بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات رایگان 2020: داده های شما بدون هیچ هزینه ای برگردانده می شوند

حذف پرونده های ناخواسته یا خراب شدن پرونده ها می تواند سردرد باشد ، به ویژه اگر از فضای ذخیره سازی ابری یا پشتیبان گیری آنلاین استفاده نمی کنید. هر دو معمولاً از بازیابی فایل ها و نسخه های حذف شده پشتیبانی می کنند تا به شما در خارج کردن چنین مشکلاتی کمک کند. در صورت عدم استفاده از ابر ، اغلب تنها فرصت شما برای بازپس گیری داده های از دست رفته یا آسیب دیده ، چرخاندن تاس ها با نرم افزار بازیابی اطلاعات است.


با این روش دو مشکل وجود دارد. اولین مورد این است که نرم افزار بازیابی اطلاعات همیشه کار نمی کند. مورد دوم این است که نرم افزار بازیابی اطلاعات می تواند گران باشد ، با ابزارهای برتر برای صدور مجوز در حدود 100 دلار یا بیشتر.

در این راهنمای ، ما می خواهیم به بیان برخی از بهترین گزینه های بازیابی اطلاعات رایگان بپردازیم. به جای گزینه های درجه دوم ، بسیاری از ابزارهای ذکر شده نسخه های آزمایشی از ابزارهای حرفه ای مانند Stellar Data Recovery و Prosoft Engineering Rescue Data هستند: نامهایی که در بهترین راهنمای نرم افزار بازیابی اطلاعات ما برجسته می شوند.

با این حال ، قبل از ورود به لیست ، بیایید درباره برخی از ویژگی ها و خصوصیاتی که در تهیه آن جستجو کردیم ، صحبت کنیم.

بهترین نرم افزار بازیابی اطلاعات رایگان

چیزهای زیادی وجود دارد که می توانید در یک ابزار بازیابی اطلاعات جستجو کنید و فقط به این دلیل که به دنبال گزینه ای رایگان نیستید ، به این معنی نیست که باید نرم افزارهای حشره دار یا دست و پا گیر را حل کنید.

بسیاری از بهترین گزینه ها فقط به شما امکان می دهند قبل از مراجعه به نسخه پولی ، مقدار مشخصی از داده ها را بازیابی کنید. با این حال ، بیشتر افراد به دنبال راه حل های بازیابی اطلاعات رایگان هستند زیرا این ابزاری نیست که به طور معمول به آنها نیاز داشته باشد.

با توجه به این موضوع ، ما تصمیم گرفتیم تا نرم افزاری با بازیابی محدود را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانیم گزینه هایی را ارائه دهیم که نه تنها به طور کلی استفاده از آنها ساده تر نیست بلکه از بسیاری از راه حلهای همواره آزاد تواناتر است..

در این یادداشت ، ما هم از نظر زمان بازیابی و هم در موفقیت بازیابی ، وزن زیادی را بر عملکرد خود وارد می کنیم. ما همچنین بررسی کردیم که چه نوع فایلهایی را می توان بازیابی کرد ، از جمله اسناد ، فیلم ها ، تصاویر و فایل های صوتی.

سرانجام ، ما تجربه کاربر را در نظر گرفتیم. ما تعدادی از ابزارهای بازیابی اطلاعات را آزمایش کرده ایم ، و ابزارهای بسیار ناپسند و پیمایش دشوار را نیز در اختیار شما قرار داده ایم. فقط به این دلیل که نرم افزار طراحی شده است به عنوان یک ابزار ، به این معنی نیست که باید به نظر برسد که در 1990 ساخته شده است.

جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS

ما Waseard EaseUS Recovery Wizard را به عنوان گزینه برتر برای این مقاله خاص معرفی کردیم. دلیل این امر این است که در حالی که یک مجوز EaseUS تقریباً به اندازه Stellar رهبر صنعت هزینه دارد ، می توانید قبل از پرداخت هزینه آن ، دو برابر داده رایگان را بازیابی کنید..

2 گیگابایت بازیابی اطلاعات می تواند شما را از بسیاری از مرباها خارج کند. EaseUS از بازیابی اکثر انواع پرونده ها ، از جمله اسناد ، موسیقی ، تصاویر و فیلم پشتیبانی می کند. در حالی که قادر به بازیابی اطلاعات از رسانه نوری نیست ، Wizard Recovery Wizard علاوه بر کار با دیسک سخت رایانه ، از درایو خارجی ، کارت SD و فلش درایو نیز پشتیبانی می کند..

با این وجود ، با EaseUS نمی توانید اسکن ها را به انواع پرونده های خاص محدود کنید و فقط می توانید با یک پارتیشن و نه کل هارد دیسک شما به یکباره اسکن کنید. با این وجود می توانید نتایج را براساس نوع پرونده مرتب سازی کرده و آنها را قبل از بازیابی پیش نمایش کنید. این به شما کمک می کند تا از حداکثر 2 گیگابایت بازیابی مجدد بهره مند شوید.

اسکن سریع با EaseUS حدود دو ثانیه در آزمایش ما برای یک پارتیشن 518 گیگابایتی طول کشید ، در حالی که اسکن عمیق نزدیک به دو ساعت طول کشید. همه آزمایشات ما منجر به بازیابی موفقیت آمیز پرونده های آزمون ما شد ، زیرا می توانید در بررسی کامل جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS ما مطالعه کنید.

سایر دلایل ما جادوگر بازیابی اطلاعات EaseUS را دوست داریم

EaseUS با برخی از تکنسین های پاسخگو و دقیق که با آنها روبرو شده ایم ، با پشتیبانی و فراتر از آن فراتر می رود. ایمیل و چت زنده هر دو ارائه می شود. برای کمک به خود ، این شرکت همچنین دارای یک پایگاه دانش کامل و قابل جستجو است.

برای کاربرانی که مایل به خرید مجوز هستند ، بازیابی RAID برای سرورها و دستگاههای ذخیره سازی متصل به شبکه (NAS) نیز پشتیبانی می شود.

Piriform Recuva

در حالی که به اندازه راه حل های برتر مانند Stellar و EaseUS چندان فانتزی و مملو از ویژگی های مختلف نیست ، Piriform Recuva بسیار مناسب تر بودجه است. این ارزیابی شامل نسخه 100 درصد رایگان ابزاری است که بر خلاف راه حل های بالای خط ، این کلاه را بر روی میزان داده ای که می توانید قبل از خرید مجوز خریداری کنید قرار نمی دهد.

همانطور که در بررسی کامل ما Piriform Recuva بحث شد ، نسخه رایگان این نرم افزار هیچ گونه حمایتی ندارد ، بنابراین باید به راحتی به تنهایی کار کنید. نسخه رایگان شامل به روزرسانی خودکار نرم افزار یا بازیابی رسانه نوری نیز نمی شود.

اگر این ویژگی هایی هستند که شما به آنها نیاز دارید ، خبر خوب این است که مجوز برای Recuva Pro فقط 20 دلار در سال هزینه دارد. در حالی که ما این نرم افزار را برای متخصصان IT توصیه نمی کنیم ، همچنین 35 دلار در سال مجوز کسب و کار نیز وجود دارد.

Piriform Recuva برای کاربران Mac در دسترس نیست ، اما نسخه ویندوز در تست های ما به خوبی انجام شده است. شما می توانید فقط برای انواع پرونده های خاص اسکن کنید و یا پارتیشن یا اسکن های کامل درایو را اجرا کنید. پرونده های موجود در درایوهای خارجی و رسانه های قابل جابجایی نیز قابل بازیابی هستند. کارتهای SD پشتیبانی نمی شوند و از Recuva نمی توان برای بازیابی پارتیشن های حذف شده مانند دو انتخاب برتر ما استفاده کرد ، هرچند.

اسکن سریع فقط چند ثانیه طول می کشد ، در حالی که اسکن های عمیق از پارتیشن 518 گیگابایتی ما در واقع دو برابر سریع تر از آنهایی که دارای ستاره و EaseUS بودند. همه پرونده های آزمون ما نیز با موفقیت بازیابی شدند ، بنابراین قطعاً کار می کند.

دلایل دیگر ما Piriform Recuva را دوست داریم

واقعاً چیز دیگری برای گفتن درباره Recuva وجود ندارد. کار می کند و کاملاً رایگان است و برای بسیاری از کاربران نیز کافی خواهد بود. با این حال مشتری خیلی خوب طراحی نشده و پشتیبانی نمی کند ، حتی اگر مجوزی را بپردازید ، پایین تر از متوسط ​​است.

IOBit Undelete

IOBit Undelete یکی دیگر از ابزارهای کاربردی بازیابی اطلاعات است که هیچ وقت برای شما هزینه ای نخواهد داشت. با ویدئو ، تصاویر ، موسیقی و اسناد کار می کند و یکی از رابط های ساده تر از هر ابزاری که با آنها بازی کرده ایم.

این سادگی باعث می شود که برای کاربران خانگی که نیازی به یک ابزار بسته بندی شده ندارند ، انتخاب خوبی باشد. شما می توانید انواع خاصی را اسکن کنید و پرونده های اسکن شده اغلب می توانند پیش از اتمام بازیابی ، پیش نمایش شوند ، که این خود بررسی یک جعبه و ضربه زدن به یک دکمه است..

ضربه بزرگی که در IOBit Undelete وجود دارد این است که قادر به انجام اسکنهای عمیق نیستند ، به این معنی که در مقایسه با گزینه های دیگر کمتر موفقیت آمیز خواهد بود. با این حال ، برای حذف پرونده های تصادفی خوب عمل می کند و معمولاً برای قالب بندی پارتیشن و خراب شدن پرونده خوب عمل می کند.

دلایلی دیگر که ما IOBit Undelete را دوست داریم

IOBit Undelete در حالی که کاملاً رایگان است ، به لطف این واقعیت که این شرکت از سایر محصولات از جمله Advanced SystemCare Pro و DriveBooster Pro درآمد کسب می کند ، از داشتن شبکه پشتیبانی مناسب نیز برخوردار است. گزینه های راهنما شامل ایمیل و پایگاه دانش است.

PhotoRec

اجازه ندهید این نام شما را فریب دهد: PhotoRec فقط برای بازیابی عکس ها نیست ، اگرچه برای این منظور واقعاً خوب عمل می کند. این نرم افزار در واقع صدها نوع فایل مختلف ، از جمله اسناد ، صدا و فیلم را نیز پشتیبانی می کند.

با این حال ، آنچه باعث آسیب برخی افراد می شود این است که نرم افزار مبتنی بر خط فرمان است. هیچ رابطی فانتزی یا نه چندان جالب (با نگاه به شما ، Remo) وجود دارد تا زندگی راحت شود.

به گفته این ، رابط خط فرمان آنقدر سخت نیست که بیشتر کاربران نتوانند آن را تشخیص دهند. از همه مهمتر ، PhotoRec توسط مجموعه ای از الگوریتم های قدرتمند پشتیبانی می شود که می توانند حتی پرونده های بسیار آسیب دیده را به هم بخورد..

PhotoRec همچنین منبع باز و کاملاً رایگان است. بدون نیاز به پرداخت سکه ، می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را بازیابی کنید. با این وجود ، نکته منفی بودن بودن یک ابزار آزاد و منبع باز این است که پشتیبانی بسیار نازک است.

دلایل دیگری که PhotoRec را دوست داریم

PhotoRec با طیف گسترده ای از دستگاه ها و نه فقط رایانه ها کار می کند. این شامل دوربین های دیجیتال ، تلفن های هوشمند ، تبلت ها ، کارت های حافظه و CD-ROM می شود. در حالی که بازیابی پارتیشن ارائه نمی شود ، نرم افزار همراه با نام TestDisk می تواند در آنجا کمک کند.

مانند PhotoRec ، ممکن است TestDisk به دلیل رویکرد خط فرمانش کمی نگران کننده باشد ، اما این برنامه رایگان است و از همه مهمتر ، واقعاً خوب است.

ذکر محترم: Wondershare

مانند Piriform Recuva ، Wondershare یکی دیگر از راه حل های مناسب برای بازیابی اطلاعات با بودجه است که ما واقعاً برای کاربران خانگی دوست داریم ، گرچه متخصصان فناوری اطلاعات نیستند. بر خلاف Piriform Recuva ، شما قبل از خرید نرم افزار در 100MB بازیابی اطلاعات قرار دارید.

مجوز مادام العمر برای هر رایانه 40 دلار هزینه دارد که از نظر ویژگیهای بدست آمده بد نیست. این موارد شامل اسکن سریع و عمیق ، اسکن بر اساس نوع پرونده ، ویژگی های مرتب سازی عالی و حتی کلون کردن است. Wondershare همچنین برای درایوهای خارجی و بیشتر رسانه های قابل جابجایی کار می کند ، البته نه کارت SD.

بزرگترین نقص این نرم افزار این است که اسکن های عمیق زمان زیادی را برای تکمیل شدن می گیرند. در آزمایشات ما ، که به تفصیل در بررسی بازیابی اطلاعات Wondershare ما ، یک اسکن 518 گیگابایتی بیش از هفت ساعت طول کشید.

افکار نهایی

برای کسانی که اطلاعات زیادی برای بازیابی ندارند و یا کسانی که فکر نمی کنند با نرم افزار توسعه نیافته کار کنند ، یک مجموعه کامل گزینه های بازیابی رایگان داده وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید. ما پنج مورد از موارد مورد علاقه خود را برجسته کردیم ، سرپرستی آن چیزی که دو گزینه برتر در کلاس در نظر می گیریم ، رایگان یا نه: ستارگان بازیابی داده ها و نجات داده های مهندسی Prosoft.

با این حال ، علاوه بر گزینه هایی که روی آنها فرود آمدیم گزینه های بسیار دیگری نیز وجود دارد. این ترفند یافتن ابزاری است که دارای الگوریتم های اسکن قدرتمند است ، در غیر این صورت ، به احتمال زیاد شما وقت خود را تلف خواهید کرد و برای برخی از ما زمان پول است.

البته بهترین شرط بندی پیشگیری است و برای همین توصیه می کنیم به بهترین راهنمای پشتیبان آنلاین ما نگاهی بیندازید ، جایی که راه حل های معتبری مانند Backblaze ، IDrive و CrashPlan را پیدا خواهید کرد. برای بازیابی رایگان داده ها در زیر و با خواندن راحت ، با انتخاب های خود ارتباط برقرار کنید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map