כיצד להצפין את הנתונים שלך לאחסון ענן

במהלך השנים האחרונות, פרטיות מקוונת הייתה אחד הנושאים הדומיננטיים ביותר בתחום הטכנולוגיה. שאלות על זכותו של אדם להחזיק את טביעת הרגל המקוונת שלו, מעקב NSA, פריצות טלפון של סלבריטאים והמחלוקת האחרונה בנושא נתוני פייסבוק הן רק כמה דוגמאות.  


לאלו המחפשים להגביל את פוטנציאל ההתעללות תוך אי ויתור על היתרונות שבאינטרנט, ישנן מספר דרכים להגביל את כמות הנתונים האישיים שנחשפו, כמו אלה שנמצאים במדריך הפרטיות המקוון שלנו. במאמר זה, אנו נתמקד בנושא הפרטיות של אחסון ענן, וכיצד להגן על הקבצים שאתה שומר שם, כך שרק אתה יכול לפענח אותם..

הגישה נקראת לעתים הצפנת ידע אפס, והיא נושא מועדף כאן ב- Cloudwards.net. שירותי אחסון בענן עם אפס ידע שולטים בדירוג שלנו לאחסון ענן מיטבי, למעשה, בעיקר בגלל הגישה החזקה שלהם לאבטחה..

בעוד ששירותים פופולריים כמו Dropbox, Google Drive ורוב האחרים שנמצאים בספריית ביקורות האחסון בענן שלנו אינם מציעים את אותו יתרון, תוכנות צד שלישי יכולות לשנות זאת. בקצרה, נראה לך כיצד להשתמש באחד הטובים ביותר, Boxcryptor, כדי לשמור על הקבצים שלך פרטיים.

לפני שנדע כיצד להצפין את הנתונים שלך לאחסון ענן, בואו נסקור את הסיבות שאולי תרצה לעשות בהרחבה יותר..

הבעיה עם הצפנה מנוהלת

כמעט כל שירותי אחסון הענן מצפינים את הנתונים שלקוחות מאחסנים בשרתיהם, עם רק כמה חריגים בולטים כמו אמזון דרייב (קרא את סקירת Amazon Drive שלנו). עם זאת, העובדה שרוב השירותים האלה גם מנהלים את המפתחות המשמשים להצפנה פירושה שהקבצים שלך פגיעים יותר מכפי שהם צריכים להיות.

בעוד ששירותי אחסון ענן רבים לא מנצלים את הפגיעות הזו לטובת רווח כספי, חברות לא תמיד נוקטות בדרך האתית כאשר יש להרוויח כסף. גוגל מצידה מציינת בתנאי השירות שהיא עשויה לסרוק אליהם נתונים שנשלחו, קיבלו ואחסנו לצורך ניתוח שיווקי:

“המערכות האוטומטיות שלנו מנתחות את התוכן שלך (כולל אימיילים) כדי לספק לך תכונות מוצר רלוונטיות באופן אישי, כגון תוצאות חיפוש בהתאמה אישית, פרסום מותאם וגילוי ספאם ותוכנות זדוניות. ניתוח זה מתרחש כאשר התוכן נשלח, מתקבל וכאשר הוא מאוחסן. “

אחד המתחרים הקרובים ביותר של גוגל בשוק אחסון העננים, Dropbox, אינו מקצה קצבאות דומות בתנאי הפרטיות שלה. למעשה, במונחים ברור מאוד כי “הדברים שלך הם שלך.” עם זאת, זה לא משנה את העובדה ש- Dropbox סורק את הנתונים שלך, בין השאר כדי לחסום תוכן פיראטי.

נוסף על כך, Dropbox, Google Drive, OneDrive וכל שירות ענן אחר מבוסס ארה”ב כפוף לבקשות לנתונים ממשלתיים המאוכפים כחוק. זה כולל בקשות להזנת תוכניות למעקב המוני, כמו יוזמת NSA PRISM.

לבסוף, עליכם לדאוג לפשעי רשת, כאשר הפרות נתונים הן הבעיה הרלוונטית ביותר לאחסון ענן. בעוד ששירותי ענן בדרך כלל מארחים נתונים במרכזי נתונים מאובטחים הבנויים למניעת התקפות זדוניות, אמצעים כאלה נועדו באופן היסטורי להגן מפני איומים חיצוניים ולא מפני איומים בפנים (למשל, עובדים רשלניים או שובבים).

הנתונים שלך, זכור, שווים כסף. אפילו אם תאגיד נראה אמין לחלוטין, יש יותר מדרך אחת לעור חתול. הגישה הטובה ביותר היא לסמוך רק על שירותי ענן עם הנתונים שלך ככל שתצטרך, ובמידה אחרת לקחת פרטיות לידיים שלך.

מסלול קל: אחסון ענן של אפס ידע

הדרך הטובה ביותר להגן על נתוני הענן שלך מנושאי פרטיות כמו שיווק, מעקב ופשעי רשת היא להוציא את היכולת לפענח את הקבצים שלך מידיים של חברות. הפיתרון הוא הצפנה פרטית מקצה לקצה, שכמה פינות באינטרנט עברו לקריאה להצפנת ידע אפס, ביטוי בו השתמשנו קודם..  

הצפנת ידע אפס פירושה שהקבצים שלך מוצפנים לפני שאתה עוזב את המחשב שלך ולא מפוענחים עד שתוריד אותם שוב מהענן. רק אתה יודע את מפתח הפענוח, הקשור לסיסמה שהגדרת, כלומר ספק הענן שלך לא יכול היה לבטל את הקבצים שלך אפילו אם מנהל ה- NSA הגיע ודפק על דלתות מרכז הנתונים..

לאלו שמעדיפים פשטות, תוכלו להירשם לשירות אחסון ענן עם ידע באפס כדי לשמור על הקבצים שלכם מוגנים. אמנם אין הרבה אפשרויות כאלה בחוץ, אך מיטב החבורה הן יותר מחלופות Dropbox מסוגלות. בכסף שלנו, אנו אוהבים את Sync.com, אשר לא רק מספק אבטחה מעולה אלא ערך רב, עם אחסון של 2 טרה-בתים בסביבות 8 $ לחודש..

ב- Sync.com, כל קובץ שתשמור בתיקיית הסנכרון המותקנת במערכת שלך יעבור באמצעות הצפנה פרטית באופן אוטומטי. אין שום דבר שעליך לעשות כדי להקל על התהליך, עליו אנו מדברים ביתר פירוט בסקירת Sync.com.  

עם זאת, ככל שאנו אוהבים Sync.com, אין לו את תכונות שיתוף הפעולה המדוברות בסקירת Google Drive שלנו או אלה של רוב שירותי הסינכרון והשיתוף הטובים ביותר של הארגון. עם זאת, זה לא אומר שאתה צריך לוותר על פרטיותך. זה רק אומר שאתה צריך לעשות קצת יותר עבודה כדי להגן עליו.

מסלול מעט פחות קל: שירותי הצפנת אפס

להמשך מאמר זה אנו נבחן כיצד להצפין קבצים בעצמך לפני שנשלח אותם לענן. למרבה המזל, יש קומץ כלים עם ידע אפס המשתלבים עם שמות גדולים באחסון ענן בכדי לספק שכבת אבטחה נוספת..

nCrypted Cloud ו- Sookasa הן שתי אפשרויות הגונות, אך אף אחת מהן אינה מציעה את הגמישות והערך של Boxcryptor. אחד הדברים שאנחנו אוהבים זה ש- Boxcryptor משלב מחוץ לקופסה עם למעלה מ 20 ספקי אחסון ענן שונים.

הרשימה כוללת את Dropbox, Google Drive, Egnyte Connect, OneDrive, Box ו- Amazon Drive. בנוסף, אתה יכול להשתמש ב Boxcryptor עם כל שירות ענן שמסוגל WebDAV למינימום עבודה.

יש לנו סקירת Boxcryptor מלאה אם ​​ברצונך ללמוד עוד על היתרונות והחסרונות של השירות. כעת, נסקור מקרוב כיצד להשתמש ב- Boxcryptor.

הרשמה והתקנה של Boxcryptor

לפני שתתחיל לטרוף את הקבצים שלך באמצעות Boxcryptor כדי לתמרן את צוות השיווק של גוגל ואת החנונים NSA של אתרים שחורים, עליך ליצור חשבון. Boxcryptor מציעה חשבון בחינם לשימוש לא מסחרי שניתן להשתמש בו כדי להשתלב עם שירות אחסון בענן אחד. לשימוש עסקי או לשילוב עם שירותי אחסון ענן ללא הגבלה, תצטרך להירשם כמנוי.

לאחר שנרשמתם, תוכלו להוריד ולהתקין את אפליקציית Boxcryptor.

לאחר מכן, Boxcryptor יעניק לך סיור מהיר בתכונות שלה. ואז יש הדרכה שתראה לך כיצד להשתמש בתכונות האלה. אתה יכול לבחור להשלים את ההדרכה או לא.

חבר את Boxcryptor לאחסון הענן שלך

Boxcryptor יוצר במחשב כונן וירטואלי אליו תוכלו לגשת דרך מערכת הקבצים שלכם או על ידי לחיצה ימנית על סמל שורת המשימות Boxcryptor ובחירת “פתוח”.

הכונן הזה מציב את כל הקבצים ש- Boxcryptor מגן על שירותי הענן השונים שבהם אתה משתמש במקום אחד, וזה עצמו די נוח. עם זאת, ראשית עליך לבסס את השילוב בין אותם שירותים לבין Boxcryptor.

לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על סמל שורת המשימות Boxcryptor ולחץ על “הגדרות”. לוח בקרה ייפתח עם מספר כרטיסיות בחלקו העליון. הכרטיסייה המכונה “מיקומים” היא המקום בו תוכלו ליצור חיבור אחסון בענן.  

אחד הדברים הנחמדים ב- Boxcryptor הוא שיאתר אוטומטית כל שירות אחסון בענן שהתקנת כל עוד הוא נתמך מחוץ לקופסה. כל שעליך לעשות הוא ללחוץ על כפתור הבחירה ליד השירות אליו תרצה להצפין קבצים, והאינטגרציה נקבעת.

קדימה, השירות יופיע בכונן הווירטואלי שלך Boxcryptor.


© Cloudwards.net

הצפנת קבצים עם Boxcryptor

למרות שחיברנו כעת את Boxcryptor ל- Dropbox, זה לא אומר שכל קבצי ה- Dropbox במחשב הבדיקה שלנו מוצפנים אוטומטית. עלינו להצפין תיקיות וקבצים שנשלחים ל Dropbox ידנית.

לשם כך, לחץ באמצעות לחצן העכבר הימני על האובייקט, התיקיה או הקובץ שברצונך להצפין ובחר “Boxcryptor > להצפין. “

קדימה, אותו אובייקט יהיה מוגן בענן.

מכיוון שהצפנה של חבורה של קבצים נפרדים בנפרד יכולה לקחת זמן רב ולהוביל לביצוע טעויות שגויות, אנו ממליצים ליצור תיקיית הצפנה מיוחדת עבור חשבון אחסון הענן שלך. ככה אתה יכול פשוט להעביר קבצים לתיקיה שאתה רוצה להצפין.

בנימה סופית, שמות הקבצים לא מוצפנים אוטומטית על ידי Boxcryptor. עליך ללחוץ על מעבר בכרטיסיית האבטחה בלוח הבקרה של Boxcryptor.

תכונה זו, אגב, אינה זמינה בחשבונות חינמיים. בהתחשב בכך שניתן להשתמש בשמות קבצים עצמם בכדי לספר כמות נכבדת על אדם, מומלץ לשקול מנוי גם אם אתה משתמש רק בשירות אחסון בענן אחד..

מחשבות אחרונות

ישנן דרכים רבות שבהן אתה יכול להגן על פרטיותך באופן מקוון, משימוש בשירותי ה- VPN הטובים ביותר בזמן גלישה באתרים או סיבוב, וכלה במנהל סיסמאות בענן כדי ליצור סיסמאות מורכבות יותר מאשר “iloveApplexoxo.” הצפנת פרטיות של קבצים שאתה מתכוון לאחסן בענן היא אחד הדברים הקלים ביותר שאתה יכול לעשות.

בין אם אתה הולך עם שירות ידע אפס מוביל כמו Sync.com או pCloud, או שאתה משתמש ב- Boxcryptor כדי להגן על קבצים, אתה יכול להגביל את הסיכויים שתמונות, מסמכים וקבצים אחרים שלך מסתיימים במאגר שיווקי או ממשלתי, או שמשמשים לזהות. גניבה או סחיטה.

יש שאלות? ספרו לנו בתגובות למטה, ותודה שקראו.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map