آیا تورنت غیرقانونی در سال 2020 است؟

هرکسی که از طریق اینترنت اطلاعات خود را بداند ، می فهمد که گرفتن یک فیلم یا بسته نرم افزاری گران قیمت بدون هیچ هزینه ای فقط یک تورنت فاصله دارد. این بیش از یک معضل اخلاقی است. همچنین ایمنی آنلاین برای بررسی وجود دارد و اینکه آیا تورنت باعث جلب توجه مسئولان خواهد شد.


اول از همه ، فعالیت torrenting ذاتاً غیرقانونی نیست. این فناوری به سادگی راهی است برای به اشتراک گذاشتن محتوای آنلاین. میزبانی ، بارگیری یا توزیع فایلهای محافظت شده از حق چاپ ، در جایی که می توانید با مشکل روبرو شوید. این شامل محبوب ترین فیلم ها ، موسیقی و نرم افزار است.

اگر این کار را انجام دهید ، به طور حتم چیزی را دزدیده اید که گویی وارد Walmart محلی شده اید و لحظاتی بعد با دی وی دی های DVD در حال سقوط از جیب های خود با یک گارد امنیتی در تعقیب نیمه صحیح بیرون می آیید..

در مورد اینکه آیا امنیت آن وجود دارد و احتمال گرفتاری شدن وجود دارد ، جوابها “کاملاً” نیست و “یک احتمال وجود دارد.” قبل از اینکه ببینیم چقدر قانونی یا غیرقانونی است ، کمی درباره تورنت صحبت خواهیم کرد. اگر در حال حاضر در دسترسی به سایت های P2P مشکلی دارید ، ممکن است بخواهید مقاله ما را درباره نحوه انسداد سایت های تورنت بررسی کنید.

روند تورنت

تورنت با بارگیری منظم از یک روش مهم متفاوت است. بجای کشیدن کل پرونده از یک سرور مجزا ، torrenting – که به آن bittorrenting نیز گفته می شود – از یک روش اشتراک گذاری همتا به همسالان استفاده می کند که در آن نرم افزار تخصصی قطعات کوچک پرونده را از ده ها ، شاید صدها رایانه در سرتاسر جهان و آنها را در یک نسخه کامل مونتاژ می کند.

کمبود سرورهای متمرکز ، یافتن و خاموش کردن هر رایانه میزبان منفرد را که در فعالیتهای مجرمانه درگیر است دشوار می کند ، اما دلایل موجهی نیز برای استفاده از پروتکل P2P وجود دارد ، یکی این است که این روند می تواند سریعتر از بارگیری مستقیم ، بدون سرورهای اضافی باشد. علیرغم اینکه مترادف با نقض حق چاپ است ، نکته اصلی این است که صرفاً استفاده از شبکه P2P شما را مجرم نمی کند..

ما می خواهیم به جزئیات چگونگی امضای رئیس جمهور بیل کلینتون در قانون حق چاپ هزاره دیجیتال در سال 1998 تغییر دهیم. این قانون به دارندگان کپی رایت ، اغلب برچسب های موسیقی و استودیو های فیلم ، یک استراتژی قانونی را برای پیگیری موفقیت آمیز دادخواستها علیه اپراتورهای تورنت ، ارائه می دهد. کاربران و بعضاً ، افراد بی گناه.

مشکلات حقوقی برای تورنت

این که آیا مشغول فعالیت غیرقانونی هستید یا نه ، این واقعیت که بسیاری از دادخواستها torrenting را هدف قرار داده اند ، ممکن است باعث شود شما در مورد استفاده از شبکه P2P تجدید نظر کنید. دارندگان کپی رایت در پیگیری مجرمان واقعی و درک شده با درجات مختلف موفقیت بی امان بوده اند.

میزبان ها

تورنت غیرقانونی

بعضی اوقات ، عملیات تورنت سعی می کند از این فکر جلوگیری کند که شکایات مربوط به نقض حق نسخه برداری باید در اختیار کاربران قرار گیرد. اپراتورها مدتهاست ادعا می كنند كه چیزی بیش از ارائه دهندگان ذخیره سازی ابر معصوم نیست. یک پرونده شامل Hotfile ، یک وب سایت محبوب تبادل پرونده در سال 2011 ، علیه آن گروهی از استودیوهای بزرگ فیلم شکایت کردند.

در زمان تشکیل پرونده ، متهم بیش از 10 میلیون اعلامیه مربوط به مطالب میزبانی شده را دریافت کرده بود ، اما توجه کمی به آن داشت. پول زیادی در معرض خطر بود. با هزاران کاربر که حداقل سه اعلامیه مربوط به takedown را دریافت کرده اند ، این سرویس برای این مشکل بود که استدلال می کنند که این سیاست سختگیرانه “تکرار نقض کننده” را اجرا کرده است..

روز قبل از شروع دادگاه هیئت منصفه ، Hotfile پرونده را با 80 میلیون دلار حل و فصل كرد. Megaupload و Grooveshark دو سرویس تورنت دیگر بودند که در پی DMCA هدف قرار گرفتند.

رهگذر معصوم

همچنین نمونه هایی از افرادی که در تلاش برای ارائه دهنده خدمات اینترنتی خود هستند که می توانند اطلاعات حساب مربوط به آدرس های IP دزدان دریایی ادعا شده را تغییر دهند – به جز بسیاری از مشتریان هنگام وقوع نقض حق نسخه برداری ، مشتریانی نبودند..

از آنجا که آدرس های IP از عزیمت به مشتریان ورودی بازیافت می شوند ، به نظر می رسد موردی از بدبختی ساده است ، نه رفتار بد.

یک زن مینه سوتا چنین موردی بود ، هنگامی که استراتژی غالب ضد دزدی دریایی شامل دادخواستهایی علیه افراد به جای میزبان پرونده بود. پس از بارگیری 1700 آهنگ غیرقانونی ، خطای او در قضاوت در رد پیشنهاد 4500 دلاری تسویه حساب ، پس از حكم دادگاه علیه وی صورت گرفت كه با پرداخت 1.5 میلیون دلار جریمه شروع شد و در نهایت با 220،000 دلار به زمین آمد..

Artful Dodger

هیچ نهادی بیشتر از این The Pirate Bay از آن زمان لذت نبرد (در معرض خطر) قرار داده است. در سال 2003 تأسیس شد ، این قهرمان اشتراک پرونده ، میلیون ها دلار در داوری های پیش فرض تا به امروز و مدت زمان زندان برای بنیانگذاران خود به دلیل نقض حق چاپ کپی کرده است ، اگرچه به نظر می رسد قصد پرداخت ندارد و وب سایت همچنان به فعالیت خود ادامه می دهد..

با این حال ، در حال تعقیب از مزرعه سرور به مزرعه سرور ، در حالی که همکار KickassTorrents به طور کامل بسته شده است. به نظر می رسد تمام این کارها تشویق سایت های جایگزین تورنت برای بهار شدن است ، بنابراین این نبرد خیلی به پایان رسیده است.

در هنگام تورنت ایمن باشید

محافظت از رایانه آنتی ویروس

اگر با یک اتصال استاندارد تورنت کنید ، ردیابی شما از طریق آدرس IP برای دیگران آسان است. علاوه بر اقدامات قانونی احتمالی از دارندگان حق چاپ ، ISP ها به مشتریانی که از سایت های تورنت بازدید می کنند ، نامه های هشدار دهنده ارسال می کنند و حتی ممکن است سرعت اتصال آنها را به عنوان مجازات بریزند..

اگر قصد دارید شیرجه بزنید و تعجب می کنید که آیا راهی برای انجام آن وجود دارد ، ما به شما توصیه می کنیم با تعبیر لیبرال از کلمه “ایمن” بروید. می توانید از یک شبکه خصوصی مجازی استفاده کنید ، که هنوز هم قانونی است ، هر چند حدس و گمان کسی تا چه مدت است (بهترین مقاله VPN ما را برای تورنت خواندن بخوانید). گزینه دیگر استفاده از torrenting cloud است که به نظر نسبتاً امیدوار کننده است.

با این حال ، حتی پس از آن VPN یک سرمایه گذاری هوشمند است. ارائه دهنده یک اتصال داده رمزگذاری شده ایجاد می کند که برای همه اهداف عملی ، موقعیت مکانی شما را برای هرکسی که سعی در تعقیب کردن دارد نامرئی می کند. این ترفند یافتن یک ارائه دهنده VPN است که فعالیت مشتری را وارد نمی کند و در خارج از کشورهای شرکت کننده در پنج چشم قرار دارد: ایالات متحده ، ایالات متحده ، نیوزلند ، استرالیا و کانادا.

افکار نهایی

با اقدام به بازدید از وب سایت torrenting که مشکوک به نظر می رسد ، با خطر خودتان پیش بروید. نقض حق نسخه برداری می تواند به جریمه های جدی و حبس منجر شود ، اما در کل تهدیدات از واقعیت بدتر است. این گفته است ، شما هرگز نمی دانید چه زمانی به جای استثنا ، قاعده خواهید شد.

اگر می خواهید دنیای VPN ها را کمی بیشتر کشف کنید ، مقاله ما را در مورد بهترین گزینه های VPN بررسی کنید. آیا در مورد تورنت تفکر دارید یا تجربه دارید؟ دوست داریم آنها را در نظرات زیر بشنویم. ممنون از خواندن.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map