כיצד לגבות את ה- Mac שלך ב- 2020

גיבוי מחשב Macintosh שלך לא חייב להיות כאב. למרבה המזל, מערכת ההפעלה מקינטוש היא אחת הקלות ביותר לגיבוי עבורן. בין אם אתם משתמשים במכונת הזמן המובנית או ליתר דיוק פיתחו פיתרון חיצוני, קל מאוד לקבל גיבוי ראשוני ראשון למקינטוש שלכם..

כמובן שכדי להפוך את הדברים למהירים יותר, תמיד כדאי לדעת אילו קבצים ברצונכם לגבות. ככה תוכלו לפתח אסטרטגיית גיבוי שהיא בריאה, ארוכת טווח ומגנה עליכם מכל מיני אסונות נתונים.

במאמר זה נעבור את התהליך של גיבוי ה- Mac שלך. מאמר זה אמור להיות דרך מהירה באילו פתרונות אתה יכול להשתמש כדי לגבות את הנתונים שלך ב- Mac. נכון לעכשיו אנו עובדים על מדריך מלא לגיבוי הקבצים שלך במחשב מקינטוש. אז הישאר מעודכן!

כיצד להשתמש במכונת זמן

Time Machine היא מערכת הגיבוי המובנית המגיעה עם מחשב המקינטוש שלך שהוצג במהדורת “Leopard” של Mac OS X. כך שאם אתה משתמש במקינטוש מתחת ל 10.5 אתה לא יכול להשתמש בתכונה זו. אנו ממליצים מאוד לעדכן את המערכת שלך אם ה- Mac שלך תומך בה. 

הגדרת מכונת זמן

ראשית, עבור אל העדפות מערכת ובחר מכונת זמן. מה שתמצאו שם הוא התפריט הראשוני והסטטוס של הגדרת מכונת הזמן שלכם. אם אתה רק מתחיל לצאת, סביר להניח שהוא כבוי.

הפעל מכונת זמן מחלונית העדפות

בחירת דיסק הגיבוי שלך

Time Machine מאפשר לך לגבות בכונן קשיח חיצוני, כמוסת זמן או אחסון מחובר לרשת (NAS). בדרך כלל נוח יותר לגבות לכונן רשת מכיוון שלעולם אינך יכול לשכוח לחבר את כונן הרשת שלך ל- Mac שלך. ככה תשמור תמיד על הגרסאות העדכניות ביותר של הקבצים שלך.

מכונת זמן - בחר את דיסק הגיבוי שלך

לחץ על כפתור Select Disk ובחר יעד שאליו אתה רוצה לגיבוי שלך. וודא שהוא נמצא בכונן חיצוני מכיוון שגיבוי באותו הכונן הקשיח שבו מערכת ההפעלה שלך לא הגיוני.

כמו כן, וודא שיש לך מספיק מקום בכונן הקשיח לגיבוי מלא של המחשב שלך.

הצפן את הגיבוי שלך

לפני שתתחיל לגבות את הקבצים שלך אנו ממליצים מאוד להצפין את הגיבויים שלך. פשוט בדוק את סימון הבדיקה של הצפנת גיבוי ומכונת הזמן תבקש ממך לבחור סיסמה מאובטחת להצפנת הגיבוי שלך.

הצפנת גיבוי של מכונת זמן

כך שגם אם הכונן הקשיח החיצוני שלך נפגע, אף אחד לא יוכל לקרוא את הגיבויים שלך ללא הסיסמה שלך. לכן הקפד לבחור סיסמה מאובטחת של 8 עד 10 ספרות לפחות.

בחר אילו קבצים לגיבוי

אנו ממליצים שתבצע עותק מערכת מלא עם Time Machine. זה יסיר את הכאב לחשוב על סוג הקבצים שברצונך לגבות. עם זאת, אם יש לך תיקיות זמניות בהן השתמשת רק כדי לזרוק קבצים, ייתכן שתרצה להחריג את אלה מהגיבוי כדי לחסוך שטח בדיסק.

מכונת זמן - אי הכללה של תיקיה לגיבוי

ובמקרה שלנו, הדלגנו את תיקיית ההורדות מכיוון שכל הקבצים בתוכה אינם חשובים לנו ודי להחלפה..

ליהנות משקט נפשי

מזל טוב! אתה עכשיו בדרך לגיבוי הראשון שלך. עם זאת, אנו תמיד ממליצים כי אין די בגיבוי אחד, לכן הקפד להמשיך לקרוא מדריך זה. אנו מכסים אפשרויות נוספות להוסיף לערימת הגיבוי שלך כולל אחסון בענן.

לא אוהב מכונת זמן? נסה את SuperDuper!

אם אינך מעוניין להשתמש במכונת הזמן המובנית לצורך הגיבויים או זקוק להתאמה אישית מעט יותר, ייתכן שתרצה לנסות תוכנה עבור המק שנקראת SuperDuper !. הדבר הטוב במעל-העל הוא שתוכלו ליצור תמונת דיסק ניתנת לאתחול מכל מערכת ההפעלה שלכם.

זה יביא לך מחשב עובד מהר מאוד לאחר כשל בכונן הקשיח. כמו כן, זה די קל לשימוש. בואו נראה איך.

העתק את הכונן הקשיח שלך למיקום אחר

סופר דופר! זה די מובן מאליו. בשלב הראשון אתה יכול לבחור כונן קשיח שברצונך לשבט לדיסק אחר, שאידיאלי מחובר חיצונית, דרך USB או הרשת שלך. אם תרצו, תוכלו גם ליצור תמונת דיסק בלבד ולאחסן אותה באופן מקומי אך זה אינו פיתרון מומלץ.

סופר דופר - בחר את הגיבוי שלך

בחר את הקבצים שברצונך לגבות

סופר דופר! מאפשר לך לבחור אילו קבצים תרצה לגבות. אתה יכול לגבות את כל הקבצים או קבצי משתמש ספציפיים.

SuperDuper אילו קבצים אתה רוצה לגבות

קבעו את הגיבוי שלכם

סופר דופר! מגיע עם כמה אפשרויות תזמון גיבוי מתקדמות. אתה יכול לבחור את הימים שבהם תרצה שהגיבוי שלך יעבור, כמו גם באיזו תדירות ובאיזו שעה אתה רוצה לגבות את המקינטוש שלך..

סופר דופר מתזמן את הגיבויים שלך

אז אתה יכול להגדיר את הגיבוי שלך לפעול כשאתה במשרד וכשאתה חוזר הביתה הגיבוי שלך כבר הושלם.

לחץ על לחצן העתק עכשיו

כאשר אתה לוחץ על כפתור העתק עכשיו SuperDuper! ראשית ימחק את הנתונים שנמצאים בדיסק היעד ואז יעתיק את כל הקבצים לגיבוי שלך. כמו כן, SuperDuper! יש כמה אפשרויות גיבוי מתקדמות מעניינות שלא נוכל לכסות לעומק כאן במאמר זה.

לדוגמה, אתה יכול לקבוע מה SuperDuper! תעשה לאחר השלמת הגיבוי, לדוגמה, הפעל סקריפט Shell או כיבוי המחשב.

אל תיצמד לגיבוי אחד בלבד

אנו ממליצים מאוד להחזיק לפחות שני גיבויים לקבצים שלך. גיבוי אחד באתר, בכונן קשיח חיצוני או NAS, ואחר אתר אחר, אידיאלי עם שירות אחסון בענן / גיבוי מקוון. בדוגמה זו אנו נשתמש ב- SOS גיבוי מקוון שיאפשר גיבוי מקוון קל עבור הקבצים שלך.

הירשם לגיבוי מקוון של SOS ונסה אותו בחינם

אתה יכול לבדוק SOS גיבוי מקוון במשך 14 יום ללא סיכון ולראות אם הוא מתאים לצרכים שלך. גיבוי מקוון של SOS הוא פיתרון גיבוי מקוון מאובטח ומהיר מאוד עבור הקבצים שלך.

סקירת גיבוי מקוון של SOS
© Cloudwards.net

זה לא מציע גיבוי מקוון בלתי מוגבל, כמו Backblaze או Carbonite, אבל אם אתה רק מתחיל זה אולי לא יהיה נחוץ. התוכנית הסטנדרטית תעניק לך 50 ג’יגה-בתים לגיבויים.

הגדרת גיבוי מקוון של SOS

הגדרת גיבוי מקוון של SOS אינה קשה במיוחד להשגה. הוא יבקש ממך לבחור את הקבצים שברצונך לגבות ולנתח את המערכת שלך בהתאם.

SOS גיבוי מקוון בחר את הקבצים שלך לגיבוי

שירותי גיבוי מקוונים באופן כללי אינם מגבים יישום או קבצי מערכת אלא מתקינים את כל הקבצים האחרים שאינם ניתנים לשחזור במקרה של כשל בכונן הקשיח, כמו תמונות או קטעי וידאו..

גיבוי מקוון של SOS - הצגת סוגי תוכן

כמו כן SOS Online Backup נותן לך סקירה נהדרת של סוגי הקבצים שתזמנת לגיבוי.

לחץ על כפתור “התחל” כדי להתחיל את הגיבוי

לאחר שבחרת בקבצים שלך הדבר היחיד שעליך לעשות הוא להכות על כפתור התחל והגיבוי שלך עושה את דרכו לענן. תלוי בכמות הקבצים שיש לך, ייתכן שיחלפו ימים ואף שבועות עד שהגיבוי המלא יושלם.

SOS גיבוי מקוון - התחל את הגיבוי
© Cloudwards.net

אז אל תהיה חסר סבלנות. הגיבוי המקוון, במקרה זה, יהפוך לגיבוי המשני שלך, לכן אנו מניחים שהשלמת גיבוי Time Machine או גיבוי מקומי אחר כבר. בדרך כלל, גיבוי SOS Online מגבה באופן קבוע את הקבצים שלך, כלומר, בכל פעם שקובץ משתנה במחשב שלך SOS Online Backup יעבור להעברת הקבצים שלך לשרתים שלהם..

SOS גיבוי מקוון קבע את הגיבוי שלך

עם זאת, אתה יכול גם לתזמן את הגיבוי לצרכים שלך, למשל. גיבויים לפי שעה, יומית או חודשית. ככה תוכלו לגבות כשאתם במשרד או לא משתמשים במחשב בכלל. 

סיכום

אם יישמת את הצעדים המתוארים אתה לפני כמה צעדים לפני כל האנשים האחרים שאין להם גיבוי. כששני גיבויים במקום יכולים לנוח על כרית האבטחה שלך בידיעה שהנתונים שלך בטוחים.

במאמר אחר נסקור כיצד לשחזר את הקבצים שלך במקרה של אובדן נתונים. אז הישאר מעודכן! שתף את החוויה שלך! מהי אסטרטגיית הגיבוי שלך עם Time Machine או פתרונות גיבוי אחרים? באיזה שירות גיבוי מקוון להשתמש ולהמליץ ​​עליו? השאר את מחשבותיך בתגובות למטה.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me