כיצד לגבות אנדרואיד

הטלפון החכם הראשון של אנדרואיד, ה- T-Mobile G1, הניע כונן קשיח של 256 מגה-בתים. זה היה עוד בימים הקודמים של 2008. בימים אלה, בדרך כלל, מכשירי סמארטפון אנדרואיד מגיעים עם תקני SSD של 64 ג’יגה-בייט, עם אפשרויות 128GB או אפילו 256GB..


התוצאה? המון תמונות של אוכל מצופה, קטעי וידאו של פעוטות שרים, מספרי טלפון של זרים מסתוריים ושיחות הודעת טקסט מצחיקות (ולעתים נדירות). עם כל הנתונים האלה, יש לך הרבה מה להפסיד. כונני מצב מוצק יכולים להכות מכות, אבל זה לא יעזור לך כשאתה משאיר את הטלפון החכם שלך בחלק האחורי של מונית.  

במאמר זה, נעבור לך על היסודות כיצד לגבות אנדרואיד, כך שלא תאבד את הנתונים היקרים שלך יחד עם הגאדג’ט האהוב שלך. נתחיל במבט על תכונות הגיבוי המקוריות של גוגל, קלות לשימוש וחינם.  

למי שלא סומך על גוגל שלא יהפוך את הנתונים הניידים שלך למסע פרסום שיווקי ממוקד, או שלא רוצה שסוכני NSA יסרקו את הנתונים שלך כדי לראות עם מי אתה מסתובב, אנו גם נראה לך כיצד גיבוי הנתונים שלך באמצעות IDrive, אפשרות גיבוי אנדרואיד מאובטחת יותר.

כיצד לגבות אנדרואיד עם גוגל

אם אתה נותן ל- Google לבצע את העבודה, גיבוי אנדרואיד לא ממש דורש מאמץ רב ואפילו לא תשומת לב. מערכת ההפעלה מגבה אוטומטית הגדרות מערכת מסוימות באמצעות תוכנה מובנית הנקראת שירות גיבוי אנדרואיד.

בנוסף, ניתן לסנכרן מידע אחר כמו אנשי קשר, נתוני לוח שנה ונתוני אפליקציות ל- Google. משתמשי אנדרואיד מקבלים גם אחסון ענן בחינם של 15 ג’יגה-בייט באמצעות כונן Google, בו ניתן להשתמש כדי להגן אוטומטית על תמונות וסרטונים. עיין בסקירת Google Drive שלנו לקבלת פרטים על מינויים בתשלום.  

בפעם הראשונה שתשתמש בטלפון אנדרואיד תתבקש להתקין או להיכנס לחשבון Google קיים. מבחינה טכנית אתה יכול לבטל את הסכמתך כאן ולבחור לא להירשם לגוגל. עם זאת, זה ימנע מכם להוסיף אפליקציות מ- Google Play ולעשות כמה דברים אחרים.

אם תגדיר חשבון גוגל, קדימה, הטלפון שלך יכול להשתמש בשילוב של פעולות גיבוי וסנכרון כדי להגן על הנתונים שלך מפני אובדן. בואו נסתכל מקרוב כיצד לנהל פעולות אלה מהסמארטפון שלך.  

גיבוי הגדרות מערכת

אם בחרת לדלג על גיבוי הנתונים שלך בהתחלה, או ברצונך לכבות אותם מאוחר יותר, פשוט עבור להגדרות. גלול מטה כדי למצוא את האפשרות “גיבוי & לאפס, “מתחת לכותרת” האישית “.

בשלב הבא הקש על המקום בו כתוב “גבה את הנתונים שלי.”

מסך אחר ייפתח, שם תצטרך לתייג את המיתג בחלקו העליון כדי להפעיל או לכבות את הגיבוי. בהמשך, גיבוי מערכת מסוים יגובה מעת לעת, כולל סיסמאות WiFi, הגדרות תצוגה, הגדרות זמן והיסטוריית שיחות. נתוני אפליקציות, אם מפתח האפליקציה אפשר גיבוי באמצעות שירות גיבוי אנדרואיד, יגובו גם הם.

סנכרון Google Apps

כדי לנהל את הגדרות הסנכרון עבור חשבון Google שלך, עבור להגדרות והקש על “חשבונות.” המסך הבא יציג רשימת שירותים מבוססי ענן שחיברתם לסמארטפון, כולל גוגל.

הקש על Google ותוכל להפעיל או לבטל את הסנכרון לשירותי Google השונים, בנוסף לנתוני אפליקציות אם מפתח האפליקציות בחר לסנכרן נתונים עם שירותי האינטרנט של גוגל. שירותי Google הספציפיים שמסתנכרנים כוללים את יומן Google, Chrome, אנשי קשר, Gmail, Docs ו- Google Drive.

מתחת לכל אפשרות תוכלו לראות גם את הפעם האחרונה שהיא סנכרנה. נתונים מסתנכרנים רק פעם ביום, ללא אפשרות להפחית את המרווח. עם זאת, באפשרותך לכפות סנכרון על ידי הקשה על תפריט שלוש הנקודות בפינה השמאלית העליונה ובחירה בסנכרון כעת.  

צילומי גוגל

לא תמצא את תמונות Google ברשימת שירותי Google שהוזכרו זה עתה. במקום זאת, תוכלו לאפשר גיבוי אוטומטי לענן באפליקציית אלבומי Google על ידי פתיחת תפריט ההגדרות שלו והקשה על “גיבוי & סינכרון.”

במסך הבא, הקש על המקש למעלה שיאפשר סנכרון אוטומטי של כל הצילום שתצלם עם מצלמת הטלפון החכם שלכם.

אתה יכול גם להקיש על “תיקיית גיבוי מכשירים” כדי לאפשר גיבוי של הורדות ותמונות מסך של תמונות.

בנימה צדדית, אם אינך מעוניין להשתמש בתמונות Google כדי לאחסן את ה- selfies שלך, יש המון אפשרויות בחינם לאחסון בענן שיש בהן אפליקציות להתקנים ניידים להעלאת תמונות אוטומטית. הדירוג שלנו לאחסון הענן הטוב ביותר לתמונות אמור להתחיל בעבודה.

החיסרון בשימוש בגיבוי אנדרואיד

חושבים שהכל נראה קצת קל מדי? אתה צודק לחשוד: פשטות ואבטחה לא תמיד הולכים יד ביד. הבעיה במקרה של יכולות הגיבוי המקוריות של אנדרואיד היא שאתה נאלץ לסמוך על Google בפרטיותך.

כן, גוגל מצפינה נתונים במעבר, כלומר, אינך צריך לדאוג למאזינים שידבקו בעותקים קריאים של הנתונים שלך. עם זאת, אנו ממליצים עדיין להגן על עצמך ברשתות WiFi ציבוריות באמצעות VPN. מאמר ה- VPN הטוב ביותר שלנו לאנדרואיד שיצביע אותך בכיוון הנכון בחזית ההיא.

כן, גוגל מצפינה גם נתונים המאוחסנים במנוחה במרכזי הנתונים שלה, שיגנו על קבצים במקרה של הפרות נתונים. עם זאת, בכך שתאפשר ל- Google לגבות את אנשי הקשר שלך, יומני שיחות, תמונות ונתונים אישיים אחרים, אתה גם נותן לחברה גישה לנתונים ההם..

הסיבה לכך היא שגוגל מנהלת את מפתחות הצפנת הקבצים שלך. פעולה זו מאפשרת לחברה לאפס את הסיסמה שלך, אך היא גם מאפשרת לה להשתמש בנתונים שלך ממטרות שיווק ולהזין קבצים קריאים לתוכניות אכיפת החוק ומעקב ממשלתי, כמו פרויקט PRISM של NSA..

גישה מאובטחת לגיבוי אנדרואיד

האלטרנטיבה להצפנה מנוהלת היא קידוד ידע אפס, המהווה כינוי נפוץ להצפנה פרטית מקצה לקצה. הרעיון שעומד מאחורי הפיכת ידע לאפס על הצפנה הוא שרק אתה, ולא שירות הענן, יש גישה למפתח ההצפנה שלך. המשמעות היא ששירות הענן לא יכול לפענח את הקבצים שלך למטרות שיווק או מסיבה אחרת.  

הבעיה עם הצפנת ידע אפס היא שאם תשכח את הסיסמה שלך תאבד גם גישה לתוכן שלך, וזו הסיבה הגיונית להשתמש במנהל סיסמאות בענן כמו LastPass. עם זאת, הצפנת ידע אפס גם מאובטחת באופן משמעותי ואחת מההמלצות העיקריות המופיעות במדריך הפרטיות המקוון שלנו.  

גיבוי מקורי של אנדרואיד אולי לא יציע אפשרות של ידע אפס, אך מרבית הבחירות שלנו לגיבוי המקוון הטובים ביותר כן. לרוע המזל, רובם אינם מציעים גיבוי אנדרואיד, ככל הנראה מכיוון שגיבוי מקורי נוטה להיות פופולרי יותר בגלל היותו קל וחופשי כאחד.

עם זאת, ישנן אפשרויות גיבוי מאובטחות בחוץ שמציעות גיבוי אנדרואיד ולא יישרפו דרך חשבון הבנק שלך. שתי אפשרויות טובות מאוד כוללות Acronis True Image (קראו את סקירת Acronis True Image שלנו ו- Zoolz (קראו את ביקורת Zoolz שלנו), שעושות אפליקציית גיבוי אנדרואיד פופולרית בשם G Cloud.

עם זאת, בכסף שלנו, IDrive לוקח את העוגה בכל מה שקשור לגיבוי אנדרואיד. האפליקציה לנייד הורדה יותר ממיליון פעמים דרך Google Play ואתה משתמש בה בחינם באמצעות חשבון 5GB בחינם..

אחד היתרונות של IDrive הוא שניתן להשתמש בו לגיבוי מכשירים ללא הגבלה, כולל אנדרואיד ו- iOS, בתוספת Windows, Mac ו- Linux. אמנם 5 ג’יגה-בתים לא יספיקו לעשות את כל זה, אך מנוי של 2 TB למניה הוא בסביבות 50 $ לשנה, כפי שתוכל לקרוא עליו בסקירת IDrive המלאה שלנו..

לאחר שתתקין את הגדרת החשבון שלך ואת האפליקציה, כך תוכל לבצע גיבוי של מכשיר ה- Android שלך.

כיצד לגבות אנדרואיד באמצעות IDrive

חוויית המובייל של IDrive עולה על השימוש בשירות גיבוי אנדרואיד כמעט בכל דרך, למרות שלקח קצת יותר עבודה בתחילה כדי לגרום לדברים לפעול. כנראה שהיתרון הגדול ביותר הוא שאפשר לנהל את הכל מאפליקציה אחת, במקום שנצטרך לקפוץ סביב ולזכור איפה אפשרויות ההגדרות השונות.

לאחר כניסה לאפליקציית IDrive, יתקבל בברכה על ידי מסך ביתי עם תיבת “גיבוי ענן” גדולה בסמוך לראש. בפינה השמאלית העליונה יש גם תפריט הגדרות קריטי, בתוספת כמה אפשרויות נוספות בהמשך המסך כמו “גישה ושחזור” ו”ציר זמן “.

לבחירת נתונים לגיבוי, הקש במקום בו כתוב “גיבוי בענן.” מסך חדש ייפתח במקום בו אתה רואה רשימה של קטגוריות גיבוי אפשריות: אנשי קשר, תמונות, קטעי וידאו, לוח שנה, SMS, יומני שיחות, מוסיקה ו”קבצים אחרים. ”  

עבור כל הקטגוריות, הגיבוי הוא מגע יחיד. פשוט הקש על שם הקטגוריה כדי להחליף הגנה. עם הקטגוריות של תמונות, מוסיקה וקבצים אחרים, אתה יכול להתאים אישית עוד יותר את מה שמגבה אם אתה רוצה, או שאתה יכול פשוט לגבות את הכל.  

ברגע שמעבירים קטגוריה לגיבוי, הנתונים מועתקים לענן באופן מיידי. לאחר מכן, כמו גוגל דרייב, הנתונים מגובים רק פעם ביום. גיבוי רציף אינו אופציה, שהיא אחת החסרונות הבודדים בשירות.

אתה יכול, לפחות, להגדיר את לוח הזמנים לגיבוי שאתה רוצה. עשה זאת על ידי הקשה על סמל התפריט בפינה השמאלית העליונה של מסך הבית, ובחר “הגדרות”. למסך הבא יש כותרת בשם “הגדרות גיבוי”, שמתחתיה אפשרות ל”תזמן גיבוי. “

הקש על זה ותוכל להגדיר לוח זמנים נפרד לכל קטגוריית גיבוי (למשל אנשי קשר, תמונות, SMS). תתבקש לבחור יום או ימים להפעלת גיבוי בתוספת זמן ביום.

ישנן כמה אפשרויות הגדרות אחרות שכדאי להזכיר. אחד החשובים שבהם הוא הפעלה וכיבוי של נתונים סלולריים לגיבויים. על ידי השבתה, שהיא כברירת מחדל, הגיבויים שלך יתקיימו רק דרך WiFi כך שלא תשרוף באמצעות תוכנית הנתונים הניידת שלך..

אפשרויות אחרות כוללות תצוגת ביקורת על פעילות גיבוי, היכולת לשנות את איכות הצילום של העלאות ואפשרות לכלול וידאו בהעלאות מצלמה אוטומטיות. יש גם חיסכון בסוללה ואפשרות נעילת קוד סיסמה.

בחזרה למסך הבית, תוכלו למצוא גם אפשרות “גישה ושחזור”. זה שימושי, מכיוון שלא רק אתה יכול להשתמש בו כדי לגשת לקבצי סמארטפון, אלא אתה יכול להשתמש בו כדי לגשת לקבצים שגיבית משולחן העבודה שלך..

בנוסף לקטגוריות הגיבוי שהוזכרו קודם לכן, אפליקציית Android IDrive מאפשרת לך גם לגבות שתי פלטפורמות מדיה חברתית פופולריות בפייסבוק ובאינסטגרם. פעולה זו חוסכת גם תמונות וגם קטעי וידאו, כולל תוכן בפייסבוק שתויגת בו.

למרות שאנו חושבים שקלות השימוש הופכת את אנדרואיד לבחירה טובה יותר עבור גיבוי לנייד מאשר הולדת עם Google, יתרונות האבטחה שהזכרנו קודם חשובים יותר.

נתונים המגובים לענן IDrive מוגנים באמצעות הצפנת AES 256 סיביות, וכאמור תוכלו לבחור מפתח הצפנה פרטי הידוע רק לכם. IDrive שומר גם על עשר גרסאות קודמות עבור כל קובץ שגיבית, כך שתוכל לחזור למצבים קודמים אם תשנה בטעות קובץ או שהוא ייפגם, למשל דרך התקפת וירוסים..

מחשבות אחרונות

שוק אפליקציות הגיבוי הנייד אכן צעד צעד אחורה בשנות סיבה, עם פחות שירותים זמינים בגלל העובדה שגוגל השתפרה במשימה זו. עבור הגדרות מערכת וכדומה, יש מעט מאוד שעליך לעשות כדי שזה יעבוד. דוא”ל, תמונות וסוגי קבצים אחרים דורשים קצת יותר מהדברים, אך לא הרבה.

הבעיה הגדולה עם מתן אפשרות לגוגל לאחוז בקבצים שלך היא שלחברה יש את הסירחון של חוסר אמון, הן מהטקטיקות השיווקיות בהן היא משתמשת תוך שימוש בנתוני צרכנים, וכלה בתכניות מעקב ממשלתיות..

בעוד IDrive הינה חברה מבוססת ארה”ב וניתן להורות על פי הענן להשתתף בתוכניות כאלה, השימוש בהצפנת ידע אפס פירושו שכל הקבצים שנמסרו לא יכלו לקרוא על ידי ה- NSA מכיוון AES-256, עד כה כפי שמישהו יודע, טרם סדוק. בנוסף, 2 גיגה-בייט של גיבוי תמורת 50 $ לשנה היא עסקה ממש טובה.

כמובן שהדבר הגדול הוא רק לוודא שהאנדרואיד שלך מגובה, ובתקווה שמאמר זה נתן לך כמה רעיונות לכך. לקבלת עצות ספציפיות יותר, יש לנו גם מאמר כיצד לגבות הודעות טקסט. למי שרוצה אפשרות אחרת באמצעות כונן Google לשלוח תמונות וסרטונים, לאחסון הענן הטוב ביותר עבור מדריך אנדרואיד יש כמה אפשרויות.

ספר לנו את הגישה שלך לגיבוי אנדרואיד בתגובות למטה, ותודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map