بررسی پشتیبان گیری آنلاین نورتون – بروزرسانی شده در سال 2020

بررسی پشتیبان گیری آنلاین نورتون

خدمتی که تقریباً از هر نظر احساس خرسندی می کند. اگرچه دارای برخی فیض های پس انداز است ، اما هیچ یک از این دلایل قانع کننده برای توصیه آن نیست.


بهترین نظرات پشتیبان گیری آنلاین

در طی این بررسی پشتیبان گیری Norton آنلاین ، ما شما را با یک راه حل بازیابی فاجعه معرفی خواهیم کرد که ممکن است افراد پانزده سال پیش برای آن استفاده کنند. با داشتن 25 گیگابایت فضای تهیه نسخه پشتیبان ، Norton Online Backup فقط برای پاسخگویی به نیازهای پشتیبان امروزی مجهز نیست ، نه وقتی که هارد دیسک ها به طور کلی ظرفیت 10 تا 100 برابر این مقدار را داشته باشند.

همراه با فضای کم پشتیبان گیری ، نورتون آنلاین پشتیبان گیری احساس می کند که به روش های دیگری مانند چسبیدن به یک روش مبتنی بر مرورگر دست و پا چلفتی به جای ایجاد یک سرویس گیرنده رومیزی قادر و ارائه رمزگذاری خصوصی احساس نمی شود..

برای یک راه حل مدرن تر ، ما به بهترین راهنمای پشتیبان آنلاین ما نگاهی می اندازیم. یا فقط کافی است هر نسخه پشتیبان آنلاین دیگری را بطور تصادفی از کتابخانه بررسی پشتیبان گیری آنلاین انتخاب کنید. بهتر است.

اما به خاطر هوادارن نورتون در جایی خارج ، ما موظفیم ادامه دهیم. خواندن تمام جزئیات دلخراش نسخه زندگی پشتیبان آنلاین را در گذشته ادامه دهید. نورتون همچنین برای کسانی که هنوز هم کنجکاو هستند ، یک آزمایش 15 روزه رایگان ارائه می دهد.  

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های جایگزین پشتیبان گیری آنلاین نورتون

امکانات

تهیه نسخه پشتیبان از Norton Online نسخه پشتیبان از پرونده هایی مانند اسناد ، تصاویر و فیلم های ذخیره شده در هارد دیسک رایانه شما را فراهم می کند و وسیله ای برای بازیابی آنها در صورت خرابی ، فساد پرونده یا حتی رایانه سرقت شده فراهم می کند..

این نرم افزار بیشتر مبتنی بر مرورگر است و فقط با یک مشتری دسک تاپ نازک ساخته شده است ، که در دنیای پشتیبان آنلاین نادر است. بعداً در این بررسی درباره تجربه کاربر ، که خوب نیست صحبت خواهیم کرد.

تهیه نسخه پشتیبان برای Windows و Mac در دسترس است. لینوکس پشتیبانی نمی شود. گوشی های هوشمند ، درایوهای خارجی یا نسخه پشتیبان تهیه NAS نیست. اگر یکی از این موارد برای شما مهم است ، به بهترین نسخه پشتیبان ما برای لینوکس یا بهترین پشتیبان از بررسی های NAS نگاهی بیندازید.

تهیه نسخه پشتیبان از Norton Online برنامه های تلفن همراه را برای Android یا iOS ارائه نمی دهد ، یا از داده های پشتیبان گیری یا حتی فقط برای دسترسی به آن استفاده نمی کند. این یکی از تنها ارائه دهندگان پشتیبان آنلاین است که این کار را نکرد. با این حال ، شما حداقل می توانید از طریق هر مرورگری به پرونده ها از راه دور دسترسی پیدا کنید.

در حالی که این رویکرد غیرقابل توصیف است ، نورتون دارای بسیاری از ویژگی هایی است که ما از نسخه پشتیبان آنلاین انتظار داریم. می توانید از نسخه پشتیبان تهیه کنید یا از نسخه پشتیبان تهیه مداوم استفاده کنید. همچنین می توانید با توجه به نوع پرونده و مکان از آنها نسخه پشتیبان تهیه کنید و قوانینی را برای درج پرونده ها و موارد حذف تنظیم کنید.

نورتون نسخه های قبلی پرونده ها را به مدت 90 روز حفظ می کند در صورتی که بخواهید تغییر ناخواسته یا فساد پرونده را برگردانید. پرونده های حذف شده از رایانه شما توسط Norton Online Backup در ابر حفظ می شوند تا زمانی که آنها را در آنجا حذف کنید (بایگانی واقعی).

چند ویژگی مهم مفقود شده شامل پشتیبان گیری از سطح بلوک و رمزگذاری خصوصی است که هر دو در بین رقابت های پشتیبان رایج هستند. تهیه نسخه پشتیبان از تصویر ، کمتر رایج ، یک اشتباه دیگر است. بهترین ایده های تهیه پشتیبان مبتنی بر تصویر را برای برخی از ایده های موجود در اینجا بررسی کنید.    

قیمت گذاری

پشتیبان گیری آنلاین Norton با توجه به این واقعیت که تنها یک نقشه برای انتخاب وجود دارد ، تصمیم گیری در مورد خرید را ساده می کند. مجدداً ، این طرح تنها 25 گیگابایت فضای پشتیبان تهیه می کند ، بنابراین تصمیم خرید برای بیشتر آنها احتمالاً “عبور سخت” خواهد بود.

مصرف کننده متوسط ​​داده های بیشتری برای تهیه نسخه پشتیبان از 25 گیگابایت دارد. با 49 دلار در سال ، حتی یک معامله خوب هم نیست. با همان هزینه ، می توانید یک سال از نسخه پشتیبان نامحدود از Backblaze دریافت کنید (بررسی Backblaze ما را بخوانید).

پشتیبان گیری آنلاین Norton به شما امکان می دهد تا حداکثر پنج رایانه را با یک اشتراک مشترک محافظت کنید. بنابراین اگر پنج رایانه با هارد دیسک 5 گیگابایتی دارید ، در دستان خوبی دارید.

راحتی در استفاده

پشتیبان گیری آنلاین Norton و نه آزار دهنده ، فرایندهای خود را بین یک مشتری رومیزی شل و ول و یک مرورگر دست و پا چلفتی تقسیم می کند. برای تهیه برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود ، که کمی سردرد است ، باید بین این دو پرش کنید.

به عنوان مثال ، می توانید انواع فایل را برای تهیه نسخه پشتیبان خودکار از طریق رابط مرورگر اضافه کنید. با این حال ، برای اضافه کردن پرونده های فردی ، باید از مشتری دسک تاپ استفاده کنید (بررسی CloudBerry Backup ما را برای نمونه ای از سرویس های پیچیده و در عین حال آسان استفاده بررسی کنید).

متأسفانه مشتری مشتری رومیزی بسیار سنگین است. در اطراف یک منوی محدود ساخته شده است که به جای یک برنامه کاملاً پراکنده از نوار وظیفه باز می شود. این احساس نیمه پخته شده دارد ، مانند تیم توسعه در نورتون تصمیم به ترک این پروژه در نیمه راه.  

همچنین رابط مرورگر احساس توسعه نمی کند. مدتی طول کشید تا دریابیم که چگونه این همه کار می کند ، که ناشی از عدم پاسخگویی و این واقعیت است که اغلب انجام کاری در مرورگر باعث می شود چیزی روی دسک تاپ شما باز شود تا یک عمل را انجام دهد ، اما هیچ کاری نمی کند تا توجه شما را به آن جلب کند حقیقت.

به طور خلاصه ، استفاده از پشتیبان گیری Norton Online بسیار آسان و سرگرم کننده نیست. بهتر است از رویکردی که سایر سرویس های پشتیبان گیری آنلاین اتخاذ کرده اند ، پیروی کنید ، این کار به شما امکان می دهد تا اکثر یا کلیه مراحل تهیه نسخه پشتیبان را از طریق یک رابط مشتری کامل دسک تاپ مدیریت کنید. وقتی صحبت از ساختن یک تجربه کاربری بصری است ، می توان در مورد بهترین روش ها گفت:.    

پشتیبان گیری & بهبود

برای قرار دادن پشتیبان گیری آنلاین Norton ، باید مشتری دسک تاپ را نصب کنید تا به گونه ای باشد که از هارد دیسک خود محافظت کند. نصب مشتری یک نماد نوار وظیفه ایجاد می کند که می توانید بر روی آن کلیک راست کرده تا منوی گزینه ها را فاش کنید.

انتخاب “خانه” رابط مرورگر را باز می کند. برای افزودن پوشه ها و پرونده ها به برنامه تهیه نسخه پشتیبان خود می توانید “اضافه کردن به نسخه پشتیبان” را انتخاب کنید ، اما این کار به صورت جداگانه انجام می شد ، که زمان بر است. بیشتر ابزارهای پشتیبان گیری آنلاین به شما امکان می دهند چندین پوشه و پرونده را همزمان انتخاب کنید.

رابط وب تنظیم تنظیم یک نسخه پشتیبان را بسیار ساده تر می کند. از برگه ای به نام “چه” (کدام نوع خلاصه ای از برداشت ما از پشتیبان گیری آنلاین Norton) خلاصه می شود ، می توانید دسته هایی از انواع پرونده ها را برای Norton انتخاب کنید تا بطور خودکار از آنها نسخه پشتیبان تهیه کند..

به طور پیش فرض ، مخاطبین ، پرونده های مالی ، موسیقی ، تصاویر ، ایمیل ، موارد دلخواه اینترنت ، اسناد اداری و فیلم ها به صورت دسته بندی در دسترس هستند. همچنین می توانید پس زمینه فایل را به صورت خودکار پشتیبان اضافه کنید.

پشتیبان گیری آنلاین Norton فقط به دنبال پرونده هایی در منابعی است که شما برای آن تعریف کرده اید ، که در ویندوز فقط پوشه “کاربران” به طور پیش فرض است. می توانید منابع بیشتری اضافه کنید و به نورتون نیز بگویید که از پوشه ها و پرونده های خاص از طریق مسیر پشتیبان تهیه کند.

زمانبندی پشتیبان از طریق تب “when” در مرورگر اتفاق می افتد ، که در نمای “تنظیمات” قرار دارد.

می توانید از پشتیبان گیری “خودکار” استفاده کنید ، که از پرونده های شما در صورت لزوم پشتیبان گیری می کند ، یا از پشتیبان گیری روزانه ، هفتگی یا ماهانه برنامه ریزی کنید. یک گزینه دستی نیز وجود دارد ، به این معنی که نرم افزار فقط هنگام تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده می کند.

این تقریباً همه چیز برای تهیه نسخه پشتیبان از رایانه شما وجود دارد.

بازیابی فایلها با انتخاب “بازیابی” در منوی نوار وظیفه ، که یک پنجره مرورگر را باز می کند ، آغاز می شود.

می توانید همه چیز را بازیابی کنید یا پرونده ها را انتخاب کنید. همچنین می توانید پرونده های خود را در مکان اصلی خود یا در “پوشه بازیابی شده” ویژه بازیابی کنید. نورتون به شما اجازه نمی دهد مانند سایر برنامه های پشتیبان گیری ، مکان خود را برای بازیابی آن انتخاب کنید.

متأسفانه ، یک مشکل بسیار بزرگتر وجود دارد ، این است که ما نتوانستیم پرونده تست خود را با موفقیت بازیابی کنیم. این پرونده تست 1 گیگابایتی بود ، بنابراین ممکن است نورتون نتواند پرونده هایی با این اندازه را کنترل کند. با این حال ، به ما گفت که از این نسخه پشتیبان تهیه شده است و نشان می دهد که ما از 1 گیگابایت از فضای پشتیبان 25 گیگابایتی خود استفاده می کنیم.

هنگامی که برنامه به ما گفت که پس از کمتر از نیم دقیقه تهیه نسخه پشتیبان از پرونده به پایان رسید ، شک و تردید کردیم که برای یک پرونده با اندازه آن امکان پذیر نیست. بنابراین ، اساساً ابزاری که به ما دروغ گفته است. ما سعی کردیم از فایلهای کوچکتر پشتیبان تهیه کنیم و مشکلی برای آنها وجود نداشت. اگر تصمیم به استفاده از نورتون گرفتید ، به هر حال احتمال دارد که با پرونده های بزرگ کار نکنید.

سرعت

ما تصمیم گرفتیم با تهیه نسخه پشتیبان از یک پوشه فشرده 1 گیگابایتی که از انواع مختلف فایل تشکیل شده است ، آزمایش عملکرد را برای Norton Online Backup انجام دهیم ، این یک تست است که برای کلیه نسخه های پشتیبان آنلاین استفاده می کنیم. همانطور که در بالا ذکر شد ، نورتون نتوانست پرونده آزمایش ما را بارگذاری کند.

با توجه به آن ، ما واقعاً نمی توانیم با سرعت آن در رابطه با سایر خدمات صحبت کنیم. برای آنچه ارزشش را دارد ، ما توانستیم پرونده های کوچکتر را با موفقیت و منطقی به سرعت بارگذاری کنیم. این پرونده ها ، همه زیر 25 مگابایت ، فقط چند ثانیه طول کشید.

امنیت

تهیه نسخه پشتیبان Norton Online با استفاده از SSL رمزگذاری شده 128 بیتی و در حالت استراحت ، از AES 256 بیتی استفاده می کند. رمزگذاری همزمان و در حالت استراحت پیش بینی می شود اقدامات امنیتی ابر برای سرویس ابری باشد ، و AES پروتکل استانداردی است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد.

این از همه پشتیبان Norton Online Backup است. با این حال ، این سرویس مانند بسیاری از نسخه های پشتیبان معتبر آنلاین ، گزینه رمزگذاری خصوصی را ارائه نمی دهد.

در عوض ، نورتون همیشه کلیدهای رمزگذاری شما را نگه می دارد. در حالی که این بدان معنی است که شرکت می تواند رمز عبور خود را در صورت گم شدن مجدداً تنظیم کند ، رمزنگاری خصوصی (که به آن رمزگذاری دانش صفر نیز گفته می شود) ایمن تر قلمداد می شود و ویژگی ای که معمولاً توصیه می کنیم.

احراز هویت دو عاملی یکی دیگر از ویژگی های مفقود شده است. غیبت در واقع بیشتر از هیچ رمزگذاری خصوصی مضر نیست ، زیرا وسیله ای برای محافظت در برابر ترک های ضعف رمز عبور است – ابزاری ساده تر از سرقت هویت نسبت به نقض داده ها.

تأیید هویت دو عاملی که بطور شگفت آور در بین نسخه های پشتیبان آنلاین بسیار نادر است از رمزگذاری خصوصی. گزینه های شخصی با رمزگذاری خصوصی و تأیید هویت دو عاملی شامل Backblaze ، Carbonite و Zoolz (بررسی Zoolz ما را بخوانید).  

پشتیبانی

با توجه به تمام کاستی های آن ، پشتیبان گیری آنلاین Norton حداقل در قالب چت زنده 24/7 با پشتیبانی خوب همراه است.

تکنسین های پشتیبانی فقط از پشتیبان گیری Norton آنلاین پشتیبانی نمی کنند. آنها همچنین از Norton Antivirus ، Norton Security ، Norton VPN (نه بهترین بهترین VPN) و سایر برنامه های نورتون پشتیبانی می کنند.

در آزمایش ما از پشتیبانی چت ، به نظر می رسید که ماموران زمان زیادی را جستجو می کنند که به دنبال جواب هستند ، که با توجه به تعداد محصولات آنها پشتیبانی قابل درک است. آنها در هر صورت جوابهایی را به دست آوردند ، با این حال ، همه اینها مطابق با سؤالات مطرح شده بودند.  

علاوه بر چت ، نورتون یک کتابخانه مقاله پشتیبانی از پشتیبان گیری آنلاین Norton را نیز پشتیبانی می کند. این کتابخانه قابل جستجو است اما کمی پراکنده. گزینه جستجو همچنین نتایج حاصل از انجمن نورتون را برمی گرداند ، که در عین حال خیلی فعال نیست ، اما هنوز هم اطلاعات مفیدی در آن دارد.

حکم

اگر به دنبال یک راه حل بازیابی فاجعه برای رایانه خانگی خود هستید و چیز زیادی در مورد چشم انداز نمی دانید ، پشتیبان گیری Norton Online ممکن است بر اساس تشخیص نام چشم شما را جلب کند. Norton by Symantec برای بیش از 25 سال برخی از محبوب ترین نرم افزارهای ضد ویروس و امنیتی را ارائه داده است.

ما به شما توصیه می کنیم حتما نگاه کنید. پشتیبان گیری آنلاین Norton فقط بهترین گزینه های پشتیبان گیری آنلاین موجود را اندازه گیری نمی کند. تجربه کاربر از هم جدا شده است ، هیچ برنامه موبایل و گزینه ای برای رمزگذاری خصوصی وجود ندارد. همچنین در بارگیری پرونده های بزرگ مشکل داریم.

حتی اگر همه اینها درست نبودند ، 25 گیگابایت فضای پشتیبان شما را دور نمی کند. اگر این به نوعی نیازهای شما را برآورده کند ، برای تقریباً همان قیمت شما می توانید از 2TB تهیه نسخه پشتیبان با IDrive یا پشتیبان نامحدود با Backblaze دریافت کنید ، که هر دو تجربیات بسیار بهتری را در اختیار کاربر قرار می دهند (IDrive vs Backblaze را از سر به سر خود بررسی کنید)..  

این همه سختی است که اکنون می خواهیم در پشتیبان گیری آنلاین Norton انجام دهیم. ما بقیه مطالب را در نظرات زیر برای شما خوانندگان خواهیم گذاشت. یا به ما بگویید که گم شده ایم. در هر صورت ، از خواندن متشکرم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map