بازی Cloud چگونه کار می کند؟ راهنمای سال 2020

بازی ابری ، با توجه به بسیاری از شرکت های وارد این زمینه ، آینده بازی ها است. اگرچه این مساله کمی دور از ذهن است – بازی های محلی تا چند دهه دیگر حاکم خواهند بود – بازی های ابری می توانند یک جایگزین جدی برای چند سال پایین بیایند. برخی خدمات مانند Shadow و PlayStation Now آنرا نشان می دهند. 


فناوری ای که از بازی های ابری استفاده می کند سالهاست که وجود دارد ، بنابراین این کمبود فناوری نیست که باعث شود بازی های ابری از رسیدن به جریان اصلی جلوگیری کنند. زیرساخت ها ، ظرفیت شبکه و فناوری ورودی از راه دور نقش مهمی در میزان روان بازی شما دارند ، نه فقط سرعت اینترنت شما. 

در این راهنما ، ما می خواهیم نحوه بازی های مبتنی بر ابر را تحت پوشش قرار دهیم تا بتوانید درک کنید که این یک راه حل مناسب برای شما است یا خیر. علاوه بر این ، ما می خواهیم در مورد برخی از موضوعاتی که با آن پیش می رویم ، و همچنین در مورد محدودیت های فناوری در وضعیت فعلی آن صحبت خواهیم کرد. در طول راه ، ما برای نشان دادن نکات خود از بهترین راهنمای بازی ابری ما گزینه هایی را ارائه می دهیم.

Cloud Gaming چیست؟?

بازی های ابری

قبل از اینکه به نحوه عملکرد بازی cloud بپردازید ، باید درک کنید که چیست. اگرچه “بازی ابری” عبارتی است که به آن می پردازد ، اما می تواند “محاسبات از راه دور” نیز نامیده شود. در اصل ، یک پلتفرم بازی ابری به شما امکان می دهد از راه دور به یک رایانه دسترسی داشته باشید ، یا یک تجربه دسک تاپ کامل ارائه دهید یا آن را فقط به یک راه‌انداز بازی محدود کنید..

در اصل ، شما می توانید با حرکت دادن مکان نما یا تایپ کردن رمز عبور خود ، به دستگاه از راه دور ارسال کنید. دستگاه از راه دور آن فرمان را دریافت می کند و مانند هر رایانه عادی آن را اجرا می کند. آنچه در آن رایانه از راه دور اتفاق می افتد ، سپس به سمت شما پخش می شود ، و با کمی تأخیر ، می تواند در زمان واقعی احساس شود. 

همانطور که در مورد سیستم عامل های جریان مانند Netflix وجود دارد ، سرویس های بازی ابری روشهای مختلف رمزگذاری ویدیو را اتخاذ کرده اند. این امر به سیستم عامل هایی مانند Shadow یا Vortex اجازه می دهد تا جریان فیلم را بر اساس سرعت اینترنت شما تطبیق دهند. اگر اتصال شما متوقف شود ، ویدیو آثار با فشرده سازی بیشتری را نشان می دهد. 

خلاصه اینکه ، بازی ابری یک جریان ویدیویی است که می توانید کنترل کنید. برای برخی سیستم عامل ها ، این بدان معناست که می توانید یک تجربه کامل در دسک تاپ را کنترل کنید ، در حالی که در برخی دیگر ، این محدود به خود بازی است. این یک بررسی اساسی است ، اما کمی پیچیده تر از آن است. بیایید به طور خاص درباره نحوه عملکرد بازی های ابری و محدودیت هایی که با آن پیش می آید صحبت کنیم.

چگونه Cloud Gaming کار می کند?

پردازش ابری

بازی Cloud بسیار ساده است اگر درک کنید که سیستم عامل های جریان مانند Netflix چگونه کار می کنند. هنگام اتصال به Netflix ، شما در حال ارسال درخواست به سرور هستید که محتوای مورد نظر برای پخش را در خود جای داده است. پس از ارسال آن درخواست ، Netflix شروع به تغذیه مطالبی که در سرور در یک جریان ذخیره شده اند ، می کند ، از این رو نام. 

شما می توانید همین کار را با بازی انجام دهید ، فقط باید بارها و بارها این کار را انجام دهید. هنگام بازی یک بازی ویدیویی ، مرتباً دستورات را وارد می کنید و بازی به آن پاسخ می دهد. به عنوان مثال ، در رایانه شخصی ، فشار دادن کلید “W” به شخصیت شما می گوید که به جلو بروید و با فشار دادن دکمه “A” در Xbox ممکن است به شخصیت شما بگویید که پرش کند. 

هنگام بازی یک بازی روی ابر ، هنوز دستورات را وارد می کنید ، اما این کار را از طریق شبکه انجام می دهید. یک رایانه از راه دور نمونه ای از بازی شما را اجرا می کند ، و صفحه نمایش به سمت شما پخش می شود. ورودی های شما از طریق شبکه ارسال می شوند ، دستگاه از راه دور با هر فرمان ارسال شده پاسخ می دهد و جریانی که می بینید به روز شده است. 

همه اینها در مورد میلی ثانیه اتفاق می افتد ، که بعضی اوقات می توانید متوجه شوید (بیشتر در مورد آن در بخش بعدی). اگرچه همه بازی های ابری با روشی که در بالا توضیح داده شده است با برخی از ظرفیت کار می کنند ، اما همه سیستم عامل ها به یک روش محتوای ارائه نمی دهند.

به عنوان مثال ، Shadow به شما امکان دسترسی کامل به یک دستگاه از راه دور ویندوز را می دهد (بررسی Shadow ما را بخوانید) ، در حالی که Vortex دسترسی شما به سیستم عامل DRM را که بازی با آن استفاده می کند محدود می کند (بررسی Vortex ما را بخوانید). هر دو سیستم عامل جریان خود را از طریق شبکه شما ارائه می دهند اما دسترسی متفاوتی به آن دستگاه از راه دور می دهند. 

دستگاههایی که به آنها وصل می شوید معمولاً سرورهایی در مرکز دیتاسنتر هستند. در مورد PlayStation Now ، آنچه شما به آن وصل می شوید احتمالاً چند سرور واقع در مراکز داده ای است که شبکه PlayStation را اجرا می کنند (بررسی PlayStation Now ما را بخوانید). در مورد بلکوت ، احتمالاً فضای سرور از یک شبکه ابری موجود مانند AWS اجاره شده است (بررسی Blacknut ما را بخوانید). 

مکان مرکز داده مهم است – ما در بخش بعدی در مورد آن صحبت خواهیم کرد – اما زیرساخت ها نیز چنین هستند. بسیاری از سرویس های بازی ابری از سرورهای اشتراکی استفاده می کنند. این بدان معنی است که سرور در بخش CPU و بخش های گرافیکی مجهز به اسب بخار قدرت است ، اما کاربران باید این منابع را به اشتراک بگذارند.

از آنجا که منابع محدود هستند ، عواملی مانند تعداد کاربرانی که به سرور دسترسی دارند باعث کاهش سرعت می شوند. این امر می تواند به شکل لکنت زبان ، کاهش کیفیت تصویر و تاخیر ایجاد شود. اگرچه به راحتی می توان این موارد را به اتصال اینترنت کند نسبت داد ، اما مشکل معمولاً در نحوه نگهداری سرورها و کاربران نهفته است. 

با این حال ، برخی از سرویس های بازی ابری ، مانند Shadow ، از منابع اختصاصی استفاده می کنند. می توان گفت ، 10 کارت گرافیک GTX 1080 و CPU برای همراهی آنها در یک سرور واحد وجود دارد ، اما منابع سرور تقسیم شده و به یک کاربر واحد اختصاص داده شده است. 

در مورد Shadow ، شما فضای ذخیره سازی اختصاصی ، RAM و گرافیکی را بدست می آورید ، و با کمال تعجب ، کیفیت حتی در یک اتصال متوسط ​​نیز ضرب و شتم می کند..

برخورد با زمان تاخیر و پهنای باند

پهنای باند بازی های ابری

دو عامل که هنگام صحبت کردن در مورد بازیهای ابری باید مورد توجه قرار دهیم ، تأخیر و پهنای باند هستند. گیمرها احتمالاً با تأخیر آشنا هستند یا همانطور که اغلب به آن “پینگ” می گویند. پینگ شما مدت زمان لازم است – معمولاً در میلی ثانیه – برای اینکه یک ورودی در یک سفر دور از طریق شبکه ارسال شود. این عامل اصلی بود که ما در بهترین VPN راهنمای راهنمای بازی به آن نگاه کردیم.

تأخیر استفاده می شود تا اندازه گیری ارتباط شما در هنگام بازی آنلاین چقدر خوب باشد زیرا درخواستهایی که شما ارسال می کنید مهم است. اگر شما و یک دوست در حال پخش یک بازی آنلاین هستید ، دو جلسه محلی از آن بازی وجود دارد ، یکی برای هر یک از شما. 

به همین دلیل دیگر نیازی به انتقال اطلاعات بازی از طریق شبکه نیست. هرکدام به همان بافت ها ، موسیقی و انیمیشن ها دسترسی دارید. تنها داده ای که نیاز به انتقال از طریق شبکه دارد ورودی ها هستند. 

به عنوان مثال ، اگر شما در حال بازی دور Counter-Strike: Global Offensive با پینگ 85 میلی ثانیه هستید و دوست خود را در بازی شلیک می کنید ، این بدان معنی است که در کل 85 میلی ثانیه طول می کشد تا آن ورودی به شما ارسال شود دوست و بازگشت به تو. 

تأخیر عمدتاً عاملی است که یک سرور از موقعیت بدنی شما تا چه اندازه فاصله دارد. هرچه به سروری که به آن وصل می شوید نزدیک تر باشید ، در بیشتر موارد تاخیر شما پایین می آید. 

در مورد بازی های آنلاین ، پهنای باند – حداکثر مقدار داده قابل انتقال – اهمیتی ندارد ، زیرا فقط داده های کمی را انتقال می دهید. برای بازی های ابری ، پهنای باند یک معیار کلیدی است. 

مانند بازی کردن بازی های آنلاین ، تأخیر شما برای تعیین مدت زمان ثبت نام ورودی های شما مهم است. با این حال ، بر خلاف بازی آنلاین ، بسیاری از داده ها باید از طریق شبکه منتقل شوند. 

ارائه برای بازی در سرور از راه دور اتفاق می افتد ، به این معنی که منابعی که در واقع وجود دارند باعث می شوند تصویر ایجاد شود. سپس ، یک جریان ویدئویی از آن رندر به دستگاه شما ارسال می شود. آن جریان بر اساس ورودی های شما به روز می شود.

به همین دلیل سیستم عامل های بازی cloud نیازی به سرعت بالای بارگیری ندارند. Shadow حداکثر 15 مگابیت در ثانیه را می طلبد ، اما ما حداقل 5 مگابیت در ثانیه دیده ایم. برای مقایسه با هم ، Netflix سرعت بارگیری 25 مگابیت بر ثانیه را برای پخش ویدئو 4K توصیه می کند. پهنای باند و تأخیر شما بسیار مهمتر است. 

شبکه های پر ازدحام که پهنای باند بسیار کمی دارند باعث بروز مشکلاتی می شوند ، زیرا پاسخگویی به ورودی های شما هنگام بازی از طریق شبکه مهم است. 

پهنای باند مجدداً آن را با پخش ویدئو مقایسه نمی کنید ، جای نگرانی نیست. پهنای باند محدودی هنوز هم می تواند نتیجه منطقی کسب کند ، زیرا شما هیچ ورودی به جریان فیلم ارسال نمی کنید. نیازی به پاسخگویی نیست ، بنابراین متوجه تفاوتی نخواهید شد. 

با توجه به طبیعت دائماً تغییر بازی ، این پاسخگویی می تواند تجربه را به وجود آورد یا آن را بشکند. برای بازی های ابری به یک اتصال اینترنتی کامل و مراکز داده نزدیک نیاز دارید ، هیچ ادعایی در این مورد وجود ندارد. با این حال ، سرعت رایانه راه دور می تواند به درخواست های شما پاسخ دهد به همان اندازه مهم است.

محدودیت های بازی Cloud

بازی های ابری

بزرگترین محدودیت برای بازی های ابری ، زیرساخت ها است. در حال حاضر ، بسیاری از سرویس های بازی ابری یا از مراکز داده موجود استفاده می کنند یا از یک ابر بزرگ برای اجرای پلتفرم خود اجاره می دهند ، که کنترل آن دشوار است. علاوه بر این ، در سال های اخیر افزایش بازی های ابری رخ داده است ، که باعث شده بسیاری از شرکت ها خیلی سریع محصولات را به بازار عرضه کنند. 

نگاهی گذرا به اصطلاحات جستجو این مسئله را تأیید می کند. اگرچه اصطلاح “بازی های ابری” فقط حجم جستجو 34000 در ماه را دارد ، اما طبق گفته های اهرف ، سیستم عامل های محبوب مانند Stadia بسیار بالاتر هستند. به عنوان مثال ، “stadia” دارای حجم جستجوی جهانی 233،000 در ماه است و “geforce now” دارای حجم جستجو 237،000 در ماه است (مطالعه GeForce Now ما را بخوانید).

به دلیل عجله در محبوبیت ، هنوز هم یک سرویس کاملاً دارای ویژگی بازی ابری تحقق نیافته است. Shadow با دسترسی محدود و سخت افزار اختصاصی خود نزدیک می شود ، اما حتی سیستم عامل هایی مانند PlayStation Now که چند سالی است در تلاش هستند تا یک تجربه مداوم را ارائه دهند. سرویس هایی مانند Loudplay یک ذهنیت نیمه پخته را نشان می دهد. 

با این وجود چند قدم در مسیر درست قرار گرفته است. در دسترس بودن اینترنت فیبر نوری در ایالات متحده تضمین شده است که پهنای باند زیادی وجود ندارد و ظهور روترهای دو یا سه باند می تواند اطمینان حاصل کند که شما در حال ارسال داده ها از فرکانس غیر قابل حمل و نقل هستید..

به نظر می رسد بیشترین محدودیت ماشین های از راه دور هستند. به اشتراک گذاشتن منابع سرور و ظرفیت شبکه خالی از سکنه منجر به یک تجربه بازی ضعیف می شود ، که به درستی این مورد در حال حاضر با بازی ابری همراه است. با این حال ، با گزینه هایی مانند Stadia ، GeForce Now و Shadow around ، تجربه بازی ابری “به هر جایی بروید ، کاری انجام دهید” ممکن است در گوشه و کنار باشد.

افکار نهایی

اگرچه بازی ابری کاملاً تحقق نیافته است ، اما بسیار بهتر از چند سال پیش است. PlayStation Now یک تجربه چشمگیر را برای طرفداران سونی ارائه می دهد ، در حالی که بازی Shadow در رایانه های شخصی بازی های تقریباً تاخیر صفر را نشان می دهد. گزینه های دیگر مانند Vortex و Blacknut خوب هستند ، اما هیچ جا در نزدیکی سگ های برتر قرار ندارند. 

تجربه کامل هنوز چند سال باقی مانده است ، اما اکنون گزینه هایی وجود دارد که به هم نزدیک می شوند.

نظر شما در مورد بازی ابری چیست؟ آیا هنوز سوالات شما وجود دارد؟ درمورد نظرات آنها در زیر به ما اطلاع دهید. مثل همیشه، با تشکر برای خواندن. 

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map