Google Stadia vs GeForce Now: Two Titans در سال 2020 می جنگید

با انتشار و به روزرسانی های اخیر در چندین سیستم عامل بازی ابری ، دو مورد از سگ های برتر فضا ، Google Stadia و Nvidia GeForce Now هستند. اولی یک کنسول اصلی را در اختیار داشتن بازی ابری قرار می دهد ، در حالی که دومی اساساً یک رایانه بازی در ابر است. ما مشخص خواهیم کرد که در این مقایسه Google Stadia vs GeForce Now کدام گزینه بهتر است. 

اگر به دنبال بازی در فضای ابری هستید ، هر دو خدمات صالحی هستند ، اگرچه تفاوت های زیادی بین این دو وجود دارد. ما می خواهیم آنها را در پشتیبانی از بازی ، پشتیبانی از پلتفرم ، عملکرد ، سهولت استفاده ، قیمت گذاری ، ویژگی ها و پوشش آنها مقایسه کنیم تا مشخص کنیم کدام گزینه بهتر است. 

با این وجود ، باید به بررسی Google Stadia و بررسی GeForce Now ما نگاهی بیندازید. ما در این راهنما این دو را به طور مستقیم مقایسه خواهیم کرد ، اما این بررسی ها زمینه بیشتری را در مورد نحوه عملکرد خدمات در بقیه بازار ارائه می دهند. 

راه اندازی یک مبارزه: Google Stadia vs GeForce Now 

در طی هفت دور بعدی ، ما می خواهیم نقاط Google+ Stadia و GeForce Now را با هم مقایسه کنیم ، ببینیم که هر سرویس از کجا برتری دارد و کجا عقب مانده اند. هر دور یک نکته ارزش دارد ، و ما در ادامه مسیر آنها را با رقبای خود رقم می زنیم. در پایان ، ما نتایج را اعلام می کنیم و برنده اعلام می کنیم. 

اگرچه مقایسه ما بهتر بودن این دو را تعیین می کند ، اما بازی های ابری نسبت به یک سیستم ساده امتیاز بسیار بیشتری دارند. به همین دلیل ، توصیه می کنیم حتماً در چند دور مطالعه کنید تا ایده ای از خدمات بازی ابری ارائه دهید که برای شما بهتر خواهد بود. 

تفاوت های زیادی بین رقبای ما وجود دارد و متأسفانه همیشه این طور که گفته می شود یکی قطعاً بهتر از دیگری نیست ، قطع و خشک است. با تمام این کار ، بیایید از بالا شروع کنیم ، به بازی های GeForce Now و پشتیبانی Google Stadia نگاه کنیم. 

1

کتابخانه بازی

GeForce Now اخیراً با کتابخانه بازی خود مرکز بحث و جدال بوده است و برخی از توسعه دهندگان از جمله Bethesda ، 2K Games و Blizzard پشتیبانی این سرویس را جلب کرده اند. اگرچه GeForce Now از نظر پشتیبانی از بازی Shadow گسترده نیست (بررسی Shadow ما را برای اطلاعات بیشتر در این مورد بخوانید) ، اما لیگ های بیشتری از Stadia دارد. 

geforce-حال-کتابخانه

در زمان نوشتن ، Stadia از 35 بازی در کل پشتیبانی می کند. بیشتر احساس می شود که به جای سرویس بازی ابری ، یک کنسول راه اندازی شده است ، زیرا توسعه دهندگان اصلی شخص ثالث تعداد کمی از بزرگترین عناوین خود را در این سرویس منتشر می کنند.. 

اگرچه اندازه كوچك است ، كتابخانه Stadia از كیفیت بسیار بالایی برخوردار است ، با بازی هایی مانند Borderlands 3 ، Red Dead Redemption 2 ، Assassin’s Creed Odyssey و Final Fantasy XV لیست رشته های خود را. 

GeForce Now از بازی های بسیار بیشتری پشتیبانی می کند – در واقع در صدها برابر – اگرچه آنها به اندازه کیفیت ارائه های Stadia از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. بسیاری از عناوین کوچکتر پشتیبانی می شوند ، از جمله Darksiders Genesis ، The Witness و The Surge 2. اگرچه همه بازی های عالی ، به اندازه ترکیب Google Stadia به سختی برخورد نمی کنند. 

با وجود GeForce در حال حاضر عناوین اصلی AAA مانند Tomb Raider و Final Fantasy را از دست داده است ، انتخاب بسیار بیشتر است. از همه مهمتر ، GeForce Now با سیستم عاملهای DRM موجود مانند Steam ادغام شده است. مهم نیست از GeForce Now استفاده می کنید یا نه ، هنوز می توانید بازی هایی را که قبلاً در اختیار دارید در فروشگاه Epic Games ، Steam ، Origin ، Uplay و موارد دیگر بارگیری و بازی کنید.. 

استادیا بیشتر شبیه کنسول است. لازم است بازی ها را مخصوص Stadia بخرید ، و این عناوین با هیچ سیستم عامل دیگری سازگار نیستند. تفاوت این است که کنسول ها خود را به عنوان سیستم عامل توزیع دیجیتال شایسته اثبات کرده اند. Stadia ، در مراحل ابتدایی خود ، هنوز هم می توانست سست شود ، و مجوزهای دیجیتالی خود را به پوسیدگی می گذارد. 

علاوه بر این ، موارد بسیاری در مورد مجوز بازی ها در کشورهای خاص وجود دارد. اگر به خارج از کشور سفر می کنید ، ممکن است نتوانید بازی های خود را انجام دهید مگر اینکه از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید ، که – همانطور که می توانید در بهترین راهنمای VPN ما برای راهنمای بازی بخوانید – ایده آل نیست. به همین دلیل ، ما در حال پیروزی این دوره به GeForce Now هستیم.

Round: Game Point Point برای GeForce Now

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

2

قیمت گذاری

Google Stadia به عنوان یک سرویس بسیار ارزان است و فقط 10 دلار در ماه برای برنامه Pro خود اجرا می کند ، به زودی با یک برنامه رایگان محدود نیز ارائه می شود. GeForce Now دارای یک مجموعه مشابه است که به بازیکنان این امکان را می دهد که 5 دلار حق بیمه را برای دسترسی سریع تر به بازی ها و جلسات طولانی تر بازی ، و همچنین یک ردیف رایگان پرداخت کنند که زمان بازی را به یک ساعت محدود می کند.. 

GeForce Now گزینه ارزان تر است ، اما کمی بیشتر در این مرحله وجود دارد. در زمان نوشتن ، اشتراک 5 دلاری سرویس بنیانگذاران GeForce Now فقط 12 ماه مناسب است. بعد از گذشت یک سال ، قیمت اشتراک شما به هزینه‌های شارژ انویدیا در آن زمان افزایش خواهد یافت. خوشبختانه کاربران برنامه موسسین 90 روز فرصت دارند تا بدون صرف یک سکه خدمات را امتحان کنند. 

Stadia هنوز در واقع به عنوان یک اشتراک در دسترس نیست. اگر می خواهید به این کار بپردازید ، لازم است یک بسته 130 دلار Stadia را خریداری کنید که شامل یک Chromecast Ultra ، یک کنترلر Stadia و سه ماه Stadia Pro است. پس از سه ماه اول ، باید 10 دلار در ماه اشتراک پرداخت کنید. 

هرچند ، در مقایسه با این دو در قیمت گذاری بازی ، چیزهایی جالب می شوند. برخلاف PlayStation Now ، باید بازی هایی را که می خواهید با Nvidia GeForce Now و Google Stadia بازی کنید خریداری کنید (بررسی PlayStation Now ما را بخوانید). 

Google طیف وسیعی از عناوین رایگان را به مشترکان Stadia Pro و همچنین تخفیف های ویژه ارائه می دهد. در غیر این صورت ، برای اکثر بازی ها قیمت کامل 59.99 دلار را پرداخت خواهید کرد ، مهم نیست که این یک Tomb Raider 2013 باشد – که می توان آن را با کمتر از 10 دلار در جای دیگر یافت – یا Red Dead Redemption 2. 

GeForce Now بازی رایگان ارائه نمی دهد ، اگرچه شما می توانید از محل های بازاری مانند Steam و Humble Store از مزایای فروش استفاده کنید. بازی های رایانه ای کاهش چشمگیر قیمت دارند ، که اغلب به شما امکان می دهد عناوین AAA را با قیمت 20 دلار یا کمتر انتخاب کنید. با Stadia ، این امکان پذیر نیست ، یا حداقل ما هنوز آن را ندیده ایم. 

شما می خواهید چند صد دلار برای خرید به Stadia ، به علاوه 10 دلار دیگر در هر ماه اگر می خواهید تمام زنگ ها و سوت ها را بزنید. از طرف دیگر GeForce Now با کتابخانه Steam موجود شما به صورت رایگان کار می کند. اگر می خواهید پرداخت کنید ، اشتراک نیز ارزان تر است ، در حالی که ویژگی هایی مانند ردیابی اشعه در زمان واقعی را نیز اضافه می کنید. 

دور: نقطه قیمت گذاری برای GeForce Now

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

3

امکانات

از نظر ویژگی های خوب ، Google Stadia به همان اندازه که گفته می شود وقتی اعلام می شود قوی نیست ، اما هنوز خدمات زیادی ارائه می دهد. همگام با مانترا کنسول درون ابری که با سایر جنبه های سرویس دیده می شود ، Stadia با ویژگی های اجتماعی مانند گفتگوی صوتی و لیست دوستان و همچنین دستاوردها همراه است.. 

با این وجود ، تعدادی ویژگی مهم وجود دارد که مهمترین آنها از بین نمی رود 4K HDR در رایانه های شخصی و خانواده ، که هر دو قبل از راه اندازی وعده داده شده بودند. با این وجود ، گوگل در ساخت Stadia به سختی کار کرده است. این سرویس اکنون به جای فقط پیکسل از انواع تلفن های اندرویدی پشتیبانی می کند و پشتیبانی از کنترلر بهتر شده است. 

البته هنوز عالی نیست می توانید با استفاده از یک Switch Pro Controller ، Xbox One Controller ، DualShock 4 و موارد دیگر استفاده کنید. به این ترتیب ، نحوه اتصال آن کنترل کننده به دستگاهی که از آن استفاده می کنید بستگی دارد. برخی از کنترلرها از اتصال بلوتوث و USB پشتیبانی می کنند ، در حالی که برخی دیگر محدود به اتصال سخت کوشی هستند. 

GeForce Now از این نظر بسیار بخشنده تر است. اگر بتوانید آن را به تلفن یا رایانه خود متصل کنید ، احتمالاً با GeForce Now کار می کند. علاوه بر این ، به دلیل اینکه GeForce Now به طور عمده با Steam ادغام شده است ، شما تمام ویژگی های سیستم عامل محبوب DRM Value را دارید. این شامل دوستان ، دستاوردها ، کارتهای تجاری و مهمتر از همه فروش Steam می شود. 

مطمئناً سیستم Google Stadia روانتر است ، زیرا مخصوصاً برای بازیهای ابری از سطح زمین ساخته شده است. رویکرد Nvidia از بعضی جهات تصفیه شده نیست – Steam Big Picture یک سکوی عالی نیست – اما هنوز هم تنوع بیشتری از Stadia ارائه می دهد ،. 

دور: ویژگی های Point for GeForce Now

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

4

کارایی

عملکرد دلپذیر است. Google Stadia و Nvidia GeForce Now در صدر فضای بازی های ابری قرار گرفته اند ، و خدماتی مانند Vortex چیزی شبیه به یک gimmick به نظر نمی رسند (بررسی Vortex ما را در این مورد بخوانید). اگرچه هر دو عملکرد عالی ارائه می دهند ، اما در مورد تصویری تفاوت های زیادی وجود دارد. 

Google Stadia از جریان 1080p در لایه رایگان خود پشتیبانی می کند و پشتیبانی از 4K و HDR را در Stadia Pro پشتیبانی می کند. تست Destiny 2 ، Tomb Raider و Samurai Shodown در سراسر Chromecast Ultra ، دسک تاپ و اندرویدی ، ما در حدود 4 فریم در ثانیه به 4K ضربه می زدیم. با این حال ، عناوین خواستار بیشتری مانند Metro Exodus ، با تأخیر ورودی و لکنت زبان مبارزه کردند. 

stadia-game-slider2

Nvidia GeForce Now با وضوح قفل شده 1080p به وفاداری گرافیکی Google Stadia نمی رسد. تجارت اما ارزش آن را دارد. در حین آزمایش ، ما بیش از 100 فریم در ثانیه بر روی Cuphead ، Doom 2016 و Counter-Strike: Global Offensive ضربه زدیم. علاوه بر این ، GeForce Now دارای تاخیر در ورودی و اندک بود. 

علاوه بر این ، GeForce Now از ردیابی اشعه در زمان واقعی پشتیبانی می کند در حالی که Stadia اینگونه نیست. اگرچه هنوز یک فناوری جوان برای بازی است ، اما اهمیت آن بسیار مهم می شود. GeForce Now ممکن است وضوح پایین تری نسبت به Google Stadia داشته باشد ، اما وقتی ردیابی اشعه و میزان فریم در ترکیب قرار می گیرند ، بازی ها احساس می کنند با ارائه Nvidia بهتر عمل می کنند. 

این واقعیت که GeForce Now از 4K پشتیبانی نمی کند ، ناامید کننده است ، به ویژه اینکه بازی ها در حالی که سرویس در حال بتا بود با شگفت آور در آن وضوح اجرا کردند. Google Stadia ممکن است پیکسل های بیشتری را ارائه دهد ، اما این امر به قیمت تاخیر ورودی و نرخ فریم در می آید. از طرف دیگر ، GeForce اکنون احساس نزدیکی بسیار زیادی با یک تجربه محلی دارد. 

دور: نقطه عملکرد برای GeForce Now

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

5

پشتیبانی از بستر های نرم افزاری

یکی از وعده های Google Stadia این است که تقریباً در هر دستگاه قابل دسترسی است. اگرچه این واقعیت در شروع کار صحیح نبود ، اما اکنون اینگونه است. می توانید بازی ها را تا زمانی که دستگاهی دارید که بتواند Google Chrome ، Chromecast Ultra یا دستگاه Android با Android 10.0 یا بالاتر را اجرا کند ، پخش کنید.. 

پشتیبانی از نسخه مبتنی بر مرورگر Stadia بسیار زیاد است. تقریباً هر دستگاه می تواند Google Chrome را با برخی ظرفیت اجرا کند ، به شما امکان می دهد بازی های عظیم و زیبایی مانند Final Fantasy XV را انجام دهید بدون توجه به Chromebook یا صفحه نمایش 4K. با این حال ، برخی از مشکلات در مورد پشتیبانی از سیستم عامل Stadia ، یعنی پشتیبانی از iOS ، وجود ندارد. 

GeForce Now مشابه است ، از جریان در Windows ، macOS ، Android و Nvidia Shield پشتیبانی می کند. اگرچه این برنامه از طریق یک برنامه محلی کنترل می شود و انعطاف پذیری جریان مرورگر را در گرد و غبار رها می کند. علاوه بر این ، Nvidia Shield گرانتر از یک Chromecast است ، به این معنی که اگر می خواهید در تلویزیون خود بازی کنید باید هزینه بالاتری بپردازید. 

در بیشتر قسمت ها ، این دو از لحاظ پشتیبانی از پلتفرم به طور مساوی با یکدیگر مطابقت دارند و از طریق سخت افزارهای شخص اول در سیستم عاملهای اصلی دسکتاپ ، اندروید و تلویزیون در دسترس هستند. با این وجود ، Stadia دستگاه های بیشتری را پوشش می دهد و این مرحله را در صدر جدول قرار می دهد. 

دور: نقطه پشتیبانی بستر های نرم افزاری برای Google Stadia

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

6

راحتی در استفاده

Google Stadia یک فرایند تنظیم زیبا دارد. پس از سفارش بسته نرم افزاری ، باید منتظر بمانید تا در نامه ظاهر شود. در کادر ، کابل های برق ، Chromecast و کنترلر Stadia خود را پیدا خواهید کرد. هنگامی که همه چیز را به برق وصل کردید ، از طریق تلفن خود تنظیمات را کنترل می کنید ، کد دعوت خود را وارد کرده و کنترلر خود را جفت می کنید. 

روند راه اندازی Stadia درگیر است ، اما دشوار نیست. با توجه به سخت افزار جدید ، همه چیز به راحتی پیش می رود. علاوه بر این ، زمان صرف شده ارزش آن را دارد ، زیرا Stadia یکی از در دسترس ترین رابط های بازی ابری است که ما دیده ایم. شما به راحتی می توانید بازی های خود را مشاهده کنید ، فروشگاه را مرور کنید ، دستاوردهای خود را مشاهده کنید و موارد دیگر. از بسیاری جهات ، مانند Xbox One یا PS4 عمل می کند. 

کتابخانه stadia-mobile

سحر و جادو هنگامی به وجود می آید که ادعای اولین بازی خود را داشته باشید. Destiny 2 ، بازی برتر برتر Stadia Pro ، تقریباً 100 گیگابایت بر روی رایانه های شخصی و کنسول ها است که کاربران را مجبور می کند ساعت ها منتظر بمانند تا از این بازی پرش کنند. با Stadia ، تنها کاری که باید انجام دهید ادعای عنوان است. پس از آن ، شما آماده بازی هستید و طی چند ثانیه وارد عمل می شوید. 

GeForce Now با توجه به برنامه محلی مزاحم این سرویس ، جادوگری مشابهی دارد ، اگرچه به نظر رضایت بخش نمی رسد. به اندازه کافی خوب به نظر می رسد ، برخی از بازی های پیشنهادی ، عناوینی را که به کتابخانه خود اضافه کرده اید و موارد جدیدی را در این لیست به شما نشان می دهد. 

با این وجود ، یک صفحه کتابخانه اختصاصی وجود ندارد. برای مرور هر یک از پنج بازی ، باید از یک صفحه پیمایش در صفحه اصلی استفاده کنید. 

رابط کاربری geforce-now

واقعاً شرم آور است ، زیرا در غیر این صورت برنامه GeForce Now کاملاً کامل است. هنگام راه اندازی یک بازی ، می توانید جزئیات مربوط به آن را مشاهده کنید ، و جستجو خاموش است. این واقعیت که شما نمی توانید بازی های پشتیبانی شده را مرور کنید یا به سرعت بخش عمده ای از کتابخانه خود را با یک نگاه مشاهده کنید ، نوعی مزیت را برای تجربه ایجاد می کند ، هرچند. 

بازی Geforce-اکنون-گسترش یافته است

با این دو مورد اضافی ، ما با خوشحالی می خواهیم این نکته را به GeForce Now تحویل دهیم. با این حال ، به فرم فعلی ، مهم نیست که در ویندوز ، macOS یا Android باشید ، نرم افزار احساس clunky دارد. استادیا علی رغم اینکه جوان تر از GeForce Now است ، احساس اصلاح بیشتری می کند. به همین دلیل ، ما در این دوره به Google امتیاز می دهیم. 

گرد: سهولت استفاده از نقطه برای Google Stadia

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

7

پوشش

با استفاده از قدرت ابر عظیم نجومی Google ، Stadia در حال حاضر در یک کشور جهان در دسترس است و خدماتی مانند Project xCloud را شرم آور می کند (بررسی پروژه xCloud پروژه ما را بخوانید). لیست کشورهای پشتیبانی شده در حال حاضر شامل بلژیک ، کانادا ، دانمارک ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، ایرلند ، ایتالیا ، هلند ، نروژ ، اسپانیا ، سوئد ، انگلیس و ایالات متحده است..

در تست ، با مسئله استادیا عجیب برخورد کردیم. ما از یک کارت اعتباری مجازی استفاده کردیم که در یک کشور ثبت شده استادیا پشتیبانی نمی کند ، اما بسته را به آدرس ایالات متحده ارسال کردیم.

کارت شارژ شد و بسته بندی ارسال شد ، اگرچه ما هرگز برای دعوت ثبت نام در سرویس ، كدام یك دعوت نامه را دریافت نمی كردیم كه برای بازی ضروری است. خوشبختانه ، این مسئله پس از یک گفتگوی سریع با پشتیبانی برطرف شد. 

GeForce Now در حوزه خود بسیار محدودتر است و ایالات متحده و اکثر کشورهای اروپایی را پوشش می دهد. در صفحه وضعیت سرور ، برخی از سرورهای شریک در ژاپن و روسیه نیز وجود دارند ، اگرچه این مناطق هنوز بطور رسمی پشتیبانی نمی شوند. مهمترین اشتباه ، در مقایسه با استادیا ، کاناداست. در غیر این صورت ، این دو سرویس به طور مساوی با یکدیگر مطابقت دارند. 

صادقانه بگویم ، این دور می تواند به هر طریق پیش برود ، هر دو سرویس تقریباً به همان تعداد کشور پشتیبانی می کنند. با این وجود ، ما برنده Stadia هستیم ، نه تنها به این دلیل که می تواند قدرت شبکه Google را مهار کند ، بلکه به این دلیل که در کانادا نیز موجود است. 

گرد: نقطه پوشش برای Google Stadia

Google Stadia Logo
لوگوی GeForce Now

8

افکار نهایی

GeForce Now با چهار برد از هفت دور ما ، برنده این دیدار است. استادیا بسیار نزدیک بود. این سرویس از زمان راه اندازی آن بسیار زیاد شده است ، بازی های جدیدی را اضافه می کنید و برخی از ویژگی های اصلی وعده داده شده را نیز پیاده سازی می کنید. هرچند حداقل براساس آزمایش ما هنوز در حال انجام است که باید انجام شود. 

برنده: GeForce Now

GeForce Now از نظر عملکرد احساس پالایش بیشتری می کند ، اگرچه برنامه PC آن می تواند از برخی از نشانگرهای طراحان در Google استفاده کند. حتی با این وجود ، از لحاظ پشتیبانی ، عملکرد و قیمت گذاری بهتر است و آن را در اینجا پیروز می کنید. 

آیا شما قبول دارید که GeForce Now بهتر است؟ یا شما طرفدار استادیا هستید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me