نحوه بازیابی اطلاعات از یک تلفن خراب در سال 2020

همه ما کسی را می شناسیم که به نظر نمی رسد تلفن او کاملاً کار کند. یک ضربه بد در اینجا ، یک قطره در آنجا و خدای نکرده است که هنگام انجام کارهای اساسی روز آن را در جیب خود بگذارید. اگر این اتفاق برای شما رخ می دهد ، یا می خواهید به یک دوست نیازمند کمک کنید ، باید بدانید که چگونه می توانید داده ها را از طریق یک گوشی خراب بازیابی کنید.

اگر فاجعه رخ دهد ، قبل از وحشت ، چندین چیز وجود دارد که باید امتحان کنید. برای مبتدیان ، مگر اینکه تلفن خود را در فر و یا توالت رها نکرده باشید ، احتمالاً سیم کارت هنوز دست نخورده است. در این حالت ، می توانید آن را بردارید ، آن را در سیم کارت خوان بچسبانید و اطلاعات را از آن جدا کنید. اگر اینطور نیست ، برای برخی از نکات به نحوه بازیابی راهنمای کارت SD نگاهی بیندازید.

در دنیای ایده آل ، داده های شما با تهیه نسخه پشتیبان تهیه می شوند. این ممکن است به شکل داده های ذخیره شده توسط ارائه دهنده تلفن یا سرویس شخص ثالث باشد. داده های ذخیره شده در بهترین سرویس های پشتیبان ابری احتمالاً با نصب مجدد برنامه ها در تلفن بعدی شما قابل بازیابی هستند.

فرض بر این است که هنوز رمزهای عبور را دارید. اگر در به خاطر سپردن کلیه جزئیات ورود به سیستم مشکل دارید ، به بهترین راهنمای مدیران رمز عبور ما نگاهی بیندازید.

اگر از قبل نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، پس از این خوشبختی هستید که تمام کاری که باید انجام دهید اینست که داده های پشتیبان خود را به تلفن خود برگردانید.

در اینجا یک راهنمای مرحله به مرحله در مورد آنچه باید انجام دهید وجود دارد.

مرحله اول: از پشتیبان گیری بازیابی کنید

اگر پیش بینی استفاده از یک سرویس پشتیبان تلفن همراه را داشتید ، کاملاً واضح هستید. می توانید پس از ثابت یا تعویض تلفن خود ، از خدمات پشتیبان برای بازیابی اطلاعات استفاده کنید.

اگر این کار را نکرده اید ، اکنون می تواند زمان خوبی برای فکر کردن در مورد راه اندازی سیستم پشتیبان باشد. اگر از Android استفاده می کنید ، به این راهنمای نحوه تهیه نسخه پشتیبان از تلفنهای Android نگاهی بیندازید.

بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری در دسترس هستند. برای اطلاعات بیشتر و همچنین بهترین پشتیبان گیری آنلاین تلفن همراه برای راهنمایی در مورد تهیه نسخه پشتیبان از تلفن خود ، به بهترین راهنمای راهنمای ذخیره سازی ابری ما بروید. اولین انتخاب ما برای این کار و بطور کلی برای تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، IDrive است که می توانید در بررسی IDrive ما بیشتر بدانید.

ممکن است برخی از داده ها با حساب آنلاین شما مرتبط باشند. اگر به عنوان مثال از یک حساب Google استفاده کنید ، اطلاعات تماس و ایمیل شما بصورت آنلاین خواهد بود. باید بتوانید فقط با گذرواژه خود ، آن داده ها را پس بگیرید.

تهیه نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ایده خوبی برای این و بسیاری از دلایل دیگر است. در صورت بروز هر گونه مشکل ، حتی یک تلفن خراب ، می توانید داده های خود را از طریق تهیه کننده پشتیبان بازیابی کنید. اگر پیش بینی تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود را نداشتید ، به مرحله دوم ادامه دهید.

مرحله دوم: کارت را بررسی کنید

اگر از نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید و از آخرین نسخه پشتیبان تهیه نشده است (مطمئن شوید که با بهترین VPN ما برای Snapchat این کار را انجام داده اید) ، وحشت نکنید. داده های کارت SD شما هنوز هم دست نخورده است. هشدار داده می شود که استخراج و رفع کارت SD خود به خود شما انجام می شود. اگر کارت را که قبلاً ترک خورده یا آسیب دیده است اشتباه بگیرید ، احتمال بدتر شدن اوضاع وجود دارد.

با این وجود وقتی کارت غیرقابل استفاده است ، روش های مختلفی برای برگرداندن داده ها از آن وجود دارد. باید تلفن را به رایانه خود متصل کنید یا کارت را بیرون بیاورید و از کارت خوان استفاده کنید.

اگر به تلفن خیلی آسیب نرسیدید ، ممکن است بتوانید آن را از طریق کابل USB به رایانه شخصی خود وصل کنید. هنگامی که تلفن شما به USB متصل شد ، اغلب خود را به عنوان درایو اضافه می کند که می توانید با استفاده از سیستم فایل منظم خود آن را مرور کنید. با این حال مراقب باشید ، زیرا ممکن است تغییراتی در گوشی شما ایجاد کند.

اگر نمی توانید تلفن خود را با USB متصل کنید ، باید کارت خوان را تهیه کنید. آنها خیلی گران نیستند ، اما حتماً یکی را خریداری کنید که با کارت SD تلفن شما سازگار باشد.

تهیه نسخه پشتیبان آنلاین بهترین محافظت است ، اما انتقال پرونده ها از کارت SD می تواند شما را نیز تحریک کند. اگر از نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید و کارت SD شما پرونده ها را خراب کرده است ، به مرحله سوم بروید.

مرحله سوم: بازیابی اطلاعات

اگر نمی توانید پرونده های خود را با استفاده از دستگاه کارت خوان مرور کنید ، می توانید از نرم افزار بازیابی داده استفاده کنید. اغلب می توانید پرونده هایی را پیدا کنید که سیستم عامل شما حذف شده است ، زیرا داده ها هنوز روی کارت هستند.

ابزارهای مختلفی برای انجام این کار وجود دارد ، همانطور که در بهترین راهنمای نرم افزار بازیابی اطلاعات ما شرح داده شده است. اگر کیف پول شما سبک است ، می توانید بهترین نرم افزار رایگان بازیابی اطلاعات ما را نیز بررسی کنید.

کاربران ویندوز ممکن است بخواهند با ابزار داخلی chkdsk شروع کنند. در ویندوز 10 می توانید آن را با فشار دادن کلید Windows با “R” راه اندازی کنید تا سریعاً “run” را اجرا کنید ، سپس “cmd” را در جعبه متن تایپ کنید تا خط فرمان باز شود..

با بررسی اکسپلورر ویندوز مشخص کنید که کارت SD شما به چه حرفی اختصاص داده شده است. اگر آنجا را مشاهده نکردید ، ممکن است خیلی آسیب دیده باشد ، بنابراین احتمال کار کردن در آن عالی نیست ، حتی اگر از ابزار دیگری استفاده کنید.

اگر کارت دارای نامه باشد ، می توانید chkdsk را با تایپ کردن “chkdsk / f E:” اگر نامه کارت “E.” است اجرا کنید. اگر نه ، آن را با حرف درایو صحیح جایگزین کنید.

وقت آن است که اگر chkdsk نتواند به ابزار دیگری بروید. نرم افزار بازیابی اختصاصی زیادی وجود دارد و انتخاب درست آن می تواند مشکل باشد. در مورد علاقه مندی های ما در بررسی نجات داده مهندسی Prosoft و بررسی جادوگر EaseUS Recovery Wizard برای Windows و CleverFiles Disk Drill Review برای Mac بخوانید..

ابزار برتر بازیابی داده های ما ، بازیابی داده های ستاره ای است ، بنابراین ، ما می خواهیم به چگونگی استفاده از آن نگاهی بیندازیم.

با استفاده از ستارگان

بازیابی داده های ستاره ای آسان برای بارگیری و نصب است. اولین چیزی که هنگام راه اندازی آن مشاهده خواهید کرد صفحه نمایش “چه می توان بازیابی کرد” است. شما می توانید انتخاب کنید که آیا سعی می کنید همه چیز را بازیابی کنید یا به دنبال انواع خاص سند باشید.

james-ستاره-ققنوس-چه-برای بهبودی

قدم بعدی پیدا کردن کارت SD خود در صفحه انتخاب مکان است. ممکن است ویندوز دستگاه شما را به عنوان کارت SD برچسب گذاری نکند ، اما می توانید ببینید که USB یا اندازه آنها به هم متصل هستند ، بنابراین باید بتوانید آنرا تشخیص دهید. اگر مطمئن نیستید ، فقط آن را جدا کنید و ببینید کدام دستگاه ناپدید می شود.

james-ستاره-ققنوس-انتخاب-مکان

اگر می خواهید جستجوی کاملتر ، اما کندتر باشد ، گزینه “اسکن عمیق” را انتخاب کنید. رایانه شما می تواند ساعتها در یک اسکن عمیق بخصوص در کارتهای بزرگتر طول بکشد. آماده استراحت باشید.

ستاره-ققنوس-اسکن-پیشرفت

در حین اسکن ، ستار میزان فاصله خود را نشان می دهد ، همچنین تخمین زمان باقی مانده را نشان می دهد. همچنین می توانید پرونده هایی را که قبلاً پیدا کرده است مشاهده کنید.

بعد از اتمام اسکن ، می توانید لیستی از پرونده هایی را که قابل بازیابی هستند ، مرور کنید. بعضی اوقات نام پرونده ها حتی اگر خود پرونده ها دست نخورده باشند از بین می روند ، بنابراین ممکن است لازم باشد که آنها را باز کنید تا ببینید چه چیزی هستند.

Stellar سپس سعی خواهد کرد تا حد ممکن داده ها را بازیابی کند.

Stellar برای نسخه استاندارد خود 99 دلار قیمت دارد که گران قیمت است. این نسخه رایگان است ، اما ما هنگام استفاده از آن به محدودیت های داده دست زدیم. برای اطلاعات بیشتر به بررسی بازیابی اطلاعات ستاره ای ما بروید.

افکار نهایی

داده های شما فقط به این دلیل که تلفن شما کاملاً کار نمی کند ، از بین نمی رود. همانطور که مشاهده کردیم ، روش های بسیاری برای برگرداندن داده های شما از دستگاهی وجود دارد که غیرقابل استفاده به نظر می رسد. همچنین موارد معقول دیگری نیز وجود دارد که می توانید قبل از انجام آنها اطمینان حاصل کنید که هرگونه ضرر برای بهبودی آسانتر است.

استفاده از حافظه ابری و تهیه نسخه پشتیبان از داده های شما محتاطانه است و نرم افزارهای زیادی برای کمک به آسان تر کردن این نرم افزار وجود دارد. اگر تلفن شما خراب شود ، خیلی دیر خواهد شد ، بنابراین اگر می خواهید خود را برای محافظت از داده های خود شروع کنید ، دیگر وقت دیگری وجود ندارد.

اگر داده را از تلفن خود بازیابی کرده اید پس از خراب شدن ، به ما اطلاع دهید که چگونه این کار را کردید. به ما بگویید که آیا این نکات وجود داشته یا نبوده ، به شما در بازیابی اطلاعاتتان کمک کرده است. ممنون از خواندن.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me