چگونه برای پارتیشن کردن یک درایو سخت در سال 2020

شما در مورد افرادی که داده ها را در یک بخش هارد دیسک خراب یا حتی بدتر از آن ، خرابی دیسک سخت را تجربه می کنند شنیده اید. هارد دیسک ها قابل حل هستند و اگرچه بسیاری از آنها خدمات طولانی مدت را ارائه می دهند ، اما شما باید برنامه ای برای محافظت از داده های خود داشته باشید. یک راه عالی برای جلوگیری از این مشکلات استفاده از چندین پارتیشن دیسک سخت به همراه یکی از بهترین ارائه دهنده های پشتیبان آنلاین ما است.


پارتیشن بندی برای ذخیره سازی درایو مورد نیاز است ، اما همچنین یک محیط امن تر برای داده های شما ایجاد می کند. در این راهنما درباره نحوه پارتیشن هارد دیسک ، ما قصد داریم تا بحث کنیم که یک پارتیشن چیست و چگونه می توانید پارتیشن بندی در macOS و Windows را شروع کنید.

پارتیشن چیست?

پارتیشن بندی راهی است برای جدا کردن هارد دیسک شما به چندین بخش. یک پارتیشن را می توان به عنوان برشی از دیسک سخت خود در نظر گرفت. حتی اگر این قطعه فقط یک تفکیک منطقی از کل درایو شما باشد ، سیستم عامل آن را به عنوان یک درایو مستقل رفتار خواهد کرد (این با RAID متفاوت است).

هر پارتیشن به یک دیسک منطقی تبدیل می شود و یک تکه از دیسک فیزیکی را نشان می دهد. این به سیستم عامل – و شما – اجازه می دهد تا فایل ها و داده های جدا از سایر قسمتهای درایو را مدیریت کنید. قبل از اینکه بتوانید داده ها را روی آنها ذخیره کنید ، هارد دیسک ها باید پارتیشن بندی و قالب بندی شوند ، اما داشتن یک طرح چند پارتیشن مزایای دیگری نیز دارد.

صرف نظر از آنچه در سیستم عامل استفاده می کنید ، باید پارتیشن ها و قالب بندی ها را تنظیم کنید. شما نمی توانید داده ها را در درایو خالی بنویسید. سیستم عامل برای نوشتن و ذخیره داده ها به یک سیستم فایل نیاز دارد. پارتیشن حجم است و قالب بندی سیستم فایل را ایجاد می کند.

فرایند بسته به سیستم عامل متفاوت است. معمولاً سیستم عامل ها با چند پارتیشن تنظیم می شوند و شما می توانید پارتیشن های دیسک سخت را از چند طریق ایجاد و قالب بندی کنید. به عنوان مثال ، هنگام نصب ویندوز ، یک پارتیشن برای اسکان سیستم عامل ایجاد می شود و یک پارتیشن دیگر برای بازیابی.

دلایل پارتیشن

پارتیشن بندی روشی محکم برای سازماندهی داده های شما است که ساده تر یافتن پرونده ها ، پروژه ها و برنامه های شما را نشان می دهد. پارتیشن بندی های جداگانه همچنین داده های شما را برای تهیه نسخه پشتیبان آسان تر می کند ، و از این طریق مجبور نیستید که از طریق پوشه ها و دایرکتوری های مختلف غربال شوید. اگرچه هنوز هم باید از نسخه پشتیبان آنلاین استفاده کنید ، زیرا چندین پارتیشن شما را از خرابی هارد محافظت نمی کند.

از آنجا که پارتیشن ها به عنوان درایوهای جداگانه درمان می شوند ، می توانید آنها را رمزگذاری کنید. این بدان معناست که شما می توانید کنترل بیشتری بر روی رمزگذاری هارد دیسک داشته باشید زیرا می توانید بر اساس پارتیشن رمزگذاری کنید. رمزگذاری یک درایو کامل خوب است ، فقط پارتیشن بندی گزینه های بیشتری را به شما اعطا می کند. برای جزئیات بیشتر در مورد این فرآیند ، نحوه رمزگذاری راهنمای هارد دیسک خود را بخوانید.

پارتیشن بندی همچنین به شما امکان می دهد از چندین سیستم عامل در یک دیسک سخت استفاده کنید. داشتن چندین پارتیشن برای آن ضروری است ، زیرا هر سیستم عامل به درایو خاص خود نیاز دارد. همچنین می خواهید پارتیشن های اضافی برای پرونده ها و داده ها نسبت به هر سیستم عامل داشته باشید ، زیرا در هم آمیختن آنها مشکلاتی ایجاد می کند. عملکرد را نیز بهبود می بخشد.

صحبت از تاریخچه هارد دیسک ، از پارتیشن بندی برای سریعتر سیستم عامل ها استفاده شده است. ساختار بدنی هارد به گونه ای است که آهنگ های بیرونی دیسک بالاترین میزان انتقال را دارند. اولین پارتیشنهای ایجاد شده در آنجا قرار دارند و سریعترین آنها هستند ، بنابراین جایی است که شما می خواهید سیستم عامل شما زندگی کند.

در حالی که دامنه این راهنما محدود به پارتیشن بندی اساسی است ، می توانید با نرم افزارهای تخصصی پارتیشن بندی پیشرفته تری را انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر شما قصد اجرای یک راه اندازی بوت دوگانه را دارید ، نرم افزار پارتیشن کنترل بیشتری بر مدیریت پارتیشن شما می دهد.

نحوه پارتیشن کردن یک درایو سخت در ویندوز

پارتیشن بندی هارد دیسک در ویندوز از طریق ابزار مدیریت دیسک انجام می شود ، که یک ابزار دیسک است که در هر نسخه از سیستم عامل موجود است. مراحل زیر استفاده از ویندوز 10 را فرض می کند ، اما به همان اندازه در مورد ویندوز 7 و 8.1 نیز کاربرد دارد. اگر مطمئن نیستید که کدام یک است ، می توانید اینجا را بررسی کنید. روند تغییر زیادی نمی کند.

هر وقت قالب بندی یا پارتیشن بندی می کنید ، خوب است که اطمینان حاصل کنید که از تمام داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کرده اید.

مرحله 1: “مدیریت دیسک” را باز کنید این کار را می توان از طریق مدیریت رایانه ، Cortana یا فرمان سریع انجام داد. همچنین می توانید بر روی دکمه شروع راست کلیک کرده و سپس “مدیریت دیسک” را از فهرست انتخاب کنید. به نظر می رسد مانند این:

افتتاحیه-دیسک-مدیریت

گام 2: هنگامی که مدیریت دیسک را باز کردید ، می توانید سریعاً یک پنجره مجزا “دیسک اولیه سازی” را دریافت کنید. در آنجا از شما خواسته می شود یک سبک پارتیشن بندی را مشخص کنید. اگر پیام را مشاهده نمی کنید نگران نباشید ، فقط به مرحله بعدی ادامه دهید.

مرحله 3: هارد دیسک مورد نظر برای پارتیشن در پایین پنجره را انتخاب کنید. این امر به عنوان “غیرمجاز” نشان داده می شود. روی آن راست کلیک کنید ، سپس “حجم ساده جدید …” را انتخاب کنید

جلد جدید-ساده

اگر درایو خود را در نقشه درایو مشاهده نمی کنید ، ویندوز ممکن است آن را تشخیص ندهد. دوبار بررسی کنید که به درستی نصب شده است و رایانه شخصی خود را مجدداً راه اندازی کنید.

اگر یک درایو موجود را با داده یا سیستم عامل نصب شده روی آن تقسیم می کنید ، باید فضای کاربری اختصاصی را برای ویندوز ایجاد کنید. روی پارتیشن راست کلیک کرده و “حجم کوچک …” را انتخاب کنید ویندوز به شما می گوید فضای آزاد برای پارتیشن در دسترس است و از شما می خواهد اندازه جدید را مشخص کنید.

کوچک کردن-جلد

مرحله 4: جادوگر حجم ساده جدید ظاهر می شود. بر روی “بعدی” کلیک کنید ، سپس روی “مشخص کردن حجم” کلیک کنید ، دوباره “بعدی” را کلیک کنید ، همه در پنجره جادوگر جلد جدید. به طور پیش فرض ، ویندوز با استفاده از حداکثر مقدار فضای غیرمجاز ، یک پارتیشن ایجاد می کند. اگر به یک پارتیشن کوچکتر احتیاج دارید ، فقط اندازه را در مگابایت مشخص کنید.

جلد - جادوگر

مشخص کردن-حجم

مرحله 5: روی “بعدی” در “اختصاص دادن نامه یا مسیر درایو” کلیک کنید. ویندوز به طور خودکار اولین حرف درایو را در دسترس خواهد داشت ، جست و خیز A و B. درایو C – یعنی درایو C – اصلی ترین پارتیشن دیسک سخت است که سیستم عامل ، فایل های سیستم و سایر برنامه ها و فایل ها را ذخیره می کند..

اختصاص-درایو-نامه

مرحله 6: در مرحله بعد ، اگر می خواهید بعداً قالب بندی کنید ، “این حجم را قالب بندی نکنید” را انتخاب کنید ، یا اکنون می توانید این کار را انجام دهید.

قالب-پارتیشن

مرحله 7: در صفحه “تکمیل حجم ساده جدید” ، گزینه های خود را تأیید کنید و روی “پایان” کلیک کنید. ویندوز درایو را مطابق با فضای آزاد تقسیم می کند که فقط یک دقیقه طول می کشد.

تأیید تنظیم

درایو نیاز به فرمت دارد ، مگر اینکه در مرحله ششم این کار را انجام دهید. بعد از ایجاد یک پارتیشن جدید ، ویندوز سعی خواهد کرد که درایو را باز کند و فوری برای قالب بندی آن به شما بدهد. مراحل نحوه پاک کردن راهنمای هارد دیسک برای کمک به فرم را دنبال کنید.

نحوه پارتیشن کردن یک هارد در macOS

مانند ویندوز ، اگر بخواهید در Mac تقسیم شوید ، یک فرایند ساده است. پارتیشن بندی اساسی با استفاده از Disk Utility انجام می شود ، که ابزار مدیریت دیسک داخلی اپل است. مجدداً اطمینان حاصل کنید که از داده های شما قبل از تنظیم درایوهای خود نسخه پشتیبان تهیه شده است.

مرحله 1: برنامه Disk Utility را باز کنید. کلیدهای “دستور” + “فضای” را فشار دهید تا Spotlight راه اندازی شود ، سپس “ابزار دیسک” را تایپ کنید. یا:

 • یاب را باز کنید
 • “برنامه” را انتخاب کنید
 • پوشه “برنامه های کاربردی” را باز کنید
 • برای باز کردن آن روی Disk Utility کلیک کنید

افتتاحیه-دیسک-ابزار

گام 2: هنگامی که در پنجره Disk Utility هستید ، هارد خود را در سمت چپ انتخاب کنید.

Disk-Utility-Side-Bar

مرحله 3: بعد از انتخاب دستگاه خود ، روی زبانه “پارتیشن” کلیک کنید.

مرحله 4: بر روی دکمه “افزودن (+)” کلیک کنید. سپس اندازه پارتیشن جدید خود را انتخاب کرده و نام آن را بگذارید.

پارتیشن-دستگاه

با انتخاب یک پارتیشن جدید و کلیک بر روی دکمه “افزودن (+)” می توانید پارتیشن های بیشتری ایجاد کنید. این بستگی به مقدار کل فضای آزاد موجود دارد.

مرحله 5: قالب مورد نظر خود را برای پارتیشن انتخاب کنید.

مرحله 6: روی “اعمال” کلیک کنید و macOS پارتیشن درایو جدید را ایجاد می کند.

وقتی تمام این کارها انجام شد ، پارتیشن جدید شما باید به عنوان یک جلد جدید در نوار کناری سمت چپ Disk Utility ظاهر شود.

افکار نهایی

امیدوارم این راهنما به شما کمک کند تا یک پارتیشن درایو جدید براق ایجاد کنید که می توانید برای بوت شدن دوگانه یا ساده تر کردن بک آپ های آنلاین استفاده کنید خطرات زیادی در رابطه با مدیریت پارتیشن های شما وجود دارد ، بنابراین برای همه احتمالات احتمالی برنامه ریزی کنید.

بهترین راه برای انجام این کار داشتن یک استراتژی پشتیبان مستحکم است. پشتیبان گیری و استراتژی ذخیره سازی ما انتخاب خوبی است.

داشتن چند پارتیشن برای کاهش خطر از بین رفتن داده ها و ساده کردن نسخه های پشتیبان آنلاین بسیار عالی است. همچنین می توانید بازیابی داده ها از بکاپ ها را آسان تر کنید ، زیرا می دانید داده ها به کجا می روند.

برای اینکه مطمئن شوید از بهترین گزینه برای تهیه پشتیبان معمولی خود استفاده می کنید ، به بررسی پشتیبان گیری آنلاین ما نگاهی بیندازید. ما یک قدم برای شما صرفه جویی می کنیم و به شما خواهیم گفت که IDrive گزینه پشتیبان گیری آنلاین مورد علاقه ما است ، همانطور که می توانید در بررسی IDrive ما بخوانید. اگر در مورد پارتیشن بندی سؤالی دارید ، یا چیزی وجود دارد که ما از آن خارج شده ایم ، در مورد ما نظر یا اظهار نظر کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map