SpiderOak ONE Review – بروزرسانی سال 2020

SpiderOak ONE بررسی

SpiderOak ONE ارائه دهنده پشتیبان آنلاین بسیار امن و دارای تعداد زیادی ویژگی رایج تر برای ذخیره سازی ابری ، از جمله همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری است. قیمت گذاری کمی بالاست ، اما برخی از ویژگی های از دست رفته نیز وجود دارد ، همانطور که می توانید در بررسی کامل SpiderOak ما بخوانید.


SliderGallery1

SliderGallery2

SliderGallery3

SliderGallery4

SliderGallery5

SliderGallery6

قبلی

بعد

SpiderOak ONE یک راه حل پشتیبان است که به خصوص بر امنیت و حفظ حریم خصوصی متمرکز شده است ، شامل رمزگذاری عالی ، یک سیاست دانش صفر و یک بیانیه حریم خصوصی صریح و واضح است که شامل چند جمله مبهم و مبهم است.. 

همچنین برخی از ویژگی های غیرمعمول ، مانند قابلیت همگام سازی فایل ها و اشتراک گذاری ها را در بر می گیرد. به گفته این ، مواردی نیز وجود دارد که از دست رفته است ، بنابراین این مقاله SpiderOak را بخوانید تا در مورد جوانب مثبت و منفی آن بیاموزید.

از جمله ویژگی های مفقود شده می توان به تصویر مبتنی بر ، پشتیبان گیری از موبایل و پشتیبان گیری هیبریدی و همچنین سرویس چند منظوره و یک سرویس بازیابی پیک اشاره کرد. قیمت گذاری نیز می تواند بسیار بهتر باشد ، زیرا SpiderOak در مقایسه با سایر خدمات مانند Backblaze نسبتاً گران است. 

گفته می شود ، امکان همگام سازی و به اشتراک گذاری فایل ها در دستگاه ها و سایر افراد گنجانده شده است که معمولاً با نرم افزار ذخیره سازی ابری یافت می شود.. 

اگر این همه برایتان جالب به نظر می رسد ، ادامه دهید تا اطلاعات کامل سرویس SpiderOak را خراب کنید و مطمئن شوید که لیست ما از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین را بررسی کرده اید. این کار همچنین با یک آزمایش 21 روزه انجام می شود ، بنابراین اگر بخواهید برای خودتان امتحان کنید ، هیچ خطری درگیر نخواهد شد.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای SpiderOak ONE

امکانات

علی رغم از بین رفتن برخی از ویژگی ها ، مانند کلونینگ دیسک سخت و یک سرویس بازیابی پیک ، SpiderOak ONE هنوز هم یک سرویس مملو از ویژگی ها است. شما از نظر برنامه ریزی و بهره برداری ، و همچنین امکان همگام سازی پرونده ها در دستگاه ها و به اشتراک گذاری آنها با سایر افراد ، کنترل زیادی در روند پشتیبان گیری دارید..

هنگام تهیه نسخه پشتیبان آنلاین ، SpiderOak ONE از پشتیبان گیری از درایو خارجی پشتیبانی می کند ، به این معنی که می توانید یک هارد اکسترنال یا سایر دستگاه های قابل جابجایی را تهیه کنید و SpiderOak علی رغم عدم حضور آنها ، آن پرونده ها را در دسته موارد حذف شده منتقل نمی کند..

رابط خط فرمان SpiderOak

کنترل خط فرمان فرایند تهیه نسخه پشتیبان نیز وجود دارد ، به کاربران پیشرفته این امکان را می دهد که رابط کاربری را به طور کامل دور بزنند و دستورات مستقیم مانند شروع تهیه نسخه پشتیبان تهیه ، تغییر برنامه و بازیابی اطلاعات در مورد فضای ذخیره سازی خود را انجام دهند. خط فرمان در هر سه سیستم عامل دسک تاپ از جمله macOS و Linux موجود است.

می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید که به صورت مداوم – که پیش فرض است – یا برنامه ریزی شده باشد ، و می توانید پهنای باند را به تعداد مشخصی از بایت ها در ثانیه محدود کنید ، که اگر نگران این باشید که خیلی از اتصال خود را بلعید ، عالی است..

گزینه های Spideroak-Backup-Schedule

تهیه نسخه پشتیبان با یک الگوریتم انتقال سطح بلوک انجام می شود ، به این معنی که اگر یک پرونده در درایو شما تغییر یابد ، این برنامه باعث صرفه جویی در منابع نمی شود. در عوض ، می یابد که چه بخشی تغییر کرده است و آن را بارگذاری می کند.

همانطور که گفته شد ، راهی برای کلون کردن هارد دیسک شما وجود ندارد ، بنابراین اگر این ویژگی مورد نظر شماست ، بهتر است خدمتی مانند IDrive را در نظر بگیرید که شامل این قابلیت است. یک سرویس بازیابی پیک – به معنای حمل و نقل یک درایو فیزیکی که حاوی داده های شما است – نیز وجود ندارد ، این چیزی است که شما با Backblaze دریافت می کنید.

همچنین پشتیبانی از پشتیبان هیبریدی – به معنای ترکیبی از پشتیبان محلی و ابر – پشتیبانی وجود ندارد که می تواند مفید باشد زیرا راهی برای ایمن سازی سریع اطلاعات شما به صورت محلی و در عین حال بخش هایی از آن را بر روی ابر فراهم می کند. اگر این ویژگی مورد نیاز شماست ، در عوض CrashPlan را بررسی کنید.

اتاق های اشتراک گذاری SpiderOak

SpiderOak ONE دارای قابلیت های عالی اشتراک گذاری فایل است ، زیرا می توانید چندین اتاق مشترک را که می توانید دیگران را به آنها دعوت کنید ، ایجاد کنید و به آنها دسترسی به پرونده های خاصی دهید. البته بخاطر داشته باشید که برخلاف داده های پشتیبان گیری شده معمولی ، هر چیزی که در یک اتاق اشتراک قرار می گیرد توسط رمزگذاری محافظت نمی شود.

اتاق های Spideroak-Share

برای هر اتاق اشتراکی که ایجاد می کنید ، لینک بارگیری در اختیار شما قرار می دهد و هر اتاق می تواند یک یا چند پوشه از داده های پشتیبان شما باشد. با این حال ، این بدان معنی است که شما فقط می توانید پوشه هایی را که قبلاً از SpiderOak تهیه کرده اید به اشتراک بگذارید.

سرانجام ، SpiderOak ONE همچنین از اتصال از طریق سرور پروکسی HTTP پشتیبانی می کند ، اگر این عملکردی باشد که شما به آن نیاز دارید ، گزینه مناسبی خواهد بود..

Spideroak-HTTPProxy

SpiderOak One Edition

یکی از بزرگترین نقاط قوت SpiderOak ONE در هنگام ویژگی ، نسخه عالی فایل آن است. با تغییر یا حذف پرونده ، SpiderOak یک پرونده دائمی از پرونده را نگه می دارد ، به شما امکان می دهد نسخه های گذشته را در هر زمان بازیابی کنید. اگرچه شما نمی توانید به طور خودکار تعداد نسخه های گذشته را محدود کنید ، اما می توانید با انتقال آنها به سطل قبلی ، نسخه های گذشته را حذف کنید.

Spideroak = نسخه

SpiderOak One Sync

اگرچه عملکرد همگام سازی یک افزودنی جالب برای ارائه دهنده پشتیبان ابری است ، وقتی در یک مسابقه SpiderOak vs Tresorit یا در مقایسه با سایر راه حل های ذخیره سازی ابری اختصاصی ، کمی کوتاه بیاید.. 

متأسفانه ، فقط می توانید فایل ها و پوشه هایی را که در روند پشتیبان گیری منظم شما وجود دارد ، همگام سازی کنید ، که این یک محدودیت است. علاوه بر این ، هنگامی که پوشه کندو را تنظیم کردید ، هیچ راهی برای تغییر مکان آن وجود ندارد ، این چیزی است که ما دوست داریم از این نوع ویژگی دیدن کنیم.

Spideroak-Hive-Folder

اگر یک سرویس همگام سازی چیزی است که بعد از آن هستید ، اما به عملکرد اصلی پشتیبان گیری SpiderOak ONE احتیاج ندارید ، پس pCloud و Dropbox گزینه های خوبی هستند ، و می توانید محاکمه رایگان Dropbox را بررسی کنید تا ببینید آیا این برای شما مناسب است یا خیر. همچنین می توانید برای مقایسه همه سرویس های مختلف ذخیره سازی ابری موجود ، به ابزار مقایسه ابری ما بروید.

SpiderOak ONE نمای کلی ویژگی ها

SpiderOak ONE Logowww.spideroak.com

از 1505 برنامه ماهانه GBAll برای ماه از 575 دلار شروع می شود

پشتیبان گیری

زمانبندی پشتیبان

پشتیبان گیری مداوم

پشتیبان گیری افزایشی

تهیه نسخه پشتیبان از تصویر

پشتیبان گیری از درایو خارجی

پشتیبان گیری NAS

پشتیبان گیری از سرور

پشتیبان گیری ترکیبی

تهیه نسخه پشتیبان از دستگاه تلفن همراه

پشتیبان گیری نامحدود

دستگاه های نامحدود

سرعت پرتاب

کپی کردن فایل سطح بلوک

نسخه پشتیبان تهیه چند رشته ای

بازگرداندن

خدمات بازیابی پیک

دسترسی به مرورگر

دسترسی به برنامه تلفن همراه

نسخه سازی

ذخیره فایل حذف شد

امنیت

رمزگذاری خصوصی

رمزگذاری هنگام استراحت

رمزگذاری درون ترانزیت

پروتکل رمزگذاری
AES 256 بیتی

احراز هویت دو عاملی

مراکز داده سخت شده

تنظیمات سرور پروکسی

سازگار با HIPPA

پشتیبانی

پشتیبانی 24/7

پشتیبانی چت زنده

پشتیبانی تلفنی

پشتیبانی ایمیل

انجمن کاربر

دانش محور

متفرقه

اشتراک گذاری پرونده

همگام سازی دستگاه

امتحان رایگان
21

قیمت گذاری

SpiderOak ONE بسیار گران قیمت است و برنامه های مختلف برای آنچه که در مقایسه با رقبایی مانند Backblaze می گیرید ، بسیار گران تر است ، و این نسخه پشتیبان نامحدود را برای قیمت پایین تر از ابتدایی ترین طرح SpiderOak ارائه می دهد. شما آنچه را که از نظر امنیت پرداخت می کنید ، دریافت می کنید ، اگرچه ، مانند مقایسه SpiderOak با Backblaze ، سابق برنده می شود.

خوشبختانه ، SpiderOak ONE یک آزمایش 21 روزه رایگان با 250 گیگابایت ظرفیت ذخیره سازی را ارائه می دهد ، که به شما امکان می دهد خدمات را قبل از هزینه کردن به طور کامل تست کنید..

اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از چند پوشه یا انواع پرونده هایی هستید که به فضای زیادی نیاز ندارند ، مانند اسناد متنی ، برنامه اولیه 150 گیگابایتی با قیمت 6 دلار در هر ماه احتمالاً بیش از اندازه کافی خواهد بود. 

اگرچه هیچ طرحی برای تهیه نسخه پشتیبان نامحدود وجود ندارد ، برنامه های 2TB و 5TB (به ترتیب 14 دلار در هر ماه و 29 دلار در هر ماه) به اندازه ای بزرگ هستند که بعید به نظر می رسد که هیچ وقت فضای خود را از دست ندهید ، مگر اینکه اتفاقی بیفتد. از دستگاههایی که می خواهید نسخه پشتیبان تهیه کنید.

صرف نظر از برنامه پشتیبان گیری شما انتخاب می کنید ، تعداد نامحدودی از دستگاه ها دریافت می کنید و به کلیه ویژگی ها از جمله اشتراک فایل و سیستم همگام سازی کندو SpiderOak دسترسی پیدا می کنید.. 

راحتی در استفاده

SpiderOak اگرچه وحشتناک نیست ، مطمئناً کمی از نظر کاربرپسندی مطلوب را ترک می کند. SpiderOak با یک نگاه و احساس تاریخ ، و گاهی اوقات یک طرح گیج کننده ، از طراحی مجدد مشتری دسک تاپ خود یا حداقل یک آموزش کامل سود می برد تا این امر باعث سردرگمی کمتری برای کاربران جدید شود..

سرویس گیرنده دسک تاپ SpiderOak ONE در ویندوز ، مک و لینوکس اجرا می شود ، همچنین دارای برنامه های موبایل برای iOS و Android است. در حقیقت ، SpiderOak ONE در لیست ما از بهترین پشتیبان های آنلاین برای لینوکس قرار دارد. 

اگرچه برنامه های تلفن همراه به شما اجازه نمی دهند از تلفن های هوشمند یا رایانه لوحی خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، می توانید به فای خود دسترسی داشته باشید و تنظیمات پشتیبان خود را درون برنامه ها مدیریت کنید.

اگرچه سرویس های پشتیبان آنلاین به دلیل طراحی های زیبا شناخته شده نیستند ، رابط SpiderOak احساس خرسندی می کند. برای کاربران جدید می توان درک دقیق آنچه در کجا انجام می شود دشوار باشد ، که منجر به یک تجربه کاربر تا حدودی گیج کننده می شود. مشتری به پنج زبانه اصلی تقسیم می شود: “داشبورد” ، “پشتیبان گیری” ، “مدیریت” ، “همگام سازی” و “اشتراک”.

Spideroak-Dashboard-Tab

در برگه “داشبورد” ، شما یک نمای کلی از پشتیبان گیری ، فعالیت همگام سازی و اشتراک گذاری و همچنین لیستی از تمام دستگاه های خود ارائه می کنید. همچنین اگر می خواهید روند پشتیبان گیری را متوقف کنید یا پس از شروع کار ، آن را به طور کامل لغو کنید ، می توانید بارگذاریهای خود را به حالت مکث کرده و صف را پاک کنید..

Spideroak-Backup-Tab2

برگه بعدی ، با عنوان “نسخه پشتیبان تهیه شده” ، جایی است که شما فرآیند تهیه نسخه پشتیبان را تنظیم کرده و انتخاب می کنید که چه پرونده ها و پوشه هایی را که می خواهید بارگذاری کنید. در اینجا می توانید ساختار درختی از کل دستگاه خود را مشاهده کنید ، همچنین یک دکمه مفید برای مخفی کردن فایل های سیستم وجود دارد ، که خوب است زیرا این نوع فایل ها می توانند درهم و برهمی زیادی داشته باشند ، و پیدا کردن آنچه را که می خواهید مشکل است..

Spideroak-Manage-Tab

در برگه “مدیریت” ، به کلیه پرونده هایی که قبلاً از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، و همچنین دکمه هایی برای بارگیری پرونده ها به دستگاه فعلی و حذف آنها از سرور ، به شما داده می شود. همچنین می توانید مسیرهای کامل پرونده را مخفی کنید یا برای نشان دادن آسان تر مکان دقیقاً پرونده ها از دستگاه اصلی ، مخفی کنید..

Spideroak-SyncTab

در برگه “همگام سازی” ، می توانید پوشه کندو SpiderOak را که مسئولیت ویژگی همگام سازی را بر عهده دارد ، مدیریت کنید. همانطور که قبلاً ذکر شد ، این چیزی است که شما اغلب با پشتیبان گیری از ابر نمی بینید.

Spideroak-Share-Tab

سرانجام ، برگه “اشتراک” به شما امکان دسترسی به اتاق های اشتراکی خود را می دهد ، جایی که می توانید پرونده ها یا پوشه هایی را که می خواهید به راحتی با افراد دیگر به اشتراک بگذارید ، قرار دهید. این فضا توسط رمز عبوری محافظت می شود ، که باید به هرکسی که مایل به اشتراک گذاری آن هستید ، بدهید.

برنامه های تلفن همراه SpiderOak و وب مشتری

اگرچه SpiderOak ONE برنامه های تلفن همراه در دسترس است ، اما عملکرد آنها تا حدودی محدود است. شما نمی توانید از دستگاه تلفن همراه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اما می توانید به داده های پشتیبان تهیه شده از رایانه شخصی خود دسترسی پیدا کرده و هر آنچه را که در پوشه کندو خود قرار داده اید بارگیری کنید.

Spideroak-iOS-App

سرویس دهنده وب به روشی مشابه برنامه های تلفن همراه عمل می کند ، تنها به شما امکان می دهد دستگاه ها و داده های خود را مدیریت کنید ، به علاوه محتوای پشتیبان خود را بارگیری کنید. 

مشتری آسان برای استفاده است ، اما مانند برنامه دسک تاپ ، تا حدودی احساس قدمت می کند ، گویی تلاش زیادی در طراحی رابط و تجربه کاربر نشده است. به گفته این ، آن کاری را که باید انجام دهد انجام می دهد ، بنابراین ما نمی توانیم خیلی شکایت کنیم.

Spideroak-WebClient

تهیه نسخه پشتیبان از پرونده & ترمیم

تهیه نسخه پشتیبان و بازیابی پرونده های شما هدف اصلی SpiderOak ONE است و علی رغم برخی از ویژگی های از دست رفته مانند پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر و موبایل ، این کار را به خوبی انجام می دهد. گزینه های زیادی برای نحوه اجرای نسخه پشتیبان شما وجود دارد ، و پس از اینکه به طرح مورد نظر عادت کردید ، مدیریت آپلودهایتان آسان است.

برای تنظیم برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود با SpiderOak ONE ، ابتدا باید به برگه “نسخه پشتیبان” بروید (شوکه کننده ، می دانیم). در اینجا می توانید کلیه پرونده های موجود در دستگاه خود را مشاهده کنید ، و می توانید هر چیزی را برای افزودن یا حذف آن از کتابخانه پشتیبان خود انتخاب یا انتخاب کنید..

Spideroak-Backup-Tab2

در سمت چپ صفحه ، برخی از معمول ترین دسته پرونده ها ، از جمله فیلم ، عکس و موسیقی را مشاهده خواهید کرد. با انتخاب این موارد ، شما اساساً فقط کتابخانه های پیش فرض ویندوز را انتخاب می کنید ، بنابراین اگر از این ساختار برای پرونده های خود استفاده نمی کنید ، آنها خیلی کار نمی کنند.

به طور پیش فرض ، SpiderOak ONE پشتیبان گیری مداوم را اجرا می کند ، بدین معنی که لحظه ای که چیزی را انتخاب می کنید بارگذاری می شود و دکمه “ذخیره” را در بالا فشار می دهید.. 

اما ، اگر دستگاه شما دارای منابع محدود است یا اتصال شما دارای یک کلاه اطلاعات است ، احتمالاً می خواهید این مورد را به یک نسخه پشتیبان تهیه شده تغییر دهید. در غیر این صورت SpiderOak ONE ممکن است خیلی سریع تمام اطلاعات شما را بلع کند.

تنظیمات Spideroak-Backup-Setup

برنامه ریزی گزینه های مختلفی را به شما می دهد. می توانید یکی از فواصل از پیش تعریف شده را انتخاب کنید – از هر پنج دقیقه تا هر 48 ساعت یکبار – یا یک روز خاص از روز یا روز هفته را که می خواهید پشتیبان گیری کنید ، تعیین کنید..

همچنین می توانید محدودیت هایی را که از SpiderOak ONE پشتیبان تهیه شده در پوشه های انتخابی خود تنظیم کنید ، تنظیم کنید. این محدودیت ها به اندازه اندازه پرونده ، سن پرونده و نوع پرونده شما شکل می گیرد و کنترل زیادی را در مورد آنچه می خواهید متعهد به ذخیره سازی شوید به شما می دهد. به عنوان مثال ، ممکن است بخاطر صرفه جویی در پهنای باند و فضای ذخیره سازی ، از تهیه نسخه پشتیبان از پوشه ها یا پرونده های بسیار قدیمی جلوگیری کنید..

Spideroak-BackupLimits

اگر پشتیبان گیری مداوم خاموش است ، می توانید از دکمه “اکنون اجرا” در گوشه پایین سمت راست برای شروع بارگذاری استفاده کنید ، یا به سادگی برای زمان تعیین شده صبر کنید. در کنار این دکمه “نوار پیشرفت” از انواع مختلف مشاهده خواهید کرد که نشان می دهد چه مقدار از فضای ذخیره سازی آنلاین شما استفاده می شود ، و همچنین گزینه ای برای پاک کردن تمام داده های پشتیبان شما.

ردیابی SpiderOak

برای دیدن پیشرفت بارگذاری های فعلی خود ، می توانید به برگه “داشبورد” بروید ، جایی که بخشی با عنوان “پشتیبان گیری” مشاهده خواهید کرد. اگر بارگذاری در حال انجام است ، در اینجا می گوید. همچنین به شما می گوید چه مقدار از داده های شما بارگذاری نشده است و چند مرتبه این کار را انجام می دهد. 

اگر به زیرصفحه “فعالیت” بروید ، تفصیلی درباره همه پروندههای آپلود شده ، اندازه آنها و میزان فاصله آنها مشاهده می کنید..

Spideroak-ActivitySubtab

برای بازیابی یا مدیریت داده های پشتیبان خود ، باید برگه “مدیریت” را باز کنید. در اینجا لیستی کامل از همه مواردی که از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید را مشاهده می کنید ، و می توانید با استفاده از منوی سمت چپ پنجره ، بین دستگاه ها جابجا شوید.

به سادگی موردی را که می خواهید بازیابی کنید ، انتخاب کنید و روی دکمه “بارگیری” در نزدیکی بالای پنجره کلیک کنید ، و SpiderOak ONE متعاقباً شما را به انتخاب مکان بارگیری سوق می دهد. به طور پیش فرض این پوشه بارگیری شما خواهد بود ، اما می توانید این مورد را به هر پوشه مورد نظر خود تغییر دهید یا SpiderOak ONE فایلها را به مکان اصلی آنها در دستگاه خود برگردانید..

Spideroak-بارگیری

اگر می خواهید هر چیزی که از آن نسخه پشتیبان تهیه کرده اید حذف کنید ، به سادگی مورد را انتخاب کرده و روی دکمه “حذف” کلیک کنید. یک تابع “changelog” نیز وجود دارد که کلیه تغییرات ایجاد شده در پرونده یا پوشه و همچنین زمان ایجاد تغییر و اندازه هر پرونده را به شما می دهد..

Spideroak-Change-Log

سرعت

سرعت یکی از مهمترین ویژگی های یک سرویس تهیه پشتیبان است زیرا می تواند تفاوت بین یک تجربه کاربر خوب و وحشتناک را ایجاد کند. SpiderOak در اینجا بسیار مناسب عمل می کند ، به خصوص وقتی می توانید داده های خود را بارگیری کنید ، اما سرعت بارگذاری می تواند بهتر باشد.

برای آزمایش این ، یک پوشه 3.51 گیگابایتی پر از انواع مختلف پرونده از جمله متن و فیلم را با یک اتصال 25 مگابیت / 1.5 مگابیت بارگذاری و بارگیری کردیم. این بدان معناست که در یک دنیای کامل بارگیری باید حدود 15 دقیقه طول بکشد (بدون حساب کردن برای فشرده سازی سمت سرور) ، و بارگذاری حدود پنج ساعت و نیم طول می کشد.. 

با این حال ، این فقط در تئوری است ، زیرا نادرست که سرعت ها از این طریق به حداکثر ظرفیت برسند ، به ویژه به این دلیل که سرعت اتصال واقعی بسته به بار شبکه می تواند متفاوت باشد. برای اطمینان از دقیق ترین نتایج ، ما بارگذاری و بارگیری را دو بار اجرا کردیم و میانگین زمان هر یک را در نتایج زیر درج کردیم.

تلاش اول: تلاش دوم: میانگین:
زمان بارگذاری:6:22:006:46:006:34:00
زمان بارگیری:3:221:302:26

با توجه به سرعت اتصال تست ما ، این نتایج به هیچ وجه بد نیست. بارگیری SpiderOak به خصوص با سرعتی صاعقه انجام می شود ، که ما آن را به فایلهایی که در سمت سرور فشرده شده اند نسبت می دهیم ، بارگیری واقعی را کمی کوچکتر از آنکه در ابتدا ظاهر می شود ، انجام می دهد..

اگرچه دوست داریم آپلود اولیه کمی سریعتر اتفاق بیفتد ، آزمایش ما از طرف دیگر این سیاره از مراکز داده SpiderOak ONE انجام شده است ، بنابراین این تأخیر کاملاً تعجب آور نیست. برای ارتباطات منشاء آمریکای شمالی ، می توانید نتایج بهتری داشته باشید.

صرفنظر از اینکه ، پس از تهیه نسخه پشتیبان اولیه شما ، همه چیز به میزان قابل توجهی سرعت می یابد. این به دلیل پشتیبان گیری از سطح بلوک ارائه شده توسط SpiderOak ONE است ، که پرونده های تغییر یافته را تجزیه و تحلیل می کند و فقط بخش هایی را تغییر داده است که بارگذاری می شود.

امنیت

امنیت یکی از مناطقی است که SpiderOak ONE واقعاً می درخشد. این سرویس از رمزگذاری جامد برای محافظت از پرونده های شما در حالت استراحت و در هنگام ترانزیت استفاده می کند ، و اقدامات قابل توجهی برای اطمینان از ایمن بودن داده های شما در صورت حمله خارجی انجام می شود..

داده های شما با AES 256-bit با کلید رمزنگاری خصوصی محافظت می شوند ، به این معنی که حتی اگر SpiderOak بخواهد به صورت جداگانه داده های شما را رمزگشایی کند ، قادر نخواهد بود. 

SSL برای محافظت از داده های خود در حالی که در حال گذر است استفاده می شود (راهنمای SSL در مقابل TLS را یاد بگیرید تا بدانید این به چه معنی است) ، از جلوگیری از جمع آوری داده های شما در طی مراحل پشتیبان از هرگونه حمله احتمالی در وسط جلوگیری می کند..

شایان ذکر است که پرونده هایی که شما در یکی از “اتاق اشتراک” قرار داده اید از این سطح رمزگذاری برخوردار نیستند ، زیرا آنها توسط کلید رمزگذاری شما محافظت نمی شوند. اگر علاقه دارید اطلاعات بیشتری در مورد چگونگی محافظت از داده های خود بیاموزید ، حتما توضیحات رمزگذاری ما را بخوانید ، که مجموعه خوبی از استانداردهای مختلف را ارائه می دهد.

کلمات عبور SpiderOak

هنگام ورود به سرویس گیرنده وب یا برنامه تلفن همراه ، گذرواژه شما در هیچ کجای سرورهای شرکت ذخیره نمی شود ، بلکه به طور موقت در حافظه آن ذخیره می شود. 

Spideroak-Password-Disclaimer

اگرچه این امر برای اطمینان از اینکه نقض داده ها روی سرور باعث به خطر افتادن حساب شما نمی شود ، بسیار عالی است ، اما این بدان معنی است که در صورت فراموش کردن آن ، راهی برای تنظیم مجدد رمز عبور خود ندارید..

این بدان معنی است که شما باید به طور جدی استفاده از یکی از بهترین مدیران رمز عبور را برای اطمینان از این که چنین اتفاقی رخ نخواهد داد ، در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب برتر ما ، بررسی داشلین ما را بررسی کنید ، یا می توانید مدیر رمز ورود رمزگذاری شده خود SpiderOak را امتحان کنید.

مراکز داده SpiderOak همچنین دارای امنیت درجه یک هستند و کارکنان آن 24/7 و مطابق با HIPAA و GDPR هستند ، اگرچه در حال حاضر هیچ افسری برای انطباق برای خود گواهی این استانداردها وجود ندارد. مرکز داده توسط موسسه Uptime رتبه 3 ، و SAS 70 Type II سازگار است و در برابر بلایای طبیعی سخت شده است..

Spideroak-Data-Center-Statement

بزرگترین نقص در امنیت SpiderOak ONE ، فقدان کامل تأیید هویت دو عاملی است. با این حال ، با توجه به اقدامات امنیتی و در غیر این صورت گسترده ، این یک شکایت جزئی در برنامه بزرگ امور است.

حریم خصوصی

مانند امنیت ، ما عملاً هیچ شکایتی راجع به حریم خصوصی SpiderOak نداریم. علی رغم میزبانی مراکز داده در ایالات متحده ، SpiderOak اقدامات مهمی را انجام داده است – از جمله رمزگذاری خصوصی ، یک سیاست حفظ حریم خصوصی عالی و جمع آوری محدود داده های داده – برای اطمینان از محرمانه بودن اطلاعات شما.

SpiderOak ONE هنگامی که به ادوارد اسنودن در سال 2018 به عنوان یکی از گزینه های برتر برای Dropbox توصیه شد ، قطعه روابط عمومی خوبی را دریافت کرد (مقایسه SpiderOak ما در مقابل Dropbox را بررسی کنید) ، و دلایل خوبی برای این وجود دارد. این سایت یک سیاست حفظ حریم خصوصی عالی است که کاملاً واضح و آسان قابل درک است ، بدون هیچ گونه احتیاطی سنجاب که شرکتها غالباً از آن استفاده می کنند..

هیچ پایگاه داده متادیتای متمرکز وجود ندارد ، زیرا این دستگاه بصورت محلی و بیشتر روی سرورهای شرکت ذخیره می شود. با این حال ، برخی از ابرداده شخصی مربوط به جزئیات حساب و حساب شما را جمع آوری می کند ، در درجه اول برای اهداف صورتحساب و کنترل کیفیت ، و همچنین برای کمک به شرکت در توسعه بیشتر خدمات.

محل سرور SpiderOak

SpiderOak ONE درباره این واقعیت که مراکز داده آن در ایالات متحده واقع شده اند باز است و با توجه به موضع ضعیف این کشور در مورد حریم خصوصی دیجیتال و قوانین مختلف و برنامه های دولتی آن ، مانند قانون میهن پرست و PRISM ، معمولاً کمی مشکل ایجاد می کند.. 

با توجه به اینکه ایالات متحده ذینفع اصلی شبکه جاسوسی Five Eyes است ، به راحتی می توان فهمید که چرا این مسئله می تواند مشکلی برای حفظ حریم خصوصی باشد.

خوشبختانه ، اجرای رمزنگاری خصوصی پایان SpiderOak ONE بدان معنی است که این سرویس “دانش صفر” است ، به این معنی که حتی اگر مقامات آمریکایی عضلات خود را خم کنند و تصمیم بگیرند که شرکت را وادار به افشای اطلاعات کنند ، SpiderOak از نظر جسمی نتواند رمزگشایی شما را انجام دهد. از داده های پشتیبان تهیه شده است.

Spideroak-Privacy Policy

با بازگشت به خط مشی رازداری ، آشکارا اعلام می کند که هیچ اطلاعات شخصی در مورد کاربران به اشخاص ثالث فروخته نمی شود یا با تبلیغ کنندگان به اشتراک گذاشته نمی شود. 

با این حال ، ممکن است اطلاعات در شرایط خاص خاص ، مانند مقامات برای رعایت یک قانون ، با شرکای قابل اعتماد شخص ثالث ، با یک شرکت دیگر در صورت ادغام و با سرپرست سایر محصولات SpiderOak مانند Semaphor به اشتراک گذاشته شود.. 

نام کاربری ، شناسه اشتراک و / یا نام و نام خانوادگی شما نیز با سایر کاربران به اشتراک گذاشته می شود ، و اطلاعات جمع آوری شده از شناسه های شخصی برای تجزیه و تحلیل محصولات SpiderOak استفاده می شوند.

در صورت وجود هر یک از این شرایط ، SpiderOak به کاربران درمورد اشتراک اطلاعات خود اطلاع می دهد ، مگر اینکه شرکت معتقد باشد که افشای این ممکن است منجر به صدمات جسمی شخص دیگری شود..

خدمات مشتری

اگرچه پشتیبانی از مشتری SpiderOak مناسب و معقول است ، اما کمی مورد نظر باقی می ماند ، زیرا هیچ کمکی و یا راهی برای دسترسی سریع به بخش پشتیبانی وجود ندارد. 

هیچ چت یا پشتیبانی تلفنی در دسترس نیست ، بنابراین شما با ارسال درخواست ایمیل و در انتظار پاسخ باقی مانده اید. دفتر پشتیبانی فقط از 9 صبح تا 5 بعدازظهر ، دوشنبه تا جمعه برگزار می شود ، بنابراین این بدان معنی است که شما ممکن است در انتظار یک روز کامل برای یک پاسخ باشید.

Spideroak-SupportPage

برای تست پاسخگویی آن ، ما یک درخواست ایمیل در رابطه با مشکل در ارتباط با سرورهای SpiderOak ONE ارسال کردیم. ما طی 10 ساعت پاسخی دریافت کردیم که اصلاً بد نیست ، زیرا درخواست ما خارج از ساعات کار ارسال شده است و فقط در 10 دقیقه از افتتاح بخش پشتیبانی برای مشاغل در صبح پاسخ داده شده است..

همچنین یک صفحه پشتیبانی قابل جستجو پر از مشکلات و رفع مشکلات رایج است که اگر شما مایل نیستید که منتظر رسیدگی به درخواست نامه الکترونیکی خود باشید ، می تواند به شما کمک کند. اگرچه دوست داریم چت یا گزینه تلفنی را ببینیم ، ماهیت سریع و مفید پاسخ به درخواست ایمیل ما برای جبران این مسئله به نوعی پیش می رود.

حکم

نتیجه گیری این بررسی SpiderOak ONE ما است. اگرچه بدون شک SpiderOak ONE یک سرویس عالی است ، اما قیمت گذاری آن نسبتاً شیب دار و عدم وجود برخی از ویژگی های خاص مانند تصویربرداری از دیسک سخت و بازیابی پیک به معنای کمبود برخی از رقبای خود است..

با این وجود ، امنیت و حریم خصوصی آن علی رغم عدم احراز هویت دو عاملی ، درجه یک است. بنابراین ، اگر به خصوص به امنیت و ناشناس بودن داده های خود نگران هستید ، SpiderOak ONE یک انتخاب عالی برای یک سرویس ذخیره سازی پشتیبان است.

نظر شما درباره بررسی ما در مورد SpiderOak ONE چیست؟ آیا شما با دسترسی به ویژگی های غیرمعمول ، مانند همگام سازی و اشتراک گذاری ، به دنبال یک راه حل امن و پشتیبان تهیه هستید ، قبول دارید که این یک انتخاب عالی است؟ در غیر این صورت ، فکر می کنید از گزینه های دیگر موجود در بازار کاسته نشده است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. مثل همیشه از خواندن شما متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map