بررسی HiDrive – به روز شده در سال 2020

بررسی HiDrive

اگرچه این ویژگی چند ویژگی عالی را ارائه می دهد ، در کل HiDrive فقط به اندازه کافی قانع کننده نیست تا بتواند به رقابت بپردازد..


بررسی ذخیره سازی ابر

HiDrive که در سال 2010 راه اندازی شد ، راه حل ذخیره سازی ابری Strato مستقر در برلین ، یک سرویس میزبانی اینترنت است. در حالی که قیمت Dropbox به طور مشابه دارد ، HiDrive فقط ویژگی های کافی برای اثبات یک عضو بسیار قانع کننده از باشگاه گزینه های Dropbox وجود ندارد.

در طول این بررسی HiDrive ، ما شما را به موارد برجسته ای که می خواهید قبل از ثبت نام در مورد آنها اطلاع دهید ، از جمله بررسی ویژگی های همگام سازی و اشتراک فایل آن ، می خواهیم. ما همچنین به برخی از مشکلات مربوط به امنیت آن اشاره خواهیم کرد ، با ذکر این واقعیت که این سرویس مسئولیت کامل رمزگذاری پرونده را بر روی کاربر قرار می دهد.

اگر به دنبال امتحان کردن سرویس خود هستید ، یک برنامه HiDrive رایگان وجود دارد. با این حال ، هشدار داده می شود که این طرح رایگان از طریق پورتال متفاوت از برنامه های سنتی HiDrive ارائه می شود ، و به روزرسانی هزینه بیشتری برای شما خواهد داشت. برای اطلاعات بیشتر به بخش قیمت گذاری زیر مراجعه کنید.

اگر تصمیم دارید HiDrive سرویس ذخیره سازی ابری برای شما نیست ، ابزار مقایسه ذخیره سازی ابری ما به شما کمک می کند گزینه های دیگری را که از مجموعه ما بررسی های ذخیره سازی ابر گرفته شده است ، هدف قرار دهید. اگر هنوز علاقه دارید ، ادامه دهید.

گزینه های دیگر برای HiDrive

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

هدف اصلی HiDrive ، مانند هر سرویس ذخیره سازی ابری ، آزاد کردن فضای هارد دیسک با اجازه ذخیره فایل ها در یک سرور از راه دور است. با این حال ، مانند اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری مدرن ، مجموعه ویژگی های HiDrive علاوه بر این ، موارد بیشتری را نیز ارائه می دهد.

ویژگی های اصلی هم به اشتراک گذاری فایل و همگام سازی دستگاه را شامل می شود ، که ما در “اشتراک فایل” بررسی خواهیم کرد & بخش همگام سازی “این بررسی.

در پشتیبانی از سیستم عامل ، HiDrive هم دارای رابط کاربری گرافیکی وب و هم برای دسک تاپ ویندوز و مک است که می توانید از آنها برای مدیریت حساب کاربری خود استفاده کنید. برنامه های تلفن همراه برای دسترسی به پرونده ها برای Android و iOS در دسترس هستند. از هر دو برنامه تلفن همراه نیز می توانید برای به اشتراک گذاری و بارگذاری پرونده ها استفاده کنید ، با گزینه ای برای بارگذاری خودکار عکس ها.

HiDrive از WebDav ، FTP و rSync برای کاربران با نیازهای پیشرفته تر پشتیبانی می کند. با این حال ، برای استفاده از این پروتکل ها باید مبلغ الحاقی 4.95 دلار بپردازید.   

کاربران SMB می توانند بسته کار گروهی را به مدت 10 دلار در ماه به حساب خود اضافه کنند که به آنها اجازه می دهد تا پنج حساب کاربری اضافی اضافه کنند. با این حال ، اگر می خواهید در مورد افزایش همکاری های همسالان خود جدی بگیرید ، توصیه می کنیم یکی از گزینه های ذکر شده در بهترین راهنمای EFSS (همگام سازی پرونده و اشتراک گذاری پرونده) ما را رعایت کنید..

HiDrive همچنین به شما امکان می دهد از هر پوشه موجود در دیسک سخت خود با کلیک راست بر روی آن و انتخاب “ذخیره در HiDrive” ، نسخه پشتیبان تهیه کنید. در حالی که برخی این ویژگی را مفید می دانند ، اشتباه نکنید که فکر کنید HiDrive یک ابزار پشتیبان آنلاین است ، زیرا اینگونه نیست.

بسیاری از ویژگی های کلیدی موجود در آن که در بهترین راهنمای پشتیبان آنلاین ما ذکر شده است ، از جمله برنامه ریزی تهیه نسخه پشتیبان ، از بین رفته است. اگر در درک فضای ذخیره‌سازی ابری و پشتیبان گیری آنلاین مشکلی دارید ، مقاله ای در رابطه با این موضوع داریم که باید به شما کمک کند.

قیمت

یکی از مشکلات فوری که با HiDrive روبرو شدیم این است که دو پورتال مختلف برای ثبت نام در سرویس هستند. هرچه سایت گیج کننده تر شود ، برنامه های هر دو سایت با وجود داشتن قیمت های مختلف از کنوانسیون های نامگذاری یکسان استفاده می کنند.

یک مجموعه را می توان در www.free-hidrive.com یافت. در حالی که برنامه های یافت شده در این پورتال شامل یک برنامه 5 گیگابایتی رایگان است ، برنامه های ارتقاء به طور نامعقولی گران قیمت هستند. به عنوان مثال ، یک برنامه قیمت 1TB شما را با پرداخت تعهد سه ماهه به شما بیش از 50 دلار در ماه بازپرداخت می کند.

با استفاده از درگاه دوم ، www.strato.com ، ارزش بسیار بیشتری خواهید یافت ، اگرچه هیچ برنامه رایگان در دسترس نیست. در اینجا نگاهی به قیمت گذاری می اندازیم:

می توانید ماهانه به ماه مراجعه کنید یا یک سال پیش برای تخفیف های کوچک پرداخت کنید. هزینه خدمات با هزینه های سرویس های ذخیره سازی ابری مانند Dropbox و Google Drive قابل مقایسه است. در حالی که مطمئناً هزینه ها قابل هضم تر از آنچه می توانید در www.free-hidrive.com پیدا کنید ، می توانید به جای پول کمتر ، 2 ترابایت فضای ذخیره سازی ابر را از Sync.com یا pCloud دریافت کنید.  

واقعاً ، تنها چیزی که ما در مورد هزینه های اشتراک در مورد HiDrive دوست داریم این است که اگر انتخاب بیشتری از بیشتر رقابت ها ارائه می دهد ، باید برای کسانی که به ترابایت یا بیشتر فضای ذخیره سازی نیاز ندارند جذاب باشد..

راحتی در استفاده

ثبت نام برای HiDrive به دلیل این واقعیت که HiDrive دارای دو پورتال طرح قیمت متفاوت است ، می تواند کمی آشفته باشد. متأسفانه ، بعد از اینکه همه این موارد را مرتب کردید و ثبت نام کردید ، هرج و مرج با رابط کاربری گرافیکی HiDrive وب ادامه می یابد.

HiDrive به جای اینکه پیوندهای ناوبری را به صورت عمودی در امتداد حاشیه سمت چپ یا حتی به صورت افقی در بالای صفحه قرار دهد ، با یک طرح نیمه کاشی رفت که بیش از کمک به آن منحرف می شود. با افزودن مسئله ، رابط کاربری گرافیکی از پنجره کامل مرورگر استفاده نمی کند ، و فضای مرده غیر جذاب را در سمت راست می گذارد.

مهمترین نمای در رابط کاربری گرافیکی HiDrive صفحه مدیریت فایل است که می توانید آمار استفاده خود را مشاهده کرده و به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید. در اینجا گزینه های پیمایش برای دسترسی به پوشه های مختلف شما در واقع در حاشیه سمت چپ وجود دارد و یک جابجایی مفید برای جابجایی بین لیست ها و نمایش های کوچک وجود دارد.

در حالی که می توانید فایلها را مستقیماً از طریق GUI آنلاین به صورت ابری بارگذاری کنید ، تا از خدمات بیشترین استفاده را ببرید ، می خواهید مشتری دسک تاپ را روی دستگاه خود نصب کنید و از آن استفاده کنید ،.

این کار را با کلیک روی کاشی که می خواند ، “رایانه خود را با HiDrive وصل کنید.” برای بارگیری مشتری برای رایانه Windows یا Mac خود به یک صفحه هدایت می شوید.

بسته به اتصال اینترنت شما ، نصب فقط یک دقیقه طول می کشد. پس از اتمام این کار ، باید از طریق مشتری وارد حساب خود شوید و به برنامه اجازه دسترسی به فضای ذخیره خود را بدهید.

مشتری قبل از اجازه همگام سازی فایل تنظیم شده ، شما را از طریق برخی از نکات برجسته خدمات طی می کند. پس از اتمام ، یک پوشه همگام سازی HiDrive در سیستم فایل شما ایجاد می شود. به جلو بروید ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که پرونده ها را در آن پوشه بکشید تا آنها را به ابر بفرستید.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید اینست که HiDrive مانند سایر سرویس های ذخیره سازی ابری زیر پوشه ها را در پوشه همگام سازی شما ایجاد نمی کند. برای سازماندهی پرونده های خود باید پوشه های اسناد ، موسیقی و عکس های خود یا هر چیز دیگری که می خواهید ایجاد کنید.

اشتراک گذاری پرونده & همگام سازی

همانطور که گفته شد ، همگام سازی پرونده به یک پوشه همگام سازی HiDrive ویژه ایجاد شده در سیستم فایل شما متکی است. پرونده های ذخیره شده در آن به صورت پیش فرض در هارد دیسک رایانه شما و ابر ذخیره می شوند.

همچنین پرونده ها به دستگاههای دیگر که به ابر متصل شده اید ، ارسال می شوند و همگام سازی محتوا بین آنها را انجام می دهند. علاوه بر اشتراک فایلهای جدید در دستگاه ها ، تغییرات در پرونده های موجود نیز کپی می شوند.

البته با توجه به اینکه هدف اصلی ذخیره سازی ابری برای بسیاری از کاربران آزاد کردن فضای هارد دیسک ، ذخیره فایل ها در رایانه شما و در ابر همیشه معنی ندارد. برای این منظور ، HiDrive یک ویژگی همگام سازی انتخابی را شامل شده است که به شما امکان می دهد همگام سازی را برای پوشه های خاص خاموش کنید.

HiDrive از اشتراک فایل در هر دو سرویس گیرنده دسک تاپ و رابط کاربری گرافیکی وب پشتیبانی می کند. با استفاده از هر دو ، می توانید بر روی هر پوشه یا پرونده ای راست کلیک کنید تا پیوندی را ایجاد کنید که دیگران برای دسترسی به مطالب شما می توانند استفاده کنند. با این حال استفاده از رابط کاربری گرافیکی وب کمی لذت بخش است.

HiDrive در واقع ویژگی های اشتراک گذاری بسیار زیبایی دارد که ممکن است لطف پس انداز آن باشد. این ویژگی ها شامل امکان محافظت از رمز عبور ، به آنها تاریخ انقضا و تعیین محدودیت های بارگیری است. اگرچه ممکن است این ویژگیها منطقی به نظر برسند که از کنترل محتوا پشتیبانی کنند ، اما بیشتر سرویسهای ذخیره سازی ابری آنها را شامل نمی شوند.

پس از ایجاد پیوند ، می توانید آن را به صورت دستی با استفاده از کپی و چسباندن به اشتراک بگذارید ، یا از طریق ایمیل برای افراد خاص ارسال کنید. با این حال ، استفاده از گزینه ایمیل ، باعث می شود برنامه ایمیل سیستم عامل شما باز شود ، نه اینکه آن را از طریق GUI اداره کنید. این ناراحتی جزئی است ، اما با این وجود دلخوری است.

همچنین می توانید پیوندهای بارگذاری را ایجاد کنید ، به دیگران امکان می دهد پرونده ها را در فضای ذخیره ابری خود ذخیره کنند.

یک مورد که متوجه شدیم که کمی عجیب است این است که HiDrive هیچ گزینه اجازه ای برای پوشه های اشتراکی ندارد. بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری به شما امکان می دهند دیگران را فقط با مجوز خواندن و ویرایش محدود کنید ، اما HiDrive این کار را نمی کند. این خطا از پیوستن آن به سرویس هایی مانند Sync.com ، pCloud و Dropbox Professional در مکالمه برای بهترین سرویس ذخیره سازی ابری برای اشتراک فایل جلوگیری می کند.

به طور کلی ، گزینه های اشتراک گذاری و همگام سازی پرونده HiDrive بیشتر از آنکه خطا کنند و خدمات را تا حدودی بازخرید کنند ، ضربه خورده اند.

سرعت

اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری برای فعال کردن همگام سازی دستگاه ، که مدل پوشه همگام سازی است ، از همین رویکرد استفاده می کنند. تفاوت در نحوه عملکرد همگام سازی کارآمد است که نتیجه بسیاری از عوامل از جمله بار سرور و زیرساخت های خوب است.

ما HiDrive را با همان تست هایی که انجام داده ایم با هر سرویس ذخیره سازی ابری دیگر اجرا کردیم ، یک پوشه تست فشرده 1 گیگابایتی را که با هم قرار داده ایم بارگیری و بارگیری می شود. این آزمایشات بر روی یک شبکه WiFi با بارگیری 15 مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری 10 مگابیت بر ثانیه انجام شد.

تست یک: آزمون دو: میانگین:
بارگذاری:22 دقیقه21 دقیقه21.5 دقیقه
دانلود:11 دقیقه10.5 دقیقه10.75 دقیقه

زمانها چشمگیر نبودند ، اما آنها هم وحشتناک نیستند. این به خصوص با توجه به اینکه تست های خود را از جنوب شرقی آسیا انجام دادیم صادق است ، و سرورهای HiDrive در آلمان قرار دارند.

اگر فهمیدید که قابلیت های همگام سازی HiDrive در منابع شبکه شما تأثیر می گذارد و مانع انجام کارهای دیگران می شود ، گزینه تنظیمات دریچه گاز از طریق تنظیمات مشتری دسک تاپ در دسترس است.

امنیت

پرونده هایی که به HiDrive ارسال می شوند از طریق اتصالات ایمن انتقال می یابند ، با HTTPS ، SFTP ، WebDAV رمزگذاری شده و پروتکل های rsync رمزگذاری شده در صورت تمایل برای پرداخت هزینه های آنها. با این حال ، خود پرونده ها توسط مشتری رمزگذاری نمی شوند. این یک عزیمت از نحوه کار بیشتر سرویس های ذخیره سازی ابری است که پرونده ها را در حال گذر و در حالت استراحت روی سرورهای خود رمزگذاری می کنند.

این یک عزیمت خوب هم نیست. اگر تصمیم به ذخیره فایل ها با HiDrive دارید ، حتماً برای رمزگذاری آنها در مرحله نخست ، که خود سرویس توصیه می کند ، قدم بردارید. پیشنهاد می کنیم از Boxcryptor استفاده کنید ، که با HiDrive سازگار است.

جالب اینجاست که HiDrive ادعا می کند عدم رمزگذاری به نفع کاربر انجام می شود و به آنها امکان می دهد کلیدهای رمزگذاری را برای پرونده های خود کنترل کنند..

علاوه بر این ، فایلها را می توان قبل از بارگذاری در HiDrive با برنامه های رایگان رمزگذاری کرد. مزیت این امر این است که فقط کسی که پرونده ها را رمزگذاری می کند ، رمز عبور را می شناسد – برخلاف بسیاری از ارائه دهندگان ذخیره سازی آنلاین که بطور خودکار پرونده های ذخیره شده را رمزگذاری می کنند. این امر به این دلیل است که در سرورهای این ارائه دهنده ها ، رمزگذاری معمولاً فقط در صورت رسیدن داده به سرور صورت می گیرد ، به این معنی که اپراتور قادر به غیرفعال کردن رمزگذاری / رمزگشایی پرونده ها است. از این رو ، STRATO توصیه می کند که مشتریان خود فایل ها را قبل از آپلود کردن خود رمزگذاری کنند.

پیشنهادی که ارائه شده این است که خدماتی مانند Dropbox که کلیدهای رمزگذاری را مدیریت می کنند از امنیت کمتری برخوردار هستند. این کاملاً صحیح است ، اما این واقعیت را نادیده می گیرد که HiDrive می تواند به جای اینکه به کاربران بگوید سرویس دیگری برای انجام این کار پیدا کنند ، می تواند یک گزینه رمزنگاری خصوصی پایان به پایان پیاده سازی کند..

چندین سرویس ذخیره سازی ابری نیز همین کار را انجام می دهند. اگر می خواهید حریم خصوصی خود را تضمین کنید ، لیست ما از بهترین خدمات ذخیره سازی ابری با دانش صفر را بررسی کنید ، اما نمی خواهید این یک دردسر باشد.  

علاوه بر مشکل رمزگذاری ، HiDrive همچنین از تأیید هویت دو عاملی پشتیبانی نمی کند ، وسیله ای برای ایمن نگه داشتن اطلاعات شما حتی اگر رمز عبور شما به سرقت رفته یا کرک شده باشد. این ویژگی از اهمیت ویژه ای برخوردار می سازد که هنگام ایجاد HiDrive در ایجاد رمزعبور قوی گام برداشته باشید.

مراکز داده HiDrive خود به زبان آلمانی مستقر هستند و طبق قانون محافظت از داده های آلمان محافظت می شوند. آنها همچنین سالانه توسط یک شرکت امنیتی مستقل ، TÜV Rheinland آزمایش می شوند و با استفاده از استاندارد ISO 27001 ، همان استانداردی که بانک ها برای اطمینان از یکپارچگی مرکز داده استفاده می کنند ، تأیید شده اند..

پشتیبانی

Strato یک پایه دانش جامع در مورد تمام راه حل های ذخیره سازی ابر خود ، از جمله HiDrive را حفظ می کند. در آنجا یک گزینه تماس برای دریافت پشتیبانی ایمیل نیز پیدا خواهید کرد.

برای اینکه در واقع به فرم ارسال ایمیل دسترسی پیدا کنید ، باید چندین تلاش را برای تغییر مسیر مقالات مختلف پشتیبانی که تمایل دارند کاملاً بی ربط به مسئله مورد نظر باشند ، دور بزنید.

پس از رسیدن به فرم ارسال ایمیل ، زمان پاسخگویی معقول است. به عنوان مثال ، ما یک ایمیل آزمایشی با چند سؤال اساسی ارسال کردیم و در طی یک روز پاسخی دریافت کردیم. با این حال ، پاسخ کاملاً به سؤالات ما پاسخ نداد و کاملاً خوب نوشته نشده بود. مرکز پشتیبانی در برلین مستقر است ، بنابراین ممکن است شکاف زبان وجود داشته باشد.

برای کمک به DIY ، پایگاه دانش Strato خود بد نیست. مقالات به خوبی نوشته شده و طبقه بندی شده اند تا به شما در یافتن سریع تر اطلاعات مربوطه کمک کند. یک نوار جستجو نیز وجود دارد.

با این حال ، به طور کلی ، ما تجربه کل پشتیبانی را کمی گیج کننده دیدیم. به خوبی طراحی نشده است و تماس با یک تکنسین را آسان نمی کند. در آخرین یادداشت ، اگر از طریق سایت www.free-hidrive.com برای خدمات ثبت نام کنید ، به هیچ وجه پشتیبانی نمی کنید ، بنابراین حتماً از طریق پورتال رسمی Strato بروید ، به جای آن.

افکار نهایی

Strato HiDrive به اندازه این واقعیت که برنامه 100 گیگابایتی و 250 گیگابایتی را برای کسانی که به ترابایت یا بیشتر فضای ذخیره سازی نیاز ندارند ، به اندازه کافی برای تأمین توجه جدی به عنوان یک سرویس ذخیره سازی ابری به چشم نمی آورد..

در حالی که ما برخی از محافظت درمورد اشتراک فایل مانند گذرواژه‌های پیوند و محدودیتهای بارگیری را دوست داریم ، سرویسهای بهتری وجود دارند که همین کار را انجام می دهند. مثال های خوب Sync.com و pCloud هستند که رمزگذاری دانش صفر را نیز ارائه می دهند در حالی که HiDrive به هیچ وجه فایل های شما را رمزگذاری نمی کند.

نکته اصلی این است که حتی اگر می توانید با موفقیت به فرایند ثبت نام بروید که توسط دو پورتال اشتراک متفاوت گیج کننده باشد ، پیمایش کنید ، ارزش فقط در آنجا نیست. بر خلاف بسیاری از خدمات ذکر شده در بهترین راهنمای ذخیره سازی ابری ، HiDrive برای جدا کردن خود از جمعیت هیچ کاری چشمگیر انجام نمی دهد.

این به هر حال ماست ما همیشه از نظرات مختلف استقبال می کنیم ، بنابراین احساس رایگان کنید تا افکار خود را در این بخش در بخش نظرات ، در زیر نظر بگذارید ، و از خواندن شما سپاسگزاریم.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map