ביקורת S3 של אמזון – עודכנה 2020

סקירה של אמזון S3

שירות ה- IaaS הפופולרי ביותר שם, Amazon S3 מציע תשתית טובה, מהירויות טובות, אך מבנה תמחור עכור. בדוק את סימוני ‘אהבתי’ ואי-אהבתנו לגבי מארח הקבצים הזה בביקורת שלנו ב- Amazon S3.


אמזון S3 היא הענן הפופולרי ביותר ש- IaaS מספקת כיום, ושולטת ב -33 אחוז מהשוק בשנת 2018. בעוד שאכפת לנו בעיקר מהיכולת של S3 להתאים עם תוכנת לקוח של צד שלישי ותכונות אירוח קבצים, כחלק משירותי האינטרנט הגדולים של אמזון ( AWS) אקולוגית, היא מספקת לתשתית לעשות הרבה יותר.

במהלך סקירת Amazon S3 זו נציין כמה מאותם לקוחות צד ג ‘. אם תרצה קפיצת מדרגה, ספר את מדריך הלקוחות הטוב ביותר להעברת קבצים. לצרכים מתקדמים יותר, סקירת הגיבוי של CloudBerry וסקירת ה- Storage Made Easy מדגישים שתי אפשרויות תואמות S3 המועדפות עלינו.

לאחר מכן, אנו נשבר את העלויות המבלבלות של אמזון S3 ונבחן את רשת השרתים המרשימה שלה. אנו ניגע בחוויית משתמש, אבטחה ותמיכה כדי לעזור לך לוודא S3 היא ספק ה- IaaS הענן הטוב ביותר לצרכים שלך..

אלטרנטיבות עבור אמזון S3

חוזק & חולשות

תמחור

הבנת מבנה התמחור של אמזון S3 עשויה לקחת עבודה. לא כולל קרחון אמזון, לחברה שלושה שכבות אחסון ושטרות שונים שונים לפי אזור. כמו פתרונות IaaS רבים, החברה גם גובה תשלום עבור אחסון וגם שימוש. עבור חלקם ישנם גם חיובי שיחות API לדאוג להם.

שלושת שכבות האחסון S3 של אמזון נקראות Standard, Standard-Infrequent Access (Standard-IA) ו- One-Zone-Infrequent Access (One-Zone-IA).

אמזון S3 Standard מספק אחסון חם, מונח לאחסון אליו ניתן לגשת לעתים קרובות. בחר באפשרות זו אם אתה מתכוון להשתמש באמזון S3 לאחסון ענן עם לקוח של צד שלישי כגון Storage Made Easy.

שתי תוכניות IA מיועדות לגישה פחות שגרתית, מה שהופך אותן לטובות יותר לגיבוי מקוון. נתונים סטנדרטיים וסטנדרטיים IA מאחסנים נתונים באזורים מרובים לצורך גמישות, ואילו I-Zone-IA שומר נתונים באזור יחיד.

קרחון אמזון, עליו תוכלו לקרוא בסקירת קרחון אמזון שלנו, מיועד לאחסון קבצים לטווח הארוך אשר לעיתים רחוקות אתם זקוקים לגישה אליו.

שיעורי האחסון עבור S3 Standard הם הרבה יותר גבוהים מתוכנית IA אך שיעורי השימוש בה נמוכים בהרבה. כדי להפוך את הדברים לפשוטים, נבחן בנפרד עלויות לאחסון ושימוש. אתה יכול גם להשתמש במחשבון האחסון של אמזון כדי להעריך עלויות.

שיעורי אחסון

חשבונות אמזון לגיגה-בייט ולחודש. אין דרישות אחסון מינימליות ותוכל לאחסן כמויות גדולות של נתונים או כמה חפצים שאתה צריך. יש גבול לגודל של אובייקטים בודדים המאוחסנים, שהוא 5 טרה-בתים.

לאחסון רגיל, ישנם שלושה תעריפים שונים בהתאם לכמות שאתה מאחסן, בעוד שלתוכניות IA יש תעריף אחד. שיעורים אלה רשומים עבור אזור אוהיו בטבלה שלהלן.

עלות ל- GB לחודש עבור תקן Amazon S3 (אוהיו): Standard-IA: One-Zone-IA:
50 TB ראשונות0.023 דולר0.0125 דולר0.01 דולר
הבא 450 טרה-בתים0.022 דולר0.0125 דולר0.01 דולר
מעל 500 טרה-בתים0.021 דולר0.0125 דולר0.01 דולר

שיעורי האחסון משתנים לפי אזור, אך לא בהרבה. לדוגמא, נתונים המאוחסנים בצפון קליפורניה הם בעלי שיעור סטנדרטי של 2.6 סנט והתעריף בפרנקפורט הוא 2.45 סנט.

עלויות האחסון סבירות לרשת בסדר גודל של אמזון, והחברה הורידה מחירים באופן משמעותי בשנים האחרונות כדי להתחרות באפשרויות אחרות של IaaS. בעוד שיותר מאחסון חם של מיקרוסופט Azure בכחצי אחוז לכל ג’יגה-בייט, S3 מקטינה את קבצי הענן של Rackspace במעל 75 אחוזים (קרא את סקירת הקבצים בענן של Rackspace Cloud).

אם אתה רוצה לנסות קודם את אמזון S3, הירשם לתכנית חינם של 5 ג’יגה-בייט, וזה טוב לשנה.

תמורת מחירים זולים בהרבה, תוכלו ללכת עם Wasabi או Backblaze B2, אך לאף אחד מהם אין תשתית השרת שתקבלו עם אמזון..

שיעורי שימוש

העלאות והורדות נתונים ללא תשלום עבור S3 Standard. לשתי תוכניות ה- IA יש אחוז אחיד לגיגה-בייט אחיד.

אחזור חינם לנתוני אחסון חם מספקים יתרון בעלויות על פני Azure, שגובה 1.84 סנט לגיגה-בייט בגין 50TB הראשונים שאוחזרו. שיעורי תוכנית IA לשליפה זהים לחיובים של מיקרוסופט בגין אחסון “מגניב” של Azure.

למי שמתכוון להשתמש ב- S3 לפיתוח אפליקציות, קיימים חיובים עבור שיחות API כמו קבל, בחר, הכניס והעתק. אתה יכול למצוא את המפורטים בעמוד התמחור S3.

רשת שרתים

תשתית הרשת של אמזון S3 היא סיבה גדולה לכך שהשירות שומר על מעמדו כמוביל בשוק IaaS. אם כי אינו גדול כמו רשת Azure, מהירויות להעתקת קבצים אל ומחוצה לה רשת S3 ואחסון רב אזורי הם פלוסים..

באמזון יש ארבעה מרכזי נתונים S3 בארה”ב הממוקמים בצפון וירג’יניה, אוהיו, צפון קליפורניה ואורגון. יש מתקן נוסף בצפון אמריקה בקנדה ואחד בדרום אמריקה. המרכזים האחרים נמצאים ב- E.U. (ארבע) ואסיה-פסיפיק (שש).

זהו 16 מרכזי נתונים, שהם אחד יותר מ- Google Cloud, אך Azure עולה על שניהם לאורך קילומטר עם 52 מתקני שרת.

קלות שימוש

לפני שתוכלו להעלות קבצים לאמזון S3, עליכם ליצור דלי אחסון. דליים הם מכלי קבצים המשמשים לפשט את הניהול, שכן אחרת אתה תאחסן כל קובץ במקום אחד, בין אם לצורך גיבוי, אחסון בענן או מטרה אחרת.

כדי להוסיף דליים חדשים, היכנס למסוף AWS של אמזון ולחץ על “S3.”

הדף המקושר יציג דליים שכבר יצרת. יש גם כפתור “צור דלי” כחול שתוכל להשתמש בו כדי להוסיף חדשים.

יש לתת לכל דלי שם שהוא ייחודי בכל חשבונות S3 של אמזון, ולא רק שלך. יהיה עליך לבחור אזור שרת לדלי החדש שלך ולהגדיר תכונות שונות כגון גרסת קבצים, יצירת יומן, תגיות והצפנה. כדי לזרז את הדברים, אתה יכול לבחור להעתיק את ההגדרות מדלי שנוצר כבר אם יש לך כזו.

כאשר הדלי נוצר, תוכלו להתחיל לאחסן קבצים. בעוד שממשק ה- S3 מאפשר לך להעלות קבצים בודדים לדלי, אין אפשרות להעביר קבצים בכמויות גדולות. לשם כך, תרצה להשתמש במעלה קבצים פשוט כמו Cyberduck או בלקוח ארוז יותר תכונות כמו גיבוי CloudBerry..

כדי להתאים לקוח צד שלישי עם Amazon S3, תזדקק למפתח API. אחזר זאת על ידי לחיצה על שמך בראש הממשק ובחירת “אישורי אבטחה” מהתפריט הנפתח. לאחר מכן לחץ על כותרת “מקשי הגישה”.

תזדקק לשני אישורים כדי ליצור חיבור: מזהה המפתח והמפתח עצמו. ניתן ליצור את חלק המפתח פעם אחת בלבד, לכן הקפידו לרשום אותו או להוריד את קובץ המפתח כשניתנת לו ההזדמנות.

אנו מפרטים כיצד להשתמש במפתח זה כדי ליצור חיבור עם גיבוי CloudBerry כיצד לבצע גיבוי באמצעות מדריך S3 של אמזון. השלבים דומים ליצירת קשרים עם לקוחות צד ג ‘אחרים, בין אם Duplicati, Storage Made Easy, Mountain Duck או אחר.

למרות ששימוש באמזון S3 יכול להיות בהתחלה מעט מסובך מאז שקבר במערכת האקולוגית הגדולה יותר של AWS, ברגע שאתה יודע על אילו קישורים ללחוץ, הגדרת וניהול דליים אמורה להיות קלה.

אבטחה

אמזון נוקטת בצעדים רבים בכדי להבטיח את אבטחת הנתונים של S3, כולל אפשרות להגדרת הצפנת ברירת מחדל לדלי אחסון. זו תוספת נחמדה מכיוון שרבים מספקי IaaS מספקים רק הגנה בתעבורה ושמים הצפנה בצד השרת על כתפי המשתמש.

פרוטוקול ההצפנה הוא ה- AES הרגיל, המשמש את שירותי ענן רבים, המוגדר על 256 סיביות. אתה יכול גם לבחור להשתמש AWS-KMS, שהיא מערכת הניהול העיקרית של אמזון. שירות ניהול המפתחות של אמזון מקל על יצירה והשמדה של מפתחות הצפנה, כמו גם גישת יומן.

מכיוון שסיסמאות חלשות מהוות את אחד מחורי האבטחה הנפוצים יותר, אמזון תומכת גם באימות רב-גורמי. כאשר MFA מופעל, תידרש להזין קוד אבטחה נוסף בעת הכניסה. קוד זה יועבר לטלפון הנייד שלך באמצעות טקסט. אתה יכול גם להשתמש במכשיר MFA כמו fob מפתח או אפליקציית סמארטפון.

כדי להבטיח את שלמות מתקן השרת, אמזון עוברת ביקורת של צד שלישי, מגבילה את הגישה על סמך העיקרון של הפחות הרשאות, שולטת בנקודות גישה באמצעות מערכות גילוי ואימות רב גורמים ושומרת על מעקב 24/7, בין אמצעים אחרים..

מתקנים מאובטחים גם מפני איומים סביבתיים כמו שריפות, שיטפונות ורעידות אדמה באמצעות חיישנים אוטומטיים, ציוד מגיב ואמצעי יתירות נתונים למקרה שהדבר הגרוע ביותר יקרה.

לא נעבור על כל אמצעי האבטחה שיש לאמזון בכדי להגן על מרכזי הנתונים שלה, אבל הם משמעותיים, מה שלא מפתיע אותנו, בהתחשב בכך שמתקני שרתים מבצעים את עמוד השדרה של עסקי הליבה של אמזון..

אמנם יש לנו הרבה דאגות אבטחה בנוגע לפיתרון האחסון בענן של אמזון, אמזון דרייב, S3 נראית חזקה ככל שננקטו אמצעי אבטחה. היו דיווחים רבים על הפרות S3, אך אלה נוטים להיות כתוצאה מטעויות שגויות מצד המשתמשים.

מצד שני, כמובילת השוק, אמזון S3 ללא ספק מציע יעד מפתה יותר להאקרים וכדומה, כך שיש לקחת בחשבון.

תמיכה

תמיכה טובה באמזון S3 דורשת תוכנית תמיכה של AWS. יש תוכנית תמיכה בסיסית בחינם שמספקת גישה 24 שעות ביממה לשירות לקוחות, אך אינה כוללת תמיכה טכנית, כלומר היא תעשה רק לשאלה המוזרה, וכמובן, תמיכה במכירות וחיוב..

אפשרות התמיכה הזולה ביותר בתשלום עולה 29 $ לחודש ומקבלת תמיכה טכנית בשעות עסקים ורק באמצעות דואר אלקטרוני. תמיכה טכנית מסביב לשעון, כולל צ’אט חי וגישה טלפונית כאחד, מתחילה ב 100 $ לחודש.

לשאלות פשוטות, אמור להספיק לפורום בסיס הידע המקוון של אמזון ופורום התמיכה, ושניהם חופשיים לשימוש. ניתן לחפש בבסיס הידע ויש בו מאמרים וסרטוני הדרכה. פורום התמיכה, כפי שאתה יכול לצפות מ- IaaS פופולרי, פעיל וברוב המקרים, לא תישאר לחכות זמן רב לעזרה.

מחשבות אחרונות

קשה להאשים משתמשים בכך שהם נוהרים לאמזון S3. עבור ספק IaaS עם הרשת והתכונות שלו, אחוזי האחסון והשימוש שגובים הם יותר סבירים, אפילו אם זה יכול לקחת כמה שעות של שריטות ראש כדי להבין כמה הכל יעלה.

אם זה באמת ה- Iaas הטוב ביותר שיש, למרות שמוביל את השוק, זה עניין של ויכוח. בעוד ש- Microsoft Azure במקום השני עדיין עוקבת אחר אמזון S3 ב -20 נקודות אחוז, היא צוברת והיא מספקת עלויות נמוכות יותר ורשת גדולה יותר. אופציות זולות יותר כמו Backblaze B2 ווסאבי נמצאות במגמת עלייה.

אמנם יש הרבה מה לאהוב עם אמזון S3, אך ימיה הממלכתיים על שוק ה- IaaS עשויים להיות מספרים.

אל תהסס לפלוט במחשבות שלך על מקום S3 בשוק IaaS בתגובות למטה, ותודה שקראתי.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map