Carbonite vs Mozy: نبرد 2020 برای دنیای تجارت

بسیاری از خدمات پشتیبان گیری آنلاین می توانند از نسخه پشتیبان تهیه داده های شما نسخه پشتیبان تهیه کنند ، اما انتخاب یکی از بهترین ها برای شما دشوار است ، به خصوص اگر شما دو سرویس را در نظر دارید. در این مقاله ما Carbonite vs Mozy را با هم مقایسه خواهیم کرد تا انتخاب بین آنها آسان شود. به گفته این ، اگر احساس می کنید راه حل دیگری می خواهید با بهترین لیست پشتیبان آنلاین ما ، برای یادگیری کدام سرویس در صدر مشورت کنید.

Carbonite در این لیست قرار دارد زیرا فضای ذخیره نامحدودی را با قیمت مناسب ارائه می دهد و بسته به برنامه ای که شما انتخاب می کنید ، به شما امکان می دهد از چندین رایانه یا سرور پشتیبان تهیه کنید..

MozyPro به این دلیل نیست که خیلی گران است با این وجود ، این سرویس پشتیبان گیری همه کاره است و برای مشاغلی که به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از چندین رایانه هستند ، خوب است. جالب اینجاست که این محصول Carbonite دیگری است. خواهیم دید که آیا می تواند چند دور در برابر پسر عموی بالاتر خود پیروز شود.

اگر می خواهید در مورد رقبا اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بررسی Carbonite ما و بررسی MozyPro را بخوانید. اگر در مورد تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری اشتباه گرفته اید ، توضیحات ما را بخوانید.

استفاده از نسخه پشتیبان ابری هوشمند است زیرا شما نمی توانید مطمئن باشید چه زمانی هارد دیسک شما خراب یا نقص می کند و باعث می شود داده های خود را گم کنید. می توانید از نرم افزار بازیابی اطلاعات استفاده کنید تا سعی کنید آن را بازیابی کنید ، اما این یک روش قابل اعتماد نیست. شما نمی توانید به درایوهای حالت جامد اعتماد کنید ، زیرا آنها خطاهای داده بیشتری را تجربه می کنند ، حتی اگر میزان خرابی آنها کمتر از 1 درصد باشد.

در طی پنج دور ، ما می خواهیم ببینیم که چگونه این سرویس ها با یکدیگر مقایسه می شوند تا به شما در انتخاب یکی از آنها کمک کنند. در پایان هر یک ، ما یک برنده را معرفی می کنیم. پس از زنگ ، ما یک نسخه برداری را انجام می دهیم و برنده کلی را اعلام می کنیم.

1

مقدار

بهتر است اگر با هزینه کمتری درآمد کسب کنید و برنامه های زیادی را انتخاب کنید ، زیرا شانس یافتن یکی از نیازهای شما را افزایش می دهد. بسیار عالی است اگر ارائه دهنده برنامه یا آزمایشی رایگان نیز ارائه دهد ، بنابراین می توانید خدمات را آزمایش کنید. اگر به دنبال برنامه های رایگان هستید ، بهترین نسخه پشتیبان آنلاین ما را بخوانید.

برای کسانی که نیاز به تهیه نسخه پشتیبان نامحدود دارند و مایلند گزینه های دیگری غیر از Carbonite را مشاهده کنند ، به بهترین لیست پشتیبان آنلاین نامحدود ما مراجعه کنید.

قیمت گذاری carbo-vs-mozy-carbonite

Carbonite دارای سه برنامه نامحدود: Basic، Plus و Prime. هزینه اولیه 71.99 دلار در سال است و تهیه پشتیبان نامحدود از استخوان های برهنه را در اختیار شما قرار می دهد. به علاوه محبوب ترین برنامه است و از پشتیبان گیری درایو خارجی و تهیه نسخه پشتیبان خودکار از فیلم با قیمت 111.99 دلار در سال می افزاید. با قیمت 149.99 دلار در سال ، نخست خدمات بقیه پیک را در اختیار شما قرار می دهد.

قبل از اشتراک ، باید از آزمایش 15 روزه برای تست سرویس استفاده کنید. اگر تصمیم دارید مناسب باشد ، می توانید 5 درصد تخفیف برای پرداخت به مدت دو سال یا 10 درصد برای سه دریافت کنید. اگر به پشتیبان نامحدود احتیاج ندارید و می خواهید به جای آن از رایانه های نامحدود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، IDrive در حال حاضر تخفیف ارائه می دهد. اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس را در بررسی IDrive ما بخوانید.

این امکان را به شما می دهد که از چندین رایانه نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. Carbonite Safe Backup Pro با 287.99 دلار در سال شروع می شود و به شما امکان می دهد تا 25 رایانه تهیه کنید و 250 گیگابایت فضای پشتیبان تهیه کنید.

قیمت گذاری carbo-vs-mozy-mozy

برنامه های Mozy فضای پشتیبان تهیه می کند که می توانید بین کامپیوترها و سرورهای نامحدود به اشتراک بگذارید. می توانید ماهانه ، سالانه یا دوسالانه پرداخت کنید. برنامه ها از 10 گیگابایت شروع می شود و تا 4TB می روند ، اما Mozy فقط قیمت های 250 گیگابایتی را در وب سایت خود نقل می کند.

در صورت نیاز به بیش از این ، باید درخواست قیمت گذاری کنید. همچنین برنامه هایی بدون سرور وجود دارد که ارزان تر از همتایان خود هستند.

خوب است که انعطاف پذیری برنامه وجود دارد ، اما مشکل این است که MozyPro با 10 گیگابایت شروع می شود. برای تهیه نسخه پشتیبان از یک کامپیوتر ، چه رسد به یک سرور ، کافی نیست. اگر چندین سرور دارید ، ممکن است 4TB کافی نباشد. اما بزرگترین مسئله این است که چقدر گران است. MozyPro با 250 گیگابایت تهیه پشتیبان ، سالانه 850 دلار قیمت مسخره می پردازد. سایر خدمات ارزش بسیار بهتری را ارائه می دهند.

قیمت هر مقدار فضای ذخیره نزدیک نیست ، بنابراین ما حتی نمی توانیم یک مسابقه مناسب را در اینجا در نظر بگیریم. کربنیت برنده می شود زیرا فضای ذخیره نامحدودی را برای ارزان ارائه می دهد.

دور: نقطه ارزش برای کربنیت

آرم کربنیت
MozyPro Logo

2

امنیت

امنیت شدید ، نسخه پشتیبان تهیه شما را ایمن نگه می دارد. قدرت آن بستگی به رمزگذاری مورد استفاده در هنگام انتقال و هنگام استراحت دارد ، که پروتکل از پرونده های شما هنگام انتقال و سایر عوامل محافظت می کند.

در بهترین حالت ، این سرویس به عنوان دانش صفر شناخته می شود ، این بدان معنی است که فقط شما می توانید پرونده های خود را بخوانید. احراز هویت دو عاملی نیز مهم است ، زیرا اگر کسی رمز ورود شما را سرقت می کند ، کمک می کند.

امنیتی carbo-vs-mozy-carbonite

کربنیت قبل از انتقال آنها به ابر با استفاده از پروتکل TLS ، پرونده های کاربر را با رمزگذاری 128 بیتی رمزگذاری می کند..

سپس این سرویس اطلاعات را در سرورهای خود با AES 128 بیتی ایمن می کند و کلید شما را در یک مرکز داده محافظت شده ذخیره می کند ، بنابراین کارمندان آن نمی توانند داده های شما را بخوانند. اگر کاربر ویندوز هستید می توانید رمزنگاری خصوصی را نیز فعال کنید و خود کلید را مدیریت کنید. در این حالت ، سرویس به AES 256 بیتی تغییر می کند ، اما در صورت از دست دادن قادر به تنظیم مجدد رمز عبور خود نخواهید بود.

برای کمک به شما در محافظت از حساب خود ، می توانید به تأیید هویت دو عامل نیز اعتماد کنید. شما احتمالاً لازم نخواهید بود زیرا Carbonite احتیاج به رمز عبور قوی دارد.

Carbonite پرونده های شما را در مراکز داده ایمن ذخیره می کند. آنها می توانند حملات مجازی و همچنین حوادثی مانند زلزله و آتش سوزی را تحمل کنند. اقدامات امنیتی آن شامل تنوع واحد توزیع نیروی کار اضافی ، پشتیبان گیری از باتری ، ژنراتور در محل ، سیستم های کنترل آب و هوا ، گشت 24/7 گارد ، اسکنرهای بیومتریک ، کارتهای کلید الکترونیکی و نظارت بر تلویزیون بسته مدار.

carbo-vs-mozy-mozy-protection

MozyPro یک رویکرد جدی به امنیت دارد. این سازمان از حسابرسی های شخص ثالث دعوت می کند تا مراکز داده آن وظیفه حفظ امنیت اطلاعات شما را برعهده داشته باشد. این امکانات می توانند در برابر بلایای طبیعی ، حملات ویروس و سایر رویدادهای ناخواسته که می توانند اطلاعات شما را به خطر اندازند ، مقاومت کنند. کارمندان امنیتی 24/7 در محل هستند و مراکز داده توسط دوربین های مدار بسته تلویزیون ، دروازه و دسترسی به کلید الکترونیکی محافظت می شوند.

پرونده های شما روی سرورهای Mozy رمزگذاری می شوند. در واقع ، آنها قبل از ترک رایانه شما رمزگذاری می شوند و از طریق اتصال TLS در هنگام انتقال محافظت می شوند. MozyPro کلید شما را بطور پیش فرض نگه می دارد و از رمزگذاری 448 بیتی Blowfish استفاده می کند. اگرچه الگوریتم رمزگذاری را به AES 256 بیتی تغییر می دهد ، می توانید رمزنگاری خصوصی را انتخاب کنید..

هر دو سرویس از امنیت بالایی برخوردار هستند ، اما MozyPro از سطح بالاتری از الگوریتم Blowfish برای رمزگذاری پرونده های شما قبل از انتقال استفاده می کند ، بنابراین در این دور برنده می شود.

دور: نقطه امنیتی برای MozyPro

آرم کربنیت
MozyPro Logo

3

سرعت

تهیه نسخه پشتیبان تهیه اولیه با هر نوع سرویس می تواند مدت زمان زیادی طول بکشد. چه مدت به ارائه دهنده خدمات اینترنت شما بستگی دارد و به سرور نزدیک هستید. هرچه نزدیک تر باشید ، ارتباط شما بهتر خواهد شد. اگر به شما امکان تنظیمات انتقال ، سرعت دریچه گاز و استفاده از الگوریتم انتقال سطح بلوک را می دهند ، امتیاز بیشتری کسب می کند که این امر به شما کمک می کند تا پس از تهیه نسخه اولیه از نسخه پشتیبان تهیه کنید..

طبق آزمایشات ما ، که در خارج از بوستون با سرعت بارگذاری 10 مگابیت در ثانیه انجام شد ، کربنیت جزء خدمات سریعتر نیست. آپلود پوشه 1 گیگابایتی بیش از سه ساعت طول کشید. اگرچه آپلود اولیه کند است ، اما به دلیل کپی کردن در سطح بلوک ، بارگذاری های بعدی سریعتر انجام می شود. سرعت بارگیری نیز سریع بود.

MozyPro در آپلودهای اولیه بسیار سریعتر عمل کرد زیرا آزمایشات ما نشان داد که برای تهیه نسخه پشتیبان از یک پوشه فشرده 1 گیگابایتی به ابر ، حدود یک ساعت زمان نیاز دارد. ما آزمایشات خود را از طریق بانکوک ، تایلند از طریق اتصال WiFi با 55 مگابیت در ثانیه بارگیری و سرعت بارگذاری 22 مگابیت در ثانیه انجام دادیم. مشکل ممکن است این باشد که MozyPro داده را فشرده نمی کند.

یک ساعت Mozy برای یک گیگابایت داده در مقایسه با سه کربنیت بسیار عالی است اما در مقایسه با بقیه بازار پشتیبان گیری آنلاین ، آنقدر نیست. اگر به خدمتی نیاز دارید که پرونده های شما مانند رعد و برق را بارگذاری کند ، حتی در بارگذاری اولیه ، به جدول تست سرعت در بررسی Acronis True Image ما نگاهی بیندازید.

با توجه به تفاوت در سرعت بارگذاری ، آسان می توان حدس زد که در اینجا کدام سرویس گزینه بهتری است. موزی در این دور پیروز می شود.

Round: Speed ​​Point برای MozyPro

آرم کربنیت
MozyPro Logo

4

راحتی در استفاده

تنظیم اولیه تهیه نسخه پشتیبان شما ، و همچنین موارد بعدی ، و بازیابی اطلاعات شما باید ساده باشد. به این ترتیب ، شما می توانید به جای نگرانی درباره داده های خود ، کارهای مناسب را انجام دهید. برای اطمینان از این امر ، مشتری دسک تاپ باید روی اکثر سیستم عامل ها کار کند و رابط کاربری آن ، به همراه برنامه های وب و موبایل ، باید دلپذیر و شهودی باشد تا از آن استفاده کند..

دسکتاپ carbo-vs-mozy-carbonite-رابط

مشتری رومیزی Carbonite ساده است و شما را در گزینه ها غرق نمی کند. بیشتر فرآیند به صورت خودکار است ، بنابراین شما فقط باید یک مرحله را برای شروع تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنید. برای Windows و macOS در دسترس است.

رنگ سرویس پرونده های شما را کد می کند ، بنابراین می توانید وضعیت آنها را به راحتی بررسی کنید. برخی از پرونده ها و پسوند ها را حذف نمی کند و به طور پیش فرض پرونده های بزرگتر از 4 گیگابایت را تهیه نمی کند ، بنابراین برای گنجاندن آنها باید به صورت دستی آنها را انتخاب کنید..

وب سایت carbo-vs-mozy-carbonite- رابط

اگر روی پیوند “مشاهده نسخه پشتیبان من” کلیک کنید ، به رابط وب منتقل می شوید. اگرچه دراب ، عملکردی است و به شما امکان می دهد وضعیت تهیه نسخه پشتیبان خود را بررسی کنید ، به پرونده ها دسترسی پیدا کرده و حساب خود را مدیریت کنید.

همین کار را می توانید با برنامه تلفن همراه Carbonite برای Android و iOS انجام دهید. رابط کاربری آن روشن و حداقل است ، بنابراین شما را گیج نمی کند.

MozyPro نسبت به قبل از شروع به کار پشتیبان گیری از داده های خود ، به کارهای بیشتری احتیاج دارد. گفته می شود ، هنگامی که آن را تنظیم کردید ، دارای ویژگی هایی است که روند پیشرفت را به سهولت می بخشد.

بارگیری سرویس گیرنده دسک تاپ ساده است و نصب آن طولانی نمی شود. لازم نیست کارهای زیادی برای تنظیم نسخه پشتیبان خود انجام دهید زیرا MozyPro سیستم فایل شما را اسکن می کند و متداول ترین انواع پرونده را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب می کند. این کارآمدترین رابط کاربری که تاکنون دیده ایم ، نخواهد بود ، اما جادوگر به شما کمک می کند تا کار را انجام دهید. این در ویندوز ، macOS و Linux کار می کند.

رابط کاربری وب دارای یک کنسول سرپرست با ویژگی های مفید است که کار با مدیریت حساب را آسان می کند. می توانید اتصالات مربوط به حساب کاربری خود را توسط کاربر یا دستگاه جستجو کنید و ببینید که چه مقدار داده پشتیبان تهیه شده است و آخرین نسخه پشتیبان تهیه شده است. بخش “نمودارها و گزارشات” سابقه پشتیبان و سلامتی را نشان می دهد و به شما امکان می دهد هشدارهای ایمیل را تنظیم کنید.

برنامه های هوشمند MozyPro نمی توانند از داده های شما نسخه پشتیبان تهیه کنند ، اما به شما امکان دسترسی به آن را می دهند. آنها برای Android و iOS در دسترس هستند.

رابط وب Mozy به اندازه Carbonite روشن و جذاب نیست. در جلوی دسک تاپ مشابه است زیرا استفاده از کربنیت آسانتر است. کربنیت در این دور پیروز می شود.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای کربنیت

آرم کربنیت
MozyPro Logo

5

حکم

هر دو سرویس دو برد دارند ، اما موزی به سختی در امنیت پیروز می شود و به مراتب گران تر است بنابراین ما می خواهیم کربنیت را برنده کلی اعلام کنیم. استفاده از آن ساده است ، از امنیت بالایی برخوردار است و فضای ارزان نامحدودی را برای شما ذخیره می کند.

MozyPro در سهولت استفاده بسیار عقب نیست. بعلاوه ، دارای رمزگذاری پیش فرض قوی تر است که در صورت داشتن داده های حساس برای رمزگذاری ، ذهن شما را راحت می کند. هر دو سرویس گزینه کنترل کلید خصوصی خود را به شما می دهند ، بنابراین دیگر لازم نیست نگران باشید که کارمندان سرکشنده پرونده های شما را بخوانند.

برنده: Carbonite

نظر شما در مورد این نبرد چیست؟ آیا شما Carbonite را ترجیح می دهید یا آیا می دانید که ویژگی های Mozy توجیهی قیمت بالایی دارد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me