راهنمای Kodi: همه چیزهایی که همیشه می خواهید بدانید

Kodi یک برنامه سینمای خانگی چند پلتفرمی است که با ارائه تجربه کاملاً باز به کاربران ارائه می شود. با وجود 15 سال سن ، این نرم افزار تنها در چند سال گذشته از کار افتاده است و به همین ترتیب ، هنوز هم استفاده از آن در بعضی مواقع کمی مشکل است. Cloudward.net تصمیم گرفته است تا راهنمای کاملی را برای تعریف کد به شما ارائه دهد تا مشخص کند نحوه نصب آن چیست.

این نمای کلی در مورد سکته های گسترده بیشتر است ، بنابراین اگر می خواهید در مورد نکات خاص این گزینه جریان عالی اطلاعات بیشتری کسب کنید ، بایگانی Kodi ما را بررسی کنید. اگر می خواهید جلو بروید و فقط آن را از قبل بارگیری کنید و همه چیز را برای خودتان رقم بزنید ، حتما به وب سایت Kodi مراجعه کنید.

کدی چیست؟?

Kodi یک نرم افزار منبع باز است که به شما امکان وارد کردن و سازماندهی رسانه ها از جمله صدا ، فیلم و عکس را می دهد. این در واقع همه کدی است: به عنوان یک مقدمه برای سرور رسانه.

فرم اصلی با نام XBMC شناخته می شد ، که مخفف Xbox Media Center است و در سال 2004 توسط بنیاد XBMC بنام درست ایجاد شد. این امکان را برای افرادی که دارای یک Xbox اصلاح شده بودند ، می توانند برنامه های اضافی را نصب کنند و از آن به عنوان پیش زمینه برای رسانه های ذخیره شده استفاده کنند.

این امر بسیار محبوب بود و بنیاد XBMC به سرعت برنامه را متناسب با سیستم عامل های مختلف تطبیق داد. XBMC تا سال 2014 با تغییر نام به Kodi ادامه داد و از نسخه 14 شروع به کار کرد.

بنیاد XBMC بعنوان یک غیر انتفاعی زنده مانده و همچنان به توسعه نرم افزار از طریق مشارکت و مشارکت های جامعه ادامه می دهد. بخش عمده ای از رشد آن به دلیل توسعه دهندگان پرشور وقت و تلاش برای توسعه چارچوب Kodi و همچنین افزودنیهای اضافی است..

در طول توسعه آن ، ویژگی های اضافی برای نسخه پایه Kodi ظاهر شده است. اکنون به لطف رابط کاربری از راه دور مبتنی بر JSON-RPC می توانید ظاهر خود را به طور کامل با پوسته های رسمی تغییر دهید ، به مرورگرهای وب دسترسی پیدا کنید و انواع کنترل از راه دور مختلف مانند Logitech Harmony را به یکدیگر متصل کنید..

برش های بند ناف (افرادی که از اعتیاد به کابل خود دور می شوند) با ساختن یا خرید HTPC و نصب Kodi به عنوان یک مقدم ، ارزش خود را پیدا می کنند. با پشتیبانی از PVR با خدماتی مانند MythTV و NextPVR ، این بدان معنی است که شما قادر خواهید بود تلویزیون زنده را نیز مشاهده و ضبط کنید.

این حتی بهترین قسمت کد نیست ، از آنجا که این منبع آزاد است ، Kodi کمی برای زمینی سازی برای توسعه دهندگان است. افزودنیهای رسمی و غیررسمی سنگ بنای استفاده از Kodi ، باز کردن امکان جریانی ، سازماندهی و ذخیره محتوای است.

این بیشتر دلیل محبوبیت Kodi است. این یک سکوی دائماً در حال تغییر است ، به طور خاص به سمت کسانی که دوست دارند تینکر شوند. کاربران می توانند Kodi را به آنچه تصور می کنند تبدیل کنند در حالی که توسعه دهندگان می توانند از طریق ایجاد افزودنیهای یک بستر عظیم ، نام خود را از آن خارج کنند..

مواد افزودنی & مخازن

افزودنیها همان جایی است که تجربه واقعی Kodi نهفته است. آنها مانند پلاگین ها عمل می کنند ، به شما این امکان را می دهند تا به کانال های مختلف با محتوا دسترسی پیدا کنید ، آنچه را که قبلاً ذخیره کرده اید سازمان دهید یا حتی فقط رابط را تغییر دهید تا متناسب با سلیقه شما.

در حالی که می توان افزودنیهای آن را مستقیماً در Kodi نصب کرد ، اما بندرت وجود دارد. مواد افزودنی تقریباً همیشه در داخل مخازن زندگی می کنند (یا اگر می خواهید روشی را که بچه های باحال انجام می دهند صحبت کنید). repos معمولاً محل چندین افزودنی مختلف Kodi است که به شما امکان می دهد کدام یک را انتخاب کنید و می خواهید نصب کنید.

مخزن یک فروشگاه و یک محصول الحاقی است. شما برای یافتن افزودنی مورد نظر ، به مخازن دسترسی پیدا می کنید ، که یک روش توزیع بسیار مؤثر برای توسعه دهندگان کوچک است.

لیست مخازن برای Kodi تقریباً بی پایان است. از آنجا که این پلتفرم بسیار باز است ، افزودنیهای متداول معمولاً در چندین نسخه از چندین repos وجود دارند. اگر تازه کار را شروع کرده اید ، حتما لیست ما از بهترین مخازن کد را بخوانید تا بتوانید مفیدترین آنها را به سرعت پیدا کنید.

Kodi شامل مخزن رسمی خود با هر بارگیری است. افزودنیهای داخل بطور رسمی توسط بنیاد XBMC پشتیبانی می شوند و معمولاً به روز می شوند. لیست می تواند به مرور زمان تغییر کند ، اما بسیاری از افزودنی های داخل تا زمانی که نرم افزار زنده باشد باقی می مانند..

بازپرداخت رسمی مملو از افزودنیهای جالب مانند YouTube ، SoundCloud و غیره است. همچنین چندین تنظیم بسیار مفید نیز برای تنظیم Kodi و تماشای محتوای آن وجود دارد. برای توصیه ، لیست ما از بهترین افزودنیهای رسمی کد را بخوانید.

با این حال ، سرگرمی واقعی از جایی دیگر شروع می شود. یکی از قرعه کشی های بزرگ Kodi ، افزودنیهای رسمی نیست ، بلکه موارد غیر رسمی است. این اضافات ، که به طور رسمی توسط بنیاد XBMC پشتیبانی نمی شوند ، قدرت واقعی Kodi را باز می کنند.

افزودنیهای غیررسمی همه چیز را از کتابخانه های کامل فیلم ها و نمایش های تلویزیونی برای تکمیل تعمیرات اساسی UI ارائه می دهند. اگر می خواهید چند کار را با آنها شروع کنید ، حتماً بهترین افزودنیهای غیررسمی Kodi را بررسی کنید.

با وجود محبوبیت آنها ، بنیاد XBMC نمی تواند از این افزونه ها پشتیبانی کند ، زیرا آنها اغلب دارای محتوای سرقت هستند. در حقیقت ، بسیاری فکر می کنند که Kodi در کل غیرقانونی است به دلیل انبوهی از محتوای دزدی دریایی که به آنها دسترسی دارید که ما را به سوال بعدی خود می رساند …

آیا کدی قانونی است?

Kodi ، به خودی خود ، کاملاً قانونی است. حتی با وجود افزودنیهای رسمی نصب شده ، خود نرم افزار قانونی است. با این حال ، اگر قصد استفاده از افزودنیهای غیررسمی با Kodi را دارید ، در اصل آن را تورنت می کنید و باید پرونده های مورد نظر را به همان روشی که محتوای آن را دزدیده می کنید رفتار کنید..

یک قاعده خوب اگر به نظر برسد که خیلی خوب است درست باشد احتمالاً چنین است. سلطنت این مرحله نیز صحیح است. اگر نگرانی های شما به این مسئله مربوط می شود که به محتوای دزدی دریایی دامنه دارید یا نه ، پس بهتر است افزودنیهای غیررسمی را بارگیری نکنید.

برای بسیاری ، دزدی دریایی دغدغه ای نیست و واقعاً نباید اینگونه باشد. مادامی که هنگام استفاده از Kodi از VPN استفاده می کنید ، احتمالاً یک مسئله حقوقی ایجاد می شود. با این حال ، این بدان معنی نیست که Kodi کاملاً از رادار اجرای قانون خاموش است.

چند مورد دادخواست كدی محور مطرح شده است كه در دادگاه ها مطرح شده اند. برایان تامپسون ، برای مثال ، یک مغازه دار در میدلزبورو ، انگلستان بود که جعبه های پیش ساخته Kodi را می فروخت ، با افزودنی های غیررسمی متناسب بود. سیستمهای “کاملاً پر بار” باعث افزایش دزدی دریایی شدند و بنابراین فروش غیرقانونی تلقی می شدند.

دادخواستها معمولاً فقط برای كسانی كه مجازات را انجام دهند مطرح می شود. به عنوان مثال ، بل کانادا توسعه دهندگان TVAddons را به اتهام توزیع غیرقانونی محتوای دارای حق چاپ تحت محاکمه قرار داد. این دادخواست در مدت کوتاهی به صورت آفلاین به TVAddons خاتمه یافت ، اما هیچ اقدامی بیشتر صورت نگرفت.

با این حال ، هنگام استفاده از این افزودنیهای غیررسمی خود ، خطوط مبهم می شوند. از آنجا که هیچ فایده پولی از پخش کردن محتوا وجود ندارد ، قوانین کپی رایت کثیف می شوند و در اکثر موارد جای نگرانی نیست.

با این وجود ، ما توصیه می کنیم از مطمئن شوید که از رادار خاموش هستید ، از یکی از بهترین انتخاب های VPN خود استفاده کنید. یک VPN آدرس IP شما را خصوصی نگه می دارد و هنگام پخش از شما محافظت می کند. وقتی Kodi دروازه ها را به اشکال مختلف متنوعی باز می کند ، VPN به شما امکان دسترسی به سایت های جغرافیایی را نیز می دهد..

اگر با Kodi مشکلی دارید ، یک VPN آنها را برای استراحت قرار می دهد. برای پیشنهادات ، بهترین VPN ما را برای Kodi بررسی کنید و امروز برای یکی از آنها ثبت نام کنید.

نحوه نصب کدی به صورت رسمی

Kodi تقریباً برای هر پلت فرم قابل تصور در دسترس است. معمولاً در مورد سخت افزار دستگاه شما امکان نصب آن وجود ندارد. چند قطعه ، مانند قرص های آمازون ، روش نصب رسمی ندارند ، اما راه های مختلفی در مورد آن وجود دارد.

نصب Kodi در ویندوز

نصب دسک تاپ ساده ترین است. برای ویندوز می توانید برنامه را از طریق وب سایت Kodi یا Windows Store نصب کنید. Windows Store این کار را بطور خودکار انجام می دهد ، اما چند قدم برای برداشتن از سایت وجود دارد.

در بخش بارگیری ، “Windows” را انتخاب کرده و نصب خود را انتخاب کنید. بنیاد XBMC دارای ساخت پایدار و بتا تقریباً در همه زمانها است. ساخت پایدار کاملاً آزمایش شده است در حالی که ساخت بتا ممکن است برخی از مواردی را داشته باشد که هنوز اصلاحاتی انجام نشده است.

پس از پیدا کردن آنچه شما نیاز دارید ، روی کادر قابل اجرا کلیک کنید و پرونده .exe را بارگیری کنید. مانند نصب هر برنامه دیگر در ویندوز ، به سادگی این فایل را اجرا کنید و پیغام ها را دنبال کنید. خوشبختانه نصاب هیچ مشروب فروشی را شامل نمی شود ، بنابراین هیچ گونه نگرانی در مورد چاپ خوب وجود ندارد.

نصب Kodi در Mac

نصب بر روی Mac یک فرآیند مشابه است. به وب سایت Kodi بروید و روی نصب کننده مناسب کلیک کنید. از آنجا ، مراحل مربوط به صفحه را دنبال می کنید تا اینکه مراحل نصب تمام شود.

نصب MacOS با چند شرط ارائه می شود. اول ، Kodi در فروشگاه App موجود نیست ، بنابراین شما باید از وب سایت استفاده کنید. فراتر از این ، یک Intel Mac با سیستم عامل X 10 یا بالاتر مورد نیاز است (مطابق با انتشار Kodi 17.6).

نصب Kodi در لینوکس

نصب لینوکس حتی ساده تر است. اگر Tux را نصب نکرده اید ، می توانید KODIbuntu را بدست آورید که Kodi و OS را در یک نصب کننده به شما ارائه می دهد. فراتر از آن ، برای نصب Kodi در لینوکس باید از ترمینال استفاده کنید. آن را باز کنید و خطوط زیر را وارد کنید:

 • sudo apt-get نصب نرم افزار-خواص مشترک
 • sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa
 • به روز رسانی مناسب سودو
 • sudo apt-get install kodi

در مورد نصب هر نرم افزار دیگری ، اعلان ها را دنبال کنید ، و خوب است که بروید. با جایگزین کردن “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / ppa” با “sudo add-apt-repository ppa: team-xbmc / unstable” و “sudo add-apt-repository ppa” می توانید ساختهای بتا و شبانه را نصب کنید. : team-xbmc / xbmc- شبانه ، به ترتیب. “.

مراحل دیگری برای به روزرسانی ، پایین آمدن و موارد دیگر وجود دارد که همه آنها را می توانید در ویکی رسمی کدی پیدا کنید.

نصب آندروید Kodi

نصب Android بسته به نوع طعم دستگاه شما تکان می خورد متفاوت است. ساده ترین راه این است که به Google Play بروید و بررسی کنید که آیا Kodi در دسترس است یا خیر. اگر چنین است ، مانند هر نرم افزار دیگری نصب کنید.

اگر یک تلویزیون هوشمند با Android دارید ، می توانید Kodi را نیز دریافت کنید. چند مارک مانند تلویزیون های سامسونگ نسخه Android را اجرا می کنند و به شما امکان می دهند Kodi را مستقیماً از طریق فروشگاه Google Play نصب کنید.

بنیاد XBMC به شما توصیه می کند که اگر دستگاه Android خود دارای یک پردازنده Intel یا AMD است ، فقط از Google Play استفاده کنید. اگر یک پردازنده Arm دارید ، پس از آن لینک های بارگیری برای نسخه های 32bit و 64bit از نوع .apk وجود دارد که مانند سایر نصب ها آنها را نصب می کنید..

اگر هرگز پرونده .apk را در دستگاه Android خود نصب نکرده اید ، روند ساده است. فقط روی پیوند موجود در مرورگر وب Android خود کلیک کنید و نصب آن مانند Windows یا Mac شروع می شود.

نصب Kodi در iOS

نصب iOS نیاز دارد که یک دستگاه دارای فرار از زندان داشته باشید که iOS 6.0 یا بالاتر را اجرا می کند (اگرچه XBMC 8.0 یا بالاتر را توصیه می کند). بسیاری از کاربران با دستگاه های iOS jailbroken عادت دارند که از Cydia برای نصب برنامه ها استفاده کنند ، اما شما می توانید خود را با استفاده از پرونده های .deb بارگیری کنید.

به Cydia بروید و iFile ، یک نرم افزار رایگان مدیریت فایل را نصب کنید. همچنین به Safari Download Enabler یا مدیر بارگیری Safari نیز نیاز خواهید داشت. افراد مشتاق تشخیص خواهند داد که برای نصب باید از Safari استفاده کنید ، بنابراین آن را باز کنید و به وب سایت Kodi بروید.

به صفحه بارگیری ها بروید ، روی iOS ضربه بزنید و پرونده مناسب .deb را نصب کنید. پس از اتمام نصب ، پرونده را با iFile باز کنید. در داخل ، به سادگی گزینه “Installer” را انتخاب کنید ، و بسته بندی شروع به استخراج خواهد کرد. بعد از شروع مجدد ، شما خوب هستید.

جعبه کد Kodi خود را بسازید

آخرین گزینه ساخت جعبه Kodi خود است. روش های زیادی برای انجام آن وجود دارد ، اما یکی از رایج ترین آنها استفاده از Raspberry Pi است. این مینی کامپیوتر در محور پردازنده Arm قرار دارد و به شما امکان می دهد تقریباً در هر نیاز آن را پیکربندی کنید.

نصب Kodi به طرز شگفت آوری ساده است. نصب کننده سیستم عامل Raspberry Pi NOOBS دارای دو توزیع رسمی Kodi است: LibreELEC و OSMC.

ابتدا باید NOOBS را روی کارت SD بارگیری کنید. Raspberry Pi توصیه می کند از کارت SD سریعتر با نرخ انتقال 100mb / s یا بالاتر برای دستیابی به پخش فیلم بهینه استفاده کنید. قبل از نصب باید کارت SD را در FAT32 قالب بندی کنید. Raspberry Pi یک آموزش کوچک در مورد انجام این کار برای کسانی که هرگز ندارند ، می باشد ، بنابراین در صورت بروز هرگونه مشکل ، مطالعه کنید.

پس از نصب NOOBS ، کارت SD خود را به Raspberry Pi وصل کنید. بارگیری می شود ، و می توانید LibreELEC یا OSMC را برای نصب Kodi انتخاب کنید. پس از تأیید ، همه تنظیم شده اید.

اگر هیچ یک از روشهای فوق برای دستگاه شما کار نمی کند ، می خواهید کمی بیشتر کار کنید. نصب معمولاً امکان پذیر است و فقط توسط سیستم عامل های اختصاصی محدود می شود. با این حال ، اگر دستگاه شما از یک سیستم عامل مستقر استفاده می کند ، نقاط ضعف وجود دارد.

روش های نصب جایگزین

اگر شما یک کاربر آمازون TV TV یا Apple TV هستید ، ممکن است بخواهید Kodi را نیز نصب کنید. این دو دستگاه به طور رسمی از Kodi پشتیبانی نمی کنند ، اما هر دو نسخه نصب شده سیستم عامل را با نصب کننده های Kodi اجرا می کنند. می توانید آن را بر روی هر دو طرف کنار بگذارید.

برای کسانی که با این اصطلاح آشنا نیستند ، sideloading به نصب برنامه ای روی دستگاه شما است که از طریق هیچ کانال رسمی ارائه نمی شود. سیستم عامل و سخت افزار شما اجازه می دهد ، اما نرم افزار شما را عقب نگه می دارد. Sideloading این محدودیت ها را پشت سر می گذارد.

این روند مالیات اما ساده برای هر دستگاه است. مانند اکثر تلاشهای جانبی ، مدیران پرونده و نصب کننده های مختلف برای استخراج بسته مورد نیاز هستند. برای راهنمایی های کامل حتما راهنمای ما در sideloading Kodi را بررسی کنید.

روکو در همان گروه Amazon Amazon و Apple TV قرار دارد اما در مورد Kodi تفاوت قائل است. در حالی که این دو نسخه مختلف از سیستم عامل های مستقر را اجرا می کنند ، Roku سیستم عامل اختصاصی خود را اجرا می کند.

بنابراین به طور خلاصه ، امکان نصب Kodi روی Roku وجود ندارد. با این وجود راهی برای استفاده از Kodi روی Roku وجود دارد. به یک رایانه شخصی ویندوز نیاز دارید و آینه کاری صفحه را فعال کنید ، اما این روند پس از آن بسیار ساده است. برای راهنمایی کامل راهنمای خود را بررسی کنید.

بنیاد XBMC همچنان با گذشت زمان ، برنامه را به سیستم عامل های مختلف منتقل می کند. اکنون تقریباً پایه ها تحت پوشش قرار گرفته اند ، اما اگر دستگاه شما به طور مرتب در یک طبقه قرار نمی گیرد ، می توانید تمام سیستم عامل های پشتیبانی شده Kodi را پیدا کنید و سعی کنید آن را در دستگاه خود بلند کنید.

تنظیم Kodi

برای اولین بار باز کردن Kodi یک تجربه بسیار ناخوشایند است ، به خصوص اگر یکی از مراحل نصب طولانی تر را داشته باشید. داخل آن چیزی ندارد ، بنابراین باید آن را پر کنید. اولین مورد اضافه کردن رسانه شما است. اگر هیچ موردی ندارید ، از این بخش پرش کنید.

در صفحه اصلی Kodi ، برای هر نوع رسانه ای که نرم افزار از آنها پشتیبانی می کند ، زبانه ها را لمس می کنید. شما باید دو گزینه داشته باشید ، یکی که می گوید “پرونده ها را وارد کنید” و دیگری که می گوید “این مورد اصلی را حذف کنید”. بر روی سابق کلیک کنید.

شما برای ورود به صفحه نمایش داده می شوید. بر روی “مرور” کلیک کنید و پوشه مناسب رسانه ای را که می خواهید اضافه کنید پیدا کنید. Kodi به صورت خودکار آن را اسکن کرده و UI را در زمان واقعی بروزرسانی می کند.

اگر چندین پوشه دارید ، باید چندین بار این روند را تکرار کنید. چند مرحله اضافی وجود دارد زیرا دکمه “وارد کردن پرونده ها” دیگر در دسترس نیست. ابتدا بر روی دسته ای که می خواهید اضافه کنید کلیک کنید. باید در جایی که تمام پرونده های فعلی شما ذخیره شده است ، فرود بیایید. تا زمانی که به ریشه ای نرسیدید که چهار گزینه را نشان می دهد ، به فهرست خود ادامه دهید.

روی “پرونده ها” کلیک کنید در زیر پوشه های اضافه شده قبلی ، می توانید فایل های بیشتری اضافه کنید. برای اضافه کردن اولین پوشه خود ، فرآیند را تکرار کنید. با گذشت زمان و افزودن پرونده های بیشتر ، فقط کافی است بر روی پوشه کلیک راست کرده و “اسکن کردن فایل های جدید” را بزنید تا کتابخانه خود را به روز کنید..

بعد از اینکه تمام رسانه های خود را اضافه کردید ، احساس رایگان کنید تا از طریق فهرست بروید و مواردی را که استفاده نخواهید کرد ، حذف کنید.

نکته بعدی این است که Kodi را ببیند که چگونه می خواهید. اگرچه v17 در تمیز کردن رابط کاربری مسیری طولانی طی کرده است ، هنوز هم گزینه های مختلفی برای سفارشی کردن آن برای سلیقه های شما وجود دارد.

تنها راه رسمی برای انجام این کار با مضامین است. بیشتر مضامین فقط برای Kodi پوست هستند ، اجازه می دهد چند رنگ یا طرح کلی را تغییر دهید. برخی از آنها وجود دارد که کل رابط را تغییر می دهد.

لیست طولانی است و تا حد زیادی تا اولویت خود باقی مانده است ، بنابراین احساس رایگان کنید تا خود را مرور کنید. خوشبختانه ، Kodi این کار را بسیار آسان می کند. به تنظیمات خود بروید (نماد cog) و روی “تنظیمات رابط” کلیک کنید. “پوست” را انتخاب کرده و دکمه “بیشتر کنید” و می توانید همه مضامین موجود را مشاهده کنید.

با گذشتن از مضامین گذشته ، می توانید بر روی Kodi نیز نصب کنید. اینها مضامین با افزودنیهای نصب شده ، کاملاً بارگذاری شده است ، بنابراین لازم نیست همه موارد را جداگانه نصب کنید. بنیاد XBMC به دلیل تعداد بسیاری از افزودنی ها در داخل ، به طور رسمی پشتیبانی نمی کند ، بنابراین برای نصب آنها به یک مخزن غیر رسمی احتیاج دارید..

سالها بود که به آرس جادوگر می رفت. با این حال ، یک نبرد حقوقی باعث شده است تا افزودنیهای رایج ، گرد و غبار را نیش بزنند. با این وجود هنوز روش های دیگری برای نصب وجود دارد. متأسفانه ، سازه ها در بسیاری از مخازن مختلف پراکنده هستند ، بنابراین شما باید موارد مورد نظر خود را ردیابی کنید.

ما در مورد بعدی درباره نصب افزونه ها و مخازن ذخیره بیشتر صحبت خواهیم کرد ، اما مراحل نصب یکسان است. ممکن است از زمان نصب بسیار طول بکشد ، اما شما اساساً دقیقاً همان کاری را که می کنید با هر الحاقی دیگر انجام می دهید.

بعد از وارد کردن رسانه خود و Kodi به دنبال این است که چگونه می خواهید ، باید برخی از ابرداده را بگیرید. در حالی که ممکن است برخی از پرونده ها در حال حاضر آن را داشته باشند ، Kodi فقط در صورتی که به همان اندازه در صفحه نمایش ظاهر شود بسیار زیبا به نظر می رسد.

Kodi چند افزودنی فوق داده دارد درست از جعبه خارج ، اما برخی از آنها وجود دارد که باید به آنها توجه کنید. اولین بانک اطلاعات فیلم است. این بانک اطلاعاتی کاملاً کاربر محور است و به طور خودکار برای پوسترهای جدید و fanart و همچنین تمام ابرداده های دیگر در حال شستشو است..

اگرچه ضروری نیست ، داشتن چنین ابرداده در حین استفاده از Kodi مزیت های کمی به شما می دهد. بسیاری از مضامین از آن برای سازماندهی و نمایش مطالب شما استفاده می کنند ، فرایندی که می تواند به راحتی از آن جدا شود. علاوه بر این ، Kodi خود به دنبال بازیگران ، کارگردانان و موارد دیگر می رود تا فیلم ها را در دسته بندی قرار دهد.

یکی دیگر از موارد ضروری OpenSubtitles است. این پایگاه داده دارای بیش از چهار میلیون زیرنویس در 75 زبان مختلف است. محتوای دیجیتالی اغلب فاقد زیرنویس است یا در بهترین حالت فقط یک یا دو زبان دارد. استفاده از OpenSubtitles به این معنی است که دنیای سینما برای شما باز خواهد شد.

نصب افزونه ها & مخازن

پس از تنظیم همه موارد ، باید برخی از افزودنیها را نصب کنید. همانطور که قبلاً نیز گفته شد ، افزودنیها در داخل مخازن میزبانی می شوند ، بنابراین برای نصب آن باید کد را به سمت آن مخزن راهنمایی کنید..

دو روش برای انجام این کار وجود دارد ، یا مستقیم از طریق Kodi یا با بارگیری یک پرونده .zip. برای برخی از تنظیمات ، مورد دوم ضروری است ، اما من از شما می خواهم اگر فضای ذخیره و ناوبری برای یافتن آن دارید ، به پرونده .zip بروید..

منابع ناشناس را فعال کنید

Kodi مخزن آن را با هر نصب شامل می شود و می توانید با حرکت به آن ، آزادانه افزودنی های موجود را در آن بارگیری کنید. با این حال ، برخی از موانع برای افزودنیها و مخازن غیررسمی وجود دارد.

شما باید اجازه دهید Kodi این موارد را از منابع ناشناخته نصب کند. این یک قدم کوچک اما یک امر ضروری است. برای فعال کردن این ویژگی ، مراحل زیر را انجام دهید:

 • بر روی “نماد تنظیمات” که شبیه یک راه راه است کلیک کنید
 • رفتن به “تنظیمات سیستم”
 • مکان نما خود را روی “افزودنیهای” معلق بگیرید
 • نوار لغزنده “منابع ناشناخته” را به سمت راست تیک بزنید

اکنون می توانید هرگونه افزودنی غیر رسمی را نصب کنید. برخی از ساخت های Kodi این ویژگی را از قبل فعال کرده اند ، اما خوب است که از هر طریق بررسی کنید. بعد از اولین بار آن را فعال کنید ، دیگر مجبور نیستید دوباره این کار را انجام دهید.

نصب از یک پرونده zip

نصب از یک پرونده .zip نیاز به بارگیری آن به صورت محلی دارد. برای انجام این کار ، به سادگی به URL ای بروید که مخزن در آن قرار دارد و بارگیری کنید. به عنوان مثال ، می توانید با مراجعه به URL و انتخاب “kodil.zip” ، repo Kodil (http://kdil.co/repo/) را بارگیری کنید.

مواقعی وجود دارد که بیش از یک پرونده در داخل فهرست پیدا خواهید کرد. معمولاً یک مورد نیاز شما یا همان مخزن نامیده می شود یا بزرگتر است. عقل سلیم غالب خواهد بود ، اما اگر اینگونه نباشد ، تمام پرونده ها را بارگیری کنید و هر یک را امتحان کنید تا زمانی که شما به آنچه نیاز دارید پیدا کنید.

پس از بارگیری پرونده ، Kodi را باز کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

 • روی “افزودنیها” کلیک کنید
 • به “مرورگر افزودنی” بروید (نماد جعبه باز)
 • روی “نصب از zip” کلیک کنید
 • پرونده zz ذخیره شده را انتخاب کنید و انتخاب کنید

بعد از چند لحظه انتظار ، یک اعلان فعال شده اضافی دریافت خواهید کرد. مخزن نصب شده است و می توانید از گزینه “install from repository” در همان صفحه استفاده کنید تا افزودنیهای مورد نظر خود را انتخاب کنید.

نصب از URL

برخی از راه اندازی های Kodi ، مانند برنامه های نصب شده در Raspberry Pi ، به شما اجازه نمی دهند از طریق یک پرونده .zip نصب کنید. در حالی که می توانید پرونده را روی دستگاه بارگیری کنید ، پیدا کردن آن دشوار است. روش بسیار راحت تر نصب از طریق URL است.

این روش همان هدفی را دارد که نصب از یک پرونده .zip به جز Kodi بارگیری فایل به جای انجام دستی آن انجام می دهد. برای اینکه این اتفاق بیفتد ، باید کدی را به سمت URL صحیح نشان دهید.

به صفحه اصلی Kodi بروید و موارد زیر را انجام دهید:

 • روی “نماد تنظیمات” کلیک کنید
 • رفتن به “مدیر پرونده”
 • “افزودن منبع” را از ستون سمت چپ انتخاب کنید
 • کلیک “”
 • “URL” را برای مخزنی که می خواهید وارد کنید
 • اسمش را بگذار

به دنبال آن ، شما همان کار را با نصب از یک پرونده .zip انجام می دهید. این روند صرفاً کدی را به سمت مقصد نشان می دهد. بار دیگر ، با استفاده از گزینه “install from repository” ، افزونه ها را نصب کنید.

بهترین افزودنی های برنامه کاربردی

قبل از گرفتن محتوا برای پخش جریانی ، ممکن است بخواهید تعدادی را نصب کنید که پیمایش را ساده تر می کند. بهترین چیزها از مخزن رسمی Kodi حاصل می شود ، بنابراین برای پیدا کردن آنها نیازی به حفر زیاد ندارید.

نکته مهم ویرایشگر Keymap است. این افزودنی یک رابط کاربری گرافیکی را برای نقشه برداری از کنترل از راه دور فراهم می کند. در حالی که ویرایش بدون افزودنی امکان پذیر است ، رابط کاربری Kodi کاربر پسند نیست. از آنجا که Kodi بر روی یک رابط کاربری 10 پا ساخته شده است ، یک ریموت مطلوب است ، و این افزونه ساده باعث می شود که نصب ساده باشد.

طرح یکی دیگر از نقاط ضعف Kodi است. اگرچه V17 رابط کاربری زیادی را بهبود بخشیده است ، اما هنوز فضای زیادی برای رشد وجود دارد. مرورگر PlayOn ضمن حفظ همان سیستم ناوبری ، به این هدف می رسد.

مهمترین تغییر از نام پرونده ها به تصاویر است. معمولاً Kodi در هنگام مرور ، لیستی از نام پرونده ها را نشان می دهد. نمایش نمادها و نامها بر خلاف لیست ، یک تغییر کوچک اما قابل توجه است که می تواند چیزهای زیادی را برای دور زدن Kodi بدست آورد.

پس از یافتن آنچه مورد نیاز شماست ، LazyTV جریان پخش محتوا را حفظ می کند ، بنابراین هرگز مجبور نیستید به آن برگردید. عملکرد اصلی افزونه بطور خودکار یک لیست پخش از برنامه های تلویزیونی دست نخورده را ایجاد می کند. این یا با پخش قسمت بعدی بعد از آخرین تماشای یا به صورت تصادفی با پخش قسمت هایی از نمایش هایی که نیازی به مشاهده به صورت زمانی ندارند به ترتیب زمانی کار می کند.

خارج از آن ، افزونه در صورت وجود یک قسمت غیرقابل مشاهده قبل از نسخه ای که می خواهید تماشا کنید ، به شما اطلاع می دهد. این ابزار کوچک شما را به خوبی حفظ می کند به خصوص اگر نمایش هایی را با قسمت های زیاد و بدون فصل تماشا کنید.

بهترین افزودنیهای پخش جریان

بهترین قسمت Kodi استریم و فقط از منابع رسمی نیست. افزودنیهای غیررسمی طیف محتوا را باز می کنند. این ویژگی اصلی بسیاری از Kodi است و آنچه باعث شده در سالهای اخیر این شهرت پیدا کند.

هر افزونه ای که می خواهیم لیست دزدی دریایی را فهرست کنیم. همانطور که قبلاً ذکر شد ، Kodi قانونی است؛ سرقت نیست. برای محافظت از خود در هنگام استفاده از Kodi ، افزودنیهای غیررسمی یا خیر ، به یک VPN نیاز دارید. این یک بیمه نامه کوچک برای حفر در مناطق خاکستری قانون است.

Exodus سالها یک برنامه افزودنی مورد علاقه جریان بود. با این حال ، این مرگ به وجود آمده است: یک میثاق. این منبع افزودنی از سراسر اینترنت برای یافتن تقریباً هر برنامه تلویزیونی یا فیلمی که تصور می کنید وجود دارد.

حتی اگر خوش شانس باشید ممکن است چند جریان برای فیلم در سینماها پیدا کنید. Covenant یک افزونه کاملاً برجسته است و تقریباً هر آنچه را که نیاز دارید در داخل آن پیدا خواهید کرد. برای یادگیری نحوه تنظیم آن ، حتماً راهنمای نصب میثاق خود را بخوانید.

میثاق اخیراً به حالت آفلاین و آفلاین انجام شده است و برخی از عدم اطمینان را در آینده خود به جای می گذارد. در حال حاضر ، این عالی است ، اما ممکن است بخواهید گزینه های دیگری را در مورد میثاق به صورت دائم آفلاین در نظر بگیرید. بهترین جایگزینی که ما پیدا کرده ایم Elysium است. این افزونه همان کاری را انجام می دهد که میثاق انجام می شود ، اما با طرح و ساختار پوشه کمی متفاوت است.

در حالی که می توانید بیشتر آنچه را که می خواهید در هر یک از افزودنی ها پیدا کنید ، بهترین سناریو استفاده از آنها در رابطه است. بین هر دو ، به احتمال زیاد جریان پیدا خواهید کرد زیرا هر دو فهرست متفاوتی برای اسکراب دارند. حتماً راهنمای نصب Elysium را برای تنظیم آن در دستگاه خود بخوانید.

هر دو میثاق و Elysium فاقد یک بخش ورزشی هستند. در حالی که بسیاری از افزودنیهای ورزشی در دسترس است ، بهترین چیزی که ما پیدا کرده ایم Bennu است. این افزودنی ، تجدید حیات ققنوس است ، سالهاست که یک جریان اصلی جریان ورزش است. بنو فقط بازی های بایگانی شده را برگزار می کند. اگر به برخی از افزودنیهای زنده نیاز دارید ، بهترین افزودنیهای ورزشی ما برای Kodi را بررسی کنید.

نتیجه

Kodi یکی از بهترین برنامه های کاربردی برای آشغال های رسانه ای است. تطبیق پذیری آن به عنوان یک مرکز رسانه ای و همچنین بستر جریان ، آن را برای کاربران معمولی و قدرتمند بسیار قدرتمند می کند. اگر هنوز برش بند ناف را در نظر نگرفته اید ، Kodi آن را بسیار وسوسه انگیز می کند.

فقط به یاد داشته باشید که هنگام استفاده از Kodi از VPN استفاده کنید. بیمه کوچک برای تضمین حریم شخصی شما و دسترسی به محتوای جغرافیایی مسیری طولانی به پیش می رود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری داشته باشید ، حتما بایگانی Kodi ما را بررسی کنید. ما همه چیز را از آموزش ها تا لیست های برتر مانند نحوه نصب Kodi در Roku و برخورد با مشکلات بافر داریم.

آیا از Kodi استفاده می کنید یا قصد نصب آن را هم اکنون دارید؟ در کامنت ها به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me