مرور پشتیبان آنلاین Memopal – بروزرسانی شده در سال 2020

مرور پشتیبان آنلاین Memopal

اگرچه اهداف پشت آن کاملاً واضح است ، اما Memopal Online Backup از یک رابط غیر دوستانه و همچنین داشتن تمام ویژگی های اشتباه در همه مکان های اشتباه رنج می برد.

بهترین نظرات پشتیبان گیری آنلاین

نسخه پشتیبان تهیه شده از Memopal Online در ایتالیا ، خدماتی را هم برای مصرف کنندگان خانه و هم برای تجارت فراهم می کند. در حالی که ما در این بررسی Memopal روی اشتراک شخصی 500 گیگابایتی خود متمرکز خواهیم شد ، بیشتر یافته های ما در مورد برنامه های تجاری آن نیز صدق می کند. متأسفانه ، این خبر بد برای همه است.

اگرچه از پشتیبانی نرم افزاری مناسبی برخوردار است و به مراتب بیش از ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین مبتنی بر ارزش مانند Carbonite ، Backblaze و IDrive قیمتی ندارد ، عدم انعطاف پذیری Memopal باعث می شود احساس بی ارزش شود. ایجاد طرح تهیه نسخه پشتیبان توسط یک مشتری که احساس بسته بندی بیش از حد دارد ، مختل می شود ، حتی اگر ویژگی های کلیدی موجود در آن مانند محرومیت از نوع پرونده و بازیابی پرونده ها در محل اصلی آنها.

امنیت نگرانی دیگری است. پرونده ها رمزگذاری می شوند ، اما رمزگذاری خصوصی مانند راه حل های پشتیبان گیری آنلاین بهتر ارائه نمی شود. برای رها کردن این همه ، Memopal خیلی سریع نیست.

هیچکدام از کاستی های آن توسط همگام سازی پرونده Memopal و ویژگی های اشتراک گذاری آن کاهش نمی یابد. اگر دوست دارید با یک حساب کاربری رایگان 3 گیگابایتی ، این سرویس را امتحان کنید ، شاید بهتر باشد با برخی از پیشنهادات ذکر شده در بهترین نسخه پشتیبان تهیه آنلاین ما شروع کنید. اگر به دنبال یک راه حل کار هستید ، ما همچنین راهنمایی برای بهترین پشتیبان گیری آنلاین برای تجارت داریم.

اگر به دنبال تهیه نسخه پشتیبان از ویژگی های ذخیره سازی ابری مانند Memopal هستید ، ابزار مقایسه ما نیز می تواند به شما در آنجا کمک کند. برای یکی از موارد دلخواه ما ، بررسی SpiderOak ONE ما را ببینید.

گزینه های جایگزین پشتیبان گیری آنلاین Memopal

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

Memopal یک راه حل پشتیبان آنلاین با برخی از ویژگی های ذخیره سازی ابری است. امروز این مسئله کمی غیرمعمول است ، زیرا بیشتر خدمات تمایل دارند به یک یا دیگری متصل شوند. اگر مطمئن نیستید که در مورد آنها چیست ، ما مقاله ای در مورد تفاوت های تهیه نسخه پشتیبان و ذخیره سازی داریم.

ویژگی های ذخیره سازی ابری که با Memopal به دست می آورید شامل اشتراک و همگام سازی پرونده است. با این حال ، به عنوان یک راه حل ذخیره سازی ابری ، به ضمانت ذکر یکی از بهترین گزینه های ذخیره سازی ابری نزدیک نیست.

مجدداً ، این به عنوان یک ابزار پشتیبان گیری آنلاین مناسب نیست ، که هدف از آن بازیابی فاجعه در صورت خرابی هارد یا رایانه از دست رفته است. بهترین پشتیبان آنلاین ما برای جمع آوری خانه برای راه حل های مفید تر.  

Memopal از پشتیبانی خوب پلتفرم برخوردار است و قادر به تهیه پشتیبان رایانه های Windows ، MacOS و Linux است. هیچ محدودیتی در مورد تعداد رایانه هایی که می توانید با یک اشتراک مشترک تهیه کنید ، محدودیتی ندارد. با این حال ، تنها با 500 گیگابایت برای کار با شما ، ممکن است در هر صورت به خرید مجوزهای اضافی نیاز داشته باشید.

نسخه پشتیبان تهیه شده از Memopal HD

Memopal همچنین می تواند برای پشتیبان گیری از دیسک های سخت خارجی استفاده شود و یک مشتری برای تهیه نسخه پشتیبان از Windows Server وجود دارد. در هر صورت ، ما آن را به عنوان بهترین پشتیبان تهیه درایو خارجی یا بهترین راه حل های پشتیبان گیری سرور ویندوز رتبه بندی نمی کنیم.  

تهیه نسخه پشتیبان از تلفن های هوشمند یک ویژگی نیست ، اما برنامه هایی برای Android و iOS وجود دارد که می توانید از آنها برای دسترسی به پرونده های خود استفاده کنید.

مشکل اصلی ما در مورد Memopal ، به غیر از فضای پشتیبان محدود ، این است که با وجود پشتیبانی مناسب از سکوی مناسب خود واقعاً انعطاف پذیر نیست.

ما در طول این بررسی با جزئیات بیشتری به نقاط ضعف آن خواهیم پرداخت ، اما برخی از موارد جالب این است که شما فقط می توانید توسط پوشه پشتیبان تهیه کنید ، اما نه با پرونده ، نمی توانید انواع خاصی از پرونده را از نسخه پشتیبان تهیه کنید ، نمی توانید فایل ها را به محل اصلی خود برگردانید و هیچ گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی یا تأیید هویت دو عاملی وجود ندارد.

Memopal همچنین قادر به تهیه نسخه پشتیبان از تصویر دیسک نیست. برای برخی از راه حل های موجود بهترین مقاله تهیه نسخه پشتیبان از تصویر ما را بررسی کنید.

حداقل ، شما با Memopal نسخه ای نامحدود را دریافت می کنید ، که به شما امکان می دهد در صورت تغییر تصادفی یا فساد در پرونده ، به حالتهای پرونده قبلی برگردید. فایلهای حذف شده از رایانه شما نیز از ابر حذف نمی شوند مگر اینکه آنها را جداگانه پاک کنید.

قیمت

Memopal یک برنامه رایگان دارد که می توانید از آن برای امتحان کردن استفاده کنید. فقط در 3 گیگابایت ، این برای همه چیز خوب خواهد بود ، زیرا اکثر مردم داده های بیشتری در مورد دیسک سخت خود نسبت به نسخه پشتیبان تهیه کرده اند.

پس از آن می توانید به Memopal Pro بروید ، که 500 گیگابایت فضای پشتیبان را برای شما فراهم می کند. با این حال ، ما با این پیشنهاد چند مسئله داریم.

برای یک ، 500 گیگابایت فضای پشتیبان زیادی نیست که بتوانید با آن کار کنید. اگرچه احتمالاً کسانی که دارای درایوهای SSD کوچک هستند خوب هستند ، کاربرانی که هارد درایوهای بزرگتری دارند و درایوهای خارجی برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می کنند ، مجبور می شوند بعضی از پرونده ها را از پشتیبان خود خارج کنند.

مشکل دیگر ما این است که در حدود 97 دلار در سال (79 یورو) ، همچنین این یک معامله خیلی خوب نیست. این نتیجه بیش از هشت دلار در ماه دارد.  

برای تهیه پشتیبان منزل می توانید کارهای بهتری انجام دهید. به عنوان مثال Backblaze فضای پشتیبان نامحدودی را برای رایانه و درایوهای خارجی به شما می دهد و فقط 5 دلار در ماه هزینه دارد. اگر به نظر می رسد که خوب به نظر شما می رسد ، بررسی کامل Backblaze ما را بخوانید.

البته ، Backblaze از پشتیبانی لینوکس برخوردار نیست و Memopal این کار را انجام می دهد. بنابراین ، در صورت نیاز ، شما را به بهترین پشتیبان آنلاین ما برای راهنمای لینوکس اشاره خواهیم کرد. نکته این است که ، یک معامله بهتر در آنجا یافت می شود.

راحتی در استفاده

ثبت نام و نصب Memopal فقط چند دقیقه طول می کشد. اگر ابتدا برای یک حساب کاربری رایگان ثبت نام کرده اید ، می توانید پس از نصب آن از طریق سرویس دهنده دسک تاپ ثبت نام کنید.

فهمیدیم که رابط دسک تاپ برای استفاده مؤثر کمی کوچک است. این امر به ویژه در هنگام بررسی پوشه های موجود در برنامه پشتیبان شما صادق است. منظور شما از تصاویر در بخش بررسی بعدی چیست.  

مسئله بزرگتر این است که هنگام ایجاد یک برنامه پشتیبان گیری سفارشی ، فقط می توانید یک پوشه را همزمان انتخاب کنید تا به آن اضافه شود. این امر باعث می شود تا برنامه های جامعی برای محافظت از هارد دیسک خود فرایندی بسیار طولانی تر و بسیار بیشتر از آنچه لازم است داشته باشد.

سرویس های دیگر مانند IDrive و Carbonite به لطف رابط های بزرگی که به شما امکان می دهند چندین پوشه و فایل های اضافی را به طور همزمان مدیریت کنید ، استفاده از آنها بسیار ساده تر است. در حالی که شما می توانید بسیاری از پوشه های سطح بالا را به برنامه پشتیبان خود اضافه کنید ، این واقعیت که Memopal شما را تنها 500 گیگابایت پشتیبان شما محدود می کند ممکن است این یک کار دشوار برای مدیریت باشد..

شما می توانید از طریق یک رابط کاربری گرافیکی وب به پرونده های خود نیز دسترسی پیدا کنید ، که در عین حال به اندازه برخی از مواردی که دیده ایم ، بسیار بهتر از مشتری رومیزی Memopal نیست.  

پیوندهای ناوبری از سمت چپ به شما امکان می دهند بین پوشه های پشتیبان و همگام سازی خود پرش کنید. همچنین می توانید به سرعت به پرونده های بارگذاری شده اخیر ، پرونده های دلخواه و پرونده های به اشتراک گذاشته شده دسترسی پیدا کنید.

تجربه گوشی های هوشمند Memopal ، هم برای برنامه های Android و هم در iOS ، با قابلیت های مشابه GUI وب نیز به خوبی انجام شده است.

پشتیبان گیری & بازگرداندن

مشتری رومیزی Memopal به طور خودکار “پوشه اسناد من” را برای تهیه نسخه پشتیبان از شما نشان می دهد (اگر کاربر Windows هستید). در صورت تمایل می توانید نسخه پشتیبان تهیه کنید.

اگر می خواهید برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود را تغییر دهید ، کافی است جایی که می گوید “سفارشی” را کلیک کنید.

سپس بر روی “افزودن” کلیک کنید.

می توانید سیستم فایل خود را مرور کرده و پوشه هایی را برای تهیه نسخه پشتیبان انتخاب کنید. توجه داشته باشید که پرونده ها برای تهیه نسخه پشتیبان قابل انتخاب یا حذف نیستند. فقط می توانید پوشه ها را اضافه کنید ، که کمی غیر معمول و محدود کننده است.

تهیه نسخه پشتیبان به طور پیش فرض به طور پیش فرض اجرا می شود. اگر نمی خواهید پشتیبان مداوم داشته باشید ، می توانید با کلیک بر روی دکمه “پیشرفته” و سپس با استفاده از منوی کشویی “تنظیمات برنامه” ، یک برنامه پشتیبان گیری روزانه یا حتی هفتگی ایجاد کنید..

گزینه های برنامه ریزی تهیه نسخه پشتیبان از Memopal تقریبا به اندازه بسیاری از راه حل های پشتیبان مورد علاقه ما گسترده نیست. با این حال ، پشتیبان گیری مداوم بهترین محافظت را برای رایانه شما فراهم می کند ، بنابراین به طور کلی بهترین آن است که به هر حال آنرا لمس نکنید.

تأثیرگذارتر از نواقص برنامه ریزی آن است که شما نمی توانید انواع فایلهای خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان از آنها حذف کنید. به عنوان مثال ، با Backblaze ، می توانید پسوندهایی را برای انواع پرونده هایی که نمی خواهید در نسخه پشتیبان خود وارد کنید ، وارد کنید.

با این حال ، می توانید حداکثر اندازه پرونده بارگذاری شده توسط Memopal را نیشگون بگیرید. در حقیقت ، به طور پیش فرض فقط به دلایلی روی 500 مگابایت تنظیم شده است ، بنابراین احتمالاً می خواهید (10 گیگابایت حد بالایی است).   

همچنین می توانید سرعت پشتیبان خود را نیشگون بگیرید. تنظیم شده است به طور خودکار ، به این معنی که مشتری سرعت پشتیبان گیری را بر اساس منابع رایانه ای موجود تنظیم می کند.

هنگامی که تمام تنظیمات خود را آنطور که می خواهید انجام دهید ، روی “اعمال” کلیک کنید تا ابتدا نسخه پشتیبان تهیه کنید.

مشتری شما را در مورد پیشرفت خود به روز می کند. همچنین به شما نشان می دهد که نسخه پشتیبان تهیه سریع چقدر است و قبل از اتمام چه مدت زمان مانده است. ما در قسمت بعدی این بررسی سرعت تهیه نسخه پشتیبان را پوشش می دهیم.

پس از پشتیبان گیری از پرونده های خود در cloud ، می توانید با کلیک روی جایی که می گوید “دسترسی” از طریق مشتری به آنها دسترسی داشته باشید. این باعث ایجاد رابط کاربری گرافیکی وب می شود.

شما می توانید انواع فایل های خاص را در GUI وب پیش نمایش کنید (اگرچه این تنها به این دلیل است که Memopal از رمزگذاری خصوصی استفاده نمی کند) و فایل های جداگانه را بارگیری کنید. در صورت تمایل می توانید فایل ها را نیز بارگذاری کنید.

اگر می خواهید بازیابی کامل انجام دهید ، به جای “دسترسی” در سرویس گیرنده دسک تاپ “بازگرداندن” کلیک کنید. این به شما امکان می دهد چندین فایل را به طور همزمان بازیابی کنید. همچنین می توانید به نسخه های فایل قبلی مراجعه کنید.

با این حال ، شما نمی توانید پرونده ها را در مکان اصلی آنها بازیابی کنید. فقط می توانید آنها را در پوشه مورد نظر خود مانند پوشه بارگیری یا یک درایو خارجی بارگیری کنید. ما انتخاب را ترجیح می دهیم ، مانند شما با Acronis True Image ، یک راه حل پشتیبان گیری آنلاین بسیار متنوع تر (بررسی Acronis True Image ما را بخوانید).   

سرعت

ما Memopal را از طریق برخی از تست های سرعت قرار می دهیم تا احساس کنیم چه مدت فرآیند پشتیبان گیری و بازیابی طول می کشد. این آزمایشات بر روی یک شبکه WiFi با بارگیری 25 مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری 12 مگابیت بر ثانیه انجام شد.

نتایج عالی نبود:

تست یک: آزمون دو: میانگین:
بارگذاری:02:30:0002:20:0002:25:00
دانلود:00:40:0000:25:0000:32:00

به طور متوسط ​​دو ساعت و نیم برای تهیه نسخه پشتیبان از یک گیگ منفرد به این معنی است که می توانید روزها یا هفته ها منتظر بمانید تا نسخه اولیه نسخه پشتیبان تهیه شود.

در حالی که این چیزی است که شما می توانید از IDrive برای یک زمان تهیه نسخه پشتیبان انتظار داشته باشید ، حداقل IDrive به شما کمک می کند تا از پیک رایگان پیک استفاده کنید تا بتوانید از کمبود آن استفاده کنید ، که می توانید در مورد بررسی IDrive ما بخوانید.

بخشی از مسئله سرعت این است که به نظر می رسد Memopal دارای زیرساخت های بسیار محدود است و تنها مرکز داده آن در ایتالیا قرار دارد. اگر در اروپا مستقر باشید ، احتمالاً سرعت بهتری خواهید یافت.

اگر اینطور نیست ، مراجعه به یک شرکت ارائه دهنده ابر با حضور جهانی تر بهترین شرط بندی شما برای زمانهای پشتیبان گیری سریع است. پشتیبان گیری Cloudberry همراه با خدمات وب آمازون یا Acronis True Image هر دو گزینه خوبی برای بی تاب هستند (برای اطلاعات بیشتر در مورد این سرویس ، بررسی نسخه پشتیبان تهیه CloudBerry ما را بخوانید).

امنیت

پرونده هایی که از Memopal پشتیبان گرفته شده اند قبل از ترک رایانه شما رمزگذاری می شوند و هنگام استراحت در ابر رمزگذاری می شوند. پروتکل رمزنگاری استفاده شده از AES 256 بیتی است ، که همان مورد استفاده در اکثر راه حل های پشتیبان آنلاین است ، علاوه بر بانک ها و موسسات نظامی.

انتقال پرونده ها بین رایانه شما و Memopal cloud نیز با استفاده از TSL محافظت می شود ، و این باعث می شود تا استراق سمع الکترونیکی از رمزگشایی پرونده هایی که ممکن است از طریق WiFi عمومی رهگیری کنند ، کشف نکند. برای توصیه ها).  

اگر چه خوب است ، Memopal گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی به شما نمی دهد. این بدان معنی است که خود شرکت همیشه کلیدهای رمزگذاری شما را که در یک سرور در مرکز داده خود ذخیره می شود ، مدیریت می کند.

هر راه حل پشتیبان گیری آنلاین که کاملاً توسط Cloudward.net توصیه می کند حداقل به شما امکان رمزگذاری خصوصی را می دهد. رمزگذاری دانش صفر نیز نامیده می شود ، با رمزگذاری خصوصی فقط کلید رمزنگاری خود را می شناسید ، بنابراین فقط می توانید فایل های خود را رمزگشایی کنید.

یک اشتباه دیگر توسط Memopal عدم تأیید هویت دو عاملی است ، وسیله ای برای ایمن نگه داشتن حساب شما حتی اگر رمز عبور شما به سرقت رفته باشد. اگرچه به اندازه رمزگذاری خصوصی معمول نیست ، اما این هنوز ویژگی ای است که دوست داریم در امنیت ابر مشاهده کنیم.

داده های ذخیره شده در ابر Memopal در تکه ها توزیع می شوند و بصورت زائد در چندین سرور ذخیره می شوند. روشی که توسط Memopal استفاده شده RAID 5 است که برای اکثر سرویس های ابری بسیار استاندارد است.

به طور کلی ، Memopal می تواند کار بسیار بهتری با امنیت انجام دهد. حتی اگر با کاستی های دیگر آن هم خوب نیستید ، این دلیل خوبی است که با یک سرویس متفاوت پیش بروید.  

پشتیبانی

Memopal دارای آدرس های ایمیل برای فروش و پشتیبانی فنی است. برای اندازه گیری زمان پاسخ ، ما یک ایمیل آزمایشی برای پشتیبانی فنی ارسال کردیم. پاسخ ها در مدت زمان بیش از یک روز کاری دریافت شد.  

پشتیبانی تلفن نیز ارائه می شود ، هر چند در ساعات بسیار محدودی. از دوشنبه تا جمعه می توانید از ساعت 10 صبح تا 4 بعد از ظهر به وقت اروپای مرکزی به Memopal برسید.

همچنین یک گزینه چت آنلاین در وب سایت Memopal موجود است. به نظر نمی رسد که خیلی خوب تربیت شده باشد سؤالی را ارسال کردیم و بدون دریافت پاسخ ، ساعتی منتظر ماندیم.

اگر ترجیح می دهید بدون اینکه منتظر پاسخی از Memopal باشید ، موارد را بفهمید ، می توانید از وب سایت پشتیبانی شرکت استفاده کنید. سایت قابل جستجو است ، یا می توانید براساس طبقه بندی فهرست کنید.

ما چندین جستجو برای موضوعاتی مانند “رمزگذاری” و “نسخه سازی” انجام دادیم و هیچ مقاله ای راجع به آنها پیدا نکردیم. بنابراین به نظر می رسد خود سایت بسیار کم عمق است. با این حال ، آن مقالاتی که در دسترس هستند حداقل به طور منطقی خوب نوشته شده اند.

در صورتی که بیشتر یک یادگیرنده بصری هستید ، سایت پشتیبانی دارای برخی آموزشهای ویدیویی اساسی است ، اگرچه موضوع اصلی است.

حکم نهایی

فرار از این احساس که Memopal احساس پخته شدن دارد دشوار است. تیم توسعه به جای اینکه از ویژگی های ذخیره سازی ابری مانند همگام سازی استفاده کند ، باید تلاش بیشتری را برای ساختن یک سرویس پشتیبان گیری توانا انجام می داد.

یک مشتری دسک تاپ roomier ، ویژگی های برنامه ریزی بهتر ، امکان تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های خاص به جای فقط پوشه ها ، محرومیت از نوع پرونده و بازیابی پرونده ها به مکان اصلی آنها ، تمام ویژگی هایی است که دوست داریم اضافه کنیم. شاید مهمتر از همه ، رمزگذاری خصوصی و تأیید هویت دو عاملی نیز باشد.

تا آن زمان ، ما نمی توانیم توصیه Memopal را توجیه کنیم ، غیر از این که اشاره کنیم حداقل گزینه های بدتری در کتابخانه بررسی پشتیبان گیری آنلاین وجود دارد. پشتیبان گیری آنلاین نورتون ، هر کسی?

البته ، ما برای نظرات دیگر باز هستیم. نظرات خود را در مورد Memopal برای ما در نظرات زیر بگذارید و از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me