بهترین مشتری های انتقال پرونده 2020: FTP ، WebDAV و Cloud Explorers

اگر امروز در جستجوی بهترین مشتری های انتقال پرونده در بازار هستید ، در مکان مناسب فرود آمده اید. در زیر ، ما جزئیات انتخاب و بارگیری و بارگیری فایلها را به صورت عمده بین رایانه های محلی و سرورهای ابری شرح داده ایم.


امروزه برخی از گزینه های نرم افزاری به عنوان سرویس دهنده FTP شناخته می شوند ، نه تنها از FTPS و SFTP بلکه از اتصال WebDAV و API به سرویس های ابری مانند Amazon S3 ، Google Cloud و Rackspace Cloud Files پشتیبانی می کنند. علاوه بر انتقال فایل ها ، بهترین مشتری ها مجموعه ای از ویژگی ها را نیز از مقایسه فهرست با رمزگذاری پرونده ها ورزش می کنند.

در حالی که سرویس کلی مورد علاقه ما Cyberduck محبوب و آزاد است ، برای کسانی که هزینه کمی خرج کردن دارند ، CloudBerry Explorer Pro طیف گسترده ای حتی بیشتر از ویژگی ها و تجربه کاربر رضایت بخش تر را ارائه می دهد. ما در هر دو دقیقه در یک دقیقه صحبت خواهیم کرد. اول ، بگذارید بطور کلی در مورد پروتکل های انتقال فایل صحبت کنیم و به چگونگی انتخاب های خود نگاهی بیندازیم.

FTP چیست ، به هر حال?

کلید درک آنچه FTP در ابتدای مقاله نهفته است ، مخفف “پروتکل حمل و نقل پرونده” است. این یک پروتکل ارتباطی است که معمولاً مورد استفاده قرار می گیرد ، یا مجموعه ای از قوانینی که رایانه ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از طریق شبکه TC / ICP استفاده می کنند (مانند اینترنت).

در ارتباطات FTP ، دو نقطه پایانی وجود دارد: یک سرور FTP و یک کامپیوتر مشتری. سرور در حالی که مشتری اتصال را شروع می کند ، درخواست های اتصال را گوش می دهد. پس از برقراری اتصال ، مشتری می تواند پرونده ها را روی سرور بارگذاری کند ، پرونده ها را از آن بارگیری کرده و عملیات های مختلف دیگری مانند حذف و انتقال فایل ها به اطراف را انجام دهد.

در حالی که مشتریانی که در این مقاله به آنها اشاره می شود اغلب مشتری های FTP نامیده می شوند ، FTP در واقع منسوخ شده است ، عمدتا به دلیل اینکه داده ها را با متن ساده می فرستد. این یک ایده بد در دهه 80 بود و امروز با توجه به اینکه چگونه جرایم سایبری پیچیده پیچیده شده است ، امروز فکر بسیار بدتری است. به این ترتیب ، شما به احتمال زیاد از یکی از دو پروتکل مرتبط ، FTPS یا SFTP استفاده می کنید.

تفاوت بین FTPS و SFTP

FTPS و SFTP هر دو پروتکل ارتباطی ایمن تر از FTP هستند ، رمزگذاری داده های منتقل شده و اعتبار (نام کاربری و رمز عبور) مورد استفاده برای باز کردن کانال های ارتباطی.

FTPS اول ، عمدتاً در پاسخ به خواسته های نظارتی بالاتر در مورد امنیت داده ها به لطف اقداماتی مانند HIPAA ، توسعه داده شد. این اساساً FTP است اما با رمزگذاری SSL برای محافظت از داده ها از طریق شبکه TC / ICP محافظت می شود. SFTP ، اگرچه اغلب با FTPS اشتباه گرفته می شود ، یک پروتکل کاملاً متفاوت ، مبتنی بر پوسته ایمن (SSH) است..

همچنین ممکن است FTPS را با عنوان “FTP over SSL” و SFTP با نام “FTP over SSH” بشنوید.

بین FTPS و SFTP ، اجرای دوم ساده تر در نظر گرفته می شود. دلیل این امر این است که برای انتقال دائم داده ها از طریق فایروال ، فقط نیاز به یک پورت واحد است.

از طرف دیگر ، با FTPS ، هر بار تماس درخواست انتقال فایل ، یک درگاه اضافی باز شود. به جای ایمن تر بودن ، باز کردن پورت های متعدد برای ارتباطات در واقع می تواند خطرات امنیتی برای شبکه شما ایجاد کند.

به همین ترتیب ، بین این دو ، SFTP رایج تر شده است. اجرای آسانتر ، سریعتر و ایمن تر.

برنامه های WebDAV و Cloud IaaS

بیشتر مشتری های FTP مناسب و معقول می توانند با استفاده از FTP ، FTPS و SFTP به سرور وصل شوند. مشتریان بهتر می توانند انواع دیگر اتصال ایمن را نیز برقرار کنند.

یکی از رایج ترین WebDAV است که مخفف عبارت World Wide Web Distribution Writing and Versioning است. WebDAV در واقع مجموعه ای از برنامه های افزودنی است که به HTTP با هدف تسهیل ویرایش مشترک از طریق اینترنت با اجازه دادن به سرورهای وب می توانند مانند سرورهای فایل عمل کنند..

چندین سرویس ذخیره سازی ابری از WebDAV پشتیبانی می کنند ، از جمله Dropbox ، Google Drive ، OneDrive و مورد علاقه ما از این چهار ، pCloud (بررسی pCloud ما را بخوانید). با پشتیبانی WebDAV ، می توانید بدون استفاده از رابط وب آن سرویس ، به فایلهای ذخیره شده در درایو ذخیره ابری خود دسترسی پیدا کنید ، ویرایش و حذف کنید.

علاوه بر تمام پروتکل های اتصال ذکر شده در بالا ، برخی از سرویس گیرندگان FTP همچنین می توانند به یک سرور با استفاده از API وصل شوند ، کوتاه “رابط برنامه نویسی برنامه”. اتصالات API در سرویس گیرندگان FTP در اطراف ارائه دهندگان ابری خاص ، معمولاً از انواع ابر IaaS (زیرساخت به عنوان سرویس) ساخته می شوند..

Cloud IaaS راه حل های سرور از راه دور است که می تواند برای میزبانی فایل ها استفاده شود (از جمله موارد دیگر ، مانند ساخت دیتابیس یا میزبانی برنامه های وب). برخی از نمونه های رایج که شاید از آنها شنیده باشید شامل آمازون S3 ، Rackspace Cloud Files و Google Cloud است.

ما همه بهترین موارد مورد علاقه خود را در بهترین راهنمای IaaS cloud خود اجرا می کنیم ، بنابراین مطمئن شوید که اگر می خواهید مشتریانی که انتقال پرونده را بررسی می کنند ، در یک لحظه برای استفاده خوب از آنها استفاده کنید..

انتخاب بهترین مشتری برای انتقال پرونده

همه این موارد ما را به واقعیت مقاله می رساند و توصیه هایی را برای مشتریانی که انتقال پرونده دارند پیشنهاد می کنیم که فکر می کنیم بهترین قیمت در دسترس هستند. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، مشتری های برتر گزینه های ارتباطی بیشتری نسبت به FTP دارند. FTPS و SFTP معمولاً مشخص هستند ، در حالی که پشتیبانی WebDAV و اتصالات API به سرویسهای ابری خاص کمتر رایج است.

گذشته از گزینه های اتصال ، ما نیز به دنبال سهولت استفاده بودیم. یک مشتری برتر FTP برقراری اتصال ، مرور ، آپلود و بارگیری فایلها را آسان می کند و امیدوارم برخی از ویژگی های مفید دیگر مانند بوک مارک های اتصال ، مقایسه پوشه ها ، همگام سازی پرونده و رمزگذاری پرونده را نیز داشته باشد..

ما همچنین به دنبال پشتیبانی بستر های نرم افزاری بودیم. بسیاری از مشتری های FTP ، از جمله برخی از مواردی که در زیر به آنها اشاره می کنیم ، فقط برای ویندوز و مک در دسترس هستند و برخی دیگر فقط برای یکی یا دیگری در دسترس هستند. فقط تعداد کمی از آنها مانند CloudBerry Explorer پشتیبانی لینوکس را ارائه می دهند.

ارزش نیز مورد توجه قرار گرفت. بسیاری از سرویس گیرندگان انتقال پرونده رایگان و تعداد معدودی با هزینه مجوز یک بار پیدا خواهید کرد ، اگرچه این افراد معمولاً فراتر از 40 یا 50 دلار نیستند.

اکنون که همه معیارهای خود را مرتب کرده ایم ، بیایید به مشتری مورد علاقه ما برای انتقال پرونده نگاهی بیندازیم ، Cyberduck.

بهترین مشتری برای انتقال پرونده: Cyberduck

ما نمی خواهیم Cyberduck را به عنوان انتخاب برتر ما برای انتقال پرونده انتخاب کنیم. تقریباً همه این موارد را انجام می دهد ، نه تنها از FTP ، FTPS ، SFTP و WebDAV پشتیبانی می کند ، بلکه اتصالات API را به چند درایو ابری نیز می دهد. این درایوها شامل گزینه های IaaS Rackspace Cloud Files ، Amazon S3 ، Microsoft Azure ، Google Cloud و Backblaze B2 هستند..

Cyberduck همچنین به شما امکان می دهد مستقیماً با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم برای این سرویس ها ، مستقیماً به Dropbox ، Google Drive یا OneDrive متصل شوید. ما یک راهنما در مورد نحوه استفاده از سایبرداک با جزئیات داریم.

نسخه های مشتری دسک تاپ سایبرداک برای ویندوز و MacOS در دسترس است. متأسفانه ، کاربران لینوکس در جوجه های سرد و زشت که هستند ، کنار نمانده اند. (اگر شما یک کاربر لینوکس هستید که نیاز به انتخاب کنید ، بهترین فضای ذخیره سازی ابری ما را برای راهنمای لینوکس بخوانید).

ویژگی های Cyberduck که ما دوست داریم شامل توانایی های مورد انتظار مانند پوشه ها و ایجاد پرونده ها ، بارگذاری و بارگیری ، بلکه موارد خوبی غیر منتظره است. مهمترین گزینه برای ایجاد پوشه های رمزگذاری شده خصوصی در ابر ، به علاوه گزینه همگام سازی محلی با پوشه های راه دور است..

Cyberduck همچنین یک ویژگی “نشانک” فوق العاده مفید دارد که جزئیات اتصال شما را برای دسترسی سریع بعداً ذخیره می کند. نشانکها حتی می توانند با سایر کاربران به اشتراک گذاشته شوند. همچنین می توانید پیوندهای URL به فایلها ایجاد کنید تا آنها را با دیگران به اشتراک بگذارید.

Cyberduck نرم افزار منبع باز است. اگر محصول را هر چند دوست دارید ، می توانید برای پشتیبانی از آن ، به تیم توسعه کمک مالی ارسال کنید. با کمک 10 دلار هدیه ، می توانید نرم افزار خود را برای غیرفعال کردن دکمه اهدای مشتری در مشتری ثبت کنید. نسخه Cyberduck نیز با پرداخت 24 دلار از طریق فروشگاه برنامه Mac در دسترس است.

CloudBerry Explorer Pro

CloudBerry برخی از بهترین نرم افزارهای انتقال فایل را در دسترس قرار می دهد ، از جمله یک سرویس گیرنده پشتیبان آنلاین با قابلیت بسته بندی ، قادر به ارسال پرونده به بیش از 50 سرویس ابری مختلف است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این ابزار پشتیبان ، بررسی نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry ما را بخوانید.

این شرکت همچنین یک خط از ابزارهای اکتشاف ابری ، هم رایگان و هم پرداخت می کند. برای انتقال FTP و SFTP ، باید نسخه “Pro” دارای مجوز نرم افزار را با هزینه یک بار 39.99 دلار در هر رایانه خریداری کنید ، علاوه بر این.

همچنین مهم است ، اگر قصد استفاده از سرویس دهنده Cloud IaaS با مشتری را دارید ، باید نسخه ای را تهیه کنید که با ارائه دهنده مورد نظر شما کار کند:

 • CloudBerry Explorer برای Amazon S3
 • CloudBerry Explorer برای Google Cloud
 • CloudBerry Explorer برای Microsoft Azure
 • CloudBerry Explorer برای OpenStack

هر نسخه حداقل می تواند به برخی از ارائه دهندگان ابر اضافی وصل شود. به عنوان مثال ، نسخه آمازون S3 را می توان با Backblaze B2 یا Wasabi استفاده کرد (بررسی Wasabi ما را بخوانید).

با این وجود ، با مجبور کردن کاربران برای خرید مجوز متفاوت برای هر یک از سرویس های اصلی Cloud ، CloudBerry Explorer بخشی از درخشش خود را از دست می دهد ، به همین دلیل ما آن را در پشت Cyberduck قرار می دهیم (البته با توجه به اینکه اصلاً هزینه ای هم دارد. ).

اگر این امتیازات شما را از بین نبرند ، CloudBerry Explorer Pro دارای ویژگی های مفیدی است که باعث می شود مشتری قدرتمندتر ، به طور کلی ، و به اندازه کافی برای برخی از کاربران هزینه کند. از ویژگی های یادداشت می توان به رمزگذاری سمت مشتری ، فشرده سازی فایل ، بارگذاری چند رشته ای ، مقایسه پوشه ، همگام سازی پوشه و قوانین بارگذاری اشاره کرد.

از بین کلیه مشتریهای FTP و cloud که بررسی کردیم ، استفاده از آن نیز به راحتی سرگرم کننده است و CloudBerry دارای یک شبکه پشتیبانی بسیار قوی تر از آنچه که با Cyberduck می گیرید است. این امر به خصوص برای متخصصان IT و صاحبان مشاغل ، انتخاب بهتری را انتخاب می کند.

سرانجام ، برخلاف Cyberduck ، CloudBerry Explorer در نسخه لینوکس عرضه می شود.

FileZilla Pro

تا همین اواخر ، FileZilla مبلغ زیادی از گزینه های سایبرداک نبود زیرا فقط از FTP ، SFTP و FTPS پشتیبانی می کرد. با این حال ، در ژانویه سال 2018 ، این شرکت علاوه بر اتصال به آمازون S3 ، لاجوردی و گوگل ابر ، پشتیبانی از WebDAV را برای مشتری خود FileZilla Pro به ارمغان آورد..

مشتری می تواند برای انتقال هزاران پرونده به صورت عمده از رایانه به یک سرور از راه دور یا برعکس استفاده شود و از نظر سرعت بهینه شده است ، اگرچه در صورت نیاز می توانید از پهنای باند استفاده شده را کاهش دهید. مشتری دارای یک رابط کاربری زبانه ساده و ساده است که برقراری اتصالات و مرور فایلها را آسان می کند.

از ویژگی های یادداشت می توان به بوک مارک ها برای اتصالات سریع ، فیلترهای نام پرونده ، مقایسه فهرست برای شناسایی دلتاها ، همگام سازی دایرکتوری ، کشیدن و رها کردن ، ویرایش پرونده و هیچ محدودیتی در اندازه پرونده اشاره کرد.

Filezilla Pro ویژگی رمزگذاری مانند شما با Cyberduck ندارد و هیچ مشتری لینوکس نیز وجود ندارد. شاید مهمتر از این ، این برنامه رایگان نیست: شما باید برای نسخه Windows 19/99 دلار یا برای MacOS 13.99 دلار هزینه کنید. یک سرویس دهنده اصلی Filezilla وجود دارد که هزینه ای برای آن ندارد ، اما به اندازه Filezilla Pro بسیار قدرتمند نیست ، بنابراین پیشنهاد می کنیم که دور بمانید.

CuteFTP 9

CuteFTP به عنوان چهارمین انتخاب ما برای یک مشتری FTP قرار دارد. از چند راه بسیار مهم ، این ابزاری بسیار کم توان تر از سه انتخاب برتر ما است. به عنوان مثال ، کاملاً مشتری برای FTP ، FTPS ، SFTP و WebDAV است. هیچ آمازون S3 ، Google Cloud یا پشتیبانی اتصال برای هیچ ارائه دهنده دیگری IaaS cloud وجود ندارد.

در واقع ، CuteFTP به طور کلی یک مشتری FTP بسیار اساسی است ، اما بعضی اوقات به شما نیاز دارید یا می خواهید ، به همین دلیل تصمیم گرفتیم در این مقاله به آن توجه کنیم. این برنامه از چندین ویژگی اساسی مانند بوک مارک ها ، فشرده سازی پرونده و رمزگذاری پرونده پشتیبانی می کند.

این نرم افزار همچنین دارای ویرایشگر داخلی داخلی است که می تواند اسناد HTML را هم در رایانه شما و هم برای یک سرور از راه دور ایجاد کند.

تهیه نسخه پشتیبان از فایل و همگام سازی نیز همراه با برنامه ریزی انتقال فایل است. با این حال ، هیچ ویژگی مقایسه فایل مانند شما با Cyberduck یا CloudBerry Explorer وجود نخواهد داشت.

با این حال ، این نرم افزار 100 درصد رایگان است ، همانطور که از زمان انتشار اولیه آن در سال 1996 آغاز شده است. متأسفانه ، این سیستم عامل فقط برای سیستم عامل های Windows و Mac و بدون پشتیبانی لینوکس در دسترس است..

انتقال 5

انتقال توسط Panic Inc. ، Transmit یک سرویس انتقال فایل است که فقط برای کاربران Mac طراحی شده است. در حالی که به طور معمول این واقعیت باعث می شود که ما آن را از لیست “بهترین” خدمات خارج کنیم (مگر اینکه Mac خاص ، مانند بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای مقاله Mac) ، به اندازه کافی بتوانیم از انتقال و تعداد کمی گزینه بسیار عالی که تصمیم گرفتیم آن را دوست داشته باشیم ، استفاده کنیم. این پنجمین و آخرین نقطه ماست.

جدیدترین نسخه نرم افزار Transmit 5. Transmit است که چندی پیش با اضافه کردن پشتیبانی WebDAV و Amazon S3 ، فراتر از آنکه مشتری FTP باشید ، تغییر مکان داد. جدیدترین نسخه این نسخه حتی بیشتر انجام می شود و اکنون از بیش از 10 سرویس ابری پشتیبانی می کند.

این خدمات شامل ارائه دهندگان IaaS Backblaze B2 ، Azure و Rackspace CloudFiles ، گرچه Google Cloud نیستند. تعداد معدودی از سرویس های ذخیره سازی ابری نیز می توانند به آن متصل شوند ، از جمله Amazon Drive ، Box ، Dropbox ، Google Drive و OneDrive (بررسی OneDrive ما را بخوانید).

از بین تمام خدماتی که ما بررسی کرده ایم ، انتقال 5 ممکن است بهترین مشتری را داشته باشد و این شرم آور باشد که نسخه ویندوز یا لینوکس وجود ندارد. پرونده های محلی در یک طرف رابط گذاشته شده و پرونده های راه دور از طرف دیگر قرار دارند.

آخرین نسخه مشتری Panic همچنین دارای کد انتقال فایل کاملاً بازنویسی شده است که بسیار سریعتر از نسخه قبلی است و این را برای بارگذاری عکس و فیلم عالی می کند. از دیگر ویژگی های یادداشت می توان به هماهنگی پوشه های محلی با ابر و رمزگذاری دانش صفر اشاره کرد.

با این حال ، با روحیه استیو جابز صادق است ، اما این نرم افزار با 45 دلار قیمت کمی سنگین دارد.

سخنان محترم

تعداد معدودی از مشتریهای FTP وجود دارند که ما آنها را درج نکرده ایم ، که احتمالاً WinSCP (فقط Windows) و Fetch (فقط مک) این دو محبوب هستند. هر دو مشتری از FTP ، FTPS ، SFTP و WebDAV پشتیبانی می کنند. با این حال ، نه Amazon S3 یا هر سرویس ابری دیگری را پشتیبانی می کنید ، و آنها را کمی عقب تر از مواقع قرار دهید.

در طرف دیگر طیف ، Dragondisk ، یک مدیر انتقال فایل رایگان است که از Amazon S3 و Google Cloud پشتیبانی می کند ، اما به اندازه کافی عجیب ، نه FTP ، SFTP یا FTPS. طراحی کلی Dragondisk نیز کمی قدمت دارد ، اما حداقل یک مشتری لینوکس وجود دارد.

افکار نهایی

یافتن بهترین سرویس گیرنده انتقال پرونده برای نیازهای شما می تواند انتقال فایل ها را به صورت عمده و از ابر ، خواه به صورت دستی و هم از طریق هماهنگی ، آسان کند. در حالی که FTP ، SFTP و FTPS پروتکل های آماده به کار قدیمی هستند ، بهترین ابزارها علاوه بر پشتیبانی از خدمات زیرساخت ابری مانند Amazon S3 ، از پشتیبانی WebDAV نیز بهره می برند..

در میان کلیه مشتریانی که شانس بازی با آنها را داشتیم ، Cyberduck به ما اعتراض می کند که بهترین ترکیب ویژگی ها و ارزش را ارائه می دهد. با این حال ، برای کسانی که فکر نمی کنند پول خرج کنند ، CloudBerry Explorer یک سرویس دشوار است.

نظرات خود را در مورد سرویس های انتقال پرونده در نظرات زیر با ما در میان بگذارید و گزینه هایی را که از دست داده ایم به ما بگویید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map