מצב הענן, ינואר 2020

ברוך הבא למצב הענן האחרון, טור העריכה שלנו בו אנו מסתכלים אחורה על החודש שעבר ומצפים לזה שעומד לפנינו. בהתאם לקונבנציה, מהדורת ינואר זו היא המקום בו אנו מסתכלים אחורה על השנה הישנה כולה ומביאים כמה תחזיות לעתיד לבוא.


ובכן, שנת 2019 הייתה די שנה ואנחנו מסתכלים על זה ברגשות מעורבים כאן ב Cloudwards. אף על פי שמדובר בחדשות טובות בעיקר כאשר בוחנים את הענפים שאנו סוקרים – משחקי ענן ממריאים, VPNs מתפשטים ומשתכללים, ההצפנה השתפרה לאורך כל הקופות – כשמדובר בזכויות שלנו בכללותה, נראה כי הדברים בעיקר הולכים ומחמירים.. 

לאורך כל השנה הושמע רעש רב על ההסתגלות בפייסבוק ובחברות הטק הגדולות האחרות, אך מלבד מכשולים שהוצבו בדרכם, מעט לא היה מתוקן. יחד עם זאת, ממשלות רבות ברחבי העולם נראות מכוונות יותר מתמיד לשלוט על מה שאנשים עושים, הן באופן מקוון והן במצב לא מקוון, ומפרסמות את הטכנולוגיה האחרונה בתחום זה..

עם זאת, אנו מעדיפים לא להזדהות יותר מדי עם נביאי אבדון (ובכן, לא מכיוון שהמשטרה ביקשה שנפרוש מאותה ארגז סבון באותה תקופה), אלא במקום זאת לחפש מצעי כסף וגם ענני רעמים. עם זאת, לשם הקיצור, נתמקד בעיקר בענפים שאנו מכסים.

הודעות מהחזית

VPNs

כפי שניבאנו ב- SotC בינואר בשנה שעברה, מלחמות ה- VPN הפכו לדבר די גדול בשנת 2019. כנראה שצריך להזכיר שמדובר במלחמה קרה מאוד, עם זאת, כאשר רוב הפעולות שהתרחשו מאחורי הקלעים ורק מבני התעשייה קיבלו כל רעיון אמיתי של מה שקורה. 

מלבד השערוריות וחדשות אחרות, גדולות יותר, המקום הבולט ביותר בו נלחם הסכסוך הזה היה בתמחור VPNs. לא עבר חודש שלא קיבלנו דוא”ל משירות או, בדרך כלל יותר, מקורא שיידע אותנו על שינויים במחירים מסוימים (תודה על כך, אנשים, לא יכולנו לעקוב אחר זה בלעדיך). 

NordVPN, למשל, שינתה את מחירה שלוש פעמים, מצפון של 100 דולר לשלוש שנים בתחילת השנה, לפחות מזה, וכעת להתייצב בכ- 125 דולר לאותה תוכנית – וזה משאיר הצעות לקידום מכירות משוואה. הגישה לאינטרנט הפרטי עשתה זאת צעד אחד קדימה וכמעט הכפילה את מחירה לזמן קצר לפני שהחזירה אותם לרמות ריאליות.

בחירת הזוכה

נראה כי התוצאה של הצרכנים היא שמשתלם לפקוח על ביקורות VPN שלנו, כמו גם על דפי התמחור של הספקים שהם מעוניינים בהם. דבר נוסף שכדאי לזכור הוא לבדוק את אילן היוחסין של שירות ה- VPN שאתה ‘. אני חושב לחשוב איתו למיטה משתי סיבות.

ראשית, במירוץ לנתח שוק, כמה VPNs משפרים את המוצר, וזו דבר טוב וכנראה הסיבה לכך שביקורות של חברות סייברטק מפרסמות כל כך בקול רם בדף הבית. הצד השני של אותו מטבע הוא שהרבה שירותים חותכים פינות, מנסים להפיל את התקורה כדי להישאר תחרותיים. 

במקביל, חברות חדשות צצו כפטריות אחרי סערה, וביקשו לפדות את הגאות החדשה הזו של תודעת הפרטיות; נראה כי לא עובר שבוע בלעדינו לקבל בקשת ביקורת בתיבת הדואר הנכנס. מרבית השירותים הללו די גרועים, מחפשים להוציא מוצר מינימאלי לייצור בצק כדי להשקיע מחדש, ואנו ממליצים לקוראים להתרחק.

הנסוף צריך להיות שבדיקת ביקורות לפני בחירת VPN היא הדרך ללכת בזמן שהמלחמות הללו זעמות. ככל שהדברים מתנהלים, נראה שלא יהיו סימנים להפסקת אש בזמן הקרוב, אך אנו שואפים לעדכן אתכם.

פריצות ובלוקים

כמובן שמלבד הג’וינגינג הרגיל למצב השוק, היו חדשות חדשות וקשות יותר שהגיעו מתחום ה- VPN בשנת 2019. הסיפור הגדול ביותר היה ככל הנראה החדשות על כך שנורד-וי-פי-אן נפרצה במרץ, אך לא חשפה את ההפרה עד אוקטובר.. 

אנו בוחנים את דעתנו המלאה בקטע הזה, אבל התוצאה היא שאנחנו בעיקר מתעצבנים מהשירות שלא בגלל שנפרצו, מה שיכול לקרות לכל חברה, אלא שלקוחות לא אמרו להם עד שהתקשורת שברה את הסיפור. אתה יכול להבין שהכסף שאנשים משלמים ל- NordVPN ירוויח להם קצת שקיפות.

יחד עם זאת, עם אוצר הנתונים שיש ל- VPNs, הם ככל הנראה מותקפים כל הזמן, כאשר אף אחד מהשירותים שנפגעו מעולם לא אמר לאנשים. 

מבחינה מסוימת, הנסיון העיקרי יכול מאוד להיות שחבל שאנחנו נאלצים לפנות לצדדים שלישיים ידועים בקושי פשוט להישאר בעילום שם באינטרנט. אם ממשלות וספקיות האינטרנט פשוט היו משאירות אותנו לבד, לא נצטרך לטרוח.

דוגמה טובה לממשלה שמעוניינת יותר מדי במה שמתרחשים אזרחיה בזמן שהם גולשים באינטרנט היא רוסיה. עם זאת, לאחר שהבינו שאנשיה משתמשים ב- VPN כדי לחלוף את האיסור הדרקוני שלה, שלחה רשות התקשורת הרוסית מכתב חזק למספר שירותי VPN, בדרישה לרשום בשחור את אותם האתרים שמולדת האם עושה..

כפי שתוכל לקרוא בקטע הזה על איסור ה- VPN הרוסי, התשובה של ה- VPN הייתה פטל שמן גדול, כלומר, לעת עתה לפחות, רוסים עדיין יכולים לעשות כל מה שהם רוצים באינטרנט, עד לרעיון המטורף הבא צאו ממוסקבה.

משחקי רשת מקוונים, אבל לא ככה

משחקי ענן

ההתפתחות הגדולה האחרת בשנת 2019 הייתה עליית משחקי הענן. אף על פי שאנשים מדברים על זה הרבה זמן, והשירות החביב עלינו, Shadow, כבר קשה לעבוד מזה זמן רב, זה באמת רק בשנה שעברה שהוא נכנס לתודעה הכללית, בזכות גוגל ומיקרוסופט שהחליטו לשים עור במשחק, ובכן.

עם זאת, לאחר שבדקנו את כל השחקנים הגדולים בשוק ההוא, יצאנו מאוכזבים מהבנים הגדולים. שירות פלייסטיישן עכשיו של סוני ושל בטא GeForce עכשיו הם היוצאים מן הכלל, אך אף אחד מהם לא הצליח להביא את המומחיות והשריר לשאת באותה צורה ש- Shadow, שהיא פחות תאגיד רב מיליארד דולר ויותר חברה קטנה מגרמניה.. 

הרפיון הגדול ביותר היה של סטאדיה של גוגל, שהציעה פחות משחקים מכל אחד אחר, היו הרבה בעיות כשסקרנו את זה, והגיע עם בקר meh עשוי מפלסטיק עם מציאת סל. 

התצוגה המקדימה של xCloud של מיקרוסופט הייתה די הגונה, אך רק בהשוואה לסטאדיה; כאשר אנו מונחים לצד צל, אנו בוחרים את האלטרנטיבה הטאוטונית בכל יום בשבוע ופעמיים ביום ראשון.

סוגיות משחקי ענן

עננים ראש-עורך-כל-יום

זה מעלה כמובן את השאלה איך זה אפשרי. כמה מהמג’קורפים הגדולים והרעים ביותר מספקים חוויות בינוניות בעוד שצל מציעה מימוש מלא. ישנן כמה סיבות לכך, אך החשובה ביותר, להערכתנו, היא הגישה שננקטה.

סטאדיה, xCloud, ובמידה מסוימת, PS Now מאפשרים לך להזרים משחקים. אתה מתחבר ללקוח במכשיר שלך, ואז נכנס לשרת מרוחק שמגבש את המשחק שלך ומאפשר לך לשחק. זו בעצם גרסה מתקדמת של מה שנטפליקס עשתה עם Bandersnatch, הספיישל נטפליקס בו תוכלו ליצור אינטראקציה עם הסיפור כשהוא התפתח.

צל נוקט בגישה הרבה פחות עדינה ופשוט מאפשר לך להשתמש במכונה וירטואלית. כשאתה נרשם לשירות אתה מקבל לקוח – אותו הדבר הוא הדבר – אך אתה משתמש במכונה וירטואלית במקום מרוחק. לעזאזל, כשאתה מתחבר, זו בעצם רק תיבת Windows. ההבדל נעוץ בעובדה שהיא מפעילה חומרה מתקדמת ברצינות שרוב האנשים פשוט לא יכולים להרשות לעצמם.

אתה חושב שגישת הצל היא בעצם רק דרך לעקיפת הבעיה, ואתה צודק, פחות או יותר. עם זאת, עם מצב הטכנולוגיה היכן שהוא נמצא, זה עובד הרבה יותר טוב ממה שהתחרות מציעה. למרות שהגישה בסגנון הסטרימינג ככל הנראה תהיה השקעה טובה בהרבה בטווח הרחוק, בכאן ועכשיו זה פשוט לא עובד טוב.

התוצאה היא שכרגע הגישה של ביג טק פשוט מפספסת את הסימן. בעתיד, כשיש לכולנו פס רחב והם יעבדו על סוגיות הבילוי, גרסת המשחק שלהם בענן ככל הנראה תנגב את הרצפה במה שעושה Shadow. אולם לפי שעה נראה כי הגישה הגרמנית היא ההימור הטוב ביותר עבור הצרכנים.

מחשבות אחרונות

כפי שאתה יכול לדעת, שנת 2019 הייתה שנה מסחררת עבור VPNs ומשחקי ענן, אך כפי שיודעים הקוראים הקבועים של טור זה, היה עוד המון דברים שקורים. אנו צופים כי במהלך 2020 כמעט כל העסקים המקוונים ירגישו את המשקל של חטטנות ממשלתיות, אז צפו להרבה עדכונים בנושא זה ממש, במיוחד דרך עדכון הטוויטר שלנו.

עם זאת, אנו הולכים עם החלטת ראש השנה שלנו שלא לחזות יותר מדי לשנה הקרובה, וניתן לחדשות לשטוף אותנו במקום. אנו מקווים שנהניתם מהספר הקטן שלנו על השנה שחלפה, ואנחנו מקווים לקבל אתכם בעמודים אלה בשנה הבאה. תודה שקראתם והודיעו לנו בתגובות למטה אם לא הספקנו סיפורים גדולים.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map