כיצד לגבות את ה- NAS שלך לענן

אין כמו מכשיר NAS שמצביע על תחושות החנון שלנו. בין אם אתה משתמש במערכת זו כדי להפעיל מערכת אחסון ענן אישית משלך כדי לארח את אוסף הסרטים שלך או לגיבוי הנתונים העסקיים שלך, מכשירי אחסון המחוברים לרשת הם טרנדיים וגם שימושיים – ממש כמו זוג מכנסי מכנסי מטען להסוואה..

אין ספק שהעברת נתונים למכשיר NAS ומחוצה לו מהירה יותר מאשר לעבוד עם הענן. עם זאת, כפי שפירטנו במקומות אחרים, הגישה הטובה ביותר לאירוח קבצים – בין אם לצורך אחסון בענן או גיבוי מקוון – היא להשתמש בשתי הגישות..  

ההנמקה היא פשוטה: בעוד דחיפת קבצים באופן מקומי עשויה להיות מהירה יותר, מכשירי NAS מועדים יותר לנזק מאשר שרתי ענן. נוסף על כך, למי שצריך לעבוד בתנועה, שרתי ענן נוטים להיות נגישים יותר מרחוק בזכות מקורות כוח גיבוי ומהנדסי המקום..

עם זאת, למרות שהיתרונות של שמירה על נתונים הן מקומיות והן מרוחקות עשויות להיות ברורות למדי בתיאוריה, הסגולות הללו נוטות לטשטש במהירות אל מול המצוקה (כלומר עבודה רבה מדי). המפתח הוא למצוא שירות גיבוי מקוון התומך בגיבוי היברידי על ידי ניהול תהליכי גיבוי מקומיים וגם מרוחקים עבורך. החדשות הטובות הן שהאופציות כוללות שתיים מאפשרויות הגיבוי המקוונות הטובות ביותר שקיימות כיום: קרא עליהן בסקירת IDrive ובסקירת גיבוי CloudBerry.

במהלך מדריך זה, אנו נותנים לך הצצה לתהליך הגיבוי של NAS בשני השירותים, נסייע בדרך להביא את נתוני ה- NAS שלך לענן, שם הם יהיו בטוחים מהפגעים בשני הזמן ומשקאות שנשפכו..

IDrive NAS גיבוי

בין אם אתה שוקל IDrive Personal או IDrive Business כספק הגיבוי המקוון שלך, שניהם מציעים גיבוי למכשירי NAS. למעשה, IDrive הוא אחד השירותים הידידותיים ביותר לפלטפורמה, המסוגלים לגבות גם מחשבים וטלפונים חכמים ללא הגבלה. מסיבה זו אנו מציגים את IDrive באופן בולט בגיבוי המקוון הטוב ביותר שלנו עבור מדריך עסקי (תוכלו לקרוא גם את סקירת IDrive for Business למידע נוסף).

הדבר הראשון שעליך לעשות כדי להתחיל לגבות את ה- NAS שלך באמצעות IDrive הוא להירשם לחשבון ולהוריד את תוכנת הלקוח. IDrive לא מציע תקופת ניסיון בחינם, אך יש לה תוכנית ללא תשלום לנצח 5GB. זה לא יספיק כדי להגן על ה- NAS שלך, אבל זה יהיה מספיק כדי לוודא שאתה אוהב את השירות לפני שאתה משלם יותר.

אחת הנוחיות שמציעה IDrive היא שיש שתי דרכים שונות לגיבוי נתוני NAS: ככונן ממופה או באמצעות אפליקציית NAS ייעודית..

גיבוי כונן ממופה של IDrive

גיבוי ה- NAS שלך ככונן ממופה דורש שימוש בלקוח שולחן העבודה IDrive הרגיל. התהליך די פשוט: זה ממש כמו לגבות את הכונן הקשיח.

עם הגדרת ה- NAS שלך, הוא אמור להופיע ככונן במערכת הקבצים שלך אם נקטת צעדים למיפויו (עיין בסעיף כיצד למפות התקני NAS למטה). כדי להוסיף כונן זה לגיבוי של IDrive שלך, התחל בלחיצה על הכרטיסייה “גיבוי” של הלקוח. החלונית המרכזית מציגה את הכוננים והתיקיות שכבר נוספו לתוכנית הגיבוי שלך.   

כדי להוסיף את מכשיר ה- NAS שלך, לחץ על כפתור “שנה” קרוב לתחתית. זה יאפשר לך לשנות את תוכנית הגיבוי שלך, כולל הוספת מיקומי קבצים חדשים כמו הכונן הממופה שלך.

לאחר הוספה, כונן ה- NAS שלך יתחיל לגבות לענן.

IDrive NAS Apps

IDrive מייצרת למעשה אפליקציות ייעודיות מבוססות דפדפן המיועדות לגיבוי מכשירי NAS ספציפיים. תוכלו למצוא אפליקציות לארבעה מהמותגים המובילים: Synology, QNAP, Netgear ו- Asustor.

שימוש באפליקציה ייעודית שומר על סטנדרטי האבטחה הגבוהים של IDrive, כולל 256 סיביות AES במעבר והצפנה במנוחה, בתוספת אפשרות להצפנה פרטית. אפליקציות מבוססות דפדפן מאפשרות גם ליצור מערכי גיבוי מרובים, לתזמן גיבוי ולעקוב אחר פעילות ביומנים.

בדרך כלל ההתקנה דורשת ביצוע תצורות מסוימות. לדוגמה, עם Synology, תצטרך להיכנס למכשיר שלך כמנהל ולהוריד ולהתקין קובץ .spk ספציפי למכשיר שלך..

IDrive עושה עבודה נחמדה להעביר אותך בשלבים הנדרשים לכל מכשיר NAS נתמך באתר האינטרנט שלה:

  • הוראות גיבוי לסינולוגיה
  • הוראות גיבוי QNAP
  • הוראות גיבוי של Netgear
  • הוראות גיבוי אסוסטור

אם תרצה לשמור על דברים פשוטים, פשוט גש עם גיבוי ממופה.

IDrive אקספרס & גיבוי של NAS

לפני שנגיע לגיבוי של CloudBerry, כדאי להזכיר יתרון נוסף קריטי לשימוש ב- IDrive לגיבוי ה- NAS שלך: IDrive Express.

IDrive Express הוא שירות שליחויות שניתן להשתמש בו הן לטעינת נתונים לענן ולהחזרתם. לצורך הגיבוי, IDrive תשלח לך כונן חיצוני 3TB שתוכל לטעון עליו את נתוני ה- NAS שלך. שלח אותו בחזרה וטכנאי IDrive יטענו אותו ישירות לשרת עבורך.

היתרון הוא שגיבויים ראשוניים דרך האינטרנט, במיוחד עבור כמויות גדולות של נתונים, יכולים לקחת שבועות להשלמתם. טעינת הנתונים שלך לכונן, שליחתם ל- IDrive ולתת למישהו להתחבר לשרת ולטעון אותם ישירות לוקח כמה ימים בלבד.

כך גם בשחזור נתונים. על ידי מתן אפשרות ל- IDrive לטעון את הנתונים שלך בכונן חיצוני ולשלוח אותם אליך בדואר, אתה יכול להפחית מאוד את מסגרת זמן התאוששות האסון שלך. למישהו שמנסה לנהל עסק זה עניין גדול.

אפילו טוב יותר, בניגוד לקומץ הגיבויים המקוונים האחרים המספקים שירות שליחויות, IDrive עושה את כל זה בחינם פעם בשנה למשתמשים אישיים ושלוש פעמים בשנה למשתמשים עסקיים..

גיבוי של CloudBerry NAS

גיבוי CloudBerry הוא קצת חיה שונה משירותי IDrive ושירותים דומים בכך שהחברה לא מספקת למעשה שטח שרת לגיבוי הנתונים שלך. במקום זאת, אתה מקבל תוכנה שניתן להגדיר אותה לעבודה עם מגוון שירותי ענן שונים.

האפשרויות כוללות בחירות של IaaS הפופולריות בקרב עסקים כמו אמזון S3, מיקרוסופט אזור, גוגל ענן ו- Backblaze B2. בסך הכל גיבוי CloudBerry עובד עם יותר מחמישים שירותים שונים ברגע זה, ומרחיקים בהרבה על כלי גיבוי דומים משלך, כמו שאנחנו דנים בסקירת הגיבוי של Arq ובסקירת ה- Duplicati שלנו..

לפני שתגבה את מכשיר ה- NAS באמצעות גיבוי CloudBerry, תצטרך למצוא שירות אחסון מתאים.

אם אתה מחפש לחסוך כסף ומתכנן להשתמש בעיקר במכשיר ה- NAS שלך לגישה לקבצים, עבור עם שירות כמו Glacier Amazon, המיועד לארכיון. זה איטי יותר, אבל גם זול יותר. אם אתה זקוק לגישה מהירה יותר אך עדיין ברצונך לחסוך, Backblaze B2 הוא גם בחירה נהדרת בתקציב. זה עולה רק 0.005 סנט לגיגה-בייט בחודש, וזה רק שולי יותר מאשר קרחון.

תצטרך גם לרכוש רישיון תוכנה ממעבדות CloudBerry. כל רישיון חל רק על מחשב אחד, אך הוא כולל התקני אחסון רבים של NAS שרוצים. לקוח שולחן עבודה של Windows עולה 29.99 $ בלבד. משתמשים עסקיים עשויים לרצות לשקול גם מהדורת שרת.

אתה יכול לנסות כל לקוח גיבוי של CloudBerry עם ניסיון חינם למשך 15 יום כדי לוודא שהוא מתאים לאסטרטגיית הגיבוי שלך. ל- CloudBerry Backup יש גם לקוחות עצמאיים עבור Synology ו- QNAP, אך אף אחד מהם אינו נתמך עוד.

לאחר שהורדת את התוכנה והתיישבת עם ספק ענן שישמש כמאגר הגיבוי שלך, כל השאר די פשוט אם יש לך מיפוי של ה- NAS שלך.   

הפעל את לקוח הגיבוי של CloudBerry ולחץ על כפתור “הקבצים” בצד שמאל למעלה. חלון קופץ עם שתי אפשרויות: “גיבוי מקומי או ענן” ו”גיבוי היברידי. “

בחר הכלאה. נוסף לתכונה של CloudBerry שנקבעה במאי 2017, גיבוי היברידי מקטין את זמן התהליך על ידי העלאה ראשונה של מכשיר ה- NAS שלך, ואז העתקת קבצים מה- NAS שלך לענן. על ידי שילוב של הכל לתהליך גיבוי אחד, אינך צריך ליצור ולנהל שתי תוכניות גיבוי נפרדות. זה חוסך זמן ומפחית הרבה פחות מאמץ על משאבי המחשב שלך.

יהיה עליך להזין את הנתיב למכשיר ה- NAS שלך בלחיצה על “הוסף חשבון חדש” במסך הבא ובחירת המיקום אליו מיפית את המכשיר שלך.

לאחר מכן תצטרך לבחור את שירות אחסון הענן שלך וככל הנראה להזין מפתחות גישה שיהיה צורך להשיג מאותו שירות. מדריכי ההתחלה שלנו עבור Amazon S3 ו- Microsoft Azure יעזרו לכם בצד זה של המשוואה.

לאחר מכן ניתן לקבוע לוח זמנים לגיבוי ולאפשר תכונות שימושיות כמו דחיסת קבצים, גיבוי ברמת חסימת והצפנה מקומית. לעיון מקרוב בתהליך המעורב, עיין במאמר שלנו בנושא הגדרת גיבוי היברידי עבור חברות קטנות ובינוניות, הכולל גיבוי של CloudBerry.

כיצד למפות התקני NAS בחלונות

שניהם IDrive (אם אינך משתמש באפליקציית NAS) וגם גיבוי CloudBerry עובדים בצורה הטובה ביותר אם מיפוי מכשירי ה- NAS שלך לפני הגיבוי. עם זאת בחשבון, הנה כמה עצות לעשות זאת. עבור Windows 10, התהליך די פשוט. פתח את סייר הקבצים שלך ובחר “מחשב זה.” ואז, בראש החלון, לחץ על כפתור “כונן רשת מפות”.

בחר את אות הכונן בה ברצונך להשתמש ולחץ על דפדף. לאחר מכן בחר במיקום התיקייה המשותף של NAS שברצונך למפות. זה דורש כי הרכבת את ה- NAS שלך כבר כך שהוא יופיע במערכת הקבצים שלך. ספק ה- NAS שלך יספק הוראות לכך.   

לחץ על “סיום” ויש למפות את מכשיר ה- NAS שלך. מכאן ואילך תוכלו לבחור בו ממש כמו כונן נוסף לגיבוי.

לחלופין, יצרנים רבים של NAS כוללים יכולות מיפוי בתוכנה שלהם. לדוגמה, באמצעות Synology Assistant, אתה יכול למפות תיקיה משותפת לאות כונן באמצעות תהליך אשף פשוט.

כך או כך, מיפוי תיקיות ה- NAS שלך לאות כונן לא אמור לגרום לבעיות רבות עבור משתמשי Windows.

מחשבות אחרונות

IDrive ו- CloudBerry גיבוי הן שתי אפשרויות מעולות ויחסית זולות לגיבוי של NAS, אך ישנן אפשרויות אחרות. CrashPlan מספק גיבוי NAS ללא הגבלה למערכות מק ו- Linux, מה שהופך אותה לבחירה כזו. המדריך שלנו לגיבוי המקוון הטוב ביותר עבור ספקי NAS יספק עוד כמה רעיונות.

על ידי גיבוי ה- NAS שלך לענן, אתה תעקוב אחר כללי הזהב של גיבוי נתונים, המכונה כלל 3-2-1:

  • שמור לפחות שלושה עותקים של הנתונים שלך
  • שמור עותקים לפחות בשני מדיומים שונים (כלומר מכשירים)
  • שמור לפחות עותק אחד מחוץ לאתר

למשתמשים ביתיים, הדבר מספק מדד להבטיח כי התמונות המשפחתיות המאוחסנות ב- NAS שלך לא יאבדו בשיטפון, שריפה או פעוט. עבור משתמשי SMB, פירוש הדבר שהעסק שלך לא יתממש באופן בלתי צפוי. מכשירי אחסון של NAS הם נוחות אדירה, אך נוחות זו מגיעה בעלות. ביטוח נתוני ה- NAS שלך בגיבוי לענן הוא הדבר החכם לעשות.

יש לך שאלות או הערות? ספר לנו בתגובות למטה ותודה על הקריאה!

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me