hubiC Review – این سرویس از ماه مه 2018 کمبود است

بررسی hubiC

hubiC یک ارائه دهنده ذخیره سازی ابر که یک بار امیدوار کننده است و اکنون درهای دیجیتالی خود را بسته است ، نمونه ای از کتاب درسی از یک شرکت مادر خوب است که به شدت از منابع خود استفاده می کند. بررسی hubiC ما را برای جزئیات کثیف و همچنین پیوندی به بهترین مقاله جایگزین hubiC ما بخوانید.

شرکت فرانسوی OVH یکی از بزرگترین نام ها در رایانش ابری ، ورزش 20 مرکز داده و بیش از 260،000 سرور در سراسر جهان است. در حقیقت ، شبکه این شرکت میزبان بیش از 18 میلیون برنامه است. از جمله hubiC شخصی خود OVH ، سرویس ذخیره سازی ابری با قابلیت پشتیبان گیری که ادعا می کند OVH دارای بیش از 900000 کاربر است. hubiC از سال 2011 شروع شده است.

hubiC مانند بسیاری از شرکت ها که سعی در کنار گذاشتن رقابت در فضای ذخیره سازی ابری دارند ، رویکرد جذب کاربران با ذخیره رایگان را – 25 گیگابایت از آن – اتخاذ کرده است. به نظر می رسد با وجود hubiC ، به لطف نرخ های بسیار پایین: کمی بیشتر از 5 دلار در ماه 10 ترابایت ، حتی بهتر می شود. این ده برابر بیشتر از نیمی از هزینه بیشتر رقابت برای شما است.

به عنوان مثال با Dropbox ، شما 1 ترابایت را با 9.99 دلار دریافت می کنید. در این مرحله ، یک فرصت خوب است که هر کسی که بخواند یکی از دو واکنش را داشته باشد:

 • آنها تصمیم گرفتند به jackpot ضربه بزنند و آماده ثبت نام با hubiC هستند
 • آنها تصمیم گرفته اند که چیزی بوی مشکوکی بیاورد ، مثل ماهی پوسیده مخلوط آناناس.

اگر در رده شماره دو قرار دارید و هنوز در کنار ما هستید ، تبریک می گویم! در حالی که قیمت گذاری hubiC واقعی است ، استانداردهای امنیتی موجود و پشتیبانی مشتری بیش از دلیل کافی برای اعتماد نکردن به پرونده های شما با این سرویس نیستند. بله ، می توانید فایل ها را با ابر همگام سازی کنید ، البته بدون سرعت انتقال فایل های سطح بلوک. hubiC حتی به عنوان یک سرویس پشتیبان دو برابر می شود ، اگرچه برخی از ویژگی های مهم را از دست نمی دهد (مانند یک برنامه ریز مناسب).

اما حتی اگر می توانید از این مسائل غافل شوید ، هر دلیلی وجود دارد که فکر کنید افراد hubiC در آستانه خاموش کردن چیزها هستند یا دیگر به مشتریان خود اهمیت نمی دهند. بنابراین ، اگر پرونده هایی را در آنجا ذخیره کنید ، ممکن است به زودی ناپدید شوند.

متأسفیم که ناامید شدیم اما خبر خوب این است که بسیاری از خدمات عالی ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری در دسترس هستند ، که بیش از ارزش هزینه آنهاست:

 • بهترین فضای ذخیره سازی ابری 2017
 • بهترین نسخه پشتیبان تهیه Cloud 2017

hubiC ادعای قدیمی را اثبات می کند “یک کتاب را با پوشش آن داوری نکنید” – اما به تمام دلایل اشتباه. قبل از تصمیم گیری در مورد شایستگی کسب و کار شما ، رایگان یا خیر ، حتماً بررسی کامل این سرویس را بخوانید.

بازدید کنید 

نقاط قوت & نقاط ضعف

گزینه های دیگر برای hubiC

قیمت گذاری

اکثر کاربران hubiC احتمالاً هرگز یک سکه را روی آن نمی گذرانند.

25 گیگابایت فضای خالی احتمالاً برای ذخیره یک تکه خوب اسناد و عکس کافی خواهد بود. اگر به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشید ، این سرویس چند برنامه شخصی ارائه می دهد: یکی برای 100 گیگابایت و دیگری برای 10 ترابایت. اگر با سایر سرویس های ذخیره سازی ابر مصرف کننده که معمولاً یک برنامه 1TB یا 2TB ارائه می دهند ، پرش از 100 گیگابایت به 10 ترابایت احتمالاً عجیب به نظر می رسد.. 

با این حال ، با توجه به هزینه کم در رابطه با هر یک از برنامه ها ، این اختلاف بسیار ساده است که از آن غافل شوید.

hubiC همچنین دارای یک برنامه ارجاع است که در آن کاربران می توانند 5 گیگابایت فضای ذخیره سازی اضافی را در هر مراجعه (حداکثر 25 گیگابایت) بدست آورند. اگر در برنامه 100 گیگابایتی ثبت نام کرده اید ، از هر دوست 10 گیگابایت (حداکثر 500 گیگابایت) دریافت می کنید. برنامه 10TB برای هر دوست 500 گیگابایت (تا حداکثر 2.5 ترابایت) تأمین می کند.

امکانات

یکی از مواردی که hubiC را از بسیاری از خدمات جدا می کند ، این واقعیت است که آن یک سرویس ذخیره سازی ابری و پشتیبان همزمان است ، و آن را به گونه ای نسبتاً نادر تبدیل می کند. ما چندین مقاله در مورد تفاوت بین فضای ذخیره سازی ابری و نسخه پشتیبان تهیه کرده ایم ، مانند این در اینجا. سرویس های دیگری که از این رویکرد دو به یک استفاده می کنند ، عبارتند از IDrive و SpiderOakONE.  

متأسفانه ، این جنبه از hubiC کافی نیست تا آن را از مجموعه ویژگیهای دیگر کمیاب نجات دهد.

ویژگی: توضیحات:
برنامه های دسک تاپویندوز ، مک و لینوکس پشتیبانی می شوند
برنامه های تلفن همراهiOS ، Android و Windows 8
همگام سازیهمگام سازی پرونده ها در دستگاه ها و ابر
پشتیبان گیریپوشه ها را برای تهیه پشتیبان خودکار تگ کنید
پشتیبان گیری خودکارپشتیبان گیری را می توان تنظیم کرد که به صورت ساعتی ، روزانه یا هفتگی اجرا شود
امنیت لایه حمل و نقل (TLS)پرونده ها با تونل های امن TLS محافظت می شوند
نسخه سازی پروندهفقط برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه می شود (همگام سازی نیست)

در لیست بالا گم شده اند:

 • انتقال های افزایشی سطح بلوک
 • رمزگذاری در زمان استراحت
 • امنیت صفر دانش

همچنین ، در حالی که hubiC از پشتیبان گیری خودکار استفاده می کند ، شما باید کنترل بیشتری روی زمان وقوع آنها داشته باشید. و ، همانطور که در بخش تجربه کاربر بعد مشاهده خواهید کرد ، در عملکرد برنامه Android hubiC برای عملکرد.

تجربه ی کاربر

نصب hubiC در دسک تاپ شما یک پوشه همگام سازی hubiC ایجاد می کند. این پوشه همگام سازی بر اساس مدلی که توسط Dropbox محبوبیت دارد ، کار می کند ، هر چیزی که در داخل آن باشد ، هم در هارد دیسک شما و هم در ابر hubiC ذخیره می شود.

علاوه بر انتقال فایلها به پوشه همگام سازی ، می توانید بر روی هر پوشه (اما نه فایلها) راست کلیک کرده و آن را برای تهیه پشتیبان خودکار علامت گذاری کنید.

همگام سازی تمام دستگاههای متصل به hubiC را با استفاده از سیستم انتقال فایل دو طرفه در حالی که پشتیبان گیری انجام می شود ، کاملاً یک امر یک طرفه است: از رایانه خود به cloud hubiC.

این برنامه برای محافظت از محتوای هارد دیسک به جای ارتقاء بهره وری کار طراحی شده است. پس از انتخاب نسخه پشتیبان از پوشه ، hubiC صفحه تنظیمات را باز می کند. از آنجا می توانید چند نسخه فایل hubiC را حفظ کنید و چند بار نسخه پشتیبان تهیه شود.

نسخه سازی نسخه های قبلی پرونده ها را نگه می دارد ، به طوری که شما می توانید در هر زمان به حالت قبلی برگردید. قادر به انجام این کار شما را از:

 • خطای کاربر
 • فساد
 • باج افزار

تا آنجا که برنامه ریزی پشتیبان می رود ، hubiC امکان تهیه نسخه پشتیبان از پوشه ها را فقط یک بار ، هر ساعت ، یک بار در روز یا یک بار در هفته فراهم می کند. در حالی که این کار را انجام می دهد ، تهیه نسخه پشتیبان از hubiC تقریباً و همچنین خدماتی مانند:

 • من رانندگی می کنم
 • CrashPlan
 • خاموش کردن

یا بیشتر نوشته های دیگر در فضای پشتیبان آنلاین. با استفاده از سایر خدمات ، کاربران می توانند یک حلقه پشتیبان مداوم تنظیم کنند تا داده های هارد دیسک در زمان واقعی محافظت نشود ، یا یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا بین ساعات مشخص ، در روزهای خاصی از هفته اجرا شود..

همچنین ، سایر ابزارهای پشتیبان ابری به شما امکان می دهند تا علاوه بر پوشه ها ، فایل های جداگانه را برای تهیه پشتیبان نیز برچسب گذاری کنید ، علاوه بر این آنها می توانند به طور خودکار پوشه های خاصی را برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کنند تا در زمان صرفه جویی شوند. Backblaze و Carbonite حتی به طور خودکار از کلیه پرونده های یک نوع خاص ، که می توانند انجام دهند ، به دلیل پشتیبانی از پشتیبان گیری نامحدود خود ، بک آپ تهیه می کنند..

اگر نیاز به مدیریت برخی از جنبه های hubiC دارید ، این کار را با کلیک راست بر روی نماد نوار وظیفه آن انجام دهید. می توانید بلافاصله همگام سازی را آغاز کنید ، مکث کنید ، تنظیمات را کنترل کرده و پشتیبان گیری و عملکردهای خود را بررسی کنید.

در تنظیمات گزینه های مفیدی مانند خاموش کردن همگام سازی برای پوشه های خاص و تنظیم فاصله همگام سازی وجود دارد.

در صورتی که hubiC روی منابع سیستم شما تأثیر بگذارد ، می توانید سرعت بارگذاری و بارگیری را نیز محدود کنید..

در ضمن ، تب پشتیبان ، تنظیمات مربوط به هر پوشه ای را که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه کرده اید ، تغییر می دهد.

تجربه مرورگر

مرورگر hubiC می تواند از هر رایانه ای به محتوا دسترسی داشته باشد. به این ترتیب ، اگر کامپیوتر شخصی شما به دلایلی در دسترس نباشد ، می توانید بدون نیاز به نصب برنامه دسک تاپ ، به داده های شخص دیگری دسترسی داشته باشید.

مرورگر بسیار ساده است. با کلیک روی پوشه ای که در آن ذخیره شده است می توانید به محتوای همگام شده دسترسی پیدا کنید. همچنین می توانید پرونده ها را بارگیری و بارگذاری کنید ، و یک دکمه اشتراک گذاری وجود دارد که یک لینک URL به هر پرونده ایجاد می کند.  

hubiC می تواند پرونده ها را از طریق:

 • پست الکترونیک
 • فیس بوک
 • توییتر
 • گوگل پلاس

یا فقط می توانید یک لینک ایجاد کنید و در هر کجا که می خواهید آن را کپی / چسباندن کنید. یکی از موارد خوب در مورد اشتراک گذاری فایل با hubiC این است که به شما اجازه می دهند تاریخ انقضا لینک شما باشد. بسیاری از سرویس های ذخیره سازی ابری این کار را انجام نمی دهند ، این یک مشکل است زیرا به راحتی می توانید آنچه را که به اشتراک گذاشته اید فراموش کنید.

با این حال ، ما ترجیح می دهیم بتوانیم تاریخ انقضاء پیوند مورد نظر خود را تعیین کنیم. همچنین ، هیچ راهی برای به اشتراک گذاشتن پیوندها به طور نامحدود وجود ندارد – شما در 30 روز تحت پوشش قرار می گیرید. hubiC همچنین پیوندهای محافظت از رمز عبور را ندارد. بعلاوه ، به هیچ وجه امکان بررسی سریع همه پیوندهای ایجاد شده وجود ندارد.

علاوه بر مشاهده محتوای همگام شده ، می توانید با کلیک بر روی نماد منو در گوشه بالا سمت راست و انتخاب “نسخه پشتیبان من” به پوشه هایی که برای تهیه نسخه پشتیبان تهیه شده اند دسترسی پیدا کنید.

نکته آخر ، به ویژه اگر شما به فناوری بی تاب هستید: متوجه شدیم که بسیاری از عملکردهایی که در وب سایت انجام داده ایم ، کند بوده است. به عنوان مثال ، تقریباً 30 ثانیه طول کشید تا پیوندهای اشتراکی تولید کنیم. با خدمات دیگر ، ایجاد پیوند یک فرآیند فوری است.

تجربه موبایل

به طور معمول ، ما دوست داریم در مورد تجربه تلفن همراه صحبت کنیم ، اما در مورد hubiC ، ما به یک چنگال کوچک رسیدیم. و با یک مضراب ، منظور ما این برنامه کار نمی کند.

ما قادر به دانلود برنامه اندرویدی بدون هیچ مشکلی بودیم. اما هنگامی که ما آن را باز کردیم ، هیچ یک از پرونده هایی که در صفحه دسک تاپ همگام سازی کرده ایم در دسترس نیست. ما یک روز به آن دادیم و آن را بارها و بارها تازه کردیم ، اما تاکنون چیزی نشان نداد.

علاوه بر اینکه می توانید به پوشه همگام سازی خود دسترسی پیدا کنید ، برنامه hubiC Android قرار است از داده های تلفن پشتیبان شما اجازه دهد ، مانند:

 • عکس
 • فیلم های
 • موسیقی
 • مخاطب
 • تقویم ها

ما از این ویژگی بسیار هیجان زده بودیم ، زیرا بسیاری از سرویس های پشتیبان ابری فقط یک نسخه پشتیبان دسک تاپ را انجام می دهند ، نه یک تلفن هوشمند. با این حال ، هر وقت سعی کردیم قابلیت های پشتیبان گیری Android hubiC را تست کنیم ، با یک پیام خطا مواجه می شویم:

با قضاوت نظر کاربران در فروشگاه Google Play ، ما در این مشکلات تنها نبودیم. برخی از کاربران به هیچ وجه قادر به دسترسی به داده های خود نبودند ، در حالی که برخی دیگر فقط به برخی از داده های خود دسترسی داشتند.

این مشکل ممکن است ناشی از این واقعیت باشد که hubiC برنامه خود را از آگوست 2014 به روز نکرده است. تقریباً سه سال بدون بروزرسانی معمولاً به ثبات یک برنامه اشاره نمی کند. در عوض ، به شدت نشان می دهد که ناشر دیگر به آن اهمیتی نمی دهد.


 

سرعت

معماری کارآمد انتقال فایل برای فرآیند ذخیره سازی ابر بسیار مهم است. این به معنی همگام سازی سریعتر بین دستگاه ها ، زمان کمتری در تهیه پشتیبان و تأثیر کمتری بر منابع سیستم است. برای اینکه دریابیم که hubiC چگونه می تواند به کار خود ادامه دهد ، ما یک پوشه فشرده شده 256MB که حاوی انواع مختلفی از پرونده ها است آماده کردیم و بارگذاری و بارگیری را انجام دادیم تا زمان آن سرعت بگیرد.

به گزارش speedtest.net ، این آزمایشات از طریق شبکه Wi-Fi با سرعت بارگیری و بارگذاری 32 مگابیت در ثانیه و 12 مگابیت در ثانیه انجام شد..

نتایج ما:

زمان بارگذاری:4:45
زمان بارگیری:2:30

سرعت بارگذاری اولیه بد نیست و با سایر خدمات مقایسه مطلوب می کند. اما زمان بارگیری آن بسیار کندتر است. به طور معمول با این تست ، ما می توانیم پرونده های خود را در کمتر از یک دقیقه و معمولاً در کمتر از 30 ثانیه بارگیری کنیم. با وجود hubiC ، دو دقیقه و 30 ثانیه طول کشید.

مسئله بزرگتر اینجاست که این سرویس از انتقال پرونده “سطح بلوک” پشتیبانی نمی کند. بسیاری از سرویس های ابری از این نوع معماری استفاده می کنند که فقط بخش هایی از پرونده تغییر یافته را همگام سازی می کند یا از آنها نسخه پشتیبان تهیه نمی کند ، نه اینکه مجدداً کل پرونده را بازیابی کنید. انجام این کار باعث تغییر چشمگیر در سرعت می شود و به شما امکان می دهد یکپارچه از یک دستگاه به وسیله دیگر پرش کنید.

امنیت

hubiC با استفاده از SSL ، پرونده های موجود در حمل و نقل را ایمن می کند تا از مبهم نگه داشتن محتویات محتویات شما جلوگیری کند. با وجود امنیت ، این خدمات تقریباً باید ارائه شود. بر خلاف اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ، پرونده های ذخیره شده با hubiC رمزگذاری نمی شوند. این بدان معناست که هر یک از کارمندان hubiC یا هر کسی که سرور hubiC را نقض می کند ، می تواند آنچه شما در آنجا ذخیره کرده اید را مشاهده کند.

می توانید ابتدا رمزگذاری پرونده ها را انجام دهید ، اما این کار به زمان نیاز دارد. اگر ترجیح می دهید بدون هیچ مشکلی پیش بروید ، یک سرویس دانش صفر را در نظر بگیرید مانند:

 • Sync.com
 • pCloud
 • SpiderOak

پشتیبانی کاربر

پشتیبانی hubiC از طریق سایت مرکز راهنمایی اجرا می شود ، جایی که سوالات متداول بر اساس موضوع طبقه بندی شده اند. اکثر سؤالات متداول به صورت یک یا دو پاسخ داده می شوند و سایت هیچ مقاله یا آموزش عمیق ندارد. نبود دستورالعمل احتمالاً برای اکثر کاربران مشکل بزرگی نخواهد بود ، زیرا ابزار hubiC به هر حال بسیار ساده است.

با این وجود ، فروم کاربری وجود دارد که می توانید سؤالاتی را مطرح کنید. اما ما نمی توانیم راهی برای ارسال در انجمن پیدا کنیم. و پیامی وجود دارد که می خواند:

وی گفت: “ما در حال انتقال این انجمن هستیم. به زودی فضای جدیدی در دسترس خواهد بود. ما برای ناراحتی متاسفیم. “

بنابراین ، این می تواند به همین دلیل باشد. با این حال ، هنگام مرور این انجمن ، متوجه شدیم که از اوایل فوریه هیچگونه ارسال کاربر وجود نداشته است. همچنین ، بسیاری از آخرین ارسال ها در حال پرسیدن چرا hubiC در وهله اول از پاسخ دادن به سوالات متوقف شده است.

مثلا:

فراتر از تالار گفتمان ، به نظر نمی رسد hubiC وسیله ای برای تماس مستقیم باشد. شماره تلفنی برای برقراری تماس ، چت زنده و حتی یک آدرس ایمیل وجود ندارد.

افکار نهایی

برنامه های ذخیره سازی رایگان سخاوتمندانه hubiC ، هزینه بسیار کمی و واقعیت استفاده از سرویس های ذخیره سازی ابری و پشتیبان گیری ابری ، همه این ویژگی ها بسیار جذاب است ، اما فقط روی کاغذ. عدم انتقال فایل های سطح بلوک به این معنی است که شما نمی خواهید همان سرعت همگام سازی و تهیه نسخه پشتیبان را با رقبا انجام دهید. بدتر اینکه بدون رمزگذاری سمت سرور ، دیگران می توانند به مطالب شما دسترسی پیدا کرده و خوانده شوند.

بزرگترین مسئله اینجاست که به نظر می رسد hubiC مخفی شده است.

برنامه تلفن همراه برای همیشه (سه سال) به روز نشده است ، و این کار نمی کند ، hubiC نیز به پاسخ های کاربران در انجمن پشتیبانی خود پاسخ نمی دهد ، و هیچ راهی برای ارتباط مستقیم با شرکت وجود ندارد. همه این پرچم های قرمز به ما می گویند که این شرکت ممکن است در آستانه ناپدید شدن باشد. این یا سرویس فقط یک تله براق برای درآمدزایی است ، که هیچ کس برای نظارت بر آن زحمت نمی کشد.

در هر صورت ، ما نمی توانیم پرونده های شما را با hubiC ذخیره کنیم ، با توجه به این واقعیت که احتمال بسیار خوبی وجود دارد که فردا شرکت ممکن است ناپدید شود – و داده های شما همراه با آن. این اولین بار نیست که یک سرویس ذخیره سازی ابری با محتوای کاربران خود ناپدید می شود. آیا شما hubiC را تجربه کرده اید؟ اگر لحظه ای دارید ، دوست داریم در نظرات زیر درباره آن بشنویم. ممنون از خواندن!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me