Shadow vs Project xCloud در سال 2020: ماوس که بیداد می کند

Shadow یکی از بزرگترین نام ها در بازی های ابری و به دلایل خوب است. مجهز به دسک تاپ کامل ویندوز 10 و پشتیبانی از هر بازی که در سیستم عامل مایکروسافت اجرا شود ، این نزدیکترین چیزی است که ما برای بازی های محلی در ابر پیدا کرده ایم. 


سرویس بازی ابری مایکروسافت که هنوز منتشر نشده است ، Project xCloud ، به نوبه خود صلاحیت خود را دارد ، هرچند که هنگام پشتیبانی و عملکرد بازی تلاش می کند. در این هماهنگی Shadow vs Project xCloud ، ما می خواهیم این دو ویژگی را با یکدیگر مقایسه کنیم ، قیمت گذاری ، سهولت استفاده ، پوشش ، پشتیبانی از بازی ، پشتیبانی از پلتفرم و عملکرد.. 

قبل از غواصی ، حتماً به بررسی Shadow review و Project xCloud ما نگاهی بیندازید. اگرچه ما در اینجا به رقبای خود عمق می بخشیم ، بررسی های اختصاصی زمینه کمی بیشتر فراهم می کند ، و همچنین مقایسه ای با سایر بازارهای بازی ابری.

Setting Up a Fight: Shadow vs Project xCloud

ما در هفت دسته Shadow و Project xCloud را به حلقه می اندازیم ، هر کدام جنبه های مختلف بازی ابری را لمس می کنند. در هر دور ، ما به خدماتی که حاکمیت عالی است ، امتیاز می دهیم و هر کدام از این سرویس ها در پایان امتیاز بیشتری کسب کنند ، قهرمان ما خواهد بود. 

در هر دور ، ما رقبا را با نقطه مقایسه خواهیم کرد و می بینیم کدام گزینه بهتر است. متأسفانه ، همیشه برنده مشخصی نیست. همانطور که در مقایسه با اکثر نرم افزارها اتفاق می افتد ، اغلب باید به سایه های خاکستری رنگ بزنیم. برنده در یک گروه خاص بسته به عوامل مختلفی ممکن است برای شما متفاوت باشد. 

ما اغلب از پوشش به عنوان نمونه استفاده می کنیم. به عنوان مثال ، Project xCloud در مناطق بسیار بیشتری از Shadow در دسترس است. با این حال ، تا زمانی که شما در منطقه ای زندگی می کنید که Shadow از آن پشتیبانی می کند ، هیچ تغییری نخواهد کرد. به همین دلیل ، ما توصیه می کنیم که از طریق دور بخوانید تا ایده ای راجع به آنچه ما انجام دادیم به شما امتیاز دادیم.

1

کتابخانه بازی

داوری پروژه کتابخانه xCloud در حال حاضر پیچیده است. حدود 100 بازی در دسترس است که 50 بازی از آنها تنها چند ماه پس از پیش نمایش آغاز شده است. سرانجام این سرویس باید با Xbox Game Pass نیز ادغام شود و مجموع بازی ها را در جایی در همسایگی 300 بازی به همراه آورد. 

xcloud- بازی-کتابخانه

همه ضربات سنگین شخص ثالث از جمله Gears 5 و Halo: The Master Chief Collection حضور دارند. پروژه xCloud نیز از طرف شخص ثالث قابل توجه پشتیبانی می کند. می توانید بازی هایی مانند Tales of Vesperia و Bloodstained: Ritual of the Night را روی سرویس بارگذاری کنید. پس از اجرای برنامه ادغام Xbox Game Pass ، لیست حتی چشمگیرتر خواهد بود. 

هنوز هم ، هیچ اتفاقی برای Shadow نیست. همانطور که در مورد این مقایسه صحبت خواهیم کرد ، Shadow یک کامپیوتر کامل ویندوز 10 به شما می دهد ، بنابراین هر بازی که می توانید در ویندوز 10 بازی کنید ، می توانید در Shadow بازی کنید. این شامل عناوین کلاسیک از سرویس هایی مانند GOG ، و همچنین بازی های جدیدتری در Steam و Epic Games Store است. 

شما باید واقعاً آن بازی ها را بخرید ، دقیقاً مانند آنچه که باید با GeForce Now انجام دهید (بررسی GeForce Now ما را بخوانید). مشخص نیست که آیا شما نیاز به خرید بازی با Project xCloud دارید ، اما شرط بندی مطمئن است. 

هنوز هم ، شکایت کردن از اینکه Xbox Game Pass روی میز است ، دشوار است. مایکروسافت ادعا کرده است که Game Pass و xCloud مشترکاً مشترک هستند و یک کتابخانه بزرگ از بازی ها را به صورت رایگان به شما ارائه می دهند ، مانند PlayStation Now این کار را انجام می دهد (بررسی PlayStation Now ما را بخوانید). 

shadow-slider1

ما فقط فرض می کنیم. همانطور که اکنون ایستاده است ، Project xCloud هنگام پشتیبانی از بازی ، نمی تواند با Shadow مقایسه کند. به سادگی بازی های بیشتری در رایانه شخصی وجود دارد و Shadow به شما امکان می دهد همه آنها را بازی کنید.

Round: Game Point Point برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

2

قیمت گذاری

صحبت در مورد قیمت گذاری دشوار است زیرا هر دو رقبای ما کمی در دوره انتقال هستند. Shadow به تازگی ساختار قیمت گذاری خود را بازنگری کرده و دو رده جدید خدمات و افزایش اندک قیمت را اضافه کرده است. پروژه xCloud ، که در حال حاضر فقط با یک پیش نمایش محدود در دسترس است ، هیچ قیمتی ندارد. 

با شروع از آنجا ، تنها راه تجربه xCloud پرتاب نام شما در کلاه و عبور از انگشتان دست است. بتا محدود به آهستگی به کاربران امکان می دهد تا آنچه مایکروسافت روی آن کار می کند را تجربه کنند. به گفته این ، ما نمی دانیم که کاربران جدید مایکروسافت هنگام ارسال دعوت نامه چه تعداد جدید را می پذیرند. 

ما نتوانیم حدس بزنیم که با وضعیت فعلی بازی های ابری بسیار خوب شده ایم. با فرض اینکه مایکروسافت تصمیم به جمع آوری کلیه خدمات آنلاین Xbox خود بگذارد ، انتظار داریم قیمت ماهانه حدود 20 تا 25 دلار باشد. این گران تر از Google Stadia است (بررسی Google Stadia ما را بخوانید) ، اما با توجه به اینکه پروژه xCloud چقدر باید ارائه دهد ، شکایت کردن سخت است.

خوشبختانه ، ما شماره هایی برای Shadow داریم. تنها برنامه موجود در زمان نوشتن ، Boost ، با پرداخت سالانه 11.99 دلار در ماه و در صورت رفتن ماه به ماه 15 دلار تمیز اجرا می شود. برای آن قیمت ، شما در حال دریافت جریان 1080p و فضای ذخیره 256 گیگابایتی و همچنین اتصال شبکه استاندارد 1Gbps هستید.

دو ردیف جدید ، Ultra و Infinite ، پشتیبانی از قیمت و رزولوشن را افزایش می دهند. این برنامه ها پشتیبانی از رزولوشن 4K و پایین آمدن ظرفیت ذخیره سازی به ترتیب 512 GB و 1TB را ارائه می دهند. متأسفانه ، آنها گران هستند و در حال حاضر در دسترس نیستند. به عنوان مثال ، طرح بی نهایت هنگامی که صورتحساب ماه به ماه یک بار منتشر شود ، 49.99 دلار هزینه خواهد داشت. 

Project xCloud در حال حاضر از لحاظ فنی آزاد است ، اما با فرض اینکه شما می توانید در لیست آزمایش کنندگان مایکروسافت قرار بگیرید. Shadow در پایان گران قیمت چیزهاست ، حتی بیشتر از Vortex (بررسی Vortex ما را بخوانید). اگر چه برای این مقایسه ، این برنده کاملاً است زیرا واقعاً برای خرید در دسترس است.

دور: قیمت گذاری برای Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

3

امکانات

در مورد ویژگی های پروژه xCloud در مورد ویژگی های زیادی صحبت نمی شود زیرا مایکروسافت هنوز هم در کارکردن این سرویس متمرکز است ، نه اینکه آن را با امکانات خوبی درآورد. با این وجود ، برخی از فناوری جالب در پشت xCloud وجود دارد. همانطور که به دور “پوشش” خواهیم رسید ، سرورهای xCloud از شبکه جهانی سرورهای لاجورد مایکروسافت استفاده می کنند. 

هر سرور xCloud شکاف های چهار کنسول Xbox One S را در خود جای داده است. اگرچه بازی ها از طریق تلفن بسیار عالی به نظر می رسند ، اما Xbox One S شروع به نمایش سن خود می کند ، خصوصاً در زمان بار. این یک هارد دیسک سنتی است ، نه SSD. 

همانطور که در بهترین راهنمای SSD خارجی ما مشاهده می کنید ، این بدان معنی است که بسیار کند است. شما نمی توانید مانند یک کنسول محلی ، هارد اکسترنال را ببندید (بهترین راهنمای بیرونی ما را برای راهنمای Xbox One بخوانید)..

xcloud-4

از آنجا که xCloud در اصل Xbox One در ابر است ، شما تمام ویژگی هایی را که در کنسول مایکروسافت وجود دارد شامل دوستان ، دستاوردها ، جوایز مایکروسافت و فروشگاه است. فقدان پشتیبانی کنترلر شخص ثالث یا پشتیبانی از صفحه کلید و ماوس ، اما می تواند مانع از این کار شود. 

Shadow پر از ویژگی هایی است که هیچکدام از آنها Shadow در واقع ساخته نشده است. این سرویس در واقع یک رایانه شخصی ویندوز 10 در ابر است ، بنابراین به تمام ویژگی های ویندوز و همچنین به هر برنامه کاربردی روی سیستم عامل دسترسی دارید. Shadow حتی یک اتصال شبکه 1Gbps را نیز فراهم می کند ، بنابراین مرور اینترنت روی میز است. 

تنظیمات سایه-ویندوز

چشمگیرتر پشتیبانی محیطی Shadow است. مهم نیست که از طریق یک USB یا Bluetooth متصل شوید ، بازی ها برای بازی با صفحه کلید و ماوس یا کنترل کننده مورد نظر شما آماده هستند. Remapping از طریق برنامه های Windows نیز انجام می شود. به عنوان مثال ، می توانید از پروفایل های کنترل کننده Steam در بازی هایی استفاده کنید که در غیر این صورت به کیبورد و ماوس نیاز دارند. 

در حال حاضر ، شما با استفاده از ویندوز 10 قفل شده اید ، که به سختی شکایتی است ، با توجه به اینکه می توانید دستگاه راه دور خود را به هر روشی که دوست دارید پیکربندی کنید. با این وجود ، Shadow می گوید در تلاش است تا پشتیبانی لینوکس را اضافه کند. 

دور: ویژگی های Point for Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

4

کارایی

این دور جالب است زیرا Shadow و Project xCloud در بازارهای مختلف هدف قرار می گیرند. xCloud به سادگی روشی متفاوت برای استفاده از Xbox One شما است ، نه راهی برای جایگزینی آن. سایه ، از سوی دیگر ، به کسانی که فکر نمی کنند کاملاً کنسول را برش دهند ، تمرکز دارد و روی یک تجربه بازی کاملاً کامل در ابر متمرکز است. 

xcloud-2

با شروع پروژه xCloud ، ما با اتصال WiFi 5 گیگاهرتز آزمایش کردیم. از آنجا که xCloud برنامه PC ندارد ، ما نتوانستیم با استفاده از یک اتصال سخت سیم کشی تست کنیم. با بازی Halo 5 ، Gears 5 و Forza Horizon 4 ، ما به موارد بسیار کمی رسیدیم. هیچ تاخیری در ورودی وجود ندارد ، و آثار باستانی پخش شده اندک و فاصله زیادی بین یکدیگر دارند. 

براساس آزمایش ما ، قدرت سیگنال بزرگترین عامل xCloud است. به سرعت بیشتری نسبت به تبلیغات مایکروسافت نیز نیاز خواهید داشت. ما با سرعت بارگیری 60 مگابیت در ثانیه تست کردیم که بسیار بیشتر از توصیه مایکروسافت است. حتی در آن زمان ، ما به اعلان های ضعیف سیگنال رسیدیم و فریم ها را رها کردیم. 

xcloud-1

علاوه بر این ، به نظر نمی رسد که مقیاس گذاری بر اساس قدرت سیگنال انجام شود. اکثر خدمات بازی ابری ، کیفیت جریان فیلم را برای قرار دادن سیگنال های ضعیف کاهش می دهد. در مورد xCloud ، هنگامی که سیگنال ما از بین می رود ، این بازی لکنت می کند یا کاملاً قفل می شود. 

سایه چنین مشکلی ندارد. ما Doom 2016 ، Counter-Strike: Global Offensive و Cuphead را روی یک سیم بی سیم و بی سیم آزمایش کردیم و در هر دو مورد ، Shadow یک تجربه محلی تقریباً را تجربه کرد. در خارج از مصنوعات جریان گاه به گاه ، ما سخت می توانیم آن را جدا از رایانه بازی بگوییم. 

Shadow همانند Android نیز کار کرد ، اگرچه ما از عدم کنترل صفحه نمایش ناامید شدیم. برای تایپ کردن ، باید از انگشت خود استفاده کنید تا مکان نما و صفحه کلید Android خود را انتخاب کنید. با توجه به چگونگی صفحه نمایش های کوچک تلفن همراه ، اغلب به یکباره بیش از حد روی صفحه نمایش وجود دارد که هنگام تلاش برای راه اندازی یک بازی آزار دهنده است. 

هنوز تکذیب نمی شود که Shadow این لبه را داشته باشد. از بین تمام سرویس های بازی ابری که ما آزمایش کرده ایم ، Shadow به ارائه یک تجربه محلی در ابر نزدیکتر می شود و خدماتی مانند Blacknut را شرم می کند (بررسی Blacknut ما را بخوانید).

Round: Point Performance برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

5

پشتیبانی از بستر های نرم افزاری

Project xCloud در یک سیستم عامل موجود است: Android. اگر در پیش نمایش پذیرفته شوید ، به دستگاهی با Android 6.0 یا بالاتر و بلوتوث 4.0 یا بالاتر نیاز خواهید داشت. شما نمی توانید از کنترل کننده های شخص ثالث در طول پیش نمایش استفاده کنید. اگر می خواهید بازی های Xbox را انجام دهید ، به یک کنترلر Xbox One نیاز خواهید داشت. 

پشتیبانی از Shadow بسیار گسترده تر است و برنامه های بومی برای Windows ، macOS ، Linux ، Android و iOS وجود دارد. این تیم روی برنامه های تلویزیون های هوشمند نیز کار می کند ، به این معنی که باید بتوانید بازی ها را در هر صفحه در خانه خود بارگیری کنید. 

این یک مقایسه ناعادلانه است زیرا Project xCloud در پیش نمایش است. با این وجود ، مایکروسافت قبل از پشتیبانی از وسعت سیستم عامل هایی که Shadow انجام می دهد ، مسیری طولانی دارد. برای ما iOS و پشتیبانی تلویزیون هوشمند تفاوت هایی را ایجاد می کند. Shadow تنها سرویس پخش بازی است که در حال حاضر از این سیستم عامل ها پشتیبانی می کند.

دور: نقطه پشتیبانی بستر های نرم افزاری برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

6

راحتی در استفاده

پروژه xCloud در حال حاضر بسیار لخت است و به همین ترتیب ، استفاده از آن بسیار آسان است. با این وجود ، رویکرد متفکر مایکروسافت برای طراحی با برنامه xCloud و Xbox One برای انتشار کامل به ما امید می دهد. برنامه تلفن همراه – تنها پلتفرمی که هم اکنون در دسترس است – صرفاً روی بازی ها متمرکز شده است. 

می توانید لیست را مرور کنید ، بازی های اخیراً بازی شده خود را مشاهده کرده و عنوان را جستجو کنید. خارج از آن ، یک برگه بازخورد وجود دارد ، اما این است. پروژه xCloud مطمئناً استخوان آور است ، اما مایکروسافت هنوز بیشتر از سایر سرویس های بازی ابری انجام می دهد. به عنوان مثال ، PlayStation Now فاقد نوار جستجو در برنامه PC است و GeForce Now صفحه کتابخانه اختصاصی ندارد (بررسی PlayStation Now ما را بخوانید). 

xcloud-3

سایه بیشتر درگیر است ، اما هنوز هم به همین راحتی قابل استفاده است. هنگام ثبت نام ، می توانید نحوه نصب ویندوز را پیکربندی کنید یا با نصب توصیه شده Shadow بروید. پس از آن ، یک بازی انتظار است. ما مجبور شدیم حدوداً یک ساعت در انتظار بمانیم تا Shadow ایمیلی را برای ما بفرستد که دستگاه راه دور ما آماده باشد. 

ثبت نام سایه

پس از آن ، هرچند ، شما آماده رفتن هستید ، نیازی به به روزرسانی ویندوز یا درایور ندارید. اگرچه شما می توانید بلافاصله به ویندوز پرش کنید – سایه به راحتی یک لانچر برهنه دارد – نمی توانید شروع به بازی کنید. اشتراک شما دارای فضای محدودی برای ذخیره سازی است ، بنابراین قبل از بازی کردن باید بازی ها را بارگیری کنید. 

تجربه ویندوز بسیار عالی است. در خارج از برخی کلید های میانبر مخصوص Shadow ، می توانید از میانبرهای ویندوز به طور کامل استفاده کنید. علاوه بر این ، می توانید با سهولت بین پنجره Shadow و جلسه محلی خود گذر کنید. سایه نیازی به مجوز ورودی خاصی ندارد. 

راه اندازی سایه

قابل استفاده بودن ، Shadow پیچیده تر از ویندوز نیست. با این حال ، به عنوان یک سرویس بازی ابری ، مشکلی وجود دارد. سرویس هایی مانند Stadia و Project xCloud خیلی خوب کار می کنند ، زیرا می توانید یک بازی را فوراً راه اندازی کنید ، بدون نیاز به نصب و راه اندازی مجدد. برای اینکه از سایه شفافی برخوردار باشد ، باید به صورت دیگری به مسئله نزدیک شود. با این حال ، این یک مزاحمت را در تجربه قرار می دهد. 

با این حال ، برای ما دشوار است که برنده xCloud باشیم. اگرچه برنامه تلفن همراه برای آنچه که هست چشمگیر است ، اما خیلی زیاد نیست. Shadow ، به عنوان یک محصول تجاری ، می تواند طراحی خود را منعکس کند ، با وجود این که باید منتظر نصب بازی ها باشید.

دور: سهولت استفاده از نقطه برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

7

پوشش

مانند قیمت گذاری و پشتیبانی بازی ، ما در مورد پوشش Project XCloud با اطلاعات محدود کار می کنیم. پیش نمایش محدود به ایالات متحده ، انگلیس ، کانادا و کره جنوبی است. کره جنوبی گنجاندن جالب توجه است زیرا بیشتر سرویس های پخش بازی گذشته بازارهای آسیا را از دست داده اند. 

با راه اندازی ، XCloud به سرعت کره زمین را می پیچد. شبکه جهانی لاجورد مایکروسافت در حال حاضر 140 کشور را ارائه می دهد ، و اگرچه بیشتر این مراکز داده هنوز برای xCloud مورد استفاده قرار نمی گیرند ، مایکروسافت می گوید که در آینده خواهند بود. مراکز Azure با سرورهای xCloud در حال حاضر شامل آمریکای شمالی ، اروپا و آسیا هستند. 

xcloud-azure-server-network

حتی با محدوده محدود xCloud در طول بتا ، وقتی پوشش می دهد سایه را از بین می برد. Shadow فقط قاره ایالات متحده را پشتیبانی می کند ، و حتی پس از آن ، تنها 38 کشور از این ایالات به طور کامل پشتیبانی می کنند. سایه بقیه را حالت های “حالت اکتشاف” قرار می دهد ، که شامل واشنگتن ، آیداهو ، مونتانا ، یوتا ، آریزونا ، کلرادو ، وایومینگ ، آلاباما ، جورجیا و فلوریدا می شود.. 

این بدان معناست که کاربران در آن ایالت ها تجربه ای مبتنی بر زیرساخت ها ، زمین و سایر عوامل را ندارند. شما هنوز هم می توانید Shadow را بخرید ، اما به تأخیر ورودی بیشتر و افت اتصال بالقوه مستعد خواهید بود. در مورد پشتیبانی بین المللی ، Shadow هنوز چیزی اعلام نکرده است. 

اگرچه Shadow به ایالات ای که کاملاً از آن پشتیبانی می کنند ، کمک می کند ، اما به اندازه xCloud گسترده نیست ، و با توجه به اینکه هنوز مایکروسافت سرویس پخش بازی خود را راه اندازی نکرده است ، بسیار شرم آور خواهد بود. به همین دلیل ، ما به تیم Xbox توجه می کنیم.

دور: نقطه پوشش برای Project xCloud

لوگوی بازی Shadow Cloud
آرم xCloud پروژه

8

افکار نهایی

در یک زمین لغزش ، سایه در شش دوره از هفت دور ما موفق شد پیروز شود و Project xCloud را تنها در یک گروه پشت سر بگذارد. این چندان ما را غافلگیر نخواهد کرد ، با دیدن اینکه Shadow محصولی در دسترس تجاری است و Project xCloud هنوز در بتا است. صرف نظر از این ، سایه برنده ما است. 

برنده: سایه

حتی اگر xCloud هنوز در بتا است ، بزرگترین مسئله ما عملکرد است. مایکروسافت کار خود را در محکم کردن سرویس بخصوص هنگام اتصال ضعیف قطع کرده است. هرچند که مشکلات عملکرد حل شود ، بسیار چشمگیرتر و قادر به رقابت با ، اگرچه فراتر از آن نیست ، سایه خواهد بود. 

آیا موافقید که Shadow بهتر است؟ آیا به اندازه کافی خوش شانس بودید که به Project xCloud دسترسی پیدا کنید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map