY نپرداختیم ، بیایید به گزینه های برتر موجود نگاهی بیندازیم.

1. Nextcloud

Nextcloud از ورود دوم در این مقاله ، مالكیت Cloud ، در سال 2016 جدا شد. فرانك كارلیتسك ، بنیانگذار selfCloud و تیمی از مهندسین تصمیم گرفتند كه یک “چنگال” را انجام دهند ، در واقع كپی از مخزن كد است كه در جهت دیگری انجام می شود.

طبقه بعدی-خانه

کارلیتچه با “تجربیات و تصمیمات دشوار” روبرو شد که او را ترغیب به ترک شرکت کرد. دلایل انشعاب حول پول می چرخد ​​و توازن خوبی بین منافع جامعه و شرکت ایجاد می شود. این تصمیم تأثیر گذارد و Nextcloud امروز بیشتر فهمید. TU برلین به Nextcloud منتقل شد و زمان بارگذاری پایگاه داده خود را نصف کرد.

نسخه شرکت Nextcloud می تواند در هر نقطه از 50 کاربر تا 10 میلیون قرار داشته باشد. کاربران خانگی و مشاغل کوچک می توانند از نسخه استاندارد Nextcloud یا نسخه های منبع آزاد استفاده کنند. دومی هزینه ای ندارد.

برای عضویت در برنامه اصلی ، که حداکثر 50 کاربر را پشتیبانی می کند ، باید سالانه 1،180 دلار خرج کنید. برای کاربران بیشتر ، می توانید با 3،902 دلار در سال در برنامه استاندارد مشترک شوید. در صورت پرداخت هزینه بیشتر کاربران ، هردو تخفیف ارائه می دهند. برنامه آخر ، Premium ، می تواند 50 یا بیشتر کاربر را در خود جای دهد و ویژگی های پیشرفته ای را با قیمت 5،623 دلار در سال ارائه می دهد.

next-cloud-desktop

برای استفاده از Nextcloud ، شما باید با بارگیری آن برای سرور و نصب آن ، سرور Nextcloud را تنظیم کنید. در مرحله بعد ، شما باید مشتری دسک تاپ Nextcloud را که با سرور ارتباط برقرار می کند بارگیری کنید. این برنامه در ویندوز ، macOS و Linux اجرا می شود و برنامه های گوشی های هوشمند آن در iOS و Android کار می کنند. همچنین می توانید از هر مرورگر سازگار به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید.

اگر نمی خواهید این کار را انجام دهید می توانید سخت افزار از پیش تنظیم شده مانند Nextcloud Box ، Spreedbox یا Syncloud را خریداری کنید.

مانند سرویس های اختصاصی ابری ، Nextcloud به شما امکان می دهد تا پرونده ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. این کلیه ویژگی های استاندارد دارد ، از جمله اشتراک گذاری از طریق کاربر ، ایمیل ، پیوند یا رسانه های اجتماعی ، محافظت از رمز عبور و تاریخ انقضا. می توانید آنچه را که با دیگران به اشتراک گذاشته اید یا سایرین که با شما به اشتراک گذاشته اند ، مشاهده کنید. کاربران بدون حساب نیز می توانند یک سند را ویرایش کنند.

یکی دیگر از ویژگی های جالب “افت امن” است که به دیگران امکان می دهد پرونده ها را در سرور شما بارگذاری کنند. همچنین نرم افزار Nextcloud به شما امکان می دهد نسخه های قبلی فایل ها را بازیابی کنید و اجازه اظهار نظر در مورد فایل را می دهد. جستجوی متن کامل نیز موجود است.

رقبای Nextcloud ویژگی های مشابهی دارند ، اما افزودنیهای آن به برجسته بودن آن کمک می کنند. 162 برنامه در فروشگاه برنامه Nextcloud وجود دارد. به عنوان مثال ، می توانید با استفاده از Collabora Online ، رقیب منبع باز مجموعه Google Office ، گردش کار خود را ارتقا دهید. برنامه های چندرسانه ای شامل پخش کننده های صوتی و تصویری ، همراه با Talk هستند که به شما امکان می دهد کنفرانس های ویدیویی را تنظیم کنید.

امنیت بعدی Cloud

امنیت نیز وجود ندارد. Nextcloud از LDAP ، Active Directory و Single Sign-In پشتیبانی می کند. تأیید هویت دو عاملی به محافظت از اعتبار خود کمک می کند. این پیاده سازی از نشانه های سخت افزاری Universal 2nd Factor و رمزعبور One Time مبتنی بر زمان استفاده می کند. پشتیبانی از فاکتور دوم شامل NFC و Gateway ، سیگنال ، تلگرام یا پیام کوتاه است.

Nextcloud از پروتکل SSL / TLS برای محافظت از پرونده های شما در هنگام انتقال استفاده می کند. بعلاوه ، می تواند داده های شما را با استفاده از رمزگذاری AES 256 بیتی با مدیریت کلید مبتنی بر سرور یا کلید سفارشی ، داده های شما را به طور همزمان رمزگذاری کند.

همچنین گزینه ای برای فعال کردن رمزگذاری نهایی برای پوشه های خاص وجود دارد ، در حالی که سرور با استفاده از یک مدل دانش صفر در به اشتراک گذاری و مدیریت کلید کمک می کند. اگر به اجرای Nextcloud اطمینان ندارید ، بهترین مقاله خدمات صفر دانش ما را بخوانید تا در مورد سرویس های سنتی ذخیره سازی ابری که رمزنگاری خصوصی ارائه می دهند ، اطلاعات کسب کنید.

این همه سرخوش نیست ، زیرا Nextcloud شرکت های حسابرسی امنیتی شخص ثالث را به انجام اسکن های امنیتی روی سرورهای کاربران خود مشغول کرده است. نماینده ای در مورد reddit بیشتر به این موضوع پرداخت. به گفته آنها ، اسکن شخص ثالث یکی از راهکارهایی است که برای محافظت از کاربران به کار می رود ، اما بسیاری آن را تجارت سایه دار می دانند.

این شرکت اکنون اسکنر امنیتی مخصوص به خود را دارد که بررسی می کند سرور شما چقدر به روز است و در صورت نیاز به اقدام به شما اطلاع می دهد. Nextcloud متعهد به یافتن اشکالات است ، بنابراین یک صفحه HackerOne را حفظ می کند که از مردم دعوت می کند گزارش هایی را در مورد اشکالات و هک های مورد نظر خود ارسال کنند. شدیدترین نقض سرورهای Nextcloud می تواند تا 5000 دلار درآمد داشته باشد.

Nextcloud با HIPAA و مقررات عمومی حمایت از داده ها نیز سازگار است. در توضیحات ما در مورد GDPR می توانید اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ما به لطف کتابخانه گسترده برنامه های شخص ثالث و امنیت قوی ، Nextcloud را در صدر قرار داده ایم.

2. خود صدای Cloud

نزدیکترین رقیب به Nextcloud سلف خود ، selfCloud است. با توجه به اینکه آنها کدهای زیادی را به اشتراک می گذارند ، جای تعجب نیست که اجرای آنها مشابه باشد. selfCloud نیز منبع آزاد است و از یک جامعه قوی حمایت می شود. همچنین دارای نسخه سازمانی است که در بین مشاغل محبوب است. اختلافاتی وجود دارد که ما در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

سرمایه گذاری خود

مانند Nextcloud ، ابتدا باید نرم افزار سمت سرور Cloud خود را بارگیری و نصب کنید. شما می توانید این کار را روی سرور خانگی خود انجام دهید یا یکی را اجاره کنید. ownCloud همچنین چندین ارائه دهنده عمومی دارد که می توانید انتخاب کنید.

سرویس گیرنده دسک تاپ برای ویندوز ، macOS و Linux موجود است. مشتری های تلفن همراه برای Android و iOS در دسترس هستند. همانطور که در بسیاری از راه حل های ذخیره سازی ابری انجام می دهند ، برنامه های گوشی های هوشمند یک تجربه کاربری ساده و دوستانه ، همراه با ویژگی های مفید ، مانند بارگذاری خودکار عکس ، ارائه می دهند. ownCloud به شما امکان می دهد از طریق یک رابط مرورگر نیز به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید.

مانند انتخاب برتر ما ، ownCloud با برنامه های اشتراک حق بیمه خود درآمد کسب می کند. قیمت آنها ارزان تر از قیمت های Nextcloud است ، اما هزینه ای معادل 3600 دلار برای اشتراک استاندارد دارد. تصدی با 9000 دلار شروع می شود و شامل برنامه های برندهای هوشمند ، برنامه های سازمانی و زمان واکنش سریعتر پشتیبانی می شود.

اشتراک سفارشی باعث افزایش پشتیبانی بیشتر کاربران می شود و زمان واکنش پشتیبانی را نیز کاهش می دهد ، اما شما را ملزم می کند برای نقل قول با selfCloud تماس بگیرید.

ownCloud ویژگی های بسیاری دارد ، از جمله همگام سازی پرونده ها ، اشتراک گذاری ، ویرایش مشترک و جستجوی متن کامل.

شما می توانید پرونده ها و پوشه ها را بدون نگرانی به اشتراک بگذارید زیرا yourCloud رویکرد ایمن را برای به اشتراک گذاری پرونده در نظر می گیرد که شامل پیوندهای محافظت شده با گذرواژه ، انقضاء لینک خودکار و اعلان های اشتراک تلفن همراه است. نظرات فایل ، برچسب های پرونده ، ویرایش فایل ها و قابلیت های کنفرانس ویدئویی به همکاری پشتیبانی می کنند.

مشابه ویژگی های Nextcloud ، ویژگی Files Drop به کاربران ناشناس اجازه می دهد تا یک پرونده را بکشند و مستقیماً آن را در خود Cloud خود بارگذاری کنند.

بیش از 70 برنامه در کتابخانه برنامه های خود Cloud وجود دارد. آنها شامل موارد محبوب ، مانند Collabora آنلاین ، OnlyOffice Connector ، برنامه گردش کار ، PDF Viewer ، تقویم ، مخاطبین و موارد دیگر.

در جبهه امنیتی ، خود Cloud عقب نمی ماند. این نرم افزار دارای محافظت از باج افزار ، رمزگذاری نهایی به پایان می رسد و یک خط مشی رمز عبور است که به مدیران اجازه می دهد تا الزامات رمز عبور را تعریف کنند.

ownCloud دارای رمزگذاری نهایی به پایان است ، بنابراین کاربران می توانند پوشه هایی را برای تبادل داده های داخلی یا خارجی رمزگذاری شده توسط طرف مشتری ایجاد کنند. نه مدیر خود Cloud و نه اشخاص ثالث قادر به خواندن محتوای پوشه نیستند ، فقط سازنده می تواند.

بعلاوه ، مدیریت کلید شخصی یا مرکزی ، به همراه یک برنامه Key Service وجود دارد که امکان مدیریت کلیدهای حرفه ای و گزینه استفاده از نشانه های USB ، HSM یا کارتهای هوشمند و سایر دستگاه ها را برای رمزگشایی داده ها فراهم می کند..

همگام سازی دلتا خود Cloud

یکی دیگر از ویژگی های جالب در همگام سازی دلتا است که هنگام انتقال پرونده هایی که قبلاً بارگذاری شده اند ، زمان را کاهش می دهد. این کار فقط با انتقال قسمت تغییر یافته پرونده انجام می شود. این اطلاعیه با خبری مبنی بر ویژگی “سیستم فایل مجازی” منتشر شد. این اجازه می دهد تا کاربران به طور مستقیم فایل ها و پوشه ها را در مرورگر فایل خود همگام سازی کنند.

ownCloud برای جلوگیری از توزیع خودکار پرونده های آلوده ، پرونده های آپلود شده خود را با استفاده از ClamAV اسکن می کند. این می تواند ویروس ها ، بدافزارها ، تروجان ها و سایر تهدیدات را تشخیص دهد. گزینه های جزئی سفارشی سازی به شما امکان می دهد حفاظت آنتی ویروس خود را با اسکنر ویروس خارجی که می تواند پرونده ها را در سرور انتخابی شما اسکن کند ، گسترش دهید.

برای ورود به سرورهای خود می توانید از Active Directory ، LDAP یا OpenLDAP استفاده کنید. سایر ویژگی های کاربر ، مانند سهمیه ، ایمیل ، نماد آنها ، می توانند از طریق یک فهرست داخلی ، در Owlloud یکپارچه شوند.

می توانید با استفاده از تأیید اعتبار دو عاملی ، از اعتبار کاربران محافظت کنید. می توانید از یک بار گذرواژه یک بار مبتنی بر زمان استاندارد استفاده کنید یا این ویژگی را برای پشتیبانی از دستگاههای تأیید هویت اضافی از طریق برنامه privacyIDEA personalCloud برنامه پشتیبانی کنید. ownCloud صفحه ای در HackerOne دارد ، اما درحال ارسال درخواست نیست.

اگر با اطلاعات بیمار سر و کار دارید ، مطمئن باشید که خود Cloud شما را از انجام کار خود باز نمی دارد زیرا مطابق HIPAA است. اگر حریم شخصی خود را ارزیابی کنید ، از این امر مطلع خواهید شد که صدای آن Cloud به GDPR پایبند است.

اگرچه selfCloud یک سرویس قوی است ، ما آن را پشت سر Nextcloud قرار داده ایم زیرا دارای افزودنی های کمتری است ، از امنیت کافی مراقبت نمی کند و دارای برنامه های حق بیمه گران تر است..

3. غذای دریایی

Seafile مانند دو راه حل قبلی ، یک راه حل ذخیره سازی ابر منبع آزاد است که دارای یک نسخه رایگان جامعه و یک شرکت می باشد که سود آن را می بخشد. به عنوان یک راه حل تجاری ، می تواند با هر یک از بهترین ارائه دهنده فایل های همگام سازی و اشتراک گذاری پرونده های ما ، پا به انگشتان پا برود ، گرچه با بسیار کوچک تر.

غذای دریایی

Seafile به شما امکان می دهد تا پرونده های خود را در کتابخانه های جداگانه سازماندهی کنید ، که می توانید بصورت جداگانه آنها را همگام سازی و به اشتراک بگذارید. اگرچه این امکان شخصی سازی کافی را فراهم می کند ، در ابتدا می تواند گیج کننده باشد.

سرویس های همگام سازی رومیزی برای ویندوز ، macOS و Linux در دسترس هستند ، در حالی که برنامه های تلفن های هوشمند در Android و iOS کار می کنند. قبل از شروع استفاده از Seafile ، مجبورید نسخه سرور را روی سرور خود بارگیری و نصب کنید.

Seafile دارای ویژگی های بسیاری است ، اما بیشتر آنها را نسبت به راه حل های دیگر برای نسخه شرکت پرداخت شده خود ذخیره می کند. نسخه شرکت در مقایسه با Nextcloud و ownCloud ارزان تر است. در واقع ، اگر سه یا کمتر کاربر داشته باشید رایگان است. برای نه کاربر ، شما باید برای هر کاربر 100 دلار پرداخت کنید. از 10 تا 249 کاربر ، هزینه آن برای هر کاربر 44 دلار است.

با افزایش تعداد کاربران تا رسیدن به 1000 کاربر ، قیمت پایین می آید ، پس از آن ، برای بدست آوردن تخمین ، باید با Seafile تماس بگیرید. اگر متعلق به یک موسسه آموزشی باشید ، در هر سال تخفیف برای هر کاربر دریافت می کنید.

Seafile همچنین دارای همگام سازی انتخابی است ، بنابراین می توانید همگام سازی را برای پوشه های خاص خاموش کنید. اگر ترجیح می دهید از مشتری همگام سازی استفاده نکنید ، Seafile نقشه برداری درایو مجازی را از طریق سرویس دهنده درایو خود ارائه می دهد. این امکان را به شما می دهد تا به فایلهای آفلاین نیز دسترسی پیدا کنید. در صورت دسترسی از یک دستگاه بدون مشتری همگام سازی ، دسترسی مبتنی بر مرورگر نیز وجود دارد. پشتیبانی WebDAV نیز موجود است.

همگام سازی دریایی

هنگام همگام سازی پرونده ها ، Seafile آنها را به بخش های کوچکی تبدیل می کند که به شما امکان می دهد همگام سازی های سریع را انجام دهید ، به خصوص هنگام برخورد با تعداد زیادی فایل کوچک. این امر دسترسی به پرونده ها روی سرور را پیچیده تر می کند.

شما می توانید کتابخانه ها و پوشه ها را با مجوزهای فقط خواندنی یا خواندن و نوشتن در کاربران یا گروه ها به اشتراک بگذارید. کاربران خارجی می توانند از طریق لینک های اشتراک گذاری به پرونده ها دسترسی پیدا کنند. با تنظیم گذرواژه‌ها و تاریخ انقضا می توانید حفاظت از آنها را ارتقا دهید.

Seafile نسخه نیز دارد ، بنابراین کاربران می توانند یک فایل یا پوشه را به راحتی به نسخه قبلی بازیابی کنند. همچنین قفل پرونده برای جلوگیری از ویرایش همزمان پرونده ها و ایجاد درگیری در دسترس است. کاربران می توانند پرونده ها را با استفاده از رابط وب یا مشتری های دسک تاپ قفل کنند. ویژگی های اضافی یادداشت شامل جستجوی کامل متن و اختصاص داده ها است.

Seafile با سرور آنلاین Microsoft Office و سرور Collabora Online ادغام می شود ، بنابراین می توانید فایل ها را بصورت آنلاین ویرایش کنید. همچنین پیش نمایش های داخلی برای فیلم ها ، صوتی ، پی دی اف ، تصاویر و فایل های متنی وجود دارد. به این ترتیب ، Seafile گزینه های کتابخانه برنامه هایی که Nextcloud و itsCloud دارند ، ندارند.

Seafile از تأیید هویت دو عاملی برای تأیید اعتبار خود استفاده می کند ، عکس های فوری برای محافظت از باج افزار و اسکن ویروس ها ایجاد می کند. همچنین می تواند دستمال مرطوب و سیاهههای مربوط به حسابرسی را انجام دهد.

رمزگذاری نهایی به پایان در دسترس است ، اما باید توجه داشته باشید که این فوق داده رمزگذاری نمی شود. این دلالت دارد که این در آینده خواهد بود.

رمزگذاری سمت مشتری با مرورگر وب یا ویژگی کاوشگر فایل سرویس گیرنده کار نمی کند.

اگر نگرانی اصلی شما همگام سازی سریع پرونده بدون نیاز به پرداخت هزینه زیادی برای نسخه شرکت است ، Seafile گزینه بسیار خوبی است. به گفته این ، نسخه های دیگر راه حل ها محدود نیستند و امنیت آنها قوی تر است.

4. پییدو

Pydio قبلاً AjaxPlorer نامیده می شد و در سال 2007 توسط Charles du Jeu ایجاد شد. مانند راه حل های قبلی ، این یک برنامه منبع باز برای همگام سازی و ذخیره فایل ها در سرور خود است.

pydio-web

Pydio گزینه ای برای استقرار در سرورهای عمومی عمومی مانند Scaleway ، Amazon AWS و Microsoft Azure ارائه می دهد. اگر علاقه مند به زیرساخت ابری مایکروسافت هستید ، بررسی Microsoft Azure ما را بخوانید.

آخرین نسخه Pydio با نام Pydio Cells نامگذاری شده و دارای گزینه های افزایش همکاری و اشتراک گذاری است. به راحتی می توانید با قرار دادن آنها در سلول ، پرونده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

pydio-share

یک سلول مانند یک پوشه اشتراکی کار می کند که در آن می توانید ضمن دادن مجوزهای خاص مانند خواندن و نوشتن ، به کاربران بیشتری اضافه کنید. برای به اشتراک گذاری مقاله می توانید آن را با بهترین راه حل های ابر در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما مقایسه کنید.

نسخه Cells Home روی Linux و macOS کار می کند. برای ویندوز ، باید از تصویر docker استفاده کنید. نسخه Enterprise آیینه می کند که در حالی که لیست لیست ها را با یک بسته OVF برای ماشین های مجازی و نسخه قدیمی Pydio به نام Pydio Enterprise 8. گسترش می دهید ، برای دسترسی به پرونده های خود ، می توانید از برنامه های Android یا iOS استفاده کنید..

برنامه های تلفن های هوشمند همچنین به شما امکان می دهند تا از آنها عکس بگیرید و آنها را بارگذاری کنید ، پرونده ها را در انبارها قرار دهید و فایل ها را به صورت محلی همگام سازی کنید تا به صورت آفلاین دسترسی پیدا کنید.

نسخه منبع آزاد تحت مجوز AGPL v3 است و پشتیبانی نمی کند. ویژگی های آن محدود به اشتراک گذاری اصلی و تأیید اعتبار است. نسخه Enterprise دارای ویژگی های اشتراک گذاری و مدیریت پیشرفته ، همراه با امنیت دولت و سیاست های مبتنی بر نقش و امنیت است.

شرکت Pydio

شما باید برای دریافت گزارشی از نسخه Enterprise با Pydio تماس بگیرید ، اما یک آزمایش رایگان 30 روزه وجود دارد که به شما امکان می دهد سرویس را تست کنید.

Pydio به شما امکان می دهد از فایلهای اشتراکی خود با رمزهای عبور ، تاریخهای انقضا لینکها و محدودیتهای بارگیری محافظت کنید. وقتی اتفاق جدیدی رخ می دهد ، می توانید درباره پرونده ها نیز اظهار نظر کرده و هشدار دریافت کنید. اگر فهمید که گذاشتن نظرات و ارسال ایمیل کند است ، می توانید از ارتباط چت مستقیم استفاده کنید. اتاق های گپ برای افراد بیشتری نیز موجود است.

می توانید کاربران را به گپ زدن یا ایجاد اتاق در اطراف فایلهای خاص دعوت کنید. اگر شما یا یکی از هم تیمی های خود اشتباه کردید ، نسخه سازی به شما کمک می کند نسخه قبلی یک فایل را بازیابی کنید.

هنگام برخورد با کاربران ، می توانید مجوزهای آنها را با بسیاری از متغیرها کنترل کنید ، بنابراین آنها فقط می توانند آنچه را که می خواهید مشاهده کرده ، به اشتراک بگذارید و ویرایش کنید. شما می توانید با هم تیمی های خود در رابطه با اسناد با استفاده از Collabora Online همکاری کنید. Pydio همچنین به شما امکان می دهد فایل های تصویری را پیش نمایش و ویرایش کنید ، همچنین فایل های صوتی و تصویری را با استفاده از پخش کننده های یکپارچه پخش کنید.

مشترکین شرکت می توانند با اضافه کردن لوگوی خود ، تغییر رنگ ، اضافه کردن دکمه های جدید و موارد دیگر رابط Pydio را سفارشی کنند.

Pydio از AES 256 بیتی برای رمزگذاری پرونده ها در هنگام استراحت و SSL برای محافظت از آنها در هنگام انتقال استفاده می کند. اگر چیزی خراب شد ، تجزیه و تحلیل پرونده های حسابرسی آسان است. برای کمک به کاربران در ورود به سیستم ، می توانید از LDAP استفاده کنید. Pydio نیز با GDPR مطابقت دارد.

5- انعطاف پذیر

Resilio مانند راه حل های قبلی کار نمی کند. در عوض ، فقط محتوای شما را در دستگاه ها همگام سازی می کند و آن را در سرور ذخیره نمی کند. این حتی گزینه ای نیست. همچنین رایگان نیست.

انعطاف پذیر

سرویس گیرنده دسک تاپ آن در ویندوز ، macOS و Linux کار می کند ، در حالی که برنامه های تلفن همراه در Android یا iOS کار می کنند. همچنین می توان آن را بر روی دستگاه های NAS نصب کرد (راهنمای ما را در مورد بهترین پشتیبان آنلاین برای NAS بخوانید).

همگام سازی انتخابی یک گزینه است. می توانید از آن برای انتخاب مطالبی که در دستگاه NAS خود باقی می ماند و محتویاتی که در رایانه شما نیز ذخیره شده است استفاده کنید. مانند Dropbox ، Resilio از متغیرهایی همگام سازی انتخابی نیز استفاده می کند ، که به شما امکان می دهد بدون نیاز به ذخیره سازی در آنجا ، فایل ها را در رایانه خود مشاهده کنید. برای دیدن نحوه عملکرد Dropbox ، بررسی Dropbox ما را بخوانید.

انعطاف پذیر

همگام سازی صفحه اصلی برنامه Resilio برای استفاده شخصی است. این امر مستلزم آن است که یک بار هزینه 59.99 دلار بپردازید. این ویژگی های استاندارد ، از جمله همگام سازی در دستگاه ها ، مجوزها ، همگام سازی انتخابی و کنترل هایی برای استفاده از پهنای باند دارد.

خانواده همگام سازی می تواند حداکثر پنج عضو را در خود جای دهد و تمام ویژگی های آن را در برنامه همگام سازی خانگی درج کرده است. هزینه یک بار آن 99.99 دلار است. برنامه تجاری با هزینه 29 دلار در هر ماه شروع می شود و شامل پشتیبانی چند کاربر و حق بیمه است.

Resilio ادعا می کند که می تواند پرونده ها را سریعتر از سرویس های رایانش ابری همگام سازی کند زیرا نیازی نیست که مسیر را از طریق یک سرور از راه دور مسیریابی کند. در عوض ، از یک رویکرد همتا به همتا استفاده می کند.

همچنین می توانید فایلها یا پوشه ها را با استفاده از Resilio به اشتراک بگذارید. پوشه ها می توانند مجوزهایی داشته باشند که به شما امکان می دهد مالکیت را به کاربر دیگری اختصاص دهید ، دسترسی را لغو کنید یا حقوق خواندن و نوشتن را تغییر دهید. AES 128 بیتی هنگام استراحت از پرونده ها و پوشه های شما محافظت می کند.

Resilio همچنین می تواند به شما کمک کند بطور خودکار فایل های خود را از دستگاه دیگری تهیه کنید. به عنوان مثال ، می توانید آن را برای تهیه نسخه پشتیبان از عکس ها در لپ تاپ یا دستگاه NAS خود تنظیم کنید.

گرچه Resilio نمی تواند به عنوان جایگزینی مناسب برای سرویس های سنتی ذخیره سازی ابری عمل کند ، اما این یک ابزار جالب است که می تواند به شما کمک کند همزمان با استفاده از اتصال همتا به همسالان ، پرونده ها را همزمان کنید..

افکار نهایی

مقابله با ابزارهای ذخیره سازی ابری DIY کار آسانی نیست زیرا برخلاف سرویس های سنتی ذخیره سازی ابری ، بسته به راه اندازی شما می توانند به کارهای زیادی نیاز داشته باشند. البته این بدون شایستگی آن نیست. با انجام کار خود و میزبان سرور شخصی خود ، شما کنترل حریم خصوصی خود را کنترل می کنید و می توانید همه چیز را به دلخواه خود تغییر دهید.

Nextcloud به دلیل کتابخانه گسترده و امنیت شدید ، سگ برتر است. فرزندان آن ، OwCloud بسیار عقب نیستند ، اما برنامه های زیادی در کتابخانه خود ندارند و به همین اندازه امن نیستند. این وعده می دهد که پشتیبانی همگام سازی سطح بلوک را نیز اضافه کنید ، بنابراین می تواند به دنبال آن باشد.

Seafile گزینه بهتری برای کسانی است که نیاز به همگام سازی سریع و نسخه شرکت ارزان دارند. Pydio برای کسانی که به قابلیت اشتراک گذاری قوی و رابط بصری و جذاب نیاز دارند عالی خواهد بود.

برای کسانی که مایل به دور زدن سرورها و استفاده از رویکرد همتا به دستگاه های NAS هستند ، Resilio گزینه خوبی است ، اما تا آنجا که جایگزین سرویس های سنتی ذخیره سازی ابری می شود ، نمی تواند با دیگران مقایسه کند..

نظر شما در مورد ابزارهای ذخیره سازی DIY چیست؟ آیا آنها خیلی پیچیده هستند یا ارزش تلاش دارند؟ آیا شما از خدمات دیگری که از دست داده ایم استفاده می کنید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me