מצב הענן, אוגוסט 2018

שלום וברוך הבא למצב הענן באוגוסט זה, בו צוות מערכת Cloudwards.net מביט בצורה מבלבלת בסיפורים הגדולים של יולי. זהו הפרק החמישי שלנו מאז שהתחלנו באפריל, וככל הנראה שיש ביקוש לתשומות שלנו לגבי אקטואליה בתחום הטכנולוגי, אנו מתכננים להמשיך ולשמור עליו.


כרגיל כעת, יולי הציגה עוד כמה מהשאנניגנים של פייסבוק בכל הנוגע לפרטיות הנתונים של המשתמשים שלה (אנו צופים שזה לעולם לא ייגמר), וכן כמה SNAFUs בנושא פרטיות כללית מאחרים..

עם זאת, אנחנו לא מסתפקים רק באבטחת מידע במהדורה זו, יש גם כמה קטעי סיפורים אחרים פה ושם. החדשות הטובות ביותר ביולי האחרון היו שהאיחוד האירופי דחה חוק זכויות יוצרים מטופש חדש שיכול היה, בין השאר, להטות חוקים מחוץ לחוק, כך שמצעי כסף שופעים בשפע..

עם זאת, נתחיל עם בעיות פרטיות, מכיוון שאיננו כאלה שמקדימים להכות על סוס מת טוב לחלוטין.

כל הנתונים שלך שייכים אלינו

אף על פי שזה לא דומה לשערורייה האדירה שהקיפה את החברה במאי ויוני, התפרסמו בחודש שעבר חדשות לפיה פייסבוק אפשרה לכל מיני צדדים שלישיים להגיע למשתמשים שלהם בנתונים, תוך הפרה בוטה של ​​החוקים שלה עצמה (ולא אלה שקובעים בחוק על ידי בני תמותה בלבד).

בעוד שחלק מהחברות המופיעות ברשימה במאמר המקושר אינן מזיקות למדי (בהשוואה לקיימברידג ‘אנליטיקה, מסרנים טובים של נתוני הצבעה רגישים), חלקם האחרים אינם. אמנם ספוטיפיי עם רשימת החברים שלך אולי לא תהיה העסקה הגדולה ביותר, אבל חברות רוסיות או סיניות יודעות עם מי אתה מדבר מאוד.

כפי שפירטנו במהדורת יולי שלנו, חברות בממלכה התיכונה (וכנראה שגם ברוסיה) חולקות את הנתונים שלהן עם הרשויות. פירוש הדבר כי נתונים רבים של משתמשי פייסבוק עשויים להיות בידי המשטרה החשאית הסינית.

בחדשות קשורות, פייסבוק הסירה את תג “הבגידה”, עם זאת, אז הכל טוב עכשיו. אנו בטוחים שיש אנשים שמתאוששים עירומים ורועדים ממושב העינויים שלהם בכלא סודי שמעודדים מאוד מהחדשות.

לא שלפייסבוק יש מונופול על מתן גישה לצדדים שלישיים: ככל הנראה, ל- devs לג’ימייל יש גישה להודעות הדוא”ל שלך, בתנאי שנתת להם את זה (כשאתה מסכים ל T&ג) והחברה המדוברת עברו את תהליך הבידוק של גוגל. לא שאף אחד מהקריטריונים האלה קשה לעבור, אז הנה מקווים שלא שלחת שום דבר מטורף מדי באמצעות הדוא”ל.

למרבה המזל יש לנו הממשלה להגן עלינו

אל-נשיא-מגניפיקו

לכל העננים הכהים הללו יש בטנה כסופה אחת, עם זאת, שכן לקונגרס האמריקני היו נציגים עבור גוגל, פייסבוק, טוויטר ואחרים. מול ועדה לשיחה ארוכה ונחמדה על התערבות פוליטית. לא שזה היה איזה בית דין בסגנון האינקוויזיציה: הנציגים התבקשו להסביר אם החברות שלהם מפלות שמרנים או לא, הם ענו בשלילה, ונראה שזה פחות או יותר זה.

לא חתיכת הדרמה הפוליטית הגבוהה שכולם ציפו לה, אבל הנה אתה הולך.

עם זאת, בתור פוליטי מעניין, תוכנת זיהוי הפנים החדשה של אמזון עשתה בו בו-בו וזיהתה כ -30 פוליטיקאים אמריקאים בולטים כפושעים מבוקשים. המבחן המצחיק הזה נעשה על ידי ACLU, קבוצה לזכויות אדם, כדי להראות עד כמה באמת תוכנה מסוג זה אינה אמינה. מבחן מוצלח לדעתנו, אם כי זה הוליד כמה בדיחות צפויות.

עם זאת, כל האמור לעיל יתבצע בקרוב ברגע שהנשיא טראמפ – אדם עם מנת משכל גבוהה מאוד, כפי שהוא יודע שאתה יודע – הורה לממשליו לכתוב כמה חקיקות פרטיות חדשות. המטרה היא ליצור איזון בין הצרכים של העם האמריקני כמו של עסקים, כך שאין שום סיכוי – אין שום סיכוי – שהוא יהפוך לשריפת אשפה זורמת באושר..

למרבה המזל, אם החקיקה פגומה, כמה תיקי בית משפט יביאו אותה לבית המשפט העליון, שם הבחירה של הדונלד לגוף השיפוטי הגבוה ביותר, ברט קוואנו, יכולה לפסוק בנושא. אנו בטוחים שאדם שיצא בצד של אג’יט פאי וכאלה (של תהילת נייטרליות נטו) יוכל להביא לפסק דין הוגן בעניין.

אל תהיה רע (לבעלי מניות)

עיניים רעות של גוגל

אם כבר מדברים על תאגידים, הגדולים מכולם, גוגל, היו חדשות בחודש האחרון. למרות שאנחנו קצת מודאגים מהדרך בה גוגל מתנהלת כשזה לא בא להיות רע, מחלקת המחקר של AI של החברה, DeepMind, הגישה משהו ממש מגניב.

DeepMind הצליחה לתכנת בוטים כדי לשחק את המשחק Quake III: Arena כמו שבני אדם היו עושים, כלומר גילם של מתנגדי מחשב מפוררים עשוי להסתיים. אין מילה אם ה- AIs ישחקו על שחקנים וירדו שקיות תה, אבל לפחות הם יפסיקו להיתקל בקירות.

במקרה שאתה חושש שדבר הרעידה עשוי להעביר לשדות קרב אמיתיים, אלון מאסק וגוגל חתמו על התחייבות שלא לפתח AI שיכול לשמש למטרות קטלניות. אף על פי שקהל האלומיניום עדיין עשוי לפוצץ נתיך (מדוע להתחייב אם לא הייתם ממשיכים אותו מלכתחילה? אתם לא יכולים להסתיר את האמת! 1 !!! 11), נראה כי זיכיון שליחות קטלנית יהיה כלוא אחרי הכל, לבדיון.

עם זאת, לא כולם היו הערות גבוהות עבור גוגל. האיחוד האירופי הוטל עליו סטירה משום שאילץ אנשים להשתמש באפליקציות שלה בסמארטפונים אנדרואיד. הזמנה חדשה זו תנקה את הדרך עבור מפתחים של צד שלישי, כלומר יותר ברירה באפליקציות (yay), אך תגדיל את הסבירות של תוכנת bloatware (boo). בשני המקרים, ההכנסות והמניות עדיין עלו.

למה אתה מתכוון, תוכניות לא יכולות לפוצץ נרות?

יום הולדת שמח

אוהדי ימי נישואין חסרי טעם ישמחו לדעת שיולי ציינה מספר ימי הולדת של תוכניות ואפליקציות חשובות. ראשונה הייתה Hotmail, שהפכה בן 22 מכובד. אם זה היה אדם, היא הייתה עושה את צעדיה הראשונים בעולם העסקים לאחר שסיימה את הלימודים בקולג ‘, אבל כמו רוב בני גילו היא מעדיפה לשבת במרתף ההורים שלה ולאכול ספאם.

האפליקציה הטובה ביותר לצילום הערות שם, Evernote, בת 10, מה שהפך אותה לעשור של היכולת לרשום תצפיות תוך כדי. אמרנו גם משהו סרקסטי כאן, אבל אנחנו ממש אוהבים את זה, אז דמיינו משחק מילים מצחיק על לוגו הפילים של החברה כאן.

הגדול שמור כמובן לחלונות 10, שהפכו לשלושה בחודש שעבר. כמו חלק מהפעוטות, זה עדיין מעליב את עצמו באופן קבוע, אך הוריו ממשיכים לקוות לטובים וחבריהם ובני משפחתם מתעלמים בנימוס מהריח הממלא את החדר.

סיפורים קטנים יותר

קו הרקיע של טאיפיי -101

OECD הטיל את האשמה בהאטת צמיחת השכר בכמויות על חברות טק. על פי הארגון העל-לאומי המשכורות שגוגל, פייסבוק ושכרם הסוגי שואבים מהמאגר הכללי של הכסף הזמין, ובכך מקצרים אחרים. לא משנה מה אתה חושב, לשלם למתמחה טכנאי יותר מאשר חשמלאי נראה לנו קצת לא בסדר.

בנימה הומוריסטית, ככל הנראה המלה “טייוואן” תתרסק את iOS בתנאים מסוימים בזכות תיקון שתממשלת סין רצתה ליישם. למרבה הצער הנושא תוקן, אבל נחמד לדעת שתאגידים מרובי מיליארדי דולרים יכולים לחוש כאב כלשהו לנדודים למשטרים בזויים..

היה SNAFU עם דליי S3 של אמזון: ככל הנראה כל האנשים החשובים השאירו אותם פתוחים, למרות אמזון, אחת מספקי IaaS הטובות ביותר שלנו, שהציעה הרבה אפשרויות אבטחה. נתוני המצביעים האמריקאים הושפעו, בין השאר, ומשמעות הדבר היא שראשים ככל הנראה מתגלגלים כשאנחנו מדברים.

במהלך ה- G20 דנו מנהיגי אירופה בהעלאת מיסים דיגיטליים על שירותי אינטרנט, מה שבטוח ישפיע על כלכלה גלובלית המתאוששת בקושי. הדוחפים המדוברים הם, לעומת זאת, נחושים, כלומר אנו עשויים לקבל כל מיני חיובים מעניינים על סחורות ושירותים שנרכשו דרך האינטרנט. זה לא רק ארה”ב שמנסה לקלקל את האינטרנט, נראה.

נוקיה ו- T-Mobile חתמו על עסקה למסירת 5G למדינות. העסקה היא הפעם הראשונה בה מתקיים הסכם קונקרטי להפעלת אינטרנט נייד מהיר. אם זה עובד, זה יהיה מהפכני.

אחרון חביב, נראה כי ג’וליאן אסאנג ‘יפונה מהפלופ שלו בשגרירות אקוודור בלונדון. סקוטבוט אומר שזו תוצאת הלחץ על המדינה הקטנטונת של אמריקה הלטינית מצד הבנים הגדולים, אנחנו פשוט חושבים שנמאס לו שהוא ישא את מושב האסלה למעלה.

מחשבות אחרונות

יולי היה חודש אירוע, כפי שניתן לראות, ולעתים נדירות היה רגע משעמם. בין שנאנג’נים לפרטיות לבין התגברות רגולטורית אנו עומדים לקראת אוגוסט מטורף, לא משנה שמחצית העולם תהיה בחופשה. אנו מקווים שתחזור בעוד חודש לבדוק את המהדורה שלנו בספטמבר (או להירשם לניוזלטר למטה לקבלת מידע נוסף על Cloudwards.net).

אנו מקווים שנהניתם מהסקירה הקטנה שלנו, אנא הודע לנו בתגובות למטה אם דילגנו על סיפורים חשובים. תודה שקראתם ובתקווה להתראות בחודש הבא.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map