بررسی Backblaze – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی بک لایت

Backblaze به لطف سهولت استفاده ستاره ای و قیمت مناسب ، بهترین ارائه دهنده پشتیبان آنلاین Cloudward.net است. با این حال ، فاقد سفارشی سازی است ، به این معنی که اگر شما از ذهنیت تنظیم نشده و آن را فراموش نکنید ، ممکن است بخواهید به جای دیگری بنگرید. بررسی کامل Backblaze ما را برای جزئیات بیشتر بخوانید.


Slider1

Slider2

Slider3

Slider4

Slider5

قبلی

بعد

Backblaze از هر سرویس دیگری در تجارت پشتیبان ابری شناخت بیشتری دارد و اگر در چند سال گذشته به پادکست گوش کرده اید ، احتمال دارد که بارها این نام را شنیده باشید. اگرچه Backblaze دارای یک سرویس ساده با ذخیره نامحدود است ، اما این سؤال باقیمانده است ، آیا تا حد اعتیاد به مواد مخدره زنده است؟ برای اطلاع از مطالعه این بررسی Backblaze ادامه دهید.

Backblaze به طور واضح در اولویت قرار دادن فرآیند تهیه نسخه پشتیبان از بسته بندی سرویس آن پر از ویژگی ها و تنظیمات برای کنترل دستی شما. 

اگرچه این امر به خدماتی منجر می شود که به راحتی تنظیم شود و به کار خود ادامه دهد ، اما از نظر ویژگی ها و کنترل نیز مطلقاً مطلوب باقی می ماند. علاوه بر این ، ویژگی های پیشرفته تر مانند پشتیبان گیری مبتنی بر تصویر و پشتیبان گیری موبایل کاملاً وجود ندارد.

در این بررسی ، شرح مفصلی از آنچه Backblaze به خوبی انجام می دهد و جایی که کوتاه می شود را برای شما شرح خواهیم داد. اگر یک تنظیم ساده ، ذخیره نامحدود و قیمت مناسب معیارهای مهمی برای شما هستند ، پس مطالعه خود را ادامه دهید. 

با این حال ، اگر شما فردی هستید که دوست دارد با تنظیمات سر و صدا کند و میزان زیادی از نرم افزار خود را کنترل کند ، احتمالاً این راه حل پشتیبان گیری برای شما نیست. در این حالت ، به لیست ما از بهترین خدمات پشتیبان آنلاین بروید تا به برخی از گزینه های دیگر بپردازید.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین برای Backblaze

امکانات

همانطور که در مقدمه ما ذکر شد ، Backblaze تأکید زیادی روی ویژگی ها نمی کند. در عوض به دنبال یک تجربه خودکار و ساده ، Backblaze بر پشتیبان گیری از رایانه شما با حداقل تلاش لازم از طرف شما متمرکز است. این ممکن است برای برخی از کاربران جذاب باشد ، اما باعث می شود مشتری به طور قابل توجهی پراکنده نباشد.

بنابراین ، مواردی مانند تصویر مبتنی بر تصویر ، سرور و پشتیبان ترکیبی از بین رفته اند ، و شما نمی توانید از دستگاه های تلفن همراه نیز نسخه پشتیبان تهیه کنید. اگر این موارد برای شما مهم است ، بررسی IDrive ما را بررسی کنید ، زیرا تمام این ویژگی ها با آن سرویس گنجانده شده اند.

هنگام نوشتن نسخه – یعنی حفظ داده های حذف شده یا نسخه های قبلی پرونده ها – Backblaze به همین ترتیب اساسی است ، فقط بایستی حداکثر 30 روز بایگانی پرونده ها را نگه دارید. به طور مثال با SpiderOak ONE در تضاد کامل است (بررسی SpiderOak ما را بخوانید) ، که به شما امکان می دهد پرونده های حذف شده و تغییر یافته را بدون تاریخ انقضا بازیابی کنید.

تمام آنچه گفته شد ، برخی از ویژگی های Backblaze است که ارزش ذکر آن را دارند. اولین مورد ، قابلیت اشتراک گذاری است که به شما امکان می دهد به راحتی پیوندی را ایجاد کنید که بتوانید به هر طریق که بخواهید به اشتراک بگذارید. این امر از این نظر جلوتر از IDrive قرار می دهد ، زیرا تنها گزینه آن برای شما ارسال ایمیل از طریق لینک است.

Backblaze-به اشتراک گذاری-با-لینک

یکی دیگر از گنجاندن بسیار مفید ، توانایی ارث بردن حالت های پشتیبان از رایانه های قبلی است. اگر دستگاه های خود را تغییر داده اید ، این بدان معناست که می توانید بدون داشتن اتلاف وقت و منابع در بارگذاری مجدد فایلهایی که قبلاً از آنها نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، از رایانه جدید خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.

Backblaze-Inherit-Backup-State

سرانجام و به طرز عجیبی ، سرویس گیرنده وب Backblaze می تواند کامپیوتر شما را در صورت از بین رفتن یا سرقت پیدا کند. این یک ویژگی غیرمعمول برای یک سرویس پشتیبان آنلاین است ، اما با این وجود استقبال می شود. 

Backblaze-Find-Computer

برای استفاده از این ویژگی ، باید تنظیمات “نقشه برداری” سرویس گیرنده وب را روشن کنید و امیدوار باشید هرکسی که دستگاه شما را دارد به اینترنت متصل شود بدون این که ابتدا پاک کردن کامل درایوهای شما را انجام دهد.

قیمت گذاری

ساختار قیمت گذاری Backblaze به همان اندازه ساده است و قیمت ها در مقایسه با سایر سرویس های پشتیبان آنلاین ، منطقی هستند. 

تنها یک برنامه برای انتخاب وجود دارد – برنامه نامحدود شخصی – که امکان ذخیره نامحدود 6 دلار در هر ماه را فراهم می کند. با ثبت نام برای یک سال کامل یا دو سال می توانید مقداری پول پس انداز کنید ، در این صورت این سرویس 60 دلار در سال یا 110 دلار برای دو سال به شما می دهد..

اگرچه این برنامه دارای نسخه پشتیبان نامحدود است ، اما برای دستگاه ها نیز صادق نیست. هر طرح تنها می تواند از یک رایانه پشتیبان تهیه کند ، بنابراین اگر دستگاه های زیادی را که مایل به تأمین آنها هستید ، ممکن است بهتر از خرید چندین مجوز Backblaze با ارائه دهنده تهیه نسخه پشتیبان متفاوت ارائه دهید..

به گفته این ، اگر تنها یک دستگاه واحد به شما نیاز باشد ، هزینه Backblaze معقول است ، در حالی که تنها کربنیت قادر به مطابقت با آن است در حالی که هنوز هم فضای ذخیره نامحدودی را ارائه می دهد. اگر می خواهید ببینید که چگونه آنها در برابر یکدیگر جمع می شوند ، مقایسه Backblaze و Carbonite ما را بررسی کنید.

از آنجا که می توانید در هر ماه پرداخت کنید ، می توانید بدون تعهد پول زیاد ، Backblaze را آزمایش کنید. علاوه بر این ، این شرکت همچنین اگر در حصار هستید ، یک آزمایش رایگان 15 روزه ارائه می دهد.

راحتی در استفاده

نکته مهم در مورد عدم وجود ویژگی های Backblaze این است که تنظیم و راه اندازی آن بسیار راحت است ، تا زمانی که خوشحال باشید که به مشتری اجازه می دهید تا از نسخه پشتیبان تهیه کند. اگر تنها نیاز به پشتیبان اصلی دستگاه شما است ، استفاده از Backblaze نسیم است.

اگرچه UI مطمئناً برنده جوایزی برای زیبایی شناسی نمی شود ، اما کاربردی و ساده است ، در نتیجه تجربه کاربر تمیز و بدون فضای زیادی برای سردرگمی. 

Backblaze-Main-Panel

بیشتر اقدامات در صفحه اصلی مشتری انجام می شود. اینجاست که می توانید پیشرفت نسخه پشتیبان خود و همچنین دکمه شروع را ببینید. همه موارد دیگر در فهرست تنظیمات قرار دارد که به هشت زبانه تقسیم می شود: تنظیمات ، عملکرد ، برنامه ، موارد حذف ، امنیت ، پرونده هایی که برای تهیه نسخه پشتیبان ، گزارش ها و شماره ها برنامه ریزی شده اند..

Backblaze-تنظیمات

در برگه “تنظیمات” ، می توانید هشدارهایی را تنظیم کنید که در مدت زمان مشخصی از آنها نسخه پشتیبان تهیه نکرده اید ، یک درایو داده موقت تنظیم کنید – جایی که Backblaze پرونده های آماده شده برای انتقال را ذخیره می کند – و همچنین نسخه پشتیبان تهیه کنید. وراثت را انتخاب کنید و تصمیم بگیرید که چه هارددیسکهایی را که می خواهید بکاپ بگیرید.

Backblaze-Performance

برگه “عملکرد” ​​تخمین می زند که چگونه سریع می توانید پرونده ها را بارگذاری کنید ، همچنین گزینه های پرتاب و چندخوانی را نیز مشاهده می کنید. ما این تخمین ها را بسیار مفید ندیدیم ، زیرا به نظر می رسید آنها به طور مداوم در نوسان هستند و بندرت سرعت اتصال واقعی ما یا نرخ بارگذاری ما را منعکس می کنند.

Backblaze - برنامه

در “برنامه” شما باید یک کرکره را داشته باشید که به شما امکان می دهد بین پشتیبان گیری مداوم ، برنامه ریزی شده (یک بار در روز) و پشتیبان گیری دستی را انتخاب کنید.

زبانه “محرومیت” احتمالاً شخصی است که بیشترین استفاده را خواهید کرد ، زیرا در اینجا است که می توانید برخی از فایلهای پشتیبان را برای cloud کنترل کنید.. 

Backblaze-Exclusive

علاوه بر انتخاب پوشه ها برای معافیت – که کمی دردسر دارد زیرا فقط می توانید یک بار انتخاب کنید – همچنین می توانید اسامی پسوند پرونده انواع پرونده هایی را که می خواهید نادیده بگیرید تایپ کنید. پرونده های سیستم و انواع خاصی از پرونده ها به طور پیش فرض در اینجا وارد می شوند.

Backblaze-Security

برگه “امنیت” نسبتاً کمرنگ است و تنها هدف آن ارائه اطلاعاتی در مورد امنیت Backblaze و دکمه ایجاد کلید خصوصی شماست.

Backblaze-Files-Scheduled-For-Backup

برگه بعدی “پرونده هایی که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده اند” خوانده می شود و دقیقاً آنچه را که می گوید شامل می شود. این فقط یک لیست متنی از پرونده های جدید یا تغییر یافته است که در مرحله بعد از آنها نسخه پشتیبان تهیه می شود. متأسفانه ، شما نمی توانید روی پرونده هایی که در لیست قرار دارید کلیک کنید تا به مکان آنها منتقل شوید ، که به نظر می رسد ویژگی بارز آن شامل باشد.

Backblaze-گزارش

دو برگه آخر ، “گزارش ها” و “مسائل” نیز جالب نیستند. اگرچه “گزارش ها” به نظر می رسد که شامل انواع مختلفی از پرونده ها هستند ، اما آنچه شما انجام می دهد این است که چگونه پرونده های پشتیبان شما را بر حسب دسته ها ، مانند فیلم ها یا اسناد تجزیه می کنند. در همین حال ، “مشکلات” جایی است که خطاها گزارش می شوند.

Backblaze-Issues

بزرگترین مسئله کمبود اطلاعاتی است که Backblaze در مورد تهیه نسخه پشتیبان خود می دهد. اگرچه می توانید ببینید چه فایلی در حال بارگذاری است ، اما به شما در مورد سرعت بارگذاری خود بگویید ، تا چه اندازه در طول پرونده فعلی یا زمان تخمین زده شده تکمیل شده است. 

اگر شما فردی هستید که دوست دارد دقیقاً بدانید چه اتفاقی می افتد در هر زمان مشخص ، استفاده از Backblaze می تواند تا حدودی ناامید کننده باشد.

Backblaze-Backup-In-Progress

به طور پیش فرض ، Backblaze هنگام بوت شدن کامپیوتر درایوهای سخت شما را اسکن می کند. برای مجبور کردن اسکن جدید بدون راه اندازی مجدد ، باید کلید “alt” را نگه دارید و روی دکمه “گزینه های بازگرداندن …” کلیک کنید. 

این دقیقاً بصری نیست ، و گرچه ما قدردانی می کنیم که Backblaze به سبک طراحی شده است – که از اسکن مداوم درایوهای شما جلوگیری می کند – یک دکمه اختصاصی برای اسکن دستی خارج نخواهد بود.

Backblaze-Force-Scan

Backblaze Web Client و برنامه موبایل

سرویس گیرنده وب Backblaze آنلاین کاملاً اساسی است. پس از ورود به حساب کاربری خود ، به شما یک مرور کلی درباره دستگاه ها و پرونده های خود و همچنین منویی برای بازیابی نسخه پشتیبان خود داده می شود. همچنین می توانید به لیستی از اقدامات بازیابی قبلی خود و پرونده هایی که با دیگران به اشتراک گذاشته اید دسترسی پیدا کنید.

Backblaze-Web-Client-Restore

همچنین در اینجا می توانید تنظیمات حساب خود مانند اطلاعات تماس خود و تأیید هویت دو عامل را تنظیم کنید. سرانجام ، مشتری وب به شما امکان می دهد به ویژگی “پیدا کردن رایانه من” دسترسی پیدا کنید ، که قبلاً در این مقاله به آن پرداختیم.

Backblaze-Account-Settings

برنامه تلفن همراه Backblaze نیز بسیار اساسی است. این برنامه هم برای Android و هم برای iPhone در دسترس است و در اصل فقط برای دسترسی به تلفن همراه به داده های پشتیبان شما وجود دارد. می توانید به دستگاههای پشتیبان خود مراجعه کرده و فایلها را بارگیری کنید ، اما تقریباً همین است.

Backblaze-Mobile-App

تهیه نسخه پشتیبان از پرونده & ترمیم

اگرچه به ویژگی های پیشرفته تری روشن است ، اگر فقط به دنبال تهیه یک نسخه پشتیبان مستقیم هستید ، Backblaze کار را انجام می دهد. مطابق با فلسفه عمومی شرکت ، به غیر از تنظیم استثنائات و تغییر گزینه های پرتاب و چند لایه ، شما بیش از حد بر روند کار کنترل نمی شوید..

Backblaze-Install

همانطور که در بخش “سهولت استفاده” ذکر شد ، Backblaze بطور خودکار انتخاب می کند که از چه فایلهایی در رایانه شما پشتیبان تهیه شود. به طور پیش فرض ، این اساساً همه چیز فایلهای سیستم و انواع خاصی از فایلهاست که معمولاً بسیار بزرگ هستند ، مانند ISO.

Backblaze-Default-Exclusive

اگر می خواهید برخی از مراحل کنترل پشتیبان را کنترل کنید ، انجام این کار بسیار خسته کننده است. صرفنظر از انواع فایل به اندازه کافی ساده است – کافی است پسوند پرونده را در کادر نوشتاری واقع در برگه “محرومیت” تنظیمات تایپ کنید – اما حذف پرونده ها بیشتر دردناک است. شما می توانید در همان برگه این کار را انجام دهید ، اما مشتری فقط به شما اجازه می دهد که یکبار یک پوشه را انتخاب کنید.

Backblaze-Exclusive-Folder

برای برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود ، می توانید از نسخه پشتیبان تهیه مداوم ، برنامه ریزی شده یا دستی استفاده کنید. تهیه نسخه پشتیبان برنامه ریزی شده فقط می تواند یک بار در روز انجام شود ، که کمی محدود است. برای انجام یک نسخه پشتیبان از کتابچه راهنمای کاربر ، کافی است روی صفحه اصلی مشتری کلیک کنید.

زمانبندی برنامه ریزی

به طور پیش فرض ، Backblaze به طور خودکار رسیدگی به پرتاب و نخ را خواهد داشت. اگر این را دوست ندارید ، می توانید به صورت دستی تنظیم کنید که چه تعداد موضوعات باید برای بارگذاری استفاده کند ، و همچنین اینکه آیا باید سرعت را در اتصالات کند بکشید تا پهنای باند را برای سایر نرم افزارها و دستگاه ها ذخیره کنید.. 

خاموش کننده گاز - دریچه گاز-و-موضوع

تهیه نسخه پشتیبان با استفاده از یک الگوریتم سطح بلوک انجام می شود ، این بدان معنی است که شما وقت و منابع خود را مجدداً بارگذاری مجدد فایل ها را هدر نمی دهید ، بلکه فقط بخش هایی را تغییر داده اید که تغییر کرده اند.

اگرچه می توانید از درایوهای خارجی نسخه پشتیبان تهیه کنید ، اما لازم است حداقل 30 بار یک بار این کار را انجام دهید تا از حذف Backblaze پرونده ها جلوگیری شود. 

برای جلوگیری از این اتفاق به طور اتفاقی ، Backblaze پس از 14 ، 21 و 28 روز یک هشدار برای شما ارسال می کند تا به شما یادآوری کند که دوباره درایو را فعال کرده و از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. در همین راستا ، همچنین می توانید Backblaze را دریافت کنید تا هفت روز گذشته بدون تهیه نسخه پشتیبان ، به شما اطلاع دهد.

سایر اشکال پشتیبان گیری – از جمله درایوهای NAS ، دستگاه های تلفن همراه و سرورها – در Backblaze گنجانده نشده است ، و راهی برای انجام تهیه نسخه پشتیبان هیبریدی وجود ندارد ، که ترکیبی از پشتیبان گیری از داده های شما به صورت محلی و روی ابر است.. 

Backblaze Cloning Drive

همچنین نمی توانید یک کلون از درایو خود ایجاد کنید که به شما امکان می دهد سیستم خود را در دستگاه جدید تکرار کنید. اگر این ویژگی ها برای شما مهم هستند ، توصیه می کنید که IDrive را چک کنید ، زیرا همه مواردی را که فقط ذکر کردیم و موارد دیگر را شامل می شود.

به جای بازیابی در سرویس گیرنده دسک تاپ ، Backblaze از شما می خواهد که برای بازیابی اطلاعات خود به سیستم عامل آنلاین خود وارد شوید. این برخی از پیامدهای جدی در زمینه امنیت و حریم خصوصی را ارائه می دهد ، که بعدا در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت ، و همچنین کمی احساس ناخوشایند می کند.

Backblaze-Web-Client-Restore

اگر بارگیری مستقیم داده های خود از طریق مرورگر برای شما جذابیتی ندارد ، می توانید “دانلود کننده Backblaze” نیز نصب کنید ، این یک برنامه مستقل است که به شما امکان می دهد فایلهای بازیابی شده خود را در سرویس گیرنده وب بارگیری کنید..

Backblaze-Downloader

گزینه بازیابی پیش فرض بارگیری یک پوشه زیپ شده حاوی داده های شما است. اگر نسخه پشتیبان شما بزرگ است ، می توانید آن را نیز از نظر جسمی به شما منتقل کنید. این می تواند به صورت یک فلش مموری USB باشد – اگر نسخه پشتیبان شما از 256 GB تجاوز نکند – یا یک هارد اکسترنال با ظرفیت حداکثر 8 ترابایت.

Backblaze-Recovery-Options

با این حال ، هر دو گزینه دارای هزینه های اضافی هستند ، در حالی که فلش درایو 99 دلار برای هر ترمیم و هارد اکسترنال 189 دلار قیمت دارد..

سرعت

سرعت یک معیار فوق العاده مهم هنگام انتخاب سرویس پشتیبان ابری است ، به خصوص هنگام بارگذاری مقدار زیادی از داده ها ، که معمول است ، حداقل برای تهیه نسخه پشتیبان اولیه..

برای تست سرعت آن ، یک پوشه 3.61 گیگابایتی را از طریق بارگیری 20 مگابیت در ثانیه و اتصال بارگذاری 10 مگابیت در ثانیه بارگذاری کردیم. 

از نظر تئوری ، اگر اتصال کاملاً پایدار بود و هیچ ترافیکی دیگر برای سرورهای Backblaze وجود نداشت ، این بدان معناست که بارگیری ما حدود نیم ساعت طول می کشد و آپلود تقریباً یک ساعت است. در واقع ، ما دوست داریم ببینیم که آنها به ترتیب در یک و نیم و سه ساعت انجام شده اند. مثل همیشه ، بارگذاری و بارگیری را دو بار اجرا کردیم و به طور متوسط ​​نتایج را مشاهده کردیم.

تلاش اول: تلاش دوم: میانگین:
زمان بارگذاری:06:24:0003:17:0004:50:30
زمان بارگیری:01:23:0001:46:0001:34:30

همانطور که مشاهده می کنید ، زمان بارگیری تقریبا با انتظارات ما مطابقت داشت ، اما متأسفانه بارگذاری در فضای ذخیره سازی ابری بیشتر از آنچه انتظار داشتیم طول کشید. برای تهیه نسخه اولیه نسخه پشتیبان ، ما اجازه می دهیم Backblaze با غلت و پرت کردن کار کند ، در حالی که برای اولین بار به صورت دستی آن را به حداکثر کارایی و چهار موضوع تنظیم کردیم که به نظر می رسید کمک کند.

توجه داشته باشید که این آزمایش در آسیا انجام شده است ، تقریباً تا آنجا که می توانید از مرکز داده ایالات متحده آمریکا استفاده کنیم. هنگام تهیه نسخه پشتیبان ابری از آمریکای شمالی یا اروپا ، باید نتایج بهتری کسب کنید. اگر کنجکاو هستید که سرعت اتصال شما چقدر خواهد بود ، می توانید از ابزار آزمایش Backblaze برای مشخص کردن آن استفاده کنید.

Backblaze-Test-Tool

امنیت

Backblaze از نظر شبکه و مراکز داده های فیزیکی از امنیت بسیار خوبی برخوردار است. با این حال ، رمزنگاری به همان اندازه که ممکن است رخ ندهد ، به ویژه با توجه به اینکه اجرای کلیدهای خصوصی به صورت جدی نقص دارد.

هنگام تهیه نسخه پشتیبان از داده های خود با Backblaze ، پرونده های شما با استفاده از رمزگذاری 128 بیتی AES هم در حالت استراحت و هم در هنگام انتقال تضمین می شوند. هنگامی که پرونده های شما به cloud منتقل می شوند ، از SSL برای اطمینان از خصوصی بودن آن استفاده می شود. 

اگرچه رمزگذاری 256 بیتی ایده آل است ، اما هنوز هم AES 128 بیتی برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران کافی است. اگر می خواهید در مورد تفاوت بیشتر بدانید ، توضیحات مربوط به رمزگذاری را بررسی کنید.

Backblaze-Provide-Private-Key

رمزگذاری خصوصی به طور پیش فرض فعال نیست و به کاربران نیاز دارد تا این کار را به صورت دستی تنظیم کنند. صرف نظر از این ، نقص اساسی – حداقل از دیدگاه امنیتی – در نحوه اجرای Backblaze وجود دارد. تنها راهی که می توانید پرونده های خود را بازیابی کنید ، از طریق سرویس دهنده وب است. این بدان معناست که برای بازیابی اطلاعات خود باید کلید رمزگذاری خصوصی Backblaze را در اختیار شما قرار دهید.

Backblaze-Provide-Private-Key

اگرچه Backblaze ادعا می کند که کلید لحظه استفاده از این کلید از سیستم های آن پر شده است ، اما اگر شبکه یا سرورهای Backblaze شما به خطر بیفتد ، باز هم باعث می شود که درب را برای مواردی مانند حملات وسط باز کنید..

علاوه بر این توجه جدی ، امنیت Backblaze از درجه یک است. می توانید تأیید هویت دو عاملی را فعال کنید تا دسترسی مجرمان سایبری برای دسترسی به حساب کاربری خود را سخت تر کند. علاوه بر این ، خود مراکز داده های فیزیکی در مقابل دسترسی غیرمجاز با استفاده از امنیت بیومتریک و در برابر بلایای طبیعی مانند آتش سوزی یا زلزله محافظت می شوند..

حریم خصوصی

Backblaze ، مانند امنیت ، حریم خصوصی مناسبی را ارائه می دهد که با اجرای نادرست رمزگذاری خصوصی و همچنین مکان مراکز داده خود مختل می شود..

همانطور که در بخش قبلی ذکر شد ، نحوه اجرای Backblaze مراحل بازیابی آن به این معنی است که در صورت بازیابی اطلاعات خود ، باید از کلید خصوصی خود دست بکشید.. 

ما وقت خود را با تکرار اینکه چرا این امر می تواند نتایج فاجعه بار داشته باشد هدر نمی دهیم ، اما کافی است بگوییم که به همان اندازه برای امنیت به ضرر حفظ حریم خصوصی است. همچنین این بدان معنی است که Backblaze یک سرویس دانش صفر نیست.

علاوه بر این ، بیشتر مراکز داده Backblaze در ایالات متحده واقع شده است ، کشوری که به دلیل ضعف قوانین حفظ حریم خصوصی آنلاین و تمایل به دور زدن آن چه حمایت هایی در قالب برنامه هایی مانند PRISM یا قوانینی مانند قانون میهن پرست وجود دارد.. 

علاوه بر این ، وجود شبکه جاسوسی Five Eyes بدان معنی است که اگر مقامات ایالات متحده داده های شما را رهگیری کنند ، می تواند با سایر کشورها نیز به اشتراک گذاشته شود.

گفته می شود ، شما می توانید حساب خود را به مرکز داده Backblaze در آمستردام متصل کنید. با این حال ، این دقیقاً ایده آل نیست ، با توجه به این که هلند پنهان ترین کشور در اروپا است (که می توانید در راهنمای ما برای بهترین VPN برای هلند اطلاعات بیشتری کسب کنید). 

انتخاب تغییر منطقه شما بسیار ساده است از آنجا که این یک قسمت اختیاری در گوشه پایین فرم ثبت نام است وقتی برای اولین بار حساب خود را ایجاد می کنید ، انتخابی بسیار ساده است. اگر منطقه‌ای را انتخاب نکنید ، به طور پیش فرض در ساحل غربی ایالات متحده قرار خواهد گرفت ، و امکان ایجاد این بعداً بدون ایجاد یک حساب کاربری جدید وجود ندارد.

منطقه خاموش-ثبت نام

خط مشی رازداری backblaze

تمام آنچه گفته شد ، به نظر می رسد Backblaze واقعاً به حریم شخصی کاربران خود اهمیت نمی دهد. خط مشی رازداری واضح و مختصر است ، و بیان می کند که Backblaze هرگز ابرداده ای را که جمع می کند به اشتراک گذاشته و نخواهد فروخت ، مگر اینکه شریک قابل اعتماد در ارائه خدمات باشد و یا از قوانین یا مقررات پیروی کند.. 

این هشدارها در سراسر فضای ذخیره سازی ابری و صنایع پشتیبان گیری آنلاین استاندارد است ، بنابراین Backblaze از این نظر تفاوتی ندارد. وقتی اطلاعات مربوط به آن ابرداده باشد ، از آدرس ایمیل و رمز عبور شما و همچنین اطلاعات صورتحساب شما تشکیل شده است. 

جزئیات خاصی درباره دستگاه شما ، مانند سیستم عامل و آمار استفاده شما نیز جمع آوری شده است ، اما اینها از شناسه های شخصی جدا شده اند. این داده ها در داخل برای توسعه و تجزیه و تحلیل استفاده می شود ، که دوباره در صنعت پشتیبان ابری کاملاً استاندارد است.

Backblaze-Privacy Policy

در مورد پرونده های واقعی شما که در سرورهای Backblaze ذخیره شده اند ، این موارد کاملاً محرمانه است ، و شرایط و ضوابط کاملاً بیان می کنند که فقط با رضایت شما به آنها دسترسی پیدا می کنند و عملکرد اصلی خدمات را ارائه می دهند.. 

به گفته این ، Backblaze حق حذف پرونده های شما به هر دلیلی را دارد ، اگرچه احتمالاً این کار را برای حذف مواد غیرقانونی انجام می دهد.

Backblaze-Terms-and-Conditions

Backblaze سازگار با GDPR است و برای انتقال داده های بین المللی به سپر حریم خصوصی اتحادیه اروپا / سوئیس پایبند است ، اما مطابق HIPAA نیست. بنابراین ، اگر نیاز به تهیه نسخه پشتیبان از پرونده های پزشکی محرمانه دارید ، باید از یک سرویس متفاوت مانند IDrive یا SpiderOak ONE استفاده کنید.

Bacbkblaze-Privacy-Shield

پشتیبانی

Backblaze گزینه های مختلفی را برای کمک به شما برای حل هر مشکلی که با این سرویس دارید ارائه می دهد. با داشتن یک بخش پشتیبانی مشتری و مفید و پاسخگو و همچنین منابع خودیاری گسترده ، در این گروه چیز زیادی وجود ندارد که بتوانیم از آن شکایت کنیم.

اگرچه پشتیبانی تلفنی وجود ندارد ، اما می توانید با ارسال درخواست ایمیل یا استفاده از عملکرد چت زنده ، برای کمک به Backblaze تماس بگیرید. چت از دوشنبه تا جمعه ، از 9 صبح تا 12 بعد از ظهر و از 1 بعد از ظهر باز است. تا 5 بعد از ظهر PST. 

Backblaze-صفحه پشتیبانی

برای تست پاسخگویی پشتیبانی آن ، ما یک درخواست ایمیل ارسال کردیم و در طی یک روز پاسخی دریافت کردیم ، واقعاً به همان اندازه که می توانستید درخواست کنید ، زیرا در صورت نیاز به پشتیبانی فوری ، گزینه چت وجود دارد..

Backblaze-FAQ-صفحه

صفحه سؤالات متداول Backblaze نیز بسیار عالی است ، و راه حلهایی را برای همه میزبان متداول ترین خدمات مربوط به سرویس ارائه می دهد ، همه به طور مرتب در دسته هایی که قابل جستجو هستند..

حکم

نتیجه گیری ما از بررسی Backblaze است. بدون شک ، این یک مدافع پشتیبان ابری قوی است ، اگرچه Backblaze ویژگی هایی را برای یک تجربه ساده تر قربانی می کند. این امر گزینه ای عالی را برای کسانی که می خواهند از Backblaze استفاده کنند ، برای تهیه نسخه پشتیبان مرتب از سیستم خود بدون نیاز به نگرانی بیش از حد در مورد جزئیات ، از Backblaze استفاده کنند..

با این حال ، تمرکز آن بر ارائه یک تجربه ساده ، Backblaze را در راه ویژگیها آسیب می زند ، زیرا بسیاری از گزینه های پشتیبان گیری رایج گنجانده نشده است.. 

به همین ترتیب ، Backblaze به دلیل سطح پایین کنترل بر روند پشتیبان گیری و اینکه اطلاعات کمی در مورد پیشرفت آن به شما داده می شود ، گاهی اوقات می تواند ناامید کننده باشد. اگر این موارد شما را آزار می دهد ، حتماً بررسی های پشتیبان آنلاین دیگر ما را بخوانید تا گزینه دیگری پیدا کنید.

نظر شما در مورد بررسی Backblaze ما چیست؟ آیا موافقید که این سرویس پشتیبان گیری خوب آنلاین برای کسانی است که به دنبال یک برنامه پشتیبان ساده و ساده و در عین حال نامحدود هستند؟ یا آیا خدمتی را ارائه می دهید که کنترل بیشتری ، پشتیبان گیری بیش از یک رایانه و رمزگذاری خصوصی بهتر داشته باشد؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون که خوندید.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map