GeForce Now vs PlayStation Now: Big Boys بازی Cloud Gaming در سال 2020 جنگید

PlayStation Now و GeForce Now Nvidia دو قدیمی ترین سرویس بازی های ابری هستند ، اولی که فقط قیمت خود را به روز می کند تا با امثال Google Stadia رقابت کند و دومی بالاخره پس از مدت طولانی بتا توسط Nvidia منتشر شد. اگرچه آنها دو تا از بهترین خدمات بازی رایانه ابری هستند ، در این مقایسه GeForce Now vs PlayStation Now فقط یک نفر می تواند پیروز شود. 

ما قصد داریم ویژگی های آن ، قیمت گذاری ، پشتیبانی بازی ، پشتیبانی از سکو ، عملکرد ، پوشش و سهولت استفاده را با هم به کار بیندازیم ، ببینیم که بهترین تجربه کلی را ارائه می دهد. ما برای هر کدام از رقیبان در یک دور خاص بهتر نتیجه می گیریم ، در پایان یک برنده کلی اعلام می کنیم. 

با این حال ، توصیه می کنیم بررسی GeForce Now و بررسی PlayStation Now را مطالعه کنید. در اینها ، ما به عمق کارایی ، پوشش ، قیمت گذاری و موارد دیگر می پردازیم و رقبای خود را به جای فقط یکدیگر با سایر بازارها مقایسه می کنیم.. 

Setting Up a Fight: GeForce Now vs PlayStation Now

با چند هزار کلمه بعدی ، ما ویژگی GeForce Now و PlayStation Now را برای ویژگی مقایسه خواهیم کرد. ما هفت دور داریم که هر کدام یک امتیاز دارند. در طول این دورها ، ما در مورد تفاوت های بین هر سرویس و اینکه چرا یک یا دیگری را ترجیح می دهیم صحبت خواهیم کرد. در پایان ، ما یک برنده اعلام می کنیم و به یک امتیاز اعطا می کنیم. 

البته هر کدام سرویس بیشتری داشته باشد قهرمان ما خواهد بود. در برخی موارد ، قطع و خشک نیست. به عنوان مثال ، PlayStation Now که توسط Sony ساخته شده است در بسیاری از کشورهای جهان در دسترس است ، در حالی که Nvidia GeForce Now محدود به ایالات متحده و اکثر کشورهای اروپایی است. به همین دلیل ، بهترین خدمات برای شما ممکن است متفاوت از برنده نهایی ما باشد. 

به همین دلیل توصیه می کنیم که بخاطر پیروزی برندگان ، دور مسابقات را بخوانید. ما هر بار برنده می شویم ، هرچند دلایل اعطای آن امتیاز ممکن است بر اساس شرایط مختلف تغییر کند. با تمام این کار ، بیایید از بالا شروع کنیم.

1

کتابخانه بازی

GeForce Now ، مشابه سرویس هایی مانند Vortex ، دارای یک کتابخانه مجوز از بازی ها است که می توانید با این سرویس بازی کنید (بررسی Vortex ما را بخوانید). اگرچه همه عناوین پشتیبانی شده از یک پلتفرم DRM مانند Steam استفاده می کنند ، ناشر می تواند انتخاب کند که آیا بازی آن جزئی از GeForce Now است یا نه ، که ، همانطور که در مقایسه Shadow vs GeForce Now می بینید ، چیز خوبی نیست.. 

بازی های GeForce Now بسیاری از دست رفته اند که شرکت هایی مانند Blizzard و Bethesda از این سیستم عامل پشتیبانی می کنند. GeForce Now هنوز هم با پشتیبانی از Warframe ، Rocket League ، Counter-Strike: Global Offensive و Fortnite ملزومات را پوشش می دهد ، اما اگر به دنبال بازی خاصی هستید ، GeForce اکنون ممکن است از آن پشتیبانی نکند. 

پلی استیشن اکنون یک کتابخانه محدود از بازی ها نیز دارد ، هرچند به روشی مشابه GeForce Now نیست. با خرید اشتراک ، نه تنها جنبه بازی های رایانه ای PlayStation Now را خریداری می کنید ، بلکه کتابخانه ای با بیش از 800 بازی را نیز در اختیار دارید. بلافاصله پس از ثبت نام ، می توانید بدون نیاز به خرید بازی وارد عمل شوید. 

در مقایسه با خدماتی مانند Shadow – می بینید که چگونه آنها در مقایسه Shadow vs PlayStation Now با هم مقایسه می شوند – PS اکنون احساس محدودیت می کند. با این حال ، در مقایسه با GeForce Now ، این کتابخانه می درخشد. 

اگرچه شما نمی خواهید انتخاب کنید که کدام بازی ها به سمت سرویس خود می روند ، پلی استیشن Now عناوین گسترده ای را برای رضایت بیشتر بازیکنان ارائه می دهد. ما دوست داریم از این طریق فکر کنیم شبیه Netflix باشد. 

لازم نیست همه آن بازی ها را پخش کنید. از آنجا که PS Now از PS4 پشتیبانی می کند ، می توانید برخی از بازی ها – حدود 300 لیست لیست پشتیبانی شده – را به صورت محلی در کنسول خود بارگیری کنید. در این حالت ، به دلیل تأخیر در شبکه ، بدون هیچ مشکلی بهترین کیفیت را کسب خواهید کرد. 

GeForce Now این توانایی را دارد که از یک بازی بزرگتر جمع شود. بازی های بیشتری در کامپیوتر وجود دارد تا PS4. با این حال ، پشتیبانی فعلی آن در مقایسه با PS Now کم رنگ به نظر می رسد. تا زمانی که GeForce Now نتواند سیستمی مانند Shadow را اجرا کند – برای اطلاعات بیشتر در مورد Shadow ما را بخوانید – ارائه سونی برتر خواهد بود. 

Round: Game Point Point برای PlayStation Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

2

قیمت گذاری

قیمت گذاری برای GeForce Now کمی چسبنده است. دو ردیف خدمات ، گزینه رایگان و پولی وجود دارد. گزینه موسسین پرداخت شده ، فقط برای “اعضای موسس” است. در عمل ، این بدان معناست که قیمت ذکر شده 5 دلار در هر ماه فقط برای 12 ماه اول خدمات خوب است. بعد از گذشت یک سال ، دیگر نمی توان گفت GeForce Now چه قیمتی خواهد داشت. 

اکنون پلی استیشن اکنون مدتی است که تنها تغییر قیمت آن در اواخر سال 2019 کاهش می یابد. اگرچه این سرویس در حدود 20 دلار در ماه اجرا می شد ، اما اکنون فقط 10 دلار در ماه پرداخت می کنید و اگر خرید کنید نصف آن است. یک سال پیش رو. یک ردیف رایگان خوب خواهد بود ، اما شکایت از ارزان بودن PS اکنون دشوار است. 

GeForce Now ممکن است روی کاغذ ارزان تر باشد ، اما این واقعیت را نادیده می گیرد که قیمت آن تغییر خواهد کرد. هنوز دلایل چندانی برای خرید به GeForce Now وجود دارد ، حتی در مراحل رشد آن. بنیانگذاران دوره مقدماتی 90 روزه را دریافت می کنند که می توانند خدمات را بصورت رایگان امتحان کنند. شما هنوز هم نیاز به یک اشتراک دارید ، اما سه ماه اول پخش بازی شما رایگان است. 

علاوه بر این ، GeForce Now گزینه های بیشتری را به کسانی که پرداخت می کنند ، می دهد. به عنوان مثال ، کاربران با عضویت بنیانگذاران مجبور نیستند صف بازی ها را بگیرند ، در حالی که ممکن است اعضای مجبور باشند. از طرف دیگر ، پلی استیشن اکنون می گوید همه مشترکین ممکن است مجبور به صف باشند ، مهم نیست که چقدر پرداخت می کنید. 

با وجود اختلافات آنها ، این دور دشوار است. ما تمایل به ارائه آن به PlayStation Now داریم زیرا حداقل قیمت آن سنگی است. گفته می شود ، GeForce Now در زمان نوشتن ارزان تر است. علاوه بر این ، آن را برای کسانی که مایل به پرداخت هزینه هستند ، یک ردیف رایگان و متنوع تر ارائه می دهد ، و این مرحله را در صدر قرار می دهد. 

دور: نقطه قیمت گذاری برای GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

3

امکانات

هر دو رقبای ما از نظر ویژگی های نسبتاً محدودی هستند ، و از چیزهای گذشته مانند گزینه های وضوح استفاده می کنند. در بیشتر قسمتها ، به پشتیبانی از کنترلر و پشتیبانی از پلتفرم مربوط می شود ، که هر دو GeForce Now را طرفداری می کنند. پلی استیشن اکنون ، یک پیشنهاد منحصر به فرد دارد: پخش محلی. 

با شروع از آنجا ، PS Now دارای كتابخانه ای در حدود 300 بازی در 800+ عنوان پشتیبانی شده است كه می توانید بصورت محلی در PS4 خود بارگیری كنید. در این حالت ، بدون توجه به اینکه به اینترنت وصل هستید ، وضوح و فریم کامل بازی را دریافت خواهید کرد. متأسفانه ، این ویژگی فقط در PS4 موجود است. کاربران PC محدود به ابر هستند. 

با این حال ، این همه انگشت شست برای PS4 نیست. علاوه بر محدود بودن به رایانه های شخصی و PS4 – بیشتر در مورد “پشتیبانی پشتیبانی” – فقط می توانید از DualShock 4 با خدمات استفاده کنید. PS Now از کنترل کننده های صفحه کلید و ماوس یا شخص ثالث پشتیبانی نمی کند.

اگر بدتر از این باشد ، اگر تقاضا به اندازه کافی زیاد باشد ، باید مجبور شوید برای بازیها صف آرایی کنید. در چنین شرایطی ، سونی می گوید “غیرممکن است حدس بزنید چه مدت منتظر خواهید ماند.”

playstation-now-review-faq

GeForce Now از پخش محلی پشتیبانی نمی کند ، اما آن را با کنترلر و پشتیبانی بسیار وسیع تری از برنامه پشتیبانی می کند. علاوه بر پشتیبانی از صفحه کلید و ماوس ، GeForce Now تقریباً از هر کنترلی که می تواند به رایانه شخصی یا دستگاه همراه شما متصل شود پشتیبانی می کند. حتی از کنترلرهای موبایل Switch-esque مانند Razer Junglecat پشتیبانی می کند. 

برای ما ، بازی ابری همه چیز در مورد گزینه ها است و به شما این امکان را می دهد تا بازی های مورد نظر خود را در هر دستگاه مورد نظر خود انجام دهید. این شامل کنترلرها است. GeForce Now به بازیکنان اجازه می دهد از هر آنچه که احساس راحتی می کنند استفاده کنند ، در حالی که PlayStation Now استفاده از سخت افزارهای شخص اول را مجبور می کند. اگرچه ویژگی بارگیری PS Now خوب است ، ما باید این دور را به Nvidia GeForce Now اختصاص دهیم. 

دور: ویژگی های Point for GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

4

کارایی

برای اینکه همه چیز حتی به صورت صحیح ادامه یابد ، ما بازی های مشابهی را در پلی استیشن Now و GeForce Now آزمایش کردیم ، از جمله یک تیرانداز سریع ، یک platformer دقیق و یک بازی بسیار دشوار. البته ، RPG ها ، بازی های استراتژی و موارد دیگر از دو رقیب ما وجود دارد ، اما اینها محدودیت پاسخگویی و ارائه را به یک روش نمی کشند. 

با شروع GeForce Now ، Doom 2016 ، Cuphead و Counter-Strike: Global Offensive را آزمایش کردیم. Doom و Cuphead با وضوح 1080p قفل شده GeForce Now به طرز شگفت انگیزی دویدند و اغلب بالای 100 فریم در ثانیه را فشار می دهند. Counter-Strike به همان اندازه چشمگیر بود ، هرچند سکسکه گاه به گاه در جریان رقابتی خیلی اثبات می شود. 

اگرچه بازی هایی که تست کردیم بسیار عالی به نظر می رسید ، ما در نسخه کامل GeForce Now به پشتیبانی 4K امیدواریم. وقتی ماهها پیش بتا را آزمایش کردیم ، به راحتی توانستیم در سرعت 4K در Doom به 60fps برسیم. اکنون که این سرویس برای عموم آزاد شده است ، قطعنامه ها به صورت کامل HD قفل می شوند ، حتی اگر شما به اندازه کافی فریمورک کافی برای توجیه وضوح بالاتر داشته باشید. 

با این حال ، 1080p در مقایسه با PlayStation Now مانند یک رویا به نظر می رسد. برای آزمایش ما ، چند ساعت Bloodborne ، Mighty No. 9 و Doom 2016 بازی کردیم. بازی ها بیشترین سرعت را اجرا کردند ، هرچند در مقایسه با GeForce Now با مصنوعات پخش کننده ویدیویی بیشتری روبرو شدیم.. 

playstation-now-review-doom

با وجود تفاوت اندک در عملکرد ، این دور به تفکیک می رسد. PS Now به 720p قفل شده است که حیرت انگیز است. حتی پیدا کردن نمایشگر این روزها که بطور طبیعی در 720p اجرا می شود ، دشوار است ، مهم نیست که شما در PS4 هستید یا رایانه شخصی شما. 

علاوه بر این ، با پشتیبانی از PS4 Pro 4K خروجی ، بسیاری از کاربران خود را تنها با استفاده از یک نهم پیکسل های موجود در تلویزیون خود پیدا می کنند. 

پلی استیشن اکنون عملکرد بسیار بهتری نسبت به سالهای گذشته انجام داده است ، اما حتی با وجود بهبود جریان ، وضوح پایین یک قاتل است. اگرچه چند سال پیش سونی می توانست از جریان 720p فاصله بگیرد ، اما نمایشگرها نسبت به وضوح تصویر گذشته اند و این را برای هر برنامه تمام صفحه منسوخ کرده است. 

دور: نقطه عملکرد برای GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

5

پشتیبانی از بستر های نرم افزاری

پشتیبانی از بسترهای نرم افزاری جایی است که ما تفاوت دیگری حتی از عملکرد بین GeForce Now و PlayStation Now مشاهده می کنیم. ارائه سونی بسیار محدود است و فقط در رایانه های شخصی و PS4 قابل اجرا است. سرویس Nvidia ، اگرچه از نظر پشتیبانی از پلت فرم به اندازه Shadow مستحکم نیست ، می تواند در لیست طولانی سخت افزارهای مختلف اجرا شود. 

در حال حاضر GeForce Now در ویندوز ، macOS ، اندروید و Nvidia Shield در دسترس است. پشتیبانی macOS همانند پشتیبانی کامل اندرویدی بسیار گسترده است. حتی خدمات گسترده بازی های ابری مانند Google Stadia هنگام صحبت با دستگاه های تلفن همراه (بررسی Google Stadia ما را برای اطلاعات بیشتر در مورد آن بخوانید ، و ببینید که چگونه در بخش Google Stadia vs GeForce Now مقایسه می شود). هنوز برنامه های GeForce Now برای تلویزیون های هوشمند وجود ندارد ، اما پشتیبانی از Shield این نقش را به خوبی پر می کند. 

همانطور که قبلاً با PlayStation Now خاطرنشان کردیم ، بازی های ابری در مورد همه چیز جالب نیست: توانایی انجام بازی های شما در هر کجا و هر زمان که می خواهید. GeForce Now این روحیه را کاملاً ضبط می کند ، به شما امکان می دهد بازی ها را بدون توجه به تلویزیون ، رایانه یا تلفن خود پخش کنید. 

دور: نقطه پشتیبانی بستر های نرم افزاری برای GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

6

راحتی در استفاده

سهولت استفاده دور جالبی است ، زیرا نه GeForce Now و نه PlayStation Now کاملاً مشخص نیستند. با شروع قبلی ، GeForce Now یک برنامه جذاب و آسان برای درک دارد ، هم در ویندوز و هم در اندروید. با این حال ، یک تقصیر ساده است ، انجام یک کار به همان اندازه دنیای اضافه کردن یک بازی به کتابخانه خود را احساس می کنید مانند یک کار اجباری.  

GeForce اکنون به جای نشان دادن صفحه کتابخانه یا لیستی از بازی های پشتیبانی شده ، نوار جستجو را به شما می دهد. وقتی می خواهید یک بازی به کتابخانه خود اضافه کنید ، می توانید آن را جستجو کرده و روی “افزودن” کلیک کنید. سپس بازی در کتابخانه شما نمایش داده می شود. کتابخانه شما کشویی است که فقط پنج بازی را به طور همزمان نشان می دهد. 

بازی Geforce-اکنون-گسترش یافته است

اگرچه GeForce Now اطلاعات مربوط به هر بازی در کتابخانه شما – از جمله برنامه نویس ، پشتیبانی کنترل کننده و تاریخ انتشار را نشان می دهد – یک صفحه اختصاصی برای مشاهده همه کتابخانه شما به طور همزمان وجود ندارد. اگرچه بازی های شما پنج و نیم به طور هم زمان پیموده اید ، گیر کرده اید که اگر یک کتابخانه Steam با 100 یا بیشتر داشته باشید ، می توانید به سرعت مضطرب شوید.. 

رابط کاربری geforce-now

متأسفانه ، PlayStation Now خیلی بهتر نیست. برنامه PS4 خوب است ، کاملاً با سیستم عامل PS4 و پشتیبانی کنترل کننده متناسب است. با این حال ، در رایانه شخصی ، PS Now تلاش می کند. شما مجبور هستید از روبرو بازیها را به روشی به سبک Netflix-Esque مرور کنید. اگرچه این ناوبری برای ریموت یا کنترلر کار می کند ، اما در صفحه کلید و ماوس احساس کند و کندی می کند. 

برنامه playstation-now-review

علاوه بر این ، هیچ راهی برای جستجو ، فیلتر یا مرور بازی ها بر روی برنامه PC وجود ندارد. می توانید در لیست های انتخاب شده سونی پیمایش کنید ، و این همان است. برنامه PC ، از آنچه می توانیم بگوییم ، یک پورت مستقیم از PS4 است که نشان دهنده سوء تفاهم یا عدم توجه به چگونگی استفاده از برنامه در دسک تاپ است.. 

هر دو رقبای ما در این مرحله زیر مجموعه هستند و حتی یک سرویس بازی میان مدی مانند Blacknut به نظر خوب می رسد (بررسی Blacknut ما را بخوانید). در PS4 ، PlayStation Now برنده است. با این حال ، ما مشکوک هستیم که تعداد بیشتری از افراد علاقمند به بازی ابری در سیستم عامل های دیگر وجود داشته باشند ، و در آن جبهه GeForce Now برنده می شود ، با وجود همه اشتباهات آن. 

دور: سهولت استفاده از نقطه برای GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

7

پوشش

سونی در مورد پوشش PlayStation Now از مزیت بزرگی برخوردار است. نه تنها PS Now نزدیک از GeForce Now بیشتر نیست بلکه سونی زیرساخت های موجود از شبکه پلی استیشن یا PSN را دارد. 

به همان روشی که مایکروسافت قادر به استفاده از شبکه Azure خود برای Project xCloud است ، سونی می تواند از سرورهای PSN خود برای PlayStation Now استفاده کند (بررسی پروژه xCloud ما را بخوانید). 

لیست کشورهای پشتیبانی شده طولانی است ، شامل اتریش ، کانادا ، فنلاند ، دانمارک ، بلژیک ، فرانسه ، آلمان ، ایرلند ، ایتالیا ، ژاپن ، لوکزامبورگ ، هلند ، نروژ ، پرتغال ، اسپانیا ، سوئد ، سوئیس ، ایالات متحده و بریتانیا. گفته می شود ، مشخص نیست فضای سرور سونی به PlayStation Now چه مقدار اختصاص داده است. 

با توجه به اینکه ممکن است کاربران صف بکشند و ما میزان مناسبی از تأخیر در ورودی را تجربه کردیم ، ما تمایل نداریم که فکر کنیم سونی خیلی اسب بخار قدرت را به شبکه بازی های ابری خود اختصاص نمی دهد. مسافت بسیار بیشتری نسبت به GeForce Now را پوشش می دهد ، اما با هزینه زیادی برای عملکرد. 

رویکرد انویدیا بسیار معتدل تر است و ایالات متحده و بیشتر کشورهای اروپایی را در بر می گیرد. در صفحه وضعیت GeForce Now ، همچنین سرورهای “شریک اتحاد” در ژاپن و روسیه ذکر شده است ، و نشان می دهد که این سرویس به زودی در مناطق بیشتری نیز ارائه می شود. 

GeForce Now گرچه از نظر فیزیکی نسبت به PlayStation Now از نظر فیزیکی کمتری برخوردار است ، اما دارای چندین سرور و سربار اضافی است تا بتواند مناطقی را که پشتیبانی می کند ، اداره کند. PlayStation Now دارای سرورهای بیشتری و شبکه بزرگتر است ، اما آنها بسیار نازک گسترش یافته و منجر به مشکلات عملکرد می شوند. به همین دلیل ، ما در این مرحله نهایی به GeForce Now پیروزی می دهیم. 

Round: Coverage Point برای GeForce Now

لوگوی GeForce Now
آرم PlayStation Now

8

افکار نهایی

GeForce Now برنده واضح این مقایسه است و در شش دوره از هفت دور seven ما پلی استیشن را شکست داد. اگرچه این سرویس در چند ماه گذشته چند درد در حال رشد را تجربه کرده است ، اما در حال شکل گیری است که می تواند در فضای بازی ابری یک مدعی باشد. از نظر عملکرد ، حداقل ، جزء بهترین هاست. 

برنده: GeForce Now

هنوز هم PlayStation Now شایستگی دارد. از بسیاری جهات ، شبیه Xbox Game Pass است و به شما امکان می دهد بیش از 300 بازی را در کنسول خود بارگیری کنید. برای این منظور ، PS Now عالی است. از طرف دیگر بازی Cloud یک داستان متفاوت است. اگرچه PS اکنون در طول سالها بهبود یافته است ، وضوح قفل شده ، صف و تأخیر ورودی بیش از حد است. 

آیا قبول دارید که GeForce Now برنده است؟ آیا شما مشترک هر یک از سرویس ها هستید؟ در نظرات زیر به ما اطلاع دهید و مثل همیشه از خواندن متشکریم. 

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me