Shadow vs GeForce Now: بهترین بازی Cloud برای سال 2020

بازی Cloud یک فناوری جدید و نوظهور است که شرکت هایی مانند انویدیا ، مایکروسافت و گوگل کلاه های خود را به داخل رینگ انداخته اند. علیرغم منابع بی پایان به سمت این سرویس های جدید ، سیستم عامل های بازی ابری که سالها در آن وجود داشته است ، هنوز هم سگ های بزرگ را نشان می دهند که رئیس. 

به همین دلیل تصمیم گرفتیم که یک تازه وارد و شخصی را از گارد قدیمی وارد مسابقه کنیم. در این مقایسه Shadow vs GeForce Now ، ما در حال تسلط بر پول هستیم تا ببینیم که کدام یک عالی است. طی یک دور از دور ، ما دو نکته را برای مقایسه ، پشتیبانی از بازی ، سهولت استفاده ، عملکرد ، پوشش و موارد دیگر مقایسه خواهیم کرد.. 

اگر می خواهید در مورد هر یک از خدمات اطلاعات بیشتری کسب کنید ، حتماً بررسی Shadow ما و بررسی Nvidia GeForce Now را بخوانید. همچنین ، حتما بهترین راهنمای بازی ابری ما را بخوانید تا از آنچه در هنگام داوری یک سرویس جستجو می کنیم ، ایده بگیرید.

Setting Up a Fight: Shadow vs GeForce Now

ما Shadow و GeForce Now را به حلقه می اندازیم تا ببینیم کدام یک از هفت دور در صدر قرار دارد. هر دور یک امتیاز دارد و ما هر وقت می خواهیم برای رقبا امتیاز کسب می کنیم. در پایان ، ما نمرات را برای دیدن کدامیک از این سرویس های بازی ابری بهتر نشان می دهیم. 

با این حال ، همانطور که در همه مقایسه های ما می گوییم ، بهتر است خواندن هر بخش را صرفاً اسکی برای برندگان کنید. دورهای دور وجود دارد که تمرکز سنگینی بر ترجیح شخصی دارند و با دو سرویس قطبی به عنوان رقبای ما ، این موارد تغییر می کند. 

به عنوان مثال ، Shadow و GeForce Now رویکردهای متفاوتی برای قیمت گذاری دارند ، بنابراین برنده در آن دور بسته به بودجه شما ممکن است برای شما متفاوت باشد. 

در مقایسه با سایر خدمات بازی ابری ، Nvidia GeForce Now و Shadow در صدر بسته هستند ، بنابراین اشتباه کردن با هر کدام کار سخت نیست. این گفته است که ، بر اساس آزمایش ما ، مطمئناً یک مزیت دارد.

1

کتابخانه بازی

شاید بزرگترین تفاوت بین Shadow و GeForce Now در کتابخانه بازی ها باشد. با GeForce Now شروع می شود و فقط از بازی ناشران پشتیبانی می کند که برای ادغام در سرویس انتخاب شده اند. 

اگرچه این مورد برای اکثر سرویس های بازی ابری صادق است ، چندین ناشر بازی های خود را از این سرویس در ماه های اخیر بیرون کشیده اند و آینده کتابخانه بازی GeForce Now را نامشخص قرار داده اند.

geforce-now-metro

GeForce Now حتی با انتشار ناشرانی مانند Bethesda ، عناوین خود را از قفسه های مجازی بیرون می کشد ، اما از بسیاری از بازی ها پشتیبانی می کند. عناوین رقابتی مانند Fortnite و Counter-Strike: Global Offensive در دسترس است و همچنین چندین بازی کوچکتر از جمله Celeste ، Salt و Sanctuary و Torchlight II.

اگرچه بر خلاف PlayStation Now ، شما باید مجوز آن بازی ها را داشته باشید (بررسی PlayStation Now ما را بخوانید و قطعه GeForce Now vs PlayStation Now را بخوانید). GeForce Now تعداد معدودی از سیستم عامل DRM را پشتیبانی می کند ، از جمله Epic Games Launcher ، Uplay و البته Steam. 

با این حال ، فقط عناوین خاصی از پشتیبانی از سیستم عامل DRM برخوردار هستند. اگر شما یک بازی را روی سکویی دارید که GeForce Now از آن پشتیبانی نمی کند ، حتی اگر به طور عادی از آن بازی پشتیبانی کند ، از شانس نیستید. 

سایه بسیار بخشنده تر است. به جای پشتیبانی فقط از بازی های خاص ، Shadow نصب کامل ویندوز در ابر را به شما می دهد. این بدان معناست که هر بازی ای که بطور معمول بر روی رایانه شخصی قابل اجرا باشد می تواند روی Shadow اجرا شود. مانند GeForce Now ، برای انجام هر بازی خاص به یک مجوز دیجیتال نیاز خواهید داشت ، اما در مورد اکثر خدمات بازی ابری صادق است. 

shadow-slider1

خارج از پشتیبانی به معنای واقعی کلمه در هر بازی در رایانه شخصی ، رویکرد Shadow در مورد سیستم عامل های DRM مزایای زیادی دارد. اگر متعلق به خود هستید ، بگویید Witcher 3 در GOG و نه در Steam ، مشکلی با سایه نیست. با وجود GeForce Now ، اینگونه است که Witcher 3 فقط در Steam پشتیبانی می شود. 

به همین ترتیب ، شما می توانید بازی های رایگان DRM را نیز در Shadow انجام دهید ، چیزی که سایر سیستم عامل های بازی ابری از دست نمی دهند. تفاوت ظریف رویکرد بین Shadow و GeForce Now هنگام پشتیبانی از بازی ، همه چیز را تغییر می دهد. با آینده نامشخص GeForce Now و پشتیبانی بی پایان عنوان Shadow ، برنده این دور مشخص است. 

Round: Game Point Point برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

2

قیمت گذاری

Shadow اخیراً قیمت های جدیدی را معرفی کرده است ، و Nvidia GeForce Now فقط بتا آزاد و بسته ای را رها کرده است ، بنابراین صحبتهای زیادی در مورد این دور وجود دارد. 

GeForce Now که با ساده تر کردن این دو شروع می شود ، در زمان نوشتن دارای دو ردیف اشتراک است. نسخه رایگان وجود دارد که شامل طول جلسه محدود و دسترسی استاندارد به بازی ها است ، و همچنین یک نسخه پولی که شامل موارد اضافی است. 

به ازای 5 دلار در هر ماه ، دسترسی به اولویتها به بازیها را بدست می آورید – یعنی نیازی به صف کردن ندارید – طول جلسه تا شش ساعت ، ردیابی اشعه در زمان واقعی و یک دوره مقدماتی 90 روزه رایگان. نسخه رایگان ، از طرف دیگر ، فقط جلسات بازی یک ساعته و دسترسی استاندارد را ارائه می دهد ، بنابراین بسته به تقاضای شما ممکن است منتظر بازی های خاص باشید.. 

هرچند یک قیمت بزرگ با قیمت گذاری Nvidia GeForce Now وجود دارد: تغییر می کند. برنامه بنیانگذاران 5 دلار در هر ماه فقط 12 ماه قابل اجرا است. پس از آن دوره ، مشترکان باید هر آنچه که انویدیا تصمیم به اتهام در آن زمان را بپردازد ، بپردازند ، که احتمالاً بالاتر از قیمت فعلی خواهد بود.

قیمت گذاری باعث می شود GeForce Now کمتر مانند یک محصول کاملاً رها شده و بیشتر شبیه بتا پرداخت شده باشد. اگرچه بسیاری از سوپر مارکت ها کار شده اند – ما بعدا در مورد آن صحبت خواهیم کرد – قیمت گذاری محدود زمان نشان می دهد که انویدیا در حال جابجایی GeForce Now به بازار است و بعداً اقتصاد را مشخص خواهد کرد. احتمالاً پاسخی به Google Stadia است (بررسی Google Stadia و مقایسه Google Stadia در مقابل GeForce Now ما را بخوانید). 

قیمت گذاری جدید سایه

Shadow اخیراً ساختار قیمت گذاری خود را بازسازی کرده و بسته به بودجه شما ، تنوع بسیار بیشتری را ارائه می دهد. اگرچه بسیار گران تر از GeForce Now است ، سایه دسکتاپ کامل ویندوز 10 را ارائه می دهد. بعلاوه ، قیمت گذاری فعلاً ثابت است. نیازی نیست بعد از یک سال از پرش قیمت اشتراک خود نگران باشید. 

سه برنامه وجود دارد ، اما فقط یک در زمان نوشتن در دسترس است. برنامه Boost بین 15 تا 12 دلار در هر ماه بسته به اینکه سالانه رو به جلو خریداری می کنید یا ماهانه هزینه آن را می پردازید ، هزینه دارد. 

با این قیمت ، شما می توانید معادل GTX 1080 ، با پشتیبانی از بازی های کامل HD با سرعت 60 فریم در ثانیه بدست آورید. مشترکان Boost همچنین 256 گیگابایت حافظه را از دروازه دریافت می کنند و گزینه ارتقا آن نیز وجود دارد. 

برنامه های Ultra و Infinite هنوز در دسترس نیستند – Shadow لیست انتظار را دارد – اما آنها به روش های مختلفی از Boost بهبود می یابند. هر دو برنامه برای بازی های 4K با ردیابی در زمان واقعی رتبه بندی شده اند ، و آنها با یک نسخه ی ذخیره سازی همراه هستند تا بوت شوند. این برنامه ها برای برنامه ریزی در ماه مه تنظیم شده است ، بنابراین اگر در لیست انتظار ثبت نام کنید می توانید بلافاصله به آنها دسترسی پیدا کنید. 

این دور دشوار است. بدون شک سایه گران تر است ، اما این تنها به این دلیل است که انویدیا هنوز قیمت خود را برای GeForce Now به طور کامل منتشر نکرده است. اگر هزینه پرداخت می کنید ، سایه شرط امن تر است. گفت: GeForce Now یک برنامه رایگان دارد و Shadow نمی کند. این کافی است تا GeForce Now را در این دور روی هیئت مدیره قرار دهید. 

دور: نقطه قیمت گذاری برای GeForce Now

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

3

امکانات

وقتی صحبت از بازی ابری می شود ، ویژگی ها یک دهم است که شرکت ها در حال بازاریابی امتیاز فناوری برای فناوری هستند که فقط پای خود را از زمین خارج می کند. هنوز دو رقیب ما پیشنهادات منحصر به فردی دارند که آنها را از بقیه بازار جدا می کند.

حتی با هوپلا بازاریابی ، Shadow مهمترین ویژگی را از هر سرویس بازی ابری دارد: یک دسک تاپ کامل ویندوز 10. هنگام خرید به Shadow ، شما فقط توانایی بازی کردن بازی ها را در ابر خریداری نمی کنید. در عوض ، شما در حال دسترسی به یک دسک تاپ از راه دور شخصی با قدرت بالاتر هستید.

تنظیمات سایه-ویندوز

هر کاری را که می توانستید در یک رایانه عادی انجام دهید ، می توانید با Shadow (خارج از تورنت) انجام دهید. کامپیوتر از راه دور شما با سخت افزار دیگری که کامپیوتر بازی نیز در آن قرار دارد ، همراه است. با برنامه های رده بالا ، Shadow از ردیابی اشعه در زمان واقعی با معادل Titan RTX ، 32 گیگابایت رم و شبکه گیگابیت پشتیبانی می کند.. 

Nvidia GeForce Now به پخش بازی محدود شده است ، اما این مزایای آن را دارد. یعنی ، بازی ها به صورت خودکار از حالت دریافت دریافت می شوند و به همین ترتیب می توانید از آن استفاده کنید. فضای ذخیره سازی برای نگرانی وجود ندارد. یکی از اشکالاتی که در مورد Shadow وجود دارد این است که بازی ها فضای ذخیره سازی را روی رایانه راه دور شما می گیرند. 

GeForce Now مانند Shadow ، از ردیابی اشعه در زمان واقعی نیز پشتیبانی می کند ، که با توجه به انویدیا ، GPU هایی را که می توانند آن فناوری را پمپاژ کنند ، تعجب آور نیست. جالب ترین ویژگی GeForce Now نحوه ادغام آن با سایر خدمات Nvidia است. به عنوان مثال Nvidia Highlights به شما امکان می دهد فیلم گیم پلی خود را به راحتی ضبط و به اشتراک بگذارید.

اگرچه این یک ویژگی خوب برای شماست ، اما هیچ دور مسابقه ای وجود ندارد. Shadow با پشتیبانی تقریبا تقریبا همه برنامه های Windows در خارج از بازی ها ، GeForce Now و سایر موارد را ارائه می دهد. 

دور: ویژگی های Point for Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

4

کارایی

با بازی های ابری در وضعیت فعلی خود ، همه چیز به عملکرد خود می رسد. خوشبختانه GeForce Now و Shadow جزء بهترین ها هستند و گزینه هایی مانند Vortex و Blacknut را در گرد و غبار قرار داده اند (بررسی Vortex و بررسی Blacknut ما را بخوانید). با این وجود ، Shadow هنگام وفاداری گرافیکی ، حاشیه ای دارد.

همه چیز را عادلانه نگه داریم ، ما Doom ، Cuphead و Counter-Strike: Global Offensive را در هر دو سرویس آزمایش کردیم. GeForce اکنون حتی با عملکرد سریع Doom به راحتی با هر یک از عناوین همراه بود. CS: GO چند سکسکه ارائه داد ، و آن را برای بازی های رقابتی نامناسب می کند. برای برخی از مسابقات گاه به گاه ، عملکرد خوب است. 

بزرگترین مشکلی که با آن روبرو شدیم تأخیر ورودی در منوها بود. اگرچه به ندرت متوجه هر بازی حیرت انگیزی می شویم ، مکان نما ما فقط کمی در فهرست ها عقب می ماند. این یک مسئله کوچک است ، اما به اندازه کافی نشان می دهد که شما یک بازی را در ابر بازی می کنید ، نه به صورت محلی. 

ما همچنین از دیدن بازی هایی که به صورت کامل HD اجرا می شوند و نه 4K ناامید شدیم. بتا Nvidia GeForce Now از وضوح تصویری کاملاً چشمگیر پشتیبانی می کند.

geforce-now-slider2

از طرف دیگر سایه از تجربه بازی محلی غیرقابل توصیف بود. در Doom ، ما به راحتی توانستیم 120fps را در 1080p و 60fps در 4K بزنیم. CS: GO و Cuphead نیز عالی عمل کردند. اگرچه خطایی گاه به گاه در جریان وجود داشت ، برای شکستن این تجربه کافی نبود. 

نصب و راه اندازی بخار سایه

این احساس واقعاً یک به یک از یک تجربه بازی محلی بود و با تمام گزینه های گرافیکی که یک بازیکن رایانه شخصی می خواست متناسب باشد. در حال حاضر ، Shadow پلت فرم قطعی بازی ابری است ، گزینه هایی مانند Google Stadia و GeForce اکنون بیش از چند سال از تاریخ به نظر می رسند (مقایسه Google Stadia vs Shadow ما را بخوانید). 

Round: Point Performance برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

5

پشتیبانی از بستر های نرم افزاری

یکی از نقاط فروش بازی های ابری ، امکان انجام بازی در هر دستگاه مورد نظر شماست. خوشبختانه ، Shadow و GeForce Now این را می دانند و از سیستم عامل عالی پشتیبانی می کنند. با شروع دومی ، می توانید GeForce Now را در ویندوز ، macOS ، Nvidia Shield ، دستگاه های اندرویدی با 2 گیگابایت حافظه یا بیشتر و Android 5.0 یا بالاتر نصب کنید.. 

GeForce Now حتی با وجود این سیستم عامل ها ، چند سیستم عامل از دست رفته است که مهمترین آنها لینوکس و iOS است. Shadow از آن سیستم عامل ها و حتی بیشتر پشتیبانی می کند. در حال حاضر مشتریانی برای Windows ، macOS ، Android ، Android TV ، iOS و Linux وجود دارد. همچنین در آینده برنامه هایی وجود خواهند داشت که به تلویزیون های هوشمند ال جی می روند. 

Shadow لیست طولانی تری از سیستم عامل های پشتیبانی شده دارد ، اما ادغام نهایی آن با تلویزیون های هوشمند تفاوت را برای ما ایجاد می کند. قابلیت راه اندازی یک برنامه در تلویزیون هوشمند شما و شروع به بازی بازی های رایانه ای بدون سخت افزار اضافی ، چیزی است که بازی ابری به آن مربوط می شود. در زمان نگارش ، Shadow تنها شرکتی است كه به دنبال تحقق آن رویای است.

دور: نقطه پشتیبانی بستر های نرم افزاری برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

6

راحتی در استفاده

GeForce Now در حالی که در مرحله بتا قرار داشت ، چند مسئله داشت ، یعنی زمانی که نوبت به سازماندهی بازی های شما رسید. از زمان انتشار ، انویدیا از یک سرویس UI کاملاً جدید استفاده کرده است و اگرچه بسیاری از موضوعات اصلی ما حل شده بودند ، اما تعداد کمی از اخبار وجود دارد. GeForce Now اضافه کردن بازی های جدید به کتابخانه شما را آسان نمی کند. 

این فرآیند به این صورت عمل می کند: شما یک بازی را می خواهید به کتابخانه خود اضافه کنید ، روی یک دکمه “به علاوه” کلیک کرده و در صفحه اصلی به بخش اضافه می شود. این یک روند ساده است ، اما به یک اشتباه است. یک کتابخانه اختصاصی یا صفحه بازی پشتیبانی نشده وجود ندارد ، به این معنی که نمی توانید بازی ها را در کتابخانه خود فیلتر کنید یا موارد جدیدی را کشف کنید. همه چیز از طریق نوار جستجو اداره می شود.

geforce-now-metro

به نظر کوچک است ، اما در عمل ، نداشتن یک صفحه اختصاصی کتابخانه ، UI GeForce Now را احساس می کند که پخته شده است. کتابخانه شما به صورت کشویی ، پنج بازی به طور همزمان نشان داده شده است. اگرچه برای 15 یا 20 بازی خوب است ، اگر کتابخانه ای داشته باشید ، مثلاً 100 یا بیشتر ، کتابخانه ای آشکار می شود. سفر کردن با بازی های خود در یک زمان پنج بار فقط آزار دهنده است. 

بازی Geforce-اکنون-گسترش یافته است

استفاده از Shadow بسیار ساده تر است زیرا فقط ویندوز است. روند ثبت نام بدون درد است ، و Shadow می پرسد که در کجا قرار دارید و چگونه می خواهید ویندوز نصب کنید. در غیر این صورت ، تنها کاری که باید انجام دهید اینست که ایمیل خود را تأیید کنید و برنامه Shadow را نصب کنید.

ثبت نام سایه

با این حال شما نمی توانید بلافاصله بازی را شروع کنید. Shadow مدتی طول می کشد تا ویندوز را نصب کرده و همه چیز را پیکربندی کنید قبل از آماده شدن برای ورود به سیستم. این روند طولانی نیست – ما بعد از کمتر از یک ساعت دسترسی دریافت کردیم – اما به همان اندازه GeForce اکنون آنی نیست. علاوه بر این ، پس از آماده شدن دستگاه شما باید بازی هایی را که می خواهید بازی کنید نصب کنید. 

راه اندازی سایه

هنوز هم ، انتظار منتظر ارزش آن است. Shadow توسط Microsoft Edge و کنترل پنل Shadow لود شده است ، دومی که به شما می دهد کلیدهای میانبر برای بکار بردن سیستم استفاده کنید. از آنجا که این یک نصب کامل ویندوز است ، ما به راحتی توانستیم Google Chrome را نصب کرده و بخار راه‌اندازی و کار کنیم (بررسی Google Chrome ما را بخوانید). 

پس از آن ، Shadow درست مانند استفاده از ویندوز است. اگرچه برای تنظیم همه چیز کمی طول می کشد ، همه چیز در نظر گرفته نمی شود خیلی بد نیست. در مقایسه با GeForce Now ، Shadow یک تجربه بسیار ساده تر حتی بدون برنامه اختصاصی ارائه می دهد. 

دور: سهولت استفاده از نقطه برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

7

پوشش

همانطور که در مناطق دیگر مشاهده کردیم ، Shadow و GeForce Now رویکردهای متفاوتی برای پوشش دارند. با شروع Shadow ، این سرویس فقط در قاره ایالات متحده آمریکا موجود است و حتی پس از آن ، برخی ایالت ها بیش از سایر کشورها پشتیبانی می شوند: 38 قاره 48 “زنده” در نظر گرفته می شوند ، به این معنی که آنها کاملاً از سایه پشتیبانی می کنند.. 

10 حالت دیگر “حالت اکتشاف” هستند. اگرچه Shadow از لحاظ فنی در این ایالت ها پشتیبانی می شود ، عوامل مختلفی می توانند در تجربه دخالت کنند ، از جمله کمبود زیرساخت ها یا زمین های سخت. اگر در واشنگتن ، آیداهو ، مونتانا ، وایومینگ ، یوتا ، کلرادو ، آریزونا ، آلاباما ، جورجیا یا فلوریدا زندگی می کنید ، ممکن است در مورد سایه مشکلاتی داشته باشید. 

پوشش سایه

GeForce Now مناطق بسیار بزرگتری را با سرورهای خود پوشش می دهد. در ایالات متحده و اروپا در دسترس است ، بدون محدودیت خاصی در مناطقی که در آن مکانها قرار دارند. اگرچه چشمگیر است ، تصمیم Nvidia برای نقاشی با سکته مغزی گسترده می تواند بسته به مکانی که در آن قرار دارید عملکرد متناقض باشد.. 

در آزمایش عملکرد ما ، Shadow با وجود اینکه مکان تست ما توسط هر دو به طور رسمی پشتیبانی می شود ، بسیار مرتب تر از GeForce Now عمل کرد. اگرچه پوشش سایه روی کاغذ چشمگیرتر به نظر می رسد ، اما در عمل بهتر عمل می کند. Shadow با گذاشتن پوشش متمرکز در مکان های خاص ، می تواند تجربه بسیار بهتری را در مناطقی که پشتیبانی می کند ارائه دهد. 

هیچکدام در سطح Project Cloud نیست (مقایسه کنید با سایه و پروژه xCloud ما را بخوانید) ، با این قابلیت که می تواند از شبکه مایکروسافت لاجورد برای گسترش استفاده کند (مطالعه پروژه xCloud ما را بخوانید). با این وجود ، ما باید پیروزی را به Shadow واگذار کنیم. GeForce Now گسترش گسترده ای دارد ، اما آن گسترش سریع در عمل ترجمه نمی شود.

Round: Coverage Point برای بازی Shadow Cloud Gaming

لوگوی بازی Shadow Cloud
لوگوی GeForce Now

8

افکار نهایی

از میان هفت دوره این مسابقه Shadow vs Nvidia GeForce Now ، Shadow با شش برد در GeForce Now در صدر است که جالب است ، با توجه به اینکه این دو در بررسی های بازی ابری ما گردن و گردن دارند. در هر صورت ، این نشان می دهد که بازی ابری جوان به عنوان یک فن آوری در حال ظهور چقدر جوان است و علاوه بر این ، چقدر جلوتر از Shadow از رقابت است. 

برنده: سایه

آیا موافقید که Shadow گزینه بهتری است یا با GeForce Now تنظیم شده اید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me