بررسی FlipDrive – بروزرسانی سال 2020

بررسی FlipDrive

تجربه FlipDrive با موضوعات بزرگ و کوچک روبرو می شود. اگرچه دارای چندین ویژگی بازخرید است ، اما به طور کلی توصیه می کنیم کاربران از این امر خودداری کنند.

بررسی ذخیره سازی ابر

اگر به دنبال راه حل های خارج از جعبه برای نیازهای فضای ذخیره سازی ابری خود هستید ، ممکن است وسوسه شوید که به بازیکن بیت FlipDrive استماع دهید. در طول این بررسی FlipDrive ، ما فقط با انجام چنین کاری برای شما ، وقت و ناامیدی را برای شما صرفه جویی می کنیم – و امیدوارم شما را ترغیب کنیم گزینه های دیگری را در بهترین راهنمای ذخیره سازی ابری ما در نظر بگیرید ، در عوض.

نتیجه نهایی این است که FlipDrive به سادگی ویژگی هایی را که باید از یک ابزار ذخیره سازی ابری توانمند داشته باشید ، ندارد. عنوان لیست خطاها هیچ همگام سازی فایل ، نسخه سازی یا رمزگذاری سمت سرور نیست. در بهترین حالت ، FlipDrive نتوانسته است با بارها تکامل یابد. در بدترین حالت ، این یک عملیات گرفتن پول است که به هیچ وجه به ارائه خدمات کامل اهمیت نمی دهد.

ما ترجیح می دهیم که FlipDrive به این شک و تردید بپردازیم و فرض کنیم که این ناسازگاری بیشتر از حرص و آز در زمینه های بسیاری از مسائل آن است. با این حال ، این واقعیت که FlipDrive نیز به طرز مشکوکی نسبت به سایر گزینه ها بسیار گران قیمت است ، نمی تواند به رفع این فکر کمک کند.     

اگر می خواهید نظر خود را در مورد این موضوع شکل دهید ، می توانید برای یک گرداب به حساب کاربری رایگان 10 گیگابایتی ثبت نام کنید. اگر نسبت به ما ناامید شده اید ، هیچ نگرانی ندارید: خدمات بسیار خوبی در آنجا وجود دارد که می توانید در کتابخانه مرور فضای ذخیره سازی ابر ما بخوانید.

گزینه های دیگر برای FlipDrive

نقاط قوت & نقاط ضعف

امکانات

در حالی که از لحاظ فنی سرویس ذخیره سازی ابری است ، FlipDrive در واقع بسیاری از ویژگی های مشترک ما برای ارتباط با آن اصطلاح را نداریم. ما در مورد آنچه در یک لحظه از دست می رود صحبت خواهیم کرد. اول ، بیایید ببینیم چه کاری انجام می دهد.

از FlipDrive می توان برای بارگذاری پرونده ها روی cloud استفاده کرد – یعنی یک سرور از راه دور. هدف اصلی صرفه جویی در فضای روی هارد دیسک شماست ، اگرچه وقتی در مورد قیمت گذاری صحبت می کنید ، خواهید دید ، در مرحله بعد ، FlipDrive خیلی از راه کلی گیگابایت ارائه نمی دهد.

تجربه FlipDrive کاملاً از طریق یک رابط کاربری گرافیکی وب اجرا می شود. برخلاف سایر ابزارهای ذخیره سازی ابری ، مشتری رومیزی ندارد.

در داخل رابط کاربری گرافیکی ، می توانید پرونده ها را مستقیماً از سیستم پرونده خود بارگذاری کرده و بعداً با ورود به حساب خود به آنها از هر دستگاه دیگری دسترسی پیدا کنید..

برنامه های موبایل برای Android و iOS نیز ارائه می شود. با استفاده از هر دو ، می توانید پیش نمایش تصاویر و پخش موسیقی و فیلم در حافظه FlipDrive خود استفاده کنید. همچنین برنامه ها برای پایین آوردن نیاز به پهنای باند ، پرونده های رسانه ای را ذخیره می کنند ، در صورتی که در یک برنامه داده قفل هوشمند تلفن همراه هستید ، مفید است.

رابط کاربری گرافیکی وب دارای صفحه اختصاصی برای بارگذاری عکس ، اطلاعات تماس و نشانک های وب سایت است

FlipDrive همچنین دارای ویژگی های اصلی اشتراک گذاری فایل است که از رابط کاربری گرافیکی آن قابل دسترسی است ، اما برای ایجاد پیوندهای پرونده برای استفاده دیگران باید یک مشترک پرداخت کننده باشید زیرا این ویژگی در برنامه رایگان 10 گیگابایتی موجود نیست.

بزرگترین خطای FlipDrive این واقعیت است که نمی توان از آن برای همگام سازی پرونده ها بین دستگاه ها استفاده کرد. بدون مشتری رومیزی ، پوشه همگام سازی وجود ندارد. تقریباً هر سرویس دیگری که در کتابخانه بررسی ذخیره سازی cloud ارائه می شود همگام سازی را ارائه می دهد.

یکی دیگر از ویژگیهای مهم و معمولی که معمولاً در لیست کارایی FlipDrive وجود ندارد نسخه نویسی فایل است که به شما امکان می دهد در صورت تغییرات ناخواسته یا خراب شدن فایلها ، فایلها را به حالتهای قبلی برگردانید. همچنین FlipDrive به شما امکان نمی دهد پرونده های حذف شده به طور تصادفی بازیابی کنید.  

در حین تست سرویس ، ما نیز در مورد امنیت چندین مورد چشم پوشی از ویژگی های آن را متوجه شدیم. می توانید در مورد کسانی که در بخش امنیتی این بررسی هستند ، مطالعه کنید.

توجه داشته باشید که اگر وب سایت FlipDrive از توانایی خدمات به عنوان یک ابزار تهیه نسخه پشتیبان از فایلها جلوگیری می کند ، از نظر فنی راه حل پشتیبان گیری آنلاین نیست. در میان سایر ویژگی های غایب ، امکان برنامه ریزی نسخه پشتیبان وجود ندارد. در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر ، ما مقاله ای در مورد تفاوت های پشتیبان گیری آنلاین و ذخیره سازی ابر داریم.

یا بهترین پیشنهادات راهنمای پشتیبان آنلاین ما را برای پیشنهادات بررسی کنید.

قیمت گذاری

دامنه اشتراکهای مختلفی وجود دارد که در صورت انتخاب با FlipDrive به عنوان سرویس ذخیره سازی ابری خود ، می توانید انتخاب کنید.

ما تنوع را دوست داریم. آنچه که ما دوست نداریم این است که FlipDrive به شما در مقایسه با ارائه دهندگان دیگر فضای ذخیره سازی زیادی را به شما نمی دهد و بیش از این هزینه های زیادی را نیز به همراه دارد. با ثبت نام برای یک سال از قبل ، شما دو ماه رایگان دریافت خواهید کرد ، اما این به بهبود ارزش آن کمکی نمی کند.

بعنوان مثال ، محبوب ترین برنامه FlipDrive ، FlipDrive Pro است که فقط 100 گیگابایت فضای ذخیره سازی با 10 دلار در هر ماه را برای شما ایجاد می کند. مقایسه آن با Sync.com ، که دارای اشتراک 2TB فقط با 10 دلار در هر ماه است (بررسی Sync.com ما را بخوانید).

حتی نادیده گرفتن Sync.com ، که مطمئناً می تواند بهترین معامله در ذخیره سازی ابری باشد ، FlipDrive فقط منطقی نخواهد بود که به خط انتهایی برسد. این باعث می شود که برنامه حرفه ای Dropbox 1TB که هزینه آن 20 دلار در ماه است ، در مقایسه با آن خوب به نظر برسد.

برنامه تجارت نیز به همین ترتیب قیمت بسیار خوبی دارد؛ فضای ذخیره سازی ابری بهتری برای خدمات تجاری موجود است که می توانید در بهترین راهنمای EFSS (همگام سازی پرونده سازمانی و اشتراک گذاری) در مورد ما بخوانید.

FlipDrive یک طرح 10 گیگابایتی رایگان ارائه می دهد. اگرچه ممکن است سخاوتمندانه به نظر برسد ، این طرح دارای محدودیت های مختلفی است که مانع از آن می شود تا جایی از لیست ما در بهترین برنامه های ذخیره سازی ابری از قرار گرفتن در محل قرار بگیریم. این محدودیت ها شامل حداکثر اندازه 25 مگابایت پرونده و گزینه ای برای ایجاد پیوند به پرونده ها برای اشتراک گذاری نیست.

راحتی در استفاده

بزرگترین مسئله وقتی سهولت استفاده با FlipDrive به وجود می آید عدم وجود مشتری دسک تاپ است. با تقریباً هر سرویس ذخیره سازی ابری دیگر ، فقط می توانید یک پرونده را درون یک پوشه مخصوص سیستم فایل بکشید و آنرا برای ابر ارسال کنید. با FlipDrive ، باید وارد GUI آنلاین شوید و پرونده ها را به صورت دستی بارگذاری کنید.

مسئله این رویکرد این است که اگر GUI را هنگام بارگذاری پرونده ببندید ، آپلود کامل نمی شود زیرا هیچ مشتری FlipDrive در پس زمینه اجرا نمی شود. با توجه به این واقعیت که FlipDrive با پرونده های بزرگ به خوبی اداره نمی شود – حداقل بر اساس تست سرعت ما ، که در بخش بعدی به تفصیل ارائه شده است – این باعث می شود یک تجربه کاربر بالقوه بسیار دشوار و ناامیدکننده باشد.

خود رابط کاربری گرافیکی بیش از حد مورد نیاز عادت می کند. چندین نمایش برای حرکت وجود دارد ، از جمله “درایو من” ، “عکس” ، “مخاطبین” و “نشانک”. مسئله این است که تجربه کاربر از یک منظره به دیدگاه دیگر کاملاً متفاوت است ، تقریباً همانطور که هر کدام توسط یک تیم توسعه متفاوت جمع شده اند.

بزرگترین تفاوت این است که نمای من درایو دارای برگه های ناوبری در امتداد بالا نیست تا به سایر نماها مانند سایر برگه ها پرش کنید. درعوض ، باید از دکمه منو موجود در سمت راست بالای صفحه استفاده کنید.

به نظر می رسد که تمام صفحات با کندی طولانی و طولانی بین کلیک بر روی یک دکمه و عملکرد صفحه نتیجه ، کمی تنبل عمل می کنند..

در حالی که به نظر می رسد ویژگی نشانک ها گنجانیده شده هوشمند است ، اما ابزارهای روانتری بهتر طراحی شده و وجود دارد که از جمله آنها می توان به Pocket و Google Bookmarks اشاره کرد. در مورد ویژگی مخاطبین نیز همین موضوع وجود دارد.

در کل ، طول نمی کشد تا بتوانید FlipDrive را کشف کنیم. با این حال ، این واقعیت را تغییر نمی دهد که در مقایسه با ابزارهای ساده تر مانند pCloud ، همه چیز احساس دست و پا چلفتی می کند (بررسی pCloud ما را بخوانید).

همگام سازی پرونده & اشتراک گذاری

همانطور که قبلاً وقتی ویژگی های FlipDrive را مرور کردیم ، ذکر شد ، این سرویس همگام سازی را ارائه نمی دهد. این یک لحظه لحظه ای است که فکر می کنید تقریباً هر فضای ذخیره سازی ابری همگام سازی می کند.

با این حال ، می توانید از آن برای به اشتراک گذاشتن پوشه ها و پرونده ها استفاده کنید. این کار از طریق نمای من درایو با کلیک کردن روی دکمه منوی کشویی در کنار کالای مورد نظر برای اشتراک گذاری انجام می شود.

می توانید یک لینک مستقیم برای به اشتراک گذاشتن پرونده ایجاد کنید یا می توانید با وارد کردن آدرس ایمیل خود ، افراد را به دسترسی به آن دعوت کنید. هر دو ویژگی اشتراک گذاری بسیار رایج است. همچنین می توانید یک پوشه را به اشتراک بگذارید ، مجوزهای خواندن ، نوشتن و مدیریت را به دیگران اعطا کنید.

به اشتراک گذاشتن پوشه ها و پرونده ها از طریق آدرس ایمیل ، لازم است افرادی که با آنها به اشتراک می گذارید یک حساب FlipDrive را تنظیم کنید. اشتراک گذاری پیوند به همه افراد امکان بارگیری پرونده را می دهد.

رویکرد FlipDrive برای به اشتراک گذاری پیوندها برای سلیقه های ما خیلی سست است. هیچ گزینه ای برای محافظت از رمز عبور وجود ندارد و یا آنها را به طور خودکار مانند گذشته با pCloud ، Sync.com و Tresorit منقضی می کند (بررسی Tresorit ما را بخوانید).

همچنین ، هیچ راهی برای سریع حسابرسی از محتوای به اشتراک گذاشته شده وجود ندارد ، از بین بردن محتوا نیز کار ساده ای است. این نظارت باعث عدم امنیت پیوند می شود و دسترسی دیگران غیرمجاز به پرونده های شما را نیز آسان می کند.

توصیه ما: آیا به دنبال همگام سازی یا اشتراک گذاری پرونده ها هستید ، در جای دیگر جستجو کنید. همگام سازی به هیچ وجه گزینه ای نیست ، و به اشتراک گذاری پرونده FlipDrive به راحتی غیر قابل لمس است تا به عنوان ایمن در نظر گرفته شود.

سرعت

ما تصمیم گرفتیم که یک سری تست بارگذاری و بارگیری فایل را انجام دهیم تا ببینیم FlipDrive با چه سرعتی می تواند این عملیات را انجام دهد. مانند همه سرویس های ذخیره سازی ابری که ما بررسی می کنیم ، این آزمایشات با استفاده از یک پوشه فشرده 1 گیگابایتی (که مانند یک پرونده واحد عمل می کند) از طریق شبکه WiFi انجام شد.

نتایج چشمگیر نبودند ، به این دلیل که ما هرگز نتوانستیم پوشه آزمایش خود را با موفقیت بارگذاری کنیم. هر بار ، آپلود پس از حدود دو ساعت متوقف می شود و هرگز از سر گرفته نمی شود.  

اکثر سرویس های ذخیره سازی ابری که ما توصیه می کنیم قادر به انجام آپلود مشابه در 15 تا 30 دقیقه هستند. به عنوان مثال آزمایشات با Dropbox – که می توانید در بررسی Dropbox ما بخوانید – همین پرونده را در حدود 15 دقیقه بارگذاری کنید.

بدون شک برخی از این واقعیت ها ناشی از این واقعیت است که ما هنگام تست FlipDrive با اتصال اینترنتی کند کار می کردیم ، اما احتمالاً بسیاری از این کارها با زیرساخت های محدود انجام می شود. FlipDrive فقط یک مرکز داده دارد که در نیویورک قرار دارد.

ما بارگیری پرونده های کوچکتر را نیز انجام دادیم و بیشتر آنها در حدود 30 ثانیه بارگذاری می شوند. با توجه به اینکه FlipDrive نمی تواند برای همگام سازی استفاده شود ، این سرعت ها باید به طور کلی خوب باشند. اگر یک فیلم خنده دار هستید که به دنبال جایی هستید تا فایلهای رسانه ای غول پیکر خود را ذخیره کنید ، مقاله ما را در مورد بهترین فضای ذخیره سازی ابری برای فیلم برای گزینه هایی که در واقع کار خواهد کرد ، بررسی کنید..  

امنیت & سیاست حفظ حریم خصوصی

FlipDrive درباره امنیت موجود در وب سایتش زیاد صحبت نمی کند. این ممکن است به این دلیل باشد که به نظر نمی رسد چیزهای زیادی درباره آن صحبت شود.

HTTP امن (HTTPS) با استفاده از SSL 128 بیتی ، امنیت انتقال فایل را ارائه می دهد. با این حال ، پرونده های شما به صورت رمزگذاری رمزگذاری نشده و در حالی که در سرورهای FlipDrive ذخیره می شوند رمزگذاری نمی شوند. این بدان معنی است که هر کارمند FlipDrive یا هرکسی که دسترسی غیرمجاز به سرورهای FlipDrive داشته باشد می تواند پرونده های شما را بدون نیاز به کلید رمزگشایی بخواند.

فقدان رمزگذاری سمت سرور باید به اندازه ای باشد که شما را از استفاده از FlipDrive برای ذخیره پرونده ها منصرف کند – با فرض هزینه ، ظرفیت ذخیره پایین و هیچ همگام سازی قبلاً این کار را نکرده اید.

اگر واقعاً می خواهید مطمئن شوید که پرونده های شما ایمن است ، تقریباً در مورد هر سرویس ذخیره سازی دیگر ابر ، یک کار بهتر انجام خواهد شد. با این حال ، در Cloudward.net ، ما از خدماتی که گزینه ای برای رمزگذاری دانش صفر هستند ، مانند Sync.com ، ارائه می دهیم..

FlipDrive همچنین تأیید هویت دو عاملی را ارائه نمی دهد ، این وسیله ای است برای اطمینان از اینکه کسی که رمز ورود شما را بدست می آورد ، نمی تواند بدون داشتن رایانه یا تلفن همراه خود وارد حساب شما شود..

عدم نسخه سازی پرونده ، که قبلاً نیز به آن اشاره کردیم ، همچنین به معنای امنیت کمتری در برابر حملات باج افزار است که با خراب کردن پرونده ها کار می کنند. با استفاده از نسخه ، اگر به چنین حمله ای برخورد کردید ، می توانید پس از حذف بدافزار متخلف ، فایل ها را به نسخه های غیر فاسد برگردانید.

مهمتر از همه اینها ، سیاست حفظ حریم خصوصی FlipDrive دارای موارد جنجالی بسیاری است ، از جمله حق نمایش تبلیغات شخص ثالث در رابط کاربری گرافیکی آنلاین. شرکت های موجود در پشت این تبلیغات می توانند کوکی ها را روی رایانه شما نیز قرار دهند:

خدمات FlipDrive برای نمایش تبلیغات در خدمات FlipDrive با شرکتهای تبلیغاتی شخص ثالث قرارداد می کند. شما موافقت می کنید که این شرکت ها ممکن است کوکی ها را روی رایانه شما قرار دهند ، و شما تأیید می کنید که خدمات FlipDrive از تلاش های معقول برای بدست آوردن محدودیت های قراردادی از طرف پیمانکاران خدمات تبلیغاتی ما استفاده می کنند تا از چنین کوکی ها فقط به منظور تحقق تعهدات تبلیغی خود به ما استفاده کنند..

واقعاً چیز خوبی برای گفتن در مورد رویکرد FlipDrive به امنیت وجود ندارد. اگر تصمیم به استفاده از آن دارید ، حداقل اطمینان حاصل کنید که اطلاعات حساس را ذخیره نمی کنید زیرا به نظر می رسد این سرویس به عنوان یک هدف آسان برای جرایم سایبری انجام می شود. همچنین ، برای جلوگیری از استراق سمع آنلاین ، از یک سرویس VPN در نظر بگیرید.

یکی از کسانی که در بهترین راهنمای VPN ما وجود دارد باید این ترفند را انجام دهد.  

پشتیبانی

برای آن لحظات DIY ، کمک زیادی از وب سایت FlipDrive نکنید. پایگاه دانش محدود به یک صفحه پرسش و پاسخ نازک است که فقط به سؤالات اساسی پاسخ می دهد. هیچ مقاله ای برای عیب یابی یا چگونگی چگونگی راهنمایی وجود ندارد.

اگر نمی توانید پاسخ سوالات خود را پیدا کنید ، لازم است مستقیماً با FlipDrive تماس بگیرید. هیچ گزینه پشتیبانی زنده مانند تلفن یا گپ وجود ندارد. همه تماس مستقیم به ایمیل متکی است.

تکنسین های پشتیبانی براساس وب سایت FlipDrive در پاسخگویی به ایمیل ها 24/7 کار می کنند. با این حال ، ما زمان پاسخ را با اخراج کردن یک ایمیل آزمایشی بررسی کردیم و خب ، ما هنوز منتظر هستیم.

نکته ای که ما را ناراحت کرد این است که FlipDrive پاسخی خودکار ارائه نداد و به ما اطلاع داد که درخواست پشتیبانی ما دریافت شده است. ما حتی با خدماتی که تمایل ندارند مشتریان خود را چند روز منتظر بمانند ، سطح اطمینان را ترجیح می دهیم.  

حکم

واقعاً هیچ کاری برای گفتن FlipDrive در هر سناریو وجود ندارد. در حالی که برنامه 10 گیگابایتی سخاوتمندانه به نظر می رسد ، محدودیت های اندازه پرونده و سایر محدودیت های ویژگی مانع از رقابت آن برنامه با پیشنهادات بهتر ذخیره سازی رایگان ، از جمله 10 گیگابایت فضای ذخیره سازی ابری رایگان می شود که می توانید از pCloud دریافت کنید.  

برنامه های اشتراک گران قیمت هستند و ظرفیت کافی برای استفاده مدرن را ندارند. حتی اگر با کمبود ارزش مطابقت دارید ، یک لیست دیگر از دلایل دیگر به دنبال مکان های شستشو ، از جمله:

  • هیچ همگام سازی پرونده ای وجود ندارد
  • نسخه ای وجود ندارد
  • رمزگذاری سمت سرور وجود ندارد
  • رمزگذاری خصوصی وجود ندارد
  • احراز هویت دو عاملی نیست
  • امنیت اشتراک فایل ضعیف است

FlipDrive همچنین با سرعت بارگذاری کند و خرابی های مکرر ، پرونده های بزرگ را به خوبی بر اساس آزمایش ما انجام نمی دهد.

بهترین چیزی که می توانیم در مورد FlipDrive بگوییم این است که نمونه خوبی برای چگونگی ساخت سرویس ذخیره سازی ابری نیست. بهترین توصیه های ذخیره سازی ابری ما را برای توصیه های مفید تر بررسی کنید ، این به شما کمک می کند تا خدمات ایده آل را برای نیازهای دقیق خود پیدا کنید.

البته ، ما خوشحالیم که ثابت کردیم که اشتباه است. آیا می توانید نظر ما را در مورد FlipDrive بپیچید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید. ممنون از خواندن.  

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me