מצב הענן, מרץ 2019

שלום, וברוך הבא למדינה חדשה בענן, העמודה החודשית של Cloudwards.net, בה אנו נותנים לך את הביצועים שלנו על חדשות הטכנולוגיה של 28 הימים האחרונים. מהדורה זו כוללת מבט על תככים של תאגידים, הפרות בוטות של פרטיות, כמו גם Cloudwards.net המפוצץ את המכסה מהקונספירציה הקטנה והגדולה..


אולם לפני שנגיע לזה, ברצוננו להמשיך לשרשור שהתחלנו במהדורת פברואר שלנו, היינו זו של חקירת רויטרס על Project Raven, פרויקט חטט באיחוד האמירויות המאויש בחלקו על ידי עובדי סוכנות הביטחון הלאומית לשעבר לשעבר..

בתשובה רשמית, דיפלומט של אמירתי הכחיש בריגול אחר אמריקנים, כך שאין מה לדאוג. אלא אם כן, כמובן, אינך מאמין לפקיד ממשטר מושחת עמוק (קרא עוד את ה- VPN הטוב ביותר שלנו ליצירת איחוד האמירויות) או, אתה יודע, אתה לא אמריקאי. אנו מעריכים שהאחרון לא נאמר על פרויקט רייבן ואנחנו נעדכן אותך.

עם זה בדרך, בואו נתחיל. ראשית, סיכום תחקיר ש- Cloudwards.net עצמו נערך בפברואר.

קשרים קשורים

VPN חוצץ ו- BestVPN.com

שמענו כבר מזמן שמועות על קישורים בין BestVPN.com ו- VPN Buffered, אתר ביקורת VPN וספק VPN בהתאמה. עם זאת מעולם לא קיבלנו הוכחות, אז החלטנו לחטט קצת ומצאנו במהירות את אקדח העישון הפתגם: מסמכים שהראו כי BestVPN.com ו- VPN Buffered היו בבעלותו של אותו אדם.

מערכת היחסים הובילה את הסוקרים של BestVPN.com לדרג VPN Buffered הרבה יותר גבוה מכפי שציפית ולהטעות את הצרכנים בקניית שירות שמדלף נתונים אישיים כמו מסננת. עיין בסקירת ה- VPN החוצץ שלנו לקבלת הפרטים על כך.

למותר לציין כי לא קיבלנו תגובה מאף אחד מהצדדים המעורבים, אשר אנו מקווים כי זהו סימן לכך שהפרסום שוקל מחדש את אסטרטגיית הסקירה שלו. אנו נעדכן אתכם בכל התפתחויות.

אף אחד לא עובר

מנהל סיסמאות

הענפים אותם אנו מכסים ב- Cloudwards.net נעים באטיות, כאשר VPNs הם היוצאים מן הכלל בזכות מלחמות ה- VPN, אותם פירטנו במדינת הענן בינואר. עם זאת, היו שתי התפתחויות מעניינות בתחומים אחרים שהלכו מעט מתחת לרדאר בפברואר.

הדבר המפחיד ביותר הוא שחוקר אבטחה עצמאי מצא כי כמה ממנהלי הסיסמאות הטובים ביותר מאחסנים את סיסמאות האב של המשתמשים בצורה כזו שהם יכולים להיות יעד קל להאקרים בנסיבות מסוימות, תוך שלילת האבטחה שהתוכנה מספקת.

מנהלי הסיסמאות המדוברים – 1Password, Dashlane, KeePass ו- LastPass – פיטרו במהירות ואמרו כי המסקנות שהושגו היו “תיאורטיות מאוד” או השפיעו על מספר משתמשים זעיר ואפילו אז רק בתרחישים מאוד ספציפיים.

למרות שאנחנו רואים את הצד שלהם בסיפור, אנו מקווים שתיקון יושם במוקדם ולא במאוחר מכיוון שפושעי הרשת רק הולכים ומצליחים יותר. ואז שוב, אם האנדרואיד החדש הוא אינדיקציה כלשהי, אולי לא נצטרך סיסמאות בעתיד הקרוב.

קרבונט עוקר את Webroot

הקטע השני בחדשות התעשייה הוא שאחד משירותי הגיבוי המקוונים הטובים ביותר שלנו, קרבוניט, הוא קונה Webroot, חברת אבטחת סייבר שמציעה שירותי אנטי-וירוס ו- VPN, וכן הערכות אימונים ואיומים (קרא את סקירת Webroot SecureAnywhere שלנו כדי לראות מה אנחנו חושבים מזה).

על פי ההודעה לעיתונות, קרבוניט משלמת רק צפונית ל -600 מיליון דולר – סכום גדול בענף זה – עבור Webroot במטרה “להפוך לחברה המובילה בתחום הגנת המידע.” זו מטרה אצילית, אבל אנו מקווים שהיא לא תשחק עוד יותר את פונקציות הגיבוי של קרבוניט, שאם תקרא את סקירת הקרבוניט שלנו וההערות שמתחתיה, גולשות.

אנו נעדכן את הביקורות הקשורות שלנו ברגע שהעסקה תעבור, שצפויה להתרחש זמן מה ברבעון הזה. צפו במרחב הזה.

כיף עם קנסות

גוגל בסדר

קוראים קבועים יידעו שב- Cloudwards.net איננו מעריצי השנניגנים שביג טק מושך עם נתונים של אנשים. אף על פי שאנו מבינים שחברות צריכות להרוויח כסף, לשקר לצרכנים ולהתעלל באמונם אינה הדרך הנכונה לעשות זאת, ונראה שרוב הממשלות עושות משהו בעניין, לפחות מזרחית לאוקיאנוס האטלנטי.

לדוגמא, מאז שנכנס לתוקפה של תקנת הגנת המידע הכללית של האיחוד האירופי במאי 2018, דווח על כמעט 60,000 הפרות לרשויות הרלוונטיות וניתנו 91 קנסות, מה שגרם לחברה אחת להתחיל להציע ביטוח GDPR. הגדול ביותר מבין התיקונים הזה עבר לגוגל, שצריכה להעביר מעל 50 מיליון יורו לצרפת.

למעשה, גוגל נפגעה בעונשים כה רבים בזמן האחרון, היא משלמת יותר בקנסות מאשר מסים באיחוד האירופי. למרות שנשאיר את זה פתוח לוויכוח אם זה אומר שהוא צריך לשלם יותר לפקיד המסים ולשחרר את הנתונים המרחפים, זה עדיין עובדה מפחידה. לא פלא שגוגל משתלבת עם האגף הימני כדי למנוע מעבר של חקיקה דומה בארה”ב.

סטירה בפייסבוק

דבורת הפיגועים האחרת שלנו, פייסבוק, היא גם יעד באירופה, כשגרמניה טורקת את המפץ על הגרוע מכל איסוף הנתונים של חברת המדיה החברתית ודוח ממשל בבריטניה מדבר על מנהליה “גנגסטרים דיגיטליים”, תיאור כל כך מתאים שאנחנו רוצים שהיינו לבוא עם זה.

עם זאת, ה- Zuck מתמודד טוב יותר מעבר לאוקיאנוס שכן הוא מסוגל לנהל משא ומתן על הקנס שלו על הפעלולים שהוא מושך מאז אפריל. למרות שזה ככל הנראה יהיה במיליארדי דולרים, הוא יהיה נמוך יותר ממה שהוא אמור להיות, מה שמעלה את השאלה כמה השפעה יש לתאגידים בארץ החופש ™.

עם זאת, על הצד הפוך, מנכ”ל אקיפקס, מרק בגור, מצא את עצמו בסוף הסיכה המילולית בקונגרס, כך שנשאר לפחות צדק באמריקה.

פרטיות אינה גנטית

טובת הכלל
© Pinterest

אם כבר מדברים על צדק, ככל הנראה חברת הגנאלוגיה FamilyTreeDNA עוסקת בצורה משלה של ערנות. החברה, ששלחת לה דוגמה של ה- DNA שלך כדי לבדוק אם היא תואמת את אלה של אחרים שעשו את אותו הדבר, שיתפה את מסד הנתונים שלה עם ה- FBI. מנכ”ל החברה, בנט גרינשפן, אפילו חושב על עצמו כלוחם פשע.

זה אומר שאם אתה חולק קצת קרבה עם שודד בנק מבוקש, אתה תופיע ברדאר של ה- Feds, לעולם לא דבר טוב. זוהי חריגה מגוחכת של מגבלות על ידי FamilyTreeDNA ומזכירה לנו את ההתלהבות הבלתי מוצדקת לעבוד עם אכיפת החוק שהוצגו על ידי שני שירותי VPN. קרא עליהם בסקירת PureVPN ובסקירת HideMyAss שלנו.

עם זאת, בטנת הכסף כאן היא שהאירה אור על תעשיית ארה”ב מסוימת שמוסדרת מעט עם הרבה שיתוף נתונים. מספר חברות שיתפו, למשל, נתונים עם חברות תרופות, ו- Ancestry.com הרחיקה לכת כדי לשתף פעולה עם Calico, חברת בת של אלפבית..

למרות שכל החברות המעורבות עשויות להגן על עצמן בצעקות על “טובת הכלל”, יש כאן מדרון חלקלק שעשוי להוביל לסוג הנעשה בסין, שם הרשויות עוקבות אחר אנשים המשתמשים ב- DNA שלהם. זה לא עתיד שאנחנו רוצים, ואנחנו ממליצים לאנשים להתרחק מחברות לבדיקת DNA.

סיפורים קצרים יותר

רוסיה

כפי שדיווחנו במהדורת נובמבר שלנו, האקרים רוסים צפויים להתמודד עם הבחירות הקרובות לאיחוד האירופי ביוני, ממש כמו שעשו במיכוני ארצות הברית בשנה שעברה והסקרים לנשיאות בשנת 2016. נראה שהתחזיות הללו מתגשמות, כפי שמיקרוסופט הציגה דיווחו על התקפות סייבר על מוסדות האיחוד. המלחמה הקרה חוזרת להיות ככל הנראה.

שירות החדשות של אפל, המכונה “נטפליקס לחדשות”, נמצא תחת האש של מפרסמי התוכן שיופיע. כאן ב- Cloudwards.net, איננו יכולים להאשים אותם. ככל הנראה, קופרטינו דורש מחצית מההכנסות, המהוות מס גבוה לתעשייה עם מרווחים דקיקים כמו מים.

בזכות Valve, אנו יכולים להזיז את המחסומים על מה שאנו חושבים עליו כאפשרי מבחינה אנושית. מחקרים שנערכו על SteamVR, מערכת המציאות המדומה שלה, מראים כי שחקנים מזיזים את גופם בדרכים שאינן סבירות כמעט כמו התנועות שעובדי העיתונאים עושים, עם מפרקי כף היד, ובמיוחד, עושים תורות שאיש לא חשב שאפשר, ובנפח גדול.

נסיים השבוע בחדשות נהדרות לאנשים שלא אוהבים סופרים, עיתונאים או מקצועות קשורים. נראה כי בינה מלאכותית אמורה גם היא לעבוד. AI שפותחה על ידי OpenAI מגלה הבטחה כשהוא נאבק בדרכו באמצעות כתיבת פרוזה, ועם החזרות הרבות שלו נראה כמו סנטר להפוך לסופר הנאומים החדש של דונלד.

מחשבות אחרונות

בנימה זו, אנו נציע לך חיבה טובה ונחזור לחור האפל בו אנו עובדים על מדינת הענן. אנו מקווים שנהניתם מזה וזה עזר לכם להבין את עולם הטכנולוגיה.

האם התגעגענו לסיפורים גדולים מפברואר? יש לך מחשבות על אלה שכללנו? נודיע בתגובות למטה וכמו תמיד תודה על הקריאה.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map