סקירת קבצי ענן Rackspace – עדכון 2020

סקירה של קבצי ענן Rackspace

למרות שקבצי ענן Rackspace הם ספקים מצוינים, השירותים שלה מגיעים בפרמיה: זהו ללא ספק ספק ה- IaaS היקר ביותר שיש. קרא את הפילוח המלא של מבנה התמחור שלו בסקירת ה- Rackspace שלנו וכנראה הצטרף אלינו למסקנה שאולי תרצו לערוך קניות קצת יותר.


ביקורות על אחסון בענן

עבור אלו המחפשים תשתיות ענן לארח נתונים, אחד השמות הגדולים בענף הוא Rackspace. שירות אירוח הקבצים של החברה, קבצי ענן, יכול לעזור לך לחסוך מקום בכונן הקשיח ולגבות את המכשירים שלך, בין היתר.

בסקירה זו של Rackspace Cloud Files נבחן כיצד השירות מתייצב מול התחרות. בקיצור, יש חששות גדולים בשורה התחתונה. במחיר של פי ארבעה מעלות אמזון S3, פי חמישה מעלותה של מיקרוסופט Azure ועשרים פעמים מעלות ווסאבי, איננו יכולים להצדיק את דירוג קבצי הענן בין ספקי IaaS הענן הטובים ביותר..

המשך לקרוא לפרטים. אם תחליט לנסות קבצי ענן, יתכן שתצטרך לקוח שיעלה קבצים. אנו מתארים את האפשרויות העיקריות להעלאת קבצים פשוטות בסקירה הטובה ביותר של העברת קבצים. אנו גם מעריצים גדולים של גיבוי CloudBerry, למי שמחפש ליישם תוכנית להגנת נתונים עבור הכונן הקשיח במחשב שלהם באמצעות קבצי ענן של Rackspace..

חלופות עבור קבצי ענן Rackspace

חוזק & חולשות

תמחור

אין דמי מנוי חודשיים לשימוש בקבצי ענן של Rackspace. אתה מחויב בגין השימוש בו, המספק יתרון מדרגי ביחס לפתרונות אחסון בענן כמו Egnyte Connect וכלי גיבוי כמו Acronis True Image. אין מכסה על כמה נתונים אתה יכול לאחסן או דרישות אחסון מינימליות.

העלויות מחולקות לשיעורי אחסון ושימוש. אמנם זהו נוהג סטנדרטי עבור פתרונות IaaS, אך Rackspace נבדל זה מזה ביחס למחירים אלה. בניגוד למתחרותיה הקרובות ביותר, החברה לא הפחיתה מחירים בשנים האחרונות עם התפתחות הענף.

כתוצאה מכך, מחירים אלה הם ככל הנראה הסיבה המשכנעת ביותר לקחת את העסק שלך למקום אחר.

אחסון שטח אחסון

שיעורי אחסון ענן של Rackspace לאחסון רגיל הם בעלי שכבות. אמנם אין דרישות מינימום, ככל שאתה מאחסן יותר, אתה משלם פחות לג’יגה.

הכפל את התעריפים ב -1,000 כדי לקבל קירוב גס של מה שתשלם לכל טרה-בת. זה מסתכם ב 100 $ לחודש עבור ה- 1TB הראשון המאוחסן, בערך פי ארבעה מהתעריף עבור אמזון S3, עליו תוכלו לקרוא בסקירתנו S3 של אמזון..

קשה להבין מדוע Rackspace עולה כל כך הרבה יותר מהמתחרה הגדול ביותר שלה, שיש לה גם רשת שרתים מרשימה יותר. לא יכולנו לקבל תשובה ישירה מ- Rackspace לגבי העלות הגבוהה או תוכניות לשווק נכון.

שיעורי שימוש ב- Rackspace

אין שיעורי רוחב פס נכנסים עבור קבצי ענן של Rackspace, כך שלא תשלם עמלות בגין העלאת קבצים. תחויב בגין רוחב הפס היוצא, כולל מצוקה (הורדות קבצים), בשיעור של 12 סנט לגיגה-בתים.

תג מחיר זה מיושר עם Google Cloud, אך יקר יותר מספקים אחרים. שירותים רבים, כמו Wasabi, מספקים כעת אחזור נתונים בחינם (קרא את סקירת Wasabi שלנו).

עלות Rackspace פשוט לא מסתכמת בשנת 2018, כאשר שירותים בעלי יכולת גבוהה יותר מציעים אחסון עבור פחות.

Rackspace Cloud Files מספק תכונה מינימלית של התראות חיוב. זה לא ימנע מכם לצבור שטר גדול, אבל זה יידע אתכם מתי אתם. כל הלקוחות החדשים מקבלים תקופת ניסיון ללא תשלום של 14 יום, וזה אמור להספיק כדי להבין אם קבצי ענן שווים את העלות.

רשת שרתים

ל- Rackspace חמישה מיקומי מרכזי נתונים ברחבי העולם. שלוש נמצאות בארצות הברית, שנמצאות בצפון וירג’יניה, דאלאס ושיקגו. ישנם שניים באזור אסיה הפסיפיק, שנמצאים בהונג קונג ובסידני, והמתקן הסופי הוא בלונדון.

כשאתה יוצר דלי אחסון, אתה יכול לבחור באיזה אזור הקבצים שלך מתארחים, אך עליך ליצור חשבון בבריטניה כדי להשתמש במיקום בלונדון..

לאמזון וגוגל שניהם מתקנים פי שלושה מכמה מתקנים כמו Rackspace. Microsoft Azure מובילה את החבילה עם 52 מתקנים ברחבי העולם, פי 10 יותר מ- Rackspace.

ל- Rackspace יש אחריות של 100 אחוז זמן פעולה, לא כולל השבתה לתחזוקה מתוכננת. על פי תנאי הערבות, תקבל זיכוי של 5 אחוזים כנגד החשבון החודשי שלך עבור כל 30 דקות שהשרת שלך במצב לא מקוון.

קלות שימוש

אתה יכול להשתמש בלוח הבקרה של קבצי ענן כדי לנהל את חשבונך. כמו בכל ה- IaaS, התהליך יכול להיות מבלבל עד שתשיג את המסבים שלך. Rackspace מספקת שירותים רבים נוספים מלבד קבצי אירוח, ורוב תכונות לוח הבקרה לא חלות על אלה שרק מעוניינים להעלות קבצים באמצעות לקוחות כמו CyberDuck או Duplicati (קרא את סקירת ה- Duplicati שלנו).

לפני שתוכל להתחיל לשלוח קבצים לענן Rackspace, עליך ליצור מיכל. מכולות, המכונות לפעמים “דליים” על ידי ספקי IaaS אחרים, דומות למגירות בשידה בכך שהן נהגו לארגן קבצים.

כדי ליצור מכולה, פתח את תפריט “האחסון” של לוח הבקרה ובחר “קבצים”.

בעמוד הבא, לחץ על כפתור Create container.

לאחר מכן, הוסף שם מכולה, בחר אזור שרת ובחר אחד משלושה סוגים של מכולות:

 • פרטי: אחסן קבצים בענן וגישה אליהם דרך לוח הבקרה או API
 • ציבורי (CDN): שומר קבצים באופן אוטומטי בשרתים הקרובים למיקומי הלקוחות שלך
 • אתר סטטי: העלה קובץ HTML

אם אתה מתכוון לגייס את Rackspace לגיבוי מקוון באמצעות לקוח של צד שלישי, בחר “פרטי”. הדבר נכון גם לגבי הגדרת אחסון בענן באמצעות שירות סינכרון ושיתוף כמו Storage Made Easy (קרא את סקירת Storage Made Easy שלנו).

לאחר יצירת המכולה שלך, אתה יכול לחבר אליו אפליקציות של צד שלישי על ידי אחזור מפתח ה- Rackspace API שלך. אתה יכול לעשות זאת על ידי לחיצה על שם המשתמש שלך בפינה השמאלית העליונה של לוח הבקרה ובחירת “חשבון והגדרות.”

גלול מטה לכותרת האבטחה ולחץ על הכפתור שקורא, “הצג מפתח API.”

לעזרה בשימוש במפתח API זה לחיבור לקוח של צד שלישי כדי שתוכל להתחיל להעלות קבצים, עיין בהתחלה שלנו במדריך Rackspace. זה בעיקר עניין של לדעת על מה ללחוץ ועל מה להתעלם.

אבטחה

מרכזי נתונים Rackspace נועדו למנוע התקפות הסגת גבול וסייבר. מבחינת אבטחה פיזית, הכניסה נשמרת באמצעות אימות ביומטרי ומתקנים מנוטרים 24/7 על ידי מעקב וידאו.

כדי לשלול יירוט נתונים כמו התקפות אדם באמצע, כל התנועה אל ענן Rackspace ומחוצה לה מוגנת באמצעות SSL ליצירת מנהרה מוצפנת. אימות דורש גם שם משתמש ומפתח גישה לממשק API. ניתן להשיג את המפתח רק מלוח הבקרה של Rackspace Cloud, המחייב את אישורי המשתמש שלך לגישה.

מכיוון שניתן לסדק סיסמאות חלשות ואף לגנוב סיסמאות חזקות, Rackspace מאפשרת לך לאפשר אימות דו-גורמי כדי למנוע מאחרים להשיג את מפתח הגישה שלך ל- API..

כאשר 2FA מופעל, כניסות ממכונות לא מוכרות ידרשו קוד אבטחה נוסף. ניתן להשיג קוד זה באמצעות אפליקציית אימות טלפון לטלפונים חכמים כמו המאמת של גוגל, Authy או Duo, או שתוכלו לקבל אותו באמצעות הודעת טקסט..

שלא כמו Amazon S3 ו- Azure, ל- Rackspace אין אפשרות להצפין קבצים המאוחסנים בצד השרת. זו פספוס, אף על פי שניתן להוסיף הצפנה מקצה לקצה על ידי לקוחות רבים המשמשים לניהול העלאות קבצים. גיבוי CloudBerry, למשל, יכול להצפין את הקבצים שלך באמצעות פרוטוקול AES.

תמיכה

Rackspace מספקת שלושה ערוצים לתמיכה ישירה: טלפון, דואר אלקטרוני וצ’אט חי. שלושתם זמינים 24/7, כך שלעולם לא תתקשו ליצור קשר עם מישהו.

עם זאת, איכות התמיכה מוטלת בספק. השתמשנו בצ’אט חי בכדי לפטר מספר שאלות פשוטות, ובכל מקרה, נציג התמיכה לא הצליח לתת לנו תגובה ישירה. במקום זאת, הם הצביעו על דפי אינטרנט ואמרו לנו למצוא את התשובות שם. במקרים בודדים, דפי האינטרנט שסופקו אפילו לא היו רלוונטיים.

כדי לאמוד את זמן התגובה להודעות דוא”ל, הפסקנו כמה בירורי בדיקות. בכל מקרה, התמיכה של Rackspace מעולם לא חזרה אלינו. דוחות דומים של משתמשים אחרים מצביעים על כך שהניסיון הגרוע שלנו לא היה אירוע מבודד.

במקום ללכת לתמיכה בתשובות, תוכל לדפדף בבית התמיכה של Rackspace. שם תוכלו למצוא עמוד שאלות ותשובות ומסד נתונים של מאמרים שניתן לחפש. יש גם קטע ספציפי המוקדש לקבצי ענן.

בסיס הידע אינו רע, אבל זה לא מספיק כדי להציל את הרושם שלנו מתמיכה של Rackspace.

פסק דין סופי

לא מזמן, Rackspace Cloud Files היה צוואר וצוואר עם אמזון S3 מבחינת עלות האחסון. אמנם אמזון וספקי IaaS אחרים בעלי שם גדול הורידו את המחירים שלהם מאז, Rackspace לא זזה.

אין סיבה טובה לכך, במיוחד מכיוון שרקייספייס מנהלת רשת קטנה יותר מאותם מתחרים, אלא אם כן אתה מסתכל על ספקים ידידותיים לתקציב כמו Backblaze B2 או Wasabi. יכול להיות שפשוט Rackspace החליטה להתמקד בשירותים מנוהלים ולא בהצעת ה- IaaS שלה.

תהיה הסיבה אשר תהיה, אם אתם מחפשים שירות תשתיות ענן להתאמה עם גיבוי CloudBerry, Storage Made Easy או לקוח אירוח אחר של קבצים, אנו ממליצים לחפש במקום אחר.

להסכים או לא להסכים? שתף את המחשבות שלך על המקום של Rackspace בשוק IaaS בענן בתגובות למטה, ותודה שקראת.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map