iCloud Drive Review – بروزرسانی 2020

بررسی iCloud درایو

راه حل ذخیره سازی داخلی اپل سهولت استفاده و قیمت گذاری بسیار خوبی را ارائه می دهد ، اما کاربران پیشرفته ممکن است بخاطر عملکرد محدود آن ، خود را ناامید کنند..


بررسی ذخیره سازی ابر

iCloud Drive یکی از پرکاربردترین سرویس های ذخیره سازی ابری در بازار است ، در هیچ بخش کوچکی از آن جایی که با تمام محصولات Apple عرضه می شود ، بسته بندی نشده است. با وجود این موقعیت تقریباً انحصاری ، این سرویس سرعت و قابلیت اطمینان را با قیمت مناسب ارائه می دهد ، اگرچه انتقال به یکی دیگر از بهترین ارائه دهندگان ذخیره سازی ابری ما می تواند یک درد واقعی باشد..

با این حال ، iCloud Drive بدون مشکلات آن وجود ندارد: سرویس گیرنده رایانه شخصی آن کاملاً ضعیف است ، نسخه ارائه فایل را ارائه نمی دهد و اشتراک گذاری فایل با iCloud Drive هنوز یک کار در دست انجام است. برای بررسی چگونگی دستیابی به پایداری در صنعت ، مقاله مقایساتی Dropbox vs iCloud را ببینید. 

اپل 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی iCloud Drive را به صورت رایگان ارائه می دهد ، بنابراین می توانید آن را برای خودتان بدون خطری در www.apple.com امتحان کنید. خواندن این بررسی iCloud Drive را ادامه دهید تا ببینید که در آن برتری دارد و کجا کوتاه است. توجه داشته باشید که اگر به دنبال یک راه حل پشتیبان برای Macs هستید ، می توانید به جای آن IDrive را بررسی کنید. برای فهمیدن دلیل ، نگاهی به مقاله iCloud vs IDrive بیندازید.

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای iCloud Drive

امکانات

قرعه کشی اصلی iCloud Drive ادغام آن با دستگاه های اپل ، خدمات و سایر برنامه های شخص ثالث است که اپل اجازه داده است که به اکوسیستم کاملاً کنترل شده خود بپردازد. این در جبهه های دیگر چندان عالی نیست.

اشتراک فایل هنوز در بتا است ، از نسخه پشتیبانی نمی کند و برنامه Windows مانند یک دست و پا چلفتی دست و پا گیر است.

آنچه می گیرید یک مکان واحد است که بیشتر برنامه های شما قادر به ذخیره اطلاعات و بهینه سازی خودکار ذخیره سازی هستند. این افراد با هم بسیار راحت کار می کنند تا در هارد دیسک شما صرفه جویی کند

هرکسی که با هارد دیسک های کوچک رایج است و در بسیاری از دستگاه های مک رایج است ، با مدیریت آسان ذخیره سازی تسکین می یابد. کسانی که دوست دارند به صورت دستی کنترل کنند که همگام سازی های محتوا را حفظ کرده و در ابر نگه داشته شود ، ناامید خواهند شد. همگام سازی انتخابی با iCloud Drive گزینه ای نیست.

قیمت گذاری

بیشتر محصولات اپل ارزان قیمت نیستند ، اما قیمت iCloud Drive به طرز حیرت انگیزی رقابتی است. این درحالی است که ، مانند بسیاری از خدمات موجود در بهترین نمودار مقایسه با ذخیره سازی ابری ، تخفیف هایی برای اشتراک های سالانه ارائه نمی دهد.

هرکسی می تواند 5 گیگابایت حافظه iCloud را به صورت رایگان دریافت کند. این سه گیگابایت بیشتر از آن است که با Dropbox به صورت رایگان دریافت می کنید ، اما به رتبه های پنج انتخاب برتر ما برای ذخیره سازی رایگان ابر نزدیک نمی شود.

ارزش با iCloud Drive وقتی شروع به پرداخت هزینه ذخیره سازی می کنید.

بسیاری از خدمات ذخیره سازی ابری گزینه 1TB را به شما می دهند. iCloud نمی کند ، اما به شما 2 ترابایت با قیمت 9.99 دلار می دهد. این همان قیمت 1TB با Google Drive و Dropbox است. با این حال ، دو دلار بیشتر از برنامه 2TB Sync.com (بررسی Sync.com و بررسی Dropbox ما برای خراب کردن برنامه های قیمت گذاری آنها را بررسی کنید).

برای کاربرانی که به فضای کمتری نیاز دارند ، iCloud دارای برنامه های ذخیره سازی 50 گیگابایتی و 200 گیگابایتی است ، بنابراین مجبور نیستید هزینه ذخیره سازی مورد نیاز خود را بپردازید.

راحتی در استفاده

استفاده از iCloud بسیار آسان است ، اما فقط در صورت استفاده از دستگاه های Apple. تنظیمات iCloud به طور مستقیم در تنظیمات سیستم در macOS ساخته شده اند و می توانید به سرعت استفاده خود را از “درباره این مک” بررسی کنید.

ادغام با دسک تاپ Mac نیز راحت است ، و موارد دسک تاپ را در هر دستگاه دیگری که به حساب iCloud خود همگام سازی شده باشد ، در دسترس می کند.

متأسفانه ، علاوه بر این ، دوستانه کاربر iCloud زیر سؤال است. رابط مرورگر بسیار محدود است و مشتری iCloud برای ویندوز بی بدیل است.

در حالی که iCloud کار همگام سازی محصولات Apple را انجام می دهد ، برنامه Windows احساس قطع بودن می کند. به جای اینکه فقط کتابخانه عکس خود را همگام سازی کنید ، iCloud از سه پوشه جداگانه در ویندوز استفاده می کند: بارگیری ، آپلود و به اشتراک گذاشته شده.

پوشه بارگیری همچنین به طور خودکار عکسهای دریافت شده قبلی را اضافه نمی کند. این به محدود کردن استفاده از فضای ذخیره سازی کمک می کند ، اما باعث می شود که کتابخانه عکس شما در ویندوز ناقص باشد.

iCloud-Windows-Photos-Integration

پوشه های برنامه نیز در ویندوز در دسترس نیست. در بسیاری موارد ، به هیچ وجه به آنها احتیاجی نخواهید داشت زیرا برنامه هایی که فایل ها را برای آنها ذخیره می کنند فقط ممکن است در macOS یا iOS اجرا شوند. با این حال ، اگر به آنها احتیاج دارید ، اگر از رایانه شخصی استفاده می کنید ، باید آنها را به صورت دستی منتقل کنید یا یک راه حل ذخیره سازی دیگر ابر را در نظر بگیرید.

مشتری macOS نیز کامل نیست. به عنوان مثال ، هنگام نمایش وضعیت همگام سازی پرونده ها ، iCloud برخی از اشکالات را به نمایش می گذارد. به طور معمول ، فایلهای غیر همگام دارای نشانگرهای ویژه ای هستند که آنها را پوشش می دهد.

اغلب پوشه ها نمادی از وضعیت ندارند ، که به طور عادی نشان دهنده همگام سازی آنها است. با این حال ، در آزمایش متوجه شدم که اغلب اینگونه نیست. سایر پوشه ها نشان دادند که تا زمانی که روی آنها کلیک نکنم همگام سازی نشده اند ، و بعد از آن بلافاصله وضعیت آنها تغییر می کند.

iCloud در بیشتر مواقع واقعاً روان عمل می کند ، اما مطمئناً ناامیدی وجود دارد. هر کسی که بیشتر از بعضی اوقات از رایانه ویندوز استفاده می کند ، باید گزینه های دیگری را در نظر بگیرد ، مانند هر یک از بهترین حافظه ابری ما برای انتخاب ویندوز.

اشتراک گذاری پرونده & همگام سازی

همگام سازی پرونده با iCloud ساده است. اگر از macOS استفاده می کنید ، پوشه اسناد و دسک تاپ شما به صورت پیش فرض همگام سازی می شوند.

iCloud همچنین تصاویر ذخیره شده در Apple Photos را همگام سازی می کند.

سایر خدمات اپل از طریق iCloud همگام سازی می شوند. این شامل یادآوری ، یادداشت ها ، سیری و تقویم ها است. حتی می توان تنظیمات سیستم را بین دستگاه ها همگام سازی کرد.

همگام سازی همچنین به بسیاری از برنامه های شخص ثالث که با iCloud ادغام می شوند ، گسترش می یابد. در بعضی مواقع مشکلی وجود دارد که پوشه های همگام شده متعلق به برنامه های شخص ثالث در iCloud Drive نیستند و پوشه های برنامه حذف نمی شوند.  

به طور کلی ، هماهنگ سازی در واقع یکی از قویترین ویژگی های iCloud Drive است ، تا زمانی که به محصولات Apple پایبند باشید.

قابلیت اشتراک گذاری iCloud چندان قوی نیست. در حقیقت ، از نظر تاریخی ، iCloud برخلاف بسیاری دیگر از سرویس های مهم ذخیره سازی ابری ، هیچ پشتیبانی اساسی برای اشتراک گذاری نداشته است. اپل قابلیت های اشتراک گذاری را به صورت جداگانه برای برنامه های بومی مانند Notes ، Keynote ، Numbers و Pages اضافه کرده است.

با این حال ، اشتراک گذاری از درون برنامه iCloud Drive در نسخه بتا iOS 11 و macOS High Sierra در دسترس است. نسخه های رسمی قرار است پاییز امسال منتشر شود.

اجرای این طرح تا کنون بسیار قوی به نظر می رسد. بسیاری از ارائه دهندگان فضای ذخیره‌سازی ابری شما را ملزم به استفاده از رابط وب برای به اشتراک گذاری فایلها می کنند. از ویژگی های اشتراک بتا iCloud می توان بطور بومی در Finder استفاده کرد. با کلیک راست روی مورد ، به “اشتراک” بروید و روی “افزودن افراد” کلیک کنید.

می توانید مجوزهایی را تنظیم کنید که به دیگران اجازه دهید پرونده های شما را ویرایش کرده و محتوای خود را به اشتراک بگذارند. در هر لحظه ، شما همچنین می توانید به اشتراک گذاری پایان دهید تا پرونده دوباره به طور انحصاری به شما تبدیل شود.

با این وجود ویژگی جدید از محافظت از رمز عبور برای پیوندها پشتیبانی نمی کند و به شما امکان نمی دهد تاریخ انقضاء پیوند را مانند برخی از سرویس های ذخیره سازی ابری تعیین کنید ، از جمله Dropbox ، Sync.com و pCloud.

ویژگی اشتراک آینده نیز به پرونده های فردی محدود می شود.

شما نمی توانید پوشه ها را به اشتراک بگذارید ، بنابراین iCloud هنوز بهترین ابزار برای پروژه های بزرگتر که نیاز به دسترسی به پرونده های زیادی دارند ، نخواهد بود. برای همکاری ، یک راه حل ذخیره سازی ابری مانند Google Drive شرط بهتری است (برای تصویر کامل ، بررسی Google Drive ما را بخوانید). همچنین ، به خاطر داشته باشید که ویژگی های بتا در معرض تغییر هستند.

سرعت

یکی از بزرگترین کاستی های iCloud سرعت آن است.

برای ارزیابی سرعت انتقال فایل های iCloud ، چندین تست سرعت را با استفاده از یک پوشه گیگابایتی فشرده که Cloudwards.net از آن برای آزمایش استفاده می کند ، انجام دادم. اتصال اترنت که برای انجام آزمایشات مورد استفاده قرار می گیرد دارای میانگین سرعت 29.54 مگابیت در ثانیه و 5.88 مگابایت در ثانیه است.

در اینجا نتایج آمده است:

فایل تست (846.2 MB) زمان بارگذاری: سرعت بارگذاری: زمان بارگیری: سرعت بارگیری:
تست 1:19:425.81 مگابیت در ثانیه22:275.07 مگابیت در ثانیه
آزمون 2:19:655.74 مگابیت در ثانیه19:785.70 مگابایت در ثانیه
میانگین:19:535.76 مگابایت در ثانیه21:035.30 مگابایت در ثانیه

این اعداد خوب نیستند. iCloud نزدیک به 20 دقیقه طول می کشد تا یک پوشه 1 گیگابایتی بارگذاری شود ، خصوصاً با سرعت 5.88 مگابایت در ثانیه ، وحشتناک نیست. با این حال ، این واقعیت که بیش از 20 دقیقه طول کشید تا همین پوشه بارگیری شود ، یک خراشنده سر است. نیمی از این زمان قابل قبول بود.  

این نتایج به اندازه کافی جدا کننده ناامید کننده هستند ، اما نماد اشکال وضعیت iCloud نمی داند که فایل ها واقعاً درحال همگام سازی هستند. با تعقیب اپل یک تجربه کاملاً یکپارچه که همه چیز فقط در آن کار می کند ، مشکلات همگام سازی حتی آزار دهنده تر هستند.

امنیت & سیاست حفظ حریم خصوصی

هرکسی که نشت عکس iCloud را در سال 2014 به یاد داشته باشد ، ممکن است از دیدن امتیاز بالایی برای امنیت و حفظ حریم شخصی شگفت زده شود. رسیدگی به این حادثه مهم است. مسئول هکر نتوانست از حمله نیرویی بی رحمانه ای استفاده کند و برای دستیابی به نام کاربری و رمزعبور افراد مشهور به فیشینگ اعتماد کرد.

این قسمت بیشتر یادآوری استفاده از رمزعبور قوی برای محافظت از حساب کاربری شما است تا یک خطای امنیتی در انتهای اپل.

اپل دارای برخی از ویژگی های امنیتی مناسب برای محافظت از محتوای iCloud Drive شما و مقاله ای در مورد استفاده از آنها است.

یکی از این ویژگیها ، تأیید هویت دو عاملی است که با بررسی دستگاههای قابل اعتماد قبل از اجازه ورود به سیستم کار می کند. در دستگاههای iCloud Drive شما را تشخیص نمی دهند ، از شما خواسته می شود که یک کد شش رقمی ارسال شده به دستگاه تلفن همراه خود را وارد کنید.

در سرورهای iCloud Driver ، داده های شما با استفاده از AES 128 بیتی ، یک پروتکل تقریباً غیرقابل شکستن رمزگذاری می شوند. شایان ذکر است ، هرچند که ، نامه ای که در iCloud نیز ذخیره شده است ، یک استثناء است و هنگام استراحت رمزگذاری نشده است. iCloud Drive همچنین از TLS برای محافظت از داده ها در هنگام انتقال استفاده می کند.

iCloud Drive یک ارائه دهنده دانش صفر نیست. در حالی که برخی از خدمات اپل ، مانند iMessage ، به صورت رمزگذاری شده تا انتهای آن انجام می شوند تا اپل هرگز نتواند به داده های شما دسترسی پیدا کند ، iCloud Drive همان رفتار را نمی کند. این بدان معنی است که اپل کلید رمزگذاری را در پرونده های iCloud Drive شما نگه می دارد ، که به طور بالقوه می تواند به سرقت برود یا از آن برای تحویل پرونده های شما به دستور دادگاه استفاده شود..

با این حال ، اپل کاملاً ایمن بوده و با اجرای قانون همکاری چندانی ندارد. برای کاربر متوسط ​​، iCloud بسیار ایمن خواهد بود. با این حال ، اگر امنیت کامل از اهمیت بالایی برای شما برخوردار است ، بهتر است با یک ارائه دهنده دانش صفر مانند Sync.com خدمت کنید..

حریم خصوصی توسط اپل نیز محافظت می شود. اطلاعات شما به تبلیغ کنندگان فروخته نمی شود و اپل فقط با رضایت شما داده های استفاده را برای اهداف توسعه ثبت می کند.

خدمات مشتری

ارزیابی پشتیبانی مشتری از iCloud Drive جالب است. هنگام نگاهی به پشتیبانی مشتری از خدمات cloud ، یکی از مضراتی که با آن روبرو می شویم عدم پشتیبانی از تلفن است. با این حال ، برای iCloud Drive فقدان گزینه های دیگر است.

اگر به دنبال iCloud در وب سایت Apple هستید ، می توانید به یکی از دو روش پاسخ دهید: از طریق تلفن یا از طریق صفحه انجمن iCloud. هیچ ایمیل یا پشتیبانی چت وجود ندارد. در حالی که گنجاندن پشتیبانی از تلفن فوق العاده است ، بهترین خدمات به مشتریان ارائه می شود.

سیستم تماس بسیار خوب است. اپل با دادن گزینه پاسخ به تماس ، از انتظارات آزار دهنده بر روی تلفن جلوگیری می کند.

جامعه پشتیبانی کمتر چشمگیر است. اعضا اغلب مفید هستند و می توانند مشکلات را برای شما ایجاد کنند ، اما بسیاری از سؤالاتی که افراد از آنها میپرسند زیر رادار قرار دارند. به عنوان مثال ، این سؤال درباره اشتراک پوشه یادداشت ها با وجود هشت کاربر دیگر که “من این سؤال را هم دارم” هنوز پاسخی نگرفته است.

متأسفانه ، این یک مورد منزوی نیست. پشتیبانی از طریق تالار گفتمان توری است. با سؤال خود که برای همیشه در جای خالی جامعه پشتیبانی قرار دارد ، می توانید جواب دقیقی را که نیاز دارید پیدا کنید یا کاملاً از شانس خود خارج شوید.

از آنجا که اپل دارای فروشگاه های آجر و ملات است ، می تواند به صورت حضوری برای iCloud Drive نیز کمک کند ، چیزی که چند ارائه دهنده ذخیره فضای ابری می توانند ادعا کنند. این گزینه برای کسی که به فن آوری و مهارت کافی به راهنمایی گام به گام نیاز ندارد ایده آل است.

اگرچه گزینه های بیشتر می تواند هنگام جستجوی کمک با iCloud Drive از استقبال خوبی برخوردار باشد ، اما پشتیبانی کلی کاملاً خوب است. “نبوغ” اپل می دانند چه کاری انجام می دهند و اپراتورهای تماس مفید هستند.

حکم

iCloud Drive راه حل برای همه نیست. افراد زیادی وجود خواهند داشت که برخی از مباحث مطرح شده در این بررسی را به عنوان معامله گران می دانند. اگر به یک راه حل ذخیره سازی دانش صفر ، یک ابزار همکاری قدرتمند و یا استفاده گسترده از ویندوز نیاز دارید ، گزینه های دیگر را در نظر بگیرید.

با این حال ، برای متوسط ​​کاربر اپل ، iCloud Drive سرویس کاملی است که دستگاههای شما را با هم در یک نرخ رقابتی کار می کند. این سیستم عامل قبلاً وارد سیستم عامل شده است ، بنابراین شما فقط نیاز به استفاده از آن دارید.

نظر شما در مورد راه حل ذخیره سازی ابری اپل چیست؟ آیا آن را توصیه می کنید یا ترجیح می دهید از بررسیهای ذخیره سازی ابر ما به دنبال سرویس دیگری باشید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید ، از خواندن شما متشکریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map