نحوه دستیابی به فضای ذخیره سازی Cloud مانند درایو محلی: یک راهنمای 2020

با توجه به اینكه اینترنت احتمالاً دلیل استفاده شما از رایانه است ، منطقی است كه تصور كنید كه شما از آن استفاده نخواهید کرد تا به فضای ذخیره‌سازی ابری خود دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب ، اگر از برنامه های آفلاین استفاده می کنید که به شما نیاز دارند که به پرونده های ذخیره سازی ابری دسترسی پیدا کنید ، برای معالجه خود وارد می شوید ، زیرا ما در این مقاله قصد داریم به شما بگوییم که چگونه به درایو ابری مانند درایو محلی دسترسی پیدا کنید. همچنین ممکن است تعریف ما از “درمان” با شما متفاوت باشد.


ذخیره سازی ابر به شما امکان می دهد با نگه داشتن پرونده های خود در ابر با دیگران همکاری کنید. به این ترتیب ، می توانید به راحتی آنها را به اشتراک بگذارید. بعلاوه ، اگر نقص درایو دیسک سخت شما یا کسی لپ تاپ شما را دزدید ، پرونده های مهم شما از بین نمی روند.

گفته می شود ، استفاده از حافظه ابری به عنوان یک درایو محلی متفاوت از استفاده از آن به عنوان درایو شبکه ابری است. فضای دیسک شما را ذخیره نمی کند بلکه به شما امکان می دهد سریعتر به محتوای خود دسترسی پیدا کنید. دلیل این امر آن است که محتوای ذخیره سازی ابری شما در رایانه شما همگام سازی یا بارگیری شود. اگر کاربر OneDrive هستید ، نحوه یادگیری نقشه OneDrive را به عنوان مقاله درایو شبکه بخوانید تا یاد بگیرید که چگونه آن را تنظیم کنید.

همگام سازی به شما امکان می دهد تا فایل ها را با استفاده از برنامه های آفلاین ویرایش کنید ، سپس پرونده های تغییر یافته را به ابر ارسال کنید. ارسال مجدد کل پرونده دوباره اتلاف وقت است زیرا بهتر است فقط بخش تغییر یافته را ارسال کنید. این همان الگوریتم همگام سازی سطح بلوک است. برخی از بهترین خدمات ارائه شده در بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما با لیست همگام سازی هستند.

اگر در اینجا به دنبال تهیه نسخه پشتیبان گیر نکردید ، باید به لیست ما از بهترین خدمات پشتیبان ابری مراجعه کنید و تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و نسخه پشتیبان تهیه کنید. در غیر این صورت ، در بقیه مقاله ، ما در اینجا در مورد خدمات صحبت خواهیم کرد ، اما بهترین مقایسه ذخیره سازی ابری ما در صورت تمایل می تواند لیست سریع را برای شما فراهم کند.

pCloud

pCloud در سال 2013 راه اندازی شد و در ایالات متحده مستقر است. این به لطف ارزش عالی ، سهولت در استفاده و ویژگی های خوب در نزدیکی بهترین لیست ذخیره ابری ما قرار دارد. مانند بسیاری از خدمات دیگر ، از یک مدل مشترک همگام سازی که شامل یک نماد سینی سیستم و یک پوشه همگام سازی است ، استفاده می کند. برای نصب و دسترسی به آن مراحل زیر را دنبال کنید.

pcloud-step1-بارگیری

با استفاده از برنامه وب pCloud وارد حساب pCloud خود شوید و روی پیوند “بارگیری” در بالای صفحه کلیک کنید.

pcloud-step2-os-نسخه

از آنجا سیستم عامل خود را انتخاب کنید. ما همچنین از ویندوز 10 استفاده کردیم. pCloud در MacOS و Linux نیز کار می کند. اگر می خواهید یک سرویس جایگزین برای سیستم عامل Apple ، بهترین حافظه ابری ما را برای قطعه Mac بخوانید. pCloud بهترین لیست فضای ذخیره‌سازی ابری ما برای لیست لینوکس است اما سرویسهای دیگری نیز در این زمینه وجود دارند که ممکن است به شما مناسب تر باشند.

پس از بارگیری و نصب مشتری ، آن را اجرا کرده و با اعتبار خود وارد شوید. برنامه pCloud و درایو محلی pCloud را مشاهده خواهید کرد.

pcloud-step3-pcloud-drive

درایو pCloud فایل های شما را از cloud با رایانه شما همگام سازی می کند و هر پرونده ای که در آن قرار دهید با ابر همگام سازی می شود. همچنین می توانید آن را برای همگام سازی تصاویر تنظیم کنید. متأسفانه ، pCloud برای سرعت بخشیدن به همکاری ، همگام سازی سطح بلوکی را ارائه نمی دهد.

تنظیمات برگزیده pcloud

pCloud به شما امکان می دهد پوشه های دیگری را برای همگام سازی با ابر انتخاب کنید. همچنین می توانید فایلها و پوشه ها را از درایو pCloud خود با کلیک راست بر روی آنها و پیمایش به منوی “اشتراک” به اشتراک بگذارید.

pcloud-share-tab

pCloud از پیش نمایش رسانه ها خوب است ، به همین دلیل در صدر لیست بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای عکس ها و فیلم ها قرار دارد. اگر می خواهید در مورد ویژگی ها و برنامه های قیمت گذاری آن اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی pCloud ما را بخوانید.

درایو گوگل

با در اختیار داشتن 800 میلیون کاربر ، Google Drive محبوب ترین سرویس ذخیره سازی cloud است. تعجب آور نیست با توجه به سهولت در استفاده ، ویژگی های همکاری قوی از جمله Google Docs و شبکه جهانی سرورهایی که به شما امکان دستیابی به سرعت همگام سازی خوب را می دهد.

برای دسترسی به پوشه همگام سازی ، ابتدا باید وارد حساب Google خود شوید و به صفحه Google Drive بروید. سپس ، روی نماد چرخ دنده کوچک در نزدیکی گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.

نماد gdrive-step1-gear-icon

روی “گرفتن نسخه پشتیبان و همگام سازی برای Windows” کلیک کنید و مشتری را بارگیری کنید.

gdrive-step2-بارگیری

gdrive-step3-system-tray-icon

“پشتیبان گیری و همگام سازی” را انتخاب کنید ، مشتری را بارگیری و نصب کنید. پس از نصب ، برنامه به صورت خودکار شروع می شود اما می توانید از آن برای راه اندازی آن از نماد سینی سیستم استفاده کنید.

gdrive-step4-backup-to-gdrive

سپس می توانید کدام پوشه را که دوست دارید بطور مداوم از Google Drive پشتیبان تهیه کنید و کدام پرونده ها و پوشه هایی را که می خواهید همگام سازی با رایانه خود داشته باشید انتخاب کنید. پس از پایان تنظیم همگام سازی ، پوشه همگام سازی Google Drive در مدیر مرورگر پرونده شما نشان داده می شود (در ویندوز 10 ، “دسترسی سریع” خواهد داشت).

پوشه gdrive-sync

اگر همگام سازی بیش از حد از منابع سیستم یا پهنای باند شبکه شما استفاده می کند ، می توانید با کلیک راست بر روی نماد سینی سیستم ، کلیک بر روی دکمه تنظیمات و انتخاب “مکث” آن را مکث کنید.

gdrive- همگام سازی مکث

از همان منو ، می توانید به تنظیمات برگزیده بروید ، سپس تنظیمات را برای تغییر دادن تنظیمات شبکه تنظیم کنید تا میزان پهنای باند را که می خواهید برای همگام سازی اختصاص دهید ، محدود کنید. مشتری همچنین به شما امکان می دهد تصاویر عکس را مستقیماً در cloud خود ذخیره کنید.

گرچه سرعت انتقال Google Drive مناسب و معقول است ، اما می تواند ویژگی های همکاری آن را حتی با همگام سازی سطح بلوک بهبود بخشد. برای دیدن اینکه چه ویژگی های همکاری را همراه با جزئیات قیمت گذاری ارائه می دهد ، بررسی Google Drive ما را بخوانید.

Dropbox

Dropbox که 500 میلیون کاربر دارد ، یکی دیگر از خدمات محبوب است. این مدل رایج همگام سازی و الگوریتم همگام سازی سطح بلوک را اختراع کرد. دارای سرعت بالایی است و یکی از بهترین تجربیات کاربران را در بازار ارائه می دهد. در واقع ، این بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای همگام سازی است.

برای دسترسی به آن مانند درایو محلی ، با استفاده از سرویس دهنده وب به حساب Dropbox خود وارد شوید و سپس صورت کوچک حساب را در سمت راست بالای صفحه پیدا کنید.

dropbox-step-1

روی پیوند “نصب” در فهرست کلیک کنید.

dropbox-step-2-install

مشتری دسک تاپ را بارگیری و نصب کنید. پس از اتمام نصب ، می توانید مشتری را از نماد سینی سیستم اجرا کنید. از شما سؤال خواهد کرد که چگونه می خواهید پرونده های خود را همگام سازی کنید. گزینه ای را انتخاب کنید که پرونده ها را محلی کند.

dropbox-step-3-را انتخاب کنید

می توانید پوشه همگام سازی Dropbox را با کلیک بر روی نماد سینی سیستم و سپس نماد پوشه در منو در بالا باز کنید.

پوشه dropbox-step-4-tray-folder

گزینه دیگر باز کردن مدیر پرونده ها و انتخاب “Dropbox” است.

پوشه dropbox-sync

مشتری دسک تاپ به شما امکان می دهد از تصاویر خود به طور خودکار نسخه پشتیبان تهیه کنید ، پهنای باند را محدود کنید و از همگام سازی انتخابی استفاده کنید تا انتخاب کنید که پوشه هایی را که می خواهید با کامپیوتر خود همگام سازی کنید. اگر در Dropbox Professional مشترک باشید ، همگام سازی هوشمندی نیز دریافت می کنید ، که می توانید بدون استفاده از فضای روی هارد دیسک خود ، برای مشاهده و دسترسی به پرونده ها و پوشه های خود استفاده کنید..

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد Dropbox Professional و سایر ویژگی هایی که این سرویس ارائه می دهد ، بررسی Dropbox ما را بخوانید.

افکار نهایی

استفاده از حافظه ابری به عنوان یک پوشه محلی بسیار قدرتمند است زیرا به شما کمک می کند تا با استفاده از برنامه های آفلاین سرعت کار خود را سرعت بخشید. فضای بیشتری طول می کشد ، اما برخی از خدمات ، مانند Dropbox ، راهی در این مورد دارند ، اگرچه ممکن است دسترسی شما کندتر باشد. اگر با فایل های رسانه ای کار می کنید pCloud یک انتخاب عالی است و Google Drive برای همکاری در اسناد عالی است.

نظر شما در مورد همگام سازی با درایو محلی چیست؟ آیا ارزش فضای هارد دیسک را دارد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map