מצב הענן, נובמבר 2019

שלום וברוך הבא למצב הענן האחרון, הטור החודשי שלנו בו אנו עוברים על הסיפורים הגדולים ביותר מענפי הענן והטכנולוגיה. אוקטובר היה חודש אירוע, אך נובמבר עבר במהירות כמעט קשה, אז הרצועה נכנסת כשאנחנו בודקים את כל המהלכים בגומחה שלנו.


כמובן שהחשודים הרגילים שלנו בפייסבוק ומזל מאזניים, המטבע המטופש ביותר שלה, יופיעו בהופעה, אבל אנחנו לא רק זורקים את האבנים הרגילות שלנו מבית הזכוכית שלנו. כמו כן בודקים את המלחמות הזורמות וכמה סיפורים קצרים יותר. עם זאת, ראשית, נדבר על הפרת אבטחה די רצינית שמשפיעה על אחת מספקיות ה- VPN האהובות עלינו, NordVPN.

NordVPN האק

הפרת NordVPN

בתחילת החודש עלו חדשות כי שרת NordVPN הופר שוב במרץ 2018. התקיפה הייתה אפשרית בגלל שגיאה שנעשתה על ידי מפעיל מרכז הנתונים, ש- VPN כבר לא עוסק בו, אך לא היו רשומות חשוף. 

בסך הכל זו לא העסקה הגדולה ביותר, באמת, בהתחשב בפשיעה ברשת יכולה לפגוע בכל אחד ובכל עת, אבל זה כן מעלה את נושא השקיפות.

אחרי הכל, מדוע לא התברר לנו עד אוקטובר 2019, כמעט 18 חודשים לאחר מכן, שההתקפה הזו התרחשה? כל מי שמתבסס על מציאויות עסקיות מקוונות יודע שתקפות מתרחשות ולפעמים האנשים מאחוריהם יקבלו גישה, אך כל עוד אתה מצפין את כל הנתונים שלך, וכמו במקרה של NordVPN, אל תשמור יומני משתמשים, לא נגרם נזק בדרך כלל.

למרות שהשירות הגיע במהירות עם הצהרה שעונה על שאלות אלה, כמו גם הסבר על מה שקרה בדיוק, החלטנו לדלג מעט את השירות בסקירת NordVPN שלנו, ולו רק כמה נקודות. עם זאת, אנו עדיין מאמינים ב- NordVPN, אם כי פרק זה אכן מזכיר לכולנו ששום דבר אינו בטוח לחלוטין ברשת.

מלחמות סטרימינג: הים הגדול יכול לנצח

סחף פיראטים

בנימה פחות רצינית, מלחמות הזרם התחממו לקראת השקת דיסני + בארה”ב ב- 12 בנובמבר, עם שיגורים בכל רחבי העולם לאחר מכן. אם תרצה לדעת יותר על השירות או שאתה רוצה להבין כיצד לגשת אליו מכל מקום, עיין במדריך שלנו לצפייה בדיסני+. 

הרעלה החדשה שבזירה – המציעה את כל חוויות ה”מלחמת הכוכבים “ו”יקום מארוול”, כמו גם את כל מה שדיסני הפיקה אי פעם – מהווה איום רציני על הערוצים הקיימים. איכשהו זה לא הרתיע אף אחד מלעשות את מה שהם עושים, ובמקרים מסוימים אפילו השקת מתחרים חדשים..

עם זאת, כמו שאמרנו במהדורת אוגוסט של טור זה, כל מה שזה עשוי לעשות הוא להפוך את הפיראטיות לאטרקטיבית יותר. דיסני גנב למעשה נתח ענק מהספרייה של נטפליקס ומקים עסקת רוצחים עם הולו שתארוז אותה עם דיסני +, אבל לנטפליקס עדיין יש מספיק מה להציע לצופים, כך שלא סביר שאנשים יוותרו עליה.

קבלת מנויים לנטפליקס וגם לדיסני + תעלה לך בערך 20 דולר לחודש, מה שאמור להיות בר ביצוע ברוב המקרים. עם זאת, אם אתה מוסיף מנויי בידור אחרים או מתחיל לחשוב במונחים שנתיים, צרכנים רבים עשויים להחליט שהכל עולה יותר מדי. 

בעוד התאגידים הגדולים האלה נאבקים על נתחי שוק, הם עשויים מאוד למצוא שהשוק מתכווץ פשוט מכיוון שאנשים עסוקים בסיבוב.

I Am Robot: The Zuck Faces Congress (שוב)

פיירקר של צוקרברג

מארק צוקרברג הפך למאמה לאחר עדותו בגבעת הקפיטול במאי 2018, בזכות ביצועיו הרובוטיים והתשובות המתחמקות, שלא לדבר על שתיית המים המופרזת שלו. מאז, פלא הנער לא השתלב רבות בהכשרה בתקשורת, נראה, אם כי כמה פוליטיקאים בארה”ב חידדו את הידע הטכנולוגי שלהם.

זה ניכר במהלך הדיון של צוק על מאזניים, המטבע הדיגיטלי שלו יהיה. כדי לקצר סיפור ארוך, נראה כי לאף אחד בפייסבוק אין מושג אמיתי כיצד מזל מאזניים יעבוד, מהם הסיכונים לצרכנים (ופרטיותם) ומה בדיוק מקווה החברה להשיג עם הצגתו. 

כפי שניתן היה לצפות, תומכים רבים של “זוק באק” נטשו במהירות את הספינה לאחר הזעקה הציבורית האדירה בעקבות הדיון.

הוספת צרותיהן של פייסבוק – וכן, אתם עשויים לתאר אותנו שאנחנו משפשפים את ידינו בשמחה מדוכאת בקושי – תביעה ייצוגית מאסיבית שהוגשה נגדה בגין שימוש לרעה בטכנולוגיית זיהוי פנים קיבלה את ההחלטה מהשופט, פדרלי, לא פחות. 

תג המחיר עבור זה יכול להיות גבוה כמו 35 מיליארד דולר, בתוספת כל מחיר שעולה על ידי בית משפט, ובכך עשוי להכשיל את גלגל הקיטור של צוקרברג לעתיד הנראה לעין. אנחנו יכולים רק לקוות.

Huawei לתת להם לבנות רשתות?

Huawei

כדי לסיים את הסיקור הרגיל שלנו, יש פרק נוסף שנכתב בסאגה האם מדינות המערב צריכות לאפשר ל- Huawei לבנות (חלק מרשתות) 5G מתפתחות.. 

כפי שדיברנו על המהדורה שלנו ביוני, החברות היחידות שמסוגלות כעת לספק את חיבורי הנתונים המהירים הן מממלכת התיכון, וכל אלה באים עם האיום האמיתי ביותר של ריגול על ידי שירותי הביון הסיניים.

לפיכך, האיחוד האירופי ערך הערכת סיכונים על מה שאנחנו יכולים ואינם יכולים לצפות כאשר המדינות החברות שלה מאפשרות ל- Huawei לעבוד ברשתות ה- 5G שלה. אף שמדובר בדו”ח ארוך ומלא ניואנס, הדבר מסתכם בכך שהסיכונים ניתנים לניהול, בתנאי שיינקטו אמצעי הזהירות הנכונים. בתורו, גרמניה החליטה לפתוח את הדלתות ל- Huawei, אם כי לא לגמרי.

עם זאת, זה מתעלם לחלוטין מהבעיה שבכל פעם שסין ניתנת לה דרך כלשהי, היא מנצלת את הפתיחה הזו ללא רחמים; לדוגמה, פשוט ראה מה קורה במימיה הסמוכים או הדיכוי האכזרי של הונג קונג. 

הבעיה נעוצה בעובדה שפוליטיקאים מערביים רציונליים רואים בסין פרטנר סביר, וזה מאוד לא. לאפשר ל- Huawei לעבוד על טלקומוניקציה זה פשוט לזרוע את הרוח.

סיפורים קצרים יותר

ג'ורג'יה

כדי לראות את הנזק שעלול להיגרם על ידי מישהו עם גישה למערכות מחשבים בפריסה ארצית, אל תסתכל רחוק יותר מג’ורג’יה – האומה הקווקזית, ולא ממדינת ארה”ב. התקפת סייבר מאסיבית די הוציאה את המדינה כולה, גרמה לנזק שלא ניתן לספר וככל הנראה מפחידה אנשים.

עם זאת, לפי לפחות פקיד סיני אחד, למעשה המערב אשם בכל הבעיות הללו, בזכות “המנטליות של המלחמה הקרה” שמפריעה ל”אמון הדדי “במרחב הסייבר. יש לנו תחושה של צנזורה סינית והפרות זכויות האדם שלה עלולות להאשים גם בכך.

בחדשות טובות יותר, גוגל אסרה על בלגן שלם של אפליקציות להלוואות ליום המשכורת מחנות Play, למגינת לבם של כרישי ההלוואות האמורים. כל דבר שמרגיז את אחד הענפים הטורפים ביותר הוא מהלך טוב בספר שלנו, לכן כל השבחים ל- Mountain View במקרה זה.

בחדשות אחרות הקשורות לגוגל, החברה חשפה פריצת דרך מחשובית קוונטית שלדברי אנשים הרבה יותר חכמים מאיתנו, היא די נהדרת, אך לא ענקית כפי שהוכרז. נהיה כנים, כל מה שיכולנו לחשוב עליו זה אם זה יכול להריץ את ה- Witcher 3 בהגדרות מלאות על מסך גדול או לא.

מחשבות אחרונות

עם זה, נשאיר אותך לחודש זה. חודש נובמבר מתארגן לעוד חודש מרגש, ואנחנו כבר מצפים לספר לכם על כך בדצמבר. לעת עתה, אנו מאחלים לך בהצלחה עם הימים המחשיכים בחצי הכדור הצפוני והנאה רבה מהאביב בדרום.

האם התגעגענו לחדשות חשובות מאוקטובר? או שמא פרשנו בצורה לא נכונה עובדות? ספרו לנו בתגובות למטה. תודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map