כיצד ליצור כלי גיבוי בחינם משלך בחינם באמצעות LibertyBASIC

לפי דרישה פופולרית אנו מביאים לכם הדרכה זו כיצד ליצור כלי גיבוי קבצים בחינם פשוט אך יעיל באמצעות LibertyBASIC, כלי תכנות של חלונות. במאמר קודם, הראינו לכם אלגוריתם פשוט ליצירת כלי גיבוי משלכם בחינם לקבצי שולחן עבודה. ובכן, היום אנו לוקחים את זה צעד נוסף קדימה על ידי יצירת התוכנית עבורך.


זה יהיה הדרכה שלב אחר שלב עם דוגמאות מקודדות לחלוטין. התוכנית שלנו נקראת SimpleBackupTool והיא פותחה כולה באמצעות LibertyBASIC, כלי תכנות של Windows. כדי להכיר את LibertyBASIC או להוריד את המהדר (ניסיון בחינם זמין עבור Windows) בקר באתר LibertyBASIC.

בחרנו ב LibertyBASIC מכיוון שזו שפה פשוטה שכל אחד יכול ללמוד במהירות. אוקי בואו נתחיל.

הצגת SimpleBackupTool

כלי גיבוי פשוט

SimpleBackupTool מבוסס על אותו אלגוריתם שהראנו לכם במאמר הקודם שלנו. זוהי תוכנית גיבוי בסיסית של קבצי שולחן עבודה המסוגלת:

 1. עותק קבצים מרובים בגיבוי (עד 20x נתמך)
 2. גיבוי מרובה תיקיות (שכבה ראשונה בלבד)
 3. התראות בזמן אמת (מחוון “LED” עסוק / סרק, הודעות מצב)

באמצעות SimpleBackupTool, אתה יכול לגבות את כל הקבצים בתיקיות יעד (אך לא תיקיות בתוך תיקיות) עד 20 פעמים עבור יתירות רבה ככל שתעדיף. אל תהסס לצבוט את הקוד בזמן שאנחנו עוברים אולי להוסיף פונקציונליות נוספת או תכונות תכנית. אבל זה די שימושי כמו שהוא.

עכשיו, נסתכל פנימה: הצעד הראשון בפיתוח תוכנית כלשהי הוא להכין אלגוריתם שמראה כיצד החלקים עובדים יחד כדי לממש את הפונקציות של התוכנית. כך זה עובד, שוב:

גיבוי קבצים
© Cloudwards.net

לכן, כפי שהזכרנו במאמר הקודם שלנו, יש לנו חמישה רכיבים ב- SimpleBackupTool: רישום הגיבוי, משמר הגיבוי (בקר), סוכן העתקה (סוכן גיבוי), קלט משתמש ומנהל דוחות..

רישום הגיבוי

רישום הגיבוי הוא קובץ TXT פשוט שמכיל את רשימת התיקיות שיש לגבות. כל הקבצים בתיקיות המפורטים כאן יגובו (אך לא תיקיות בתיקיות אלה). לכן שמור את כל הנתונים שלך בתיקיות עם שכבה יחידה במידת האפשר בעת השימוש ב- SimpleBackupTool.

רישום הגיבוי

בתמונה למעלה נראה שתי תיקיות ברישום המגובות: “C: \ test1 \” ו- “C: \ test2 \”.

אתה מעדכן קובץ זה ביעדי גיבוי חדשים כנדרש. כמו כן, שים לב שכל הקבצים מגובים לאותה תיקיה – הנקראת אוטומטית לפי תאריך, כגון “” גיבוי -27 בנובמבר 2013 “כמוצג בתמונה למעלה.

קלט משתמש

עבור גרסה זו של SimpleBackupTool, קלט המשתמש מוגבל לעומק ההעתקה (מספר הפעמים שברצונך לגבות כל קובץ). זה נבחר באמצעות בורר עומק ההעתקה (מוצג בתמונה הראשונה).

דוגמאות נוספות לקליטת משתמשים ליישומים מורכבים יותר עשויות לכלול:

 • מיקומי גיבוי דינמיים
 • תזמון גיבוי אוטומטי
 • מפתחות הצפנה, סיסמאות
 • אפשרויות דחיסה
 • אפשרויות ארכיב

מנהל דוחות

מנהל הדוחות נועד לטפל בעדכונים בזמן אמת. עבור גרסה זו של SimpleBackupTool, זה מורכב מחוון ה LED / העמוס / סרק ומנשא המצב בזמן אמת (מוצג בתמונה הראשונה).

זקיף גיבוי (בקר)

Sentry Sentry הוא ההיגיון השולט ביישום כולו. במקרה זה, הוא מוסתר מאחורי יישום ה- GUI (ממשק משתמש גרפי).

זה הבחור שעושה את כל העבודה הקשה בגיבוי הקבצים. אתה לא יכול לראות אותו כי הוא אנדרדוג אמיתי שעובד מאחורי הקלעים. באמצעות SimpleBackupTool, גיבויים מרובים של קבצים מקודמים למספר כגון 1-sample.txt, 2-sample.txt וכן הלאה.

8 תמונות מסך: SimpleBackupTool בפעולה

אוקיי, נראה כמה צילומי מסך של SimpleBackupTool בפעולה.

צילומי מסך של גיבוי

עכשיו כשאתה יודע שזה עובד, בוא נעשה דרך דרך לקודים כדי שתוכל לראות איך זה עובד, ואולי להוסיף שינויים משלך.

קוד דרך: SimpleBackupTool

זכור, קוד זה כולו ב- LibertyBASIC. יתכן שתרצה להתפשט על LibertyBASIC לפני שתמשיך – זה קל, השתמש בשיעורים ותכניות לדוגמא באתר או במהדר כדי להתחיל!

לחץ על קישור זה לקבלת קוד המקור המלא של SimpleBackupTool. תזדקק לזה כדי להמשיך.

דרך ההליכה של 4 חלקים להלן מסבירה את קטעי המפתח בקוד. אתה יכול גם להדביק את הקוד במהדר שלך ולהפעיל את התוכנית כדי להשתמש ב- SimpleBackupTool!

חלק I: הגדרות ראשוניות

זהו החלק הראשוני של התוכנית שיוצר את תיקיית הרישום והגיבוי, ומאזין לאירועים.

הגדרות ראשוניות עבור SimpleBackupTool

נראה חלק שני – כיצד לטעון את הרישום.

חלק ב ‘: טוען את הרישום

חלק זה של הקוד טוען את רשימת הרישום בזיכרון התוכנית כך שניתן יהיה לגשת למיקומים ברשימה זו בזמן אמת..

טוען את הרישום - SimpleBackupTool

חלק ג ‘: גיבוי

חלק זה של ההליכה בוחן כיצד הגיבוי מתבצע בפועל בתהליך לולאה. אנו מבודדים את מספר תיקיות היעד (זכור כי נתונים אלה נשמרו כבר בזיכרון).

לאחר מכן משתמשים בתהליך אצווה (תצורת לולאה) כדי לגשת ברצף לתיקיות ולחלץ רשימת קבצים בתיקיות האלו שיוזנו לתהליך ההעתקה בפועל, המשכפל אותם בהתאם לעומק ההעתקה שנבחר..

גיבוי ב- SImpleBackupTool

חלק IV: ממשק משתמש גרפי (ממשק משתמש גרפי)

לבסוף, נבחן את הקוד שייצר את ה- GUI עבור SimpleBackupTool.

ממשק משתמש גיבוי פשוט

הקוד שולט במאפייני החלון של ממשק המשתמש, כולל גובה, רוחב ומיקום. זה גם מגדיר מאפיינים של האובייקטים בחלון, כמו כפתורים, אובייקטים של טקסט סטטי, תיבה גרפית (“LED”) ותיבת משולבת (בורר עומק העתקה).

הגדרת מאפייני האובייקטים כוללים מטפלים במיקום, בגודל ובאירועים (לאן מועבר התוכנית כאשר לוחצים עליהם או מוגדרים). מטפלי האירועים מקשרים ל”תווית סניף “כמו [loadRegistry] המכילה רשימת פעולות שיש לבצע כאשר האירוע יוזם..

הקוד סוף סוף נותן שמות לחלון – במקרה זה “כלי גיבוי פשוט” ומשגר אותו, קובע אפשרויות תצוגה והאזנה לאירועים בו זמנית.

סיכום

שלום שם! אנו מקווים שנהניתם לקרוא את הפוסט הזה ולמדתם הרבה. להלן סיכום של מה שסיקרנו: בדקנו כיצד ליצור כלי גיבוי פשוטים באמצעות LibertyBASIC, כלי תכנות של חלונות..

ניתחנו את SimpleBackupTool, תוכנית גיבוי פשוטה לשולחן העבודה בחינם באמצעות דרך פריצת דרך של קטע לפי קטע. הצענו לך את קוד המקור המלא של SimpleBackupTool שיוכל לבנות לבד ולהשתמש או לשנות כרצונך

לשאלות בנושא SimpleBackupTool ספציפית, אנא שלחו דוא”ל אל [מוגן בדוא”ל]. אם אתה רוצה להגיב לפוסט זה, שלח לנו תגובה! נשמח לשמוע ממך.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map